Nato Haberleri Ve Son Dakika Nato Haberleri

Nato Haberleri Ve Son Dakika Nato Haberleri

NATO, açılımı Kuzey Atlantik Antlaşması Örgütü olan uluslararası askeri ittifaktır. 1949 yılında kurulan NATO’nun amacı, üyelerinin özgürlüğünü ve güvenliğini siyasi ve askeri yollarla garanti etmektir.

NATO Genel Sekreterliğini Jens Stoltenberg yürütmektedir. NATO, demokratik değerleri destekler ve üyelerin sorunları çözmek, güven inşa etmek ve uzun vadede çatışmayı önlemek için savunma ve güvenlikle ilgili konularda danışma ve işbirliği yapmalarına olanak sağlar.

Anlaşmazlıkların barışçıl çözümüne kararlı olan NATO, diplomatik çabalar başarısız olursa, kriz yönetimi operasyonlarını üstlenecek askeri güce sahiptir. Üye ülkeler her düzeyde ve çeşitli alanlarda güvenlik konularında danışır ve kararlar alır. Bir “NATO kararı”, tüm kararlar fikir birliği ile alındığı için 30 üye ülkenin hepsinin ortak iradesinin ifadesidir.

Nato Haberleri

Türkiye'nin ilk kadın amirali Gökçen Fırat'a NATO'dan övgü dolu mesaj! Deniz operasyonları ve tatbikatları için kritik öneme sahip

Gökçen Fırat, Türk Silahlı Kuvvetleri tarihinde bir ilki yaşatıyor. Türkiye'nin ilk kadın amirali Fırat için NATO'dan övgü dolu bir mesaj paylaşıldı. Konumunun kritik öneme sahip olduğunun altı çizilen mesajda Fırat'ın dikkat çeken ifadeleri de yer aldı.

Haber 18-08-23 10:50

NATO Genel Sekreteri Stoltenberg'ten Rusya ve Ukrayna açıklaması!

Rusya ve Ukrayna arasındaki savaş devam ederken NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg'ten yeni bir açıklama geldi. Rusya'nın Batı'ya yönelik nükleer tehdit söyleminde ve Ukrayna'nın tümünü ele geçirme hedefinde değişiklik olmadığını ifade eden Stoltenberg, buna karşı NATO'nun da Ukrayna'yı desteklemeye devam edeceğini belirtti.

Haber 17-08-23 18:20

NATO'dan skandal Ukrayna çıkışı sonrası Rusya'dan ilk açıklama geldi... Ukrayna'nın yeni başkentini böyle duyurdular!

Ukrayna ile Rusya arasındaki savaş devam ederken NATO'dan skandal bir açıklama geldi. NATO Genel Sekreteri Özel Dairesi Direktörü Stian Jenssen, Ukrayna'nın NATO üyeliği için topraklarının bir kısmından feragat etmesi gerektiğini ifade etti. Dünya gündemine bomba gibi düşen açıklama sonrası Rusya cephesinden ilk açıklama geldi. Ukrayna'nın yeni başkentini böyle duyurdular!

Haber 16-08-23 10:10

3. Dünya Savaşı başlıyor mu? Askerler bölgeye hareket etti: Polonya-Belarus Sınırı'nda sıcak saatler!

Ukrayna, Rusya, Belarus ve Polonya dörtlü hattındaki gelişmeler dünyanın gündemine bomba gibi düştü. Rusya ve Belarus tarafından Polonya için bir gözdağı olarak kullanılmaya başlanan Wagner birlikleri, Polonya'yla Belarus'u savaşın eşiğine getirdi. Putin'in skandal "Polonya'nın batısı Stalin'in bir hediyesi, Varşova'daki dostlarımız bunu unuttuysa hatırlatırız" ifadeleri sonrası Polonya-Belarus sınırında şiddet olayları başladı! Dünya nefesini tuttu, 3. Dünya Savaşı ihtimalini değerlendiriyor...

Haber 09-08-23 13:12

Bu kez Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hedef alıp terör propagandası yaptılar! İsveç'teki son skandala Türkiye'den tepki geldi

NATO üyeliği için TBMM'de oylama yapılacak olan İsveç'te Türkiye'ye yönelik provokasyonlar devam ediyor. Son olarak dün başkent Stockholm'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hedef alınıp terör propagandası yapıldı. Türkiye'den sert tepki geldi.

Haber 06-08-23 09:55

Polonya derken gözler şimdi de oraya çevrildi! Putin'den tedirgin eden açıklama: 'Çatışmaya hazırız'

Ukrayna savaşı devam ederken Rusya'dan gelen Polonya açıklaması dünyayı tedirgin etmişti. Rusya Devlet Başkanı Putin Rusya'nın Suriye'de NATO ile çatışmaya girme olasılığıyla ilgili soru üzerine yaptığı açıklamada "Böyle bir çatışmayı birileri isterse biz hazırız" ifadelerini kullandı.

Haber 30-07-23 08:37

Putin'den çok konuşulacak 'tahıl anlaşması' çıkışı! 'Ama yetti artık' sözleriyle tepki gösterdi

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Ukrayna’nın olası NATO üyeliği ile ilgili, "Bunun Ukrayna'nın güvenliğini artırmayacağından ve genel olarak dünyayı çok daha savunmasız hale getireceğinden ve uluslararası arenada ek gerginliğe yol açacağından eminim" dedi. Tahıl anlaşması şartlarının uygulanmadığına da dikkat çeken Putin, "Bunu vurgulamak istiyorum, hiçbir şey yapılmadı. Bu tamamen tek taraflı bir oyun. Ama yetti artık" ifadelerini kullandı. İşte Putin'in dikkat çeken o açıklamaları...

Haber 13-07-23 21:39

Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov'dan NATO Zirvesi sonrası dünyayı ayağa kaldıran adım! Nükleer tehdit olarak görülecek...

NATO'nun Vilnius Zirvesi sonrası Rusya cephesinden flaş bir adım atıldı. Rus Dışişleri Bakanı Sergei Lavrov, bugün yaptığı açıklamada, Rusya'nın Ukrayna'ya gönderilen Batı tipi F-16 savaş uçaklarını atom silahları taşıma kapasiteleri nedeniyle 'nükleer' bir tehdit olarak göreceğini söyledi.

Haber 13-07-23 12:53

NATO Zirvesi sonrası Rusya ayağa kalktı! Korkutan sözler: 'Bu bir çıkmaz sokak. 3. Dünya Savaşı...'

Dünyanın yakından takip ettiği NATO Zirvesi sona erdi. Litvanya'da düzenlenen zirvede Ukrayna'ya yardımların artırılması kararı alındı. Bu karar sonrasında Rusya'dan korkutan açıklama geldi. Eski Rusya Devlet Başkanı Medmedev "Çıldıran Batı başka bir şey düşünemiyor, bu bir çıkmaz sokak. 3. Dünya Savaşı yaklaşıyor" dedi.

Haber 13-07-23 07:32

SON DAKİKA | Biden'dan Erdoğan'a İsveç'in NATO üyeliği için teşekkür! 'Cesaretiniz, liderliğiniz ve diplomasiniz...'

Son dakika haberi: ABD Başkanı Joe Biden, sosyal medya hesabından Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür etti. İsveç'in NATO üyeliği için varılan anlaşmaya işaret eden Biden, "Cumhurbaşkanı Erdoğan; cesaretiniz, liderliğiniz ve diplomasiniz için teşekkür ederiz" dedi. Biden'in Twitter paylaşımına yanıt veren Erdoğan ise "Türkiye'nin meşru güvenlik kaygıları ve kazan-kazan esasına göre şekillenen bölgesel ve küresel açılımları dikkate alındığı müddetçe yapıcı tavrımızı sürdüreceğiz." dedi.

Haber 12-07-23 22:40

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'NATO Zirvesi' paylaşımı! 'Yeni başlangıçlar, kritik kararlar...'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Litvanya'nın başkenti Vilnius'ta düzenlenen NATO Zirvesi ile ilgili sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Vilnius Zirvesi, NATO'nun caydırıcılığını artırma yanında, terörizmle mücadele, Avrupa Birliği üyelik sürecimiz ve ülkemize yönelik yaptırımların kaldırılması noktasında yeni başlangıçlara, kritik kararların alınmasına vesile olmuştur" ifadelerini kullandı. Erdoğan, zirvenin tamamlanmasının ardından Litvanya'dan ayrıldı.

Haber 12-07-23 21:26

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg'den Çin uyarısı: Ne kadar yakınımıza geldiğini görüyoruz

NATO Zirvesi'nin bitiminde açıklamalar yapan Genel Sekreter Jens Stoltenberg, Çin'in sahip olduğu nükleer savaş başlıklarının sayısına dikkat çekti. Stoltenberg, "Çin'in 2035 yılına kadar Kuzey Amerika ve Avrupa'nın tamamına, yani NATO topraklarına ulaşabilecek füzelerde 1500 nükleer savaş başlığına sahip olmasını bekliyoruz. Çin'in ne kadar yakınımıza geldiğini görüyoruz" dedi.

Haber 12-07-23 19:41

Fatih Erbakan'dan dikkat çeken çıkış! 'İsveç’in NATO’ya girişine onay verilmesi kararı yeniden gözden geçirilmeli'

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, İsveç’in NATO üyeliği sürecine ilişkin dikkat çeken bir çıkışta bulundu. Erbakan, “Türkiye, bugüne kadar ABD patronajındaki NATO ve Batı İttifakı ile girdiği bütün ilişkilerde hayâl kırıklığına uğramış, hep eli boş kalmış ve zararlı çıkmıştır. Hükümetimizden beklentimiz batı ile ilişkilerde yeni ‘hüsran’ sayfalarının açılmasına sebebiyet vermemek adına İsveç’in NATO’ya girişine onay verilmesi kararının yeniden gözden geçirilmesidir” dedi.

Haber 12-07-23 17:59

SON DAKİKA | Erdoğan 'NATO zirvesi' sonrası 'Her zamankinden daha umutluyum' diyerek açıkladı: F-16'lar, AB üyeliği, İsveç'in durumu...

Son dakika haberi: NATO Liderler Zirvesi için Litvanya'da bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, iki gündür sürdürdüğü diplomasi trafiğiyle ilgili değerlendirmelerde bulundu. AB üyeliği konusunda liderlerle görüştüğünü ve destek beklediğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, F-16'lar konusuyla ilgili ise "Her zamankinden daha umutluyum" dedi. Putin ile bir görüşme yapacağını duyuran Erdoğan, İsveç'in NATO'ya üyeliği konusunda da TBMM'yi işaret etti.

Haber 12-07-23 17:36

Erdoğan'ın kararının perde arkasını anlattı! Numan Kurtulmuş Garanti altına alındı diyerek açıkladı: Masada da onu söyledi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsveç'in NATO üyeliği için onay verdi. Erdoğan kararı TBMM'ye götürecek. TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Erdoğan'ın kararının perde arkasına dair konuşurken "Erdoğan dışarda ne söylediyse masada da söyledi" dedi.

Haber 12-07-23 14:42

SON DAKİKA | NATO üyeliği için yeşil ışık yakılmıştı! Stoltenberg ve Zelenski'den ortak açıklama geldi, Rusya tepki gösterdi

Son dakika: NATO Liderler Zirvesi'nin ikinci gününde de diploması trafiği sürerken; Ukrayna Devlet Başkanı Zelenski ve NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg düzenlenen ortak basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Stoltenberg "Ukrayna, NATO’ya her zamankinden daha yakın" derken, Zelenski ise "NATO üyeliği için reformlarımızı sürdürüyoruz. Ancak savaş devam ettiği sürece katılamayacağımızın da farkındayız." ifadelerini kullandı. Öte yandan Kremlin'den de sert bir açıklama geldi.

Haber 12-07-23 13:14

Önce AB çıkışı yaptı, sonra onay verdi: Erdoğan'ın 'İsveç' hamlesinin şifreleri! Schengen vizesi ambargosu kalkar mı? Ekonomik ilişkileri...

Cumhurbaşkanı Erdoğan pazartesi günü önce "Türkiye'nin Avrupa Birliği'nde (AB) önünü açın" dedi, ardından İsveç'in NATO üyeliğine onay verdi. Dünyada geniş yankı uyandıran bu hamlenin şifrelerini uzmanlar yorumladı. İsveç ile Türkiye arasında varılan mutabakata göre Türkiye artık gerek AB sürecinde gerekse vize serbestisi konusunda daha fazla desteğe sahip. 'Schengen vizesi ambargosu kalkabilir mi?' sorusu gündeme geldi. Ayrıca bu adımın ekonomi üzerinde de yansımaları olacağı değerlendiriliyor.

Haber 12-07-23 07:44

Rusya'dan NATO'nun Ukrayna kararı için çok sert çıkış! '3. Dünya Savaşı yaklaşıyor'

Rusya'dan NATO zirvesinde Ukrayna’ya silah yardımlarını arttırma kararına çok sert tepki geldi. Rusya Güvenlik Konseyi Başkan Yardımcısı Dmitriy Medvedev, “Bu bir çıkmaz sokak. 3. Dünya Savaşı yaklaşıyor.” dedi. Ukrayna’nın muhtemelen hiçbir zaman NATO’ya kabul edilmeyeceğini savunan Medvedev, Batı’nın “çıldırdığını” vurguladı. Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova da sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada "başarısız zirve" ifadesini kullandı. İşte çok konuşulacak açıklamalar...

Haber 11-07-23 23:38

SON DAKİKA | NATO için Ukrayna'ya yeşil ışık! Stoltenberg duyurdu: Davette bulunacağız

Son dakika haberi: Tüm dünyanın gözünü çevirdiği kritik NATO Zirvesi başladı. Zirvede kritik toplantılar devam ederken, NATO Genel Sekreteri Stoltenberg'den dikkat çeken Ukrayna açıklaması geldi. NATO Vilnius Zirvesi Bildirisinde ise terörizmin tüm şekil ve tezahürleriyle mücadele edilmesinin ortak savunma için elzem olduğu belirtildi.

Haber 11-07-23 18:12

Kılıçdaroğlu'ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a İsveç tepkisi: 'Dün söylediğinizi bugün neden yalıyorsunuz?'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu yaptığı konuşmasında dikkat çeken bir çıkışta daha bulunarak “AK Parti’ye oy veren kardeşlerimin oturup bir vicdan sorgulaması yapmaları gerekir” diyerek iktidarı eleştirdi. Öte yandan Kılıçdaroğlu, İsveç hakkındaki NATO kararı ile ilgili de Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik çok sert ifadeler kullandı.

Haber 11-07-23 13:48

Son dakika | İsveç'in NATO üyeliğine yeşil ışık sonrası merak ediliyordu! Rusya'dan ve Yunanistan'ndan flaş 'Türkiye' mesajları

Son dakika haberi: Türkiye'nin İsveç'in NATO üyeliği için yeşil ışık yakması tüm dünyanın gündemini hareketlendirdi. İttifak karşısında yer alan Rusya'nın Türkiye'nin kararıyla ilgili alacağı tavır merak ediliyordu. Kremlin'den sıcak gelişmeyle ilgili flaş açıklama geldi. Açıklamada 'ortak çıkarlar' vurgusu dikkat çekti. Türkiye'nin kararını değerlendiren bir diğer isim de Yunanistan Başbakanı Miçotakis oldu. Miçotakis, iki ülkenin ilişkilerinde "ilk adım" için yarınki görüşmeyi işaret etti.

Haber 11-07-23 13:06

Macaristan’dan İsveç açıklaması: Artık teknik bir konu!

Türkiye’nin NATO’da İsveç için gösterdiği tutumun ardından Macaristan’dan da beklenen açıklama geldi. Macaristan Dışişleri ve Dış Ticaret Bakanı Peter Szijjarto, İsveç'in NATO üyeliğini onaylamalarının, şu anda "sadece teknik bir konu" olduğunu belirtti.

Haber 11-07-23 11:09

Erdoğan hakkında çarpıcı ifadeler: 'İsveç' kararı dünya basınının manşetlerinde! 'Son dakika' olarak duyuruldu, 'Rusya' yorumu dikkat çekti

NATO'da yeni bir dönemin kapıları açılıyor. İttifaka katılabilmek için uzun süredir Türkiye'nin onayını bekleyen İsveç'e dün akşam Cumhurbaşkanı Erdoğan yeşil ışık yaktı. Gözler TBMM'den çıkacak sonuca çevrilirken Erdoğan'ın NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg tarafından duyurulan kararı tüm dünyada yankı uyandırdı. 'Son dakika' olarak duyurulan gelişme ABD, Alman, İngiliz ve Yunan basınına damgasını vurdu. Erdoğan için kullanılan ifadeler dikkat çekerken karar 'sürpriz' olarak yorumlandı.

Haber 11-07-23 10:59

Son dakika | Türkiye'nin yankı uyandıran İsveç kararına ABD'den yeni açıklama! F-16 ve AB üyelik sürecine ilişkin dikkat çeken mesajlar

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dün Litvanya'nın başkenti Vilnius'ta NATO Genel Sekreteri Stoltenberg ve İsveç Başbakanı ile yaptığı görüşmeden İsveç'in NATO üyeliği için uzlaşma çıktı. ABD'den tüm dünyada ses getiren karara ilişkin bugün gerçekleşecek Erdoğan-Biden görüşmesine saatler kala yeni açıklamalar geldi. Buna göre ABD Başkanı Joe Biden, Türkiye'ye F-16 satışı için devreye giriyor. ABD ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Türkiye'ye AB kapılarını açın" çıkışını da değerlendirdi.

Haber 11-07-23 09:02

SON DAKİKA | Türkiye, İsveç ve NATO mutabakatına Biden'dan ilk yorum! ABD'den dikkat çeken F-16 çıkışı

Son dakika haberi: ABD Başkanı Joe Biden, Türkiye'nin İsveç'in NATO'ya katılım protokollerini TBMM'ye sevk etme kararını memnuniyetle karşıladığını bildirdi. Biden, "Avrupa-Atlantik bölgesinde savunma ve caydırıcılığı geliştirmek için Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Türkiye ile birlikte çalışmaya hazırım" dedi. Öte yandan, ABD Dışişleri Bakanlığı, Türkiye'ye F-16 satışını açıktan desteklediklerini ve Türkiye'nin Avrupa Birliği hedeflerini desteklemeye devam edeceklerini bildirdi. İşte detaylar...

Haber 10-07-23 23:08

SON DAKİKA | Türkiye, İsveç ve NATO mutabakata vardı! Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsveç'in NATO üyeliğini Meclis'e getirecek

Son dakika haberi: Türkiye, İsveç ve NATO görüşmesinden mutabakat çıktı. İsveç'in, Gümrük Birliği'nin güncellenmesi ve vize serbestisi dahil Türkiye'nin AB'ye üyelik sürecine aktif destek vereceği bildirildi. Zirve sonrası açıklamada bulunan NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, Türkiye, İsveç ve NATO'nun anlaşmaya vardığını duyurdu. Stoltenberg, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İsveç'in NATO üyeliği kararını Meclis'e götüreceğini açıkladı. İşte detaylar...

Haber 10-07-23 22:20

Cumhurbaşkanı Erdoğan da katılıyor! Vilnius'ta güvenlik üst düzeye çıkarıldı: Patriotlar yerleştirildi, 3 binden fazla asker görev yapacak

Dünyanın gözü kulağı yarın Litvanya'nın başkenti Vilnius'ta başlayacak olan NATO Zirvesi'ne çevrildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katıldığı NATO Zirvesi öncesinde güvenlik önlemleri artırıldı. Vilnius Havalimanı'na Almanya'ya ait Patriot Hava Savunma Sistemi bataryaları yerleştirildi.

Haber 10-07-23 13:39

ABD medyası kritik zirveye saatler kala duyurdu: Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yanıtı dünya basınında!

Litvanya'nın başkenti Vilnius'ta gerçekleştirilecek olan zirveye saatler kaldı. Vilnius Zirvesi'nin özel bir önemi mevcut. Zirvede İsveç'in üyeliği konusunda Türkiye'nin atacağı adım dünya medyasında büyük yankı uyandırmaya devam ediyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ABD Başkanı Biden arasında gerçekleştirilen telefon görüşmesinde Erdoğan'ın Biden'a verdiği yanıt, dünya basınında manşetlere taşındı.

Haber 10-07-23 11:33

Eski İsveç Dışişleri Bakanı Ann Linde'den itiraf niteliğinde açıklamalar! Terörizmi ciddiye almadık

Eski İsveç Dışişleri Bakanı Ann Linde, ülkesinin NATO'ya üyelik sürecine ilişkin dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Eski Bakan Linde, Türkiye'nin ciddi şekilde terör saldırılarına maruz kaldığını ve diğer ülkelerin bu durumu ciddiye almadığını ifade etti. İşte Linde'nin o açıklamaları...

Haber 07-07-23 16:59

Beklenen açıklama geldi! NATO Genel Sekreteri Stoltenberg: 'Türkiye-İsveç...'

11-12 Temmuz'da gerçekleştirilecek kritik NATO Zirvesi öncesinde NATO Genel Sekreteri Stoltenberg'ten dikkat çeken açıklamalar geldi. Gündemin ana konusu İsveç'in ittifaka katılması olacak. Türkiye'nin İsveç'e desteği ile ilgili olarak Stoltenberg, "NATO üyeliği konusunda Türkiye-İsveç arasında hala kapatılması gereken mesafeler var" açıklamasında bulundu.

Haber 07-07-23 14:40

Son dakika: NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, 'Artık zamanı geldi' diyerek duyurdu! Dünya, Türkiye'nin vereceği kararı bekliyor

Son dakika haberine göre, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg yaptığı basın açıklamasında İsveç'in NATO'ya üyelik sürecine ilişkin dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Stoltenberg, pazartesi günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İsveç Başbakanı Ulf Kristersson ile görüşeceğini duyurdu. İşte son dakika haberinin detayları...

Haber 06-07-23 17:07

Son dakika… Türkiye-Finlandiya-İsveç Daimi Ortak Mekanizma Toplantısı

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg’in ev sahipliğinde yapılan kritik toplantı ile ilgili son dakika haberi geldi. Türkiye, İsveç ve Finlandiya arasında, İsveç'in NATO üyeliği başvurusu hakkındaki Daimi Ortak Mekanizma Toplantısı gerçekleşti.

Haber 06-07-23 15:28

Dünya, Türkiye'nin kararını bekliyor! O ülkeden de destek geldi

Macaristan Dışişleri Bakanı Peter Szijjarto, İsveç'in NATO üyeliği konusunda Türkiye ile birlikte hareket edeceklerini ifade ederek, "Türkiye'nin duruşunda bir değişiklik olursa, o zaman elbette Macaristan'ın NATO üyeliği sürecinde hiçbir ülkeyi engellemeyeceğine dair sözümüzü tutacağız." ifadelerini kullandı.

Haber 04-07-23 22:49

NATO'dan dikkat çeken hamle... Rusya'ya karşı askeri planlar hazırlandı! Asla hafife almamalıyız

NATO, Rusya'ya karşı askeri planlar hazırladı. - Avrupa'nın doğu kanadı, kuzeyi ve güneyi olmak üzere 3 bölgeyi kapsayan ve uygulanması yıllar alacak detaylı askeri planların Vilnius'taki NATO Zirvesi'nde liderler tarafından onaylanması hedefleniyor. Öte yandan konuya ilişkin konuşan NATO Askeri Komite Başkanı Amiral Rob Bauer, "Rusları ve yeniden toparlanma kabiliyetlerini asla hafife almam." ifadelerini kullandı.

Haber 03-07-23 18:33

Ülke tarihinin en büyük silah satış anlaşması onaylandı! NATO üyesi Polonya, ABD'den 15 milyar dolarlık Patriot satın alıyor

ABD Dışişleri Bakanlığı, Polonya'ya 48 adet Patriot M903 Füze Fırlatma Rampası ile 644 adet Patriot PAC-3 MSE Füzesinin de aralarında bulunduğu 15 milyar dolarlık silah satış paketini onayladı. Söz konusu satış, Polonya tarihindeki en büyük silah sözleşmesi olacak. Polonya "NATO'nun doğu kanadındaki en güçlü ordu" olma hedefi için askeri harcamalarını hızlandırdığını duyurmuştu. Polonya Savunma Bakanı Blaszczak ise "Kremlin güçlü birine saldırmaz" açıklaması yapmıştı.

Haber 29-06-23 22:41

NATO harekete geçiyor! ‘Güvenliğimizi korumak için kararlar alacağız’

Fransa’da Macron ile görüşen NATO Genel Sekreteri Stoltenberg’den tüm dünyayı ilgilendiren çarpıcı mesajlar geldi. Stoltenberg de Vilnius'ta düzenlenecek NATO Zirvesi'ne işaret ederek, "Daha tehlikeli bir dünyada güvenliğimizi korumak için kararlar alacağız" dedi.

Haber 29-06-23 07:30

Skandallarıyla gündemden düşmeyen İsveç'e Macaristan'dan kötü haber: NATO görüşmeleri ertelendi

Geçtiğimiz yıl Rusya'nın Ukrayna'yı işgal girişiminin ardından NATO'ya katılmak isteğini belirten İsveç'e, Macaristan'dan kötü haber geldi. Kuran-ı Kerim'e yapılan saldırılara göz yuman İsveç'in NATO üyeliğine onay oturumu sonbahara ertelendi.

Haber 28-06-23 21:41

İsveç'in NATO üyeliği hakkındaki üst düzey toplantı 6 Temmuz'da yapılacak

İsveç'in NATO üyeliği hakkında Türkiye, İsveç ve Finlandiya'nın dışişleri bakanlarının da katılacağı üst düzey toplantının, 6 Temmuz'da, Brüksel'de yapılacağı bildirildi.

Haber 28-06-23 15:52

NATO Liderler Zirvesi öncesi İsveç ile Türkiye arasında 'üst düzey' görüşme! Masada kritik isimler olacak

Rusya-Ukrayna savaşının ardından NATO'ya katılma kararı alan iki ülkeden biri olan İsveç'in başvuru süreci devam ediyor. Türkiye, İsveç'te gerek terör örgütü PKK'ya destek eylemleri gerekse Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Türkiye'yi hedef alan skandallar nedeniyle İsveç'in üyeliğine sıcak bakmıyordu. İki ülke NATO Liderler Zirvesi öncesi kritik bir görüşme gerçekleştirecek.

Haber 26-06-23 15:48

Biden'dan çok konuşulacak 'Ukrayna' ve 'NATO' çıkışı! 'Kolaylaştırmayacağız'

Ukrayna'nın NATO üyeliği, Rusya-Ukrayna savaşıyla birlikte dünya gündeminde geniş yer bulan konular arasında yer alırken ABD Başkanı Joe Biden'dan Ukrayna ile ilgili dikkat çeken bir NATO çıkışı geldi. Biden "Ukrayna’nın NATO’ya katılma süreci kolay olmayacak” dedi.

Haber 17-06-23 22:34

Fatih Erbakan'dan çok konuşulacak öneri! 'NATO ve Avrupa Birliği’ne bel bağlamak yerine...'

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, D-8’in 26’ncı kuruluş yıl dönümüne ilişkin dikkat çeken mesajlar verdi. Çok konuşulacak bir öneride bulunan Erbakan, “NATO ve Avrupa Birliği’ne bel bağlamak yerine Türkiye’nin öncülüğünde 57 Müslüman ülkenin bir araya gelmesiyle çok daha güçlü oluruz” dedi. İşte Erbakan'ın dikkat çeken o açıklamaları...

Haber 15-06-23 17:50

Son dakika: Stoltenberg'den İsveç açıklaması: Türkiye ile yapılan görüşmelerde...

Son dakika haberi: NATO Genel Sekreteri Stoltenberg İsveç'in NATO üyelik süreciyle ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Ankara'daki görüşmeye kendisinin kabine şefinin katıldığını belirten Stoltenberg, "Az önce kendisiyle konuştum. Toplantının yapıcı bir atmosferde geçtiğini, bir miktar ilerleme bulunduğunu bildirdi. İsveç'in üye olarak onaylanması konusunda çalışmaya devam edeceğiz." ifadesini kullandı.

Haber 14-06-23 16:01

Külliye'de NATO toplantısı! Türkiye, Finlandiya ve İsveç 14 Haziran'da bir araya geliyor

NATO'ya katılım sürecinde başlayan toplantıların dördüncüsü 14 Haziran Haziran'da Külliye'de yapılacak. Türkiye, Finlandiya, İsveç ve NATO heyetlerinin yer alacağı görüşmede Türkiye'yi Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Büyükelçi Akif Çağatay Kılıç temsil edecek.

Haber 12-06-23 21:48

NATO'dan gövde gösterisi! Tarihindeki en büyük tatbikat olacak: 250'den fazla savaş uçağı katılıyor... Aralarında Türk F-16'ları da var

NATO, tarihinin en büyük hava ikmal tatbikatına hazırlanıyor. Aralarında Türk F-16 savaş uçaklarının da olduğu 250'den fazla hava aracı ile düzenlenecek tatbikatta Almanya genelinde Alman Hava Kuvvetlerine ait hava üslerinin neredeyse tamamı kullanımda olacak.

Haber 07-06-23 21:03

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, İsveçli mevkidaşıyla telefonda görüştü

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, İsveç Dışişleri Bakanı Tobias Billström ile telefonda görüştü.

Haber 07-06-23 20:00

SON DAKİKA | İsveç'in NATO üyeliği için Türkiye'ye kritik ziyaret!

Son dakika haberi: NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile İsveç'in NATO üyeliğini görüşmek üzere yakında Ankara'ya gideceğini söyledi.

Haber 01-06-23 09:30

Norveç'in başkenti Oslo'da gayriresmi NATO toplantısı

NATO Dışişleri Bakanları, Norveç'in başkenti Oslo'da Norveç Kralı V. Harald'ın Kraliyet Sarayı'nda verdiği resepsiyonda gayriresmi olarak bir araya geldi.

Haber 01-06-23 00:06

Blinken'dan Türkiye için 'başarı' vurgusu! Tüm ittifakı güvenlik endişelerine odakladı

ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken İsveç'in Lulea kentinde, İsveç Başbakanı Ulf Kristersson ile ortak basın toplantısı düzenledi. Blinken toplantıda Türkiye'nin F-16 satışı konusunun İsveç'in NATO üyeliği ile ilişkisini değerlendirdi. Blinken, Türkiye'nin NATO'ya üyelik sürecinde İsveç ve Finlandiya hakkındaki güvenlik endişeleri hakkında da önemli açıklamalarda bulundu.

Haber 30-05-23 21:47

NATO Genel Sekreteri'nden İsveç'in üyeliği hakkında açıklama: Türk yetkililerle iletişim halindeyim

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Norveç Başbakanı Jonas Gahr Store ile basın toplantısı düzenledi. Toplantıda İsveç'in NATO'ya üyeliğini değerlendiren Stoltenberg, "Türk makamlarıyla yakın temastayım. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile birçok kez bu konuyu konuştum" dedi.

Haber 30-05-23 20:42