Rtük Haberleri

'Annem karne hediyesi et aldı' haberi olay olmuştu! RTÜK Başkanı Şahin’den tepki: Yazık, çok yazık

Geçtiğimiz günlerde bir röportajda karnesini almış küçük çocuğun ağzından dökülen 'Annem karne hediyesi et aldı' sözleri gündem yaratmıştı. Röportajın ham hali yayınlanınca muhabirin çocuğa "Bana şey der misin, 'Annem karne hediyesi bana et aldı'" dediği duyulmuştu. Olay yaratan o görüntülerin ardından RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin'den de açıklama geldi. İlgili haberin gerçeği yansıtmadığını söyleyen Şahin, dezenformasyon içerikli haberlerle ilgili mücadeleye devam edeceklerini belirtti.

Haber 26-01-23 16:08

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin'den Camdaki Kız açıklaması: Yakından takip etmeye başladık

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Ebubekir Şahin'den Kanal D'de yayınlanan Camdaki Kız dizisiyle ilgili uyarı geldi. Şahin, Camdaki Kız'ın yayıncısı başta olmak üzere RTÜK’ün uyarılarını dikkate almayan tüm yapımları daha yakından takip etmeye başladıklarını açıkladı.

Magazin 20-01-23 21:29

Derin Futbol'da Rasim Ozan Kütahyalı'nın Japonca 'Suki Yo' şarkısını Türkçe küfür olarak anons ettiği anlar gündem olmuştu! RTÜK'ten inceleme başlatıldı

Beyaz TV'de yayınlanan Derin Futbol programında, Rasim Ozan Kütahyalı'nın Ahmet Çakar'la Japonca 'Suki yo' şarkısını telaffuz ederken Türkçe küfür şeklinde ifade etmesinin ardından RTÜK düğmeye bastı. RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, sosyal medya hesabından program hakkında inceleme başlatıldığını duyurdu.

Haber 02-01-23 18:58

Genç kuşak vaktini internette harcıyor! Geçirdikleri zaman televizyon izleme süresini yaklaşık 3'e katladı

Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), 15-21 yaş grubundaki gençlerde günlük televizyon izleme süresinin 1 saat 42 dakika, günlük internet kullanımı ortalamasını 4 saat 37 dakika olarak belirledi.

Haber 21-11-22 17:23

Rtük

Rtük Hakkındaki Haberler Mynet'te. Rtük Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

RTÜK'ün 12. Gelecekte İletişim Çalıştayı Sivas'ta sona erdi

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) tarafından düzenlenen "12. Gelecekte İletişim Çalıştayı"nın üçüncü etabı Sivas'ta gerçekleştirildi.

Yurthaber 04-11-22 12:55

TBMM kararları Resmi Gazete'de

Türk askerinin Azerbaycan'daki görev süresinin uzatılması ile RTÜK üyeliği için yapılan seçime ilişkin kararlar Resmi Gazete'de yer aldı.

Haber 02-11-22 07:02

RTÜK üyeliğine AK Parti kontenjanından Mete Hacıarifoğlu seçildi

Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) üyeliğine, AK Parti kontenjanından Mete Hacıarifoğlu seçildi.

Haber 01-11-22 21:47

Son dakika: İstifalar ve partiler arası katılımlar sonrası tartışılmıştı! RTÜK'teki boş kontenjan için TBMM Başkanlık Divanı kararını verdi

Son dakika haberi: Mehmet Ali Çelebi'nin AK Parti'ye katılması ve Ahmet Eşref Fakıbaba'nın AK Parti ve milletvekilliğinden istifasıyla boş olan RTÜK koltuğuyla ilgili tartışmalar, TBMM Başkanlık Divanı'ndan gelen kararla neticelendi. Boş kontenjan AK Parti'nin oldu.

Haber 26-10-22 15:39

Çelebi geldi Fakıbaba gitti, RTÜK'teki boş koltuk için hesaplar karıştı! İbre AK Parti'den yeniden İYİ Parti'ye döndü

Ahmet Eşref Fakıbaba'nın AK Parti ve milletvekilliğinden istifası, boş olan RTÜK koltuğunu yeniden tartışmaya açtı. Milletvekilinin Mehmet Ali Çelebi'nin partiye katılmasıyla AK Parti'ye geçmesi beklenen boş RTÜK koltuğu için ibre yeniden İYİ Parti'ye döndü. RTÜK üyesi İlhan Taşçı "Fakıbaba'nın istifasıyla boş olan RTÜK Üyeliği İYİ Parti’ye geçer" açıklamasında bulundu.

Haber 20-10-22 11:04

RTÜK'ten Tele 1'e 3 günlük kapatma cezası! İşte gerekçesi

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Tele 1 kanalına 3 günlük kapatma cezası verdi. Oy çokluğuyla alınan kararın 1 yıl içerisinde 2 defa "dil, din, ırk ayrımı gözeterek yayın yaptığı" gerekçesiyle verildiği öğrenildi. Öte yandan kanalın, karardan sonraki 1 yıl içinde aynı ihlali tekrarlaması durumunda lisansının iptal edilebileceği de açıklandı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da konuyla ilgili paylaşımda bulundu.

Haber 19-10-22 15:55

RTÜK'ten Tele1'e 3 gün yayın durdurma cezası

Karar, Tele1 hakkında 1 yıl içinde daha önce ilgili yasanın aynı ceza bendinden verilen başka bir yaptırım üzerine alındı

Yurthaber 19-10-22 15:41

Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy, Avrupa Düzenleyici Otoriteler Platformu 56. Toplantısı'nda konuştu:

"Dezenformasyon orta ve uzun vadede hakikati ortadan kaldıracak ve herkese, her topluma ciddi zararlar verecektir. Artık sadece basın özgürlüğünden bahsedilemez. Bugün asıl tehlikede olan insanın özgürlüğüdür" - "İnsan kendi duyguları ve aklıyla karar verebiliyorsa özgür tercihte bulunabilir. Aksi takdirde ne basın özgürlüğünden ne insan özgürlüğünden ne de toplumsal özgürlükten söz edebiliriz"

Yurthaber 12-10-22 21:43

Şahitliğini Kılıçdaroğlu yapmıştı! Mehmet Ali Çelebi'nin cezaevindeki nikah törenine gönderme yaptı: Gencecik bir teğmen bir kızı sevmişti...

CHP'den istifa ettikten sonra katıldığı Memleket Partisi'nden istifa ettikten sonra bir süre bağımsız milletvekili olarak kalan Mehmet Ali Çelebi'nin Millet İttifakı'na ardı sıra tepkileri üzerine AK Parti'ye katılacağı iddiaları güç kazanmıştı. Çelebi'nin bugün AK Parti'ye katıldığını duyurması gündem yarattı, CHP'den sert tepki geldi. CHP'nin, Çelebi'nin tutuklu olduğu dönemde cezaevindeki nikah törenine katılmasına değinen Özel "Allah kimseyi Mehmet Ali Çelebi’nin durumuna düşürmesin" dedi.

Haber 11-10-22 16:19

RTÜK, Avrupa Düzenleyici Otoriteler Platformu toplantısına ev sahipliği yapacak

RTÜK, Avrupa Düzenleyici Otoriteler Platformu toplantısına ev sahipliği yapacak

Yurthaber 06-10-22 13:49

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin kimdir? Bağcılar'daki cinayet ile ilgili uyarı yapan Ebubekir Şahin nereli ve kaç yaşında?

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, İstanbul'un Bağcılar ilçesinde yaşanan cinayet vakasına ilişkin görüntülerin hem internet mecralarında hem de sosyal medyada kullanılmaması yönünde çağrıda bulundu. RTÜK Başkanı, sözlerini "Bu konuda herkesin azami hassasiyet göstermesini bekliyoruz." diyerek sonlandırdı. Peki, RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin kimdir? İşte RTÜK üst kurul başkanı Ebubekir Şahin'in hayatı ve biyografisi...

Haber 26-09-22 08:58

RTÜK'ün ev sahipliğinde İstanbul'da Şiddet ve Medya Çalıştayı düzenlenecek

RTÜK'ün ev sahipliğinde İstanbul'da "Şiddet ve Medya Çalıştayı" düzenlenecek

Yurthaber 25-09-22 12:51

Son dakika: RTÜK'ten Netflix ve Spotify kararı!

Son dakika haberine göre; Radyo ve Televizyon Üst Kurulu'ndan (RTÜK) Netflix ve Spotify kararı geldi. "Jurassic World Kretase Kampı" isimli animasyon filminde toplumun milli ve manevi değerleri, genel ahlak ve ailenin korunması ilkesinin ihlal edildiği gerekçesiyle Netflix'e idari yaptırım uygulandı. Müzik platformu Spotify içinde yer alan hakaret, aşağılama, iftira içeren çalma listeleri ile podcast içeriklerinin de platformdan temizlenmesine karar verildi.

Haber 17-08-22 15:26