Salda Gölü Haberleri Ve Son Dakika Salda Gölü Haberleri

Salda Gölü Haberleri Ve Son Dakika Salda Gölü Haberleri

Türkiye’nin önemli doğal güzellikleri arasında yer alan Salda Gölü, Burdur’da yer almaktadır. Burdur’a bağlı Yeşilova ilçesine 4 km uzaklıkta bulunan gölün etrafında ormanlık alan bulunur. Göller bölgesinin içinde yer alan Salda Gölü, coğrafi özellikleriyle de öne çıkmaktadır. Tektonik özelliklere sahip olan gölün çevresinde alüvyonal ovalar vardır. Yaklaşık olarak 44 kilometre karelik yüz ölçümü bulunan gölün derinliği ise 184 metredir. Bu özelliği ile Türkiye’nin en deri gölü olan Salda Gölü, karaçam ve meşe ağaçlarıyla çevrilidir. Dar bir kıyı şeridi olsa da çevresinde plajlalar vardır. Tarım faaliyetlerinin yanı sıra turizm etkinlikleriyle de öne çıkan bölge her yıl binlerce kişi tarafından ziyaret edilmektedir. Kültür ve Turizm Bakanlığı gölün zarar görmemesi için çeşitli önlemler almıştır.

Salda Gölü Haberleri

Salda Gölü'nde kahreden ölüm! 13 yaşındaki İlayda hayatını kaybetti, acılı anne 'ah benim kuzum' diye feryat etti

Burdur'un Yeşilova ilçesindeki Salda Gölü'nde boğulan 13 yaşındaki İlayda Kılıç'ın cenazesi, gözyaşları içinde teslim alındı. Anne Ayşegül Kılıç, kızının cenazesi araca konulduktan sonra, "Ah benim kuzum" diyerek feryat etti.

Haber 02-07-2023 15:18

Salda Gençlik Festivali'ne çevreci yaklaşım

Yeşilova Kaymakamı Erdem Yenisoy: - "Kesinlikle göl çevresindeki kumsalda herhangi bir aktivite düzenlenmeyecek. Misafirlerimiz buradaki korunaklı alanlarımızı belirli kurallar çerçevesinde ziyaret edebilecek ancak festivalin tamamı ilçe merkezinde gerçekleşecek"

Yurthaber 06-10-2022 13:04

1. Uluslararası Yeşilova-Salda Geri Dönüşüm, Çevre ve Sanat Çalıştayı başladı

Vali Ali Arslantaş: - "Bu etkinliklerin bölgemizde uluslararası bir üne kavuşan Salda'nın dünyaca tanınmasına ve korunması vesile olacağından eminim. Doğal güzellikleri atamızın mirası olarak değil, çocuklarımızdan aldığımız emanet olarak görmemiz gerektiğini bilmeli ve ona göre davranmak zorunda olduğumuzu hatırlatırım"

Yurthaber 05-10-2022 14:42

Salda Gölü

Salda Gölü Hakkındaki Haberler Mynet'Te. Salda Gölü Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'Te Takip Edin.

Kaymakam Yenisoy'dan Salda Gölü'nde kirlilik iddialarına ilişkin açıklama:

"Kum belirli bölgelerde had safhada beyaz ve görsel bir cennet olarak görülmekte iken bazı yerlerde de kumun rengi değişiklik gösteriyor. Ancak bu kesinlikle insan veya dışarıdan fiziksel müdahaleyle meydana gelmiş bir olay değil"

Yurthaber 27-09-2022 16:56

Salda Gölü için önemli uyarı! Çok tehlikeli diyerek açıkladı

Burdur'da bulunan ve "Türkiye'nin Maldivleri" olarak da bilinen Salda Gölü için korkutan bir uyarı geldi. Türkiye Tabiatını Koruma Derneği'nden Dr. Erol Kesici, göl kıyılarındaki beyaz kumlardaki kararmaların artışına dikkat çekerek "Çok tehlikeli" dedi. Kesici, göle kesinlikle girilmemesi gerektiğini, sadece izlenmesi gerektiğini belirtti.

Haber 27-09-2022 10:26

Salda Gölü'nde boğulma tehlikesi geçiren anne ve oğlunun tedavisi sürüyor

Salda Gölü'nde boğulma tehlikesi geçiren anne ve oğlunun tedavisi sürüyor

Yurthaber 05-09-2022 15:32

Salda Gölü'nde gökyüzü gözlemi yapılıyor

Salda Gölü'nde gökyüzü gözlemi yapılıyor

Yurthaber 03-09-2022 14:05

Salda Gölü çevresinde Atlı Jandarma Timi devriyeye başladı

Salda Gölü çevresinde Atlı Jandarma Timi devriyeye başladı

Yurthaber 21-06-2022 13:59

Salda Gölü Özel Çevre Koruma Bölgesi iklim elçilerine anlatıldı

Tabiat Varlıkları Koruma Genel Müdür Yardımcısı Beyhan Oktar: - "Bakanlığımızca bölgede üniversitelerle iş birliği yapılarak bilimsel çalışmalar başlatılmıştır. Sonuçlanan bilimsel çalışmalara göre koruma tedbirleri alınmış ve uygulamalar da bu hassasiyete göre sürdürülmüştür" - İstanbul Teknik Üniversitesi Maden Fakültesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nurgül Balcı: - "Bizim temel hedefimiz gençleri bu konuda eğitmek. Bugün gençlerle sahada yapacağımız çalışma birçok şeye örnek olacak"

Yurthaber 25-05-2022 14:55

Salda Gölü'nün son hali olay olmuştu! Bakan Kurum'dan açıklama

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, sosyal medyada gündem olan Salda Gölündeki görüntüyle ilgili olarak bölgenin eski ve yeni görüntülerini paylaştı ve paylaşılan görüntülerde yer alanın korunan alan içinde olmadığına işaret etti. Öte yandan Bakan Kurum, Atatürk Havalimanı tartışmasıyla ilgili de açıklamalarda bulundu.

Haber 19-05-2022 07:50

Son görüntüsü sosyal medyada gündem olmuştu! Bakan Kurum'dan Salda Gölü açıklaması: Su çekilmesi, insan kaynaklı değil

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Salda Gölü'nde bakanlık tarafından yapılan çalışmalara ilişkin açıklamada bulundu. Bakan Kurum, "Salda Gölü'müzde koruma alanı içinde olmayan belli noktalarında mevsimsel gerekçelerle gerçekleşen su çekilmesi, insan kaynaklı değildir" dedi.

Haber 18-05-2022 16:45

Salda Gölü'nün son hali olay olmuştu! Bataklığa dönüştü iddialarına yanıt geldi

NASA'nın "Ayakkabıyla bile girilmemeli" dediği ve Mars gezegeninin milyarlarca yıl önceki görüntüsüne benzettiği Salda Gölü'nün son hali sosyal medyayı ayağa kaldırdı. Burdur'da bulunan turkuaz suyu ile insanı büyülen gölün su seviyesi azaldığı için kıyıların bataklığa dönüştüğü öne sürüldü. Bataklık iddialarına yanıt veren Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürü Uçan "Görüntülerdeki yerin bataklık olmadığı, bu alanda mevsim normalleri çerçevesinde su çekilmesinin olduğu tespit edildi" dedi.

Haber 17-05-2022 20:18

Kaymakam Yenisoy'dan Salda Gölü kıyısında bataklık oluştuğu iddialarına ilişkin açıklama:

"Su gözeleriyle polenlerin buluşması sonucu sarı bir görüntü oluşuyor. Aynı yer yılın bu döneminde özellikle gündeme getirilerek kamuoyunda yanlış algı oluşturuluyor. Kesinlikle burası bataklık değildir"

Yurthaber 17-05-2022 10:12

Salda Gölü'nün son hali sosyal medyada gündem oldu

NASA'nın "Ayakkabıyla bile girilmemeli" dediği Salda Gölü'nün son hali sosyal medyada gündem oldu. Dünyanın en güzel doğal miraslarından sayılan Salda Gölü'nün, doğal görünümünü kaybederek bataklık görünümüne büründüğü görüldü.

Haber 16-05-2022 11:40

Mars'taki Jezero Krateri ile benzerliği var! Salda Gölü'ne araştırma merkezi kuruluyor

NASA'nın "Jezero kraterine seyahat edemeyebilirsiniz ama ona en yakın yeri görmeye gidebilirsiniz: Salda Gölü, Türkiye" diyerek bahsettiği Salda Gölü'ne bilim üssü gibi araştırma merkezi kuruluyor. Merkezde disiplinlerarası bilim insanları yer alacak. Ayrıca uluslararası iş birlikleriyle ileri bilimsel araştırma projelerinin yürütülmesi de hedefleniyor.

Haber 30-03-2022 12:29

Salda Gölü manzaralı zirvede kayak keyfi

Salda Gölü manzarasıyla ziyaretçilerini kendine hayran bırakan yeşil, mavi ve beyazın buluşma noktası Salda Kayak Merkezi'nde sezon, bölgeye yağan yoğun karın ardından sürüyor - Ziyaretçi Adike Karakaya: - "Burası her zaman bizim favorimiz, her kış mutlaka buradayız"

Yurthaber 03-02-2022 11:10

Salda Gölü kumsalına açılan su kuyusu tepki çekti! Birinci derecede doğal sit alanına giriyor

Salda Gölü kenarında açılan su kuyusu tepkilere neden oldu. Burdur'da, Maldivler'e benzetilen, turkuaz suyu ve bembeyaz kumsalı ile tanınan Salda Gölü'nün Kayadibi-Doğanbaba arasında kalan, İl Özel İdare'ye ait misafirhane ve plajın bulunduğu alanında kepçelerle su kuyusu kazıldı. Salda Gölü Koruma Derneği Başkanı Gazi Osman Şakar, "Kazdıkları yer, göle 50-100 metre ve birinci derecede doğal sit alanına giriyor" dedi. İşte tepki çeken olayın detayları!

Haber 22-01-2022 11:19

Salda Gölü manzaralı kayak merkezinde sezon açılıyor

Salda Gölü manzaralı kayak merkezinde sezon açılıyor

Yurthaber 21-12-2021 15:01

Binlerce beğeni aldı! NASA'dan yeni ‘Salda Gölü’ paylaşımı

Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA), yeni bir Salda Gölü paylaşımı yaptı. NASA paylaşımında, “Bu fotoğraftaki kayalar, bilim adamlarının Kızıl Gezegenin milyarlarca yıl öncesine benzediğine inandıkları bir bölge olan Türkiye'deki Salda Gölü kıyısını süslüyor” denildi.

Haber 08-10-2021 13:02

Bu otelde duvarları yalamak yasak! Her şeyin tuzdan yapıldığı Bolivya Oteli, görenleri şaşkına çeviriyor

Dünyanın pek çok ülkesinde değişik konseptlere sahip olan otel ve pansiyonlara rastlamışsınızdır. Özellikle sosyal medyanın gündelik hayat içinde daha geniş bir yer almasıyla beraber oteller ilginç konseptlerini daha da farklılaştırdı. Tuz gölü yataklarına inşa edilen Bolivya Oteli’ni görenler şaşkınlıklarını gizleyemiyor. Çünkü otelin her bir santimetre karesi tuzdan yapıldı.

Trend 21-09-2021 09:47

GÜNCELLEME - Salda Gölü'nde nargile içen ve çamur banyosu yapan 5 kişiye idari yaptırım

CEZA UYGULANAN KİŞİ SAYISI GÜNCELLENDİ, CEZA TUTARI EKLENDİ

Yurthaber 22-07-2021 21:02

Salda Gölü'nde tepki çeken görüntüler! Burdur Valisi duyurdu: 4 kişiye idari yaptırım uygulandı

Burdur Valisi Ali Arslantaş, Yeşilova ilçesindeki Salda Gölü Halk Plajı Sahili'nde nargile içen ve çamur banyosu yapan 4 kişi hakkında idari yaptırım uygulandığını bildirdi.

Haber 22-07-2021 18:06

Salda Gölü'nde nargile içen ve çamur banyosu yapan 4 kişiye idari yaptırım

Salda Gölü'nde nargile içen ve çamur banyosu yapan 4 kişiye idari yaptırım

Yurthaber 22-07-2021 17:23

Yasağa aldırış etmediler! Salda Gölü'nde isyan ettiren görüntüler

Burdur'un Yeşilova ilçesindeki Salda Gölü, bayramda da yoğun ilgi gördü. Halk plajına gelen ziyaretçiler suya girip, gölün eşsiz güzelliğini izledi. Yasağa aldırış etmeyen bazı ziyaretçiler ise sahile nargile getirip, çamur banyosu yaptı.

Haber 22-07-2021 14:26

Türkiye'nin Maldivleri'nde sezon başladı! Yerli ve yabancı turistler akın etti

Burdur’un Yeşilova ilçesindeki ‘Türkiye’nin Maldivleri’ olarak ünlenen Salda Gölü’ne Kurban Bayramı tatilinde yerli ve yabancı turistler akın etti.

Trend 20-07-2021 10:19

Salda Gölü'ndeki tek hücreli canlıların kimyasal ve biyolojik değişimlerinin haritaları çıkarılacak

İstanbul Teknik Üniversitesi Maden Fakültesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nurgül Balcı: - "Gölde bozulmamış bu ekosistemin içerdiği bilimsel veriler, yalnızca Mars'ta antik yaşamın izlerine değil, aynı zamanda dünyada yaşamın başlangıcına dair önemli veriler içermekte. Bir bakıma bilimsel hazine değerinde" - "Bu verilerin özellikle bundan sonra NASA'nın çalışmaları için de önemli bir kaynak oluşturacağını düşünüyoruz"

Yurthaber 19-07-2021 11:16

Salda Gölü'ne akın ettiler: Televizyonlarda haberlerde gördüğümüz kadar varmış

Suyunun temizliği ve turkuaz rengiyle her yıl binlerce ziyaretçiyi ağırlayan Burdur'un Yeşilova ilçesindeki Salda Gölü'ne, normalleşme süreciyle ziyaretler arttı.

Haber 07-07-2021 14:36

Salda Gölü'nde oluşan ilgi çekici görüntü, havadan görüntülendi

Burdur'un Yeşilova ilçesindeki, beyaz kumsalı ve turkuaz rengi suyunun güzelliğiyle ünlenen Salda Gölü'nde, kıyıya yakın bölgede su altında beliren kalbe benzeyen görüntü, havadan güzel manzara oluşturdu.

Haber 05-07-2021 00:15

Salda Gölü'ne serinlemek için giren çocuk boğuldu

Salda Gölü'ne serinlemek için giren çocuk boğuldu

Yurthaber 04-07-2021 18:26

Türkiye’nin Maldivleri olarak bilinen Salda Gölü, kademeli normalleşmeyle birlikte ziyaretçi akınına uğradı

Burdur’un Yeşilova ilçesindeki Salda Gölü kademeli normalleşmeye hızlı girdi. 1 Haziran itibariyla başlayan süreçte Türkiye’nin Maldivleri olarak bilinen Salda Gölü ziyaretçi akınına uğradı. Turkuaz suyu ve bembeyaz kumsalına görenlerin hayran kaldığı Salda'da ziyaretçi yoğunluğu yaşanıyor.

Trend 11-06-2021 10:31

Salda Gölü'ne kanalizasyon akıyor iddiası! Çevre ve Şehircilik Müdürü Murat Alacatlı'dan açıklama

Burdur Çevre ve Şehircilik Müdürü Murat Alacatlı, Salda Gölü'ne Düden Çayı aracılığıyla kanalizasyon aktığı iddialarına ilişkin, "Gölde herhangi bir kirlilik söz konusu değildir. İddialar tabii ki yalan ve asılsızdır" ifadelerini kullandı.

Haber 08-06-2021 20:01

Sarımtırak renk çok konuşulmuştu! Salda Gölü suyu analiz sonuçları açıklandı

Salda Gölü’nde bulunan sarımtırak su birikintisinin atık su olduğu iddiasına karşılık 29 Mayıs tarihinde alınan numunelerin analiz sonucu çıktı. Yapılan tetkiklerde tüm noktalarda mikrobiyolojik açıdan uygun tespit edildi.

Haber 05-06-2021 15:43

Salda Gölü'nde endişelendiren görüntü! Vali Arslantaş'tan açıklama

Burdur'un Yeşilova ilçesinde Salda Gölü'nün kıyısındaki bir bölgede oluşan sarımtırak görüntüye ilişkin Burdur Valisi Ali Arslantaş, "Çam ormanlarının ve sazlıkların oluşturduğu polenler gölün çekildiği noktada bu sarımtırak görüntüyü meydana getirdi." dedi.

Haber 29-05-2021 23:02

Salda Gölü'ne akın başladı! Gelen hayran kalıyor

Mars'taki Jezero krateriyle benzer özellik gösteren Burdur'un Yeşilova ilçesindeki Salda Gölü'ne ziyaretçi akını başladı. Birçok ülkeden ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen ziyaretçiler, beyaz kumların üzerinde güneşlendi, gölün serin suyunun tadını çıkardı.

Haber 23-05-2021 10:40

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Salda Gölü'nde incelemelerde bulundu: (2)

"Bu süreçte bizi çok eleştirenler oldu, yapacağımız projeye ilişkin haksız bir şekilde 'İşte buralara oteller, marinalar, büyük büyük binalar yapılacak, her yer betonlaşacak' diye eleştiri yapan vatandaşlarımız oldu. Biz de en az onlar kadar hassas davrandık, onlar kadar hassas olmaya çalıştık ve bu hassasiyet çerçevesinde inanın her adımımızı buradaki doğal yapıya zarar vermeyecek şekilde atmaya çalıştık" - "2-3 ay içinde de projemizi tamamlayıp, Burdur'umuza ve Türkiye'mize kazandırmış olacağız"

Yurthaber 20-05-2021 18:57

Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum: (Salda Gölü) Bu doğal yapının korunabilmesi adına çok önemli kararlar alıyoruz. İki kilometre içerisine kesinlikle araç giremeyecek. Gölün etrafı yaklaşık 43 kilometre. 43 kilometrelik bisiklet yolu yapılmasını planladık

Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum: "(Salda Gölü) Bu doğal yapının korunabilmesi adına çok önemli kararlar alıyoruz. İki kilometre içerisine kesinlikle araç giremeyecek. Gölün etrafı yaklaşık 43 kilometre. 43 kilometrelik bisiklet yolu yapılmasını planladık. Bu yıl yolun hemen hemen yarısını tamamlayacağız, seneye de tamamını bitirmek suretiyle vatandaşlarımız gölün etrafında huzurlu ve güvenli şekilde bisiklete binebilecek."

Yurthaber 20-05-2021 17:50

Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, Burdur'da ziyaretlerde bulundu

Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, Burdur'da ziyaretlerde bulundu

Yurthaber 20-05-2021 14:10

Suyu 30 metre çekildi! Salda Gölü'ne ilişkin yeni yasaklar geldi

Turkuaz mavisi suyu ve beyaz kumsalı ile dünyaca ünlenen Salda Gölü'nün suyu, kuraklık nedeniyle 30 metre çekildi. Yaz aylarında ziyaretçilerin çamur banyosu için açtığı çukurlar da kapanmaya başladı. Salda Gölü'ne ilişkin yeni yasaklar da getirildi. Gölde hiçbir etkinlik, araştırma ve çekime müsaade edilmeyeceği, bu ve benzeri etkinliklerin yalnızca Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü'nün izni dahilinde gerçekleştirilebileceği açıklandı.

Haber 21-04-2021 14:11

Bakanlık düğmeye bastı: Salda Gölü UNESCO listesinde yer alacak mı?

Burdur'un Yeşilova ilçesindeki Salda Gölü için devreye giren Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, bölgenin UNESCO Doğal Miras Listesi'ne alınması için çalışma başlattı.

Haber 21-03-2021 12:02

Salda Gölü Beyaz Adalar bölgesine ziyaretçi kısıtlaması getirilmesi sevindirdi

Ziyaretçilerden Soner Çakal: - "Bu koruma tedbirleri devreye girmesiyle göl, gelecek kuşaklara daha sağlıklı aktarılır"

Yurthaber 19-03-2021 15:42

NASA'dan çok önemli Salda Gölü açıklaması

ABD Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi'nin (NASA) Perseverance adlı uzay araştırma aracı Mars'ın yüzeyine başarıyla inip araştırmalarına başlarken, kızıl gezegende geçmişe dair yaşam izlerini arayan bilim insanları Türkiye'nin güneybatısındaki Salda Gölü'nden topladıkları verileri kullanıyorlar.

Haber 09-03-2021 13:48

Salda Gölü için UNESCO'ya dünya doğal mirası başvurusu

Burdur'un Yeşilova ilçesindeki Salda Gölü'nün 'dünya doğal mirası' sayılması için UNESCO'ya başvuru yapıldı.

Haber 01-03-2021 15:43

Son Dakika: Mars'taki Jezero Krateri ile Salda'nın benzerliğiyle ilgili flaş açıklama

Son dakika haberine göre Prof. Dr. Candan Gökçeoğlu, NASA'nın Mars'taki Jezero Krateri ile Salda'nın benzerliği yönündeki sosyal medya paylaşımlarına ilişkin, "Salda'nın popülaritesi Mars'taki benzerlikleri kanıtlandığında daha da artacak." dedi. Gökçeoğlu, Salda Gölü'nde devam eden aktivitenin dünyada bilinen ilk ilksel canlı aktivitesi olduğunu vurgulayarak, "Dünyadakine benzer bu tip bir canlı aktivitesinin Mars'ın yüzeyinde olduğu tahmin ediliyor.'' ifadelerini kullandı.

Haber 19-02-2021 14:07

Salda Gölü'nün bilimsel değeri Mars'taki Jezero Krateri ile benzerliği kanıtlandığında daha da artacak

Çevre ve Tabiat Varlıkları Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Candan Gökçeoğlu: - "(NASA'nın Salda Gölü açıklaması) Salda, Dünya'daki ilksel yaşam formlarının gelişimine ilişkin canlı bir laboratuvar. Böyle bir laboratuvarı dünyada bulmak mümkün değil" - "Dünyanın birçok yerinde karbonat minarelleri ve manyezitler var ancak Salda'yı önemli kılan şey, ilksel yaşam formları güncel olarak kendi doğal süreçleri içinde devam ediyor" - "Benzerlikler ispat edilirse Mars'ta da bir dönem sıvı formda suyun varlığı ispat edilmiş olacak. Oradaki yüzey şekillerinin suyun hareketiyle olduğu ispat edilecek"

Yurthaber 19-02-2021 12:03

Salda Gölü nerede, hangi ilimizdedir? Salda Gölü’ne nasıl gidilir? Salda Gölü’nde yüzülür mü?

NASA’nın sosyal medya hesabından, Mars’ta gerçekleşecek olan araştırmaya dair ipuçlarına Salda Gölü’nden ulaşılabileceğine dair paylaşımının ardından ülkemizin en önemli turistik noktalarından bir tanesi olan bu göl ile ilgili araştırmalar da hızlandı. Şimdi, Salda Gölü nerede, hangi ilimizdedir soruları soruluyor. Seyahat planı yapmaya hazırlananlar ise Salda Gölü’nde yüzülür mü diye merak ediyor. Peki, Salda Gölü’ne nasıl gidilir? İşte detaylar...

Trend 19-02-2021 11:27

Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum'dan NASA'nın Salda Gölü mesajına cevap: Merakla bekliyoruz

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Salda Gölü'nün benzersiz yapısı ve görsel güzelliğinin yanı sıra bilim dünyasını heyecanlandıran bir çalışmaya da ışık tutacağını bildirdi.

Haber 18-02-2021 21:38

NASA paylaştı: Mars'ın ipuçlarını Salda Gölü'nden mi çıkacak?

NASA, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla Mars'ta gerçekleştirilecek olan araştırma ile ilgili ipuçlarına Salda Gölü'nden elde edeceklerine dair umut taşıdıklarını duyurdu. “Salda Gölü sayesinde ne bekleyeceğimize dair bazı fikirlerimiz var" diyen NASA, Mars’taki Jezero Krateri’nde yaşam izini arayacak uzay aracı Perseverance’ı göndermeye hazırlanıyor.

Haber 18-02-2021 16:46

Burdur Valisi Arslantaş'tan NASA'nın Salda Gölü paylaşımına yanıt:

"Salda Gölü'nün beyaz adalarına, tıpkı Jezero Krateri gibi ayak basmak artık imkansız"

Yurthaber 18-02-2021 15:13