Spacex Haberleri

Elon Musk'ın annesi Maye Musk'tan çarpıcı sözler! Oğlumu ziyaret ettiğimde garajda uyuyorum

Elon Musk'ın bir evi bile yok. Tesla ve SpaceX CEO'su Elon Musk, verdiği bir röportajda, evi olmadığını ve arkadaşlarının evinde kaldığını söylemişti. Musk, "Şu anda bir evim bile yok, arkadaşlarımın evinde kalıyorum" demişti. Ünlü milyarderin annesi Maye Musk ise oğluyla ilgili çarpıcı sözler sarf etti. Anne Maye Musk ise yaptığı açıklamada oğlunu ziyarete gittiğinde garajda kaldığını söyledi.

Haber 29-08-22 13:59

SpaceX logosundaki 'X' neden yamuk? Elon Musk nedenini açıkladı: Çok ilginç!

SpaceX logosundaki yamuk X'nin sırrı açıklığa kavuştu. Tesla ve SpaceX CEO'su Elon Musk, SpaceX logosundaki X'nin arkasındaki ilginç anlamı açıkladı. Elon Musk, Tesla ve SpaceX'in yazı tipi tasarımı için biraz acı çekip kafa patlattığını söyledi.

Haber 29-08-22 11:39

Telefonum çekmiyor derdine son! Elon Musk ile iş birliği yaptılar: Telefonlara uydu bağlantısı geliyor

Akıllı telefonlar artık uydulara bağlanıyor! Bir GSM operatörü olan T-Mobile ve Elon Musk'ın üst yöneticisi olduğu uzay şirketi SpaceX telefonları uydulara bağlamak için iş birliğine gitti. İki şirket, ABD'nin neredeyse her yerinde akıllı telefonlara bağlantı sunacak. Bunun için SpaceX'in yörüngedeki ikinci nesil Starlink uydularından ve operatörün ülke çapındaki orta-bant 5G spektrumundan yararlanılacak. Böylece telefonların çekmediği bölgeler ortadan kaldırılacak.

Haber 26-08-22 09:47

Genç yetenekler İstanbul-Ankara arasını 17 dakikaya indirecek hyperloop çağına hazırlanıyor

Teknoloji meraklısı üniversite öğrencileri TÜBİTAK Raylı Ulaşım Teknolojileri Enstitüsü bünyesinde yüksek hızlı ulaşım sistemlerinde dünya çapındaki teknolojik gelişime yönelik çözümler üretiyor - TÜBİTAK RUTE Müdürü Mehmet Ali Çimen: - "(Hyperloop) Teknolojinin mühendislik problemlerini çözebilirsek ulaştırma sektörünü köklü şekilde değiştirebilecek teknolojide söz sahibi olacağız. İlk ve öncü oyunculardan biri olacağız"

Yurthaber 19-08-22 12:37

Günlük rutinini anlatan Elon Musk: Kötü bir alışkanlığım var

Tesla ve SpaceX'in CEO'su Elon Musk, "Kötü bir alışkanlığım var" diyerek dikkat çekici bir itirafta bulundu. Günlük rutinini anlattığı yakın tarihli bir röportajda Musk, "korkunç" sabah alışkanlığının sağlığına zararlı olabileceğini düşündüğünü söyledi. Musk, hemen hemen herkeste olan bu alışkanlığını ise bırakmak istiyor.

Haber 15-08-22 10:21

Uğruna 180 milyon dolar harcanan KPLO’yu uzaya fırlattılar! Güney Kore'nin ay misyonuna yönelik ilk adımı

Güney Kore, ilk ay keşif aracı KPLO’yu uzaya fırlattı. KPLO, SpaceX tarafından, Falcon 9 roketi ile uzaya gönderildi. Güney Kore’nin ay misyonuna yönelik ilk adımı olan Ay Yörüngesi Keşif Aracı’na (KPLO) 180 milyon dolar harcandığı biliniyor.

Haber 05-08-22 16:19

SpaceX yine görevde! Falcon 9 roketini bu kez Alman keşif uydusu için havalandırdı

Elon Musk'ın üst yöneticisi olduğu ABD merkezli uzay taşımacılığı şirketi SpaceX, Falcon 9 roketini bu kez Alman uydusu için uzaya gönderdi. Şirket, Kaliforniya'dan Alman ordusunun ihtiyaçları için bir keşif uydusu fırlattı. Alman ordusu için Airbus tarafından geliştirilen SARah-1 uydusunun fırlatılışı SpaceX'in internet sitesinden yayınlandı.

Haber 19-06-22 09:54

Türkiye’nin ilk ticari uydusu Plan-S, SpaceX tarafından uzaya fırlatıldı

Türkiye’nin ilk ticari uydusu Plan-S, Florida'daki Cape Canaveral Uzay Kuvvetleri İstasyonundan SpaceX firmasının Transporter 5 görevi kapsamında Falcon-9 roketiyle uzaya fırlatıldı.

Haber 25-05-22 22:09

Cinsel taciz iddiası Elon Musk'ı bitirdi! Tek günde serveti eridi

Tesla CEO'su Elon Musk, cinsel taciz iddialarının ortaya çıkmasıyla eleştirilerin hedefi olmuştu. Elde edilen verilere göre Musk, iddiaların ortaya çıkmasıyla sadece bir günde 10 milyar dolar kaybettiğini gördü. Yılın başından beri Musk'ın servetinde düşüş yaşanırken, uzmanlara göre olumsuz haberler devam ettikçe Musk servetinin daha da küçüldüğünü görecek.

Haber 23-05-22 18:24

Skandal patlak verdi! Elon Musk'a cinsel taciz suçlaması

Tesla ve SpaceX CEO'su Elon Musk'ın adı bu kez bir cinsel taciz suçlaması ile gündemde. İddialara göre Musk, 2018'de kendisine masaj yapan bir uçuş görevlisini taciz etti. SpaceX'in ise uçuş görevlisine sesini çıkarmaması veya şirkete dava açmaması için 250.000 dolar ödediği iddia edildi.

Haber 20-05-22 09:43

Ne yaptın Elon Musk! Fotoğraftaki detay sosyal medyayı ayağa kaldırdı

SpaceX CEO'su Elon Musk ile Endonezya başkanı Joko Widodo'nun sohbet ettiği bir fotoğraf Twitter kullanıcılarını şaşkınlığa uğrattı. Fotoğrafta yer alan şaşırtıcı bir detay bazılarına "Ne yaptın Elon Musk" dedirtti.

Haber 18-05-22 16:47

Evinize hoş geldiniz: SpaceX Crew-3 ekibi Dünya'ya döndü

4 astronottan oluşan Crew-3 ekibi, Elon Musk'ın sahibi olduğu ABD merkezli uzay mekiği ve roket üreticisi SpaceX şirketinin Endurance kapsülü ile Dünya'ya döndü. Ekip, 11 Kasım'da uzaya gönderilmişti.

Haber 06-05-22 09:23

“Freedom” Uluslararası Uzay İstasyonu’nuna ulaştı! Uzay tarihinde bir ilk

Elon Musk'ın sahibi olduğu ABD’li uzay taşımacılığı şirketi SpaceX’in, "Crew-4" görevi çerçevesinde 4 astronotu taşıyan “Freedom” adlı kapsülü Uluslararası Uzay İstasyonu’na (ISS) rekor bir hızla ulaştı. 4 astronottan biri olan Jessica Watkins ise ISS'e ilk uzun süreli uçuş yapan siyahi kadın olarak tarihe geçti.

Haber 28-04-22 11:25

Elon Musk'ın SpaceX'i uzaya gönderdi: 4 kişilik ekip, 6 aylık görev...

Elon Musk'ın üst yöneticisi olduğu ABD’li uzay taşımacılığı şirketi SpaceX, "Crew-4" görevi çerçevesinde Uluslararası Uzay İstasyonu’na 4 astronot gönderdi. Astronotları taşıyan "Freedom" adlı kapsül Falcon 9 roketi ile başarılı bir şekilde fırlatıldı. Astronotların 6 aylık görevi tamamlaması bekleniyor.

Haber 27-04-22 14:54

Elon Musk'ın SpaceX'i yine göreve çıktı! 53 tanesi daha gitti

Elon Musk'ın üst yöneticisi olduğu Amerikan uzay mekiği ve roket üreticisi SpaceX, bir Starlink görevine daha çıktı. SpaceX, internet ağı projesi Starlink kapsamında 53 uyduyu daha uzaya yolladı. Musk ise uyduların gönderilmesinden sonra Twitter'dan paylaşım yaptı.

Haber 22-04-22 16:57

Elon Musk, Twitter'ı almayı kafaya koymuş: Yeterli parayı buldu!

Tesla ve SpaceX'in CEO'su Elon Musk, sosyal medya şirketi Twitter'i satın almak için yeterli parayı buldu. Musk, 46,5 milyar dolarlık finansmanı sağladığını bildirdi.

Haber 22-04-22 09:20

SpaceX, 3 kişiyi uzaya gönderdi! Kişi başı 55 milyon dolar ödediler

ABD'li uzay mekiği ve roket üreticisi SpaceX, 3 ziyaretçiyi Uluslararası Uzay İstasyonu'na (UUİ) gönderdi. UUİ'nin turistik ziyaretçilerinin, roket yolculuğu, konaklama ve tüm yemekler için kişi başı 55 milyon dolar ödeyeceği, uzay istasyonunda Rusya'ya ait bölümün dışında her alanı gezebileceği belirtildi.

Haber 08-04-22 23:30

Sivil Mürettebatlı Uzay Gemisi Yola Çıktı

Sadece sivil astronotlardan oluşan ilk ekip, Uluslararası Uzay İstasyonu'na gitmek üzere SpaceX şirketine ait roketle uzaya fırlatıldı. Sivil ekibin yolculuğu, uzay ve havacılık sektörü yöneticileri ve NASA tarafından uzay uçuşlarının ticari hale gelmesi açısından bir dönüm noktası olarak kabul ediliyor.

Haber 08-04-22 22:11

Uzaya ilk ticari misyon başladı

Sadece sivillerden oluşan 4 kişilik ekip SpaceX roketiyle Florida'dan uzaya fırlatıldı. Bu seyahat için milyonlarca dolar ödeyen uzay turistleri, Uluslararası Uzay İstasyonu'ndaki bilimsel çalışmalara katılacak.

Haber 08-04-22 20:42

Elon Musk'ın paylaşımındaki Satoshi Nakamoto kimdir? Satoshi Nakamoto Bitcoin'in mucidi mi? Ne iş yapıyor?

Elon Musk'ın paylaşımındaki Satoshi Nakamoto, vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. Attığı tweet'te Bitcoin'in mucidine değinen Elon Musk'a çok sayıda yorum geldi. Bu kapsamda Elon Musk'ın paylaşımındaki Satoshi Nakamoto kimdir? Satoshi Nakamoto Bitcoin'in mucidi mi? Ne iş yapıyor? sorularının yanıtı merak konusu oldu. Konuya ilişkin detaylar haberimizde...

Haber 09-03-22 11:20

SpaceX'ten Ukrayna'ya Starlink! Sosyal medyayı salladı

SpaceX şirketi, Rusya'nın saldırısı altındaki Ukrayna'ya kullanıcıların uydu üzerinden internete bağlanmasını sağlayan Starlink terminalleri gönderdi. Ukrayna Başbakan Yardımcısı Mikhailo Fedorov, Elon Musk'a Twitter üzerinden teşekkür etti. Elon Musk da Fedorov’un teşekkür mesajına Twitter’dan yanıt verdi. Ukraynalı bakanın paylaştığı fotoğraf ve teşekkür mesajı, Twitter'da çok sayıda beğeni aldı.

Haber 01-03-22 11:05

Elon Musk'tan Starlink desteği! Ukrayna'nın talebini cevapsız bırakmadı, aktive edildi

Tesla'nın CEO'su ve Amerikan uzay mekiği ve roket üreticisi SpaceX'in kurucusu Elon Musk, Ukrayna Dijital Dönüşüm Bakanı Mihaylo Fedorov'un attığı Starlink tweet'ini yanıtsız bırakmadı. Musk, uydu interneti sistemi projesi Starlink'i Ukrayna'da kullanıma açtığını duyurdu.

Haber 27-02-22 09:15

SpaceX'e şok! Federal İletişim Komisyonu'na (FCC) mektup sunan NASA: Endişe duyuyoruz

Elon Musk’ın sahip olduğu ve uzay uçuşları düzenleyen SpaceX, bu kez ABD Ulusal Havacılık ve Uzay Ajansı'nın (NASA) mektubuyla gündemde. NASA, SpaceX'in 30 bin uydu içeren uydu sistemi Starlink Gen2 ile ilgili endişelerini içeren mektubu, Federal İletişim Komisyonu'na (FCC) sundu. NASA, Starlink Gen2 ile internet hızını yükseltmeyi planlayan şirkete ait 30 bin uydunun olası çarpışma yaratmasından endişe duyuyor.

Haber 10-02-22 17:37

Elon Musk'tan alkışlanacak hareket! Şirketi SpaceX, Tonga'yı yeniden dünyaya bağlayacak

Pasifik Okyanusu'ndaki ada ülkesi Tonga'da geçtiğimiz ay yanardağ patlaması yaşanmıştı. Elon Musk'ın uzay şirketi SpaceX'in Starlink uydu tabanlı internet hizmeti volkanın vurduğu Tonga'ya internet erişimi sağlamak için çalışmalarına başladı. Elon Musk daha önce internet erişiminin kesildiği Tonga'ya Starlink uyduları ile yardımcı olabileceğinden bahsetmişti.

Haber 10-02-22 16:57

SpaceX'in 40 uydusu güneş fırtınası nedeniyle düştü

ABD'li uzay mekiği ve roket üreticisi SpaceX'in Starlink projesi kapsamında uzaya gönderdiği uydulardan 40'ının güneş kaynaklı jeomanyetik fırtına nedeniyle düştüğü belirtildi.

Haber 10-02-22 00:17

Elon Musk'ın biricik Starman'i de içinde! 4 yıl önce uzaya giden Tesla şimdi nerede merak ediyor musunuz?

Elon Musk, SpaceX'in Falcon Heavy roketi ile 4 yıl önce önemli bir olaya imza atmış ve kendi Tesla Roadster'ını Mars'a göndermek üzere uzaya fırlatmıştı. "Starman" (Yıldız Adam) lakaplı uzay giysisi giyen mankenin yer aldığı araç Mars'a inemese de hala uzayda dolanıyor. Peki ama nerede?

Haber 09-02-22 15:29

SpaceX'e engel üstüne engel! İtalya'nın uydusunu bir türlü fırlatamadı

Elon Musk'ın uzay şirketi SpaceX, İtalyan gözlem uydusunun fırlatılmasını bir kez daha erteledi. Böylece SpaceX, CSG-2 uydusunu fırlatma girişimini art arda dördüncü kez ertelemiş oldu. Ancak ilk üç ertelemenin nedeni hava şartları olsa da bu kez suçlu Doğa Ana değildi.

Haber 31-01-22 09:51

Uzay yolculuğu çekilişini o kazanmıştı! Diskalifiye nedenini öğrenince hayatının şokunu yaşadı

ABD’li pilot Kyle Hippchen’ın uzay yolculuğunu fazla kiloları yüzünden kaçırdığı öğrenildi. Hippchen Elon Musk’ın şirketi SpaceX’in Eylül 2021'de ilk defa 4 “amatör astronotu” yörüngeye gönderdiği uzay yolculuğu için yapılan çekilişte kazananlar arasında bulunduğunu ancak fazla kiloları nedeniyle diskalifiye olduğunu anlattı. ABD’li pilot uzun süre bu bilgiyi çok yakınları hariç hiç kimseyle paylaşmadığı söyledi.

Haber 28-01-22 00:41

Şaka gibi ama gerçek! SpaceX'in roketi Ay'a çarpacak

Uzmanlar, Elon Musk'ın SpaceX şirketine ait olan ve 2015 yılında fırlatılan bir Falcon 9 roketinin Ay'a çarpacağını söyledi. Tahminlere göre uzayda başıboş bir şekilde dolanan roket, Ay'ın uzak tarafına çarpacak. Peki Falcon 9 roketi Ay'a ne zaman çarpacak? İşte uzmanların tahmini...

Haber 26-01-22 14:45

Starlink ağı tamamlanıyor: SpaceX yine başardı! Falcon 9 roketiyle 49 uydu daha uzayda

Elon Musk'ın sahibi olduğu ABD'li havacılık şirketi SpaceX, yine Falcon 9 roketi ile birlikte Starlink uydu görevine çıktı. 49 Starlink uydusunu uzaya taşıyan iki aşamalı Falcon 9 roketi, görevini başarıyla gerçekleştirdi. Roket, daha sonra Florida açıklarındaki Atlantik Okyanusu'na iniş yaptı.

Haber 20-01-22 11:10

Elon Musk'tan kafanızı kaldırıp gökyüzüne bakmanızı sağlayacak paylaşım! Starlink uydu sayısını açıkladı

Tesla ve SpaceX'in CEO'su Elon Musk, Twitter'dan yine bir paylaşım yaptı ancak, bu kez Starlink uydu sayısı hakkında önemli bir açıklamada bulundu. Starlink, Dünya yörüngesindeki uydular aracılığıyla yeryüzüne internet hizmeti vermeyi amaçlıyor. Musk tarafından verilen sayı ise kafanızı kaldırıp gökyüzüne bakmanızı sağlayacak.

Haber 16-01-22 13:00

Türkiye için bir ilk niteliğinde: Yitirdiğimiz madencilerin ismini taşıyacak Grizu-263A için büyük gün yarın!

Türkiye'nin ilk cep uydusu Grizu-263A, SpaceX'in Falcon 9 roketiyle yarın ABD'den uzaya gönderilecek. Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Mühendislik Fakültesi öğrencilerinden oluşan Grizu-263 Uzay Takımı'nın tasarladığı Grizu-263A, Zonguldak'ta 3 Mart 1992'de meydana gelen grizu patlamasında yaşamını yitiren madencilerin isimlerini uzaya taşıyacak.

Haber 12-01-22 12:14

Türkiye’nin ilk cep uydusu Grizu-263A uzaya gitmeye hazırlanıyor! Elon Musk'ın şirketi ile gönderilecek

Zonguldak’ta Bülent Ecevit Üniversitesi Mühendislik Fakültesi öğrencilerinden oluşan Grizu-263 takımının hayata geçirdiği Türkiye'nin ilk cep uydusu Grizu-263A uzaya gönderilmek için geri sayıma geçti. Türkiye’nin ilk cep uydusu Grizu-263A, Elon Musk'ın şirketi SpaceX'in Falcon 9 roketi aracılığıyla 13 Ocak 2022 tarihinde uzaya fırlatılacak.

Haber 06-01-22 16:12

Elon Musk'ın şirketine Fransa'dan rakip geliyor!

Fransa’nın uzay şirketi ArianeGroup'un, Elon Musk'ın sahibi olduğu Amerikan SpaceX şirketiyle rekabet edebilmek için yeniden kullanılabilir roket fırlatma sistemi üreteceği belirtildi.

Haber 07-12-21 15:24

Elon Musk'ın şirketi iflas edebilir

Bugüne kadar Tesla ve SpaceX'in CEO'su Elon Musk, hakkında birçok fikir yürütüldü. Şimdi ise Musk'ın şirketinin iflas edebileceği öne sürülüyor. Burada iflas edeceği söylenen şirket uzay alanında çalışan SpaceX'in ta kendisi.

Haber 02-12-21 14:13

Bilgi Elon Musk'tan geldi! SpaceX, ilk kez deneyecek

ABD'li uzay teknolojileri firması SpaceX, Starship uzay aracını 2022 başında dünyanın yörüngesine fırlatmak için deneme uçuşu gerçekleştirecek.

Haber 19-11-21 09:09

Daha ince ve daha hafif: Starlink'in anteni yeni bir görünüm kazandı!

Elon Musk'ın sahibi olduğu SpaceX'in uzaydan internet hizmeti Starlink, yeni bir dikdörtgen anten tanıttı. Görücüye çıkan yeni anten, dairesel antenden daha ince ve daha hafif.

Haber 12-11-21 10:41

Varış noktasına ulaştılar! Crew-3 ekibi, Uluslararası Uzay İstasyonunda

SpaceX'in, Ulusal Havacılık ve Uzay Ajansının (NASA) "Crew-3" mürettebatını taşıyan kapsül, Uluslararası Uzay İstasyonuna (UUI) bağlandı.

Haber 12-11-21 09:14

Yolculuk başladı! SpaceX, 4 astronotu uzaya gönderdi

ABD'li uzay mekiği ve roket üreticisi SpaceX, Uluslararası Uzay İstasyonunda (UUİ) yaklaşık 6 aylık görev için 4 astronotu taşıyan uzay aracını fırlattı.

Haber 11-11-21 09:14

NASA, SpaceX Crew-3 görevini erteledi

NASA başlangıçta Crew-2 astronotlarının görev tamamlanmadan önce Crew-3 takımını selamlamasıyla direkt olarak devam eden bir akış planlıyordu. Ancak SpaceX Crew-3 için bu planlar şimdilik ertelendi.

Haber 09-11-21 11:47

Başardılar! 4 astronot, SpaceX'in uzay aracı ile eve döndü

ABD'li uzay ve havacılık şirketi SpaceX'in 4 astronotu taşıyan uzay aracı Dragon Endeveaur, Florida kıyılarındaki Meksika Körfezi'ne başarılı bir şekilde iniş yaptı.

Haber 09-11-21 09:45

Elon Musk takipçilerine sordu: Satayım mı, destekliyor musunuz?

Tesla ve SpaceX'in CEO’su Elon Musk sosyal medya hesabından takipçilerine dikkat çeken bir soru sordu. 62.5 milyon takipçisi olan Musk, hisse satışı yapıp yapmamak üzerine anket yaptı. Musk, "Tesla hisselerinin yüzde 10’unu satmayı öneriyorum. Siz destekliyor musunuz?" ifadelerini kullandı.

Finans 08-11-21 08:55

Elon Musk bunu beğenmedi: Rakip geliyor!

Amerikan havacılık şirketi Boeing, Elon Musk'ın uzay şirketi SpaceX'e rakip oluyor. ABD Federal İletişim Komisyonu (FCC), Boeing'in kendi uydu tabanlı internet hizmetini kurması için onay verdi. Böylece SpaceX'in uzaydan internet projesi Starlink'e gelecek başka bir rakibin yolunu açtı.

Haber 04-11-21 14:11

Elon Musk'ın uzay tuvaleti, astronotlar için yasaklandı!

NASA yetkilileri, Uluslararası Uzay İstasyonu'nda (UUİ) görev yapan ve kasım ayı başlarında Dünya'ya dönecek astronotların, Elon Musk'ın sahibi olduğu SpaceX'in Crew Dragon Endeavour uzay aracındaki tuvaleti kullanamayacağını açıkladı. NASA, Crew-2 astronotlarının tuvalet için bir "iç çamaşırı" kullanmaları gerektiğini söylüyor.

Haber 01-11-21 18:25

‘Servetinin küçük bir kısmı açlığı çözebilir’ çağrısı yapılmıştı! Elon Musk’tan BM'ye tepki!

Tesla CEO'su Elon Musk, geçtiğimiz günlerde hakkında yapılan haberlerde servetinin küçük bir kısmıyla dünyadaki açlığın çözülebileceği iddiasına tepki gösterdi. Dünyanın en zengin insanı olan Musk, bu durumun kanıtlanmasını talep etti.

Finans 01-11-21 16:26

Tesla'nın piyasa değeri 1 trilyon doları aştı! Türkiye’nin Milli Gelirinin 1.5 katı

Dünyanın en ünlü girişimcilerinden iş insanı Elon Musk'ın CEO'su olduğu Tesla'nın piyasa değeri 1 trilyon doların üzerini gördü. Hertz'in elektrikli araç kiralama hizmetine yönelik yatırım kararı aldıktan sonra yüzde 9 oranında değer kazanan şirketin piyasa değerinin daha da artacağı öngörülüyor. Akademisyen ve ekonomist Özgür Demirtaş, "Şirketin piyasa değeri şu anda tüm Türkiye’nin Milli Gelirinin 1.5 katı." ifadelerini kullandı.

Finans 26-10-21 09:00

Elon Musk şimdi de gözünü rekor kıran Bitcoin ve Ethereum'a dikti

ABD'li elektrikli otomobil üreticisi Tesla'nın kârı, bu yılın üçüncü çeyreğinde 1,6 milyar dolara, geliri ise 13,8 milyar dolara ulaşarak rekor kaydetti. Öte yandan dün akşam saatlerinde Bitcoin'in tüm zamanların rekorunu kırmasının ardından Elon Musk'tan uzun zaman sonra paylaşım geldi.

Finans 21-10-21 08:23

Starlink uçaklara internet sağlayacak

SpaceX, geniş bant uydu ağı ile birlikte yolcu uçaklarına internet erişimi götürmenin peşinde. Ünlü CEO Elon Musk, Twitter üzerinden bir paylaşım yaparak, şirketin bu konuda havayolları ile görüşmelerde bulunduğunu açıkladı.

Haber 20-10-21 11:17

Elon Musk gözünü yükseklere dikti: Ölmeden önce görmek isterim

Tesla ve SpaceX CEO'su Elon Musk, her geçen gün farklı bir fikirle karşımıza çıkmaya devam ediyor. Musk yeni açıklamasında, 40 yıl içinde Mars'ta Tesla fabrikaları kurmak istediğini açıkladı. Musk, "Yani, ölmeden önce bir tanesini görmek isterim. Harika olur. Ben ölmeden önceki 40 yıl içinde kurabilsek harika olur" ifadelerini kullandı.

Finans 12-10-21 17:02