Tuz Gölü Haberleri

Türkiye de nasibini alacak! Felaketin önüne geçilemedi, Urmiye Gölü kuruyunca gelen uyarı korkuttu: Tahribata yol açacak, verimli topraklar yok olacak

Türkiye için yeni tehlike kapıda: Komşu İran'da bulunan ve dünyanın en büyük 2. tuz gölü olma unvanını taşıyan Urmiye Gölü neredeyse tamamıyla kurudu. Uzmanlar tarafından bu gelişmeden Türkiye'nin de nasibini alacağı değerlendiriliyor. Prof. Dr. Faruk Alaeddinoğlu, verimli toprakların yok olacağını dile getirirken "Türkiye'yi de etkileyip tahribata neden olacak" dedi.

Haber 08-09-23 12:08

Üzerlerinde herhangi bir yazı ya da kitabe yok! Merak uyandırıyor, onları andırıyor: En büyük özelliği...

Tuz Gölü’nün kıyısında bulunan ve eski dönemde “Totuş” olarak adlandırılan yerleşim yerinde bulunan köy mezarlarındaki şahideler, Ahlat'taki Selçuklu mezar taşlarını andırıyor. Üzerlerinde herhangi bir yazı veya kitabeye rastlanmayan mezar taşları dikkat çekerken, Şehircilik Uzmanı Abdülkerim Erdoğan ise "Mezar taşları Ahlat’taki mezar taşları ile benzerlik gösterir. Üzerlerinde herhangi bir yazı ya da kitabe yoktur" diyerek taşların en büyük özelliğini anlattı.

Haber 23-07-23 16:50

Van'da geçen yıl kuruyan Tuz Gölü, yağışlarla yeniden hayat buldu

Van'ın Saray ilçesinde geçen yıl kuraklık nedeniyle tamamen kuruyan Tuz Gölü, bölgede son zamanlarda etkili olan yağışlar sayesinde yeniden eski görünümüne kavuştu.

Yurthaber 08-06-23 14:03

Aksaray'da bulunan leylek tedavisinin ardından doğaya bırakıldı

Aksaray'da bulunan leylek tedavisinin ardından doğaya bırakıldı

Yurthaber 14-09-22 14:46

Tuz Gölü

Tuz Gölü Hakkındaki Haberler Mynet'te. Tuz Gölü Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Su krizine dikkat çekmek isteyen Avustralyalı aktivist İstanbul'da koştu

Dünyada kuraklıktan etkilenen 200 bölgede maraton koşma hedefiyle yola çıkan ve 78. koşusunu İstanbul'da gerçekleştiren Mina Guli: ​​​- "İkinci bir gezegenimiz yok ve su krizi giderek ciddileşiyor. İklim değişikliği dünya çapında muazzam su sıkıntıları yaşadığımız anlamına geliyor. Uzun zaman bunu göz ardı ettik ama artık görmezden gelemeyiz"

Yurthaber 20-08-22 11:54

Avustralyalı aktivist küresel su sorunu için Tuz Gölü'nde maraton koştu

Dünyada kuraklıktan en çok etkilenen 200 yerde maraton koşma hedefiyle yola çıkan Mina Guli: - "Küresel anlamda çok büyük bir su krizinin ortasındayız. En büyük problemse bunun görünmez oluşu. Pek çok insan bunu görmüyor ya da hiç fark etmemiş" - "Şimdi Tuz Gölü'nde koşuyorum. İnanılmaz güzel bir göl. Yıllar önce bu gölde çok su vardı. İklim değişikliği sonrası şimdi su üzerinde değil, tuz üzerinde duruyoruz. Çok güzel bir ülkeniz, çok güzel bir dünyamız var. Bunlar sadece Türkiye'nin değil dünyanın sorunu"

Yurthaber 18-08-22 12:22

Tuz Gölü pespembe oldu, ortaya kartpostallık görüntüler çıktı! Görenler adeta büyülendi

Türkiye'nin 2'nci büyük gölü olan Tuz Gölü, sıcaklıklarla birlikte artan algler ve bakteriler nedeniyle pespembe renge döndü. İlkbahar ve yaz mevsimlerinde göçmen kuşlara ev sahipliği yapan Tuz Gölü, aynı zamanda 'flamingo cenneti' olarak biliniyor.

Trend 12-08-22 17:58

Tuz Gölü'ndeki flamingolar için 4 kilometreden su aktarımı başladı

Tuz Gölü'ndeki flamingolar için 4 kilometreden su aktarımı başladı

Yurthaber 07-08-22 11:02

Tuz Gölü'ndeki yavru flamingolar için tankerlerle su takviyesi yapılıyor

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürü Abdullah Uçan: - "Bu yıl flamingo yavrularının sayısında geçtiğimiz döneme göre yaklaşık 5 katı artış gözlemledik. Temmuz ayında yaptığımız tespit uçuşuyla 10-15 bin civarında flamingo yavrusu ürediğini ve şu an hayatta olduklarını belirledik"

Yurthaber 03-08-22 22:30

Tuz Gölü'ndeki flamingoların korunması için önlem

Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürü Abdullah Uçan: - "Bakanlığımızca suyun artırılması ve su kaynaklarının göle ulaşmasıyla ilgili her türlü önlemler alınmaktadır. Bölgede ekiplerimiz gerekli denetimleri aralıksız şekilde gerçekleştirmektedir"

Haber 26-07-22 17:00

Tuz Gölü'nde doğa kampı düzenlendi

Tuz Gölü'nde doğa kampı düzenlendi

Yurthaber 18-07-22 16:18

Van'da yazın kuruyan Tuz Gölü karın erimesiyle su tutmaya başladı

Van'da yazın kuruyan Tuz Gölü karın erimesiyle su tutmaya başladı

Yurthaber 19-04-22 10:30

Moskova'nın sokaklarını örten karları Türkiye'nin tuzu eritiyor

Tuz Gölü'ndeki Koyuncu Tuz İşletmeleri Genel Müdürü Ömer Çetiner: - "Ürettiğimiz tuzları, Rusya başta olmak üzere, Kuzey Amerika ülkeleri, Kanada ve Amerika'nın doğu kıyısı gibi yoğun ciddi kar yağışı alan yerlere gönderiyoruz. Moskova Belediyesi de bizim tuzumuzu kullanıyor" - "Tuzumuz ne kadar saf ise yollarda karla kışla mücadelede o kadar etkin bir sonuç alınır. Şereflikoçhisar'da bulunan Tuz Gölü dünyanın çok nadir göllerinden birisidir. Kaynaktan çıktığı gibi yüzde 97,5 sodyum klorür saflığına sahiptir"

Yurthaber 04-02-22 11:05

Son dakika... CHP'li Öztrak’tan ‘3-5 günlük gaz kalmış’ iddiası

CHP Sözcüsü Faik Öztrak’tan doğal gaz sorunu ile ilgili dikkat çeken bir iddia geldi. Öztrak açıklamasında ‘Öğreniyoruz ki Tuz Gölü'ndeki depolarda 3-5 günlük gaz kalmış’ diyerek sert eleştirilerde bulundu. İşte son dakika haberinin detayları…

Haber 28-01-22 15:26

Türkiye’nin tuz ihtiyacını karşılayan Tuz Gölü'nde korkutan tablo: 30 yıla kadar gölü kaybedebiliriz

Türkiye'nin ikinci büyük gölü olan Tuz Gölü, küresel ısınıma ve bilinçsiz tarımsal sulama nedeniyle yüzde 30 küçüldü. Konya Teknik Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Muazzez Çelik Karakaya, önlem alınmadığı takdirde 30 yıla kadar gölün kaybedileceğini belirterek, ''Tuz Gölü'nde 1930’dan bu yana, yüzde 30’a yakın bir küçülme var. Bu durumu durdurmamız zor. Eğer önlem alınmazsa 30 yıla kadar aşama aşama kaybedebiliriz” dedi.

Haber 23-10-21 10:18

Aksaray'da flamingoların uğrak noktası Akgöl kurudu

Akgöl Köyü Muhtarı Cuma Göktan: - "Gölümüz tamamen kurudu. Araçlar, koyun ve büyükbaş hayvan sürüleri gölün içinden rahatça geçiyor" - Köy sakini Mustafa Özkan: - "Tuz Gölü'nü beslerdi. Gölümüzden tarım sulaması yapardık, şu anda tamamen kurudu. Çobanlarımız gölün üzerinden koyunlarını geçiriyor"

Yurthaber 08-10-21 11:22

Ekinsiz tarladan 60'tan fazla ülkeye ihracat!

Türkiye’nin tuz ihtiyacının yüzde 60’ını karşılayan Tuz Gölü’nde hasat devam ediyor. Sezonda elde edilen yaklaşık 1,5 milyon ton tuzun büyük bölümü yurt içinde değerlendirilirken, bir bölümü de 60'tan fazla ülkeye ihraç ediliyor.

Finans 01-10-21 16:01

Tamamlandığında dünyanın en büyüğü olacak! 60 Galata Kulesi büyüklüğünde ve bir Eyfel Kulesi yüksekliğinde

Tamamlandığında 'dünyanın tuz yapılarındaki en büyüğü' olacak olan dev projenin eylül ayı itibariyle yüzde 50'si tamamlandı. Cumhuriyetin kuruluşunun 100. yılı olan 2023 yılında, Türkiye’nin hedeflenen toplam doğal gaz depolama kapasitesinin yaklaşık yarısının Tuz Gölü Doğal Gaz Yer Altı Depolama Tesisleri’nde depolanması öngörülüyor. Öte yandan depolama alanı için oluşturulan mağaralar, 60 tane Galata Kulesi büyüklüğünde ve bir Eyfel Kulesi yüksekliğinde.

Finans 28-09-21 11:02

Türkiye ilk olarak komşuya gönderdi! 70 ülkeden sipariş yağıyor

Konya'da bir firmanın Tuz Gölü'nde hasadını gerçekleştirdiği tuz, 70 ülkeye gönderiliyor. Tuz Gölü'ndeki Koyuncu Tuz İşletmeleri Genel Müdürü Ömer Çetiner, 16 kilometrekare kontrollü havuzlara alınan suyu buharlaştırarak yıllık yaklaşık 1 ila 1,5 milyon ton tuz hasat ettiklerini ve ilk ihracatı Romanya'ya yaptıklarını belirtti.

Finans 25-08-21 12:37

Tuz Gölü’nün son hali şaşırttı! Son 37 yıldaki uydu görüntülerinde çarpıcı sonuçları ortaya çıktı

Ankara, Konya ve Aksaray illeri arasında bulunan Tuz Gölü, 1665 kilometrekarelik alanıyla oldukça geniş bir biyoçeşitlilik sunuyor. Yapılan araştırma yıllar içinde su seviyesinde azalma olduğunu tespit etti. EÜ Edebiyat Fakültesi Coğrafya Bölümü Öğretim Üyesi ve İklim Uzmanı Prof. Dr. Ecmel Erlat ile EÜ Güneş Enerjisi Enstitüsü'nden Dr. Fulya Aydın Kandemir'in, gölün son 37 yıla ait uydu görüntülerini kullanarak tamamladığı çalışma, çarpıcı sonuçlar ortaya koydu.

Trend 18-08-21 12:03

Tuz Gölü'ndeki kuraklığın çarpıcı boyutu uydu görüntülerine yansıdı

Son 37 yıla ait uydu görüntülerini kullanarak çalışma gerçekleştiren uzmanlar, yaz dönemi su seviyesi 2000 yılından itibaren hızla azalan Tuz Gölü'nde 2021 yazında suların tamamen çekildiğini saptadı - Ege Üniversitesi Coğrafya Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ecmel Erlat: - "2021 yılında Tuz Gölü çevresinde yer altı sularının seviyesi önceki yıllara göre hiç görülmemiş ölçüde düşmüştür" - "Tuz Gölü'nün kurumasında, bölgenin giderek ısınması ve kuraklaşması yanında su ihtiyacı yüksek olan tarım bitkilerini yetiştirmek amacıyla açılan kuyulardan aşırı su çekilmesi sonucu havzadaki yeraltı suyu seviyesinin düşmesi etkilidir"

Yurthaber 18-08-21 11:13

Tuz Gölü nerede bulunuyor? Flamingo ölümleriyle gündeme gelen Tuz Gölü hangi ilde ve özellikleri neler?

Doğal güzelliğiyle bilinen Tuz Gölü son günlerde flamingo ölümleri ile gündeme gelmişti. Sosyal medyada da çokça paylaşılan Tuz Gölü'ndeki flamingo ölümleri ile ilgili incelemeler başlatılmış ve ilk inceleme sonucu Bakan Pakdemirli zehirlenme olmadığını, flamingoların ölümünün sebebinin susuzluk olduğunu söylemişti. Peki Tuz Gölü nerede? Tuz Gölü hangi şehirde ve özellikleri neler? İşte ayrıntılar...

Haber 14-07-21 22:31

Tarkan'dan Tuz Gölü'ndeki flamingo ölümlerine tepki: Kader değil katliam

Tarkan, Tuz Gölü'nde yaşanan toplu flamingo ölümleri için, "Flamingoların ölümü kader değil, bir katliam" paylaşımı yaptı.

Magazin 14-07-21 19:55

Tuz Gölü'ndeki flamingolar neden öldü? İlk raporda sonuçlar geldi!

Tuz Gölü'nde yaşanan flamingo ölümleri sosyal medyada da çokça paylaşılmıştı. Binlerce yavru flamingonun hayatını kaybettiği Tuz Gölü'nde flamingoların ölümü ile ilgili ilk incelemeler yapıldı. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ölümlerin kaynaklanma sebebini açıkladı. Peki Tuz Gölü'ndeki flamingolar neden öldü? İşte rapordaki ilk sonuçlar...

Haber 14-07-21 19:21

Son Dakika: Bakan Pakdemirli'den flamingo ölümleriyle ilgili açıklama

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Tuz Gölü'ndeki flamingo ölümleriyle ilgili açıklamada bulundu. Pakdemirli, "Tuz Gölü'nde yaklaşık bin kadar flamingo öldü. Hazırlanan ilk rapora göre herhangi bir zehirlenme yok" açıklamasında bulundu" dedi.

Haber 14-07-21 16:49

Tuz Gölü'nde korkunç görüntü! Yüzlerce yavru flamingo öldü

Türkiye'nin ikinci büyük gölü olan Tuz Gölü'ne her yıl olduğu gibi bu yıl da göç yoluyla gelen flamingoların, kuluçkalarından çıkan yüzlerce yavrusu öldü. Aksaray Fotoğraf Sanatçıları Derneği Başkan Yardımcısı Fahri Tunç, "Gölü besleyen su kanallarının önü köylüler tarafından bentler çekilerek kesildiği için yavru flamingolar, su ve beslenme alanları daraldığı için öldü. Bu bir katliamdır'' ifadelerini kullandı. Öte yandan konuyla ilgili Konya Valiliği'nden açıklama geldi.

Haber 14-07-21 10:36

Tuz Gölü'nde korkunç görüntü! Yüzlerce yavru flamingo öldü

Türkiye'nin ikinci büyük gölü olan Tuz Gölü'ne her yıl olduğu gibi bu yıl da göç yoluyla gelen flamingoların, kuluçkalarından çıkan yüzlerce yavrusu öldü. Aksaray Fotoğraf Sanatçıları Derneği Başkan Yardımcısı Fahri Tunç, "Bu yıl 5 bin flamingo kuluçkadan çıktı. Ancak gölü besleyen su kanallarının önü köylüler tarafından bentler çekilerek kesildiği için yavru flamingolar su ve beslenme alanları daraldığı için öldü. Bu bir katliamdır'' dedi.

Haber 13-07-21 22:01

Van'da Akgöl'den sonra Saray Tuz Gölü de kurudu

Van Gölü havzasında yağışların azalması ve sıcaklıkların mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi nedeniyle Özalp ilçesindeki Akgöl'ün ardından Saray ilçesindeki Tuz Gölü'nde de kuraklık gözlendi. Uzmanlar önlem alınmadığı takdirde havzadaki birçok küçük gölün kuruyacağını ve Van Gölü’nün daha da çekileceğini söyledi.

Haber 10-07-21 16:08

Tuz Gölü'nde tehlike çanları çalıyor!

Türkiye'nin ikinci büyük gölü ve flamingo cenneti olan Tuz Gölü, kuraklık nedeniyle giderek küçülüyor. Tuz Gölü'nde bir kilometrelik çekilme olduğunu söyleyen Konya Teknik Üniversitesi Kimya Teknolojileri Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Hatice Ünal Ercan, "Kuraklıktan dolayı tuz tabakasının oldukça azaldığını biraz iç kısımlarda ise organik malzemelere bağlı olarak pembeleşmelerin daha çok arttığını görüyoruz" dedi.

Haber 06-06-21 11:17

Kuş cenneti Tuz Gölü'nün misafir flamingoları evlerine gelmeye başladı

Dünyada flamingoların kuluçkaya yattığı en önemli sulak alanlar arasında bulunan Tuz Gölü'nde sonbahara kadar kalacak flamingolar, yavrularını uçmaya alıştırdıktan sonra daha sıcak bölgelere göç edecek - ASÜ Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Cemal Darılmaz: - "Yapılan çalışmalarda flamingoların sayılarının arttığı gözlemlendi. Sayı artışındaki bu olumlu yansıma muhtemelen Tuz Gölü'ne de yansıyacak"

Yurthaber 26-04-21 11:03

Tuz Gölü havzasında yeni bitki türü keşfedildi

Düğün çiçeği familyasından bitkiye "acı düğün çiçeği" adı verildi - Aksaray Üniversitesi Biyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Seher Karaman Erkul: - "Bitkiyi söktükten sonra kök yapısı dikkatimizi çekti. Normalde düğün çiçeği tek tip köke sahip. Bulduğumuz türün ise hem saçaklı hem de daha şişkin bir kök yapısı var. Bitkimizle ilgili makale bu yıl ocakta 'Nordic Journal of Botany' dergisinde yayımlandı"

Yurthaber 05-02-21 11:43

Tuz Gölü nerede, hangi ilde? Tuz Gölü oluşumu, özellikleri

Türkiye'nin yüzölçümü bakımından en büyük ikinci gölü olan Tuz gölü, pembe görüntüsüyle, flamingolarıyla ziyaretçilerinin nefesini kesiyor.

Trend 15-01-21 10:11

Ağaç sevgisi bozkırın ortasında küçük bir ormana dönüştü

Konya'nın Kulu ilçesinde doğa ve ağaç sevgisiyle bilinen 75 yaşındaki emekli Ramazan Uludağ, ilçe merkezine 12 kilometre uzaklıktaki kıraç tepeyi 20 sene önce arkadaşlarıyla ağaçlandırmaya başladı - Uzun uğraşlar sonucu 2 bin metrekare alanda 2 bin 500 ağacı yetiştiren Uludağ ve arkadaşları, bozkırın ortasında küçük bir orman oluşturdu

Yurthaber 25-12-20 11:08

Tuz gölü nerede, hangi ilde? Derinliği ne kadar, nasıl oluştu?

Tuz Gölü, ülkemizin en önemli gölleri arasında yer alıyor. Göl sularının çekilmesinden sonra ortaya çıkan tuz tabakası buraya adını veriyor. Tuz Gölü, özellikleri ve yapısı sebebiyle yılın belirli dönemlerinde yerli yabancı pek çok turiste ev sahipliği yapıyor. Peki, Tuz Gölü nerede? İşte cevabı…

Trend 15-12-20 15:19

Konya'dan 60 ülkeye tuz ihracatı

Koyuncu Tuz İşletmeleri İhracat Bölge Müdürü Ahmet Solak: - "Buradan çıkardığımız tuzu en çok, Rusya ve Amerika başta olmak üzere, Afrika ve Avrupa ülkelerine satıyoruz" - Üretim Müdürü Yusuf Sinan Doğan: - "Şu an hasadın ortasındayız. Kasım ayı başı ya da sonu gibi de üretimi tamamlarız. Geçen yıl 860 bin ton tuz üretmiştik, bu yıl 1 milyon 200 bin ton tuz üretmeyi planlıyoruz"

Yurthaber 30-09-20 11:52

Edirne'de sıcak hava nedeniyle suyu buharlaşan gölün tuz tabakası ortaya çıktı

Edirne'de sıcak hava nedeniyle suyu buharlaşan gölün tuz tabakası ortaya çıktı

Yurthaber 26-08-20 11:09

Binlerce kişinin ziyaret ettiği Tuz Gölü'nde tepki çeken görüntü

Ankara'nın Şereflikoçhisar ilçesinde Tuz Gölü'nü ziyaret eden bazı kişilerin, koronavirüse karşı önlem almak için kullandıkları maskeleri bölgeye atmaları tepki çekti.

Haber 15-08-20 12:48

Önceden adım atacak yer olmuyordu! '300'e yakın özel araç...'

Koronavirüs öncesinde ziyaretçileri eksik olmayan Ankara'nın Şereflikoçhisar ilçesindeki Tuz Gölü'nde, koronavirüs sürecinde ziyaretçi sayısının azaldığı görüldü.

Haber 29-06-20 11:36

Tuz Gölü’nde korkutan manzara! Yüzlerce flamingo ölü halde bulundu

Her yıl Tuz Gölü'ne gelen flamingoların (allı turna) ölü olarak bulunması dikkat çekti. Flamingo cenneti olarak bilinen doğa harikasında karşılaşılan manzara araştırmacıları endişelendirdi. Türkiye’nin tuz ihtiyacının yüzde 40’ını karşılayan Tuz Gölü, on binlerce flamingo tarafından ziyaret edilerek kuluçka bölgesi olarak kullanılıyor.

Haber 17-06-20 10:48

Tuz Gölü'ne flamingo göçü

Dünyadaki en büyük doğal üreme kolonisi olan Tuz Gölü'ne göç eden flamingolar, kentte hareketli günler yaşanmasını sağladı.

Haber 28-05-20 17:09

Kimse gözlerine inanamadı! Tuz Gölü pembe renge büründü

Bu sabah Tuz Gölü'nü görenler şaşkınlıklarını gizleyemedi. Türkiye’nin ikinci büyük gölü olan Tuz Gölü, suyun içerisinde yaşayan algler ve bakteriler nedeniyle pembe renge büründü.

Haber 28-05-20 11:33

Tuz Gölü'nde flamingo heyecanı

Geçtiğimiz yıl yaklaşık 21 bin flamingoya ev sahipliği yapan Tuz Gölü, bu yıl da baharın gelmesiyle hareketli günler geçiriyor. Gökyüzünde yüzlerce flamingonun uçuşunu takip eden bölge sakinleri, göle gitmek için kanat çırpan kuşları hayranlıkla izliyor.

Haber 18-05-20 10:19

Ziyaret eden büyüleniyor! UNESCO listesinde yer alıyor

Türkiye'nin en büyük ikinci gölü olan Tuz Gölü, ilkbaharın gelmesiyle bambaşka bir güzelliğe büründü. Ankara, Konya ve Aksaray illeri sınırları içeriside yer alan Tuz Gölü, UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi'nde yer alıyor. Turistleri güzelliği ile büyüleyen Tuz Gölü, aynı zamanda Türkiye'nin yüzde 70'inin tuz ihtiyacını karşılıyor.

Haber 09-03-20 11:05

TANAP Avrupa Bağlantısı Açılış Töreni

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: (2) - "Özellikle Doğu Akdeniz'de bulunan hidrokarbon kaynaklarının paylaşımı konusunda birileri hakça paylaşım yerine gerilimi körüklemeye çalışıyor. Adaletli paylaşım imkanı varken tehdit diline ve şantaj politikalarına başvuruluyor. Oysa hiç bir ülke uluslararası hukuktan üstün değildir. Ülkemiz ne kendi hukukunu ne de Kıbrıs Türkü'nün çıkarlarının çiğnenmesine izin verir" - "Son teknolojiye sahip 2 sondaj gemimiz Fatih ve Yavuz ile 2 sismik araştırma gemimiz bölgede çalışmalarını sürdürüyor. Biz bunların bağırmalarıyla, çağırmalarıyla oradan bu gemilerimizi çekmeyiz" - "Doğu Akdeniz'deki tüm taraflara samimi bir çağrıda bulunmak istiyorum. Gelin enerjiyi bir çatışma aracı yerine iş birliği zeminine dönüştürelim. Diplomasinin imkanlarını kullanmak varken, bölgeye yeni bedeller ödetecek yollara tevessül etmeyin" - "Bize bir adım atana, biz koşarak gittik. Bugün de yarın da aynı hüsnüniyetle hareket etmeye devam edeceğiz. Ne haklarımızdan vazgeçeceğiz ne Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin hakkını yedireceğiz ne de hakkımız olmayana el uzatacağız" - "Toplamda 5,4 milyar metreküplük kapasiteye sahip Tuz Gölü Doğalgaz Depolama Tesisi'nin son bölümünün temelini bu sene attık. Bu kısmın 2023'te devreye girmesiyle tuz yapılarında dünyanın en büyük depolama tesisine sahip olacağız"

Finans 30-11-19 16:34

Türkiye'de milyonlarca dolarlık yatırım hedefimiz var

SOCAR AQS Genel Müdürü Ramin İsayev: -"Tuz Gölü Doğal Gaz Yer Altı Depolama Genişletme Projesi kapsamında gaz depolama alanlarının oluşturulması için 40 kuyu açacağız. Milyonlarca dolarlık yatırım hedefimiz var" -"Türkiye ile beraberiz ve ülkelerimizin enerji alanındaki etkinliğini bölgemizde artırmayı hedefliyoruz"

Finans 22-10-19 11:09

TBMM KİT Komisyonu üyeleri Aksaray'da

TBMM Kamu İktisadi Teşebbüsleri Komisyonu üyeleri, Sultanhanı ilçesindeki Tuz Gölü Yer Altı Doğal Gaz Depolama Tesisi'ni inceledi

Yurthaber 14-10-19 17:36

TBMM KİT Komisyonu üyeleri Aksaray'da

TBMM Kamu İktisadi Teşebbüsleri Komisyonu üyeleri, Sultanhanı ilçesindeki Tuz Gölü Yer Altı Doğal Gaz Depolama Tesisi'ni inceledi

Finans 14-10-19 17:36

Tuz Gölü turistlerin akınına uğruyor

Türkiye’nin önemli sulak alanlarından biri olan ve biyolojik çeşitliliğin korunması açısından büyük önem taşıyan Tuz Gölü, yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı olmayı sürdürüyor.

Trend 09-09-19 09:18

Garmin Runfire Salt Lake Ultra Trail Maratonu

Tuz Gölü'nde düzenlenen organizasyonun ikinci ve son gün yarışları başladı

Yurthaber 31-08-19 12:11