Yargıç Haberleri

Online duruşmaya yarı çıplak katıldığı için görevinden uzaklaştırılan yargıç müstehcen pozlarını paylaşmaya devam ediyor! “Kötü enerjileri unuttum”

Online duruşmaya yarı çıplak bir şekilde katıldığı için görevinden uzaklaştırılan Kolombiyalı yargıç Vivian Polania sosyal medyada durmak bilmiyor. Yargıçlık görevinin askıya alınmasından sonra yaşadığı kötü tecrübeyi unutmak için sosyal medya hesaplarından seksi pozlarını paylaşmaya devam eden Polania, “Kötü enerjileri unuttum” diyerek o anları hafızasından sildiğini dile getirdi.

Trend 22-03-23 10:20

Muhafazakar Yargıcı Tehdit Eden Silahlı Kişi Tutuklandı

ABD Anayasa Mahkemesi'nin muhafazakar yargıçlarından Brett Kavanaugh'nun Maryland'deki evinin yakınında kendisine tehditler savuran silahlı bir kişi yakalandı. Son haftalarda kürtaj hakkını savunanlar yargıcın evinin önünde protesto gösterileri düzenliyordu

Haber 08-06-22 20:40

Yargıç Michael Cicconetti’in empati yaratan birbirinden ilginç cezaları duyanlara ‘pes’ dedirtti

Bazı durumlarda adaletin yeterince işlemediğini düşündüğünüz anlar olmuştur. Bir suça karşılık verilen cezalar kimi zaman yetersiz görülür. Ancak yargıç Michael Cicconetti verdiği cezalarla empati yeteneğini geliştiriyor. İşte verdiği ilginç cezalarla adaleti sağlayan Michael Cicconetti’nin örnek olarak gösterilen uygulamaları...

Trend 30-07-21 09:29

Bu açıklama davanın seyrini değiştirebilir: Başkanlar kral değildir!

ABD'de bir yargıç Beyaz Saray çalışanlarının da Kongre önünde ifade vermesi gerektiğine hükmetti.

Haber 26-11-19 09:53

ABD'de İsrail'i boykotu engelleyen yasanın yürürlüğü durduruldu

Teksas eyaletinde federal yargıç, eyalette İsrail'i boykot etmeyi yasaklayan bir yasanın uygulanmasını durdurdu

Haber 26-04-19 23:06

Dünya ABD'de yaşanan olayı konuşuyor! Cadılar yargıca büyü yaptı...

ABD'nin New York şehrinin Brooklyn semtinde ayin düzenleyen bir grup 'cadı', kısa bir süre önce göreve başlayan Yüksek Mahkeme Yargıcı Brett Kavanaugh'a büyü yaptı. Çok sayıda kişinin katıldığı ayin, internet üzerinden canlı olarak yayınlandı.

Haber 21-10-18 15:55

ABD'de adliyeye silahla giren yargıca tenzili rütbe

ABD'de adliyeye silahla giren yargıca tenzili rütbe

Haber 16-07-18 09:44

ABD'de bir grup din adamı ve yargıç: Trump karakterden yoksun, otelinin içki ruhsatı iptal edilmeli

ABD'de bir grup din adamı ve yargıç ülkede içki ruhsatlarından sorumlu kuruma şikayet başvurusu yaparak, "iyi karakter sahibi olmadığı" için Başkan Donald Trump'ın Washington'daki otelinin içki ruhsatının iptal edilmesini istedi.

Haber 21-06-18 14:09

Öğrencilerin satranç hamlesi 23 Nisan için

Şahinbey Belediyesi’ne bağlı Özgecan Hanımlar Yüzme Havuzu Spor ve Kültür Merkezi’indeki satranç sınıfı öğrencileri hamlelerini 23 Nisan için yaptılar.Özgecan Hanımlar Yüzme Havuzu Spor ve Kültür Merkezi satranç sınıfında eğitim alan 80 öğrenci 23 Nisan’a özel düzenlenen satranç turnuvasında dereceye girmek için mücadele ettiler.

Haber 17-04-18 13:37

23 Nisan hangi güne denk geliyor? 23 Nisan'da kaç gün tatil olacak? İşte 2018 resmi tatiller takvimi

23 Nisan yaklaşırken tatil planları yapılmaya başlandı. Bu yüzden biletlerini, gideceği yerleri önceden ayarlamak isteyenler, 23 Nisan hangi güne denk geliyor, 23 Nisan'da kaç gün tatil var gibi soruların cevaplarını araştırmaya başladı. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Mustafa Kemal Atatürk tarafından dünya çocuklarına armağan edilmiştir. Her sene 23 Nisan'da kutlanan bu bayram resmi tatillere girer. Peki 23 Nisan hangi gün? 23 Nisan'da kaç gün tatil var? İşte resmi tatiller takvimi.

Haber 17-04-18 10:46

'Zafer Çağlayan'a istenen ceza 100 yılı geçebilir'

ABD’de yargılanan Reza Zarrab davasında hakkında tutuklama kararı çıkarılan eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’a istenen cezanın en az 95 yıl olduğu ortaya çıktı. Belgelere göre savcılık “banka yolsuzlukları iddiasını her işlem için zincirleme olarak kabul ederse” istenecek cezanın toplamı 100 yılı geçebilir.

Haber 11-09-17 09:52

​Yargıç Berman, Hakan Atilla’nın kefaletle serbest bırakılması talebine itiraz etti

JFK Havalimanı'nda, New York'tan İstanbul'a dönerken 27 Mart'ta tutuklanan ve ABD'nin İran'a uyguladığı yaptırımları delme, bankacılık sahtekarlığı, kara para aklama suçlamaları ile yargılanan Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla'nın, kefaletle serbest bırakılma talebine davaya bakan Yargıç Richard Berman karşı çıktı. Yargıç Berman, kendisine sunulan kefalet paketi ile ilgili olarak 4 soruya da yanıt verilmesine karar verdi.

Haber 26-07-17 09:24

Yargıç Ramazan boyunca boşanmayı yasakladı

Filistin'in İslami mahkemeleri, insanların açlık ve sigarasızlık nedeniyle ilişkilerinde "sorun çıkardıkları" ve düşünmeden karar verdikleri gerekçesiyle, Ramazan ayı boyunca boşanmayı yasakladı. Filistin'de bir yargıç, Ramazan ayında insanların açlık ve sigarasızlık nedeniyle acele karar verebileceklerini söyleyerek, boşanmayı yasakladı.

Haber 29-05-17 16:12

Reza Zarrab davasının yargıcından uyarı

ABD'nin İran'a uyguladığı yaptırımları delme, bankacılık sahteciliği ve kara para aklama suçlamaları ile bir yılı aşkın süredir tutuklu olarak yargılanan İran asıllı işadamı Reza Zarrab'ın davasına bakan Yargıç Richard Berman, Zarrab davasının çözüm yerinin, siyasi makamlar değil, mahkeme salonu olduğunu söyledi. Berman, meslek kariyerinde ilk kez böyle bir dava ile karşılaştığını söyledi.

Haber 11-05-17 23:48

Alman Federal Meclisi kısmi burka yasağını onayladı

Almanya'da parlamentonun alt kanadı, yüzü tamamen kapatan burka gibi kıyafetlerin giyilmesini kısmen yasaklayan yasa tasarısını onayladı. Tasarı, memurların, yargıçların ve askerlerin iş yerlerinde burka giymelerini yasaklıyor. Sağcı partiler, burkanın kamusal alanda tamamen yasaklanması için bastırıyordu. Son 18 ayda çoğu Ortadoğulu Müslüman bir milyondan fazla mülteci Almanya'ya gitti. Başı ve yüzü tamamen örten burka Almanya'da yaygın olarak giyilmiyor.

Haber 28-04-17 11:35

ABD'nin ilk Müslüman kadın yargıcı hayatını yitirdi

ABD'nin ilk siyahi Müslüman kadın yargıcı Sheila Abdus Salaam, New York ve New Jersey eyaletleri arasındaki Hudson Nehri'nde ölü bulundu. 65 yaşındaki Yargıç Sheila Abdus Salaam'ın ölümü yakınlarını şoke ederken, ölüm sonucunun otopsi sonucuyla netleşeceği ifade edildi.

Haber 13-04-17 09:40

Trump'tan Seattle'daki federal yargıç için zehir zemberek tweet

Seattle'daki bir federal yargıcın Donald Trump'ın vize yasağına geçici durdurma kararına, Trump bir dizi tweet ile karşılık verdi.

Haber 04-02-17 17:09

Saç çeken polisler konuştu

Kordon’da bir kızın saçını tutup çekip copla vurdukları iddiasıyla haklarında dava açılan iki çevik kuvvet polisi 1-3 yıl hapis cezası istemiyle ilk kez yargıç önüne çıktı.

Haber 01-07-14 15:17

Kırmızı ışıkta geçerken yakalanan anayasa mahkemesi yargıcı istifa etti

Madrid'in en işlek caddelerinden Castellana'da motosikleti ile kırmızı ışıkta durmayarak geçmeye çalışan Anayasa Mahkemesi yargıcı Enrique Lopez, polise yakalanınca istifa etmek zorunda kaldı.

Haber 02-06-14 13:38

Çocukları tecavüze uğradı: Amcalarıdır yapar

Erkek yeğenlerine tecavüz ettiği iddiasıyla tutuklu yargılanan ve hakkında verilen 56.5 yıl hapis cezası Yargıtay tarafından bozulan Suat D. yeniden yargıç karşısına çıktı.

Haber 19-02-14 15:11

Meclis'te yine HSYK kavgası

TBMM Adalet Komisyonu'nda tekme tokat kavga çıktı. Erkek vekillerin yanı sıra kadın vekiller de birbirlerinin üzerine yürüdü ve kavga etti.

Haber 11-01-14 15:50

Baykal'dan CHP'ye flaş öneri

Gençlerle ve partililerle hatıra fotoğrafı çektiren Baykal partisinin yerel seçimde tüm adayları yargıç gözetimindeki ön seçimle belirlemesini istedi.

Haber 10-08-13 15:10

Yargıcın 'tecavüz' şakası büyük tepki çekti

Endonezya'da bir yargıcın, tecavüzün ölüm ile cezalandırılması konusunda sorulan bir soruya verdiği cevap, kadınlar arasında tepkilere neden oldu.

Haber 16-01-13 11:30

Arafat'ın mezarı böyle açılacak

İngiltere'nin önde gelen gazetelerinden The Guardian, zehirlendiği öne sürülen Filistin’in efsanevi lideri Yaser Arafat’ın mezarının nasıl açılacağını yazdı.

Haber 02-10-12 10:04

Kılıçdaroğlu: Yargıçların kararını bekliyoruz

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yeni yargı paketi ile tutuklu milletvekillerinin tahliyesini bekleyip beklemediklerine ilişkin soruları yanıtladı.

Haber 09-07-12 14:38

Asil Nadir, Londra'da yargıç önünde

Jüri üyelerinin sayısı 12'den, 10'a düştü.

Haber 06-07-12 15:21

Asil Nadir, Londra'da yargıç önünde

Asil Nadir, ifadesinde, şirketi Polly Peck iflas etmeden önce Turgut Özal ile iki kez bir araya geldiğini söyledi.

Haber 27-06-12 23:32

3 meslek hariç başörtüsü serbest olsun!

AK Parti'li kadınlar yeni anayasada kamuda eşitlik istedi: "Polis, öğretmen ve yargıç dışında başörtüsü serbest olmalı."

Haber 04-05-12 09:58

Eminağaoğlu'na beraat

İstanbul 34'üncü Sulh Ceza Mahkemesi Yargıcı Ömer Faruk Eminağaoğlu, yargıç ve savcılar hakkındaki dinleme kararlarını açıklayarak gizliliği ihlal suçundan yargılandığı davadan beraat etti.

Haber 29-03-12 16:59

Şeriat yargıçlarına vize verdi

Alman Sosyal Demokrat Partili (SPD) Rheinland-Pfalz Eyaleti Adalet Bakanı Jochen Hartloff, ülkesinde şeriat yargıçlarının görev yapmasının prensipte mümkün olabileceğini söyledi.

Haber 02-02-12 23:55

YARSAV: Hukukun özgür sesi kısılmak isteniyor

YARSAV, Yargıçlar ve Savcılar Sendikası’nın (YARGI-SEN) mahkeme kararıyla kapatılmasını, “Vaat edilen Anayasa’nın ne kadar özgürlükçü olacağının işaretleri verilmiştir” ifadeleriyle değerlendirdi.

Haber 28-07-11 16:08

Yargıtay'da bir ilk

Yüce Divan olarak görev yapan ve bugüne kadar yalnızca siyasileri yargılayan Anayasa Mahkemesi heyeti, tarihinde ilk kez bir yüksek yargıcı yargılayacak.

Haber 26-07-11 10:52

Yargıyı sarsan kitaptan çarpıcı ayrıntılar

‘Bürokratlar adayları üstü kapalı tehdit etti’

Haber 25-05-11 08:38

Yargıçtan “Ermeni soykırımı” kararı

Arjantili yargıç Norberto Oyarbide’nin “Türkiye, Ermeni halkına karşı soykırım suçu işledi” yönündeki kararı, Arjantin’de yankı buldu.

Haber 03-04-11 14:41