112 Acil Çağrı Merkezi Haberleri

112'yi arayıp Çok ölü var diyerek mezarlığa ambulans istemiş! Pes dedirten çağrılar... Arka Sokaklar'daki Rıza Baba'ya bağlanmak isteyen bile var

Edirne 112 Acil Çağrı Merkezine gelen çağrıların yüzde 58’i gereksiz aramalardan oluşurken arayanların talepleri ise "pes" dedirtti. 112’yi arayıp Arka Sokaklar dizisindeki ‘Rıza Baba’ya ulaşmak isteyen, "Çok ölü var" diyerek mezarlığa ambulans çağıran, acıktığı için döner ve ayran siparişi vermek isteyen, eşinin takip edilmesini isteyen, tartıştığı sevgilisinin 112 tarafından aranmasını talep edenler "Bu kadar da olmaz" dedirtti.

Haber

Osmaniye'de 2023'te 112'ye yapılan çağrıların yaklaşık yüzde 70'i asılsız çıktı

Osmaniye'de geçen yıl 112 Acil Çağrı Merkezine gelen 787 bin 131 çağrının 550 bin 315'i asılsız çıkarken, merkezi meşgul eden 2 kişiye 3 bin 750 lira para cezası uygulandı.

Yurthaber

112'yi arayıp Etrafımda ölüler var dedi, Acil Çağrı Merkezi seferber oldu! Vatandaşın çağrısı herkesi hayretler içinde bıraktı

Sakatlanan futbolcunun sağlık durumunu öğrenmek için arayan da var Rusya-Ukrayna savaşına katılmak istediği için arayan da... Vatandaşların en acil durumlarda yardımına koşan 112 Acil Çağrı Merkezi'ne gelen çağrılar 'pes' dedirtti. Hayretler içinde bırakan bir vatandaş "Etrafımda bir sürü ölü var" dedi. O vatandaşın çağrısının arkasındaki gerçek şaşkına çevirdi.

Haber

Gaziantep'te 112 Acil Çağrı Merkezine 9 ayda yaklaşık 2,5 milyon asılsız ihbar yapıldı

Gaziantep'te 112 Acil Çağrı Merkezine 9 ayda, 2 milyon 435 bin 303 asılsız ihbar yapıldığı bildirildi.

Yurthaber

112 Acil Çağrı Merkezi

112 Acil Çağrı Merkezi Hakkındaki Haberler Mynet'Te. 112 Acil Çağrı Merkezi Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'Te Takip Edin.

112'yi sohbet için defalarca kez aradı! Telefonda ağlayıp sebebini böyle anlattı... 'Başkasını arasam dedikodu olacak'

Samsun 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürü Emin Demir, yılın ilk 6 ayında 804.628 çağrı aldıklarını, yüzde 42,87'sinin asılsız çıktığını söyledi. Demir "Bir vatandaşımız, 1 hafta içerisinde sohbet etmek için 84 kez aradı. Son aradığında ben konuştum. Telefonda ağlamaya başladı ve 'Benimki bir hastalık, bir yerleri telefonla aramadan duramıyorum. Köydeki bir başkasını arasam dedikodu olacak. Kontörüm de yok, 112 ücretsiz olduğu için burayı arıyorum' dedi. Kendisine yardımcı olduk" dedi.

Haber

Acil numaralar 2023: Acil durum telefon numaraları listesi

Her ülkenin yangın, elektrik ya da gaz kaçakları, güvenlik, kaza gibi hayati tehlike bulunan durumlarda aranabilmesi için acil telefon numaraları bulunur. Ülkeden ülkeye değişiklik gösteren bu numaraların ortak özellikleri üç haneli olması ve böylece vatandaşların hızlıca ihtiyacı olan yetkili birimlere ulaşabilmesi amacı taşır. Türkiye için de acil durumda aranabilecek telefon numaraları belli dönemlerde güncellenir ve vatandaşlara, devlete ait resmi kurumlar tarafından duyurulur.

Haber

Soylu 'Tek numara altında topladık' diyerek açıkladı! 'Karşılama ortalamamız 1,02 saniye! Dünyada da böyle bir karşılık yok'

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, tüm acil çağrı hizmetlerini tek numara altında topladıklarını belirterek, "Günde yaklaşık 350-400 bin çağrı alıyoruz. Bunları karşılama ortalamamız 1,02 saniye. Dünyada da böyle bir karşılık yok." dedi.

Haber

Hatay’daki 6.4’lük depremde, Osmaniye 112 Acil Çağrı Merkezi’nde yaşananlar kamerada

Hatay’ın Defne ilçesinde 20 Şubat’ta meydana gelen 6.4 büyüklüğündeki deprem sırasında Osmaniye 112 Acil Çağrı Merkezi’nde yaşananlar güvenlik kamerasına yansıdı. Görüntülerde çalışanların deprem sırasında kendilerini korumaya çalıştığı, sarsıntı bittikten sonra tekrar çağrı almaya devam ettikleri görüldü.

Haber

Güvenlik kamerası görüntüleri ortaya çıktı! İşte 7.7 büyüklüğündeki depremde 112 Acil Çağrı Merkezi'nde yaşananlar

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi merkezli deprem sırasında Osmaniye 112 Acil Çağrı Merkezi’nde yaşanan anlara ilişkin güvenlik kamerası görüntüleri ortaya çıktı. Bir süre kendilerini koruyan çalışanların, sarsıntı bittikten sonra tekrar çağrı almaya devam ettikleri görüldü.

Haber

Osmaniye'de 112 Acil Çağrı Merkezini gereksiz meşgul eden 19 kişiye para cezası

Osmaniye'de "112 Acil Çağrı Merkezi "ni gereksiz arayan ve meşgul eden 19 kişiye toplam 11 bin 781 lira idari para cezası kesildi.

Yurthaber

Ses kayıtları ortaya çıktı! Tacizci kadın iki ayda 22 bin 217 kez… Bir ili canından bezdirdi

Adıyaman, telefon tacizcisi kadını konuşuyor. 112 Acil Çağrı Merkezi'ni 2 ayda 22 bin 217 defa arayan kadın, tüm çalışanları canından bezdirirken ses kayıtlarındaki rahat tavırları ve konuşmalarıyla da "Pes" dedirtti. Her 4 dakikada 1, 112'yi arayarak çalışanlarla sohbet etmek isteyen kadın, bu yaptığı telefon tacizleriyle dünya rekoru da kırdı. Üstelik aramaları kaçak telefondan yapan kadın, bulunamayacağından da emindi. Fakat ekiplerin zorlu çalışmasının ardından nihayetinde kadın yakalandı.

Haber

Adana'da ambulansların belirtilen adrese ulaşım süresi 10 dakikanın altında

Adana İl Sağlık Müdürü Halil Nacar, şehir merkezinde sağlık ekibi istenen bölgeye ulaşım sürelerinin 10 dakikanın altında olduğunu söyledi.

Yurthaber

Sağlık ekiplerinin vakaya ulaşma süresi Elektronik Vaka Sistemi ile kısalıyor

Sağlık Bakanlığınca 48 ilde hayata geçirilen Elektronik Vaka Sistemi (EVS) Projesi, vakanın tüm süreçlerinin dijital ortamda kayıt altına alınmasını sağlarken, ambulans ekibinin hastaya ulaşma süresini de kısaltıyor.

Yurthaber

Şırnak'ta bu yıl 112'ye yapılan çağrıların yüzde 87'si asılsız çıktı

Vali Osman Bilgin: - "Acil durum yaşayan vatandaşlarımızın çağrı merkezine ulaşamaması gibi bir sorun yaşıyoruz. Vatandaşlarımız lütfen gerçekten bir sorun olduğunda 112'yi arasınlar"

Yurthaber

Kırklareli'nde kayıp olarak aranan 2 kişi ölü bulundu

Kırklareli'nde kayıp olarak aranan 2 kişi ölü bulundu

Yurthaber

İçerisinde hasta ve sağlık personeli olan 112 ambulansını kaçırdı! Kilometrelerce polisten kaçtı, araçlara çarptı

Nevşehir'de bir kişi, hastanenin acil servisine hasta indirmek için yanaşan 112'ye ait ambulansı kaçırdı. İçerisinde hasta ve sağlık personeli de bulunan ambulansla birlikte kilometrelerce kaçan şüpheli, kırmızı ışıkta bekleyen 3 araca da çarparak kaza yaptı. Polis ekiplerinin takibe aldığı ambulans, bu defa bir konteynıra çarparak durdu. Şüpheli ise takipte olan polisler tarafından yakalanarak etkisiz hale getirildi.

Haber

112 Acil Çağrı Merkezi'ne gelen çağrılar pes dedirtti! Borç para isteyen de var kargosunu soran da

112 Acil Çağrı Merkezi’ne gelen çağrılar bu kadar da olmaz dedirtti. Bingöl 112 Acil Çağrı Merkezi’ne 1 Ocak 2022’den bu yana gelen yaklaşık 220 bin çağrıdan yüzde 73’ü gereksiz çağrı olarak kayıtlara geçti. Gereksiz olarak çağrı merkezini arayanlardan bazılarının borç para istediği, bazılarının ise 'kargom nerede kaldı' diye sorduğu öğrenildi.

Haber

Antalya'da 112'ye yapılan çağrıların yüzde 58'i gereksiz

Antalya'da 112'ye yapılan çağrıların yüzde 58'i gereksiz

Yurthaber

Muğla'da bir kişi yol kenarında ölü bulundu

Muğla'da bir kişi yol kenarında ölü bulundu

Yurthaber

Zonguldak'ta 112 Acil Çağrı Merkezini meşgul eden 12 kişiye idari para cezası

Zonguldak'ta "112 Acil Çağrı Merkezi"ni meşgul eden 12 kişiye idari para cezası

Yurthaber

Kırklareli'nde metil alkol zehirlenmesi şüphesiyle bir kişi hastaneye kaldırıldı

Kırklareli'nde metil alkol zehirlenmesi şüphesiyle bir kişi hastaneye kaldırıldı

Yurthaber

Bolu'da kendisinden haber alınamayan kişi evinde ölü bulundu

Bolu'da kendisinden haber alınamayan kişi evinde ölü bulundu

Yurthaber

Erzurum'da hayvanların bulunduğu ahırda çıkan yangın söndürüldü

Vatandaşların hayvanları tahliye ettiği yangında, ahır kullanılamaz hale geldi

Yurthaber

Son dakika: Bakan Soylu'dan dikkat çeken 'kaset' açıklaması! Murat Karayılan'dan Pervin Buldan'a...

Son dakika haberi... İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul'un Kadıköy ilçesinde gerçekleşen, BDP Milletvekili Saliha Aydeniz'in polise yumruk attığı yürüyüşle ilgili "Bundan 1 ay önce Duran Kalkan bir talimat veriyor. 'Türkiye'nin her yerinden, Apo'nun tecrit edildiğini protesto edeceksiniz' diyor" ifadelerini kullandı. Bakan Soylu ayrıca Murat Karayılan'ın HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan'a bir kaset gönderdiğini ifade etti.

Haber

Telefonda kullandığı ifade sonrası polis evine gitti! İlk sözleri: Yanlış anlaşıldım

Zonguldak’ta şaşkınlık yaratan bir olay meydana geldi. Şehrin Ereğli ilçesinde yaşayan İhsan Aydın, Sağlık Bakanlığı İletişim Merkezi’ni arayıp sağlık raporu konusunda operatörle tartıştı. Tartışmasında “İlla bir bidon benzin döküp kendimizi mi yakalım” ifadelerini kullanarak tepki gösteren Aydın’ın bu sözleri üzerine harekete geçildi. Operatörün, telefondaki kişinin intihar edeceğini düşünmesi üzerine ekipler Aydın’ın evine gitti. Aydın’ın telefondaki sözlerini tepki için söylediğini anlattı.

Haber

Bulgaristan sınırında 4 düzensiz göçmen darbedilmiş halde bulundu

Kırklareli'nde hastaneye kaldırılan düzensiz göçmenler, Bulgaristan'da sınır güçlerince değerli eşyası alınıp darbedilerek Türkiye sınırına bırakıldıklarını ileri sürdü

Yurthaber

112 Acil Çağrı Merkezi müdürü, asılsız çağrılarla ilgili şiir yazdı: Sen aradın, ben de geldim...

112'ye yapılan çağrılar pes dedirtiyor. Su borusu patladığında, elektrik kesildiğinde, yollarla ilgili durumlarda vatandaşlar 112’yi arayarak meşgul ediyor. Samsun 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürü Emin Demir ise karşılaştıkları asılsız çağrılarla ilgili şiir yazdı. Demir, “Yazdığım şiirde; ‘Sen aradın, ben de geldim/Ben sendeyim/Sen neredesin/Gereksiz arayıp beni neden kul hakkına girdin’ diyorum." dedi.

Haber

Samsun 112 Acil Çağrı Merkezi'ne 2021'de 1 milyon 623 bin 233 çağrı geldi

Samsun 112 Acil Çağrı Merkezi'ne 2021'de 1 milyon 623 bin 233 çağrı geldi

Yurthaber

Bakan Süleyman Soylu böyle isyan etti: Biz senin deneme tahtan mıyız?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Antalya’da gerçekleştirilen 112 Acil Çağrı İl Müdürleri Toplantısı'nda konuştu. Bakan Soylu acil çağrı merkezi aramaları ile ilgili, "104 milyon 600 bin çağrının 71 milyonu gereksiz çağrı, bu insan hakkına ve kişilik hakkına giriyor. Hayat memat meselesi olmayan işler için Allah’ını seven 112'yi meşgul etmesin. Ne demek ya cep telefonunu denemek için 112’yi aramak. Biz senin deneme tahtan mıyız? Fuzuli 112’yi aramayın, buranın adı acil çağrı merkezidir." dedi.

Haber

Evlenemeyen de çamaşır makinesi bozulan da 112'yi aradı

Mardin'de 112 Acil Çağrı Merkezine geçen yıl gelen yaklaşık 1 milyon 254 bin çağrıdan yüzde 84'ü "asılsız" ya da "gereksiz" olarak kayıtlara geçti - Merkez Müdürü Hülya Karaboğa: - "Asılsız çağrıları azaltmak için muhtarlara bilgi verdik, okullarda ziyaretler yaptık, öğrencileri merkezde ağırladık. Vatandaşlarımızdan 112 hattını gereksiz meşgul etmemelerini istiyoruz"

Yurthaber

Sakarya'da geçen yıl 112'ye yapılan çağrıların yüzde 73,54'ü asılsız

Sakarya'da geçen yıl 112'ye yapılan çağrıların yüzde 73,54'ü asılsız

Yurthaber

Van'da iki hasta karla kaplı yolları aşan ekiplerce hastaneye ulaştırıldı

Van'da iki hasta karla kaplı yolları aşan ekiplerce hastaneye ulaştırıldı

Yurthaber

Asılsız ihbarlar için ahlaki ve vicdani sorumluluk çağrısı

Asılsız ihbarlar için ahlaki ve vicdani sorumluluk çağrısı

Yurthaber

Kırklareli'nde aşevi çalışanlarının duyarlılığı yaşlı adamı kurtardı

Kırklareli'nde aşevi çalışanlarının duyarlılığı yaşlı adamı kurtardı

Yurthaber

Bıktıran çağrı! 'Acil Çağrı Merkezi'ni arayıp, oğluna kız arayan bile var

Hatay 112 Acil Çağrı Merkezi’nde 2021 yılının ilk 9 ayında, sisteme düşen 4 milyon 778 bin 288 çağrının yüzde 52’si, kayıtlara 'asılsız çağrı' olarak girdi. Hatay 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürü Özer Gövce, “Oğluna kız arayanlar bile 112 Acil Çağrı Merkezi’ni arayıp yardım talebinde bulunuyorlar. Bu bizi olumsuz etkiliyor” dedi. 112 Acil Çağrı Merkezi personeli Pınar Özsoy da bazı vatandaşların kendilerini tavuk siparişi için aradığını kaydederken, bazılarının ise küfredip kapattığını ifade etti.

Haber

Akıl alır gibi değil! 112'yi bin kez arayıp, 10 bin mesaj attı

Gaziantep'te 112 Acil Çağrı Merkezi'ni bin defa arayıp, 10 bin mesaj atarak asılsız ihbarlarla meşgul edip, rahatsızlık veren S.K. (37), tutuklandı.

Haber

Gaziantep'te acil çağrı merkezine yaklaşık 11 bin kez asılsız ihbarda bulunan kişi tutuklandı

Gaziantep'te acil çağrı merkezine yaklaşık 11 bin kez asılsız ihbarda bulunan kişi tutuklandı

Yurthaber

Muş 112 Acil Çağrı Merkezi, 8 ayda 330 kez gereksiz arandı

Muş 112 Acil Çağrı Merkezi, 8 ayda 330 kez gereksiz arandı

Yurthaber

Şırnak'ta 112 Acil Çağrı Merkezi Hizmetleri İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı yapıldı

Vali Ali Hamza Pehlivan: - "Asılsız ihbarlar, personelimizin zamanını çalmaktadır. Personelimiz asılsız ihbarlara uğraştığı esnada gerçekten acil müdahale bekleyen vatandaşlarımıza ulaşmada gecikmeler yaşanabilir. Bu nedenle vatandaşlarımızın 112 Acil Çağrı Merkezini boş yere meşgul etmemesi ve acil durum yaşanması durumunda da doğru bilgi vermesi büyük önem arz etmektedir"

Yurthaber

Her şeyden habersiz olay yerine gitti! Sağlık görevlisi yaralıyı görünce şok yaşadı

Bursa'nın İnegöl ilçesi kırsal Cerrah Mahallesi'ndeki şelalenin kenarında arkadaşıyla alkol alırken dengesini kaybedip 8 metre yükseklikten düşen İsmail Demiralay (39), ağır yaralandı. Olay yerine gelen sağlık ekibindeki görevli Hakan G., yaralının arkadaşı olduğunu görünce büyük şok ve üzüntü yaşadı. Kalp masajı yapılarak hastaneye kaldırılan Demiralay, kurtarılamadı.

Haber

Bitlis'te hizmete giren Acil Çağrı Merkeziyle binlerce asılsız ihbar önlendi

Bitlis'te hizmete giren Acil Çağrı Merkeziyle binlerce asılsız ihbar önlendi

Yurthaber

Giresun'da 112 Acil Çağrı Merkezi hizmete girdi

Giresun'da 112 Acil Çağrı Merkezi hizmete girdi

Yurthaber

Siirt'te 112 Acil Çağrı Merkezi hizmete girdi

Vali Osman Hacıbektaşoğlu: - "Sağlıkla, yangınla veya trafik kazasıyla ilgili bir çağrı geldiğinde ilgili kurumlar anında haberdar olacak. Anında ilgili kurumlar olaya müdahale edebilecek"

Yurthaber

Rize'de 112 Acil Çağrı Merkezi hizmete girdi

Vali Kemal Çeber: - "Geçen yıl 7 kurumumuz yaklaşık 465 bin çağrı aldı. Bu çağrıların yaklaşık 170 bini asılsız çağrı. Yani yüzde 36'sı. Asılsız çağrıyı yapan ve bunu kültür edinenler var. Bu tip vatandaşlarımızla ilgili de hukuki süreçler işletilecek"

Yurthaber

Aydın'da 112 Acil Çağrı Merkezine gelen çağrı sayısı tam kapanmada arttı

Aydın'da 112 Acil Çağrı Merkezine gelen çağrı sayısı "tam kapanmada" arttı

Yurthaber

Samsun'da eşini silahla öldüren kişi intihara teşebbüs etti

Samsun'un Salıpazarı ilçesinde eşini silahla öldüren ve ardından intihara teşebbüs eden kişi, yaralı olarak hastaneye kaldırıldı.

Haber

Taşınacakları evden keskin koku gelince pencereden atlayarak yardım istedi

Karaman’da taşınmak için dün temizliğini yaptıkları eve eşyalarını taşıyan bir genç, keskin bir kokunun genzini ve gözlerini yakması üzerine pencereden atlayarak 112 Acil Çağrı Merkezinden yardım istedi. İhbar üzerine adrese sevk edilen polis ve AFAD ekipleri evde yaptıkları incelemede olumsuz bir durumla karşılaşmadı.

Haber

Kayalıklardan düşen şahıs 4 saat süren çalışma ile kurtarıldı

Muğla’nın Fethiye ilçesinde yürüyüşte kayalıklardan düşen kişi, 4 saat süren operasyonla kurtarıldı.

Haber