Bilim Insanları Haberleri

Yıllarca zararlı olduğunu düşündük ama öyle bir faydası çıktı ki... Bilim insanlarına göre kanseri tedavi edebilir

Yıllar boyunca yediğimiz karbonhidratların vücudumuz için ne kadar zararlı etkiler yaptıklarını paylaştılar. Zararlarına rağmen oldukça sevilen karbonhidratlardan olan patatesin öyle bir faydası çıktı ki duyanlar şaştı kaldı. Polonyalı bilim insanlarına göre patates yemek kanseri tedavi edebilir.

Haber 08-12-22 09:25

Anüsü olmayan 500 milyon yıllık deniz canlısının sırrı çözüldü

Bilim insanları, ağzı olan ancak anüsü bulunmayan mikroskopik, omurgalı bir yaratığın evrimsel gizemini çözdüklerini açıkladı.

Haber 27-10-22 09:37

Dünya bu doktorun sözlerini konuşuyor! “Ölüm yakında isteğe bağlı olacak”

Dr. Jose Cordeiro, bir tıp seminerinde yaptığı açıklamalarla dünya gündemine yerleşmeyi başardı. Doktor bilim insanlarının ölüm sorununu çözmeye çok yakın olduğunu ve insanların yenilmez bir varlığa dönüşeceğini ifade etti. Dr. Cordeiro 2030 yılına kadar yaşamayı başaran insanların teknolojinin ilerlemesi nedeniyle ölümsüzlüğe bir adım daha yaklaştığını dile getirdi.

Trend 17-10-22 11:03

Vücudunuzla telefon şarj etmenin yolu bulundu: Kabus gibi sorun sonunda bitecek mi?

Singapur'daki Nanyang Teknoloji Üniversitesi'nden bilim insanları, vücudunuzu giysiler yoluyla bir pile dönüştürmenin yolunu buldu. 3 santimetreye 4 santimetrelik bir kumaş parçası, 100 LED'e beş aya kadar güç sağlamak için yeterli enerji üretti. Bu, preslendiğinde, gerildiğinde veya sıkıştırıldığında mekanik stresi elektriğe dönüştüren bir polimer sayesinde gerçekleşti.

Haber 17-08-22 16:33

Bilim Insanları

Bilim Insanları Hakkındaki Haberler Mynet'te. Bilim Insanları Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.