Bilim Insanları Haberleri

Bilim insanları, 2027 yılına kadar inşa etmeyi planlıyor! Dikkat çeken '28 gün' detayı

Bilim insanları, Galler açıklarında yaklaşık 200 metre derinliğinde bir üs inşa etme planlarını açıkladı. Araştırmacıların tek seferde 28 güne kadar yaşayabilecekleri üs, bilim insanlarına deniz yaşamının yüzde 90'ının bulunduğu düşünülen 'epipelajik bölgeye' genişletilmiş erişim sağlayacak.

Haber 06-09-2023 10:56

Bilim insanları Bayburt'taki doğal kehribar rezervini inceledi

Bayburt'ta köy sakinlerinin uzun yıllar çıra diye yaktığı maddenin "doğal kehribar" olduğunun tespit edildiği alanda, bilim insanları saha çalışması yapıyor.

Yurthaber 24-07-2023 15:07

Japon bilim insanları açıkladı! Kan grubunuza göre karakter özellikleriniz ve hastalık riskleriniz! İşte en zeki kan grubu...

Karakter özelliklerini tespit etmek adına oldukça farklı araştırmalara yapılabiliyor. Japon bilim insanları yaptıkları araştırmalar sonucunda kan gruplarının karakter özellikleri üzerinde etkili olduğunu tespit etti. Kan grupları en güçlü ve en zeki olan kişileri içeriyor. İşte kan grubuna göre kişilik özellikleriniz...

Haber 30-05-2023 09:01

ABD'li bilim insanları şifa kaynağını tüm dünyaya duyurdu! Balıktan 7 bin kat daha fazla omega-3 içeriyor

Omega-3 kaynağı besinler hastalıklara karşı direnç kazanmamızı sağlamasıyla oldukça önemli gıdalar arasında yer alıyor. Omega-3 kaynağı denildiğinde ilk akla balık gelse de balık tüketmeyi sevmeyenler alternatif omega 3 gıdalarına yöneliyor. Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu balıktan 7 bin kat daha fazla omega 3 kaynağına sahip olan gıdayı açıkladı. ABD'li bilim insanları bu doğal gıdanın felç geçirme riskini yüzde 12 azalttığını tespit etti.

Haber 28-05-2023 17:52

Bilim Insanları

Bilim Insanları Hakkındaki Haberler Mynet'te. Bilim Insanları Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Öldüğünüzde beyninize ne oluyor? Bilimsel rapor cevap verdi: Beyaz ışık, sesler, ölen akrabalar...

Yeni bir rapor, iki hastada gösterilen ve bilinçle ilişkili gama dalgası aktivitesi ile insanların öldükleri anda beyinlerine ne olduğunu daha derinden inceledi. Raporda şehir efsanesi haline gelen beyaz ışık, sesler ve ölen akrabaların görülmesine dair konularda ele alındı.

Trend 04-05-2023 10:56

Bilim insanları açıkladı! Tek bir tane yemek bile ömrünüzden ömür çalıyor

Her gün tüketilen bazı besinler uzun vadede yaşamı olumsuz etkileyebiliyor. Yedikçe ömrü yavaş yavaş kısaltan sağlıksız besinler farklı hastalıklara neden olabiliyor. Bilim insanları ömrü kısaltan ve sağlığı tehdit eden yiyecekleri tek tek açıkladı ve zararlarına dikkat çekti.

Haber 20-03-2023 12:53

Yıllarca zararlı olduğunu düşündük ama öyle bir faydası çıktı ki... Bilim insanlarına göre kanseri tedavi edebilir

Yıllar boyunca yediğimiz karbonhidratların vücudumuz için ne kadar zararlı etkiler yaptıklarını paylaştılar. Zararlarına rağmen oldukça sevilen karbonhidratlardan olan patatesin öyle bir faydası çıktı ki duyanlar şaştı kaldı. Polonyalı bilim insanlarına göre patates yemek kanseri tedavi edebilir.

Haber 08-12-2022 09:25

Anüsü olmayan 500 milyon yıllık deniz canlısının sırrı çözüldü

Bilim insanları, ağzı olan ancak anüsü bulunmayan mikroskopik, omurgalı bir yaratığın evrimsel gizemini çözdüklerini açıkladı.

Haber 27-10-2022 09:37

Dünya bu doktorun sözlerini konuşuyor! “Ölüm yakında isteğe bağlı olacak”

Dr. Jose Cordeiro, bir tıp seminerinde yaptığı açıklamalarla dünya gündemine yerleşmeyi başardı. Doktor bilim insanlarının ölüm sorununu çözmeye çok yakın olduğunu ve insanların yenilmez bir varlığa dönüşeceğini ifade etti. Dr. Cordeiro 2030 yılına kadar yaşamayı başaran insanların teknolojinin ilerlemesi nedeniyle ölümsüzlüğe bir adım daha yaklaştığını dile getirdi.

Trend 17-10-2022 11:03

Vücudunuzla telefon şarj etmenin yolu bulundu: Kabus gibi sorun sonunda bitecek mi?

Singapur'daki Nanyang Teknoloji Üniversitesi'nden bilim insanları, vücudunuzu giysiler yoluyla bir pile dönüştürmenin yolunu buldu. 3 santimetreye 4 santimetrelik bir kumaş parçası, 100 LED'e beş aya kadar güç sağlamak için yeterli enerji üretti. Bu, preslendiğinde, gerildiğinde veya sıkıştırıldığında mekanik stresi elektriğe dönüştüren bir polimer sayesinde gerçekleşti.

Haber 17-08-2022 16:33