Çarpanak Adası Haberleri

Besin azlığı ve aşırı sıcaklar nedeniyle Van Gölü havzasında martı ölümleri arttı

Doğa Koruma ve Milli Parklar 14. Bölge Müdürü Mustafa Şentürk: - "Balık göçünün bitimiyle besin açısından ciddi anlamda sıkıntı yaşayan martılar strese giriyorlar. Son yıllarda kuraklık, aşırı sıcaklar ve çevresel faktörlerin de etkisiyle sağlıklı olmayan, zayıf düşen martılarda toplu ölümler görülüyor" - YYÜ Fen Fakültesi Zooloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Atilla Durmuş: - "İkinci üreme döneminde yeteri besin bulamayan yavrular ölebiliyor. İnsanlar ve hayvan açısından tehlike yaratacak bir salgın değil. Doğal bir faktör. Aşırı sıcaklıktan da etkileniyor"

Yurthaber 21-07-22 11:23

Van Gölü'ndeki çekilmeyle Çarpanak Adası'na giden antik yolun büyük bölümü ortaya çıktı

YYÜ Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü Başkanı Prof. Dr. Rafet Çavuşoğlu: - "Bu yol, bir at arabasının sığabileceği genişlikte, hem Çarpanak'a erzak ve günlük ihtiyaçların götürülmesi hem de Çarpanak'tan geriye taşımacılık ve ulaşımın yapılabilmesi amacıyla inşa edilmiş antik bir yol"

Yurthaber 11-05-22 12:02

Van Gölü'nün dört adası etkinliklerle tanıtılıyor

Bozulmamış doğası, tarihi dokusu ve temiz suyuyla dikkati çeken Van Gölü'ndeki ada ve koylar, yapılan etkinliklerle ön plana çıkarılıyor - İl Kültür ve Turizm Müdürü Erol Uslu: - "Buraları ziyaret edenler masmavi bir gölde bir tekne yolculuğuyla farklı bir dünyanın, farklı bir güzelliğin heyecanını yaşıyor"

Yurthaber 05-05-22 11:04

El değmemiş doğası ve dokusuyla Van Gölü’nün adası Çarpanak görenleri büyülüyor

Van Gölü’ndeki dört büyük adadan biri olan Çarpanak Adası, el değmemiş doğası ve dokusuyla büyüleyici bir güzellik sunuyor. Görenleri kendisine hayran bırakan Çarpanak, her yıl çok sayıda turisti ağırlıyor.

Trend 12-05-21 14:50

Diğer Haber Etiketleri

Van Gölü'nde batan teknedeki cesetlerin çıkarılması için çalışmalar sürüyor

Van Gölü'nde batan teknedeki cesetlerin çıkarılması için çalışmalar sürüyor

Yurthaber 12-07-20 10:08

Van Gölü'ndeki Çarpanak Adası'na antik yoldan su altı yürüyüşü

Van’da bir grup aktivist tarafından Van Gölü’nün tarihi güzelliklerine dikkat çekmek amacıyla Çarpanak Adası’na su altı yürüyüşü gerçekleştirildi. Bu yıl ikinci kez gerçekleştirilen yürüyüşün yapıldığı Çarpanak Adası'na yüzerek ulaşan ekip 'Van Gölü Kirlenmesin, temiz kalsın' pankartı açtı.

Trend 31-08-19 17:53

Su altındaki antik yoldan Çarpanak Adası'na ulaştılar

Van Gölü'deki tarihi ve doğal güzelliklere dikkati çekmek amacıyla su altındaki antik yoldan Çarpanak Adası'na yüzme etkinliği düzenlendi - Vangölü Aktivistleri Derneği Başkanı Erdoğan Özel: - "Yol boyunca suyun altında farklı eserlerle karşılaştık. Amacımız, Van Gölü ve üzerindeki tarihi esere dikkati çekmek"

Yurthaber 31-08-19 13:21

Su altındaki antik yoldan Çarpanak Adası'na ulaştılar

Van Gölü'deki tarihi ve doğal güzelliklere dikkati çekmek amacıyla su altındaki antik yoldan Çarpanak Adası'na yüzme etkinliği düzenlendi - Vangölü Aktivistleri Derneği Başkanı Erdoğan Özel: - "Yol boyunca suyun altında farklı eserlerle karşılaştık. Amacımız, Van Gölü ve üzerindeki tarihi esere dikkati çekmek"

Haber 31-08-19 13:19

El değmemiş doğası ve eşsiz güzelliğiyle: Çarpanak Adası

Van Gölü'ndeki dört büyük adadan ikincisi olan Çarpanak, el değmemiş doğası ve dokusu ile ziyaretçilerin ilgisini çekiyor.

Trend 30-04-19 08:13

Burası Van! Su altındaki antik yoldan ulaştılar

Van Gölü'deki tarihi ve doğal güzelliklere dikkati çekmek amacıyla su altındaki antik yoldan Çarpanak Adası'na yüzme etkinliği düzenlendi.

Trend 25-09-18 15:04

Çarpanak Adası'na antik yoldan yüzerek ulaştılar

Van Gölü'deki tarihi ve doğal güzelliklere dikkati çekmek amacıyla su altındaki antik yoldan Çarpanak Adası'na düzenlenen yüzme etkinliği renkli görüntülere sahne oldu - Tuşba Belediye Başkanı Fevzi Özgökçe: - "Van Gölü ve çevresi çok önemli turizm potansiyeline sahiptir. Bugün de Çarpanak Adası'nı dünyaya tanıtmak için buraya geldik"

Haber 22-09-18 16:30

Van'da açlık ve sıcaktan yüzlerce martı öldü

Van Gölü'ndeki Adır ve Çarpanak adalarında yaşam alanı oluşturan ve üreme döneminde telef olan yüzlerce martı, belediye ekipleri tarafından kıyıdan temizlendi.

Haber 15-08-18 10:06

Van Gölü'nün el değmemiş güzelliği Çarpanak Adası

Van Gölü'ndeki dört büyük adadan biri olan Çarpanak, el değmemiş doğası, eşsiz dokusu ile her yıl çok sayıda yerli ve yabancı turist ile doğasever tarafından ziyaret ediliyor

Haber 07-04-18 11:51