Fuat Oktay Haberleri Ve Son Dakika Fuat Oktay Haberleri

Fuat Oktay Haberleri Ve Son Dakika Fuat Oktay Haberleri

1964 Yozgat doğumlu olan Fuat Oktay akademisyen, bürokrat ve siyasetçidir. Çukurova Üniversitesi İşletme Bölümünden mezunu olan Oktay, aynı üniversitede araştırma görevlisi olmuştur. Yüksek lisansını ABD Detroit'teki Wayne State Üniversitesinde imalat mühendisliği ve işletme alanlarında yapan Oktay, aynı üniversitede endüstri mühendisliği alanında doktora yapmıştır. Uzmanlığı havacılık ve otomotiv endüstrisidir. Beykent Üniversitesinde İşletme Bölüm Başkanlığı ve Dekan Yardımcılığı yapmış ve çeşitli kurumlarda yöneticilik görevinde bulunmuştur. Evli ve 3 çocuk babası olan Oktay 9 Temmuz 2018 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Türkiye'nin ilk cumhurbaşkanı yardımcısı olarak atanmıştır.

Fuat Oktay Haberleri

Fuat Oktay'dan dikkat çeken açıklamalar! 'Ya Zafer Partisi'ne ya da HDP'ye yalan söylüyorlar'

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, katıldığı canlı yayında ikinci tur seçimlerle ilgili açıklama yaptı. Millet İttifakına yönelik "Şu anda 28 Mayıs akşamını nezaketen bekleyen bir zoraki çıkar birlikteliği var" diyen Oktay, "Ya Zafer Partisine ya da HDP'ye yalan söylüyorlar. HDP'nin ilkeler bazında destek vermesi mümkün değildir" diye konuştu.

Haber 25-05-2023 15:05

Fuat Oktay, seçimden önce gündem olan anketleri hedef aldı: Millet İttifakı'nı yanılttı

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, seçimlerde bazı anketlerin Millet İttifakı'nı yanılttığını söyleyerek, "Sahaya değil de algı için yaptırdığın anket sonuçlarına güvenirsen bu olur. Biz, sahanın böyle olduğunu zaten biliyorduk. Recep Tayyip Erdoğan gerçeklik üzerine gider. Diğerleri hayal satmayla meşguldüler ve sattıkları hayallere bir süre sonra kendileri de inanmaya başladılar" dedi.

Haber 23-05-2023 21:55

Fuat Oktay'dan Kılıçdaroğlu'na tepki: 'Bu zatın miladı dolmuş'

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Millet İttifakı adayı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na tepki göstererek "Montaj ürünü bu zatın miladı dolmuş, Türkiye'ye ve gençliğe verebilecek hiçbir şeyi kalmamıştır. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a bu çirkin ifadeleri kullananları milletimize havale ediyoruz." ifadelerini kullandı.

Haber 23-05-2023 09:00

Fuat Oktay'dan 'Erdoğan-Oğan görüşmesi' açıklaması! Hayırlı şeyler olacak

14 Mayıs seçimlerinin ardından gözlerin çevrildiği ATA İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Sinan Oğan, dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la Dolmabahçe Çalışma Ofisi'nde görüşmüştü. Siyaset kulislerini hareketlendiren görüşmeyle ilgili açıklama yapan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, ""Cumhurbaşkanımız, Sayın Sinan Oğan ile görüştüler. İnşallah güzel olacak, hayırlı şeyler olacak diye düşünüyoruz." dedi.

Haber 20-05-2023 19:31

Nakit avansta 50 bin TL detayı! Merkez Bankası'nın kredi kartı kararı sonrası merak ediliyordu, Fuat Oktay açıkladı

Bankaların kredi kartlarından nakit avans çekilmesini durdurduğu iddialarıyla ilgili Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'dan açıklama geldi. Canlı yayında soruları yanıtlayan Oktay, "Limiti 50 bin TL'nin üzerindeki kredi kartları için geçerli bir durum. Nakit çekilerek altın ya da döviz alma gibi yastık altı diye ifade ettiğimiz mekanizmanın işlediğini gören kurumlarımız hemen devreye girdiler" dedi.

Finans 19-05-2023 07:37

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan CHP'ye eleştiri: Sistem kuramıyorlarsa biz kurardık

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, katıldığı bir televizyon programında önemli açıklamalarda bulundu. 14 Mayıs seçimlerine ilişkin konuşan Oktay, CHP'ye eleştiride bulunarak, "AK Parti Genel Merkezi'nde çok güçlü bir veri akış sistemi var. Liyakatli insanlarla kuruyorsunuz bunu. Bunlar gençler. CHP kuramıyorsa bize söylese kurardık, bugün de kurarız." dedi.

Haber 18-05-2023 23:09

Meclis Başkanı kim olacak? Kulislerde konuşulan isimler belli oldu! En güçlü aday olarak onun adı geçiyor…

Milletvekili seçim sonuçlarının belli olması birlikte parlamentoda çoğunluğu elde eden Cumhur İttifakı’nın yeni dönem için Meclis Başkanı’nı da belirlemesi bekleniyor. AK Parti kulislerinde Meclis başkanlığı için 3 kişinin ön plana çıktığı öğrenilse de son gelen bilgilere göre Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın adının en güçlü adaylar arsında geçtiği belirtildi. İşte TBMM’de yeni başkanın kim olacağı ile ilgili son dakika gelen kulis bilgileri…

Haber 18-05-2023 09:08

SON DAKİKA | Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan dikkat çeken sözler! O tanzimatçı zihniyet, çareyi yine dışarıda arıyor

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, siyaset gündemine ilişkin dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Oktay, "Kendi ülkesine ve milletine güvenmeyen, Türkiye Yüzyılına inanmayan o tanzimatçı zihniyet, bugün çareyi yine dışarıda arıyor." şeklinde konuştu.

Haber 29-04-2023 15:21

Son dakika! Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Cumhurbaşkanımızın sağlık durumu çok iyi

Son dakika haberi...Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın sağlık durumuna ilişkin, "Cumhurbaşkanımızın sağlık durumu çok iyi. Biz sürekli iletişim halindeyiz. Hafif bir üşütme geçirdi." dedi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ömer Çelik ile Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun da yaptıkları açıklamalarla sosyal medyada çıkan iddialara tepki gösterdi.

Haber 26-04-2023 23:17

Cumhurbaşkanı Erdoğan sosyal medyadan duyurdu! Ankara-Sivas hızlı tren hattı 1 ay boyunca ücretsiz olacak

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Twitter'dan yaptığı açıklamada Ankara, Kırıkkale, Yozgat, Sivas Hızlı Tren Hattı'nın mayıs ayı sonuna kadar ücretsiz olduğunu duyurdu.

Haber 26-04-2023 15:37

Fuat Oktay: Devletimiz güçlendikçe kaynakları milletimizle paylaşmaya devam edeceğiz

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Karadeniz gazında ilk ateşin dün yakıldığını hatırlatarak, "Devletimiz güçlendikçe bu kaynakları milletimizle paylaşmaya devam edeceğiz" dedi.

Haber 21-04-2023 09:25

Son dakika: Erdoğan'ın masasındaki son anketi yardımcısı canlı yayında duyurdu! 'Özellikle son 10-15 günde fark açıldı...'

Son dakika seçim haberleri... Türkiye, adım adım seçime giderken siyasi partilerin önemli isimleri de açıklamalar yapmaya devam ediyor. Dün CHP'nin kritik isimlerinden Özgür Özel, anketlerde önde olduklarını ifade etmişti. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay da hem son seçim anketi hem de Kızılay konusu hakkında önemli ifadeler kullandı.

Haber 20-04-2023 10:06

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'dan milletvekili adaylığına ilişkin paylaşım

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay milletvekili adaylığına ilişkin paylaşım yaptı. Oktay, paylaşımında "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın takdiri, aziz milletimizin desteğiyle Ankara'mıza hizmet etmeye hazırız." ifadelerini kullandı.

Haber 09-04-2023 19:35

Son dakika: Fuat Oktay acı bilançoyu açıkladı! Kahramanmaraş merkezli depremlerde can kaybı sayısı yükseldi

Son dakika haberi... Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Kahramanmaraş merkezli depremlerde 6 bin 807’si yabancı uyruklu olmak üzere 49 bin 589 kişinin hayatını kaybettiğini bildirdi.

Haber 18-03-2023 19:02

Canlı yayında deprem bölgesi için 115 milyar lira yardım toplanmıştı... Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay şu ana kadar hesaba yatan toplam parayı açıkladı

Son dakika haberi: Kahramanmaraş merkezli iki büyük depremin etkilediği 11 ilde enkaz kaldırma ve ağır hasarlı binaların yıkımları sürerken Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, önemli açıklamalarda bulundu. Oktay, AFAD Genel Merkezi'nde yaptığı konuşmada, deprem bölgesindeki enkazın yüzde 20'sinin kaldırıldığını duyurdu. Oktay, ayrıca 'Türkiye Tek Yürek' kampanyasında taahhüt edilen 115 milyar 146 milyon 528 bin liranın, 74 milyar 118 milyon 164 bin lirasının yatırıldığını bildirdi.

Haber 14-03-2023 21:55

Fuat Oktay'ın başkanlığında deprem bölgesindeki çalışmalara ilişkin koordinasyon toplantısı yapıldı

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'nda (AFAD) Kahramanmaraş merkezli depremler sonrasında bölgede 28 gündür devam eden çalışmalara ilişkin Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'ın başkanlığında koordinasyon toplantısı yapıldı.

Haber 05-03-2023 22:39

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay duyurdu: Depremzedeler için 'Evim Yuvan Olsun kampanyası'

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından evleri yıkılan yada ağır hasar gören vatandaşlar için Evim Yuvan Olsun kampanyası başlatıldığını duyurdu. Oktay "Vatandaşlarımızın kullanmadıkları evlerini depremzede ailelerin kullanımına sunmak veya uygun şartlarda kiralamak isteyen hayırseverlerimiz 'evimyuvanolsun.org' sitesinden başvurabilirler" ifadelerini kullandı. Oktay, bölgedeki 830 bin 806 binanın yüzde 49’u oturulabilir konumda olduğunu da açıkladı.

Haber 18-02-2023 20:31

Depremle ilgili iddia gündem olmuştu! Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay: Asla müsaade etmeyeceğiz

Son dakika: Kahramanmaraş'taki depremlerin üzerinden 12 gün geçti. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay deprem bölgesiyle ilgili son durumu aktardı. Deprem bölgesinde arama kurtarma faaliyetinin sona erdiği iddiasıyla ilgili olarak Oktay, "Böyle bir şey söz konusu değildir, olmasına da asla müsaade etmeyiz" dedi.

Haber 17-02-2023 19:15

Son dakika: Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay duyurdu! Türk Telekom, Turkcell, Vodafone... Bir ay ücretsiz olacak

Son dakika haberi... Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Kahramanmaraş merkezli depremlerle ilgili "Sahada arama kurtarma amacıyla 34 bin 717 personelimiz var. Bütün güçleriyle çalışmaya devam ediyorlar." ifadelerini kullandı. Operatörlerle ilgili de konuşan Fuat Oktay, "Türk Telekom, Turkcell ve Vodafone, depremin olduğu andan itibaren bir aylık süre için tüm görüşmeleri ücretsiz sağlayacak." dedi.

Haber 12-02-2023 19:50

Son dakika: Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay açıkladı! Depremde can kaybı 24 bin 617'ye yükseldi

Son dakika haberine göre, Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen iki büyük depremde can kaybı yükseldi. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, AFAD Koordinasyon Merkezi'nde yaptığı basın toplantısında depremlerde şu ana kadar 24 bin 617 kişinin hayatını kaybettiğini duyurdu. Oktay ayrıca, 131 şüphelinin depremde yıkılan binalarla ilgili sorumluluğunun tespit edildiğini, bunlardan 1'inin tutuklandığı ve 113'ü hakkında gözaltı talimatı verildiğini açıkladı.

Haber 12-02-2023 00:02

SON DAKİKA | Canlı yayında 'Twitter sayesinde kurtulanlar oldu neden kapatıldı?' sorusu soruldu! Hükümetten Twitter hakkında ilk yorum!

Kahramanmaraş'ta peş peşe yaşanan depremlerin ardından acı bilanço artıyor. Deprem bölgesinden son dakika haberleri gelmeye devam ediyor. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, yağma iddialarıyla birlikte CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun iddialarını da yalanladı. Türkiye'de Twitter'a erişim kısıtlandı. Hükümetten Twitter ile ilgili ilk yorum geldi! İşte son dakika haberinin detayları...

Haber 08-02-2023 20:52

Deprem bölgesinde son dakika gelişmesi! 3 ile sivil araç geçişi durduruldu…

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay deprem bölgesi ile ilgili alınan son dakika kararını duyurdu. Oktay Hatay, Kahramanmaraş ve Adıyaman'a saat 11.00 itibarıyla 48 saat süreyle afetle ilgili sevkiyat yapanlar hariç araç girişinin durdurulduğunu açıkladı.

Haber 07-02-2023 12:03

SON DAKİKA | Deprem sonrası okullar tatil mi? Fuat Oktay duyurdu! 10 ilde okullarda eğitime 1 hafta ara verildi

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, depremin yoğun şekilde hissedildiği Kahramanmaraş, Hatay, Gaziantep, Malatya, Adana, Kilis, Diyarbakır, Şanlıurfa, Osmaniye ve Adıyaman'da okullarda 1 hafta eğitime ara verildiğini duyurdu. Oktay, "Tüm okullarımız 10 ilimizde bir hafta tatil. Milli Eğitim Bakanlığı ayrıca açıklama yapacak" dedi. Bakan Özer'den de konuya ilişkin açıklama geldi. YÖK ise üniversitelerle ilgili açıklamada bulundu. İşte detaylar...

Haber 06-02-2023 10:20

Son dakika | Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay BMGK'ye seslendi: KKTC'yi tanımaya çağırıyoruz

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyine seslenerek "Kıbrıs Türk Devleti’ni tanımaya çağırıyoruz" çağrısında bulundu.

Haber 03-02-2023 15:11

Son dakika: İsveç'te Türkiye aleyhtarı skandal eyleme Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan tepki: NATO üyeliğine yeşil ışık yakamayız

Son dakika: NATO'ya üye olmak için girişimlerde bulunan İsveç'ten Türkiye aleyhtarı bir hamle geldi. Başkent Stockholm'de toplanan bir grup terör örgütü PKK/YPG destekçisi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a benzetilen kuklayı bir direğe ayaklarından asarak bir skandala imza attı. Söz konusu skandal eylem sonrası Türkiye'den jet hızıyla yanıt geldi. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, telefonla katıldığı televizyon yayınında, "Bu çerçevede İsveç'in NATO üyeliğine yeşil ışık yakamayız." dedi.

Haber 12-01-2023 21:19

'E-Devlette yeni bir devrim' sözleriyle duyurdu! 'Dijital kimlik' geliyor

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde "Dijital Türkiye 2023 1. Toplantısı"nda konuştu. Fuat Oktay, e- Devlet ile ilgili yeni bir uygulamayı duyurdu. Oktay, "E-Devlette yeni bir devrim olacak blokzincir tabanlı bir giriş sistemini 'dijital kimliği' getiriyoruz. e-cüzdan uygulaması kapsamında çalışacak giriş sistemi ile vatandaşlarımız blokzincir ağında oluşturulmuş dijital kimliklerle e-Devlete girebilecek" açıklamasında bulundu. İşte Fuat Oktay'ın o açıklamaları...

Finans 02-01-2023 12:07

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan 'İmamoğlu' açıklaması: Muhalefetin kendi içindeki kavgası dedi ve ekledi

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na verilen 2 yıl 7 ay 15 gün hapis cezasına ilişkin olarak dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Meclis'te bütçe görüşmelerinde kürsüye çıkan Oktay, "Mahkeme kararlarının arkasında 'siyasi akıl' aramak, 'siyasal akılsızlığın' ta kendisidir. Muhalefetin kendi içindeki Cumhurbaşkanı adaylığı kavgasına, bu mahkeme kararının alet edilmesi trajikomik bir görüntüdür." ifadelerini kullandı.

Haber 16-12-2022 21:45

Görüntüler Fuat Oktay konuşurken çekildi! CHP'lilerden Salon boş kaldı iddiası: AK Parti kendi kadrolarından da ümidi kesmiş

TBMM'de 12 gün sürecek bütçe görüşmeleri bugün itibarıyla başladı. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay Cumhurbaşkanlığı bütçesinin sunumunu gerçekleştirdi. CHP milletvekilleri ise Oktay'ın konuşması sırasında salondaki duruma dikkat çekerek sosyal medyada paylaşımlarda bulundu. Meclisten fotoğrafları paylaşan milletvekili Tanal, sıraların boş olduğunu vurgularken "Bu yıl en heyecansız süreci izliyoruz. Sıralar boş. Cumhurbaşkanı vekili sayın Fuat Oktay'ı izlemeye gelmemişler" dedi.

Haber 05-12-2022 16:28

Bütçe maratonu başladı... Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Enflasyon tek hanelere düşürülecektir

TBMM Genel Kurulunda 2023 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifi üzerindeki görüşmelerine başlandı. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay TBMM Genel Kurulu'nda açıklamalarda bulundu. Fuat Oktay, "Liralaşma stratejisi çerçevesinde enflasyon beklentileri iyileşecek, dönem sonunda enflasyon oranı tek hanelere düşürülecektir" dedi.

Finans 05-12-2022 12:33

Son dakika: Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'dan asgari ücret açıklaması! 'Aralık ayında...'

Son dakika haberi... Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay "Mısır'la ilişkilerin normalleşmesine yönelik temaslarımız iki tarafın ortak iradesi, müşterek menfaatler, karşılıklı saygı çerçevesinde sürmektedir" dedi. Asgari ücretle ilgili de konuşan Oktay, "İşçi ve işveren kesiminin oy birliği ile kararlaştırılan 'Asgari Ücret Komisyonu', 2023 yılı asgari ücretini belirlemek üzere çalışmalarına Aralık ayında başlayacaktır." ifadelerini kullandı.

Haber 25-11-2022 20:31

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Önümüzdeki 5 yılda dünyanın en güçlü ülkeleri olacaklar

İstanbul'daki Uluslararası Asya Siyasi Partiler Konferansı'nda konuşma yapan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, önümüzdeki 5 yılda Asya ülkelerinin, dünyanın en güçlüleri olacağını söyledi.

Haber 18-11-2022 15:33

Uyuşturucu iddiası gündem oldu... Fuat Oktay'dan Ahmet Davutoğlu'na sert tepki! 'Nasıl böyle bir şey söyleyebilirsin?'

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'nun basın toplantısında söylediği "Cumhurbaşkanları kullansın diye alınan ve hatta başbakanlık dönemimde benim de kullandığım uçakla uyuşturucu taşındı" sözleri gündem oldu. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'dan Davutoğlu'nun bu sözlerine sert tepki geldi. Oktay, "Allah'tan kork. Bu ülkenin Başbakanlığını ve Dışişleri Bakanlığını yapmışsın. Nasıl böyle bir şey söyleyebilecek kadar siyasi ihtirasa sahip olabilirsin?" dedi. İşte o açıklamalar...

Haber 18-11-2022 14:41

SON DAKİKA: Taksim İstiklal Caddesi'ndeki patlamanın nedeni ne? Kadın terörist orayı hedef aldı! Ölü ve yaralı sayısında son durum...

Son dakika patlama haberi: İstanbul'un en kalabalık bölgelerinden biri olan İstiklal Caddesi'nde pazar günü 16.20 sularında korkunç bir patlama meydana geldi. Türkiye'yi kahreden patlamada son bilgilere göre 6 kişi hayatını kaybetti 2'si ağır 81 kişi yaralandı. Korkunç olayın detayları merak edilirken patlamada terörist bir kadın ön plana çıktı. Türkiye'yi yasa boğan olayda patlamanın nasıl meydana geldiği de açıklandı. İşte İstiklal'de meydana gelen terör saldırısında son durum...

Haber 13-11-2022 23:53

Fuat Oktay: Terörle arasına mesafe koymayan sonucuna katlanır

CUMHURBAŞKANI Yardımcısı Fuat Oktay, ''Ne hikmetse bazı hatiplerin 'insan hakları gönüllüsü' diye masum göstermeye çalışarak savunduklarının evinden, arabasından mermiler, fişekler, örgüt dokümanları çıkıyor.

Haber 27-10-2022 09:42

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan Kur Korumalı Mevduat açıklaması! 'Bütçeye maliyeti 84,9 milyar TL'

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, “2022 Eylül sonu itibarıyla Kur Korumalı Mevduat (KKM) uygulamasının bütçeye maliyeti 84,9 milyar TL’dir ve bu zaten kamuoyu ile şeffaf bir şekilde paylaşılmaktadır” ifadelerini kullandı.

Haber 27-10-2022 00:01

Son dakika: Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan 'enflasyonla mücadele' açıklaması! 2022'de 276,8 milyar vergi gelirinden vazgeçiyoruz

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, TBMM'de 2023 Merkezi Yönetim Bütçesiyle ilgili sunumundaki konuşmasında 'yüzde 5 büyüme oranının korunması' hedefini dile getirdi. Oktay ayrıca enflasyonla mücadele kapsamında atılan adımlara değinirken "2022 yılında enflasyonla mücadele kapsamında 276,8 milyar vergi gelirinden vazgeçiyoruz" açıklamasında bulundu.

Haber 21-10-2022 16:33

En büyük pay eğitime! Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay açıkladı: İşte 2023 bütçesinin ayrıntıları

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, 2023 yılı merkezi yönetim bütçesine ilişkin ayrıntıları açıkladı. Oktay, sunumunda bütçeden en büyük payın eğitime ayrıldığını bildirdi.

Haber 17-10-2022 12:05

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay Malatya’da ziyaretlerde bulundu

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay Malatya’da ziyaretlerde bulundu

Yurthaber 14-10-2022 15:23

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, Malatya Valiliğini ziyaret etti

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, Malatya Valiliğini ziyaret etti

Yurthaber 14-10-2022 11:58

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'dan sert sözler! 'Yunanistan’ın gündüzü gece olacak'

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Sivas'ta katıldığı bir etkinlikte Yunanistan ile ilgili sert ifadeler kullandı. Fuat Oktay "Cumhurbaşkanımız açık ve net şekilde uyardı; 'bir gece ansızın gelebiliriz' dedi. Bakıyoruz Miçotakis de gece gelme gündüz gel diyormuş. Bilmiyor mu acaba Türkiye, Ege'deki tepkisini gösterdiğinde zaten Yunan’ın gündüzü gece olacak." diye konuştu.

Haber 15-09-2022 19:11

Ekonomi Koordinasyon Kurulu toplantısı sona erdi! Açıklama geldi

Ekonomi Koordinasyon Kurulu toplantısı Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda ekonomik-finansal gelişmelerin ve Orta Vadeli Program'dan yer alan politikaların ele alındığı bildirildi.

Finans 30-08-2022 15:48

Büyük Taarruz'un 100. Yıl Dönümü Kutlamaları ve Afyonkarahisar Toplu Açılış Töreni

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay: "İnşallah öyle bir zaman gelecek ki, çok uzun değil bu çok kısa, bugün bize şartlar koymaya çalışanlar kendileri sıraya girecekler; 'Bu teknolojileri nasıl yaptınız' diye. Şu anda İHA'larda SİHA'larda sıraya girmiş durumdalar mı? Yapabildiğimizi gösterdik mi? Daha iyisini yapar mıyız? Recep Tayyip Erdoğan ve ekibi, milletiyle birlikte yapar" - "Bize F-35'leri vermemişler, F-16'larla ilgili de güya şartlar koyuyorlarmış. Umurumuzda mı? Eğer ne yaptığımızı görmek istiyorlarsa Samsun'a gitsinler. TeknoFest'te Kızıl Elma'nın nasıl ayağa kalktığını görsünler. Siz de şahit olacaksınız. Bizim insansız savaş uçağımızın 2023'te inşallah göklerde olduğuna hep birlikte şahitlik edeceğiz"

Yurthaber 29-08-2022 19:53

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan 17 Ağustos paylaşımı

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan "17 Ağustos" paylaşımı

Yurthaber 17-08-2022 03:29

Fuat Oktay'dan anlamlı hareket! Makam aracını durdurup yardıma koştu

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Ankara'nın Çankaya ilçesinde makam aracıyla giderken motosikletiyle kaza yapan kuryeyi gördü. Makam aracını durduran Oktay kuryeye yardım etti. Sağlık ekipleri gelene kadar yaralının yanından bir an olsun ayrılmayan Oktay'ın davranışı büyük takdir topladı.

Haber 11-08-2022 15:05

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Cumhurbaşkanı Danışmanı Hümeyra Şahin ile dünyaevine girdi

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay dünyaevine girdi. Çiftin nikahları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Emine Erdoğan’ın şahitliklerini yaptıkları törenle kıyıldı.

Haber 22-07-2022 23:32

Son dakika: Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan 'Abdülhamid Han sondaj gemisi' açıklaması!

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC) 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı kapsamında düzenlenen törende konuştu. Oktay, yeni sondaj gemisi Abdülhamid Han’ın gelecek ay Akdeniz’de faaliyetlerine başlamasının planlandığını belirtti.

Haber 20-07-2022 10:30

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, Yozgat'ta açılış ve temel atma töreninde konuştu: (2)

"Türkiye'nin topyekun kalkınma hamlesi işte böyle 973 ilçe ve 81 il, her bir beldede yerelden kalkınmayla adım adım ilerliyor" - "İhracat rekorlarımız, büyüme rakamlarımız, turizm gelirlerimiz ve tarımda rekoltemiz, ülkemizin dört bir yanından sizler gibi inanmış, azmetmiş milletimizin emekleriyle yükseliyor"

Yurthaber 16-07-2022 16:29

Türkiye'de ve dünyada bugün neler yaşandı? İstanbul'da kritik zirve, Fuat Oktay ile Hümeyra Şahin'in nişanı, Bahçeli'ye hediye edilen haritaya tepki, Galatasaray antrenmanında kavga...

Türkiye ve dünyada birçok önemli gelişmenin yaşandığı günün en öne çıkan haberlerini sizler için derledik. İstanbul'da yapılması planlanan kritik tahıl koridoru zirvesi, Fuat Oktay ile Hümeyra Şahin'in nişanı, Bahçeli'ye hediye edilen haritaya Yunanistan'dan sonra Almanya'dan tepki, Galatasaray antrenmanında tekme tokatlı kavga, Ahmet Kaya'nın eşi Gülten Kaya'dan dikkat çeken 'Erdal Acar' paylaşımı, dolar/euro paritesinde 20 yıl sonra ilk...

Haber 12-07-2022 17:13

Fuat Oktay ile Hümeyra Şahin evleniyor! Yüzükleri Erdoğan taktı

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ile Cumhurbaşkanlığı Kültür-Sanat Politikaları Kurulu Üyesi ve Cumhurbaşkanı Danışmanı Hümeyra Şahin nişanlandı. Çiftin nişan yüzüklerini, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan taktı.

Haber 12-07-2022 09:48