Fuat Oktay Haberleri Ve Son Dakika Fuat Oktay Haberleri

Fuat Oktay Haberleri Ve Son Dakika Fuat Oktay Haberleri

1964 Yozgat doğumlu olan Fuat Oktay akademisyen, bürokrat ve siyasetçidir. Çukurova Üniversitesi İşletme Bölümünden mezunu olan Oktay, aynı üniversitede araştırma görevlisi olmuştur. Yüksek lisansını ABD Detroit'teki Wayne State Üniversitesinde imalat mühendisliği ve işletme alanlarında yapan Oktay, aynı üniversitede endüstri mühendisliği alanında doktora yapmıştır. Uzmanlığı havacılık ve otomotiv endüstrisidir. Beykent Üniversitesinde İşletme Bölüm Başkanlığı ve Dekan Yardımcılığı yapmış ve çeşitli kurumlarda yöneticilik görevinde bulunmuştur. Evli ve 3 çocuk babası olan Oktay 9 Temmuz 2018 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Türkiye'nin ilk cumhurbaşkanı yardımcısı olarak atanmıştır.

Fuat Oktay Haberleri

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Cumhurbaşkanı Danışmanı Hümeyra Şahin ile dünyaevine girdi

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay dünyaevine girdi. Çiftin nikahları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Emine Erdoğan’ın şahitliklerini yaptıkları törenle kıyıldı.

Haber 22-07-22 23:32

Son dakika: Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan 'Abdülhamid Han sondaj gemisi' açıklaması!

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC) 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı kapsamında düzenlenen törende konuştu. Oktay, yeni sondaj gemisi Abdülhamid Han’ın gelecek ay Akdeniz’de faaliyetlerine başlamasının planlandığını belirtti.

Haber 20-07-22 10:30

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, Yozgat'ta açılış ve temel atma töreninde konuştu: (2)

"Türkiye'nin topyekun kalkınma hamlesi işte böyle 973 ilçe ve 81 il, her bir beldede yerelden kalkınmayla adım adım ilerliyor" - "İhracat rekorlarımız, büyüme rakamlarımız, turizm gelirlerimiz ve tarımda rekoltemiz, ülkemizin dört bir yanından sizler gibi inanmış, azmetmiş milletimizin emekleriyle yükseliyor"

Yurthaber 16-07-22 16:29

Türkiye'de ve dünyada bugün neler yaşandı? İstanbul'da kritik zirve, Fuat Oktay ile Hümeyra Şahin'in nişanı, Bahçeli'ye hediye edilen haritaya tepki, Galatasaray antrenmanında kavga...

Türkiye ve dünyada birçok önemli gelişmenin yaşandığı günün en öne çıkan haberlerini sizler için derledik. İstanbul'da yapılması planlanan kritik tahıl koridoru zirvesi, Fuat Oktay ile Hümeyra Şahin'in nişanı, Bahçeli'ye hediye edilen haritaya Yunanistan'dan sonra Almanya'dan tepki, Galatasaray antrenmanında tekme tokatlı kavga, Ahmet Kaya'nın eşi Gülten Kaya'dan dikkat çeken 'Erdal Acar' paylaşımı, dolar/euro paritesinde 20 yıl sonra ilk...

Haber 12-07-22 17:13

Fuat Oktay ile Hümeyra Şahin evleniyor! Yüzükleri Erdoğan taktı

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ile Cumhurbaşkanlığı Kültür-Sanat Politikaları Kurulu Üyesi ve Cumhurbaşkanı Danışmanı Hümeyra Şahin nişanlandı. Çiftin nişan yüzüklerini, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan taktı.

Haber 12-07-22 09:48

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, bayram namazını Yozgat'ta kıldı

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, bayram namazını Yozgat'ta kıldı

Yurthaber 09-07-22 07:59

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Son FETÖ'cüye kadar bu hain teröristlerin kökünü kazıyacağız

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, SETA Vakfı'nın Ankara ofisince düzenlenen '15 Temmuz Sonrası Türkiye' başlıklı sempozyumun açılışında konuştu. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, "Son FETÖ'cüye kadar bu hain teröristlerin kökünü kazıyacağız" ifadelerini kullandı.

Haber 06-07-22 17:07

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan şehit Topçu Uzman Çavuş Özkaya için taziye mesajı

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan şehit Topçu Uzman Çavuş Özkaya için taziye mesajı

Yurthaber 22-06-22 00:34

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, Libya Başkanlık Konseyi Başkan Yardımcısı Lafi'yi kabul etti

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, Libya Başkanlık Konseyi Başkan Yardımcısı Lafi'yi kabul etti

Yurthaber 21-06-22 20:12

Ekonomi Koordinasyon Kurulu toplanıyor

Ekonomi Koordinasyon Kurulu, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay başkanlığında bugün bir toplantı yapacak. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenecek toplantıda, son dönemde yaşanan ekonomik gelişmeler değerlendirilecek.

Finans 21-06-22 09:52

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan Fenerbahçe Beko'ya tebrik mesajı

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan Fenerbahçe Beko'ya tebrik mesajı

Yurthaber 14-06-22 00:18

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan Miçotakis'in ABD'deki Türkiye karşıtı konuşmasına tepki! 'Müttefik dediğimiz ABD'de...'

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Yunanistan Başbakanı Miçotakis'in ABD Kongresi'nde Türkiye karşıtı konuşmasını ve devamında ayakta alkışlanmasına sert tepki gösterdi. Oktay, "Müttefik dediğimiz ABD Kongresi'nde Türkiye ve KKTC ile ilgili sergilenen tiyatroyu izlediniz" diye konuştu. Oktay Atatürk Havalimanı tartışmalarını ise "Gündemi değiştirmeye çalışıyorlar" sözleriyle değerlendirdi.

Haber 18-05-22 11:56

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, Bakan Nebati, Bakan Kurum ve Bakan Bozdağ'dan Bakan Soylu'ya ziyaret

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu bakanlık makamında ziyaret etti. Oktay ve Nebati, söz konusu ziyarete ilişkin sosyal medya hesaplarından paylaşım yaptı. Öte yandan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum ve Adalet Bakanı da Bakan Soylu'yu ziyaret ederek ziyaretle ilgili paylaşımda bulundu.

Haber 06-05-22 16:22

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan önemli açıklamalar! Millî silahları geliştirmeseydik...

Gaziantep’te şehit ve gazi yakınlarına düzenlenen iftar programına katılan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, iftarın ardından Ramazan Sokağına geçti ve gençlerle sohbet etti. Burada önemli açıklamalarda bulunan Oktay, Türkiye’nin yerli ve millî silahları geliştirmesinden dolayı bugün rahat olduğunu ifade ederek, "O SİHA’ları uçaklarımızı, helikopterlerimizi kendimiz geliştirmeseydik, bugün burada bu kadar rahat olamayabilirdik. Çünkü etrafımız ateş çemberi" dedi.

Haber 29-04-22 01:07

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, Gaziantep'teki iftar programında konuştu:

"Muhalefetin tamamı, 3'ü, 5'i, 6'sı her gün bir başka senaryo ile bir başka tiyatroyu gündem sahnesinde sergilemektedir" - "Türkiye, bir hukuk devletidir ve bağımsız yargının verdiği hükümlere, içeriden, dışarıdan herkes ve her kurum saygı duymak zorundadır"

Yurthaber 28-04-22 20:59

57. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nda madalyalar sahibini buldu

Dereceye giren sporculara ödüllerini Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ile Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu verdi

Yurthaber 17-04-22 12:06

Ekonomi Koordinasyon Kurulu, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay başkanlığında toplandı

Ekonomi Koordinasyon Kurulu, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay başkanlığında toplandı

Yurthaber 13-04-22 18:19

Fuat Oktay'dan çok sert açıklama: Fuat Oktay: 'Namertliktir'

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Terörle işbirliği içinde olanlarla iş tutmak namertliktir, alçaklıktır, şerefsizliktir, haysiyetsizliktir" dedi.

Haber 12-04-22 06:46

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, Hakkari'de şehit olan Asteğmen Kupşen'e rahmet diledi

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, Hakkari'de şehit olan Asteğmen Kupşen'e rahmet diledi

Yurthaber 02-04-22 23:43

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, Kolombiya Cumhurbaşkanı Yardımcısı Ramirez ile bir araya geldi

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, Kolombiya Cumhurbaşkanı Yardımcısı Ramirez ile bir araya geldi

Yurthaber 01-04-22 17:50

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, Grindeanu ile ortak basın toplantısında konuştu:

"İkili ticaret hacmi hedefimizi 2025 yılı itibarı ile 10 milyar dolardan 15 milyar dolara yükseltmiş bulunuyoruz" - "Türkiye-Romanya ilişkileri Güneydoğu Avrupa’da ve Karadeniz havzasında bir örnek haline gelmiştir"

Yurthaber 31-03-22 17:10

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan Kütüphane Haftası mesajı

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan Kütüphane Haftası mesajı

Yurthaber 29-03-22 13:57

Tarım ve Orman Bakanlığı personel alımı başvuru tarihleri açıklandı mı? Tarım ve Orman Bakanlığı personel alımı başvuru şartları neler?

Tarım ve Orman Bakanlığı başvuru tarihleri açıklandı mı? sorusunun yanıtı geçtiğimiz günlerde konuya ilişkin açıklamada bulunan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'ın sözlerinin ardından merak konusu oldu. Bakanlık bünyesine 5 bin 64 personel alınacak. Tarım ve Orman Bakanlığı personel alımı başvuru tarihleri açıklandı mı? Tarım ve Orman Bakanlığı personel alımı başvuru şartları neler? sorularının yanıtına haberimizden ulaşabilirsiniz...

Haber 28-03-22 12:09

Tarım ve Orman Bakanlığı personel alımı başvuruları ne zaman? Fuat Oktay açıkladı! Tarım ve Orman Bakanlığı personel alımı başvuru şartları neler?

Son dönemde araştırılan konulardan biri Tarım ve Orman Bakanlığı personel alımı oldu. Tarihi ve başvuru şartları sorgulanan personel alımı için Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'dan sevindiren haber geldi. Peki Tarım ve Orman Bakanlığı personel alımı başvuruları ne zaman? İşte Tarım ve Orman Bakanlığı personel alımı başvuru şartları ve merak edilenler...

Finans 23-03-22 17:57

Son dakika: Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay duyurdu! 5 bin personel alınacak

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'dan son dakika personel alımı haberi geldi. Oktay, "Tarım ve Orman Bakanlığı taşra teşkilatları, Orman Genel Müdürlüğü ve DSİ emrinde görev yapmak üzere 5 bin 64 personel alımı yapılacak." dedi.

Finans 22-03-22 14:52

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, Kore Cumhuriyeti Başbakanı Kim Boo-kyum ile görüştü:

"Sadece iki devlet arasında değil aslında halklarımız arasında da ne kadar yakın ve samimi bir ilişki olduğuna fiilen şahit olduk"

Yurthaber 19-03-22 15:41

Ekonomi Koordinasyon Kurulu toplantısının ardından açıklama:

"Kamuoyunda tartışmalara yol açan bazı gıda ürünlerine yönelik manipülatif ve asılsız iddiaların aksine arz güvenliğine yönelik bir sıkıntının olmadığı ilgili kurum ve kuruluşlar tarafından teyit edilmiştir"

Yurthaber 09-03-22 07:46

Son dakika: Ekonomi Koordinasyon Kurulu toplanıyor

Son dakika haberi: Ekonomi Koordinasyon Kurulu yarın toplanacak. Toplantıya Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay başkanlık edecek.

Finans 07-03-22 21:14

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan, şehit asker için taziye mesajı

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan, şehit asker için taziye mesajı

Yurthaber 27-02-22 18:36

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, Hocalı'da hayatını kaybedenleri katliamın 30'uncu yılında andı

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, Hocalı'da hayatını kaybedenleri katliamın 30'uncu yılında andı

Yurthaber 26-02-22 11:34

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, Memur-Sen ve KIBTES heyetlerini kabul etti

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, Memur-Sen ve KIBTES heyetlerini kabul etti

Yurthaber 09-02-22 19:14

3600 ek gösterge ne zaman çıkacak? Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay tarih verdi

Çok sayıda kişinin merakla beklediği 3600 ek gösterge ile ilgili olarak Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay önemli bir açıklama yaptı. Oktay, "3600 ek gösterge ne zaman çıkacak?" sorusuyla ilgili kritik tarihi verdi. Öte yandan Ermenistan ile normalleşme süreci kapsamında da yeni bir gelişme yaşandı. Oktay, katıldığı canlı yayında Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan'ın Mart'ta Türkiye'ye geleceğini söyledi. Paşinyan'ın Antalya Diplomasi Forumu'na geleceği belirtildi.

Haber 04-02-22 22:19

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, Libya Büyükelçisi Elgelaib'i kabul etti

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, Libya Büyükelçisi Elgelaib'i kabul etti

Yurthaber 25-01-22 18:42

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, KKTC Cumhurbaşkanı Tatar ile görüştü

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, KKTC Cumhurbaşkanı Tatar ile görüştü

Yurthaber 25-01-22 18:36

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'ın PCR test sonucu negatif çıktı

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, PCR test sonucunun negatif çıktığını bildirdi. Oktay, sosyal yaptığı paylaşımda, "ugün yapılan PCR test sonucum hamdolsun negatif çıktı. Sayın Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere yakından ilgilenen, dualarını esirgemeyen ve iyi dileklerini ileten herkese yürekten teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

Haber 02-01-22 20:51

Son dakika: Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay koronavirüse yakalandı

Son dakika haberine göre Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'ın koronavirüs testi pozitif çıktı.

Haber 23-12-21 16:31

Son Dakika! Fuat Oktay: Asgari ücrette son yılların en büyük artışını yaptık, Kılıçdaroğlu'nun sevinmediği anlaşılıyor

Son dakika haberine göre, Cumhurbaşkanı yardımcısı Fuat Oktay TBMM Genel Kurulunda asgari ücretle ilgili önemli bir açıklama yaptı. Asgari ücrette son yılların en büyük artışının yapıldığını ifade eden Oktay, "Ancak Sayın Kılıçdaroğlu her ne kadar yadırgamıyoruz dese de çok da sevinmediği anlaşılıyor." dedi.

Haber 17-12-21 21:45

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü mesajı

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan "10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü" mesajı

Yurthaber 10-12-21 14:59

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan Prof. Dr. Teoman Duralı için başsağlığı mesajı:

"Türkiye'nin yetiştirdiği müstesna şahsiyetlerinden, tefekkür dünyamızın önemli ismi Prof. Dr. Ş. Teoman Duralı Hakk'a yürüdü. Ülkemize yaptığı hizmetler ve çalışmalarıyla geride büyük bir miras bıraktı. Mekanı cennet, makamı ali olsun"

Yurthaber 07-12-21 01:17

TBMM'de gerginlik had safhaya çıktı: Sana soruyorum hadsiz atanmış

TBMM Genel Kurulu'nda, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'in, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'a yönelik "Sana soruyorum hadsiz atanmış" ifadesi üzerine tartışma yaşandı.

Haber 07-12-21 00:56

Oktay'dan Kılıçdaroğlu'na 'hareket' tepkisi: Millet öyle bir hareket çeker ki

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun TBMM'deki konuşmasında tartışmalara neden olan hareketine tepki gösterdi. Oktay, "Milletin kürsüsünden hareket çekenlere millet öyle bir hareket çeker ki ömür boyu kendinize gelemezsiniz" ifadelerini kullandı.

Haber 06-12-21 23:21

Fuat Oktay'dan 'savaş bütçesi' iddialarına açıklama

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay 2022 bütçesinin savaş bütçesi olduğu iddialarıyla ilgili, "PKK, DEAŞ ve FETÖ terör örgütleriyle mücadelemiz sizi rahatsız mı ediyor? Sizi rahatsız etse de biz mücadelemize devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.

Haber 06-12-21 22:22

Bütçe görüşmeleri ne zaman başlayacak? 2022 Bütçe görüşmeleri kaç gün sürecek?

2022 Bütçe takvimi belli oldu. 2022 yılı bütçe görüşmelerinin aralık ayı ortasına kadar devam edeceği belirtildi. TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu, kamu idarelerinin bütçelerini görüşmek üzere her gün saat 10.00’dan itibaren bir araya gelecek. Peki Bütçe görüşmeleri ne zaman başlayacak? 2022 Bütçe görüşmeleri kaç gün sürecek? İşte merak edilenler...

Finans 03-12-21 22:40

Bütçe görüşmelerinde Kavala gerginliği: Yargıya müdahale edenin Allah belasını versin mi?

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Osman Kavala'nın tutukluluğuna dair eleştirilere, "Anladığım kadarıyla bizden şunu istiyorsunuz. Yürütmenin yargıya müdahale etmesini mi istiyorsunuz?” dedi. Bunun üzerine CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, "Etmeyin" dedi. Oktay, "Yargı bağımsızdır; müdahale etmedik, etmeyeceğiz" diye karşılık verince CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, "Bugüne kadar edenin Allah belasını versin mi? Dalga geçiyor" diye tepki gösterdi.

Haber 26-11-21 23:44

Fuat Oktay duyurdu! Topkapı, Dolmabahçe, Yıldız ve Beylerbeyi Sarayları restore edilecek

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Topkapı Sarayı'nın bazı bölümleri ile Dolmabahçe, Yıldız ve Beylerbeyi saraylarında restorasyon çalışması yapılacağını duyurdu.

Haber 26-11-21 11:09

Para dağıtılacak! Çiftçiye, yaşlıya, engelli vatandaşa ve öğrencilere büyük müjde

Hükümet 2022 bütçe görüşmelerine devam ederken, çiftçiden, yaşlıya; öğrenciden, engelli vatandaşa kadar destek bekleyen pek çok kişinin yüzünü güldürmek için hazırlanıyor.

Finans 16-11-21 15:49

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, 100 Objede Türk İslam Bilim Tarihi Sergisi Açılışı'nda konuştu:

"Geçmişte nasıl bilime ve ilerlemeye öncülük ettiysek bugün de çığır açan teknolojilerde lider ülke olmak için çalışıyoruz" - "Ecdadımızın tıptan astronomiye, matematikten kimyaya, fizikten siyaset bilimine kadar dünyaya kazandırdığı bu birikim, bugün hala insanlığı aydınlatmayı sürdürmektedir"

Yurthaber 15-11-21 19:06

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, KKTC'nin kuruluşunun 38. yıl dönümü törenlerine katılacak

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, KKTC'nin kuruluşunun 38. yıl dönümü törenlerine katılacak

Yurthaber 12-11-21 21:40

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan İYİ Partili Türkkan'a 'küfür' tepkisi

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan'a yönelik, "Bir muhalefet milletvekilinin, temsilcisi olduğu vatandaşına ağıza alınmayacak küfürler etmesi terbiye dışıdır, asla kabul edilemez, şiddetle kınıyorum." ifadesini kullandı.

Haber 06-11-21 07:23