Genital Bölge Haberleri

Bu pozisyonlar sağlığınızı tehlikeye atıyor! İdrar yolu enfeksiyonlarına neden olan pozisyonlar

Cinsel birliktelik yaşarken daha fazla haz almak ve konfor sağlamak için farklı pozisyonlar deniyor olabilirsiniz. Ancak birçok pozisyon sağlığınızı tehdit ediyor. Özellikle kadınların cinsel organları enfeksiyona çok açık olduğu için seks pozisyonlarına karşı oldukça dikkat etmeleri gerekiyor.

Haber 12-09-22 17:25

Yaz ayları işkenceye dönmesin! Sık görülen enfeksiyonlara karşı bu yöntemlerle korunun

Covid-19 pandemisi nedeniyle zorlu geçen kış döneminin ardından nihayet yaz mevsimi geldi. Ancak sıcakların artması, insanların daha çok havuzlar gibi ortak kullanım alanlarında bir arada bulunuyor olmaları, su ve besin hijyeninin daha zor sağlanması, kene ile sivrisinek gibi etkenlerle temas, akut bağırsak enfeksiyonundan legionella enfeksiyonuna kadar pek çok enfeksiyon riskini de beraberinde getiriyor.

Kadin 06-07-22 14:25

Dikkat edin! Bakteri ve mantar oluşumuna sebep olabilir

Yazın vücut temizliğine ve etraftan gelen etkenlere çok daha dikkat etmek gerekiyor. Bakteri ve mantarlar yaz aylarında çok daha bulaşıcı olabiliyor. Özellikle havuza ve ıslak mayolara karşı önlem almak oldukça önem taşıyor.

Kadin 01-07-22 12:24

Rahim ağzı kanserine yol açan en büyük sebep

Rahim ağzı kanseri ciddi kadın hastalıkları arasında yer alıyor. Kadınlar arasında en sık görülen 5 kanser türü arasında olan bu kanser için gerekli önlemler alınması ve erken teşhis edilmesi hayat kurtarıyor. Uzmanlar rahim ağzı kanserine yol açan en büyük sebebin HPV olduğu bildiriliyor.

Kadin 30-06-22 11:42

Genital Bölge

Genital Bölge Hakkındaki Haberler Mynet'Te. Genital Bölge Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'Te Takip Edin.

Yaz aylarına girerken istenmeyen tüyler için en iyi kadın tüy dökücü krem çeşitleri

Yaz aylarının gelmesiyle elbiseler, etekler ve şortlar da dolaplardan çıktı. Hâl böyle olunca istenmeyen tüylerden pratik bir şekilde kurtulmak daha da önem kazandı. Eğer istenmeyen tüylerden kurtulmak için ağda gibi acılı yöntemleri tercih etmiyorsanız tüy dökücü kremlerden destek alabilirsiniz. Önerimizi beğendiyseniz en iyi kadın tüy dökücü krem önerilerine yer verdiğimiz yazımıza göz atmaya ne dersiniz?

Kadin 28-06-22 21:41

Pürüzsüz bir cilt için Braun Silk Expert Pro 5 incelemesi ve kullanıcı yorumları

Zamandan, paradan ve acıdan tasarruf etmenizi kolaylaştıran lazer epilasyon aletleri hem kadınların hem erkeklerin ortak kurtarıcısı. Güzellik merkezlerine gitmek artık işkence gibi geliyor ve evinizdeki konfordan ödün vermek istemiyorsanız Braun Silk Expert Pro 5 ile mutlaka tanışmalısınız. Öyleyse gelin, ürünün özelliklerini ve kullanıcı yorumlarını birlikte inceleyelim.

Kadin 30-05-22 15:03

Doğum sonrası en sık tercih edilen uygulamalar nelerdir?

Doğum yapmak, kadınları hem psikolojik hem de fiziksel olarak etkileyen hayatının en önemli olaylarından biridir. Annelerde doğum sonrası fiziksel olarak değişiklikler yaşanmaktadır. Vücut çatlaklarının yanı sıra karın, göğüs ve genital bölgede yaşanan deformeler kadınları rahatsız edebilir.

Kadin 21-05-22 15:00

Genital bölge temizliği nasıl olmalıdır?

Hijyen her zaman bakımdan önce geliyor. Genital temizlik ciddi sağlık sorunlarını önleyebiliyor. Genital temizliğin tam anlamıyla yapılmaması kötü kokuya ve çeşitli sorunlara neden oluyor. Peki doğru genital temizliği nasıl yapılmalıdır?

Kadin 05-04-22 14:51

Genital bölgenizi doğru temizlediğinize emin misiniz? Söylediklerimize kulak verin!

Genital bölge, insan vücudunun en hassas ve özen gerektiren bölgesi. Nasıl temizleneceğine dair pek çok yöntem var. Ancak kadınların ve erkeklerin genital bölge temizliğinde mutlaka dikkat etmesi gereken bazı detaylar da mevcut. Genital bölge temizliğinin nasıl yapıldığını öğrenmeniz sağlık ve hijyen açısından önem taşıyor. İşte bu bölgenin temizliği hakkında size fayda sağlayacak bilgiler!

Kadin 28-02-22 15:47

Kadınların en çok yaptırdığı estetikler arasında…

Kadınların en çok yaptırdığı estetik operasyonlar arasında genital bölge estetiği yer alıyor. Kadınlar hala genital bölge estetiği hakkında konuşmaya çekiniyorlar. Genital bölge estetiği hakkında merak ettiğiniz her şey bu haberde…

Kadin 08-02-22 17:55

Her an yanınızda taşıyabileceğiniz en iyi ıslak mendil çeşitleri

Her an yanınızda olmasını istediğiniz eşyaların başında ıslak mendili gelir. Çünkü her an her yerde üzeriniz lekelenebilir ya da ellerinizi silmek isteyebilirsiniz. Pandemi döneminde ellerinizi sık sık dezenfekte etme ihtiyacı duyabilirsiniz. Özellikle küçük bebeği olan bir anneyseniz... İşte, her an imdadınıza yetişen en iyi ıslak mendil çeşitleri...

Kadin 16-10-21 15:45

Regl döneminde asla yanınızdan ayırmak istemeyeceğiniz en iyi hijyen ürünleri

Regl dönemi gerek ağrısıyla, gerek hijyen derdiyle kendinden zaman zaman bıktırabilir. Özellikle regl dönemlerinde hijyen konusu daha çok dikkat istiyor ve zaman zaman bu dönemlerde hijyeni sağlamak daha zorlu bir mesele olabiliyor. Neyse ki son yıllarda, özellikle regl dönemi hijyen ürünleri alternatifleri epey çeşitlendi. Hijyenik pedden tampona, adet kaplarından, yıkanabilir pede birçok alternatif var.

Kadin 13-10-21 11:26

Şipşak tüylere veda ettiren en iyi tüy dökücü krem çeşitleri

Ağda yaparken acı çekmekten, lazer epilasyonlara para vermekten, tıraş bıçaklarıyla kanlı kavgalar vermekten sıkıldınız mı? Cevabınız evet ise gelin birlikte çözüm bulalım. Tüylerden kurtulmak ya da kurtulmamak kişisel bir tercih olsa da çoğumuz estetik görünmekten yana dertliyiz. Bunun için sayılı olan ağda, tıraş bıçağı, epilasyon gibi yöntemler tatmin edici bir çözüm sunmuyorlar. Peki yok mu bizi bu tüylerden kurtaracak bir süper güç? Var efendim, olmaz olur mu? Tüy dökücü krem mucizesi var!

Kadin 06-10-21 14:47

Genital siğil nedir, genital siğiller nasıl tedavi edilir?

Genital siğillerin cinsel yolla kolayca bulaştığını belirten Proktoloji Uzmanı Op.Dr. Yasir Gözü, tedavide geç kalınmaması gerektiğine vurgu yaptı. Gözü, hastalığın tedavi yöntemleri hakkında da bilgi verdi.

Kadin 30-07-21 09:01

Gebelikte genital bölgede ne gibi şikayetler görülebilir? Gebelik şikayetleri önlenebilir mi?

Gebelik belirtilerinin ardından ilk 3 ay anne adayları için zorlu vücut değişimleriyle geçebilir. Gebelik dönemindeki genital bölge şikayetleri de bunlar arasında yer alır. Konuyla ilgili bilgi veren Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Kağan Kocatepe, hamilelik döneminde genital bölge rahatsızlıkları içinde en sık olarak kasıklarda ağrı, sık idrar çıkma gibi şikayetler yaşandığını söyledi. Kocatepe, bunların yanı sıra gebelikte genital bölgede yaşanan diğer değişimleri anlattı.

Kadin 29-06-21 08:07

İç çamaşırınızı mutlaka ütüleyin

Genital bölge çok hassas bir yapıya sahiptir. Gerekli hijyen sağlanmadığında sık sık mikrop kapma durumu yaşanabilir. Kadınların belirli periyodlarda jinokolojik muayene olmaları,hastalıkların ilerlememesi için en doğru hareket olacaktır. Genital sağlık için dikkat edilmesi gereken başlıkları sizin için hazırladık.

Kadin 17-06-21 14:17

Uzmanlardan genital uçuk uyarısı: Cinsel ilişkiyle bulaşıyor

Herpes adı verilen virüsün, genital bölgeye yerleşmesiyle ortaya çıkan hastalığa genital uçuk adı verilir. Genital uçuk, vücudun cinsel bölgelerine cinsel temas sonrası bulaşma riski gösteren son derece sıkıntılı bir enfeksiyondur. Yerleştiği bölgede bir ömür boyu kalır ve tekrarlayan enfeksiyonlara neden olur. Kadınlar için vajinal, erkekler için de penis bölgesinde ani gelişen kızarıklıklar bu kızarıklığın üzerinde içi su dolu minik kabartıların gelişmesiyle seyreder. Bazen ağrılı da olabilir.

Kadin 08-03-21 16:23

Jinekolojik enfeksiyonlar üreme sağlığını etkiliyor

Kadınlar hayatları boyunca en sık karşılaştıkları enfeksiyon türlerinden biri de jinekolojik enfeksiyonlar olduğunu vurgulayan Op. Dr. Aylin Akıncı, “Şiddetli rahatsızlıklar veren bu tür enfeksiyonlar, ayrıca oluşturdukları organ hasarlarıyla da, özellikle üreme sağlığını olumsuz etkiler. Erken tanı ve tedavi kadar, normal hijyenik kurallara dikkat etmek ve bu tür enfeksiyonların oluşumunu önlemek hiç kuşkusuz ana hedef olmalıdır.” dedi.

Kadin 05-03-21 17:34

Birçok kadının ortak derdi! Dış dudakların büyük ve sarkık olması...

Genital bölge estetiği, genital bölgenin arzu edilen şekle ve fonksiyona getirilmesi için uygulanan operasyonlardır. Özellikle kadında şikayet nedeni olan birçok şey vardır. Bunların başında görsellik gelmektedir. Dış dudakların fazlaca büyük ve sarkık olması fonksiyonu da etkileyebilen bir durumdur. Bunların iyileştirilmesi, hem görünümün hem fonksiyonun birleştirilmesi adına yapılan operasyonlardır.

Kadin 01-02-21 16:07

Vajinit nasıl anlaşılır? Tedavi yöntemleri nelerdir?

Kadınların kabusu olan vajinit; her yaştan kadını etkileyebilen, vajinanın doğal dengesinin bozularak iltihaplanmasıdır.

Kadin 31-12-20 17:45

Rahim duvarı kalınlaşması neden olur? Belirtileri nasıl anlaşılır?

Tıp dilinde endometrial hiperplazi adıyla bilinen rahim duvarı kalınlaşması, kadın üreme organlarında yaşanan rahatsızlıklardan biri olarak bilinir. Rahim duvarı kalınlaşması neden olur gibi aklınıza takılan soruların cevapları bu yazımızda sizlerle.

Kadin 31-12-20 17:09

Vajinal kaşıntı nedir? Ne yapmak gerekir?

Kadınlar sık sık vajinada kaşıntı yanma ve beyaz akıntı sorunlarıyla karşı karşıya gelir. Vajinal akıntı kaşıntı resimli görselleri yardımıyla hangi seviyede olduğunuzu öğrenebilirsiniz. Peki günlük hayat içerisinde çeşitli zamanlarda yaşanabilen bu durumun altında hangi sebepler yatar?

Kadin 31-12-20 15:52

Genital bölge beyazlatma nedir? Nasıl ve neden yapılır?

Genital bölgenin zaman içerisinde normal ten renginden daha koyu bir hal alması, kadınların özgüvenlerini zedeleyebilir. Sizin için derlediğimiz yazıda genital bölge beyazlatmaya dair aklınıza takılan tüm soruların yanıtını bulabilirsiniz.

Kadin 18-12-20 14:29

Ünlüler de fırçalıyor! Vücutta kuru fırçalama nasıl yapılır, faydaları neler?

Son zamanların popüler vücut bakım yöntemi: Kuru fırçalama yöntemi. Ünlülerin de üzerinde uzun zaman durduğu ve kendi isimlerine fırçalar çıkarmış olduğu bir yöntemdir. Kuru fırçalama işlemi sırasında bakın cildinize neler oluyor.

Kadin 04-12-20 10:26

Vajinal akıntı neden olur? Vajinal akıntı türleri

Genital bölge sağlığı, her kadının kaliteli bir yaşam adına dikkat etmesi gereken bir unsurdur. Birçok kadında sıklıkla görülen vajinal akıntı hakkında daha detaylı bilgi edinmek amacıyla sizler için derlediğimiz yazımıza göz atabilirsiniz.

Kadin 12-11-20 10:22

Tehlikeli mi? Vajinadaki sivilceler bakın ne anlama geliyor

Vücudumuzda sırt, yüz, kalça gibi yerlerinde görmeye alışkın olduğumuz sivilce ve kabarcıklara zaman zaman genital bölge çevresinde de rastlayabiliyoruz. Kaşıntılı ve ağrılı olabilen bu sivilceler genelde çok ciddi bir problem değil ama sivilceler yüzünden ağrılı bir durumla karşı karşıya kalmak durumunda değiliz. İşte doktor Larisa Corda, genital sivilcelerin nedenleri ve alınabilecek önlemler...

Kadin 20-10-20 15:15

Yanlış uygulama birçok hastalığa sebep oluyor! Genital bölgeyi temizlerken...

Vajinal bölge temizliği, hayatımızda hayati önem taşıyan bir mesele. Tüm gün akıntıyla gezmek rahatsız edici olur. Islak bir vajinal bölge rahat oturmanızı engeller. Zamanla yanlış temizleme yöntemleri ise genital bölge rahatsızlıklarına sebep olur. Peki genital bölge doğru bir şekilde nasıl temizlenir? Günlük bakım nasıl yapılmalı? İşte kadınlar için bazı önemli noktalar...

Kadin 05-10-20 14:29

Bütün ünlüler deniyor! Vücutta kuru fırçalama nasıl yapılır, faydaları neler?

Kuru fırçalama yöntemi, sizi selülitsiz bir vücuda kavuşturur. Vücudunuzdaki ölü derilerden kurtularak daha yumuşak bir vücuda sahip olabilirsiniz. Hayalinizdeki vücuda kavuşmak için sahip olmanız gereken yalnızca uygun sertlikteki bir fırça! Peki, bu fırça vücut bakımında nasıl kullanılır? Kuru fırçalama nasıl yapılır? İşte kuru fırçalama yönteminin ayrıntıları...

Kadin 04-08-20 14:44

Gençleştirmede kuantum sıçraması: Peptidyal Mezoterapi

İnsanın yaşını sadece geçen yıllar belirlemiyor. Yaşlanma süreci asıl olarak hücrelerimize ne kadar iyi baktığımızla alakalı. Bu noktada 50 yılı aşkındır oldukça popüler olan ve başarıyla uygulanan mezoterapi alanında oldukça önemli bir gelişim kaydedildi.

Kadin 23-07-20 12:09

Genetik dökülmesinde saç ekimi

Kişinin kalıtsal yapısından kaynaklı olan ve toplumda erkek tipi saç dökülmesi olarak adlandırılan genetik saç dökülmesi, cinsiyet fark etmeksizin ergenlik dönemiyle birlikte görülmeye başlar.

Kadin 16-07-20 14:11

Çocukları cinsel istismardan korumak için neler yapılabilir?

Çocuk istismarı haberlerine her gün yenileri ekleniyor. Kötü ve acı haberleri almaktan yorgun düştük. Bu haberlere eklenen fotoğraflar ve videolar ise can yakmaya devam ediyor. Küçüğüm diyoruz her biri için, sana nasıl bunu yaptılar.

Kadin 23-06-20 14:28

Hamile kalmadan önce yapılması gerekenler

Eski zamanlardan farklı olarak anneler artık daha bilinçli ve planlı bir şekilde hamile kalmayı tercih ediyor. Bu bilinç ve farkındalık sayesinde yetişen bireylerin eğitim ve gelişimleri daha sağlıklı bir hal alıyor.

Kadin 23-06-20 14:16

Madecassol Kremin Kullanımı, Faydaları, Fiyatı ve Kullananların Yorumları

Doktorlar tarafından sıklıkla reçete edilen Madecassol, yanık tedavisinde cilt onarımı için en çok tercih edilen kremlerin başında gelir. Hem yara ve yanık izlerinin geçirilmesini hem de sivilcelerden kaynaklanan lekelerin giderilmesini sağlar. Hücre yenileyici özelliği sayesinde cilt bakımı amacıyla da kullanılır.

Kadin 23-06-20 11:43

Genital bölgeye ağda nasıl yapılır? Nelere dikkat edilmeli?

Kişisel bakımına oldukça önem veren kadınların en hassas oldukları konulardan biri de ağda.

Kadin 23-06-20 11:42

Gözyaşları şelale: Ağda yapmanın püf noktaları

Kadınlar olarak erkeklere özendiğimiz bazı zamanlar vardır.

Kadin 23-06-20 11:42

Vajinal kaslarınızı kegel egzersizi ile güçlendirin!

Tüm yaş grubundaki kadınların ve erkeklerin yapması gereken egzersiz türlerinden birisi kegel egzersizleridir.

Kadin 23-06-20 10:36

Genital siğil nedir, genital siğiller nasıl tedavi edilir?

Genital siğillerin cinsel yolla kolayca bulaştığını belirten Proktoloji Uzmanı Op.Dr. Yasir Gözü, tedavide geç kalınmaması gerektiğine vurgu yaptı. Gözü, hastalığın tedavi yöntemleri hakkında da bilgi verdi.

Kadin 06-05-20 09:50

İdrar kaçırma sorununa basit egzersizler bile çözüm olabiliyor

Acıbadem Altunizade Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Doç. Dr. Osman Temizkan toplumdaki yaygın inanışın aksine idrar kaçırma probleminde tek tedavi yönteminin ameliyat olmadığına dikkat çekiyor!

Kadin 17-12-19 10:42

Human papilloma virüsü cinsel ilişki dışında havlu ve tuvaletten bile bulaşabiliyor

Kadın Hastalıkları, Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Doç. Dr. Deniz Ulaş, cinsel yolla bulaşan hastalıklardan biri olan ve bulaşıcılığı HIV, Hepatit B, Hepatit C virüsünden çok daha yüksek olan Human Papilloma Virüsü (HPV) enfeksiyonunun vücuda olan zararları, bulaşma yolları ve korunma yöntemleri hakkında önemli bilgiler verdi.

Kadin 25-11-19 10:10

Genital kararma ve vajen genişleme sorununu lazerle çözüme kavuşturabilirsiniz

Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanı Op. Dr. Esra Yüzer, genital sorunların üstesinden lazerle gelinebileceğini genital renk açma, genital kırışıklık düzeltilmesi, vajen daraltma ve idrar kaçırma gibi problemlerin çözüme kavuşturulabileceğini söyledi.

Kadin 15-11-19 16:05

Tek seferde birden çok estetik yaptırılabilir mi?

Aynı anda birden fazla estetik uygulamasının yapılmasına 'kombine estetik' adı verilir. Kombine estetikler hastaların tercihlerine göre yapılabildiği gibi aynı zamanda bazı durumlarda gereklilik nedeniyle de uygulanır.

Kadin 08-11-19 15:05

Kanser sonrasi meme estetiginden korkmayın

Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Oygar Aytekin, meme estetiği konusunda korku yaşayan hastalara seslendi. Estetik sonrası dikişe bağlı ağrıların hastayı rahatsız etmeyeceğini ve korkulacak bir şey olmadığının altını çizen Oygar Aytekin, karından ve sırttan kas dokusu alınarak gerçekleşecek operasyonlarda ise daha sonra bir miktar acı duyulabileceğini ifade etti.

Kadin 04-11-19 14:05

Genital siğilleri vakit kaybetmeden tedavi ettirin

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op.Dr. Esra Demir Yüzer, cinsel yolla kolayca bulaşan genital siğillerin vakit geçirmeden tedavi edilmesi gerektiğini söyledi. Yüzer, tedavide geç kalındığında genital siğillerin hızlı yayılma potansiyeline sahip viral bir hastalık olduğunun altını çizdi.

Kadin 04-11-19 12:21

Genital bölge sorunu olan kadın doktora başvurmuyor

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op.Dr.Mustafa Berber genital bölge problemleri ile ilgili önemli bilgiler verdi. Berber, yeni tedavi teknikleriyle, idrar kesesi, kalın bağırsağın son kısmının sarkması, idrar kesesinin çalışma bozukluğu, idrar kaçırma problemleri, dışkılama sorunlarını operasyonla kalıcı ve etkili olarak çözmenin mümkün olduğunu söyledi.

Kadin 16-10-19 14:05

Dış genital estetik kadınlara özgüvenini geri veriyor

Günümüzde kadınlar sosyal yaşamın içine daha fazla girmeye başladılar ve dolayısıyla dış görüntülerine de daha fazla önem veriyorlar. Kadınlar vücutlarının her bölgesinde olduğu gibi genital bölgelerinin de güzel olmasını ve genç kalmasını istiyorlar. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op.Dr. Esra Demir Yüzer, dış genital estetik konusunda önemli bilgiler verdi.

Kadin 04-10-19 16:39

Kadınlarda siğillerin hızlı yayılma potansiyeline dikkat

Cinsel yolla kolayca bulaşan genital siğillerin vakit geçirmeden tedavi edilmesi gerektiğini vurgulayan Op.Dr. Esra Demir Yüzer, tedavide geç kalındığında genital siğillerin hızlı yayılma potansiyeline sahip viral bir hastalık olduğunu belirtti.

Kadin 30-09-19 16:20

Vajinal genişliğe bağlı problemler tarihe karışıyor

Medikal Estetik Hekimi Dr. Nüket Eroğlu, ‘Genital bölge kaslarındaki gevşeme ve bunun beraberinde getirdiği problemler kadınları çok mutsuz ediyor’ diyerek vajinal genişliğe bağlı problemleri ele aldı.

Kadin 19-09-19 15:38

Genital siğili önemseyin! Egzama, tahriş, akıntı varsa mutlaka cinsel partnerinize söyleyin

Dünyada cinsel ilişki ile en sık bulaşan enfeksiyon olma özelliği taşıyan genital siğil, hem kadınlara hem de erkeklere zor süreçler yaşatabiliyor.

Kadin 16-09-19 11:12

HPV aşısı ile rahim ağzı kanserini yenmek mümkün

Memorial Kayseri Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Doktor Cemal Ünlü, rahim ağzı kanseri ve HPV virüsü ile ilgili bilgiler verdi. Aşı ile kanser riskinin önüne geçilebileceğini söyleyen Ünlü, '9-15 yaş arası kızlarımız HPV aşısı ile kanser riskini ortadan kaldırabilir' dedi.

Kadin 06-09-19 16:23