Kadın Hastalıkları Haberleri

Uzman jinekologdan kadınlar için önemli uyarı: Normal saymayın

Kadınlar için önemli bir dönüm noktası olan menopoz bazı zorluklar getirebilir. Jinekolog Elifnur Özak, menopoz sonrası görülen vajinal kanamalara dikkat çekti. Bu dönemde görülen kanamaların genellikle iyi huylu nedenlere bağlı olduğunu belirten Uzm. Dr. Özak, “Ancak bazı kötü huylu hastalıklar ve kanserler kendilerini vajinal kanamalar ile belli edebilirler. Menopoza girildikten sonra, artık vajinal kanamalar ‘normalimiz’ olmaktan çıkar, göz ardı edilmemelidir.” diyerek kadınları uyardı.

Kadin 19-03-2024 08:45

Doğurganlığı artıran mucizevi tohum: Adet düzensizliğini bitiriyor, rahimdeki iltihapları kurutuyor! Adeta kadınlar için yaratılmış

Doğanın bize sunduğu mucizelerden biri olan hayıt tohumu özellikle kadınlar için sayısız fayda barındırıyor. Yumurtalık kalitesini artıran bu tohum, adet düzensizliklerine son veriyor ve rahim duvarını güçlendirerek kolaylıkla hamile kalınmasına katkı sağlıyor. Genel sağlığa da oldukça faydalı olan bu tohumu çay şeklinde demleyip tüketebilirsiniz.

Kadin 18-03-2024 09:58

Kadın vakalarda artış yaşanıyor! 'Dünyada ölümlerin en büyük nedeni' O alışkanlık hastalığı tetikliyor

Kadınlarda son dönemde akciğer kanseri vakalarında ciddi artış yaşandığı ve bunun da en büyük nedeninin kadınlarda artan sigara alışkanlığı olduğu belirtildi. Öte yandan dünyadaki kanser ölümlerinin en büyük nedenlerinden birinin de akciğer kanserinden kaynaklandığının altı çizildi.

Kadin 16-03-2024 10:14

Kadın Hastalıkları

Kadın Hastalıkları Hakkındaki Haberler Mynet'te. Kadın Hastalıkları Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.