Kitle Haberleri

Sakarya'da at nalı böbreğine sahip hasta, ameliyatla 15 santimlik urdan kurtuldu

Sakarya'da, nadir görülen "at nalı böbreği"ne sahip hastanın böbreğinden 15 santimlik tümör çıkarıldı.

Yurthaber 12-02-2024 15:53

Yer Denizli… Boynunu gören doktorlar bile şaşkına döndü! ‘50 yıl’ detayını duyan inanamadı…

Denizli’de bir kadın doktordan korktuğu için 50 yıldır hiç hastaneye gitmediğini belirtti. Hastaneye gelmekten korkan 67 yaşındaki Zeliha Çaylan'ın boynunda oluşan 2 kiloluk guatrı gören doktorlar bile şaşkına döndü. Hastalığının artması ile yüzü tanınamaz hale gelen Çaylan'ın boynundaki devasa kitleye anında müdahale eden doktorlar yaşlı kadını sağlığına kavuşturdu. İşte Denizli’deki inanılmaz olayın detayları…

Magazin 22-12-2023 14:56

Zayıflamak için hastaneye gitti, karnından çıkan şaşkına çevirdi! 'Hamile gibi hissediyordum'

Eskişehir'de şişkinlik şikayeti olan ve kilo vermek için hastaneye başvuran Gülfer Kurt (44) hayatının şokunu yaşadı. Ultrasonda karnında büyük bir kitle olduğu tespit edilen Kurt, ameliyata alındı. Kurt'un karnından, 85 santimetre büyüklüğünde ve 7 kilo 390 gram ağırlığında tümör çıkarıldı. Kurt, "Ultrasonda kitlenin büyük olduğu söylendi. Hafifleme hissediyorum. Kitle günlük hayatınızı etkiliyor. Hareket kısıtlaması, iştah kaybı oluyor. Hamile gibi hissediyordum kendimi" dedi. İşte detaylar...

Haber 12-12-2023 10:59

Karın şişliği şikayetiyle gitti, vücudundan çıkan kitle şoke etti! Tam 50 santimetre çapında 20 kilogram ağırlığında

Tekirdağ'da karın şişliği şikayetiyle hastaneye başvuran Asiye Seyitoğlu'nun (41) vücudundan 50 santimetre çapında 20 kilogram ağırlığında kitle çıkarıldı. Ameliyatı gerçekleştiren Op. Dr. Mine Dağgez, "Hiç şikayeti olmayan kadınlara da biz yılda en az 1 kere jinekolojik kontrol muayenesi öneriyoruz" dedi. İşte detaylar...

Haber 24-11-2023 15:15

Üzüntüden şiştiğini düşündüğü karnından 5,5 kilogramlık kitle çıkarıldı

Aksaray'da çeşitli rahatsızlıkları nedeniyle hastaneye başvuran kadının karnından, iç organlarını sıkıştıran 5,5 kilogramlık kitle başarıyla çıkarıldı.

Yurthaber 25-08-2023 11:12

Kars'ta karın ağrısı çeken kadının rahminden 2,5 kiloluk kitle çıkarıldı

Kars'ta şiddetli karın ağrısı şikayetiyle hastaneye başvuran kadının rahminden kapalı ameliyatla 2,5 kiloluk kitle çıkarıldı.

Yurthaber 11-08-2023 11:01

Nefes almakta zorlanıyorum dedi! Burnundan çıkanlar şaşkına çevirdi: 8 santimetre...

Yozgat'ta yaşayan 50 yaşındaki bir hasta nefes almakta zorluk çektiği için şehir hastanesine başvurdu. Muayenenin ardından ameliyata alınan hastanın burnundan 8 santimetrelik kitle çıkarıldı. 5 saat süren ameliyatın ardından sağlığına kavuşan şahıs taburcu edildi.

Haber 12-04-2023 18:25

Karın ağrısı şikayetiyle hastaneye gitti, karnından çıkan kitle şaşkına çevirdi

Isparta Şehir Hastanesi'ne karın ağrısı ve şişlik şikayetleriyle başvuran Ayşe A.'nın (89) karnında tespit edilen 35 santimetrelik kitle, ameliyatla alındı. Doktoru, "Yaşından dolayı ameliyatı yüksek riskliydi" derken, Ayşe A.'nın sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.

Haber 10-03-2023 17:28

Ameliyat korkusundan yıllarca doktora gitmedi! İkna edilince boynundan çıkartıldı: Tam 800 gram ağırlığında

Diyarbakır'da nefes darlığı nedeniyle uyumakta zorlanan ve ameliyat korkusu yaşadığı için yıllardır doktora da gitmeyen 65 yaşındaki hastanın boğazından 800 gram ağırlığında kitle çıkartıldı. Hasta, şikayetleri artınca gittiği hastanede kendisini ikna eden doktorun yaptığı ameliyatla kitleden kurtuldu. Operasyonu yapan Op. Dr. Mehmet Toker, operasyon sonrası hastanın ameliyat korkusunu da yendiğini belirterek, "Hastayı güler yüzlü, rengi açılmış, psikolojisi düzelmiş şekilde taburcu ettik" dedi.

Haber 06-01-2023 15:20

Fazla kilo aldı sandı ama gerçekler bambaşka çıktı! Karnından çıkanlar görenleri hayrete düşürdü

Vücutta fark etmeden büyüyen kitleler bulunabiliyor. Tokat'ta yaşayan 46 yaşındaki Ali Yavuz Çeçen'de giderek şişen karnındaki kitleleri kilo sanmıştı. Ancak günlük hayatta sıkıntı yaşamaya başlayan Ali Yavuz Çeçen, karnındaki şişlik nedeniyle doktora başvurduğunda hayatının şokunu yaşadı.

Haber 29-11-2022 13:29

Kilo aldığını sanıp diyete girdi! Gerçek, muayenede ortaya çıktı: 1 değil, 2 değil, 3 değil, 4 tane... Bir anda zayıflamış olduk

Tokat'ta yaşayan Ali Yavuz Çeçen'in (46) karnı 2 yıl boyunca büyüdü. Çeçen kilo aldığı düşünerek diyet yapmaya başladı. Ancak karnındaki şişkinlik günlük yaşamını sürdürmesine elvermeyecek düzeye varınca hastaneye gitti. Hastanede ortaya çıkan gerçek ise hem Çeçen'i hem de doktorları şaşırttı: 3 saatlik ameliyat sonucu midesinden yaklaşık 13 kilogram ağırlığında tam 4 parça kitle çıkarıldı. Çeçen, "Karın bölgemden tahminimizden daha büyük bir kitle çıktı. Bir anda zayıflamış olduk" diye konuştu.

Haber 29-11-2022 13:22

Karın şişliği için gitti, vücudundan 35 kiloluk kitle çıkarıldı! 'Dünyanın en büyüğü olabilir'

Tekirdağ'da karın şişliği şikayetiyle hastaneye başvuran 40 yaşındaki kadın hastanın karnından 35 kilo ağırlığında kitle çıkarıldı. Hastaneye gittiğinde 110 kilodan ağır olan kadın, ameliyat sonrası 70 kiloya düştü. Operasyonu yapan doktorlar, ilk kez bu kadar büyük bir kitle ile karşılaştıklarını, Türkiye'de bu kadar büyük bir kitle çıkartıldığını görmediklerini ve dünyanın belki de en büyük kitlesi olabileceğini söyledi. İşte şaşkına çeviren olayın detayları...

Haber 22-11-2022 10:51

Göğüs ağrısı şikayetiyle hastaneye gitti, vücudundan 6 kiloluk kitle çıkarıldı!

Denizli'de sağ göğüs bölgesindeki ağrı ve şişlik şikayetiyle hastaneye başvuran itfaiye şoförü Adem Tatık'ın (44) vücudundan çıkan şey şaşkına çevirdi. Tatık'ın vücudundan ameliyatla 29 santimetre çapında, 6 kilo ağırlığında kitle çıkarıldı.

Haber 08-11-2022 17:02

Geç anne olanlar dikkat! Gebelikte kanser riskini artırıyor

Günümüzde anne olma yaşı çok daha geç yaşlardan başlıyor. Kadınlar erken yaşta anne olmanın sorumluluğundansa daha geç yaşları tercih ediyorlar. Ancak geç anne olmak çeşitli sağlık sorunlarına neden oluyor. Gebelikte artan meme kanseri riskini artırıyor.

Kadin 12-10-2022 09:45

Bu meyve şifa dağıtıyor ama fazla yenildiğinde hastanelik ediyor! Alıç meyvesinin bilinmeyen zararları

Sebze ve meyveler bizi hastalıklardan korumak için önem taşıyorlar. Ancak bazı yiyecekler var ki bunların yenmesine oldukça dikkat etmek gerekiyor. Daha faydalı olduğunu düşünerek fazla yemek veya çekirdeklerini de yutmak hastalıklara neden oluyor. Uzmanlar alıç meyvesi hakkında uyarılarda bulunuyor.

Haber 05-10-2022 14:08

Genç kız, kazayla karnındaki dev kitleden kurtuldu

Aksaray'da 17 yaşındaki kızın karnındaki 60 santimetre çapına ulaşan yaklaşık 8 kilogramlık hayati risk oluşturan kitle, yaralı kurtulduğu trafik kazası sonrası tespit edilince başarıyla çıkarıldı - Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Cerrahi Bölümü Uzmanı Dr. Öğretim Üyesi Ayşe Betül Öztürk: - "Alt taraftan idrar torbasından akciğer zarına kadar uzanan oldukça büyük bir kitleydi. Bu kitle çok büyümüştü, eğer öğrenilmeseydi patlayabilirdi. Bu durumda da hayati tehlike ortaya çıkabilirdi"

Yurthaber 07-09-2022 11:29

Otobüs çarptı, bir anda 7 kilo zayıfladı! Şoföre dua ediyorum, kızıma iyi ki çarpmış

Aksaray'da akıllara durgunluk veren bir olay, mutlu sonla bitti. Üniversiteye hazırlanan 17 yaşındaki B. G.'ye halk otobüsü çarptı. Hafif yaralanan genç kız hastaneye kaldırıldı. Hastanede ortaya çıkan gerçek ise herkesi hayretler içinde bıraktı. Ameliyat sonrası 7 kilo veren B: G.'nin annesi Reyhan G. (52), "Halk otobüsü şoförü iyi ki kızıma çarpmış diyorum. Dün geceden bu yana otobüs şoförüne, kızıma iyi ki çarpmış diye dua ediyorum" diyerek şoförden davacı olmadıklarını belirtti.

Haber 07-09-2022 11:14

Endonezyalı turist tatil için geldiği Alanya'da göğsündeki 3 kiloluk kitleden kurtuldu

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Oktay Aslaner: - "Operasyonla hastanın akciğeri açıldı, kalbi rahatladı ve akciğer atar damarı normal hale geldi. Kitlenin tamamen çıkarılmasıyla hasta yeniden sağlığına kavuştu"

Yurthaber 06-09-2022 11:27

Civan Canova kimdir? Kaç yaşında öldü? Hastalığı neydi? Nerelerde oynadı?

Ünlü oyuncu Civan Canova’nın ölümünün ardından Civan Canova’nın kaç yaşında öldüğü, ölümüne neden olan hastalığı ve yaşamında hangi dizi ve filmlerde yer aldığı merak edildi. Başarılı oyuncu Civan Canova hakkında tüm merak edilenler…

Magazin 21-08-2022 13:46