Kömür Haberleri

Zonguldak'ta çıkan yangında iki ev zarar gördü

Zonguldak'ta çıkan yangında bir daire ile bir evin çatısında hasar oluştu.

Yurthaber 19-02-2024 13:28

Kömür diye dağıttılar, taş çıktı! Sosyal medyada tepki çeken olayda Vali devreye girdi

Kömür denilince akla gelen ilk şehir olan Zonguldak'ta yaşanan olay kısa sürede tepki çekti. Yardım amaçlı dağıtılan kömürlerin içinden taş çıktı. Kömür verilenlerden bazıları fotoğraflar çekerek duruma tepki gösterirken bazıları bir daha yardım dağıtılmaz korkusuyla şikayet etmedi. Zonguldak Valisi Osman Hacıbektaşoğlu yaşananların ardından devreye girerek eksiklerin telafi edileceğini belirtti.

Haber 27-01-2024 11:28

Yardım olarak kömür dağıttılar ‘taş’ çıktı! Sosyal medyadan tepki yağdı: ‘Şu rezilliğe bakın! Valimize sesleniyoruz’

Türkiye’nin kömür denince akla ilk gelen ili olan Zonguldak’tan tepki çeken bir olay yaşandı. Yardım olarak dağıtılan kömürler ‘taş’ çıktı. İhtiyaç sahipleri dağıtılan kömürleri görür görmez durumu yetkililere bildirdi. Valilik gelen ihbarlar üzerine hemen harekete geçti ve ihtiyaç sahibi ailelere yeniden kömür dağıtarak konu ile ilgili bir açıklama yayımladı. İşte Zonguldak’ta yaşanan kömür skandalının detayları…

Haber 26-01-2024 07:47

İhtiyaç sahiplerine kömür yardımı yapılacak! Karar, Resmi Gazete'de yayımlandı

İhtiyaç sahibi hanelere ısınma amaçlı kömür yardımı yapılmasına ilişkin karar Resmi Gazete'de yayımlandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzaladığı karara göre her bir il ve ilçede dağıtılacak toplam kömür miktarı, geçmiş yıllara ait dağıtım miktarları gibi koşullar göz önünde bulundurularak Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca belirlenecek.

Haber 29-04-2023 07:37

Van'da okuldan kömür çaldığı iddiasıyla 2 şüpheli tutuklandı

Tuşba ilçesinde okuldan 1 ton kömür çaldığı iddiasıyla 2 zanlı tutuklandı.

Yurthaber 28-02-2023 07:53

Osmaniye'de kömür yüklü tırda kaçak sigara ele geçirildi

Osmaniye'de kömür torbalarının arasına gizlenmiş 27 bin 280 paket kaçak sigara ele geçirilen tırın sürücüsü gözaltına alındı.

Yurthaber 03-02-2023 10:09

Niğde'de iş yerinin kazan dairesinde çıkan yangın söndürüldü

Niğde'de bir iş yerinin kazan dairesinde çıkan yangın söndürüldü.

Yurthaber 28-12-2022 11:09

Çorum'da maden ocağında karbonmonoksit gazından etkilenen 6 işçi taburcu oldu

Çorum'un İskilip ilçesindeki maden ocağında çıkan yangında karbonmonoksit gazından etkilenip hastaneye kaldırılan 6 işçi taburcu oldu.

Yurthaber 27-12-2022 13:38

Bir il maskesiz dışarı çıkamıyor! Koronavirüsten değil... Yetkililere seslendiler: Pandemide gitmedik, şimdi hastaneye gidiyoruz

Hakkari'de vatandaşların kirli havadan dolayı dertli. Yüksekova ilçesinde yoğunlaşan kömür dumanından dolayı kentte yaşayanlar maskesiz dışarı çıkamıyor. Doğal gazın şehirlerine bir an önce gelmesini isteyen Yüksekovalılar, "İnsanlar pandemide gitmiyordu, bu havadan dolayı hastaneye gidiyor" diyerek isyan etti.

Haber 13-12-2022 23:33

Dövizdeki artış odun ve kömür fiyatlarını vurdu! 'Fiyatlar daha da artacak'

Kış aylarının gelmesiyle birlikte dar gelirli vatandaşlar ısınma problemine çözüm arıyor. Doğal gaz fiyatlarından sonra vatandaşlar maliyetlerini azaltmak için evlerine soba kurarken odun ve kömür fiyatları ise kara kara düşündürüyor. Bu sene kömürün bir torbası 180 TL'den odun ise 45 TL'den satılıyor. Dar gelirli fiyatların yüksek olmasından şikayet ederken kış aylarıyla birlikte fiyatların artacağı belirtildi.

Finans 25-10-2022 06:49

Avrupalılar doğal gaz krizi için çareyi Türkiye'de buldu! Yoğun talep sonrası fiyatı iki katına çıktı

Rusya’nın doğal gaz kısıtlamasıyla Avrupa ülkeleri Türkiye’den kömür talep etmeye başladı. Kömür fiyatları bir yılda 2'ye katlandı. Geçen yıl torbası 80 lira olan kömür 190 liraya çıktı. Kömürcüler 'elimizde yeterince stok yok' diyerek talepleri geri çeviriyorlar.

Finans 21-10-2022 10:58

Rusya kömür fiyatlarına yüzde 60 indirim yaptı! 'Yine de kâr ediyoruz'

Rusya Başbakan Birinci Yardımcısı Andrey Belousov, Rus kömür üreticilerinin yüzde 50 ila 60 arasında indirimle ihracat yapmak zorunda kaldıklarını, ancak yine de kar elde ettiklerini söyledi. Avrupa Birliği, yaptırımlar kapsamında ağustos ayında Rus kömür ithalatına yaptırım uygulamaya başlamıştı.

Finans 20-10-2022 16:33

Bursa'da odun ve kömür depolama tesisinde çıkan yangın söndürüldü

Bursa'da odun ve kömür depolama tesisinde çıkan yangın söndürüldü

Yurthaber 19-10-2022 06:15

Canlı yayında stüdyoya kömür getirildi! Yorum yapması istenen profesörün tepkisi olay oldu: Ne yapabilirim ben bununla...

Cuma akşamı Bartın'da bir maden ocağında meydana gelen patlama tüm Türkiye'nin yüreğini sızlattı. 41 madencinin hayatını kaybettiği kahreden patlama sonrası canlı yayında bir stüdyoya kömür getirilmesi konukları şaşırttı. Yorum yapması istenen İTÜ Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Cengiz Kuzu'nun stüdyodaki kömürler için yaptığı yorum ise sosyal medyada gündem oldu.

Haber 16-10-2022 16:22

Plastik kaplarının kokusunu geçirecek en basit yöntem! Kötü kokulara elveda

Plastik kaplar hayatımızı oldukça kolaylaştırıyor. Kalan yemekleri kaldırırken ve gıdaları saklarken sık sık kullandığımız bu kaplarda rahatsız edici kokular oluşabiliyor. Plastik kap kokusunu gidermek için çeşitli yöntemler aranıyor. Aşağıda yer alan yöntemler ile bu kokuları kolayca geçirebilirsiniz.

Kadin 14-10-2022 15:12

Maden sahalarında denetimler risk gruplarına göre yapılıyor

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Şeref Kalaycı: - "Az riskli gruptaki madenleri yılda en az bir, riskli grupta yer alan madenleri yılda en az iki ve çok riskli gruptaki madenlerimizi ise yılda en az dört kez denetliyoruz"

Yurthaber 20-09-2022 12:14

İzmir'de Karadere Çayı'na atık su karışmasına ilişkin idari işlem sürüyor

İzmir'de Karadere Çayı'na atık su karışmasına ilişkin idari işlem sürüyor

Yurthaber 01-08-2022 19:52

Milas'ta termik santralin maden sahasına dikilen zeytin ağaçları ürüne dönüştü

YK Enerji Genel Müdürü Mesut Serhat Dinç: - "Sahamızda 22 binin üzerinde zeytin ağacı var. Aynı zamanda coğrafi işaret de alınmış durumda. Yöre halkından kadın çalışanlarımızla her yıl yaklaşık 8 ton zeytinyağı üretiyoruz" - "Bu zeytinyağını çalışanlarımızla, paydaşlarımızla, bölge halkıyla ticari bir kaygı gütmeden de paylaşıyoruz"

Yurthaber 22-07-2022 09:30

Kullanmayın! Faydalı sanıyorsanız ama…

Diş ve ağız sağlığı için dişlerin temizliğine, yenilen yiyeceklere dikkat etmek gerekiyor. Dişlerin temizliğini sağlamak hem sağlık için hem de daha hijyenik bir görünüm için önem taşıyor. Belirli nedenlere bağlı olarak sararan dişler rahatsız edici olabiliyor. Ancak sararan dişler için kullanılan diş macunları istenilen sonuçları vermeyebiliyor. Uzmanlar aktif kömür içeren diş macunları hakkında uyarılarda bulundu.

Haber 28-05-2022 14:44

Zonguldak'ta maden ocağındaki kömür boşaltım aksanına sıkışan işçi hayatını kaybetti

Zonguldak'ta maden ocağındaki kömür boşaltım aksanına sıkışan işçi hayatını kaybetti

Yurthaber 12-04-2022 21:24

Adana'daki tefeci soruşturmasında dernek yöneticilerinin faizle para verdiği iddiası

Adana'daki tefeci soruşturmasında dernek yöneticilerinin faizle para verdiği iddiası

Yurthaber 30-03-2022 10:42

SON DAKİKA | Alternatif bulunamadı! Doğal gaz yerine kömüre dönüş

Son dakika haberi: Doğal gaz ihtiyacının neredeyse yarısını Rusya'dan karşılayan Avrupa, alternatif enerji kaynağı olarak kömüre yöneliyor. Enerji konusunda alternatif bulamayan Avrupa ülkelerinin, ne olursa olsun Rusya'ya mecbur kalmak istemediği belirtiliyor.

Finans 05-03-2022 07:57

Sadece mekanı değil içinizi de ısıtacak en iyi kömür sobası markaları

Günümüzde ısınma aracı olarak daha çok doğal gaz petekleri ya da kaloriferli sistemler kullanılsa da asla sobanın yerini tutmuyor. Tek noktada yanmasına rağmen tüm mekanı ısıtan kömür sobaları, dekoratif olarak da şık bir görüntü sunuyor. Nostaljik havasının yanı sıra bazı soba çeşitlerinde yemek bile pişirmek mümkün. Gelelim "En iyi soba markası hangisi?" sorusuna. Yanıtı için yazımıza buyurun!

Haber 21-02-2022 14:44

Düşünce kuruluşlarından iklim hedefleri doğrultusunda kömür kullanımı sıfırlanmalı çağrısı

Düşünce kuruluşlarından "iklim hedefleri doğrultusunda kömür kullanımı sıfırlanmalı" çağrısı

Yurthaber 19-02-2022 14:33

Şanlıurfa'dan Suriye'ye 7 tır insani yardım gönderildi

Şanlıurfa'dan Suriye'ye 7 tır insani yardım gönderildi

Yurthaber 09-02-2022 14:16

Kahramanmaraş'ta karın yolunu kapattığı ailenin biten yakacağını jandarma sağladı

Kahramanmaraş'ta karın yolunu kapattığı ailenin biten yakacağını jandarma sağladı

Yurthaber 24-01-2022 23:11

Kömür yardımında dikkat çeken 'iklim' detayı

htiyaç sahibi ailelere ısınma amaçlı kömür yardımı yapılmasını öngören Cumhurbaşkanı Kararı Resmi Gazete’de yayınlandı. Buna göre kömür yardımından, sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarının belirlediği muhtaçlık kriterlerine uygun olan kişiler yararlanabilecekler. Bu durumdaki kişilere yapılacak kömür yardımı miktarı, bölgenin iklim koşullarına göre belirlenecek.

Finans 13-01-2022 09:56

Sakarya'da devrildikten sonra yanan tırda sıkışan sürücüyü vatandaşlar kurtardı

Sakarya'da devrildikten sonra yanan tırda sıkışan sürücüyü vatandaşlar kurtardı

Yurthaber 10-01-2022 18:10

Doğal gaz desteği ne zaman, kimlere verilecek? 2022 doğal gaz desteği başvurusu nasıl yapılır?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Vatandaşlarımıza yapılan kömür yardımlarının yeni yılla birlikte doğal gaz faturası desteği olarak da verilebileceğinin haberini sizlerle paylaşmak istiyorum" demişti. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık ise, doğal gaz ve kömür desteği başvurusunun Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ve e-Devlet aracılığıyla yapılacağını belirtti.

Finans 09-01-2022 19:19

Enerya: Kömür ve tüp yerine doğal gaz kullananlar daha az ödüyor

Enerya: Kömür ve tüp yerine doğal gaz kullananlar daha az ödüyor

Yurthaber 09-12-2021 13:42

Erzurum'daki depremlerden etkilenen vatandaşların yaraları sarılıyor

Erzurum'daki depremlerden etkilenen vatandaşların yaraları sarılıyor

Yurthaber 24-11-2021 21:37

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a: ÖTV ve KDV'leri kaldır

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu elektrik, doğal gaz, kömür ve mutfak tüpüne gelen zamları sıralayarak hükümeti eleştirdi. Çözüm önerisi olarak 4 madde sıralayan Kılıçdaroğlu faturalardaki ÖTV ve KDV'lerin kaldırılmasını istedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eleştirilerine de yanıt veren Kılıçdaroğlu, "Benim görüntülerimi izletmiş. Aleni tehditler savurmuş. Yarım kalan işi bitirin talimatı vermiş. Ne senden ne senin şürekandan zerre kadar korkum yok." ifadelerini kullandı.

Haber 27-10-2021 18:37

Döviz endeksli kömür fiyatları kış gelmeden vatandaşı üşüttü! Bin 200 liradan 3 bin liraya yükseldi

Döviz fiyatlarına endeksli artan kömür fiyatları vatandaşların ceplerini kış gelmeden yaktı. Erzincan ve Bayburt'ta yaşayan vatandaşlar, pandemi ile başlayan hayat pahalılığına kömür fiyatları da eklenince ne yapacaklarını şaşırdı. Vatandaşları, bir ton kömürün satış fiyatının bin 200 liradan 3 bin liraya yükseldiğini belirtti.

Finans 14-10-2021 12:17

Kütahya'da kömür ocağında göçük: 1 yaralı

Kütahya'nın Tavşanlı ilçesinde kömür ocağında meydana gelen göçükte bir madenci yaralandı.

Haber 11-09-2021 01:25

Yandığında sobanın üstü nar gibi kızarıyor! Ne doğal gaz ne kömür hiçbiri onun yerini tutmuyor

Odun, kömür ve doğal gaza göre daha yüksek ısı ortaya çıkartan tezek, Sivas’ta köylerin vazgeçilmez yakıtları arasında ilk sıradaki yerini koruyor. Odunun bir saatte yandığını aktaran köylüler, tezeğin 3 saatte yanarak sobanın üstünün nar gibi kızardığını belirtti.

Finans 08-09-2021 14:22

Aldığı kömür torbasından gök taşı çıktı: Televizyona yaklaştırdık renk değiştirdi

Diyarbakır’ın Çınar ilçesinde bir vatandaşın kış aylarında yakmak için aldığı kömür torbasında 8 kilogram gök taşı çıktı.

Haber 06-09-2021 14:12

Mangal keyfi için ihtiyacınız olan her şey

Sevdiklerinizle bir araya geldiğiniz anlarda unutulmaz mangal sofraları kurmaktan keyif alıyorsanız bu ürünleri kaçırmak istemeyeceksiniz.

Yemek 25-08-2021 01:35

Çinli ekip 3,5 yılda tamamladı, bir saatte 500 ton kömür üretme kapasitesi var

Zonguldak’ta Çinli ekibin 2017 yılında çalışmalarına başladığı kuyu derinleştirme işiyle birlikte kömür üretimi daha da artacak. Proje Müdürü Qi Kun, pardemi şartlarına rağmen kuyuyu zamanında tamamlamanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.

Finans 30-07-2021 14:56

Kavurucu sıcaklarda gece gündüz çalışarak ekmek mücadelesi veriyorlar!

Erzincan’da ateş, duman ve kavurucu sıcağın altında gün boyu ter döken meşe kömürü işçileri, 2000 rakımlı yaylada mangal kömürü üretmek için gece gündüz mesai yapıyor.

Finans 07-07-2021 15:56

Vatandaşlardan 'kömür tozu' isyanı: Pencereleri açamıyoruz

Kocaeli Dilovası'ndaki Kömürcüler Organize Sanayi Bölgesi'nde depolanan kömürlerin tozu, rüzgarla toz bulutu gibi ilçenin üzerini kapladı. Kömür tozunun ilçenin kabusu haline geldiğini söyleyenler, kaldırılacağı bildirilen Kömürcüler OSB'nin bir an önce belirtilen yere alınmasını istedi.

Haber 25-06-2021 14:32

Tarım arazisine dönüştürülen kömür madeni sahasından 6 ülkeye zeytinyağı ihracatı

Aydın'ın Efeler ilçesinde kurulu işletmenin maden faaliyeti sona eren 895 dekarlık alanda diktiği ağaçlardan elde edilen zeytin, işlenerek yurt dışına gönderiliyor - Atay Holding Üst Yöneticisi Sadun Oğan: - "Yılda 400 ton zeytin topluyoruz. Bundan da 80 ton zeytinyağı elde ediyoruz. Bunun da yüzde 75'ini ihraç ediyoruz" - "Çıkardığımız kömürün yakılmasıyla doğaya verilen karbonun hiç olmazsa bir kısmının diktiğimiz ağaçlar vasıtasıyla absorbe edilmesini amaçlıyoruz"

Yurthaber 18-06-2021 14:27

Mahalleyi ayağa kaldıran olay! Balkonda strafor yaktı, söyledikleri şaşkınlık yarattı

Antalya'da Serhan K.'nın evinin balkonunda yaktığı strafordan dağılan is ve duman, apartman sakinleri başta olmak üzere mahallede tepkilere neden oldu. Şikayet üzerine gelen itfaiye ve polise uzun süre direndikten sonra gözaltına alınan Serhan K., "Kömür olmayınca strafor kullandım. Ben sadece deli numarası yapıyorum. Ama insanlar ne yapıyor biliyor musun? Akıllı numarası” şeklinde konuştu.

Haber 09-06-2021 23:03

Babadan oğula giden meslek! Ekmeklerini mangal kömüründen çıkarıyorlar: Evlat gibi

Bilecik'te yemyeşil doğa örtüsü içindeki orman köyünde yaşayan vatandaşlar, yaklaşık çeyrek asırdır ekmeklerini mangal kömüründen çıkarıyor. Bilecik'in orman köylerinden Hasandere'de düzenli şekilde istifleyip küçük bir tepe haline getirdikleri odunları yakan vatandaşlar, ayda ortalama 10 ton meşe kömürü üretiyor.

Finans 05-06-2021 16:10

Antalya'da mangal kömürü yüklü kamyonet seyir halindeyken yandı

Antalya'da mangal kömürü yüklü kamyonet seyir halindeyken yandı

Yurthaber 11-05-2021 12:01

Taş kömürü satışından yılın ilk çeyreğinde 91,4 milyon lira gelir sağlandı

Genel Maden İşçileri Sendikası Genel Başkanı Hakan Yeşil: - "Taş kömürünü üreterek ülke ekonomisine kazandırmak için gayret sarf ediyoruz. İleride bu rakamların çok üstüne çıkacağımıza inanıyoruz"

Yurthaber 23-04-2021 11:07

Her yer kömür tozuna bulandı! Şikayetler peş peşe geldi: 'Ciğerlerimize işledi'

Trabzon'da, yıkılan çimento fabrikasının yer aldığı alanda depolanan kömürlerden çevreye yayılan toz, kirliliğe yol açıyor. Ev, iş yeri ve araçları tozla kaplanan bölge halkı ve esnaf, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ile belediyeye şikayette bulundu.

Haber 14-04-2021 12:06

Taş kömürü satışından şubat ayında 25 milyon 571 bin lira elde edildi

Genel Maden İşçileri Sendikası Genel Başkanı Hakan Yeşil: - "Taş kömürünün nasıl bir değere sahip olduğunun farkındayız ve ekonomiye kazandırılması görevini madenciler olarak en iyi şekilde yerine getirmek için mücadele veriyoruz"

Yurthaber 26-03-2021 11:09

'El bombası' zannedip polisi aradı! Gerçek bambaşka çıktı

Çorum'da Zeki Biler adlı vatandaş, sobasına atmak istediği kömürlerin arasında bulduğu cismi ‘el bombası’ sanıp polisi aradı. Adrese gelen bomba imha uzmanlarınca yapılan incelemede, cismin sertleşmiş yuvarlak kömür parçası olduğu tespit edildi.

Haber 25-03-2021 10:07

Kars'ta kömür daha ucuz

Kışı ağır geçiren Kars'ta yakacak kömürün valilik tarafından sübvanse edilmesine bu yıl da devam edileceği bildirildi. Kars Valisi Nevzat Turhan imzasıyla yapılan yazılı açıklamada, Karslılar'ın ağır kış şartlarından olumsuz etkilermemesi için kömüre 3 yıldan beri uygulanan sübvansiyonun bu yıl da devam edeceği bildirildi. Valilik açıklamasında şöyle denildi:

Haber 28-12-2002 10:23