Kuraklık Haberleri

Alternatif ürün olarak yetiştirdiği kestaneden 9 ton rekolte aldı

Mersin'in Erdemli ilçesinde, kuraklığa dayanıklı olmasından dolayı bahçesine alternatif olarak kestane diken çiftçi, 60 ağaçtan 9 ton ürün topladı.

Yurthaber 18-11-22 11:29

Sonbaharı yağışsız geçiren Manisa'da su kaynakları çekiliyor

Son dönemin en yağışsız sonbaharının yaşandığı Manisa'daki su kaynaklarında doluluk oranları azaldı. İl genelinde 4'ü kritik, 2'si kısıntılı, biri ise yeterli seviyede olan 7 su depolama alanında doluluk oranı ortalaması yüzde 11 olarak ölçüldü.

Yurthaber 17-11-22 14:19

Bursa'nın 70 günlük suyu kaldı

Kente içme suyu sağlanan aynı kottaki iki kaynaktan Nilüfer Barajı'ndaki suyun tamamının sevk edilmesiyle Doğancı Barajı'nın su seviyesi yüzde 50'ye yükseltildi.

Yurthaber 16-11-22 11:50

Kütahyalı çiftçi, hurda malzemelerden sulama römorku yaptı

Kütahya'nın Domaniç ilçesinde yaşayan Selamettin Yılmaz, satın aldığı hurda malzemeleri kullanarak sulama römorku geliştirdi.

Yurthaber 14-11-22 14:57

Türkiye’yi üzen görüntü! Burdur Gölü’nde 5 yıl önce çekilen fotoğrafı görünce şok olacaksınız…

Türkiye’nin en büyük gölleri arasından yer alan Burdur Gölü’nde çekilen fotoğraflar adeta yürekleri sızlattı. Burdur Gölü’nün halk plajında 5 yıl önce suyun içinde kalan iskele, gölün suyundan 18 metre uzaklaştı. Kuraklığın etkisiyle kuruma tehlikesi ile karşı karşıya kalan Burdur Gölü’nün son halini görenler gözlerine inanamazken “göl kenarına gelince gördüğüm manzara bizi gerçekten üzdü” ifadelerini kullandı.

Haber 09-11-22 14:54

Türkiye’nin en uzun nehri Kızılırmak'ta ürküten görüntü! Herkes tedirgin...

Türkiye’nin en uzun nehri Kızılırmak kuraklığın etkisiyle otlağa dönüştü. Nehirde iki ay içerisindeki inanılmaz değişim herkesi endişelendirdi. Kızılırmak'ın geçtiğimiz yıl kış aylarında bol kar yağmasıyla ilkbahar aylarında su debisi pik noktaya ulaşmıştı.

Haber 01-11-22 23:47

Su seviyesi azaldı! Vatandaşlar endişeli... İşte Van Gölü'nün son hali

Dünyanın en büyük sodalı gölü olan Van Gölü’nde geçimini balıkçılık yaparak sağlayan vatandaşlar, kuraklığın etkisiyle limanlardaki su seviyesinin düşmesinden dolayı endişeleniyor.

Haber 28-10-22 23:48

Eğirdir Gölü'nde su seviyesi son 2 haftada 8 santimetre düştü

Eğirdir Gölü'nde su seviyesi son 2 haftada 8 santimetre düştü

Yurthaber 20-10-22 16:39

Keban Baraj Gölü'nde suların çekildiği alanda tarımsal üretim yapılıyor

Elazığ'ın Keban ilçesinde küresel iklim değişikliği nedeniyle su çekilmesi yaşanan baraj gölünün çevresinde ortaya çıkan arazilerde çiftçiler silajlık mısır, pancar ve arpa üretiyor - Yurtbaşı beldesinde yaşayan 7 çocuk babası Ruhi Ayerdem: - "Burayı ekim alanı yapabilmek için çok emek veriyoruz. Emek vermezsek buralar hep boş kalır. Bir karış boş yer bırakmıyoruz. Bu alandan en az 100 çiftçi faydalanıyor"

Yurthaber 18-10-22 11:24

Kuraklık Van Gölü'nde binlerce yılda oluşan mikrobiyalitleri etkiliyor

DSİ 17. Bölge Müdürü Ayhan Şahna: - "Kuraklığın etkilerini sadece sulak alanlarda değil Van Gölü'nde de çok net bir şekilde görüyoruz. Şu an Van Gölü'nde son 10 yılın ortalamasına baktığımızda 140 santimetre civarında bir düşme var" - Van YYÜ Su Ürünleri Fakültesi Doktor Öğretim Üyesi Mustafa Akkuş: - "Kuraklığın neden olduğu çekilmeyle beraber açığa çıkmış mikrobiyalitler rüzgarın aşındırmasıyla zamanla yok oluyor. Açığa çıkanları koruyamazsınız"

Yurthaber 17-10-22 11:47

Kuraklıkla ilgili çektiği kısa filmle yurt dışından 30 birincilikle döndü

"Çatlak" filminin yönetmeni Mahmut Taş: - "İtalya, İspanya, Almanya, Sırbistan ve Özbekistan gibi birçok ülkeden çok güzel geri dönüşler aldık. Ülkemizi yurt dışında temsil etmek bize çok gurur verdi" - Filmin başrol oyuncusu, yönetmenin 9 yaşındaki kızı Azra Taş: - "Çevredeki kuraklığın nasıl çözülebileceği ile ilgili bir senaryoydu, çekimlerde yoruldum ama pes etmedim. Çektik ve güzel ödüller aldık"

Yurthaber 12-10-22 12:41

Mevsimsel kuraklığın yaşandığı Akşehir Gölü'nde çok sayıda ölü yaban ördeği bulundu

Gölde doğa yürüyüşü sırasında ölü kuşlara rastlayan Akademik Dağcılık Kulübü Başkanı Bayram Çini: - "Buradaki kuş ölümleri bizi çok etkiledi. Çok sayıda yaban ördeği, martı ve flamingoların telef olduğunu gördüm" - Necmettin Erbakan Üniversitesi Eğitim Fakültesi Biyoloji Eğitimi Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Musa Dikmenli: - "Akşehir Gölü'ndeki ölümlerin kesin sebebi için numune alınması gerekir. Kuraklığın genel etkisi ve gaz zehirlenmesi dışında enfeksiyon veya virüs de olabilir"

Yurthaber 06-10-22 13:01

Van'daki Zernek Barajı'nda su seviyesi dibi gördü

Elektrik üretimi ve sulama amacıyla kullanılan Gürpınar ilçesindeki 105 milyon metreküp su kapasiteli barajda su miktarı 17 milyon 700 bin metreküpe düştü - DSİ 17. Bölge Müdürü Ayhan Şahna: - "Şu anda seviyesi (aktif doluluk oranı) sıfır noktaya yaklaşmış olan Zernek Barajı'dır. Bu durum, barajda suyun bittiği anlamına gelmiyor ancak vatandaşa su verilmeyecek konuma geldik. Kalan su sadece balık yetiştiriciliğinde kullanılıyor"

Yurthaber 06-10-22 12:49

Barajdan baraja su takviyesiyle tarım yapılan havzada hasat başladı

Diyarbakır'da yağış azlığı nedeniyle kuruma tehlikesiyle karşı karşıya kalan Devegeçidi Barajı'na DSİ tarafından Dicle Baraj Gölü'nden yapılan su transferi, 58 bin dekarda yetiştirilen tarımsal ürünler için can suyu oldu - Çiftçi Mehmet Alp: - "Su aktarımı olmasaydı çiftçiler büyük bir riskle karşı karşıya kalacak, bütün ürünlerimiz kuruyacaktı. Sağ olsunlar taşıma suyla ürünümüzü yetiştirdik. Dekara yaklaşık 600 kilogram pamuk elde ediyoruz"

Yurthaber 29-09-22 12:10

Çat Barajı'ndaki yüzen adalar karaya oturdu

Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Turgut: - "Adaların karaya oturması, su seviyesinin düşmesi ve bütün dünyada olduğu gibi iklim değişiklerinin sonucu" - "Adaları alttan destekleyip sepet tarzı bir file ile sarmak istiyoruz. Böylelikle adaların karaya oturmaması için bir destek oluşturmuş olacağız"

Yurthaber 27-09-22 11:28

Sivas'ta kuruyan göle itfaiye ekipleri su takviyesi yapıyor

Sivas'ta kuruyan göle itfaiye ekipleri su takviyesi yapıyor

Yurthaber 20-09-22 16:00

Seyfe Gölü Kuş Cenneti sonbaharda kuruyan görüntüsüyle doğaseverleri üzüyor

Kırşehir'in Mucur ilçesindeki gölü ziyaret eden Esma Koç: - "Bir nebze de olsa gölde suyu ve kuşları görüyorduk. Şu anda içler acısı bir durumda. Seyfe Gölü kurumuş vaziyette" - Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sultan Kıymaz: - "Kuyuların içme suyu ve tarımda kullanılmasıyla özellikle haziran ayından aralık ayına kadar süreçte göldeki su seviyesinin çok ciddi azaldığını görüyoruz. Burada su kaynaklarına yoğun bir baskı yapılmakta. Yer altı kaynakları denetimsiz, kontrolsüz ve bilinçsiz bir şekilde kullanılmaktadır"

Yurthaber 18-09-22 11:16

Sivas'ta gönüllü gençler kuraklıktan etkilenen gölette 100 poşet çöp topladı

Sivas'ta gönüllü gençler kuraklıktan etkilenen gölette 100 poşet çöp topladı

Yurthaber 17-09-22 16:54

Sivas'ta iki barajı buluşturacak proje kuraklığa çare olacak

Sivas'ta iki barajı buluşturacak proje kuraklığa çare olacak

Yurthaber 08-09-22 14:25

Diyarbakır'da kuraklıktan etkilenen onlarca gölet kurudu

Kentte bir kısmı doğal oluşan, bir kısmı ise hayvanların su ihtiyacının karşılanması için vatandaş eliyle oluşturulan 160 göletten birçoğu iklim değişikliğinin etkisi ve yoğun buharlaşmaya bağlı olarak kurudu, yüzde 50'ye yakını ise kuruma noktasına geldi - Tarım ve Orman Bakanlığı DSİ Genel Müdürlüğünce inşa edilen baraj gölleri ve oluşturulan 10 gölete ise kuraklığın etkisinin azaltılması için su takviyesi yapılıyor

Yurthaber 07-09-22 12:41

Yayla dönüşü susuzluktan bitkin düşen koyunlara tankerlerle su taşındı

Gürpınar Belediyesi, su kaynakları kuruyan Kuşdağı Bölgesi'ne tankerlerle su taşıyarak, yayla dönüş yolundaki yaklaşık bin koyunu telef olmaktan kurtardı - Sürü sahibi Nurettin Koç: - "Bir haftadır yoldayız. Normalde bulunduğumuz bu nokta baraj. Biz de su vardır umuduyla koyunlarımızı buraya kadar getirdik ancak barajın kuruduğunu gördük. Susuzluktan dolayı hayvanların adım atacak takati kalmadı"

Yurthaber 07-09-22 11:13

Türkiye’yi üzen görüntü! 4 yıl sonra ‘kan ağlıyor’ diyerek paylaştı…

Türkiye’nin göllerinde yaşanan kuraklık endişeleri artırıyor. Türkiye Tabiatını Koruma Derneği Bilim Danışmanı Dr. Erol Kesici, Burdur Gölü’nde su kapasitesinin ciddi bir biçimde azaldığını kaydetti. Kaçak sondajların yeraltı sularının çekilmesine yol açtığını belirtti. Burdur Gölü’nde çekilen son fotoğraflar ise üzücü tabloyu bir kez daha gözler önüne serdi.

Haber 07-09-22 07:51

Kızılhaç'tan Somali'deki çatışmalardan etkilenen 150 bin aileye destek

Kızılhaç'tan Somali'deki çatışmalardan etkilenen 150 bin aileye destek

Yurthaber 31-08-22 14:38

Ağrı Dağı'ndaki buzullar kurak iklime sahip milli parka hayat veriyor

Ağrı Dağı Milli Parkı bölgesindeki sulak alanlar, 5 bin 137 metre yüksekliğindeki Ağrı Dağı zirvesinden eriyen buzullarla besleniyor - Iğdır Üniversitesi Kuş Merkezi Müdürü Emrah Çelik: - "Zirveden gelen soğuk sular, kavurucu sıcakların içinde ılıman bir yapıyı, bu yapı da yaban hayvanlarının yaşam alanını oluşturuyor"

Yurthaber 29-08-22 11:06

Kuraklık 113 milyon yıllık dinozor ayak izlerini ortaya çıkardı

ABD’nin Texas eyaletinde bir nehir yatağında, nehirin aşırı kuraklıkta kuruması üzerine 113 milyon yıl önceden kalma dinozor ayak izleri ortaya çıktı.

Haber 24-08-22 07:56

Kuraklıktan etkilenen Tunca Nehri dip seviyede akıyor

Kuraklıktan etkilenen Tunca Nehri dip seviyede akıyor

Yurthaber 21-08-22 14:51

Su krizine dikkat çekmek isteyen Avustralyalı aktivist İstanbul'da koştu

Dünyada kuraklıktan etkilenen 200 bölgede maraton koşma hedefiyle yola çıkan ve 78. koşusunu İstanbul'da gerçekleştiren Mina Guli: ​​​- "İkinci bir gezegenimiz yok ve su krizi giderek ciddileşiyor. İklim değişikliği dünya çapında muazzam su sıkıntıları yaşadığımız anlamına geliyor. Uzun zaman bunu göz ardı ettik ama artık görmezden gelemeyiz"

Yurthaber 20-08-22 11:54

Van'daki Akgöl, aşırı sıcaklık ve buharlaşma nedeniyle çorak araziye dönüştü

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Faruk Alaeddinoğlu: - "Buharlaşma göllerdeki su seviyesini aşağı doğru çekiyor, dolayısıyla göller seviye kaybediyor. 2020-2021'deki kuraklığın etkilerini hala görüyoruz, özellikle Akgöl gibi nispetten küçük göller kurudu"

Yurthaber 20-08-22 11:09

İngiltere resmen kuraklık ilan etti! Ülkenin en önemli su kaynaklarından Avon Nehri kurumak üzere...

İngiltere kuraklık krizi yaşıyor. İngiliz hükümeti ülkenin güney, orta ve doğu bölgelerinde resmi olarak kuraklık ilan edildiğini açıkladı. İngiltere’de Aşağı Avon, Bristol Avon isimleriyle de bilinen, ülkenin önemli su kaynaklarından yaklaşık 120 kilometrelik Avon Nehri'nin de pek çok noktasında suyunun neredeyse tamamen kurumaya yüz tuttuğu görüldü.

Haber 12-08-22 17:51

Doğal sit alanı ilan edilen Van Gölü artık daha iyi korunacak

Van Gölü ve çevresinin, "doğal sit-sürdürülebilir koruma ve kontrollü kullanım alanı" olarak tescillenmesi, gelecek nesillere daha temiz bırakılmasını sağlayacak - Yüzüncü Yıl Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Coğrafya Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Faruk Alaeddinoğlu: - "Hem göl ve kıyıları korumuş olacağız hem de bölge insanı ve misafirleri ağırlayabileceğimiz bir alan yaratacağız. Dolayısıyla bu yeni düzenlemenin bölgeye büyük katkı sağlayacağını düşünüyorum"

Yurthaber 04-08-22 11:03

Dünya Ayçiçeği Koleksiyonu Bahçesi'nde kuraklığa dayanıklı ayçiçeği türleri geliştiriliyor

Trakya Üniversitesi Genetik ve Biyomühendislik Bölümü Başkanı Kaya: - "Yabani ayçiçeklerinden kuraklığa dayanıklı genleri, tarımı yapılan ayçiçeklerine transfer ediyoruz"

Yurthaber 27-07-22 10:29

NASA paylaştı! Kuraklık uzaydan görüntülendi

Meksika’da kuraklık ve su sorunu yaşanırken, ABD Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) uzaydan çektiği fotoğraflar ile ülkede yaşanan kuraklığı gözler önüne serdi. Endişelendiren uydu fotoğrafları Cerro Prieto Barajı'ndaki su seviyesinin şimdiye kadar ki en düşük seviyeye indiğini gösterirken, NASA'ya göre Monterrey şehrinde susuzluk sebebiyle tarım, sanayi ve turizm sektörleri büyük darbe aldı.

Haber 25-07-22 09:20

GRAFİKLİ- Bu yıl tarım sezonunun 9 ayında yağışlar yüzde 28 arttı

Tarım sezonunda yer alan 1 Ekim 2021 ile 30 Haziran 2022 arasındaki 9 aylık dönemde Türkiye genelinde 507 milimetre yağış düştü - Bu dönemdeki yağışlarda uzun yıllar ortalamasına kıyasla yüzde 2 azalma olurken geçen seneye göre yüzde 28 artış kaydedildi

Yurthaber 21-07-22 11:05

Sivas'ta tamamen kuruyan Tecer Gölü'nün yüzeyinde tuz tabakası kaldı

Sivas'ta tamamen kuruyan Tecer Gölü'nün yüzeyinde tuz tabakası kaldı

Yurthaber 18-07-22 18:54

Alparslan-1 Barajı'nda gün yüzüne çıkan yapılar tekrar su altında kaldı

Muş'ta geçen yıl yaşanan kuraklık nedeniyle kıyıdan 6 kilometre çekilmenin yaşandığı Alparslan-1 Barajı'nda gün yüzüne çıkan yapılar, seviyenin yükselmesiyle yeniden suya gömüldü - Devlet Su İşleri Muş Şube Müdürü Servet Fırat: - "Şu an itibarıyla barajımız yüzde 89 seviyesinde. Sulama ve enerji üretiminde bir sıkıntı yaşamıyoruz"

Yurthaber 13-07-22 11:47

Tunca Nehri'nin debisi geçen aya göre 4 kat düştü

Tunca Nehri'nin debisi geçen aya göre 4 kat düştü

Yurthaber 07-07-22 14:57

Son 70 yılın en kurak dönemi! Avrupa ülkesi OHAL ilan etti

İtalya'nın Emilia Romagna, Friuli Venezia Giulia, Lombardiya, Piedmont ve Veneto bölgelerinde son 70 yılın en kurak dönemi nedeniyle OHAL ilan edildi. Öte yandan Veneto’daki Verona da dahil olmak üzere kuzeydeki bazı şehirlerde ve kasabalarda vatandaşların su kullanımına kısıtlama getirildi.

Haber 04-07-22 23:13

İtalya’da kuraklık: Milano’da süs havuzları kapatıldı, piskopos yağmur duasına çıktı

İtalya'da mevsim normalleri üzerindeki sıcaklıklar ve düşük yağış oranları nedeniyle yaşanan kuraklık krizi alarma neden oluyor. Ülkenin en büyük ikinci kenti Milano'da belediye süs havuzlarının kapatılması, klimaların 26 derecenin altında çalıştırılmaması gibi tedbirlere başvurdu.

Haber 26-06-22 14:17

Bayburt'taki Demirözü Barajı kar ve yağmur sularıyla tam doluluğa ulaştı

Demirözü Belediye Başkanı Arslan Gürer: - "Çiftçilerimizin tarımsal sulamaya başlamalarına rağmen hala kaynaklardan su gelmeye devam ediyor. Bu da önümüzdeki 15-20 gün daha barajın 62 milyon metreküp seviyesinde olacağını gösteriyor"

Yurthaber 26-06-22 11:03

Kuraklıktan etkilenen Gülbahar Barajı'nda doluluk yağışlarla yüzde 100'e ulaştı

Bingöl'de geçen yıl haziranda yüzde 60 dolu olan barajın bir yıllık sürede su seviyesinde yaşanan değişim, AA ekibince dronla görüntülendi - Ağaçeli köyü muhtarı Nurettin Kırkız: - "Kuraklık çok sıkıntıydı. Geçen sene evlerde 6 saat ancak su akıyordu. Bu sene Allah'a şükür tarımda da içme suyunda da su bol"

Yurthaber 21-06-22 11:03

Van'da kuraklıktan kurtulan sulak alanlar yeniden kuşlara yuva oldu

Türkiye'deki yüzlerce kuş türünden 240'ının gözlemlenebildiği Van Gölü havzası, geçen yıl kuraklıktan etkilenen göl ve sulak alanlar, bu yıl etkili olan yağışlarla su seviyesi yükselince yeniden kuşlara ev sahipliği yapmaya başladı - YYÜ Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Özdemir Adızel: - "Geçmiş yıllara göre bu yıl oldukça yağışlı geçti. Dolayısıyla sulak alanlar tam da kuşların istediği bir ekosistem düzeyinde. Bu durum kuşları daha çok bu bölgeye çekti"

Yurthaber 19-06-22 11:17

İklim değişikliğine bağlı kuraklık çölleşme riskini artırıyor

Trakya Üniversitesi Doğal Afet Yönetimi Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Mehmet Ali Kaya: - "Susuzluğun başladığı yerde çölleşme başlıyor, iklim değişikliği Kavimler Göçü gibi göçmen ve mülteci hareketlerine neden olabilir"

Yurthaber 17-06-22 13:18

Van'da kuraklıkla dip seviyeye düşen barajlar yağışlarla hayat buldu

Van'da enerji üretimi, içme suyu ve tarımsal sulamada önemli yere sahip olan ancak küresel iklim değişikliği ve kuraklık nedeniyle dip seviyeyi gören dört barajdan üçü kış ve ilkbaharda etkili yağışlarla doldu - DSİ 17. Bölge Müdürü Ayhan Şahna: - "Geçen seneyle karşılaştırdığımızda, bu sene ilkbahar dönemindeki yağışlarda istenilen seviyeleri yakaladığımız için bölgemizde Sarımehmet Barajı hariç, diğer barajlarımızda suyla ilgili herhangi bir kısıtlamamız söz konusu değil"

Yurthaber 11-06-22 11:06

Kenya'da 3,5 milyon kişi açlık riskiyle karşı karşıya

Kenya'da 3,5 milyon kişi açlık riskiyle karşı karşıya

Yurthaber 13-05-22 12:32

2000 yılından beri kuraklık dönemleri yüzde 29 arttı

Birleşmiş Milletler’in son raporuna göre, küresel çapta kuraklık dönemleri sıklaştı ve süreleri de artış kaydetti.

Haber 12-05-22 09:44

SİHA kadar önemli olduğunu söyleyerek Türkiye'deki o riske dikkat çekti

Şanlıurfalı iş adamı ve ziraat mühendisi Süleyman Hartavioğlu, yaptığı açıklamayla Türkiye’deki kuraklık riskine dikkat çekti. Dünya topraklarının yüzde 40’ının kuraklık riski nedeniyle kaybedildiğini, yanlış uygulamalar sebebiyle Türkiye topraklarının da ciddi kuraklık riskiyle karşı karşıya olduğunu belirtti. Hartavioğlu, kuraklığa karşı doğru tohum kullanımının savunma sanayisindeki Silahlı İnsansız Hava Aracı (SİHA) kadar önemli olduğunu söyledi.

Haber 07-05-22 23:24

Gökçe Barajı'ndaki tam doluluk Yalovalılara su sorunu yaşatmayacak

DSİ 1. Bölge Müdürü Yüksel Tazegül: - "Baraj yılda 36,6 hektometre küp su verebilecek şekilde inşa edilmiş olup aktif depolama hacmi 21 bin 93 hektometre küptür. 26 Nisan 2022 tarihi itibarıyla barajımız yüzde 100 doluluk oranına sahiptir"

Yurthaber 29-04-22 12:38

Geliştirdikleri ürünle tarımda verimi artırıp su tüketimini azaltmayı hedefliyorlar

Üniversitede aynı araştırma grubunda yer alan üç arkadaş tarafından geliştirilen Soyl-Gel adlı ürün, sulak bölgelerde tarımda kullanılan suyu yüzde 50'ye kadar azaltıp kuru tarım yapılan bölgelerde verimliliği artıracak - Ürün, 2021'de AB destekli Climate Launchpad yarışmasında iklim değişikliğiyle mücadele eden en iyi 16 girişim arasında yer aldı

Yurthaber 27-04-22 11:07

Kocaeli'de sanayide kullanılan suyun yaklaşık 3'te 1'i geri dönüşümden sağlandı

Kocaeli Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürü Ali Sağlık: - "(Sanayide kullanılan yıllık ortalama su miktarı) Bu 36-37 milyon metreküp suyun 2021 yılında 12,2 milyonunu geri dönüşüm suyundan verdik. Aslında 12 milyonluk bir baraj kazandık. Bunu artırmaya çalışıyoruz" - "Yıllık 41 milyon metreküp kapasitemiz var. Sanayinin kullandığını 36-37 milyon metreküp kabul ederseniz aslında sanayinin tamamını karşılayacak durumdayız"

Yurthaber 26-04-22 12:14