Lazer Haberleri

Yüz tüylerini artıran fark etmeden yapılan alışkanlıklar

Yüzde çıkan tüyler kadınların en rahatsız olduğu problemler arasında bulunuyor. Yüzdeki tüylerden kurtulmak için çeşitli yöntemler deneniyor. Ancak öncelikle bu tüylerin ve kılların çıkmasını önlemek gerekiyor. Yüzdeki tüylerin çıkmasını artıran alışkanlıklar bulunuyor. İşte yüzünüzdeki kıllardan kurtulmak için uzak durmanız gereken alışkanlıklar...

Kadin 11-11-22 13:00

Yüz tüylerinizden kurtulmanızı sağlayacak en etkili bitkisel kürler

Yüzde çıkan istenmeyen tüyler kadınlar için oldukça rahatsız edici olabiliyor. Bu tüyler genellikle hormonal bozukluklar nedeniyle meydana geliyor. Kadınlar yüzlerindeki tüyler için doğal çözümler arıyor. Yüz tüylerimden nasıl kurtulurum? diye araştırmalar yapıyorsanız bu bitkisel çözümlere bakabilirsiniz.

Kadin 02-11-22 10:58

6. Uluslararası Adana Lezzet Festivali'nde lazer ve havai fişek gösterisi yapıldı

6. Uluslararası Adana Lezzet Festivali'nde lazer ve havai fişek gösterisi yapıldı

Yurthaber 08-10-22 22:41

Orgazm olamıyorsanız zorlamanın anlamı yok! Daha etkili çözüm sağlayacak bu yolları deneyin

Cinsel ilişki hayatın bir parçası olarak görülüyor. Cinsel ilişki sırasında kendi aldığınız zevki düşündüğünüz kadar partnerinizi de düşünmeniz gerekiyor. Özellikle kadınlar cinsel ilişkiden istenilen zevki almakta zorluk çekiyor. Orgazm olmak için yaşanılan baskılar bu konudan daha fazla uzaklaşılmasını sağlıyor. Ancak orgazm için yapmanız gereken bazı basit hamleler ile yaşadığınız zevki zirveye çıkarabilirsiniz.

Haber 26-09-22 08:58

Çok dikkat edin! Giderek artan lazer operasyonlar körlüğe yol açabilir

Göz en hassas organlarımız arasında bulunuyor. Gözde yaşanan problemlerin giderilmesi için çeşitli operasyonlar yapılıyor. Bu operasyonlar arasında bulunan lazer tedavisi kalıcı görme kayıplarına neden olabiliyor. Uzmanlar son zamanlarda artan lazer tedavileri hakkında uyarıyor.

Haber 25-09-22 11:47

Yaptırmadan önce bir kez daha düşünün! Dövme sildirmenin bilinmeyen yüzü

Dövme oldukça estetik bir görünüm kazanmanızı sağlayabiliyorlar. İnsanlar farklı farklı dövmeler yaptırıyor. Dövmelerin başarısız yapımından veya anlamından dolayı yıllar sonra pişman olan kişiler dövmelerini sildirmek istiyor. Ancak dövme sildirme işlemi oldukça zorlu olabiliyor.

Haber 13-09-22 14:53

Bebeğinin doğum lekesini lazerle sildirmek istedi! Eleştiri oklarının hedefi oldu

33 yaşındaki Brooke Atkins ve 27 yaşındaki sevgilisi Kewene Wallace, Ocak ayında Kingsley adını verdikleri çocuklarını kucaklarına aldı. Minik Kingsley’in yüzünün bir tarafından kocaman bir doğum lekesi olduğunu fark eden anne Atkins, oğluna lazer tedavisi yaptırmaya karar verdikten sonra sosyal medyada eleştiri oklarının hedefi oldu.

Kadin 25-07-22 11:00

Hologram teknolojisi ile görüntü nasıl elde edilir? Hologram nedir, ne işe yarar?

Hologram son yıllarda sıklıkla tercih edilen teknolojiler arasında yer alır. Özellikle büyük markalar hologram teknolojisinden sıkça yararlanır. Hologram nedir, nasıl çalışır? Üç boyutlu nesne ve objelerin lazer fotoğrafı olarak bilinen hologram nasıl yapılır, ne için kullanılır?

Haber 10-07-22 10:48

Acısız bir şekilde gözlükten kurtulmanız mümkün

Göz sağlığı oldukça büyük önem taşıyor. Görme sorunu yaşayanlar tercihlerine göre gözlük veya lens kullanabiliyorlar. Ancak bunların uzun vadede kullanımlarıyla uğraşmak istemeyenler için acısız şekilde gözlükten kurtulmanın da yöntemi bulunuyor. Lazer tedavisi ile gözlüklerden kurtulmak mümkün olabiliyor.

Haber 01-07-22 10:52

Böbrek taşından sırtüstü lazer ameliyatla kurtuldu

Böbrek taşından sırtüstü lazer ameliyatla kurtuldu

Yurthaber 10-06-22 11:58

İsrail yüksek hızda hedefleri lazer ışınıyla durdurmayı başardığını duyurdu

İsrail, yüksek hızdaki havan topu, füze, anti-tank füzesi ve insansız hava aracı (İHA) gibi hedeflerin güçlü lazer ışınlarıyla engellemesi testlerini başarıyla tamamladığını duyurdu. "Dünyada bir ilk" olarak açıklanan lazer savunma sistemi, "Demir Kubbe" sistemiyle de entegre olacak.

Haber 15-04-22 02:01

Lazer ile kesin tedavi mümkün mü? Sakın bu yanlışı yapmayın: Losyon hatta parfüm dahi kullanmayın!

İki yılı aşkın süredir devam eden ve günlük yaşam alışkanlıklarımızda radikal değişikliklere yol açan yüzyılın salgın hastalığı Covid-19 pandemisinde en çok karşılaşılan sorunlardan biri de maskenin üzerine gözlük takılması oldu. Maskenin gözlükte buharlaşmaya yol açması ve yaşam kalitesini düşürmesi nedeniyle pek çok kişi gözlükten kurtulmak için lazer tedavisine yöneldi.

Haber 12-04-22 10:37

Oruçluyken lazer epilasyon yapılır mı? Oruçluyken lazer yaptırmak günah mı?

Ramazan vaktinin gelmesiyle oruç tutmaya hazırlanan Müslümanlar, oruçluyken lazer epilasyonun yaptırılıp yaptırılmayacağını araştırıyor. Peki oruçluyken lazer epilasyon yapılır mı? Oruçluyken lazer yaptırmak günah mı? İşte ayrıntılar...

Haber 31-03-22 22:19

İki ülke arasında gerilim! Savaş uçağına lazer tutmakla suçladılar

Avustralya ve Çin arasında yeni bir gerilim yaşandı. Avustralya Çin'i Arafura Denizi'nde deniz devriye uçağına lazer tutmakla suçladı. Uygulamanın insan hayatını tehlikeye atma potansiyeli olduğu vurgulanırken eylem, şiddetle kınandı. Daha önce de Çin tarafından benzer lazer tutma olaylarının gerçekleştirildiğini ifade edilmişti.

Haber 19-02-22 22:14

İşte Roketsan'ın geliştirdiği lazer güdümlü füze sistemi METE!

Roketsan tarafından geliştirilen ve testleri süren Lazer Güdümlü Füze Sistemi (METE)'nin güvenlik güçlerine sahada önemli avantajlar sağlayacağını söyleyen Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, METE'nin hedefi 12'den vuracağını açıkladı.

Haber 03-10-21 13:40

Güzellik merkezinde lazer işlemi yaptırdı, kolları ve bacağı yandı

Diyarbakır'da eylül ayı başında gittiği güzellik merkezinde lazer işlemi yaptırdığı sırada kollarında ve sağ bacağında ikinci derece yanık oluşan Leyla Dalkıran (37), şikayetçi oldu. Mağduriyetinin giderilmesini isteyen Dalkıran, "Maddi, manevi ve cezai işlem davası açtım. Tüketici hakem heyetine başvurdum" diyerek yaşadığı durumun ardından başvurduğu hastanede psikolog eşliğinde yaşadığı travmayı atlatmaya çalıştığını söyledi.

Haber 28-09-21 11:41

Türk mucitler lazer üretti

ABD, İsrail, İngiltere ve Hindistan'da savunma sanayiinde kullanılan ve üretim yöntemi sır gibi saklanan lazer, Türk mucitler tarafından üretildi.

Haber 08-12-06 14:26

Deri hastalıklarında lazer kullanımı

Özel Sani Konukoğlu Hastanesi Dermatoloji Uzmanı Dr. Almila Tuncel, çağdaş ve etkili bir yöntem olan lazerin, birçok deri sorununun tedavisinde başarılı şekilde kullanıldığını söyledi.

Haber 28-11-05 13:05

Excimer laser ve lasik hakkında

Miyopi (uzağı görememe), hipermetropi (yakını görememe) ve astigmatizma (net görememe) gözün boyundaki ve şeklindeki normal dışı değişiklikler sonucu oluşur. Bu şekil bozukluğundan dolayı kornea ve mercekte kırılan ışık tam retinanın üzerine düşmez.

Haber 10-01-05 02:27

Gözlük ve lenslere son: Göz lazer ameliyatı

Gözde lazer uygulamalarında Türkiye, birçok Avrupa ülkesinin bile önünde bulunuyor. Türkiye'den yapılan lazer operasyonları sonrasında binlerce kişi yıllardır kullandıkları gözlüklere veda ediyor. Türkiye'deki lazer uygulamalarının başarısı Avrupa'da da biliniyor. Her ay yüzlerce turist lazer operasyonu için Türkiye'yi tercih ediyor.

Haber 15-12-04 07:27