Lgbti̇+ Haberleri

İzmir’de LGBT yürüyüşüne polis müdahalesi! Çok sayıda gözaltı var

İzmir'de bir araya gelerek yürüyüş yapmak isteyen LBGT üyelerine polis müdahalede bulundu. Polis ekipleri 50’nin üzerinde LGBT üyesini gözaltına alarak emniyete götürdü.

Haber 25-06-2023 20:21

ABD Başkanı Joe Biden ile tokalaştıktan sonra üstsüz kaldı! Beyaz Saray’daki partiye hareketi damga vurdu

Beyaz Sarat’da düzenlenen bir partide çekilen görüntüler sosyal medyada gündem yarattı. ABD Başkanı Joe Biden’ın ev sahipliğinde düzenlenen onur günü partisinde transseksüel model Rose Montoya’nın Biden ile tokalaştıktan sonra üstünü çıkarttığı anlar çok konuşuldu. Sosyal medyadan yapılan paylaşım sosyal medya kullanıcılarını ikiye böldü.

Trend 13-06-2023 15:27

Dünya bu protestoyu konuşuyor! Eteğini kaldırarak kasıklarını gösterdi... Hareketi gündem oldu

İskoç parlamentosunun şimdiye kadarki en uzun oturumu dün gerçekleşti. İskoçya’da yaşayan 16 yaş ve üzerindeki trans bireylere tıbbi bir teşhis olmaksızın yeni cinsiyetlerinin yasal olarak tanımlanmasına ilişki yasa tasarısı görüşmeleri şiddetli bir şekilde devam etti. Söz konusu yasanın kabul edilmesi üzerine bir kadın protestocu duruma eteğini kaldırarak tepki gösterdi.

Trend 24-12-2022 08:24

SON DAKİKA | Nilüfer Belediyesi’nde 'LGBTİ' ön incelemesi! Özel dayanışma merkezi açıldığı iddia edilmişti

Son dakika haberi: Nilüfer Belediyesi’nin LGBTİ için özel dayanışma merkezi açtığına yönelik iddialar sonrası İçişleri Bakanlığı harekete geçti. Yapılan açıklamada belediyede araştırma/ön inceleme başlatıldığı duyuruldu.

Haber 02-12-2022 14:44

İtirafı ‘pes’ dedirtti! “Eşcinsel bir ilişkim olmasına rağmen bir kadından bebek istiyorum”

The Sun gazetesinde yer alan ‘Dear Deidre’ bölümünde okuyucularından gelen soruları cevaplayan Sally Land yine ilginç bir itirafla karşı karşıya kaldı. Okuyucuların hayatındaki sorunlara çözüm bulmak adına yorumlar yapan Land’a son olarak eşcinsel bir ilişki yaşamasına rağmen kadınlarla birliktelik düşündüğünü belirten bir kişi yazdı.

Trend 09-11-2022 17:43

2020 Kainat Güzeli Maria Thattil, cinsel yönelimini açıklayarak gündem oldu! “Yeni cinsel hayatım...”

2020 yılında düzenlenen güzellik yarışmasında Kainat Güzeli seçildikten sonra sosyal medya hesaplarını aktif bir şekilde kullanan Maria Thattil kısa sürede geniş bir hayran kitlesine ulaştı. Yıllarca cinsel yönelimini saklamak zorunda kaldığını dile getiren Thattil, biseksüel olduğunu itiraf ettikten sonra yeni cinsel hayatı hakkında samimi açıklamalar yaptı.

Trend 12-10-2022 11:41

LGBT karşıtı yürüyüş için sözleri gündem olmuştu! Bakan Yanık'tan flaş eşcinsellik açıklaması

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, İstanbul’da düzenlenen “LGBTİ karşıtı” yürüyüş için, "Nefret söylemini kime karşı olursa olsun yanlış buluyoruz" ifadelerini kullanmıştı. Bakan Yanık, bu ifadelerin çarpıtılarak yanlış yerlere çekildiğini belirterek, LGBT’yi normalleştirme gibi bir bakış açısına sahip olmadıklarını açıkladı. İşte Bakan Yanık'ın o açıklamaları...

Haber 23-09-2022 15:37

Gülşen sahnesinde LGBT bayrağı açtı! Rahatsız olan seyirciler konseri terk etti

Sahne kıyafetleriyle sık sık gündeme gelen başarılı şarkıcı ve söz yazarı Gülşen, son konserinde LGBT bayrağı açarak "Herkesin cinsel kimliği, hayatı kendine ait" dedi. Gülşen'in bu hamlesi bazı seyircileri tarafından desteklenirken, rahatsız olan bazı kişiler de konser alanını terk etti.

Magazin 27-06-2022 14:50

Colorado'da evlenen ilk eşcinsel çift Onur Ayı'nı kutladı! “Bizim için çok zordu”

Amerika Birleşik Devletleri’nin Colorado eyaletinde resmi olarak evlenen ilk eşcinsel çift Anne ve Fran Simon, Onur Ayı’nı mutlu bir şekilde kutladı. 2013 yılında hayatlarını birleştirdiklerini ifade eden ikili, mutluluklarını elde etmenin kolay olmadığını ve toplumsal olarak insanların damgalamalarının acı verici olduğundan söz etti.

Trend 07-06-2022 14:02

Idrissa Gana Gueye, LGBTQ+ formasını giymem dedi ve maça çıkmadı!

PSG'nin yıldız oyuncusu Idrissa Gana Gueye, LGBTQ+ temalı formayı giymek istemediği için Montpellier maçına çıkmadı. PSG'nin teknik direktörü Pochettino ise oyuncusunu koruyarak, "Gana Gueye kişisel nedenlerinden dolayı forma giyemedi. Kendi kararına saygı duyuyorum." dedi.

Spor 16-05-2022 15:37

Ortaokulda en yakın arkadaşlardı! İçlerinden biri cinsiyet değiştirince evlenmeye karar verdiler

ABD, Tennessee'den Aaron ve Kayla Capener, 14 yaşındayken iki iyi arkadaş olmuşlardı. İkili arkadaşlıklarını tüm mesafelere rağmen sürdürdü. Aaron eşcinsel olduğunu fark edip cinsiyet değiştirdi ve tekrar Kayla ile iletişim kurduğunda aralarındaki bu güçlü duygunun aşk olduğuna karar verdiler. Çift, 2021 yılında evlendi ve şimdi mutlu bir birliktelikleri var.

Trend 05-05-2022 15:44

Bakan Soylu: LGBT derneklerine devasa bütçeler aktarıyorlar

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ''Teröre silah yardımı yaparlardı, bilirdik. Terör örgütlerine para aktarırlardı, bilirdik. Uyuşturucu ticaretini desteklerlerdi, bilirdik. Bugün iş öyle bir noktaya geldi ki LGBT derneklerine devasa bütçeler aktarıyorlar, bunlara propaganda ve iletişim desteği veriyorlar. Karşımızdaki mücadelenin çetinliğini buradan anlayın'' dedi.

Haber 21-01-2022 18:21

Özhaseki'den LGBTİ+ açıklaması: Sözlerimin arkasındayım

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, ”Bir TV kanalında yaratılıştan kaynaklanan farklı bireylerle ilgili söylemiş olduğum sözler tamamıyla bağlamından koparılıp başka mecralara çekildi. Meramımın tam anlaşılması için bir kez daha açıkça sözlerimi tekrarlıyor ve sözlerimin de arkasında olduğumu ifade ediyorum. Kainatı ve insanları Allah yaratmıştır. Yaratan hiçbir şeyi boş ve anlamsız yaratmamıştır.” dedi.

Haber 19-11-2021 00:08

Mehmet Özhaseki'den LGBTİ+ açıklaması

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, katıldığı programda LGBTİ+ bireyler için "Madem ki Allah yaratmış, hepsinin başımızın üstünde yeri var" dedi.

Haber 16-11-2021 10:56

Ejderha görünümü kazanmak için servet harcadı! Şimdi ise cinsiyetsiz olmaya karar verdi

Tiamat Legion Medusa olarak bilinen Richard Hernandez, “Ejderha Leydi” olmak için bankacılık kariyerinden vazgeçti. Sürüngenlere karşı çocukluğundan beri özel bir sevgisi olan Hernandez, yıllar boyunca vücudundaki değişiklikler için 61 bin sterlin ( yaklaşık 738 bin TL) harcadı.

Trend 24-09-2021 10:05

Biseksüel fenomen Beylee Everly, sosyal medya hesabından hayat hikayesini itiraf etti! “Ailem reddetti”

Sosyal medyayı etkin kullanan isimlerden biri olan Bayle Everly, aşırı katı kuralları olan Hristiyan bir aileye sahip olduğunu ve yaşam tarzı nedeniyle reddedildiğini iddia etti. Kız arkadaşıyla mutlu bir ilişkileri olduğundan söz eden Everly, TikTok hesabından yayınladığı videolarla kısa sürede ünlendi.

Trend 15-09-2021 10:26

İmamoğlu'nun engelleniyoruz sözüne Göksu'dan yanıt

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Tevfik Göksu, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun "engelleniyoruz" şeklindeki sözlerinin gerçeği yansıtmadığını ifade ederek zamlar ve LGBT dışında meclis gündemine gelen birçok maddenin kabul edildiğini söyledi.

Haber 13-09-2021 20:00

Düğününe 3 hafta kala sevgilisinin eşcinsel olduğunu öğrendi! Büyük şok yaşadı

23 yaşındaki Nicholas ve Jordan Applegate birbirlerine çocukluktan beri aşıktı. Evlenmeye karar veren çift Nicholas’ın eşcinsel olduğunu açıklamasından sonra büyük bir şok yaşadı. Kasım ayında dünya evine giren ikili, cinsel tercihlerine rağmen normal bir ilişkileri olduğunu söyledi.

Trend 10-09-2021 09:14

LGBTİ faaliyetlerinin yasaklanması için imza kampanyası başlattılar

Fikirde Birlik ve Mücadele Platformu, Türkiye'de LGBTİ faaliyetlerinin durdurulması ve yasaklanması için Türkiye genelinde imza kampanyası başlattı.

Haber 05-09-2021 18:14

Apple anketi engellemeye çalışmıştı: Kadınlara daha az ödüyorlar

Dünyanın en çok bilinen ve önde gelen teknoloji şirketlerinden biri olan Apple'ın 'gelir eşitsizliği karşıtı' misyonu takınarak, şirketinde çalışan kadınlara yüzde 6 daha az ödeme yaptığı ortaya çıktı. Öte yandan Apple şirketinde çalışan azınlık ve LGBTİ'li bireylerin de diğer çalışanlara oranla daha az kazandığı iddia edildi.

Finans 25-08-2021 16:15

Bu ulusu daha önce duymadığınıza eminiz! Mercan Denizi Adaları’nda kurulan ‘Gay ve Lezbiyen Krallığı’ şaşkınlık yarattı

Tarih boyunca birçok ulus ve devler kuruldu. Bu devletler kimi zaman savaşlarla kimi zaman ise yönetim şekilleri nedeniyle yıkılarak tarihin tozlu sayfalarına gömüldü. Sizler için gay ve lezbiyenlerin cinsiyetçilik kalıplarını yıkmak için Avustralya’da kurdukları mikro bir ulustan söz edeceğiz.

Trend 13-08-2021 09:21

En trajik aşk hikayesi! ‘Kadın koca’ olarak isimlendirilen Mary Hamilton’un hikayesi hüzünlendirecek

18.yüzyılın ortalarında ‘kadın koca’ olarak bilinen bir kavram ortaya atıldı. Kadın kocalar bu yüzyılda meyhane işletiyor, tersane yönetiyor ve yazarlık yapabiliyordu. Aslında toplumun birçok noktasında bu terimle ifade edilen kişiye rastlamak mümkündü. Ancak işler aşka ve evliliğe geldiğinde ‘kadın kocalar’ bir hiç olarak kabul edildi. Hatta Mary Hamilton, tarihin en trajik aşk hikayelerinden birinin kahramanı olarak karşımıza çıktı.

Trend 02-08-2021 14:29

WeChat, LGBT paylaşımları yapan hesapları kapattı

Çin'in popüler sosyal medya uygulaması WeChat'in, LGBT paylaşımları yapan çok sayıda hesabı kapattığı bildirildi.

Haber 07-07-2021 16:54

Taylan Antalyalı kimdir? Taylan Antalyalı neden TT oldu?

Muğlaspor’da futbolculuk kariyerine başlayan Taylan Antalyalı, daha sonra gösterdiği performans ile birçok kulübün dikkatini çekti. Taylan Antalyalı Muğlaspor’dan sonra Bucaspor, Gençlerbirliği, Kayseri Erciyes gibi birçok takımda yer aldı. Son olarak Galatasaray’ın da radarına giren Taylan Antalyalı, Galatasaray’ın milli futbolcusu oldu. Sosyal medyada paylaştığı bir fotoğraf ile gündeme gelen Antalyalı, bir kısımdan destek alırken, bir kısımdan ise tepki çekti.

Spor 28-06-2021 13:23

AB ile Macaristan arasında 'eşcinsel karşıtı yasa' krizi büyüyor, AB Komisyonu yaptırım için harekete geçiyor

Macaristan'da LGBTİ+ bireylere yönelik ayrımcılık içeren düzenleme nedeniyle Budapeşte yönetimi ile Avrupa Birliği (AB) arasında yaşanan kriz derinleşiyor. AB Komisyonu, Macaristan'a karşı yaptırım için derhal harekete geçme sözü verdi. Macaristan'ın AB içinde oy hakkını kaybetmesi ve mali yardımlardan mahrum edilmesi olasılığı bulunuyor.

Haber 25-06-2021 14:04

Üçüncü cinsiyeti resmen kabul eden topluluk! Güney Asya’nın transeksüel mücadelesi: Hijra

Dünyanın pek çok bölgesinde toplumsal cinsiyet normlarının dışında kalan kişiler dışlanıyor. Dışlanmanın yanında toplumsal baskı ve kimi zamanda şiddete maruz kalıyorlar. Hindistan’da varlığını sürdüren Hijra topluluğu toplum tarafından dışlanan trans bireyleri bir araya getiriyor. Üyelerini diğer trans bireylerden ayıran en önemli özellik ise resmi olarak kabul edilmiş olmalarıdır.

Trend 24-06-2021 15:49

Maçka Parkı'nda LGBT pikniğine polis müdahalesi

Maçka Demokrasi Parkı'nda, LGBT Onur Haftası kapsamında piknik yapıldı. Şişli Kaymakamlığınca yasaklanmasına rağmen tepkiler üzerine belirli kurallar çerçevesinde yapılmasına izin verilen pikniğin süresi uzayınca polis müdahale etti, kısa süreli arbede yaşandı.

Haber 22-06-2021 22:17

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, fahri LGBT üyesi yapıldı

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi önünde 13 kişilik bir ekipten oluşan LGBT üyeleri, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu Fahri LGBT üyesi yaptıklarını duyurdu.

Haber 12-04-2021 16:41

Özdemir Erdoğan'dan yeni Zeki Müren açıklaması! Sosyal medyada olay oldu

Müzisyen Özdemir Erdoğan, Türkiye’nin sanat güneşi olarak nitelendirilen efsane sanatçı Zeki Müren hakkında yeni bir çıkış daha yaptı. Erdoğan, “Eğer kötü örnek olmadıysa her toplumsal harekette boy gösteren LGBT’ler nereden çıktı?” ifadesini kullandı.

Magazin 08-03-2021 13:34

Didem Soydan Bartu Küçükçağlayan'ın mesajlarını ifşa etti! Bomba olay...

Didem Soydan LGBT'li bireyleri desteklerken "Mücbir Sebepler’de yıldızı parlayanlar ve hali hazırda yıldız olanlar, LGBT’ye niye destek olmuyorsunuz" sözleriyle dikkat çekti. Bartu Küçükçağlayan bu sözleri üstüne alınınca bakın neler yaşandı.

Magazin 04-02-2021 17:26