SPOR

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Idrissa Gana Gueye, LGBTQ+ formasını giymem dedi ve maça çıkmadı!

PSG'nin yıldız oyuncusu Idrissa Gana Gueye, LGBTQ+ temalı formayı giymek istemediği için Montpellier maçına çıkmadı. PSG'nin teknik direktörü Pochettino ise oyuncusunu koruyarak, "Gana Gueye kişisel nedenlerinden dolayı forma giyemedi. Kendi kararına saygı duyuyorum." dedi.

Idrissa Gueye

Idrissa Gueye

SEN Senegal
Yaş: 35 / Pozisyon Orta Saha
Oynadığı Takım: Everton

Fransa'da yaşanan olay sosyal medyada gündem oldu. PSG'nin yıldız orta sahası Idrissa Gana Gueye, Cumartesi günü oynanan Montpellier maçına, gökkuşağı bayrağına sahip bir formayla oynamak istemediği için çıkmadı.

TAKIMLA GELDİ ANCAK MAÇA ÇIKMADI

FS0gpfTXoAAG1E_

Yıldız oyuncu Gueye, takımla birlikte stadyuma kadar geldi fakat maça çıkmadı. Konuyla ilgili konuşan teknik direktör Pochettino ise oyuncusuna sahip çıktı. Gueye'nin kişisel nedenlerden ötürü takımdan ayrı kaldığını söyledi.

LGBTQ+ SEMBOLÜ...

160520221218208515811

Gueye'nin yokluğu, LGBTQ+ topluluğunun sembolü olan gökkuşağı bayrağını takmayı reddettiği için maçı kaçırıp kaçırmadığına dair soruları gündeme getirdi.

Geçen hafta sonu Ligue 1'in tüm maçlarında, 17 Mayıs Uluslararası Homofobi, Bifobi ve Transfobi Karşıtı Gün için bir girişimin parçası olarak, oyuncuların forma numaralarında ve kaptanların kol bantlarında bayrak vardı.


Canlı Skor


Takım
O
Av
P

En Çok Aranan Haberler