Milli Eğitim Bakanlığı Haberleri Ve Son Dakika Milli Eğitim Bakanlığı Haberleri

Milli Eğitim Bakanlığı Haberleri Ve Son Dakika Milli Eğitim Bakanlığı Haberleri

Türkiye Cumhuriyeti'ne bağımlı olarak çalışan ve eğitim hizmetlerini yasalara uygun olacak şekilde yürütmekle görevli olan Milli Eğitim Bakanlığı, planlı ve programlı bir işleyiş düzenine sahiptir. Okul öncesi, ilk ve ortaokul düzeyindeki öğrencileri pek çok açıdan geliştiren ve geleceğe hazırlayan eğitim-öğretim programlarının yeterli seviyeye ulaşmasını sağlamaktadır. Eğitim sisteminin her daim yeniliklere ve farklılıklara açık olduğunu vurgulayarak hem modern hem de güncel döneme uygun olarak değişmesine de zemin hazırlamaktadır. Bütün öğrencilerin eşit şartlar altında eğitim görmesini imkanlı hale getiren bu bakanlık, eğitim-öğretim döneminin açılıp kapanmasına kadar bütün detaylarıyla ilgilenmektedir. 10 Temmuz 2018 tarihinden beri Ziya Selçuk, ülkemizde Milli Eğitim Bakanı olarak görev yapmaktadır.

Milli Eğitim Bakanlığı Haberleri

AÖL 2. DÖNEM SINAV SONUÇLARI 2023: AÖL sınav sonuçları nasıl öğrenilir? AÖL MEB.GOV.TR giriş ekranı!

AÖL 2. dönem sınav sonuçlarına ilişkin sorgulamalar tüm hızıyla devam ediyor. 2022-2023 Eğitim ve Öğretim Yılı AÖL 2. Dönem sınavlarını 24 Nisan'da başlayıp 30 Nisan 2023 Pazar günü sona ermişti. AÖL sınav sonuçları adayların erişimine açıldı. Peki, AÖL sınav sonuçları nasıl öğrenilir?

Egitim 17-05-23 23:30

Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliği değişti

Resmi Gazete'de yayımlanan düzenlemeye göre, okul öncesi eğitim kurumlarında çocukların beslenme, temizlik hizmetleri ve eğitim programının uygulanmasına yönelik materyaller için alınan ücretler artık alınmayacak.

Yurthaber 12-05-23 10:04

Deprem nedeniyle naklini başka ile aldıran öğrencilerden 72 bin 89'u okuluna döndü

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 6 Şubat'ta yaşanan Kahramanmaraş merkezli depremler nedeniyle naklini başka illere aldıran öğrencilerden 72 bin 89'unun okullarına döndüğünü bildirdi.

Yurthaber 09-05-23 10:19

Yaz tatili ne zaman başlayacak 2023? Okullar ne zaman kapanacak? 2022-2023 MEB takvimi!

Yaz tatilinin ne zaman başlayacağı merak ediliyor. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) her yıl okullar açılmadan önce eğitim takvimini yayımlıyor. Buna göre yaz, ara ve yarıyıl tarihleri belli oluyor. Yaz tatili doğrultusunda okulların kapanacağı tarih merak konusu oldu. Peki, Yaz tatili ne zaman başlayacak 2023? Okullar ne zaman kapanacak?

Egitim 03-05-23 19:39

8 ilde öğretmen öğrenme laboratuvarları kuruluyor! MEB duyurdu: Öğretmenler için yeni dönem... Öğretmen Eğitimi Dijital Ekosistemi

Milli Eğitim Bakanlığı'nca Türkiye'de bir ilk gerçekleştirilerek "Öğretmen Eğitimi Dijital Ekosistemi" oluşturuluyor. Programın açılış töreninde konuşan Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Petek Aşkar; Ankara, İstanbul, Yalova, İzmir, Rize, Mersin, Erzurum ve Gaziantep olmak üzere sekiz ilde öğretmen öğrenme laboratuvarlarının kurulacağını duyurdu.

Egitim 02-05-23 14:28

Deprem bölgesinden diğer illere nakil olan 34 bin 985 öğrenci memleketlerine geri döndü

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, afet bölgesindeki okulların açılarak eğitim öğretimin başlamasıyla bölgedeki yaşamın normalleşmeye başladığını, bunun sonucunda da deprem bölgesinden diğer illere nakil olan 34 bin 985 öğrencinin illerine geri döndüğünü kaydetti.

Egitim 22-04-23 11:47

AÖL 3. DÖNEM KAYIT VE KAYIT YENİLEME KILAVUZU! 2022-2023 Açıköğretim Lisesi (AÖL) 3. dönem kayıtları ne zaman bitecek?

AÖL 3. dönem yeni kayıt ve kayıt yenileme ekranı merak ediliyor. Milli Eğitim Bakanlığı Açıköğretim Lisesi internet adresinden yapılan duyuruya göre 3. dönem kayıtları 11 Nisan'da başladı. Lise öğrenimlerini açıktan devam ettiren öğrenciler AÖL 3. dönem yeni kayıt ve kayıt yenileme işlemleri hakkındaki sorgulamalarına hız kazandırdılar. Peki, AÖL 3. dönem yeni kayıt ve kayıt yenileme başvuruları nasıl yapılır? 2022-2023 Açıköğretim Lisesi (AÖL) 3. dönem kayıtları ne zaman bitecek?

Egitim 11-04-23 21:42

İYİ Parti'den iki bakanlık çıkışı! 'Tabanın yüzde 40'ı Kılıçdaroğlu için çekinceli' dedi, ilk kez açıkladı: İçişleri Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı verilmeli

14 Mayıs'ta yapılacak seçimlere geri sayım sürerken Millet İttifakı cephesinden çok konuşulacak Bakanlık çıkışı geldi. İYİ Parti Ankara İl Başkanı Faruk Köylüoğlu, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun cumhurbaşkanı adaylığı konusunda "Seçmenimizin yüzde 40'ında bazı çekinceler var" dedi. Köylüoğlu tabandaki bu çekincelerin giderilmesi için iki bakanlığın İYİ Parti'ye verilmesi gerektiğini belirterek, o bakanlıkları ilk kez açıkladı.

Haber 06-04-23 09:21

AÖL SINAV TAKVİMİ 2023: AÖL sınav tarihleri ne zaman? AÖL 2. dönem sınavları online mı yüz yüze mi olacak? MEB açıkladı!

AÖL sınav takvimi merak ediliyor. 3 Nisan 2023 Pazartesi günü AÖL kayıt yenileme sürecinin sona ermesiyle beraber sınav tarihleri ve detaylar gündeme geldi. Milli Eğitim Bakanlığı'ndan (MEB) AÖL sınav tarihleri 2023 ve sınavların online mı yoksa yüz yüze mi olacağına dair açıklamada geldi. Peki, AÖL sınav tarihleri ne zaman? AÖL 2. dönem sınavları online mı yüz yüze mi olacak?

Egitim 05-04-23 21:34

Resmi yazı tüm illere gönderildi! MEB duyurdu: EYT'li öğretmenlere yeni düzenleme

Milli Eğitim Bakanlığı özel öğretim kurumlarıyla ilgili yeni kararlar aldı. Resmi yazı tüm illere gönderildi. Son alınan karara göre Emeklilikte Yaşa Takılan öğretmenler için, emekli oldukları okulla yeniden sözleşme imzalamaları halinde mevzuatta yer alan "en az 1 yıllık sözleşme süresi" koşulu aranmayacak.

Haber 05-04-23 17:46

SON DAKİKA | MEB tarih vererek duyurdu: 3 bin 500 engelli öğretmen ataması yapılacak! 45 bin öğretmen ataması ise...

Son dakika: Milli Eğitim Bakanlığı'nca 3 bin 500 engelli öğretmen ataması yapılacak. 25 Nisan'da yapılacak öğretmen atamalarıyla ilgili olarak Bakan Mahmut Özer, "2020 veya 2022 yıllarında yapılan EKPSS sınavından 50 ve üzeri puan alan adaylar başvuru yapabilecek" dedi. 3 Nisan'da başlayan başvurular 7 Nisan'da son bulacak.

Egitim 31-03-23 10:01

Bilim Otobüsü afet bölgesindeki çocuklarla buluştu

Türkiye'nin dört bir yanına bilim ve teknoloji ulaştırmak için hayata geçirilen Mobil Bilim Merkezi, deprem bölgesindeki çocuklarla buluştu.

Yurthaber 27-03-23 08:40

KPSS 2023/4 tercih kılavuzu yayımlandı! Milli Eğitim Bakanlığı personel alımı tercihi nasıl yapılır?

KPSS tercih kılavuzu ile ilgili ÖSYM tarafından son dakika açıklaması yapıldı. KPSS tercihleri her yıl ÖSYM tarafından belirtilen tarihlerde alınıyor. Milli Eğitim Bakanlığı sözleşmeli personel alımı tercihleri KPSS 2023/4 tercih kılavuzunda yer alan bilgiler ışığında gerçekleştirilecek. Peki, Milli Eğitim Bakanlığı personel alımı tercihi nasıl yapılır?

Finans 24-03-23 10:07

Depremden etkilenen 4 ildeki özel takviye kursları bugünden itibaren açılabilecek

Depremlerin ardından eğitim öğretime 27 Mart'a kadar ara verilen Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş ve Malatya'daki özel öğretim kursları ile özel okulların takviye kurslarından, isteyenler, bugün itibarıyla eğitim öğretim faaliyetlerine başlayabilecek.

Yurthaber 20-03-23 13:43

Bakan Özer: Deprem bölgesine 500 çelik konstrüksiyon okul yapılacak

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, deprem bölgesinde çelik konstrüksiyondan 500 yeni okul yapılacağını bildirdi.

Yurthaber 20-03-23 10:31

Malatya'da kurulan 24 konteyner sınıfta eğitim ve öğretim sürüyor

Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Malatya'da eğitim ve öğretim, kurulan konteyner sınıflarda sürüyor.

Yurthaber 17-03-23 11:17

Milli Eğitim Bakanı duyurdu: 5 bin personel alımı yapılacak

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, merkez ve taşra teşkilatlarından görevlendirilmek üzere 5 bin büro personeli, avukat, diyetisyen ve hemşire için personel alımı yapılacağını duyurdu.

Finans 16-03-23 10:06

LGS örnek sorular erişime açıldı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezi sınava yönelik hazırlanan örnek soru kitapçığı yayımladı.

Egitim 15-03-23 11:31

MEB'den 'çadır' açıklaması! 'İddialar doğru değil'

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), deprem bölgesinden satın alınan çadırların Bursa'ya getirilerek üzerine logo basıldığı ve yeniden bölgeye gönderildiğine ilişkin iddialara yanıt verdi. Olayla ilgili müfettiş görevlendirilip soruşturma başlatıldığı belirtilen açıklamada iddiaların doğru olmadığı aktarıldı.

Haber 11-03-23 17:32

Hatay'da gönüllü öğretmenler sınavlara hazırlanan öğrenciler için seferber oldu

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'taki depremlerin en fazla yıkıma neden olduğu kentlerden Hatay'da lise ve yükseköğretim kurumları sınavlarına hazırlanan öğrenciler için gönüllü eğitmen kadrosunun destekleriyle 192 özel sınıf oluşturuldu.

Yurthaber 02-03-23 12:47

Bu yıl deprem nedeniyle 3'e çıkarıldı! MEB'den OHAL bölgesinde öğretmen ve Bakanlık personeline yer değişikliği hakkı

Son dakika haberi: Milli Eğitim Bakanlığı, deprem nedeniyle OHAL ilan edilen illerde görev yapan öğretmen ve bakanlık personeline yer değişikliği hakkı tanındığını bildirdi. Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, dört eğitim sendikasının temsilcileri ile bir araya geldi. Toplantıda Bakanlıkça yılda 2 kez yapılan mazeret tayininin bu yıl deprem nedeniyle 3'e çıkarılması kararlaştırıldı. İşte son dakika haberinin detayları...

Haber 24-02-23 13:15

Bakan Özer duyurdu! 'Parasız yatılı' olarak yerleştirilebilecekler

Son dakika: Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, OHAL ilan edilen illerdeki ortaokul ve lise öğrencilerinin, istemeleri halinde okul pansiyonlarına doğrudan "parasız yatılı" olarak yerleştirilebileceğini açıkladı.

Egitim 17-02-23 20:13

BİLSEM'den depremzedeler için yürekleri ısıtan üretim

Milli Eğitim Bakanlığı Trabzon Faruk Başaran Bilim ve Sanat Merkezi (BİLSEM) öğrenci ve öğretmenleri ile veliler tarafından üretilen 1767 ısı ocağı deprem bölgesine gönderildi.

Yurthaber 16-02-23 12:05

MEB Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavı ertelendi

Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavı (MEB-EKYS) Kahramanmaraş merkezli yaşanan depremler nedeniyle ertelendi.

Yurthaber 15-02-23 10:28

MEB'e bağlı 4 bin rehber öğretmen, deprem bölgesindeki çocuklara destek sağlıyor

Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen bölgelerde Milli Eğitim Bakanlığınca kurulan "Psikososyal Destek Merkezi"nde, 4 bin rehber öğretmen/psikolojik danışman çocuklara destek sağlıyor.

Yurthaber 13-02-23 15:44

Anaokulu ve kreşler ne zaman açılıyor? 2023 Okul öncesi eğitim kurumları (Anaokulu-kreş) açılacak mı?

Anaokulu ve kreşlerin ne zaman açılacağı merak ediliyor. Geçtiğimiz gün Türkiye'de meydana gelen iki büyük yıkıcı deprem sonrası ortaöğretim kurumlarında eğitime ara verilirken üniversitelerde ise yaza kadar online eğitime geçilme kararı alındı. Bu gelişmeler sonucu anaokulu ve kreşlerin açılıp açılmayacağı sorgulanmaya başladı. Peki Anaokulu ve kreşler ne zaman açılıyor? 2023 Okul öncesi eğitim kurumları (Anaokulu-kreş) açılacak mı?

Haber 11-02-23 23:40

E-sınavlar ertelendi mi? Milli Eğitim Bakanlığı duyurdu!

Kahramanmaraş depreminin etkileri tüm yurtta devam ediyor. Depremin ardından eğitim ve öğretim hayatında değişimler yaşandı. Sınava girecek vatandaşlar e-Sınav'lar yapılacak mı sorusunu aratıyor. Milli Eğitim Bakanlığı E-Sınav'lar hakkında açıklama yaptı.

Haber 07-02-23 12:03

5 milyon öğrenci için 'ücretsiz yemek' uygulamasında hazırlıklar tamamlandı!

Milli Eğitim Bakanlığı'nın 2022-2023 eğitim öğretim yılı ikinci dönemi itibariyle, 5 milyon öğrenci için 'ücretsiz yemek' uygulamasının hazırlıkları İstanbul'da tamamlandı. Haftanın 5 günü verilecek yemekler, anaokullarının mutfaklarında hazırlanacak. Mutfağı olmayan anaokullarına ise, Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı meslek liseleri, öğretmenevleri ve diğer kamu kurumlarından satın alınarak, okullara ulaştırılacak.

Haber 05-02-23 16:13

Batman'da 189 çocuk yeniden okullu oldu

Batman'da, Milli Eğitim Bakanlığının "Eğitimle Yeniden Buluşma Projesi" kapsamında, çeşitli nedenlerle okula gidemeyen 189 çocuk yeniden eğitime kazandırıldı.

Yurthaber 02-02-23 15:47

Özel okullardaki ‘gizli zam’ iddiası velileri isyan ettirdi! Daha önce bedavaydı şimdi 12 bin TL istiyorlar…

Milli Eğitim Bakanlığı zam oranını yüzde 65 ile sınırladı ama iddiaya göre özel okullar o oranı ek ücretlerle aşmaya başladı. Ücretlerde yüzde 200-250 gibi artışlarla karşılaşmaya başlayan öğrenci aileleri bugün eylem yaptı ve fahiş zamlara isyan etti. İddiaya göre; özel okullarda daha önce bedava olan ETÜT dersleri için bile 12 bin TL’lik ücret talep edilmeye başlandı. İşte detaylar…

Finans 21-01-23 07:48

Kırıkkale'de çobanlık yapan öğrenci yeniden eğitime kazandırıldı

Milli Eğitim Bakanlığınca yürütülen "Eğitimle Yeniden Buluşma" projesi kapsamında, Kırıkkale'de çobanlık yapan 17 yaşındaki genç eğitime dahil edildi.

Yurthaber 19-01-23 10:26

Okul servisinde unutulmuştu! Türkiye'de günlerce konuşulan 'Alperen' davasında bakanlık 662 bin lira tazminat ödeyecek

2017 yılında İzmir'de yaşanan olayda 3 yaşındaki Alperen Sakin evinden alınmış ancak okul servisinde içeride unutulduğu için hayatını kaybetmişti. Türkiye'nin günlerce konuştuğu olay sonrasında İzmir 5. İdare Mahkemesi'nden beklenen haber geldi. Ailenin de yüzde 50 kusurlu bulunduğu davada mahkeme Milli Eğitim Bakanlığı'nın aileye 662 bin 491 lira tazminat ödemesi kararını aldı. Alperen'in babası Serkan Sakin, "Bu durumu kabul etmeyeceğiz" diyerek karara tepki gösterdi.

Haber 18-01-23 17:12

e-Okul ne zaman kapanıyor? Not girişi ve devamsızlık için son gün ne zaman? İşte MEB 2023 e-Okul kapanma tarihi...

e-Okul'un ne zaman kapanacağı yarıyıl tatili yaklaşırken veli ve öğrenciler tarafından merak konusu oldu. Bilindiği üzere yazılı sınav notlarının yanı sıra, öğrencilerin devamsızlık durumu ve karne notları bu sistem üzerinden öğrenilebiliyor. Karne günü için heyecanlı bekleyiş devam ederken Milli Eğitim Bakanlığı'nın sisteminde not girişinin ne zaman kapanacağını öğrenmek isteyenler internette yaptıkları araştırmalara hız verdi. Peki, e-Okul ne zaman kapanıyor? İşte 2023 e-Okul kapanma tarihi...

Egitim 17-01-23 09:12

Yenilenen köy okulunda hem küçükler hem büyükler eğitim alıyor

HÜSEYİN YİĞİNER - Ankara'nın Çubuk ilçesinde yenilenerek hizmete yeniden açılan 24 öğrenci mevcutlu Melikşah Mahallesi İlkokulu binasında, yetişkinlere yönelik biçki dikiş ve okuma yazma kursu açıldı.

Yurthaber 13-01-23 11:53

AÖL SINAV SONUÇLARI açıklandı mı, ne zaman açıklanacak? MEB 2022 AÖL sınav sonuçları sorgulama ekranı!

AÖL sınav sonuçları tarihi, online gerçekleştirilen açık lise sınavlarının sona ereceği 20 Aralık tarihinin yaklaşması nedeniyle merak konusu oldu. Konuya ilişkin Milli Eğitim Bakanlığı'ndan açıklama yapılıp yapılmadığını öğrenmek isteyen kişiler arama motorlarında yaptıkları sorgulamalara hız verdi. Peki, AÖL sınav sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanacak? İşte 2022 AÖL sınav sonuçları sorgulama ekranı...

Egitim 14-12-22 13:53

AÖL sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? MEB'den 2022 AÖL sınav sonuçları açıklandı duyurusu bekleniyor!

AÖL sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı Açık Öğretim Lisesi'nde okuyan öğrenciler tarafından merak konusu oldu. Milli Eğitim Bakanlığı'ndan (MEB) Online gerçekleştirilmeye devam edilen sınavlar 20 Aralık 2022 Salı günü sona erecek. Peki, AÖL sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte konuya dair detaylar ve MEB AÖL sınav sonuçları sorgulama ekranı...

Egitim 13-12-22 15:31

AÖL sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Açık lise sınavı son gün ne zaman? MEB 2022 AÖL sınav sonuçları sorgulama ekranı!

AÖL sınav sonuçları Açık Öğretim Lisesi'nde okuyan öğrenciler tarafından merak konusu olurken çok sayıda vatandaş arama motorlarında AÖL sınav sonuçları sorgulama ekranı ile ilgili araştırma yapmaya başladı. Peki, AÖL sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Açık lise sınavı son gün ne zaman? İşte Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yapılan açıklama ve 2022 AÖL sınav sonuçları sorgulama ekranı...

Egitim 12-12-22 10:17

AÖL sınav girişi nasıl yapılır, online sınav son gün ne zaman? 2022 – 2023 MEB AÖL online sınav giriş ekranı!

AÖL online sınav giriş ekranı Milli Eğitim Bakanlığı tarafından erişime açıldı. Bilindiği üzere sınavlar, 9 Aralık Cuma günü ile 20 Aralık Salı günü arasında online olarak yapılacak. Peki, AÖL sınav girişi nasıl yapılır? İşte 2022 – 2023 MEB AÖL online sınav giriş ekranı...

Egitim 09-12-22 13:59

Burdur'da 7 bin 585 öğrenciye ücretsiz yemek hizmeti sunuluyor

Milli Eğitim Bakanlığının sağladığı imkanlarla Burdur'da farklı eğitim kademeleri ve okul türlerinde, 7 bin 585 öğrenci ücretsiz yemek hizmetinden yararlanıyor.

Yurthaber 06-12-22 12:05

Kırklareli'nde 4 bin öğrenciye ücretsiz yemek veriliyor

Milli Eğitim Bakanlığının sağladığı imkanlarla Kırklareli'nde farklı eğitim kademeleri ve okul türlerinde, yaklaşık 4 bin öğrenci, ücretsiz yemek hizmetinden yararlanıyor.

Yurthaber 06-12-22 09:52

MEB'den öğretmen çocukları için yeni düzenleme! Bakan Özer duyurdu: 'Kontenjan şartını kaldırdık'

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği’nde yapılan düzenlemeye ilişkin açıklamalarda bulundu. Öğretmen çocuklarının nakil ve geçiş işlemleri konusunda değişikliğe gidildiğini belirten Bakan Özer, “Tayin olan öğretmenlerimizin çocuklarının liselere nakil konusunda yaşadığı sıkıntıları gidermek amacıyla okul değişikliği işlemlerindeki kontenjan şartını kaldırdık.” ifadelerini kullandı.

Egitim 22-11-22 14:04

Uzman öğretmenlik sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Yarım milyondan fazla öğretmen katıldı! MEB 2022 Uzman öğretmenlik sınav sonuçları tarihi

Uzman öğretmenlik sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı, 19 Kasım Cumartesi günü, 81 ilde gerçekleştirilen sınava giren adaylar tarafından merak konusu oldu. MEB Öğretmenlik Kariyer Basamakları olarak da bilinen yazılı sınavın tamamlandığını duyurdu. Sınava, yarım milyondan fazla öğretmen katıldı. Peki, Uzman öğretmenlik sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte 2022 Uzman öğretmenlik sınav sonuçları tarihi...

Egitim 19-11-22 13:14

Çankırı'da 15 Temmuz şehidinin adının verileceği okulun temeli atıldı

Çankırı'nın Şabanözü ilçesinde bir hayırseverin bağışladığı arsaya Türk Kızılayın katkılarıyla 15 Temmuz şehidi Serhat Önder adına yaptırılan okulun temeli atıldı.

Yurthaber 17-11-22 07:51

Milli Eğitim Bakanlığından suç duyurusu

Milli Eğitim Bakanlığı 'Öğretmenlik Kariyer Basamakları Sınavı' hakkındaki kamuoyunu yanıltıcı iddialar nedeniyle suç duyurusunda bulundu.

Haber 12-11-22 10:03

Son dakika: Öğretmenlik Kariyer Basamakları Sınavı ertelendi mi? Milli Eğitim Bakanlığı iddialara son noktayı koydu

Son dakika haberi... Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada "Sosyal medyada paylaşılan Öğretmenlik Kariyer Basamakları Sınavı’nın ertelendiği iddiaları gerçeği yansıtmamaktadır." ifadeleri kullanıldı.

Haber 10-11-22 17:12

Uzman Öğretmenlik sınavı iptal mi edildi, ertelendi mi? 2022 Uzman öğretmenlik sınav tarihi ve sınav giriş belgesi ekranı!

Uzman Öğretmenlik sınavı ile ilgili Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yapılan açıklamanın detayları vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. Birçok kişi arama motorlarında Kasım ayında konuya dair yaptıkları araştırmalara hız verdi. Peki, uzman öğretmenlik sınavı iptal mi edildi? 2022 Uzman öğretmenlik sınavı ne zaman yapılacak? İşte MEB'den yapılan açıklama...

Egitim 08-11-22 11:39

Öğrenci ve velileri yakından ilgilendiriyor! 2023'te kurulacak: Okul terki erken uyarı sistemi

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda gerçekleştirdiği sunumda açıklamalarda bulundu. 2023 yılında okullaşma oranını yüzde 100’e ulaştırma hedefinde olduklarını ve bu doğrultuda proje başlatacaklarını belirten Özer, yeni bir uygulamayı da duyurdu. Buna göre; öğrencilerin okulu terk etmesini önlemek amacıyla erken uyarı sistemi geliyor. Bakan Özer, tüm eğitim kademelerinde okul terki riski taşıyan öğrencilerin tespiti için erken uyarı sistemi kurulacağını belirtti.

Egitim 03-11-22 17:14

Uzman öğretmenlik sınav yerleri ve giriş belgesi yayımlandı mı? Uzman öğretmen, başöğretmenlik sınavı tarihleri

Uzman öğretmen, Başöğretmenlik sınav yerleri ve sınav giriş belgesinin yayımlanması bekleniyor. Uzman öğretmen, Başöğretmenlik kesin başvuru sonuçları Uzman Öğretmen adaylarının erişimine açıldı. Peki, Uzman öğretmenlik sınav yerleri ve giriş belgesi yayımlandı mı? İşte Uzman öğretmen, başöğretmenlik sınavı tarihleri..

Egitim 01-11-22 23:49

AÖL sınavları ne zaman? AÖL 1. dönem sınavı online mı yüz yüze mi olacak? Açık Lise sınav takvimi netleşti

AÖL sınavlarının ne zaman yapılacağı ve yüz yüze mi yoksa online olarak mı gerçekleştirileceği 14 Ekim Cuma günü sona eren kayıt sürecinin ardından başvuruda bulunan Açık Öğretim Lisesi öğrencileri tarafından merak konusu oldu. Milli Eğitim Bakanlığı Açık öğretim Lisesi sınav takvimini yayımladı. Peki, AÖL sınavları ne zaman? AÖL 1. dönem sınavı online mı yüz yüze mi olacak? İşte 2022 - 2023 eğitim öğretim dönemi Açık Lise sınav takvimi...

Egitim 31-10-22 11:59