Recep Tayyip Erdoğan kimdir?

Recep Tayyip Erdoğan kimdir?

Aslen Rizeli olan Recep Tayyip Erdoğan 26 Şubat 1954'te İstanbul'da doğdu

Doğum: 26 Şubat 1954 (67 yaşında), İstanbul

Eşi: Emine Erdoğan

Eğitim: Marmara Üniversitesi (1981)

Parti: Adalet ve Kalkınma Partisi

Çocukları: Ahmet Burak Erdoğan, Necmettin Bilal Erdoğan, Sümeyye Erdoğan, Esra Erdoğan Aslen Rizeli olan Recep Tayyip Erdoğan 26 Şubat 1954'te İstanbul'da doğdu.Recep Tayyip Erdoğan 1965 yılında Kasımpaşa Piyale İlkokulu'ndan, 1973 yılında ise İstanbul İmam Hatip Lisesi'nden mezun oldu. Fark dersleri sınavını vererek Eyüp Lisesi'nden de diploma aldı. Recep Tayyip Erdoğan Üniversiteyi Marmara Üniversitesi İktisadi ve Ticari Bilimler Fakültesi'nde okuyan Erdoğan, bu fakülteden 1981 yılında mezun oldu.

Gençlik yıllarından itibaren sosyal hayat ve siyasetle içice bir yaşamı tercih eden Erdoğan, disiplinli ekip çalışmasının ve takım ruhunun önemini kendisine çok erken yaşlarda öğreten futbolla 1969-1982 yılları arasında amatör olarak ilgilendi. Aynı zamanda bu yıllar, genç bir idealist olarak ülke ve dünya meseleleri ve toplumsal sorunlarla ilgilenen Recep Tayyip Erdoğan'ın aktif politikaya adım attığı döneme rastlamaktadır.

Recep Tayyip Erdoğan Lise ve üniversite yıllarında Milli Türk Talebe Birliği öğrenci kollarında aktif görev aldı. Recep Tayyip Erdoğan, 1976 yılında MSP Beyoğlu Gençlik Kolu Başkanlığı'na ve aynı yıl MSP İstanbul Gençlik Kolları Başkanlığı'na seçildi. 1980 yılına kadar bu görevlerini sürdüren Recep Tayyip Erdoğan, siyasi partilerin askeri darbeyle kapatıldığı 12 Eylül 1980 döneminde, özel sektörde bir süre müşavirlik, üst düzey yöneticilik de yaptı.

1983 yılında kurulan Refah Partisi ile fiili siyasete geri dönen Recep Tayyip Erdoğan, 1984 yılında Refah Partisi Beyoğlu İlçe Başkanı, 1985 yılında ise Refah Partisi İstanbul İl Başkanı ve Refah Partisi MKYK üyesi oldu. İstanbul İl Başkanlığı görevi esnasında diğer siyasi partiler için de model olan yeni bir örgütsel yapı geliştiren Erdoğan, bu dönemde özellikle kadınlarla gençlerin siyasete katılımını artırmaya yönelik çalışmalar yaptı; siyasetin tabana yayılarak geniş halk kitleleri tarafından benimsenip itibar görmesi yolunda önemli adımlar attı. Bu yapılanma, mensubu bulunduğu Refah Partisi'ne 1989 Beyoğlu yerel seçimlerinde büyük bir başarı kazandırırken, yurt genelinde de parti çalışmaları için örnek teşkil etti.

Recep Tayyip Erdoğan 27 Mart 1994 yerel seçimlerinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçildi, siyasî yeteneği, ekip çalışmasına verdiği önem, insan kaynakları ve malî konulardaki başarılı yönetimiyle dünyanın en önemli metropollerinden biri olan İstanbul'un kronikleşmiş sorunlarına doğru teşhis ve çözümler üretti. Recep Tayyip Erdoğan Su sorunu, yüzlerce kilometrelik yeni boru hatlarının döşenmesiyle; çöp sorunu ise dönemin en modern geri-dönüşüm tesislerinin kurulmasıyla çözümlendi. Hava kirliliği sorunu Recep Tayyip Erdoğan döneminde geliştirilen doğalgaza geçiş projeleriyle son bulurken, kentin trafik ve ulaşım açmazına karşı 50'den fazla köprü, geçit ve çevre yolu inşa edildi; sonraki dönemlere ışık tutacak birçok proje geliştirildi. Belediye kaynaklarının doğru kullanımı ve yolsuzluğun önlenmesi amacıyla olağanüstü önlemler alan Erdoğan, 2 milyar dolar borçla devraldığı İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin borçlarını büyük ölçüde ödedi ve bu arada 4 milyar dolarlık yatırım gerçekleştirdi. Böylece, Türkiye'nin belediyecilik tarihinde yeni bir çığır açan Erdoğan, bir yandan diğer belediyelere örnek olurken, bir yandan da halk nezdinde büyük bir güven kazandı. Recep Tayyip Erdoğan, 12 Aralık 1997'de Siirt'te halka hitaben yaptığı konuşma sırasında, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğretmenlere tavsiye edilen ve bir devlet kuruluşu tarafından yayınlanan kitapta yer alan bir şiiri okuduğu için hapis cezasına mahkum edildi ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevine son verildi.

Recep Tayyip Erdoğan, 4 ay kaldığı cezaevinden çıktıktan sonra kamuoyunun ısrarlı talebi ve gelişen demokratik sürecin bir sonucu olarak 14 Ağustos 2001'de arkadaşlarıyla birlikte Adalet ve Kalkınma Partisi'ni (AK Parti) kurdu. Kurucular Kurulu tarafından AK Parti'nin Kurucu Genel Başkanı seçildi. Milletin teveccüh ve güveni AK Parti'yi daha kuruluşunun birinci yılında Türkiye'nin en geniş halk desteğine sahip siyasi hareketi haline getirdi ve 2002 yılı genel seçimlerinde üçte iki parlamento çoğunluğuyla tek başına iktidara taşıdı.

Hakkındaki mahkeme kararı nedeniyle 3 Kasım 2002 seçimlerinde milletvekili adaylığı engellenen Erdoğan, yapılan yasal düzenlemeyle milletvekili adaylığının önündeki yasal engelin kalkması üzerine, 9 Mart 2003'te Siirt ili milletvekili yenileme seçimine katıldı. Bu seçimde oyların yüzde 85'ini alan Erdoğan, 22. Dönem Siirt Milletvekili olarak parlamentoya girdi.

15 Mart 2003 tarihinde Başbakanlık görevini üstlenen Recep Tayyip Erdoğan, aydınlık ve sürekli kalkınan bir Türkiye idealiyle, hayati öneme sahip birçok reform paketini kısa süre içinde uygulamaya koydu. Demokratikleşme, şeffaflaşma ve yolsuzlukların engellenmesi yolunda büyük mesafeler kat edildi. Buna paralel olarak ülke ekonomisi ve toplum psikolojisini olumsuz yönde etkileyen ve on yıllardır çözülemeyen enflasyon kontrol altına alındı, Türk Lirası büyük itibar kazandı. Devletin borçlanma faiz oranları aşağı çekildi, kişi başına düşen millî gelirde tarihi bir yükseliş gerçekleştirildi. Ülke tarihinde daha önce görülmemiş hız ve sayıda baraj, konut, okul, yol, hastane ve enerji santrali hizmete girdi. Maddi refah ve kalkınma hamlesindeki büyük başarıların yanı sıra Türkiye'de demokrasi ve özgürlük alanlarının genişletilmesini dünyanın saygın siyasi gözlemcileri Erdoğan'ın gerçekleştirdiği "Sessiz Devrimler" olarak isimlendirdi.

Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa Birliği'ne giriş sürecinde ülke tarihinin dönüm noktası olarak nitelenen başarılı girişimlerine ek olarak, akılcı dış politikası ve yoğun ziyaret-temas trafiğiyle Kıbrıs sorununun kalıcı çözüme kavuşturulması ve dünyanın çeşitli ülkeleriyle verimli ilişkiler geliştirilmesi konularında önemli adımlar attı. Tesis edilen istikrar ortamı iç dinamikleri harekete geçirirken, Türkiye'yi bölgesinde saygın bir merkez ülke haline getirdi. Türkiye'nin ticaret hacmi ve siyasal gücü, yalnız içinde bulunduğu coğrafî bölgede değil, uluslararası alanda da hissedilir düzeyde arttı.

Recep Tayyip Erdoğan, 22 Temmuz 2007 genel seçimlerinde yüzde 46.6 oyla büyük bir zafer kazanan Ak Parti'nin Genel Başkanı olarak Türkiye Cumhuriyeti'nin 60. Hükümeti'ni kurdu ve tekrar güvenoyu aldı. İkinci iktidar döneminin başarıyla tamamlanmasına yakın 12 Eylül 2010 tarihinde yapılan Anayasa değişiklerine ilişkin referandumda evet oylarının yüzde 58 oranına ulaşmasıyla Başbakan Tayyip Erdoğan'ın öncülük ettiği kampanya tarihi bir başarı gösterdi.

Recep Tayyip Erdoğan 12 Haziran 2011 tarihinde yapılan genel seçimlerde Ak Parti oyların yüzde 49,8'ini alarak tekrar büyük bir zafer kazandı. 3. kez Başbakanlık koltuğuna oturan Erdoğan, partisinin oylarını 3 dönem üst üste arttırarak Türk siyasi tarihinde bir ilke imza atmış oldu.

Türkiye'nin 12. cumhurbaşkanını belirlemek için 10 Ağustos 2014 tarihinde yapılan ve Cumhuriyeti tarihinde cumhurbaşkanının doğrudan halk oyuyla seçildiği ilk seçimde Recep Tayyip Erdoğan cumhurbaşkanı seçilmiştir.

Aldığı Ödüller;

29 Ocak 2004

"(AJC) Cesaret karakteri ödülü" (İngilizce: Profiles of Courage)
Amerikan Yahudi Komitesi

18 Nisan 2004
"Dünyanın En Etkili 100 Kişisi"'nden biri Time dergisi

13 Haziran 2004
"Altın Plaka" ödülü Amerikan Başarı Akademisi (İngilizce: Academy of Achievement) Geleneksel olarak verilen ödül Tayyip Erdoğan'a, aktör James Earl Jones tarafından sunulmuştur.

1 Aralık 2004
"Yılın Avrupalısı" ödülü European Voice Dergisi

2 Eylül 2005
"Avrupa Kurumlar" ödülü İtalyan Akdeniz Laboratuvarı Vakfı

1 Haziran 2006
"Tatar Madalyası" Rusya
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin tarafından verilmiştir.

8 Ağustos 2006
"Karadeniz Ülkelerinde Yılın Reformcusu ödülü" Hazar Enerji Entegrasyonu

1 Kasım 2006
"Üstün İnsani Hizmet Nişanı" Kızılay

Şubat 2007
"Kültürler Arası Diyaloğu Himaye Ödülü" Tataristan
Tataristan Cumhurbaşkanı Mintimer Şeymiyev tarafından verilmiştir.

12 Mart 2007
"2007 Barış ve Diyalog Ödülü" Rumi Forum tarafından Başbakan Erdoğan'a ve İspanya Başbakanı Zapatero'ya sunulmuştur.Zapatero'ya sunulmuştur.

15 Nisan 2007
"Kristal Hermes Ödülü" Almanya
Ödül, Almanya'nın Hannover kentinde düzenlenen bir törenle Almanya Devlet Başbakanı Angela Merkel tarafından verilmiştir.

14 Haziran 2007
2006 yılının "En Başarılı Lider Ödülü" İmedya

11 Temmuz 2007
"Agricola" ödülü BM Gıda ve Tarım Örgütü (FAO)
Ödül, açlıkla mücadele ve gıda üretiminin artırılması konusunda önemli katkılar sağlayan şahsiyetlere verilmektedir.

15 Ocak 2008
"Köprüleri İnşa Etmek" ödülü Müslüman Sosyal Bilimciler Derneği

11 Mayıs 2009
"İbn-i Sina Ödülü" Kofi Annan ve Zapatero ile birlikte ödüle layık görülmüştür.

9 Haziran 2009
"Barış, Özgürlük ve Demokrasi" ödülü Crans Montana Forumu

26 Ekim 2009

Nişan-ı Pakistan
Pakistan
Pakistan devletinin en büyük ödülü olan Devlet Onur Nişanı.

12 Ocak 2010
"İslam'a Hizmet Ödülü" Kral Faysal Fonu

23 Şubat 2010

"Sevilla, Kültürler Arasındaki Bağ Ödülü" (İspanyolca: Sevilla, Nodo entre Culturas) İspanya'dan Medeniyetler İttifakı projesinin harekete geçirilmesinde üstlendiği önemli rolü nedeniyle verilmiştir

1 Mart 2010

"Hariri Ödülü" BM Habitat ve Refik Hariri Vakfı Vakıf tarafından İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı sırasındaki başarılarından ötürü Tayyip Erdoğan’a liderlik, devlet adamlığı ve iyi yönetim’ konularında verilmiştir.

29 Nisan 2010
İkinci kez "Dünyanın En Etkili 100 Kişisi"'nden biri Time dergisi
Tayyip Erdoğan "liderler" kısmında 17'nci sıradan listeye dahil olmuştur.

27 Mayıs 2010
"FIESP Nişanı" Brezilya Sao Paulo Sanayi Federasyonu Merkezi Sanayiye yaptığı katkılardan dolayı verilmiştir.

28 Mayıs 2010
"Sigara İle Küresel Mücadele Özel Ödülü"
BM Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ)

29 Haziran 2010
"Dünya Aile Ödülü" BM Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ)
Dünya Aile Örgütü'nün 2010 yılı özel ödülüdür.

4 Kasım 2010
"Kosova Bağımsızlık Altın Madalyası" Kosova
Kosova Cumhuriyeti’nin en büyük devlet nişanıdır.

25 Kasım 2010
"Yılın Lideri" Arap Bankalar Birliği Lübnan ziyareti çerçevesinde Tayyip Erdoğan'a verilmiştir.

29 Kasım 2010
"Kaddafi İnsan Hakları Ödülü" Libya
Libya ziyareti çerçevesinde Tayyip Erdoğan'a verilmiştir.

11 Ocak 2011
"İslam Dünyası Mümtaz Şahsiyet Ödülü" Şeyh Fahad Al-Ahmad Uluslararası Hayır İşleri Ödülü Kurulu Kuveyt ziyareti sırasında Tayyip Erdoğan'a verilmiştir.

2 Şubat 2011
"Kırgız Devlet Nişanı" Kırgızistan
Kırgızistan ziyareti sırasında iki ülke ilişkileri katkısından dolayı Tayyip Erdoğan'a verilmiştir.

21 Mart 2011
2010 yılının "En Başarılı Lider Ödülü" İmedya

25 Mart 2012
"10 Yılın Şahsiyeti Şahsiyet Ödülü" IFIMES Slovenya 'nın başkenti Ljubljana'da faaliyet gösteren Uluslararası Ortadoğu ve Balkanlar Araştırma Enstitüsü (IFIMES), Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı "10 yılın şahsiyeti" ilan etti. Enstitünün 10. yıl dönümü vesilesiyle düzenlenen ödül töreninde, son 10 yılın şahsiyeti özel ödülünün Başbakan Erdoğan'a verildiği açıklandı. Başbakan Erdoğan'ın ödülü, Ortadoğu ve Balkanlar'da izlediği olumlu politikalar dolayısıyla aldığı belirtildi. Ödülün Erdoğan'a daha sonra takdim edileceği kaydedildi.

Fahri doktora
• 26 Ocak 2004 tarihinde Aziz John' s Üniversitesi'nden Recep Tayyip Erdoğan fahri doktora aldı.
• 3 Nisan 2004 tarihinde Ukrayna Ulusal Teknik Üniversitesi Kiev Politeknik Enstitüsü'nden Recep Tayyip Erdoğan fahri doktora aldı.
• 3 Nisan 2004 tarihinde Kırım Devlet Üniversitesi'nden Recep Tayyip Erdoğan fahri doktora aldı.
• 18 Mayıs 2006 tarihinde Bulgar Bilimler Akademisi'nden Recep Tayyip Erdoğan fahri doktora aldı
• 20 Temmuz 2006 tarihinde Girne Amerikan Üniversitesi'nden Recep Tayyip Erdoğan fahri doktora aldı.
• 29 Mart 2008 tarihinde Saraybosna Üniversitesi'nden Recep Tayyip Erdoğan fahri doktora aldı.
• 15 Ekim 2008 tarihinde Fatih Üniversitesi'nden Recep Tayyip Erdoğan fahri doktora aldı.
• 4 Temmuz 2009 tarihinde Maltepe Üniversitesi'nden Recep Tayyip Erdoğan fahri doktora aldı.
• 4 Temmuz 2009 tarihinde İstanbul Üniversitesi'nden Recep Tayyip Erdoğan fahri doktora aldı.
• 22 Ağustos 2009 tarihinde Halep Üniversitesi'nden Recep Tayyip Erdoğan fahri doktora aldı.Üniversite daha sonra bu ünvanı geri çektiğini açıkladı.
• 16 Nisan 2010 tarihinde Gazze İslam Üniversitesi'nden Recep Tayyip Erdoğan fahri doktora aldı.
• 18 Mayıs 2010 tarihinde Avrupa Madrid Üniversitesi'nden Recep Tayyip Erdoğan fahri doktora aldı.
• 12 Haziran 2010 tarihinde Karadeniz Teknik Üniversitesi'nden Recep Tayyip Erdoğan fahri doktora aldı.
• 2 Ekim 2010 tarihinde Piri Reis Üniversitesi'nden Recep Tayyip Erdoğan fahri doktora aldı.
• 31 Ekim 2010 tarihinde Harran Üniversitesi'nden Recep Tayyip Erdoğan fahri doktora aldı.
• 4 Kasım 2010 tarihinde Priştine Üniversitesi'nden Recep Tayyip Erdoğan fahri doktora aldı.
• 25 Ocak 2011 tarihinde Kiev Üniversitesi'nden Recep Tayyip Erdoğan fahri doktora aldı.
• 16 Mart 2011 tarihinde Moskova Devlet Diplomasi Enstitüsü'nden Erdoğan fahri doktora aldı.
• 21 Mart 2011 tarihinde Ümmü'l-Kurra Üniversitesi'nden Erdoğan fahri doktora aldı.
• 2 Temmuz 2011 tarihinde İstanbul Aydın Üniversitesi'nden Erdoğan fahri doktora aldı.
• 11 Nisan 2012 tarihinde Şanghay Uluslararası Araştırmalar Üniversitesi'nden Erdoğan fahri doktora aldı.
• 22 Mayıs 2012 tarihinde Kaid-i Azam Üniversitesi'nden Erdoğan fahri doktora aldı.
• 29 Haziran 2012 tarihinde Atatürk Üniversitesi'nden Erdoğan fahri doktora aldı.
• 21 Eylül 2012 tarihinde Kudus Üniversitesi'nden Erdoğan fahri doktora aldı.
• 5 Ekim 2012 tarihinde Yıldız Teknik Üniversitesi'nden Erdoğan fahri doktora aldı.
• 12 Kasım 2012 tarihinde Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi'nden Erdoğan fahri doktora aldı.
• 19 Ocak 2013 tarihinde Gaziantep Üniversitesi'nden Erdoğan fahri doktora aldı.
• 26 Ocak 2013 tarihinde Marmara Üniversitesi'nden Erdoğan fahri doktora aldı.

Fahri Vatandaşlık

• Şubat 2004 tarihinde Erdoğan Seul'de fahri vatandaşlık unvanını aldı.
• Şubat 2009 tarihinde Erdoğan Tahran'da fahri vatandaşlık unvanını aldı.
• Kasım 2010 tarihinde Erdoğan Prizren'de fahri vatandaşlık unvanını aldı.
• Kasım 2010 tarihinde Erdoğan Mamuşa'da fahri vatandaşlık unvanını aldı.

Recep Tayyip Erdoğan Haberleri

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kritik 'İsveç' teması!

Son dakika haberi: İsveç ve Finlandiya'nın NATO üyeliğine Türkiye'nin olumsuz karşılığı sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın diplomasi trafiği devam ediyor. Erdoğan bu kapsamda NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ile görüşmesinin ardından son olarak İsveç Başbakanı Magdalena Andersson ile görüştü. Görüşmede Erdoğan, İsveç'in terör örgütü PKK/PYD/YPG'ye karşı somut adım atmasının gerekliliğinin bir kez daha altını çizdi.

Haber 25-06-2022 16:21

Son dakika | Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO Genel Sekreteri Stoltenberg ile görüştü

Son dakik haberi: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NATO Genel Sekreteri Stoltenberg ile telefonda görüştü. İsveç ve Finlandiya’nın NATO’ya üyelik talebinin ele alındığı görüşmede Cumhurbaşkanı Erdoğan, iki ülkenin de terör örgütü PKK/PYD/YPG’ye karşı somut ve samimi adımlar atması gerektiğini vurguladı.

Haber 25-06-2022 15:48

'İdam' çıkışı gündem yaratmıştı! Erdoğan'ın sözlerine Saadet Partisi lideri Karamollaoğlu'ndan destek

Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın orman yangınlarındaki cezayla ilgili idam çıkışıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Saadet Partisi lideri Karamollaoğlu, "Ne olursa olsun cinayetlerde idam cezası muhafaza edilmeliydi" diye konuştu.

Haber 25-06-2022 14:17

3600 ek gösterge çıktı mı, ne zaman çıkacak? 3600 ek gösterge nedir, kimlere faydalanacak? İşte maaş tablosu!

3600 ek gösterge ile ilgili son dakika gelişmeleri ve yapılan açıklamalar vatandaşlar tarafından her gün yakından takip ediliyor. Kritik düzenleme 5 milyon 300 bin memur ve emekliyi ilgilendiriyor. Peki 3600 ek gösterge çıktı mı? 3600 ek gösterge nedir, kimlere verilecek? İşte konuya ilişkin ayrıntılar...

Finans 25-06-2022 11:33

Diğer Haber Etiketleri

NATO İsveç Temel Karamollaoğlu SAADET Saadet Partisi emekli maaşı Memur Cumhurbaşkanı AK Parti Adalet ve Kalkınma Partisi asgari ücret yangın Marmaris Bekir Bozdağ Kabine Toplantısı Tazminat Kemal Kılıçdaroğlu seçim son dakika haberi Estonya sosyal medya Ömer Çelik Mehmet Özhaseki İsrail Babalar Günü Karne Suudi Arabistan Türkiye Ukrayna ÖSYM Meral Akşener Ekrem İmamoğlu İBB İstanbul Büyükşehir Belediyesi sel Ankara Mersin MHP seçim anketi Van CHP Yunanistan Hakan Ural Enflasyon Cahit Zarifoğlu Devlet Bahçeli Ali Babacan DEVA Demokrasi ve Atılım Partisi Gezi Parkı Mansur Yavaş resmi gazete TÜBİTAK suriye Pakistan Ekonomi Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Arda Güler Vladimir Putin Vedat Bilgin Papa Adana Spor Toto Süper Lig MKE Ankaragücü Konut kredisi Süper Lig Trabzonspor Demet Akalın Coşkun Sabah iftar Şükriye Tutkun Tokat Çanakkale Konya atama KYK Birleşik Arap Emirlikleri Zonguldak Hazine ve Maliye Bakanlığı Galatasaray Futbol Kulübü İşçi Fatma Girik Beren Saat KOSGEB döviz Tuğba Ekinci Euro Amerikan Doları Ali Koç Fenerbahçe Futbol Kulübü Türk lirası Şahap Kavcıoğlu TCMB MTV Bekir Pakdemirli Rıdvan Dilmen Charlie Hebdo Türkiye Milli Futbol Takımı CNN Türk 15 Temmuz darbe girişimi Mesut Özil Hacı Sabancı Nazlı Kayı Mehmet Yalçınkaya Manisa TV8 Hıncal Uluç Acun Ilıcalı Exxen Gözaltı Barbaros Şansal Zülfü Livaneli Busenaz Sürmeneli Aycan Yanaç Adalet Bakanlığı Masumlar Apartmanı dizisi Farah Zeynep Abdullah Hatay Bakü Azerbaycan Galler Milli Futbol Takımı Mustafa Kemal Atatürk Tuğçe Kazaz normalleşme koronavirüs (Covid-19) Anadolu Efes Beyoğlu Hakan Taşıyan Beşiktaş Futbol Kulübü Cem Yılmaz Gökhan Özoğuz Polonya Niğde İzmir Ödemiş Letonya Nilüfer Aydan Mehmet Muharrem Kasapoğlu TRT Belgesel TRT 1 Petek Dinçöz Seren Serengil Diyarbakır pandemi Metin Akpınar Müjdat Gezen Netflix Yunus Emre Elazığ Ahmet Hakan Ahmet Hakan Coşkun Burak Özçivit Kenan İmirzalıoğlu Sağlık Bakanlığı İstanbul youtube Cem Özer facebook fetö Fethullah Gülen Kayseri şehit Gaziantep Abdulhamit Gül Mustafa Cengiz Yılmaz Morgül Başakşehir Seda Sayan anneler günü Çubuk ilçesi Selin Ciğerci Abdurrahim Albayrak Fatih Terim Artvin antalya polis Filistin Ahmet Nur Çebi Beşiktaş İlçesi Ajdin Hasic Hande Yener Çankırı Londra UEFA Avrupa Ligi Roma Kağıthane Hilal Kaplan Arsenal FC Arnavutluk Fransa Eskişehirspor Eskişehir 30 Ağustos Zafer Bayramı Uşak Rize Sakarya Karabük Ağrı Bingöl Liberya Amine Gülşe Denizlispor Gençlerbirliği Mustafa Ceceli Şenol Güneş bedelli askerlik Hulusi Akar akıllı telefon Ermenistan Kültür ve Turizm Bakanlığı Balıkesir Fazıl Say Kocaeli İran Rusya Bursa Orhan Gencebay Habib Nurmagomedov Muğla Aziz Yıldırım Zuhal Olcay Almanya Kenan Sofuoğlu Arda Turan Yozgat Hakan Şükür Wesley Sneijder Yeni Malatyaspor İspanya Star TV Hülya Avşar Necati Şaşmaz Alişan Ramazan Bayramı İbrahim Erkal yılmaz özdil Mars İbrahim Tatlıses Uğur Işılak Derya Tuna Kenan Işık

Recep Tayyip Erdoğan

Recep Tayyip Erdoğan son dakika haberleri bu sayfada yer almaktadır. Recep Tayyip Erdoğan gelişmeleri, flaş detaylar ve anlık önemli bilgileri Recep Tayyip Erdoğan haberleri sayfamızda bulabilirsiniz.

3600 ek gösterge çıktı mı, ne zaman çıkacak? İşte 3600 ek göstergenin maaşlara etkisi...

3600 ek gösterge düzenlemesi ile ilgili son dakika gelişmeleri çok sayıda memur ve emekli tarafından yakından takip ediliyor. Söz konusu düzenleme, 5 milyon 300 bin memur ve emekliyi ilgilendiriyor. Peki 3600 ek gösterge çıktı mı, ne zaman çıkacak? İşte 3600 ek göstergenin maaşlara etkisi...

Finans 25-06-2022 11:16

Asgari ücrete zam gelecek mi? 2022 Asgari ücrete yüzde kaç zam yapılacak, ne zaman belli olacak?

Asgari ücret zammı ile ilgili son dakika gelişmeleri milyonlarca çalışan tarafından yakından takip ediliyor. Asgari ücrete enflasyonun üzerinde bir zam yapılabileceği belirtiliyor. Konuya ilişkin Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yaptığı açıklamaların ayrıntıları da merak konusu oldu. Peki Asgari ücrete zam gelecek mi? Vatandaşlar "Asgari ücrete yüzde kaç zam yapılacak, ne zaman belli olacak? konu başlıklarını araştırıyor. İşte detaylar...

Finans 25-06-2022 11:02

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yangın bölgesinde dikkat çeken idam açıklaması

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Marmaris'te 4 gündür süren yangın bölgesinde önemli açıklamalarda bulundu. Son durumu açıklayan Erdoğan, yangının büyük ölçüde kontrol altına alındığını duyurdu. Yangını çıkaranlarla ilgili değerlendirmelerde bulunan Erdoğan'dan dikkat çeken 'idam' çıkışı geldi.

Haber 24-06-2022 16:55

Cumhurbaşkanı Erdoğan Muğla'da! Yangına ilişkin bilgi aldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci ve diğer ilgililerden Marmaris'te devam eden orman yangınına ilişkin bilgi aldı.

Haber 24-06-2022 12:52

Son dakika: Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, 2023 seçimleriyle ilgili 'yasaldır' deyip açıkladı!

Son dakika haberine göre Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, 2023 genel seçimlerine ilişkin "Adayımız Recep Tayyip Erdoğan'dır. Adaylığı yasaldır." açıklamasını yaptı. İşte son dakika gelişmesinin detayları...

Haber 23-06-2022 20:49

Son dakika: 'Erdoğan'ın maaşına zam' iddialarına AK Parti'li Ünal'dan yanıt! 'Böyle bir talebi olmadı'

Son dakika haberi: Geçtiğimiz günlerde TBMM'ye sunulan ek bütçe yasa teklifi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın maaşına zam yapıldığı şeklinde değerlendirmelere konu olmuş, siyasetin gündemindeki tartışmalarda yerini almıştı. AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, "Konu Cumhurbaşkanımızın ödeneğinin artırılması değil. Cumhurbaşkanımızın böyle bir talebi olmadı" diye konuştu ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na da bir çağrıda bulundu.

Haber 23-06-2022 14:44

Son dakika | Erdoğan-Selman görüşmesi sona erdi! İki ülke ortak bildiri yayınladı: Yeni bir dönem başlayacak

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Veliaht Prens Selman'ın görüşmesi sona erdi. Görüşmenin ardından iki ülke ortak bildiri yayınladı. Bildiride "İki ülke arasında yeni bir dönem başlayacak" denildi.

Haber 22-06-2022 20:32

Suudi Veliaht Prens Selman Ankara'ya geldi! İşte masadaki konular

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman saat 16.00 suların Esenboğa Havalimanı'na indi. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve diğer yetkililer tarafından karşılanan Veliaht Prens daha sonra Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne geçerek resmi törenle karşılandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Veliaht Prens'in, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde bir araya gelerek yapacağı baş başa görüşmenin ardından heyetler arası görüşme gerçekleşecek.

Haber 22-06-2022 16:27

3600 EK GÖSTERGE ÇIKTI MI? 3600 ek göstergeden kimler yararlanacak? Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'yeni formül' açıklaması!

3600 ek gösterge çıktı mı? Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 6 Haziran Pazartesi günü yapılan son Kabine Toplantısının ardından konuya ilişkin açıklamada bulundu. 3600 ek göstergeden kimlerin faydalanacağını öğrenmek isteyen vatandaşlar ve konuya ilişkin gelişmeleri takip eden kişiler internette araştırma yapmaya devam ediyor. İşte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 3600 gösterge ile ilgili yaptığı 'yeni formül' açıklamasının ayrıntıları...

Haber 22-06-2022 14:38

3600 ek gösterge maaşlara nasıl yansıyacak, kimleri kapsayacak? 3600 ek göstergede son durum!

3600 ek gösterge ile ilgili beklenen açıklama 6 Haziran Pazartesi günü gerçekleştirilen kabine toplantısının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları ve konuya ilişkin son durum vatandaşlar araştırılmaya devam ediliyor. Peki 3600 ek gösterge maaşlara nasıl yansıyacak, kimleri kapsayacak? Cumhurbaşkanı Erdoğan 3600 ek gösterge ile ilgili ne açıkladı? İşte detaylar...

Haber 22-06-2022 14:36

3600 ek göstergeden kimler faydalanacak? 3600 ek gösterge ile maaşlar ve tazminattaki artış oranı ne kadar olacak?

3600 ek gösterge ile ilgili detaylar 6 Haziran'da Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplanan Cumhurbaşkanlığı Kabinesi sonrası belli oldu. Milyonları ilgilendiren çok sayıda konu kabine toplantısında ele alındı. Cumhurbaşkanı Erdoğan toplantının ardından açıklamalarda bulundu. Vatandaşlar internette 3600 ek göstergeden kimler faydalanacak? 3600 ek gösterge ile maaşlar ve tazminattaki artış oranı ne kadar olacak? gibi soru ve konu başlıklarını araştırmaya başladı. İşte detaylar...

Haber 22-06-2022 14:26

3600 EK GÖSTERGE ÇIKTI MI? 3600 ek gösterge ne zaman, kimlere, ne kadar verilecek?

3600 ek gösterge ile ilgili son dakika gelişmeleri memur ve emekliler tarafından yakından takip ediliyor. Konu ile ilgili merakla beklenen açıklama son kabine toplantısının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılmıştı. Vatandaşlar 3600 ek gösterge çıktı mı? sorusunun yanıtını öğrenmek için araştırma yapıyor. 3600 ek göstergenin ne zaman çıkacağı, kimlere, ne kadar verileceği gibi ayrıntılar merak konusu oldu. İşte konuya ilişkin bilgiler haberimizde...

Haber 22-06-2022 14:23

3600 ek gösterge çıktı mı, ne zaman çıkacak? 3600 ek gösterge nedir, ne zaman yürürlüğe girrecek?

3600 ek gösterge çıktı mı? Memur ve emekliler konu ile ilgili son dakika gelişmelerini yakından takip ediyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan son kabine toplantısında açıklamada bulunmuştu. Vatandaşlar; '3600 ek gösterge nedir, kimlere verilecek?' soru ve konu başlıklarını araştırıyor. İşte 3600 ek gösterge ile ilgili merak edilenler...

Haber 22-06-2022 14:23

Yeniden görülen 'Man Adası' davasında karar çıktı! Kılıçdaroğlu, 489 bin lira tazminata mahkum edildi

Yargıtayın bozma kararının ardından yeniden görülen iki ayrı ‘Man Adası’ davasında karar çıktı. İki davada da kararında direnen yerel mahkeme, Kılıçdaroğlu’nun Recep Tayyip Erdoğan ve ailesine toplamda 489 bin lira manevi tazminat ödemesine hükmetti.

Haber 22-06-2022 13:29

SON DAKİKA | Erken seçim değil, erkene alınmış seçim! Flaş iddia: Erdoğan'a sunuldu, yeni seçim tarihi 14 Mayıs

Son dakika haberi: Seçim tarihiyle ilgili yeni iddia gündem yarattı. Erken seçim için muhalefetin çağrıları her geçen gün artarken, seçim için ortaya atılan yeni tarih Ankara'yı hareketlendirdi. Hükümetin erken seçim yerine erkene alınmış seçim için harekete geçtiği belirtilirken, 2023 yılı 18 Haziran tarihinde yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve genel seçimlerin 14 Mayıs’a alınması tartışılıyor.

Haber 22-06-2022 08:52

Beştepe'de kritik gün! Prens Selman Türkiye'ye geliyor

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman bugün Türkiye'ye gelecek. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Selman'ı Beştepe'de kabul etmesi beklenirken, iki ülke arasında bir dizi ticaret anlaşması imzalanacağı da belirtildi.

Haber 22-06-2022 08:07

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Estonya Başbakanı Kallas ile görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Estonya Başbakanı Kaja Kallas ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Haber 21-06-2022 15:49

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Boris Johnson arasında kritik görüşme

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşik Krallık Başbakanı Boris Johnson ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşmede, Ukrayna’daki tahılın güvenli şekilde ülkeden çıkarılması da ele alındı.

Haber 21-06-2022 14:37

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan, BM Genel Sekreteri Guterres ile kritik görüşme

Son dakika haberine göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşmede, Rusya-Ukrayna savaşıyla yaşanan krizin çözümüne dair girişimler ele alındı.

Haber 20-06-2022 19:42

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan elini öpmek isteyen yaşlı adama: Alnımdan öp!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, gerçekleştirdiği bir ev ziyaretinde elini öpmeye çalışan yaşlı adama, saygıdan dolayı izin vermedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaşlı adama 'Alnımdan öp' dedi. Bir süre duraksayan yaşlı adam bunun üzerine, Erdoğan'ı alnından öptü. O anlar ise sosyal medyada büyük ilgi dördü.

Haber 20-06-2022 12:08

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş mülteci mesajı! 'Hiç kimse sorumluluklarından kaçamaz'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Küresel Parlamenter Konferansının açılışına gönderdiği video mesajda "Son 7 yıldır dünyada en fazla mülteciye ev sahipliği yapan ülkeyiz. İkinci Dünya Savaşı'ndan sonraki en büyük insan hareketliliğinin yaşandığı günümüzde hiç kimse sorumluluklarından kaçamaz" dedi.

Haber 20-06-2022 09:54

Asgari ücrete zam yapılacak mı 2022? Asgari ücrete ne kadar zam yapılacak, ne zaman belli olacak?

Asgari ücret zammı ile ilgili son dakika gelişmeleri birçok kişi tarafından yakından takip ediliyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 6 Haziran Pazartesi günü Kabine Toplantısı sonrası açıklamalarda bulunmuştu. Son açıklama AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki'den geldi. Peki asgari ücrete zam yapılacak mı 2022? Asgari ücret zammı ne zaman belli olacak, ne kadar zam yapılacak? İşte ayrıntılar...

Finans 20-06-2022 08:13

Asgari ücrete zam gelecek mi 2022? Asgari ücret ne kadar, kaç TL olacak?

Asgari ücret zammı ile ilgili son açıklama AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki'den geldi. Öte yandan asgari ücret zammına ilişkin son durumu merak eden vatandaşlar konuya ilişkin araştırma yapmayı sürdürüyor. Peki Asgari ücrete zam gelecek mi 2022? İşte detaylar...

Finans 20-06-2022 08:13

ASGARİ ÜCRETE ZAM GELECEK Mİ? Asgari ücret zammı ne kadar olacak? Temmuz ayında ek zam yapılacak mı?

Asgari ücrete zam gelecek mi? sorusunun yanıtını öğrenmek isteyen kişiler araştırma yapmaya devam ediyor. AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki 9 Haziran Perşembe günü dikkat çeken bir açıklamada bulundu. Peki Asgari ücret zammı ne kadar olacak? İşte 'asgari ücret zammı' ile ilgili yapılan açıklamalar...

Finans 20-06-2022 08:12

ASGARİ ÜCRET NE KADAR OLACAK 2022? Temmuz ayında asgari ücrete ek zam yapılacak mı?

Asgari ücret ne kadar olacak? sorusunun yanıtı merak konusu olurken konuya dair son dakika gelişmeleri de işçi ve işverenler tarafından yakından takip ediliyor. Asgari ücrete Temmuz ayında zam yapılıp yapılmayacağını öğrenmek isteyen kişiler internette yaptıkları araştırmaları sürdürüyor. Son açıklama ise 9 Haziran Perşembe günü AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki'den geldi. Peki Asgari ücret ne kadar olacak? İşte detaylar...

Finans 20-06-2022 08:12

Asgari ücrete zam yapılacak mı 2022, ne zaman açıklanacak? Asgari ücrete ne kadar zam yapılacak?

Asgari ücret zammı ile ilgili son dakika gelişmeleri çok sayıda vatandaş tarafından yakından takip ediliyor. Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısının ardından açıklamalarda bulunmuştu. Son açıklama ise 9 Haziran Perşembe günü AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki'den geldi. Peki Asgari ücrete zam yapılacak mı 2022, ne zaman açıklanacak? Asgari ücrete ne kadar zam yapılacak? İşte detaylar...

Finans 20-06-2022 08:12

Asgari ücrete zam gelecek mi 2022? Temmuz'da asgari ücrete zam yapılacak mı? İşte son gelişmeler!

Asgari ücrete zam gelecek mi? Vatandaşlar, 3600 ek gösterge çalışmalarının tamamlanmasının ardından asgari ücret sorgulamalarına hız verildi. Konuya ilişkin detaylar merak konusu oldu. Peki Temmuz'da asgari ücrete zam yapılacak mı? İşte vatandaşların her gün ekseriyetle araştırdığı konulardan biri olan asgari ücret zammı ile ilgili son gelişmeler...

Finans 20-06-2022 08:12

Asgari ücrete zam gelecek mi 2022? Asgari ücret temmuzda artacak mı?

Asgari ücrete zam ile ilgili son dakika gelişmeleri vatandaşlar tarafından yakından takip ediliyor. Temmuz ayında asgari ücret için ara zam yapılıp yapılmayacağı şu an için belirsizliğini koruyor. Öte yandan CHP Grup Başkan Vekili Engin Özkoç konuya ilişkin flaş bir açıklamada bulundu. Peki Asgari ücrete zam gelecek mi? İşte detaylar...

Finans 20-06-2022 08:12

Asgari ücrete zam yapılacak mı 2022? Asgari ücret zammı ne kadar, kaç TL olacak?

Asgari ücrete zam yapılacak mı 2022? sorusunun yanıtı işçi ve işverenler tarafından araştırılmaya devam ediliyor. Bu yıl, asgari ücret tutarı 4 bin 253 lira olarak belirlenmişti. Geçim sıkıntısı ve enflasyondaki artış nedeniyle ara zam konusu gündemdeki yerini koruyor. Asgari ücret zammı ile ilgili gelişmeleri sizler için derledik. İşte asgari ücret zammına ilişkin son durum...

Finans 20-06-2022 08:12

Asgari ücrete zam gelecek mi 2022? Temmuzda asgari ücret artacak mı?

Asgari ücrete zam gelecek mi 2022? Memur ve emeklinin temmuz ayında alacağı zam oranı büyük oranda belli oldu. Memur ve emekli maaşlarına Temmuz ayında zam yapılacağı bilinirken, artan hayat pahalılığı karşısında asgari ücrete ek zam yapılıp yapılmayacağı ise merak konusu oldu. Konuya ilişkin peş peşe açıklamalar gelmeye devam ediyor. Peki Temmuzda asgari ücret artacak mı? İşte asgari ücret zammı konusu ile ilgili gelişmeler...

Finans 20-06-2022 08:12

Gözler bu tarihlere çevrildi! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan peş peşe kritik temaslar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye açısından kritik öneme sahip iki diplomatik temas gerçekleştirecek. Bunlardan ilki Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ın Türkiye'ye ziyareti olacak. Selman'ın Türkiye ziyareti, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 4,5 yıl aradan sonra geçtiğimiz nisan ayı sonunda Suudi Arabistan’a yaptığı ziyaretin ardından gerçekleşmesi bakımından önem teşkil ediyor. İkincisi ise 28-30 Haziran tarihlerinde Madrid’de düzenlenecek NATO Zirvesi olacak.

Haber 20-06-2022 08:09

Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İsrail Cumhurbaşkanı Herzog ile kritik telefon görüşmesi

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İsrail Cumhurbaşkanı Isaac Herzog ile telefonda görüştü. Öte yandan Dışişleri Bakanlığı İsrail Dışişleri Bakanı Yair Lapid'in 23 Haziran Perşembe günü Türkiye'yi ziyaret edeceğini duyurdu. İşte son dakika gelişmesinin detayları...

Haber 19-06-2022 18:23

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Babalar Günü' mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Babalar Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Haber 19-06-2022 13:23

Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan tarih verdi: Bu yılın sonunda açıklayacağız

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Büyük Ekonomiler Forumu'na canlı bağlantıyla katılarak önemli açıklamalarda bulundu. Enerji ve iklim konularına değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Yol haritamızı teşkil edecek uzun dönemli iklim stratejimizi ve eylem planımızı, bu yılın sonunda açıklayacağız." dedi.

Haber 17-06-2022 16:53

SON DAKİKA | Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sert tepki: Yunanistan bundan sonra başının çaresine baksın

Son dakika: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yunanistan ile yaşanan gerilime ilişkin olarak "Bu yıl yapılacak toplantıyı da yapmıyoruz. Bundan herhalde daha net, daha açık bir rest olmaz. Dürüst siyasetçi olmazsa bunlarla bir daha görüşmeyeceğiz dedik. Yunanistan bundan sonra başının çaresine baksın." dedi.

Haber 17-06-2022 13:57

Okullarda karne günü! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan öğrencilere tavsiye: Kendinizi geliştirmekten asla geri durmayın…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da karne dağıtım törenine katıldı. "Yardımcı kaynaklar artık MEB tarafından hazırlanıp, ücretsiz olarak dağıtılıyor" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, öğrencilere tavsiyede bulunarak "Tatilin sevincini doyasıya yaşarken okumaktan, araştırmaktan asla vazgeçmeyin" dedi.

Haber 17-06-2022 12:02

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Selman Türkiye'ye geliyor

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed Bin Selman 22 Haziran'da Türkiye'yi ziyaret edecek.

Haber 17-06-2022 11:39

Son dakika: NATO Genel Sekreteri Stoltenberg: 'Türkiye ve Erdoğan'ın çabalarını takdir ediyorum'

Son dakika haberi: Ukrayna'dan tahıl ihracatının gerçekleşebilmesi için Türkiye'nin de girişimleriyle dahil olduğu süreç devam ediyor. NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, konuyla ilgili açıklamasında Türkiye ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çabalarını takdir ettiğini dile getirdi.

Haber 16-06-2022 16:41

Son dakika: NATO Genel Sekreteri Stoltenberg: 'Türkiye ve Erdoğan'ın çabalarını takdir ediyorum'

Son dakika haberi: Ukrayna'dan tahıl ihracatının gerçekleşebilmesi için Türkiye'nin de girişimleriyle dahil olduğu süreç devam ediyor. NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, konuyla ilgili açıklamasında Türkiye ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çabalarını takdir ettiğini dile getirdi.

Haber 16-06-2022 16:41

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Bunu yaparsak seçimden önce seçimi kazandık demektir'

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dikkat çeken açıklamalarda bulundu. "Girdiğimiz her seçim bizim için rövanşı olmayan bir müsabaka gibidir. Kazanmak dışında ihtimali olmayan bir seçime daha hazırlanıyoruz" ifadelerini kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bunu yaparsak seçimden önce seçimi kazandık demektir" diyerek seçim mesajı verdi. Erdoğan ayrıca "İnsanlarımızı geçim sıkıntısından kurtaracak olan da enflasyonu düşürecek olan da biziz" şeklinde konuştu.

Haber 16-06-2022 15:34

Öğrenci affı nedir? 2022 Öğrenci affı ne zaman çıkacak, kimleri kapsayacak? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı!

Öğrenci affı ile ilgili beklenen son dakika açıklaması Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapıldı. Erdoğan'ın yaptığı açıklamanın ayrıntıları merak edilierken çok sayıda vatandaş konuya ilişkin yaptıkları araştırmalara hız verdi. 'Öğrenci affı nedir?' sorusunun yanı sıra 'Öğrenci affı ne zaman çıkacak, kimleri kapsayacak, şartları neler?' gibi konu başlıklarının detaylarını da öğrenmek isteyen kişiler internette sorgulama yapmayı sürdürüyor. İşte detaylar...

Egitim 16-06-2022 14:07

Öğrenci affı ne zaman çıkacak 2022? Öğrenci affı nedir, kimleri kapsayacak? İşte şartları!

Öğrenci affı ne zaman çıkacak 2022? Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 2.5 milyon öğrencinin merakla beklediği açıklamayı geçtiğimiz günlerde yaptı. Lisans ve yüksek lisansın da dahil olduğu affın Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne sunulacağını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu açıklaması sonrası vatandaşlar internette araştırma yapmaya başladı. Peki Öğrenci affı nedir, kimleri kapsayacak? İşte öğrenci affı şartları...

Egitim 16-06-2022 13:10

İYİ Partili isimden dikkat çeken sözler! "Akşener, Erdoğan'ın 3'üncü kez aday olması için çalışacak"

Seçim çalışmaları ve hazırlıkları her kulvarda sürerken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın sözlü olarak da adaylığını açıklaması sonrası yeni bir tartışma doğdu: Erdoğan 3. kez aday olabilecek mi? Liberal Demokrat Parti, konuyu YSK'ya taşırken, İYİ Partili Aytun Çıray'dan dikkat çeken bir açıklama geldi ve Genel Başkan Akşener'in, Erdoğan'ın adaylığı için çalışacağını belirtti.

Haber 16-06-2022 08:26

Son dakika: İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'ndan iddialı sözler! Orayı işaret etti: 'Gidip teslim alacağız'

Son dakika haberi: İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'ndan dikkat çeken çıkış! Büyükçekmece'deki altyapı temel atma törenine katılan İmamoğlu; 'Halkın spor yapmasını, çocukların yaz okula gitmesini engelliyorlar. Mahkeme kararı da var. İstanbul Valisine şikayet ediyorum' derken, Bakanlığa da eleştirilerini sıraladı. İşte son dakika haberinin detayları...

Haber 15-06-2022 16:59

Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO Genel Sekreteri Stoltenberg ile görüştü

Son dakika haberine göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ile kritik bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. İsveç ve Finlandiya'nın NATO'ya üyelik başvurusunun ele alındığı görüşmede Erdoğan, Türkiye'nin endişelerini yineledi.

Haber 15-06-2022 15:47