Bilişim Suçları Haberleri

Araç kiralama şirketlerinin internet sitesini kopyalayan şebekenin yöntemleri deşifre edildi

Sözde çağrı merkezi çalışanlarının mağdurlardan aldıkları paraları, suç örgütü yöneticilerinin kaldığı rezidanslara giderek elden teslim ettikleri belirlendi

Yurthaber 21-04-22 09:20

Balıkesir'de hakkında 37 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan hükümlü yakalandı

Balıkesir'de hakkında 37 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan hükümlü yakalandı

Yurthaber 07-12-21 18:32

İnternette hakaret suçunun cezası nedir? İnternette alenen hakaret yapıldıysa...

İnternette hakaret suçu cezasız bırakılmaz. İnternette hakaret suçu için ceza kesilirken dikkate alınan bazı hususlar vardır. Konu ile ilgili bilgi veren Avukat Tuğsan Yılmaz, internette hakaret suçunun cezasının 3 aydan 2 yıla kadar değiştiğine dikkat çekerek, hakaret suçunun nasıl söylemleri kapsadığını anlattı. İşte internette hakaret suçu ve cezası ile ilgili bilinmesi gerekenler...

Haber 21-06-21 12:25

Reklam amaçlı toplu e-posta ya da mesaj göndermek suç mudur?

Son dönemde en çok kullanılan reklam araçlarından biri haline gelen toplu e-posta gönderimi, maliyet, televizyon ve gazete reklamlarına oranla daha düşük olmasıyla dikkat çekiyor. Peki toplu e-posta gönderimi suç sayılıyor mu? Avukat Tuğsan Yılmaz anlattı.

Haber 15-06-21 14:23

Bilişim suçu nedir? Nasıl tespit edilir? Engellemek için bunlara dikkat

Bilişim suçu genel olarak işlenen suçun internet gibi bilişim mecrasından işlenmiş olmasından kaynaklanan suçlardır. Bilişim suçları aslında diğer suçlardan çok farklı suçlar değildir ama bu suçların gerçekleştiği ortamlar bilişim ortamları olduğu için bilişim suçları denmektedir.

Haber 03-02-21 14:07

SANAL DÜNYANIN GERÇEK TEHDİTLERİ - Sanal tehditlere karşı devriyedeler

İnternet kullanan vatandaşların güvenliği için "sanal devriye" görevi yürüten siber polislerin geçen yıl yaptığı çalışmalarda, bilişim, ödeme sistemleri ve yasa dışı bahis suçlarından 6 bin şüpheli gözaltına alındı - EGM Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkan Yardımcısı Kerim Altıay: - "Mobil bankacılık kullananların gelen güvenlik kodlarına çok dikkat etmeleri, adres çubuğunda yazan adresin kesinlikle o bankaya ait olduğunu anlamaları gerekiyor. En önemlisi, sık sık kullandıkları şifreleri değiştirmeleri gerekiyor" - "Çocukların internet kullanımını bir şekilde kontrol etmek, aslında ailelerin en önemli görevleri arasında yer alıyor"

Haber 25-03-19 11:17

SANAL DÜNYANIN GERÇEK TEHDİTLERİ - Sanal dolandırıcılık cezasız kalmıyor

İnternetten alışverişin yaygınlaşması üzerine bunu fırsata çevirmeye çalışan ve haksız kazanç elde ettiği belirlenen dolandırıcılar, "bilişim suçları" kapsamında yargılanarak hesap veriyor - Bilişim sistemleri aracılığıyla dolandırıcılık yaptığı belirlenen ve ceza alanlar arasında, kapora aldığı halde arabasını satmayan, internet aracılığıyla sattığı cep telefonu yerine parfüm gönderen ve başkasına ait banka kartıyla haksız kazanç elde edenler de bulunuyor

Haber 19-03-19 11:36

Balıkesir'de dolandırıcılık

Bilişim suçlarından aranan 2 kişi jandarma ekiplerince gözaltına alındı

Haber 28-06-18 11:13

Kullandığınız bilgisayara dikkat!

Bilişim Suçları Şubesi Komiser Yardımcısı Ahmet Yüce, internete bağlı bütün bilgisayarların güvenli olmadığını ve Türkiye'de 500 bin bilgisayarın korsanlar tarafından ele geçirildiğini açıkladı.

Haber 02-03-13 10:37

Zeus'lu vurguna polis operasyonu

İstanbul Bilişim Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri banka müşterilerinin internet hesaplarına "Zeus" adlı virüsle girerek boşalttığı öne sürülen şüphelilere operasyon düzenledi.

Haber 22-02-13 13:40

Eylül ayında 725 adet bilişim suçu işlendi

İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, 2012 yılı Eylül ayı içerisinde; 143 banka ve kredi kartı dolandırıcılığı olmak üzere toplam 725 adet bilişim suçu işlendiğini bildirdi.

Haber 29-12-12 15:08

ATM'de işlem yaparken bunlara dikkat!

İstanbul Bilişim Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri Fatih’te bir banka ATM’sine kredi kartı kopyalama aparatı ve kamera yerleştiren 3 kişiyi, taktıkları aletleri sökerken gözaltına aldı.

Haber 15-09-12 15:20

Bu cihazla yarım milyon çaldılar

Kopyaladıkları yurtdışındaki bankalara ait kredi kartlarıyla yaklaşık 500 bin TL’lik alışveriş yapan 14 kişi İstanbul’da gözaltına alındı.

Haber 05-11-11 07:11

Kasiyer kızlarla dolandırıcılık

İstanbul'da bazı istasyonlardan akaryakıt alan vatandaşların kredi kartlarını kopyalayarak komisyon karşılığı kart bilgilerini sattıkları iddia edilen 8 kişi yakalandı.

Haber 03-06-11 13:27