Celal Şengör Haberleri Ve Son Dakika Celal Şengör Haberleri

Celal Şengör Haberleri Ve Son Dakika Celal Şengör Haberleri

Türk akademisyen, jeolog ve bilim insanı Cemal Şengör, 24 Mart 1955 yılında İstanbul'da doğmuştur. Robert Kolejinden sonra State Universty of New York Albany'de lisans ve yüksek lisansını tamamlamıştır. İstanbul Teknik Üniversitesi Maden Fakültesi'nde doçent ünvanını almış, ardından profesörlüğe geçmiştir. Bu yıllarda Londra Jeoloji Cemiyeti'nden Başkanlık Ödülü, TUBİTAK'tan Bilim Ödülü, Kültür Bakanlığı'ndan Bilgi Çağı Ödülü almıştır. Aynı zamanda 1990 yılında Academia Europaea'nın ilk Türk üyesi olmuştur. Rus Bilimler Akademisi'ne kabul edilen ikinci Türk profesördür. Yerbilim ve tektonik başta olmak üzere bilim dünyasına katkılarıyla dünya genelinde tanınmıştır. Bu konulardaki 6 kitabı, 175 makalesi bulunmaktadır. Önemli üniversitede misafir profesörlük yapmış, birçok bilim dergisinin editörlüğünü ve yayın kurulu üyeliğini üstlenmiştir. Türk tarihi konusundaki aşağılayıcı ifadeleriyle oldukça tepki toplamıştır.

Celal Şengör Haberleri

Celal Şengör kimdir? HZ. İbrahim ve HZ. Musa ile ilgili konuşan Celal Şengör nereli ve kaç yaşında? Hangi okul mezunu?

Celal Şengör, Hz. İbrahim diye birinin yaşadığının kesin olmadığını söyleyerek HZ. Musa'yı da tarih bilmiyor ifadesini kullandı. Yaptığı bu açıklamalar gündem olan ünlü jeolog vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. Peki Celal Şengör kimdir? HZ. İbrahim ve HZ. Musa ile ilgili konuşan Celal Şengör nereli ve kaç yaşında? Hangi okul mezunu? İşte ünlü ismin hayatı ve biyografisi...

Haber 25-05-2022 09:58

Celal Şengör'den peygamberler hakkında tepki çeken sözler! 'Hz. Musa diye biri yok, Hz. İbrahim bir masal'

Ünlü jeolog ve tarihçi Celal Şengör, katıldığı bir televizyon programında infiale yol açan sözler kullandı. Sıra dışı ve keskin açıklamalarıyla bilinen Şengör'ün dün akşam peygamberler hakkındaki sözleri sosyal medyayı ayağa kaldırdı. 'Musa peygamber diye birisi yok' ve 'Masal o. İbrahim diye bir adamın yaşadığı malum' değil diyen Şengör büyük tepki topladı.

Haber 24-05-2022 16:53

Celal Şengör kimdir, ne söyledi? Celal Şengör Hz. Musa, Hz. İbrahim ve kutsal kitaplar için ne dedi?

Prof. Dr. Celal Şengör yaptığı açıklamaların ardından sosyal medyanın gündeminde yer alan isimlerden biri oldu. Fatih Altaylı'nın sunduğu Teke Tek programına katılan Celal Şengör'ün Hz. Musa ve Hz. İbrahim'le ilgili açıklamalarının ardından birçok kişi, 'Celal Şengör kimdir, ne söyledi?' aramalarını internet üzerinden yapmaya başladı. Peki, Celal Şengör kimdir, ne söyledi? Celal Şengör Hz. Musa için ne dedi?

Haber 24-05-2022 16:08

SON DAKİKA | Sözleri büyük tepki çekmişti! Celal Şengör ile ilgili yeni gelişme

Son dakika: Prof. Dr. Celal Şengör, üniversitede bir kız öğrencisinin eteğini kaldırıp kalçasına tokat attığını anlattığı video büyük tepki çekmişti. İstanbul Teknik Üniversitesi Rektörlüğü tarafından başlatılan soruşturmada Celal Şengör hakkında herhangi bir disiplin cezası verilmesine yer olmadığı kanaatine varıldı. İşte son dakika Celal Şengör haberinin detayları...

Haber 03-04-2022 11:45

Celal Şengör

Celal Şengör Hakkındaki Haberler Mynet'te. Celal Şengör Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Tepkiler sonrası Prof. Dr. Celal Şengör'den ilk açıklama: Cinsel taciz olduğunu düşünmüyorum

Öğrencisini taciz ettiğini anlattığı video tepkilere yol açan ve hakkında idari soruşturma başlatılan Prof. Dr. Celal Şengör, bu durumun cinsel taciz olduğunu düşünmediğini belirterek "Bana gösterilen tepkilerin birçoğunu da abartılı buluyorum" diye konuştu.

Haber 20-09-2021 14:06

Skandal sözleri tepki çekmişti! Prof. Celal Şengör hakkında soruşturma

Celal Şengör'ün öğrencisini taciz ettiğini anlattığı video tepkilere yol açmış, öğrenciler ve kadın örgütleri Şengör'ün görevden alınmasını istemişti. Şengör'ün görev yaptığı İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Rektörlüğü konuya dair açıklama yaptı.

Haber 19-09-2021 22:51

Bakan Yanık'tan Prof. Dr. Şengör'ün açıklamalarına tepki

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Prof. Dr. Celal Şengör'ün açıklamalarıyla ilgili olarak "Kadına yönelik şiddet ve tacizin tek çeşidi yok. Bu zihniyetle mücadeleye devam edeceğiz." ifadesini kullandı. Şengör’ün katıldığı Zoom etkinliğinde anlattıkları olay olmuştu. Öğrencisine uyguladığı tacizi ‘'anı anlatır' gibi rahat şekilde anlatan Şengör; öğrencisinin eteğini kaldırdığını ve tokat attığını söylemişti. Şengör'ün ifadeleri sosyal medyada büyük tepki çekmişti.

Haber 18-09-2021 00:02

Şahan Gökbakar'dan Celal Şengör'e tepki: Bu pişkinliği karşısında...

İstanbul Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Celal Şengör'ün bir öğrencisiyle anısını anlatırken kullandığı, "Eteğini kaldırdım, kıçına bir tokat attım" ifadesine tepki yağıyor. Şengör'e bir tepki de Şahan Gökbakar'dan geldi.

Magazin 17-09-2021 17:14

Celal Şengör'den skandal sözler: Eteğini kaldırıp tokat attım! Sosyal medyada büyük tepki

Prof. Dr. Celal Şengör’ün katıldığı Zoom etkinliğinde anlattıkları olay oldu. Öğrencisine uyguladığı tacizi ‘'anı anlatır' gibi rahat şekilde anlatan Prof. Dr. Şengör; öğrencisinin eteğini kaldırdığını ve tokat attığını söyledi. Şengör'ün ifadeleri sosyal medyada büyük tepki çekti.

Haber 17-09-2021 08:46

Celal Şengör'e sorulan 'fay hattı' sorusu sosyal medyada olay oldu

Prof. Dr. Celal Şengör'e sorulan "Fay hatlarını söküp taşırsak depremin önüne geçmiş olur muyuz?" sorusu sosyal medyada gündem oldu.

Haber 29-04-2021 09:04

Ece Erken ve Bircan Bali'nin Celal Şengör ile ilgili yorumu yeniden gündemde

Evli bir adamla sevgili olduğu ortaya çıkınca Beyaz TV'den istifa eden Ece Erken'in o dönem sunuculuk yaptığı Söylemezsem Olmaz programında Celal Şengör ile ilgili bir yorumu yeniden gündemde. Sosyal medya kullanıcıları videoyu paylaşarak Ece Erken'i eleştirdi.

Magazin 06-12-2020 11:44

Celal Şengör kimdir? Ünlü profesör kaç yaşında ve nerede doğdu?

Ünlü jeoloji profesörü Celal Şengör kimdir? Kaç yaşında ve nerede doğdu? Tüm Türkiye'nin takip ettiği İstanbul Teknik Üniversitesi'nin ünlü jeoloji profesörü ile ilgili bilinmeyenler, akademik kariyeri, eserleri, çalıştığı üniversiteler ve kazandığı ödülleri nelerdir? İşte tüm detaylar.

Haber 08-04-2020 23:48

Fatih Altaylı'dan canlı yayında uyuyakalan Celal Şengör'e: Uykunuzu aldınız mı?

Gazeteci Fatih Altaylı'nın sunuculuğunu yaptığı Teke Tek isimli programın konuğu olarak ağırlanan Celal Şengör'ün canlı yayın esnasında uyuyakalması medyanın gündemine oturdu.

Haber 08-04-2020 23:41

Celal Şengör'ün telefon bağlantısı sonrası Didem Arslan ve Ekrem İmamoğlu arasında canlı yayında çok sert tartışma!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Habertürk'te yayınlanan 'Türkiye'nin Nabzı' programında soruları yanıtlarken, Kanal İstanbul projesinin depremi tetikleyeceği iddiaları Prof. Dr. Celal Şengör tarafından yalanlandı. Şengör'ün telefon konuşmasının ardından moderatör Didem Arslan ve İBB Başkanı İmamoğlu arasında sert tartışma çıktı.

Haber 09-01-2020 02:20

Celal Şengör'den çok konuşulacak sözler: En cahil Türkler Müslüman olan Türklerdir

Prof. Dr. Celal Şengör’ün Azerbaycan’da bir grup öğrenciyle sohbet ettiği sırada söylediği sözler olay yarattı. Yanındaki bir kişinin çektiği görüntülerde Şengör'ün, "En cahil Türkler Müslüman olan Türklerdir" şeklindeki sözleri büyük tepki çekti.

Trend 09-12-2019 13:30

Celal Şengör'den 'İstanbul depremi' açıklaması: Maksimum 7,6 büyüklüğünde olacak

Silivri'deki 5.8'lik deprem sonrası önemli açıklamalarda bulunan Prof. Dr. Celal Şengör, İstanbul'daki son yıllarda meydana gelen depremleri yorumladı. Beklenen büyük İstanbul depremiyle ilgili de değerlendirmelerde bulunan Şengör "Büyük İstanbul depremi maksimum 7,6 büyüklüğünde olacak" dedi.

Haber 27-09-2019 08:18

Celal Şengör yine Twitter'ın gündemine oturdu! 'Carl Sagan sahtekarın biriydi'

Özellikle son günlerde yaptığı açıklamalarla sosyal medyanın gündeminden düşmeyen isim Celal Şengör.

Trend 08-02-2019 10:53

Celal Şengör: İnsanları gömmek aptalca

Organ bağışı konusunda söylediği sözler nedeniyle tepki çeken Prof. Dr. Celal Şengör, 'İnsanları gömmek aptalca, bunlar yedek parça' ifadesini kullanarak, araştırma yapılabilmesi için bütün vücudunu bağışlayacağını söyledi.

Haber 29-01-2019 07:27

Celal Şengör'ün 'organ nakli' sözlerine büyük tepki: Suç duyurusunda bulunacağız

Jeolog Prof. Dr. Celal Şengör'ün organ bağışına karşı olduğunu belirterek, "Elin dangalağına verip onu yaşatmanın anlamı yok" sözleri, organ nakilli hastalardan tepki gördü. Antalya'da Akdeniz Böbrek Hastalıkları ve Organ Nakli Sosyal Yardımlaşma Derneği (AKBÖHONDER) üyeleri profesör hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunmaya hazırlanıyor.

Haber 23-01-2019 10:35

Celal Şengör'den organ bağışı açıklaması: Elin dangalağını yaşatmanın anlamı yok

Prof. Dr. Celal Şengör'ün organ bağışıyla ilgili yaptığı açıklamalar tartışma yarattı. Katıldığı televizyon programında organ bağışını doğru bulmadığını belirten Şengör, "Elin dangalağına verip onu yaşatmanın anlamı yok" dedi.

Haber 21-01-2019 14:35

İnsan dışkısı yedim diyen Celal Şengör'e olay sözler: Ne b.k yiyeceğine karışacak değiliz!

Ahmet Hakan, bugünkü "Mide bulandırdın be Celal Hoca" başlıklı yazısında Prof. Dr. Celal Şengör'ün "Dışkımı yedim" açıklamasına değindi. "İnsan dışkısı acıydı, bu bir merak meselesi" diyen Celal Şengör hakkında Hakan yazısında "Celal Hoca! Ne b.k yiyeceğine karışacak değiliz tabii. Son tahlilde özgür bir adamsın. Fakat yeter artık!" ifadelerini kullandı.

Haber 11-10-2018 07:00

Celal Şengör: Dışkımı yedim!

Prof. Celal Şengör, Ekşi Sözlük kullanıcılarının sorularını yanıtladı. "Dışkı yedirmek işkence değil" sözleriyle tepki çeken Şengör, bir kullanıcının "Kendi dışkınızı hiç yediniz mi? Beğendiniz mi? Dışkı yemek isteyenlere neler önerirsiniz?" sorusuna "Kendi dışkımı yedim. Bu bir merak meselesidir, merak eden her şeyi dener" diyerek cevap verdi.

Haber 10-10-2018 07:16

Ünlü profesör Celal Şengör'den inanılmaz itiraf: Dışkımı yedim

Açıklamalarıyla gündemden düşmeyen ünlü profesör Celal Şengör, Ekşi Sözlük kullanıcısı tarafından kendisine sorulan "Kendi dışkınızı hiç yediniz mi?" sorusuna cevap vererek, "Yedim. Özellikle insan dışkısı acıydı." dedi.

Haber 09-10-2018 21:44

Fatih Altaylı: Şengör'ün attığı 'Kanuni Sultan Süleyman salağın tekiydi' oltasını herkes yuttu

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, Prof. Dr. Celal Şengör'ün "Piri Reis'in hayatındaki en büyük talihsizliği Kanuni Sultan Süleyman gibi bir salağın zamanında doğmuş olmasıdır" açıklamasının planlı yapıldığını söyledi.

Haber 03-03-2018 11:48

Celal Şengör'den olay sözler: Kanuni Sultan Süleyman salağın teki!

Prof. Dr. Celal Şengör, “Piri Reis’in hayatındaki en büyük talihsizliği Kanuni Sultan Süleyman gibi bir salağın zamanında doğmuş olmasıdır” dedi.

Haber 02-03-2018 12:01

Celal Şengör: İdeal yönetim monarşidir, demokrasiye sempatim yok

İTÜ öğretim üyesi Prof. Dr. Celal Şengör yine tartışılacak açıklamalara imza attı. Demokrasiye sempatim yok diyerek monarşiyi savunan Şengör, "Sen yüksek mahkemenin atamasını politikacıya yaptırırsan, o yüksek mahkeme istediğin kadar bağımsız değildir. Monarşi bağımsızdır, tamamen bağımsızdır" dedi.

Haber 26-11-2017 14:33

Ünlü profesörden canlı yayında deprem uyarısı

Fay hareketliliğini çizerek anlatan Şengör, "Türkiye Batı'ya atılıyor. Türkiye'nin Batı'ya atılması 1939 Erzincan, 1941 Reşadiye, 1942 Erbaa, 1944 Bolu, 1967 Adapazarı, 1999 Gölcük ve Kaynaşlı, gelecekte İstanbul depremi. Şimdi burası eli kulağında..." ifadelerini kullandı.

Haber 13-11-2017 11:16

Bakan, Prof. Şengör'e hak verdi: Katılıyorum, bağımsızlığımız gider

2030'a kadar İstanbul'da çok ciddi bir deprem olacağını hatırlatan ve bu depremin sonuçlarına dair Prof. Dr. Celal Şengör'ün "Türkiye'nin bağımsızlığı gider" tespitine katıldığını söyleyen Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, "Kentsel dönüşümü hızlandırmamız lazım" dedi. Özhaseki ayrıca, bina bazlı dönüşüm yerine mahalle konseptine geçilmesi gerektiğini de belirtti.

Haber 07-11-2017 10:49

Celal Şengör’den korkutan deprem açıklaması

Fatih Altaylı'nın programına konuk olan Prof. Dr. Celal Şengör, Ege'deki depremlere ilişkin oldukça kritik açıklamalarda bulundu. Deprem olduğunda bilgisi olmayan kişilerin ekranlara çıkarıldığını öne süren ve bu duruma isyan eden Şengör, Ege'deki fay hatlarını gösterdi ve fayların hepsinin 7'lik deprem üretebileceğini açıkladı. Olası İstanbul depremine ilişkin açıklamalarda da bulunan Şengör, "İstanbul’da deprem olacağı kesin" ifadesini kullandı.

Haber 14-06-2017 11:14

Celal Şengör'den tartışmalı 'dışkı' özrü

Jeoloji profesörü Celal Şengör, 12 Eylül'de nsanlara dışkı yedirilmesini işkence olarak görmediğini açıkladı. Celal Şengör tepkilerin ardından sözlerinin yanlış anlaşıldığını savunarak özür diledi.

Haber 22-11-2015 10:54

'Bizans'ı Osmanlı'ya tercih ederim'

İTÜ jeoloji profesörü Celal Şengör'ün Osmanlı için söylediği sözler şaşırttı.

Haber 29-01-2013 10:34

"Tek eşlilik doğaya aykırı"

Cumhuriyet Bilim ve Teknoloji Dergisi’ne bir yazı yazan Prof. Doğan Kuban, “Monogami (tek eşlilik) insan icadıdır. Tarih boyunca monogami olmamıştır” dedi

Haber 16-06-2011 09:32

Ünlü Prof.’tan pornoya övgü

Prof. Dr. Celâl Şengör, porno sitelerinin insanlar için son derece faydalı olduğunu, kendisinin de öğrencilik yıllarından itibaren pornoyu sevdiğini belirtti.

Haber 11-06-2011 03:11