Davulcu Haberleri

Antalya'da müzisyen genci öldürdüğü iddia edilen tutuklu sanık yargılanıyor

Antalya'da yılbaşı eğlencesinde davul ve keman çalmak için kente gelen 19 yaşındaki genci silahla öldürdüğü iddia edilen sanığın yargılanmasına devam edildi.

Yurthaber 12-09-23 14:49

Düğünde şok olay! Davul çaldığı sırada kalp krizi geçirip hayatını kaybetti

Hatay’ın Dörtyol ilçesinde bir davulcu katıldığı düğünde davul çaldığı sırada kalp krizi geçirerek yaşamını yitirdi.

Haber 11-12-22 09:52

Bahşişinin peşini bırakmayan davulcu ‘Kredi kartı geçerlidir’ deyip pos cihazı getirdi: Şaka yapıyor sandım

Adana'da kardeşinin nişan töreninde halay çeken Mahfuz Taş’ın (28) yanına giden davulcu Taş'tan bahşiş isteyince ise ‘Çok bahşiş dağıttım, üzerimde kalmadı’ yanıtını aldı. Bunun üzerine davulcu, pos cihazı getirip ‘Kredi kartı geçerlidir’ diyerek bahşiş aldı. Yaşadığı olay karşısında şaşıran Taş, “Ben davulcu şaka yapıyor zannettim ama pos cihazını getirince kredi kartını çıkartıp temassız işlemle bahşiş verdim” şeklinde konuştu. O anlar sosyal medyada binlerce kez izlendi.

Haber 31-07-22 11:11

Düğünde sandalye ile güreş tutan davulcuyu görenler şaştı kaldı

Çorum'daki bir düğünde kaydedilen görüntüler ilgi uyandırdı. Bölgede 'fenomen davulcu' olarak bilinen Faruk Çakmak, boş sandalye ile güreş tuttu.

Haber 26-07-22 10:01

Davulcu

Davulcu Hakkındaki Haberler Mynet'te. Davulcu Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Akrobatik davulcuyu izleyenler şaştı kaldı! Müziğin ritmine kendini kaptırıp ateşi bile kafasıyla söndürdü

Elazığ'da sünnet düğününe katılan bir davulcu ilginç hareketleri ile izleyenleri şaşırttı. Davul çalarken kendinden geçip müziğin ritmine kapılan şahıs, akrobatik hareketlerden yere uzanıp ölü taklidi yapmaya, davula kafa atmaktan yanan ateşi kafası ile söndürmeye kadar birçok ilginç harekete imza attı.

Haber 14-07-22 10:58

Kırkpınar müzisyenliği kuşaktan kuşağa aktarılıyor

Kırkpınar Müzisyenleri Derneği Başkan Yardımcısı Alaattin Zurnacı: - "Bizim sanatımız atadan, dededen, babadan gelmekte"

Yurthaber 01-07-22 09:08

Uşak'ta bir köyün ramazan davulcusu çocuklar oldu

Davulcunun bu ramazan çalışamayacağını belirtmesi üzerine, köyde yaşları 12 ila 17 arasında değişen 7 çocuk, köy sakinlerini davulla sahura kaldırma görevini üstlendi - Muhtar İlyas Sungur: - "Gençlerimizin kültüre sahip çıkması bizim için bir gurur kaynağı oldu"

Yurthaber 20-04-22 13:54

Samsun'da kapıyı açmayan baba-oğula davulcu saldırısı!

Samsun'un Atakum ilçesinde, bir apartmana girmek isteyen davulcu ve yanındaki kişilere kapıyı açmayan baba-oğul saldırıya uğradı. Davulcu ve yanındaki 5 kişi tarafından tekme ve yumruklarla dövülen baba-oğul yaralanarak hastaneye kaldırıldı. Olay anı bir binanın güvenlik kameralarına anbean yansıdı.

Haber 19-04-22 19:49

Kapıya gelen sahte davulcuya dikkat! Yaka kartı yoksa, 'Ben ramazan davulcusuyum' diyorsa inanmayın

İstanbul'da Ramazan boyunca görev yapacak olan davulcuların sayısının 3 bin 500 olacağı açıklanırken, Muhtar Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Selami Aykut uyarıda bulundu. Aykut "Korsan davulcuların, mevcut davulcularımızın emeğini yediklerine şahit oluyoruz. Bir davulcu kapınıza geldiğinde yaka kartı yoksa 'ben ramazan davulcusuyum' diyorsa inanmayın. Üzeri fotoğraflı, muhtar kaşeli kartı varsa mahallenizin resmi davulcusudur. Buna dikkat edelim'' ifadelerini kullandı.

Haber 01-04-22 10:08

43 kişi arasında tek! Kadınların yapamayacağı hiçbir şey yok

Çorum’da belediye bünyesinde ramazanda davul çalacak 43 gönüllüden biri seçilen Hatice Kırcı (35), davul eşliğinde mani söyleyerek vatandaşları sahura kaldıracak. Hatice Kırcı, “Kadınların yapamayacağı hiçbir şey yok, bunu başardım. Çok mutluyum bu imkanı bana tanıyanlara teşekkür ediyorum” dedi.

Haber 30-03-22 18:58

Foo Fighters davulcuları Taylor Hawkins’in ölümünün ardından turnelerini iptal etti

Foo Fighters, davulcuları Taylor Hawkins’in ölümünün ardından turnelerini iptal ettiklerini açıkladı. 50 yaşındaki Hawkins geçen hafta Kolombiya’nın başkenti Bogota’daki konserlerinden önce hayatını kaybetmişti.

Haber 30-03-22 09:43

İstanbul'u sahura 3 bin 300 davulcu kaldıracak

Tüm İstanbul Muhtar Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Selami Aykut: - "İstanbul'da davulcularımız hazırlıklarını tamamladı. Bizler her ramazanda olduğu gibi bu ramazanda da davulcularımızı hazırlıyoruz"

Yurthaber 24-03-22 11:02

Tekirdağlı müzisyen Uludağ'da kayak yaparken davul çaldı

Tekirdağlı müzisyen Uludağ'da kayak yaparken davul çaldı

Yurthaber 07-01-22 16:36

Elektrik direğinde davul şovu şaşkına çevirdi

Kahramanmaraş’ta bir düğün etkinlinde davul çalan müzisyen, müziğin ritmiyle hızını alamayarak elektrik direğine tırmandı. Burada ters dönüp gösterisini sürdüren müzisyen, daha sonra üzerindeki kıyafetleri yırtarak gösterisini sonlandırdı.

Haber 20-11-21 17:59

Zurnacıya davul tokmaklı saldırı

Samsun'da zurnacıya davul tokmağı ile saldırarak parasını gasp eden iki kişinin 10 bin lira çaldığı öğrenildi. Saldırganların zurnacı ve zurnacının davulcu oğlu olduğu öğrenildi.

Haber 19-09-21 17:15

Düğünde akılalmaz kaza! Alevli şov yapan davulcu kendini yaktı

Şanlıurfa'da davula kolonya döküp şov yapmaya çalışan davulcu Müslüm Akan (47) alevlerin üzerine sıçramasıyla yandı.

Haber 01-09-21 13:20

Düğünde panik anları! Davulcunun alevli şovu kötü bitti

Şanlıurfa’da bir düğünde sahne alan davulcunun kolonyalı alev şovu kötü bitti. Davulun üzerinde birden parlayan alevler davulcunun saçı ile yüzünü yakarken o anlar kameraya yansıdı.

Haber 01-09-21 12:26

Sahur vakti turist dehşeti! Önce davulu bıçakladı, sonra davulcuyu kovaladı

Şişli'de sahur vakti davul çalan kişiye, turist olduğu belirtilen kişi bıçakla saldırdı. Önce davulu bıçaklayan turist sonra da davulcuya tekme atarak kovalarken, o anlar cep telefonu kamerası ile kaydedildi.

Haber 28-04-21 11:09

Ramazan davulcusundan yürekleri ısıtan davranış! Topladığı bahşişlerle 30 yetim çocuğu sevindirdi

Bursa'nın İnegöl ilçesinde ramazan aylarında vatandaşları sahura kaldıran davulcu, bu yıl topladığı bahşişlerle 30 yetim çocuğu sevindirdi.

Haber 27-04-21 09:53

Neye uğradığını şaşırdı! Üzerine çarşaf örtüp, sahurda davulcuyu korkuttu

Kahramanmaraş'ta akli dengesi yerinde olmadığı belirtilen B.S. (67), üzerine örttüğü beyaz çarşafla ramazan davulcusunun karşısına çıktı. Şoke olan davulcu korkudan elinden davulu atıp kaçarken, o anlar cep telefonuyla kaydedildi.

Haber 25-04-21 13:24

Davulculardan yeni akım! Sosyal medya onları konuşuyor

Ramazan ayında sahur vakti maniler eşliğinde vatandaşları uyandıran davulcular, zaman zaman ilginç gösterileriyle de dikkat çekiyor. Sosyal medya hesabından paylaşılan sıra dışı davulcular Ramazan ayının renkleri arasında yer alıyor.

Haber 25-04-21 10:49

Sahur vakti davul çalan polisin görüntüleri izleyenleri gülümsetti

Şanlıurfa’da sahur vakti kameralara ilginç bir görüntü yansıdı. Devriye polis ekibi, yolda karşılaştıkları ramazan davulcusunun elindeki davulu alıp çalmaya başladı.

Haber 23-04-21 10:27

Ramazan davulcusundan korona isyanı! 2 yıldır İllallah ettirdin

Bursa’nın İnegöl ilçesinde Ramazan ayında kamyonet kasasında davul çalan Yıldıray Palabıyık, manisinde koronaya isyan etti. Palabıyık, ''2 yıldır İllallah ettirdin, Türk milletine mesafe koydurttun, Yaşlı genç demeden aldın götürdün'' diyerek dikkat çekti.

Haber 15-04-21 09:35

Bu mahallede davul çalmak yasak! 'Davul çalanın davulu patladı, çalan kişi aklını kaybetti' iddiası

Bursa’da Emirsultan hazretlerinin türbesinin ve camisinin bulunduğu mahallede, yüzlerce yıldır ramazan ayında sahurda davul çalınmıyor. Mahallede davul çalanların tokat yediği, aklını kaybettiği ve farklı hallere büründüğü yönündeki rivayetlerden ötürü yıllardır bu mahalleli 'pilava pilava' diye zillere ve kapılara vurularak sahura kaldırılıyor.

Haber 13-04-21 13:59

Kırşehir'de ramazan davulcuları bahşişlerini belediyeden alacak

Kırşehir'de ramazan davulcuları bahşişlerini belediyeden alacak

Yurthaber 12-04-21 17:05

Bursa'da ramazan davulcularına adabımuaşeret, ritim ve mani eğitimi veriliyor

Bursa'da ramazan davulcularına adabımuaşeret, ritim ve mani eğitimi veriliyor

Yurthaber 09-04-21 12:17

Kahramanmaraş'ın kurtuluşu etkinliklerinde mehter takımı ve davulcular üstü açık otobüsle kenti turladı

Kahramanmaraş'ın kurtuluşu etkinliklerinde mehter takımı ve davulcular üstü açık otobüsle kenti turladı

Yurthaber 05-02-21 22:41

Şaşkına çeviren olay! Davulcu düğünde sandalye ile güreşti

Çorum'un İskilip ilçesinde davulcu Faruk Çakmak (37), düğün töreninde sandalye ile güreş tuttu. İzleyenlerin şaşırdığı Çakmak, "İnsanları eğlendirmek istedim" dedi.

Haber 24-08-20 13:40

Sinop'ta renkli anlar! Daha fazla bahşiş almak için çatıya çıktı

Sinop'ta bir düğün törenine katılan davulcu daha fazla bahşiş toplayabilmek için düğün evinin çatısına çıkarak gösteri yaptı. Sosyal medyada paylaşılan görüntüler büyük ilgi gördü

Haber 18-08-20 15:49

Ankara'da davulcu iki grup arasında silahlı kavga

Ankara’da aralarında anlaşmazlık çıkan davulcu iki grup arasında silahlı kavga yaşandı. Kavga sonucunda bir kişi pompalı tüfekle yaralandı.

Haber 14-07-20 16:38

120 davulcu sosyal mesafeye kuralına uyarak davul çaldı

Şanlıurfa’da koronavirüs önlemleri kapsamında bu yıl sahurda davul çalamadıkları için bahşiş alamayan 120 Ramazan davulcusu Kızılkoyun Mağaraları önünde sosyal mesafe kuralına uyarak davul çaldı.

Haber 21-05-20 13:57

Ramazan davulcusu koronavirüsü manilere taşıdı

Kocaeli’nin Kartepe ilçesinde davulcu, ramazan dolayısıyla halkı sahura kaldırırken, koronavirüsü de manilere taşıdı.

Haber 29-04-20 15:21

Avcılar’da 6 davulcunun soyadı hem şaşırttı, hem de güldürdü

Avcılar'da Ramazan ayı süresince 10 mahallede görev yapacak olan 25 Ramazan davulcusuna düzenlenen tören ile yelek, maske ve kimlikleri dağıtıldı. Davulculardan 5'inin soyadının 'Davulcu', birisinin ise 'Zurnacı' olması dikkat çekti.

Haber 29-04-20 12:39

Asker uğurlamasında davulcular kavga etti

Asker uğurlamasında davulcular kavga etti

Yurthaber 03-02-20 15:53

Şanlıurfa'da düğünde maganda kurşunu: 1 ölü, 1 yaralı

Viranşehir ilçesindeki olayda kurşunun isabet ettiği davulcu hayatını kaybetti

Yurthaber 26-09-19 21:46

Şanlıurfa'da düğünde maganda kurşunu: 1 ölü, 1 yaralı

Viranşehir ilçesindeki olayda kurşunun isabet ettiği davulcu hayatını kaybetti

Haber 26-09-19 21:43

Ramazan davulcularından Dünya Tütünsüz Gününe özel mani

Sağlık Bakanlığının Dünya Tütünsüz Günü etkinliklerine ramazan davulcuları söyledikleri manilerle katıldı

Haber 31-05-19 10:48

Sahurda davulcuya bu sefer DJ de eşlik etti

Konya’da sahurların vazgeçilmezi Ramazan davulcusuna bu kez bir DJ (Disk Jockey) de eşlik etti. Davul geleneği ve DJ performansının birleşmesiyle sokaklarda renkli görüntüler oluştu.

Trend 20-05-19 15:20

Seçim vaadini tutup tokmağı eline aldı

Denizli'de seçim öncesi mahallesinde davulculuk yapmayı vadederek seçilen üniversite öğrencisi muhtar, ramazan ayının başlamasıyla davulu boynuna astı, tokmağı eline aldı.

Trend 10-05-19 11:25

Datçalılar, kadın davulcunun manileriyle sahura kalkıyor

Muğla'nın Datça ilçesinde, sahurda davul çalma geleneğini bir kadın davulcu yaşatıyor. Datça'nın tek davulcusu olan, bir çocuk annesi Özlem İsar (42), geçen yıl olduğu gibi bu yıl da sokakları dolaşıp, ramazan manileri eşliğinde davul çalıp, Datçalıları sahura kaldırıyor.

Haber 06-05-19 10:52

Davullu zurnalı Ramazan karşılaması! İlk sahur bakın nasıl geçti

Ramazan ayının geleneksel habercileri davulcular, ilk mesailerine başladı. Ramazan geleneğini devam ettiren davulcular, maniler eşliğinde vatandaşları sahura kaldırdı.

Haber 06-05-19 07:31

Ramazan davulcularının sahur mesaisi

Ramazan davulcularının sahur mesaisi

Haber 06-05-19 03:23

Davulcunun ritim şovu sosyal medyada rekor kırdı

Müzisyen bir gencin davul ile yaptığı ritm şov sosyal medyada paylaşım rekorları kırıyor.

Trend 19-12-18 10:16

Ünlü müzisyene tecavüz suçlaması

Ünlü İzlandalı rock grubu Sigur Ros'un davulcusu Orri Pall Dyrason, hakkında tecavüz suçlaması yapılmasının ardından gruptan ayrıldı.

Haber 02-10-18 13:55

Çılgın davulcunun şovunu izleyenler hayrete düşüyor

Tunceli’de nişan ve düğün törenlerinde davulculuk yapan Muharrem Yılmaz, yaptığı şovlarla sadece kentte değil sosyal medyada da fenomen haline geldi.

Trend 08-08-18 10:56

Böyle davulcu görülmedi! Düğünde adeta kendinden geçti

Sosyal medyada yayılan bir davulcunun görüntüsü paylaşım rekoru kırıyor. Düğünde davul çalarken adeta kendinden geçen davulcu tüm dikkatleri üzerine çekti.

Trend 26-07-18 11:25

Yeni Şafak yazarı Fatma Barbarosoğlu: Davul sesi şehrin ruhuna uygun değil

Yeni Şafak yazarı Fatma Barbarosoğlu, Ramazan ayı boyunca sahur saatlerinde sokaklarda gezen Ramazan davulcularına tepki gösterdi. Barbarosoğlu, davul sesinin şehrin ruhuna uygun olmadığını söyleyerek, "Bu ilkelliğe son verelim" dedi.

Haber 28-05-18 10:30

Ramazan davulcuları korkudan o mahalleye adım dahi atamıyor

Ramazan geldiği andan itibaren sokakları çınlatan davul sesi, Türkiye'nin tek bir mahallesinde duyulamıyor. Çünkü davulcuların o mahalleye girmeye ödleri kopuyor.

Haber 25-05-18 13:47

Düzce'de davulcular şehir turu attı

Düzce'de davulcular şehir turu attı

Haber 17-05-18 20:00