Diş Hekimi Haberleri Ve Son Dakika Diş Hekimi Haberleri

Diş Hekimi Haberleri Ve Son Dakika Diş Hekimi Haberleri

Diş hekimi, ağız, dudak ve dişten oluşan ağız boşluğu ve çevre dokularını tedavi eden hekimdir. Diş Hekimi olmak için Türkiye’de yer alan herhangi bir devlet ya da vakıf üniversitesinden 5 senelik diş hekimliği fakültesi eğitimi almak gereklidir. Yurtdışında eğitim gören Diş Hekimlerinin, mesleği yapabilmeleri için Yükseköğretim Kurulu tarafından, Yurt dışı Yükseköğretim Diplomaları Denklik Yönetmeliği’ne uyun olarak denkliğinin kabul edilmesi ve Sağlık Bakanlığı onayı gerekir. Diş hekimleri, dişlerin, dil etlerinin, çene ve ağız dokularının sağlığını korumak, diş hastalıkları ve düzensizlikleri teşhis etmek, tedavi ve rehabilite etmekle alakalı her türlü mesleki faaliyeti gösterme yetkisine sahiptir. Diş hekimleri, dolgu, temizleme, kanal ve benzeri işlemlerin yanı sıra uzmanlık eğitimi alarak ortodonti tedavisi uygulayabilirler. Her yıl 6 Mart tarihinde ''Dünya Diş Hekimleri Günü'' kutlanır.

Diş Hekimi Haberleri

Sağlıklı diyoruz ama diş sağlığı için çok tehlikeli! Dişleri teker teker döküyor

Gündelik hayatta sağlıklı olduğunu düşünerek yaptığımız birçok alışkanlığımız bulunuyor. Bu alışkanlıklar vücudun belirli bölgeleri için sağlıklı olsalar da başka bölümler için risk oluşturabiliyor. Diş hekimleri diş sağlığını tehdit eden ve sık sık kullanılan o hataları paylaştı.

Haber 05-02-23 14:10

Hakkari'de sahte diş hekimleri yakayı ele verdi! Akıllara Ayşe Özkiraz geldi

Türkiye, geçtiğimiz günlerde Tekirdağ'da doktor olmayan Ayşe Özkiraz'ın hastanede kendini doktor gibi tanıtıp ameliyatlara girmesini konuşmuştu. Bu kez de Hakkari'den sahte diş hekimi haberi geldi. Yüksekova ilçesinde ruhsatsız diş kliniği işleten ve diş hekimliği unvanı olmayan 2 kişi gözaltına alındı.

Haber 27-01-23 22:06

Mide bulandıran gerçek! Diş hekimi diş fırçanızdaki görünmeyen riski açıkladı

Diş sağlığımızı korumak için dişlerimizi düzenli olarak fırçalamamızın önemi her fırsatta belirtiliyor. TikTok'ta paylaşım yapan bir diş hekimi diş fırçaları hakkında bilmediğimiz çarpıcı gerçekleri açıkladı. Paylaşılan videoyu izleyen sosyal medya kullanıcıları bu mide bulandırıcı gerçekten sonra düzenlerini değiştirdiklerini söyledi.

Haber 22-01-23 13:40

Bu sefer de sahte diş hekimi yakalandı! Tam 20 yıldır...

Sahte doktor ve psikologdan sonra şimdi de sahte diş hekimi yakayı ele verdi. Mersin'de kendisini 'diş hekimi' olarak tanıtıp, 20 yıldır merdiven altı diş tedavisi yaptığı belirlenen M.Ç. yakalanarak gözaltına alındı. İşlemlerinin ardından mahkeme sevk edilen kişi tutuklandı.

Haber 04-01-23 09:47

Diş hekimlerinin kimseye söylemediği sırrı! Dişleri inci gibi bembeyaz yapacak

Dişlerin temizliğine dikkat etmek hem sağlığı hem de görünümü etkiliyor. Kimse sararmış ve tartarlı dişlere sahip olmak istemiyor. Sararmış dişler iletişimde bile sorunlara yol açıyor. Diş hekimleri diş beyazlaması için çeşitli yöntemler kullanıyor. İşte diş hekimlerinin kimse söylemediği diş beyazlatan doğal çözüm...

Haber 28-12-22 09:45

TikTok’u karıştıran iddia! “Diş hekimleri muayene sırasında kısa süre önce oral seks yapıp yapmadığınızı anlıyor”

Yaygın bir söylenti diş hekimlerinin muayene sırasında hastalarının kısa bir süre önce oral seks yapıp yapmadığını anlayabildiğine yönelikti. Şehir efsanesine dönen bu söylentiyi TikTok’ta ‘misginadarling’ kullanıcı adıyla paylaşım yapan Gina, diş hekimine giderek araştırmak istedi. Gina’nın paylaşımı kısa sürede gündem oldu.

Trend 26-11-22 09:57

Doktor ile hasta arasında 'çok beklettin' kavgası! 'Tedavinizden vazgeçtim' deyince daha da sinirlendi

Trabzon'da bir hasta randevu alarak gittiği diş doktorunda iğne yapılıp bir saat bekletilince öfkelendi. 'Çok bekletildim' diyerek diş doktoruna tepki gösterince doktor da tedavisinden vazgeçtiğini söyledi. Doktorun cevabına daha da sinirlen hasta, diş hekimini doktorluktan attırmakla tehdit etti. İkili arasında yaşanan gerginlik kameralara yansıdı.

Haber 20-10-22 08:51

Bakan 'iyi haberi arkadaşlarınıza verin' dedi ve detaylarını açıkladı! Asgari ücret seviyesine çıkarılıyor

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabından intörn doktor ve diş hekimliği beşinci sınıf öğrencilerinin beklediği haberi duyurdu. Yeni torba yasayı işaret eden Bakan Koca iki grubun aylık ödemelerinin net asgari ücret seviyesine çıkarılacağını belirtti.

Haber 08-10-22 16:20

Dişlerimizi yıllardır yanlış fırçalıyormuşuz! Bu yöntem diş çürüklerini önlüyor, dişleri bembeyaz yapıyor

Diş bakımı hem sağlık hem de görünüm için oldukça önem taşıyor. Kimse çürük ve bakımsız görünen dişlere sahip olmak istemiyor. Diş bakımında en sık kullanılan diş fırçalama dişlerimizin daha sağlıklı olmasını sağlıyor. Ancak uzmanlar diş fırçalamanın yanlış yapıldığını belirtiyor. İşte daha sağlıklı ve beyaz dişler için doğru fırçalama yöntemi...

Haber 20-09-22 10:35

Aile Diş Hekimliği uygulaması pilot illerden Karabük'te başladı

Kentte yaklaşık 28 bin çocuğu kapsayacak uygulamada ilk etapta 9 diş hekimi aile diş hekimi olarak görev yapacak - Uygulama kapsamında 2-12 yaş aralığındaki her çocuğa bir aile diş hekimi tanımlandı

Yurthaber 18-08-22 10:41

Bingöl'de diş hekimini darbettiği öne sürülen şüpheli yakalandı

Bingöl'de diş hekimini darbettiği öne sürülen şüpheli yakalandı

Yurthaber 26-07-22 21:05

Mersin'de diş hekimini darbeden zanlı tutuklandı

Olay anı, polikliniğin güvenlik kamerasına yansıdı

Yurthaber 21-07-22 11:36

Uzun ömürlü bir hayat için dişlerinizi ne zaman fırçaladığınız çok önemli

İyi genler, sağlıklı yaşam ve spor yapmak uzun bir ömrün anahtarı gibi görünse de başka faktörler de bu durumu etkileyebiliyor. Değiştirilebilir faktörler arasında ilginç bir gerçek ortaya çıktı. Araştırmaya göre, önemli olan değiştirilebilir bir faktör, dişlerinizi günün belirli bir saatinde fırçalamak.

Haber 23-06-22 16:02

Japonya’da hizmetçi kostümlü çalışanlar popüler oldu! “Korkuyu hafifletmek istedik”

Japonya’nın Tokyo kentinde bir diş hekimi hastalarının korkularını hafifletmek için ilginç bir yöntem tercih etti. Hastalarıyla iyi ilişkiler kurmak istediğini dile getiren diş hekimi, çalışanlarının anime ve manga kostümleri giymesine karar verdi. Diş hekimlerinin hastalarını sakinleştirmek için kullandığı yöntem için ekstra bir ücret talep edilmiyor.

Trend 22-06-22 12:04

Kadıköy'de öldürülen diş hekiminin katil zanlısı yakalandı

Kadıköy’de muayenehanesinde öldürülen diş hekimi Şeyma Biran’ın katil zanlısı yakalandı. Şüphelinin cinayetin ardından kaçarak hızla uzaklaştığı anlar güvenlik kamerasına yansıdı.

Haber 24-05-22 00:58

Kadıköy'de korkunç cinayet! Diş hekimi, ofisinde ölü bulundu

İstanbul Kadıköy'de ofisi bulunan 64 yaşındaki diş hekimi Şeyma Biren'den haber alamayan yakınları, polise haber verdi. 6 katlı binanın 1'inci katında bulunan ofise giren ekipler, kan donduran manzarayla karşılaştı. Kan gölüne dönen iş yerinde yerde yatarken bulunan yaşlı kadının canice öldürüldüğü ortaya çıktı.

Haber 21-05-22 07:13

Dişçi korkusu yaşayanlar için en uygun tedavi yöntemi

Dişçi korkusu bazı kişilerde küçük yaşlardan itibaren görülüyor. Dişçi korkuları genellikle yıllar geçtikçe aşılsa da ileri yaşlarda da bu korkuya sahip olan birçok kişi bulunuyor. Dişçi korkusu nedeniyle dişçiye gitmekten çekinenler için uyutularak yapılan tedavi en uygun tercih oluyor. Uyutularak yapılan tedavi son yıllarda büyük ilgi görüyor.

Haber 11-04-22 10:15

Dişçide taciz iddiası! 'Mesajlar doğru, cinsel anlamda yakınlaşmamız vardı'

İzmir'de diş hekiminin hastasına cinsel içerikli mesajlar atması sonucu, H.K. isimli hasta suç duyurusunda bulundu. Diş hekimi olan İ.E., mahkemede verdiği ifadede kendisine şantaj yapıldığını ifade ederken, hakkında ‘cinsel taciz’ suçundan 2 yıla kadar hapis cezasıyla dava açıldı. İ.E., ''Duygusal ve cinsel anlamda yakınlaşmamız oldu. İlişkimiz 1 sene kadar sürdü. Dosya içeriğinde bulunan mesajlar doğrudur ancak bu mesajlar ilişkimiz olduğu süre içerisinde göndermiş olduğum mesajlardır'' dedi.

Haber 16-03-22 15:47

Fotoğraf meraklısı diş hekimleri, sağlık çalışanlarının Kovid-19 mücadelesini görüntüledi

Kütahya'da görevli diş hekimleri Efkan Oğur ve Binnur Gültekin, salgın sürecinde sağlık çalışanlarının yaşadıklarını 1000 fotoğraf karesiyle gözler önüne serdi - Diş hekimi Binnur Gültekin: - "Kovid-19 ile mücadelenin içinde olmayan insanların yaşanan zorlukları kafalarında canlandırmaları çok zordu. Bu yaşananları çektiğimiz fotoğraflarla ölümsüzleştirerek anlatmak istedik"

Yurthaber 14-03-22 11:02

DUS yerleştirme sonuçları açıklandı mı? 2021-DUS yerleştirme yerleştirme sonuçları nasıl öğrenilir? Diş Hekimliği Uzmanlık Eğitimi giriş sınavı yerleştirme sonuçları sorgulama ekranı!

DUS yerleştirme sonuçları ile ilgili Türkiye Cumhuriyeti Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı'ndan beklenen açıklama geldi. 2021 Diş Hekimliğinde Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı yerleştirme işlemlerinin tamamlandığı duyurulurken DUS yerleştirme sonuçları açıklandı mı? 2021-DUS yerleştirme sonuçları nasıl öğrenilir? sorularının yanıtı merak konusu oldu. İşte Diş Hekimliği Uzmanlık eğitimi giriş sınavı yerleştirme sonuçları sorgulama ekranı ve detaylar...

Haber 28-02-22 14:47

İngiltere’de diş hekimi randevusu yetersizliği: ’11 dişimi kendi ellerimle çektim’

İngiltere’de pandemi nedeniyle diş hekimi randevularında büyük bir yığılma yaşanıyor. Diş hekimleri ise para kazanmak için Ulusal Sağlık Sistemi’nden gelen randevular yerine özel randevulara öncelik vermek zorunda kaldıklarını söylüyor. Peki İngiltere’deki bu kriz ne boyutta?

Haber 06-10-21 06:03

Gülüş tasarımı nedir? Mükemmel gülüş planlaması nasıl yapılır?

Sosyal medya sayesinde, estetik uygulamalara olan ilginin ciddi şekilde arttığını belirten Protetik Diş Tedavisi Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Gülcan Pirbudak, daha güzel bir gülüşe sahip olmak için yapılan estetik uygulamalar hakkında detaylı bilgi aktardı.

Kadin 14-07-21 10:34

Şaşkına çeviren olay! Diş hekimi ağrıyan 20'lik dişini kendi çekti

Samsun'da bir diş doktoru ağrıyan 20'lik dişini kendisi çekti. Dişini çektiği videoyu hastalarına da izleten doktor bu sayede kendisine korku ile gelen hastalara cesaret ve güven veriyor.

Haber 23-06-21 10:51

Diş çekimi sonrasında nelere dikkat edilmeli? Diş çekildikten sonra kaç saat yemek yenilmez?

Diş çekimi genellikle diş hekimlerinin en son çare olarak başvurduğu yöntemdir. Diş çekiminin sonrasında yemek yenilmemesi önerilmektedir. Diş çekimlerinin yapılmasında ve sonrasında dikkatli olunması gerekir. Diş Hekimi Denizhan Uzunpınar konu hakkında bilgiler verdi.

Haber 03-06-21 16:55

Doğru diş fırçalama tekniği nedir? Diş fırçalamak ne işe yarar?

Diş ve ağız sağlığının korunmasının en etkili yolu diş fırçalama düzeninden geçer. Ancak düzenli olarak diş fırçalamanın dışında teknikleri de büyük önem taşır. Çünkü doğru bir şekilde fırçalama işlemi tamamlandığında ağız tam anlamıyla temizlenemez. Diş Hekimi Denizhan Uzunpınar konu hakkında bilgiler verdi.

Haber 31-05-21 11:23

Diş hekimi taciz iddiasıyla darp edilmişti! Görüntüler ortaya çıktı

İstanbul Kadıköy'de yabancı uyruklu genç kadın, bir diş doktoru tarafından tacize uğradığını söyleyince çevredeki vatandaşlar doktoru darp etti. Polis ekipleri tarafından incelenen güvenlik kameraları sonrası doktorun suçsuz olduğu ortaya çıktı. Taciz iddialarının asılsız olduğunu söyleyen doktor, "Resmen yargısız infaz ettiler. Kamera kayıtları olmasaydı durumu ispatlayamayacaktık" diye konuştu.

Haber 17-05-21 15:11

2020 DUS sınavı zor muydu kolay mıydı? 2020 DUS sınavı yorumları belli oldu

2020 senesinde yapılması planlanan DUS sınavı pandemi tedbirleri çerçevesinde 2021 senesine ertelenmişti. Adayların heyecanla beklediği sınav 7 Mart saat 10:00 itibariyle yapıldı. Peki 2020 DUS sınavı soruları nasıldı? DUS sınavı zor muydu kolay mıydı? İşte Diş Hekimliğinde Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı olan DUS sınav yorumları...

Haber 07-03-21 11:39

Son Dakika: Sağlık Bakanlığı doktor, diş hekimi ve eczacı ataması yapılacak! işte başvuru tarihleri!

Son dakika haberine göre Resmi Gazete'de yayınlanan karar göre, Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşlarına doktor, diş doktoru ve eczacı ataması yapılacak. Sağlık Bakanlığı atama başvuruları 8-15 Mart tarihleri arasında yapılacak. Başvuru değerlendirme sonuçları 29 Mart Pazartesi PBS üzerinden ilan edilecek.

Finans 05-03-21 17:23

Ortodonti tedavisinde yaş sınırı var mı? Ortodonti tedavisi nasıl yapılır, kimlere uygulanır?

Diş hekimliğinin özel bir dalı olan ortodonti ile ilgili her yaştan insanın merak ettiği bazı sorular bulunuyor. Özellikle ortodonti tedavisinde yaş sınırı var mı sorusunun yanıtı araştırılıyor. Peki, ortodonti tedavisi nasıl yapılır, kimlere uygulanır? Diş Hekimi Denizhan Uzunpınar konuyla ilgili önemli bilgiler verdi.

Haber 16-02-21 15:32

Diş sıkmanın zararları nelerdir? Neden diş sıkarız? Diş sıkma tedavisi nasıl olur?

Bazı insanlarda özellikle geceleri uykuda diş sıkma problemi görülebiliyor. Bu rahatsızlıktan şikayetçi olanlar diş sıkmanın zararları nelerdir diye merak ediyor. Uzman Diş Hekimi Burak Kapılı diş sıkmanın dişleri olumsuz etkilediğini belirtti. Peki, neden diş sıkarız? İşte detaylar…

Haber 08-02-21 17:45

Diş fırçası ne kadar sürede değiştirilmeli? Diş macunu ve diş fırçası seçiminde bunlara dikkat

Ağız bakımı için diş macunu ve diş fırçası seçerken hekim yönlendirmesi çok önemlidir. Doğru teknikle uzun süre diş fırçalayarak ve ağız bakım ürünleri kullanarak sağlanacak sağlıklı bakım sayesinde hem ağız kokusu önlenebilir hem de dişler ömür boyu sağlıklı şekilde kullanılabilir.

Haber 15-01-21 09:55

Dünyayı dolaşarak yoksul insanların diş tedavilerini ücretsiz yapan Brezilyalı diş hekimi!

İnsanın sevdiği için yapması hayattaki en büyük mutluluklardan bir tanesidir. Üstelik sevdiğiniz işte insanlara yardım etmenin bir yolunu bulabiliyorsanız ve onları hayallerine kavuşturuyorsanız bu en kutsal görevlerden biri haline dönüşür. İşte Brezilyalı diş hekimi Felipe Rossi tam olarak bunu yapıyor. Kurduğu NGO Por1sorrisso Vakfı ile birlikte dünyayı dolaşan Rossi, yoksul insanların diş tedavilerini gerçekleştiriyor.

Trend 08-01-21 09:41

Başkentte yakalanan iki gasp şüphelisi tutuklandı

İzlerini kaybettirmeye çalışan zanlılar, polisin 263 saatlik güvenlik kamerası kayıtlarını incelemesinin ardından yakalandı

Yurthaber 06-01-21 08:54

Depremden son anda kurtulan diş hekimi yaşadıklarını anlattı

Diş hekimi Arda Hacarlıoğlu: - "Can havliyle aşağıya doğru koşmaya başladım. Kapıcı dairesinden de koşanları gördüm. Olay 5-10 saniye kadar sürdü gibi. Kendimi dışarıya attıktan 5-6 adım sonra binanın çöktüğünü gördüm. Her yer toz, bulut, dumandı" - Yıkılan kiniğin sahibi Onur Yedikara: - "Şu anda içeride 3 meslektaşımız var. Kurtarma ekipleri de canla başla çalışıyor. İnşallah en kısa sürede onları sağ salim buradan çıkaracağız ve sevdiklerine kavuşturacağız"

Yurthaber 01-11-20 16:30

Alaska'da elektrikli kaykay üzerinde diş çeken diş hekimine 12 yıl hapis cezası

ABD'nin Alaska eyaletinde, elektrikli kaykay üzerinde hastasının dişini çekerken kendisini videoya kaydettiren bir diş hekimi, 12 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Haber 19-09-20 13:40

Mabel Matiz: Diş çekmeyi özlüyorum

İkinci mesleği diş hekimliği olan Mabel Matiz, katıldığı yayında işine duyduğu özlemi dile getirdi.

Magazin 12-06-20 16:52

Diş hekimlerinden uyarı: Yeni normalde diş hastanelerine gitmek güvenli mi?

Koronavirüs salgınında en fazla risk altında bulunan sağlık çalışanlarının içinde diş hekimleri de yer alıyor. Normalleşme dönemiyle birlikte artan diş hekimi randevularına dikkat çeken Prof. Dr. Selçuk Basa, diş hekimine direkt başvurudan önce mutlaka telefon ile veya internet üzerinden bilgi almanın önemine değinerek, pandemi döneminde diş sağlığı için yapılması gerekenleri de anlattı.

Haber 01-06-20 14:24

Bursa'da diş hekimini bıçakla yaralayan sanığın yargılanmasına devam edildi

Bursa'da diş hekimini bıçakla yaralayan sanığın yargılanmasına devam edildi

Yurthaber 16-04-20 12:07

Bursa'da diş hekimini bıçakla yaralayan sanığın cezai ehliyeti araştırılacak

Bursa'da diş hekimini bıçakla yaralayan sanığın cezai ehliyeti araştırılacak

Haber 22-01-20 14:31

Osmaniye'de korkunç olay! Diş hekimi kendini astı

Osmaniye'de diş hekimi Aykut P. (27), evinin teras katında, kendini asarak yaşamına son verdi.

Haber 06-01-20 11:39

Çocuklarda diş sağlığı neden önemli?

çocuklarda diş sağlığının önemini ve diş bakımı için yapılması gerekenleri anlatan Diş Hekimi Tuba Atamözlü, ağız bakımı yapılmadığında neler yaşanacağına da değindi.

Trend 12-12-19 13:27

Kendisi çabuk çürüdüğü gibi yanındakini de çürütüyor!

20’lik dişler ağızda en çok sorun çıkaran dişlerin başında geliyor. Ağrı, çürük, enfeksiyon ve damağa gömülü kalma gibi birçok probleme neden olabiliyor. Sanılanın aksine 20’lik dişlerin çekimi ve cerrahi tedavileri kolay ve konforlu bir şekilde yapılabiliyor.

Trend 19-11-19 12:05

Bursa'da diş hekimine bıçaklı saldırının davası

Bursa'da diş hekimine bıçaklı saldırının davası

Yurthaber 05-11-19 13:46

Bursa'da diş hekimine bıçaklı saldırının davası

Bursa'da diş hekimine bıçaklı saldırının davası

Haber 05-11-19 13:45

Fakir insanlara gülüşlerini geri veriyor!

Brezilyalı bir diş hekimi yoksul insanların dişlerini bedavaya yenilemek için şehir şehir ülke ülke geziyor. İşte o mukemmel dişçinin insanlara kattığı unutulmaz mutluluk ve değişim...

Trend 31-10-19 11:44

GÜNCELLEME - Diş hekiminin yanlış tedavi sonucu öldüğü iddiası

Trafik kazası sonrası gittiği hastanede yanlış teşhis ve tedaviye bağlı damar yaralanması ile beyin kanaması geçirmesi sonucu hayatını kaybettiği iddia edilen diş hekimi Gamze Uğurlu Urhan'ın cenazesi, Antalya Adli Tıp Kurumu morgundan alındı - Cenaze Alanya ilçesinde toprağa verildi CENAZE TÖRENİ EKLENDİ

Yurthaber 02-10-19 18:23

GÜNCELLEME - Diş hekiminin yanlış tedavi sonucu öldüğü iddiası

Trafik kazası sonrası gittiği hastanede yanlış teşhis ve tedaviye bağlı damar yaralanması ile beyin kanaması geçirmesi sonucu hayatını kaybettiği iddia edilen diş hekimi Gamze Uğurlu Urhan'ın cenazesi, Antalya Adli Tıp Kurumu morgundan alındı - Cenaze Alanya ilçesinde toprağa verildi CENAZE TÖRENİ EKLENDİ

Haber 02-10-19 18:22

Diş hekiminin ölümünde korkunç şüphe

Antalya'nın Alanya ilçesinde, trafik kazası sonrası gittiği hastanede yanlış teşhis ve tedaviye bağlı damar yaralanması ile beyin kanaması geçirmesi sonucu yaşamını yitirdiği öne sürülen diş hekimi Gamze Uğurlu Urhan'ın cenazesi, ailesi tarafından morgdan alındı.

Haber 02-10-19 13:47