Ensest Haberleri Ve Son Dakika Ensest Haberleri

Ensest Haberleri Ve Son Dakika Ensest Haberleri

Anne, baba, kardeş, büyük anne, büyük baba, dayı, hala, amca, teyze ve torunlar gibi yakın akrabalar arasında gerçekleşen cinsel ilişkiye ensest denir. Bu ilişki gönüllü veya gönülsüz bir şekilde olabilir. Bu durum birçok kültürde bir tabu olarak ifade edilir. Eğer bu ilişkide bir tarafın rızasına rağmen diğer taraf baskı, zorlama, kandırma gibi yollarla elde edilmeye çalışılıyorsa istismar konusu ortaya çıkar. Yapılan araştırmalarda en yaygın olarak görülen ensest türünün büyük erkek kardeş ve küçük kız kardeş arasında olduğu bulunmuştur. En nadir görülen ise anne-oğul ensestidir. Ayrıca bu durum, ensest yasağı adı altında kuramsal bir kategori olarak antropoloji ve psikanaliz açısından da değerlendirilir.

Ensest Haberleri

En az 550 çocuğu var! Sperm donörü kara listeye alındığını söyledi... Menilerini imha etmesi istenildi

Hollanda’da yaşayan 41 yaşındaki Jonathan Jacob Meijer, sperm bağışçısı olarak kısa en az 550 çocuğun babası olduğunu tespit edilmesinden sonra ülkede kara listeye alındı. Sperm bağış sayısının ensest ilişki riskini arttırdığı ifade edilerek Meijer’in sperm bağışında bulunması mahkeme tarafından yasaklandı.

Trend 29-04-2023 09:07

''Peygamberim'' diyerek kandırdı! 50 kişilik cemaatin 20'si karısıydı... Bazıları sadece 9 yaşındaydı

ABD, Arizona doğumlu Samuel Rappylee Bateman, reşit olmayan çok sayıda kız çocuğunu eski bir karavanda taşırken yakalanması üzerine tutuklandı. Olayın ardından ortaya çıkan gerçekler ise şoke ediciydi. Çünkü Bateman, kendisini peygamber ilan ederek birçok insanı bir tarikat altında toplamış, 50 kişilik bu tarikata mensup insanların 20'sini eş ilan etmişti. Karavanda taşıdığı kızlar ise içlerinde 9 yaşında olanları bile olan eşleriydi.

Trend 05-12-2022 16:30

Ricky Martin’e yeğeninden ‘ensest’ suçlaması! İddialar mide bulandırdı

Dünyaca ünlü Porto Rikolu şarkıcı Ricky Martin'in başı belada. Gösteri dünyasının yıllara meydan okuyan şarkıcısı hakkında dudak uçuklatan iddialar ortaya atıldı. Bu iddiaların bu kadar gündeme gelmesinin nedeni ise yeğeni tarafından ortaya atılması. Eğer ünlü şarkıcı suçlu bulunursa 50 yıla kadar hapis cezası alabilir!

Magazin 16-07-2022 14:54

Arkansas'ta tecavüz ve ensestte dahi kürtaj yasaklandı

ABD’nin Arkansas eyaletinde her ne sebeple olursa olsun kürtaj yasaklandı.

Haber 10-03-2021 12:06

Ensest

Ensest Hakkındaki Haberler Mynet'te. Ensest Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Fransa'yı sarsan 'ensest kitabı' skandalı!

45 yaşındaki avukat Camille Kouchner'in kaleme aldığı "La familia grande" yani "Büyük Aile" adlı kitap, önce Fransa'yı, çok geçmeden de tüm dünyayı salladı. Olay yaratan kitapta Kouchner, üvey babası olan önde gelen Fransız entelektüel Olivier Duhamel'i, ikiz kardeşini 14 yaşından itibaren taciz etmekle suçluyor. Tanınmış kişilere yönelik ensest iddialarıyla çalkalanan Fransa'da peş peşe istifalar gelirken, Macron da devreye girdi.

Haber 15-02-2021 12:08

Ensest çift iki oğlunu öldürdü!

İngiltere'de akıllara durgunluk veren bir olay yaşandı. 6 çocukları olan ensest bir çift iki oğullarını öldürdü, dört çocuklarını da öldürme teşebbüsünde bulundu. Çift ömür boyu hapis cezası aldı.

Trend 13-11-2019 15:00

O liderden önemli 'kürtaj' açıklaması

Amerika Başkanı Donald Trump cinsel saldırı, ensest ilişki ve ciddi sağlık riski dışında kürtaja karşı olduğunu belirtti.

Trend 20-05-2019 09:46

Murat Başoğlu ve Hande Bermek hiçbir şey olmamış gibi birlikte!

Murat Başoğlu'ndan boşanan Hande Bermek'in evliliğini sadece kağıt üzerinde noktaladığı önceki gün çekilen görüntülerle ortaya çıktı.

Magazin 09-06-2018 11:16

Antalya’da iki kızına cinsel istismarda bulunan baba tutuklandı

Antalya’nın Konyaaltı ilçesinde, bir sitede kapıcılık yapan Ali İhsan Ç. (36), iki kızına cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklandı.

Haber 25-05-2018 02:45

Ensest ilişki şoke etti! Kızı 16 yaşındayken...

Dağınık bir ailenin geldiği nokta dünyayı dehşete düşürdü. Küçükken evlatlık verdikleri kızıyla 16 yaşında tekrar görüşen Steven ve Alyssa Pladl çiftinin evlilikleri bu buluşmadan sonra hızla çatırdamaya başladı.

Haber 15-02-2018 13:42

Ensest ilişkiyi anlatan masala tepki yağıyor: Kızıyla evlenmek isteyen kral!

Youtube'a yüklenen bir masal videosu ortalığı karıştırdı. Öz kızıyla evlenmeye çalışan bir kralın ve ondan kaçmaya çalışan prensesin hikâyesini anlatan ve Youtube’da yayınlanan "Eşek Derisi" isimli masala "ensest ilişki ve çocuk istismarı" gerekçesiyle şikayet yağdı. Masaldaki prensesi seslendiren Oya Küçümen, "Kaldırılması için ben de başvurdum" dedi.

Haber 02-02-2018 08:39

İddianamenin detayları ortaya çıktı! Amca reddetti, yeğen kabul etti

Murat Başoğlu ile yeğenine ait olduğu öne sürülen fotoğraflarla ilgili davaya 28 Kasım’da başlanıyor. İddianameye göre, Murat Başoğlu fotoğraftaki kadının yeğeni olmadığını söylerken, yeğeni Burcu Başoğlu ise “O kadın benim” dedi. Dava dosyasına göre, bilirkişi de fotoğraflardaki kişilerin Burcu Kabadayı ve Murat Başoğlu olduğuna dair rapor verdi. Davanın iddianamesinde fotoğrafları çeken muhabirin ifadesi de yer aldı...

Haber 02-10-2017 03:58

Ünlü hukukçu Adem Sözüer'den ensest açıklaması

Ünlü ceza hukukçusu Adem Sözüer, sunucu Murat Başoğlu'nun öz yeğeniyle ilişki yaşamasının ardından başlayan ensest tartışmasına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Ahmet Hakan'ın aktardığına göre, Adem Sözüer, "Yetişkin akrabalar arasında rızaya dayalı cinsel ilişkiler, Türkiye’de de, çoğu Avrupa ülkesinde de suç değildir. Örneğin 40 yaşında bir halanın 30 yaşındaki yeğeniyle cinsel ilişkiye girmesi ahlaka aykırı ama kanun koyucu her ahlakdışı davranışı cezalandırmaz" dedi.

Haber 11-09-2017 08:50

Murat Yetkin yazdı: Çarpıcı bir ensest raporu

Ünlü sunucu Murat Başoğlu'nun öz yeğeniyle ilişkisinin ortaya çıkmasının ardından başlayan ensest tartışması sürüyor. Türkiye'de ensest oranının yüzde 40 olduğunu ileri süren rapor da infial yarattı. Gazeteci Murat Yetkin ise, Tokat’taki Gaziosmanpaşa Üniversitesi, Tıp Fakültesi Adli Tıp Bölümüne 2008-2012 arasında gelen ensest vakaları üzerinde yapılmış bilimsel bir araştırmayı köşesine taşıdı. Çalışmada insanın içini acıtan veriler paylaşılıyor...

Haber 08-09-2017 07:27

1 yılda 8 bin çocuk istismara uğruyor

Türkiye’de çocuklara yönelik istismar vakalarını araştıran Türk Psikiyatri Derneği’nin, ‘Çocuk Cinsel İstismarı Bilgilendirme Dosyası’ başlıklı son çalışması utanç tablosunu bir kez daha gün yüzüne çıkardı... Rapora göre; "Ortalama yaşam boyu çocukluk çağı cinsel istismar sıklığı kadınlarda yüzde 20, erkeklerde yüzde 5-10. TÜİK’in 2015 verilerine göre suç mağduru çocuk sayısı 122 bin. Bunların yüzde 10’u cinsel suçlar. Türkiye’de yılda ortalama 8 bin çocuk cinsel istismar mağduru oluyor.”

Haber 08-09-2017 06:38

RTÜK'ten ensest ilişki cezası!

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), yayınladığı bir dizide aile içi "ensest tecavüze" yer verilmesi nedeniyle Show TV'ye, Murat Başoğlu'nu konu alan haberlerde, abartılı görüntü ve yorumlara yer verilmesi ve "çarpık bir ilişkinin" ekran vasıtasıyla topluma çok açık bir şekilde sunulması nedeniyle Beyaz TV'ye idari para cezası verdi.

Haber 07-09-2017 20:21

Murat Başoğlu yüzünden başlayan ensest tartışması: Oran kaç?

Hürriyet gazetesi yazarı Melis Alphan'ın 'Murat Başoğlu’na niye şaşırıyoruz? Türkiye’de ensest oranı yüzde 40!' başlıklı yazısı üzerine başlayan tartışma sürüyor. Ahmet Hakan, Alphan'ın yazısında Murat Başoğlu vakasını meşrulaştırmaya çalıştığını ileri sürerek, "Ya zaten Türkiye’nin yüzde 40’ı ensest içinde' falan diye üfürme rakamlarla bile meşrulaştırılamayacak bir vaka bu" demişti. Melis Alphan'ın Ahmet Hakan'a yanıtı ise ağır oldu. Peki ensest nedir, hangi ilişkiler ensest kapsamına giriyor?

Haber 07-09-2017 09:54

Murat Başoğlu krizine yeni bakış: Utanç verici bir tartışmanın taraflarıyız

Murat Başoğlu'nun öz yeğeni Burcu Başoğlu Kabadayı ile tatil sırasında teknede öpüştüğü görüntülerin ortaya çıkması sadece magazin gündeminin değil tüm Türkiye gündeminin odağına yerleşti. Hakkında 'hayasızca hareketlerde bulunmak' suçundan soruşturma başlatılan ünlü sunucu Murat Başoğlu'na ilişkin köşe yazarları da toplumun bakış açısına ilişkin analizler kaleme aldı. Politika ve dünya gündemine ilişkin yazılarıyla tanınan Hürriyet yazar Murat Yetkin de bugünkü yazısında Murat Başoğlu'nu yazdı.

Haber 06-09-2017 08:41

'Türkiye'de ensest oranı yüzde 40' diyen gazeteciye tehdit mesajları

Türkiye'deki ensest ilişkiyi 'Murat Başoğlu'na niye şaşırıyoruz? Türkiye'de ensest oranı yüzde 40!' başlığıyla köşesine taşıyan Melis Alphan'a sosyal medyada tehdit ve hakaret içerikli mesajlar yazıldı. Alphan mesajlara 'Yüce Türk milletine hakaret ediyormuşum. Yapanlar düşünsün' yanıtını verdi.

Haber 02-09-2017 17:23

'Murat Başoğlu’na niye şaşırıyoruz? Türkiye’de ensest oranı yüzde 40!'

Melis Alphan bugünkü yazısında "Haftalardır kendimi hangi ilde, hangi ortamda, kimlerle bulursam bulayım, Murat Başoğlu’nun yeğeniyle ilişkisi konuşuluyor" dedi. Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu (TKDF) Başkanı Canan Güllü'nün Ensest Atlası yayımladığını anımsatan Alphan, Güllü'nün “Öyle bir il geldi ki karşımıza, ensest ilde gelenek, hatta geçmişten beri gelenek. Şimdi hangi il olduğunu söylesek kıyamet kopar” dediğini yazdı.

Haber 02-09-2017 08:50

Üvey babasının tecavüz ettiği kız çocuğu için kürtaj izni

Hindistan'ın kuzeyindeki Haryana eyaletinde üvey babasından beş ay önce hamile kaldığı belirtilen 10 yaşındaki bir kız çocuğuna kürtaj izni verildi. Hindistan yasaları, kadının hayatı tehlikede olmadığı sürece 20 haftadan sonra hamileliklerde kürtaja izin vermiyor. Çocuğun hamile olduğu geçen hafta anlaşılmış ve annesinin şikayeti üzerine üvey baba gözaltına alınmıştı. Üvey babanın kimseye bir şey söylememesi için çocuğu tehdit ettiği belirtiliyor.

Haber 17-05-2017 14:33

Kızlarına cinsel istismardan yargılanan baba: Annelerinin haberi vardı

İnşaat işçisi 47 yaşındaki T.G., boşandığı eşinden olan yaşları 7 ile 14 arasında değişen 3 kızına cinsel istismarda bulundu. Yaşanan iğrenç olayın ortaya çıkan detayları tüyler ürpertti...

Haber 16-03-2017 14:54

Cinsel taciz sanığı baba, 25 günlük tutukluktan sonra serbest bırakıldı

Diyarbakır'da şu anda 16 yaşında olan öz kızı M.A.'ya 6 yıl boyunca cinsel tacizde bulunduğu suçlamasıyla tutuklanan ve 18 yıl hapis istemiyle yargılanan 37 yaşındaki M.A., 25 gün sonra serbest kaldı.

Haber 14-03-2017 12:36

Ensest İlişkiye Sıradışı Bir Bakış

Facebook'ta “Could Incest Stop Being a Taboo (Ensest Bir Tabu Olmaktan Çıkabilir mi)” başlığıyla paylaşılan yazıyı ilk gördüğümde biraz irkildiğimi itiraf etmeliyim. Fakat marjinalleştirilen, ötekileştirilen, hatta bir zamanlar 'tabu' olan her şey gibi ensest ilişkiye de “bugüne kadar bize öğretilenden farklı bir açıda nasıl bakılabilir” diye düşünerek yazıyı okumaya karar verdim.

Trend 31-03-2016 15:40

Hastaneye karın ağrısı ile gitti, dayısından hamile olduğu ortaya çıktı

Muğla'nın Milas İlçesi'nde, karın ağrısı nedeniyle hastaneye giden 13 yaşındaki G.K.'nin hamile olduğu ortaya çıktı.

Haber 18-12-2015 23:33

Bir ailenin 'kızım olmadan asla' mücadelesi

Yasin K. (27) amcasının kızı, Rabia'yla (13) ilişkiye girdi. Rabia'nın ailesi, kuzene karşı hukuk savaşı başlattı.

Haber 10-09-2012 15:13

Sapık anne oğluyla ilişkiye girdi

Dünya sonunda böyle bir rezalete daha şahit oldu. Sapık anne 16 yaşındaki oğluyla otel odasında seks yaparken polislere yakalandı.

Haber 24-06-2012 15:12

Türkiye'nin ilk ensest nikahı!

İstanbul'da amca,kendini büyüten öz ağabeyinin üniversite öğrencisi kızıyla resmi nikâhla evlendi.

Haber 29-04-2012 09:48

Türkiye böyle aile görmedi

Tokat Zile'de inanılmaz bir olay yaşandı. Skandalı, bir öğretmenin dikkati ortaya çıkardı

Haber 20-04-2012 11:12

Ensest sözü kavga çıkardı

Perihan Savaş, kendisi hakkında "İbrahim Savaş'ın karısıyla nasıl arkadaş olursun, bu ensest gibi bir şey" diyen Derya Tuna'ya gözdağı verdi

Magazin 02-10-2011 10:53

İsviçre ensest ilişkiyi serbest bırakıyor

İsviçre, ensest ilişki konusundaki yasaları demode olduğu gerekçesiyle iptal etmeye hazırlanıyor.

Haber 14-12-2010 16:21

Tüyler ürperten bir tecavüz davası

Antalya’da 15 yaşındaki kız çocuğunun ağabeyinin tecavüze uğrayarak hamile kaldığı, 6,5 aylık bebeğinin de annesi ve teyzesi tarafından düşürtülerek gömüldü...

Haber 26-11-2010 16:29