Filistin Haberleri Ve Son Dakika Filistin Haberleri

Filistin Haberleri Ve Son Dakika Filistin Haberleri

Filistin veya resmi adıyla Filistin Devleti Batı Şeria ve Gazze Şeridi'nde belirtilen bölgelerde fiili olarak yönetimde olan bir devlettir. Filistin Devleti’nin başkenti Kudüs’tür ancak İsrail işgali nedeniyle yönetim merkezi Batı Şeria’da bulunan Ramallah’tır. Filistin Devletinin kuruluşu 15 Kasım 1988’de o zamanlar Filistin Kurtuluş Örgütü Başkanı Yasser Arafat’ın devletin kurulduğunu ilan etmesiyle oldu ve Oslo Anlaşmaları sonrası Batı Şeria ile Gazze şeridindeki A ve B bölgelerinin yönetimi için Filistin Ulusal Otoritesi kuruldu. İsrail’in Gazze’den çekilmesini takiben 2007’de Hamas bu bölgelerin yönetimine geçti. Filistin Devleti 138 Birleşmiş Milletler üyesi ülke tarafından tanınmaktadır. Ayrıca Arap Birliği, İslam İşbirliği Teşkilatı, G77, Uluslararası Olimpiyat Komitesi ve diğer bazı uluslararası organların üyesidir.

Filistin Haberleri

Filisten'den insanlık tarihini utandıracak fotoğraf! Günden güne eridi, bir deri bir kemik kaldı: Oğlumun böyle olacağı aklıma gelmezdi

İsrail insanlık dışı saldırılarına devam ediyor. Filistinliler hayata tutunmaya çalışırken yürek yakan acılar yaşanıyor. Hasta olan ve yeterli beslenemeyen 10 yaşındaki Yezen el-Kefarne bir deri bir kemik kaldıktan sonra hayatını kaybetti. Geriye kalan fotoğraflar ise tarihinin acı sayfalarında yerini aldı.

Haber 05-03-2024 13:06

İsrail, yardım bekleyen Filistinlileri vurdu! Çok sayıda ölü ve yaralı var

İsrail ordusu, yine Gazze Şeridi'nin kuzeyinde insani yardım bekleyen Filistinlilere saldırdı. Gazze'deki Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Eşref el-Kudra, saldırıyı 'korkunç bir katliama' benzetirken, çok sayıda kişinin öldüğünü ve yaralandığını açıkladı.

Haber 03-03-2024 19:48

SON DAKİKA | Mahmud Abbas Türkiye'ye geliyor: Tarih verildi!

Son dakika: Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'ın salı günü Türkiye'ye geleceği bildirildi.

Haber 02-03-2024 11:51

İsrail'in yardım bekleyenlere yönelik katliamının görüntüleri ortaya çıktı!

İsrail'in Gazze'de gıda yardımı bekleyen kalabalığın üstüne ateş açması sonucu 104 kişi Filistinli hayatını kaybederken, 760 kişi ise yaralandı. O katliama dair görüntüler ortaya çıktı. Öte yandan ABD Başkanı Joe Biden'dan ateşkese yönelik açıklama geldi.

Haber 29-02-2024 18:18

Diğer Haber Etiketleri

Filistin

Filistin Hakkındaki Haberler Mynet'te. Filistin Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

İsrail'den korkunç katliam! Yardım bekleyenlere saldırdı: 70'ten fazla ölü, 250'den fazla yaralı

Gazze'deki hükümet, İsrail ordusunun kıtlığa sürüklediği Gazze'de insani yardım bekleyen Filistinlileri "kasıtlı, planlayarak ve soğukkanlılıkla öldürdüğünü" belirtti. Açıklamada, "Korkunç katliamda 70'ten fazla kişi öldürüldü ve 250'den fazlası da yaralandı." ifadesi kullanıldı.

Haber 29-02-2024 13:09

Tepki çeken görüntüler! Biden dondurma yerken açıkladı: ‘İsrail, Ramazan ayında Gazze'deki eylemlerini durduracak!’

Son dakika haberi: İsrail-Filistin savaşında ateşkes için çabalar sürerken önemli bir açıklama ABD Başkanı Joe Biden'dan geldi. Biden'ın Gazze'de ateşkesin 4 Mart'a kadar uygulanmasını umduğunu söylediği anlar ise tepki çekti. Biden, İsrail - Filistin savaşıyla ilgili bu açıklamasını dondurma yerken yaptı. İşte o anlar...

Haber 27-02-2024 09:05

Yürek yakan görüntüler! Ölen eşini hayata döndürmek çok uğraştı ama başaramadı

İnsanlık dramının yaşandığı Gazze'den gelen görüntüler yürek sızlatıyor. Filistinli bir kadının yaralı eşini hayata döndürme çabası yürekleri yaktı.

Haber 26-02-2024 14:46

Büyükelçilik önünde kendini ateşe verdi, nefesi kesilene kadar aynı cümleyi bağırdı! Dünyayı dehşete düşüren görüntülerdeki kişi ABD askeri çıktı

ABD'nin başkenti Washington'da büyükelçilik önünde kendini yakan kişinin görüntüsü tüyleri diken diken etti. Sosyal medyada viral olup tüm dünyanın konuştuğu görüntülerdeki kişinin 25 yaşındaki bir asker olduğu ortaya çıktı. "Şimdi oldukça şiddetli bir protesto düzenleyeceğim" dedikten sonra başından aşağı benzin döküp kendini ateşe veren asker, nefesi kesilene dek aynı cümleyi tekrar etti.

Haber 26-02-2024 09:08

Van'da öğrencilerden Filistin'e destek için sessiz eylem

Van'ın Erciş ilçesinde ortaokul öğrencileri, Filistin'e destek amacıyla "sessiz" eylem yaptı.

Yurthaber 23-02-2024 14:56

İzmir'de öğrenciler Filistin'deki zulmü resimlerle anlattı

İzmir Milli Eğitim Müdürlüğünce düzenlenen "Çocuk Gözüyle Filistin" temalı resim yarışmasında dereceye giren eserler sergilendi.

Yurthaber 23-02-2024 13:33

Gazze'nin idam fermanı... Netanyahu'nun planı onaya sunuldu: İsrail güçleri bölgede 'süresiz özgürlüğe' sahip olacak

İsrail'de Savaş Kabinesi'nden 'savaş sonrası' Gazze planı oluşturuldu. Gazze'nin tabiri caizse idam fermanı niteliğinde olan belgede, İsrail güçlerinin Gazze Şeridi'ndeki faaliyetlerinde 'süresiz' özgür kalacağı, Filistin tarafında tampon bölge oluşturulması ve Gazze'nin tamamen silahsızlandırılması gibi maddeler yer alıyor. Rehine takası konusunda ise Paris'e bir heyet gönderilmesi planlanıyor.

Haber 23-02-2024 10:17

İletişim Başkanı Fahrettin Altun tek tek anlattı! Gazze'deki soykırımın kanıtı Türkiye'den! Lahey'de İsrail'in karşısına çıktı

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Ankara'da gerçekleşen Gazze'de Soykırım: Yeni Kanıtlar programına katılarak uluslararası kamuoyunu da ilgilendiren önemli açıklamalarda bulundu. Fahrettin Altun, Gazze'de İsrail tarafından soykırım yapıldığını bir kez daha belirtirken Türkiye tarafından hazırlanan 'Kanıt' kitabının Uluslararası Adalet Divanı'nda İsrail aleyhinde kullanıldığını söyledi.

Haber 20-02-2024 10:53

İsrail'de Kabine, Refah için toplanıyor! Yetkili isimden açıklama: Saldırılar ramazan ayında da sürebilir

İsrail'de Hükümet Kabine'si Refah'a düzenlenecek saldırı planını görüşmek üzere gelecek hafta toplanacak. Muhtemel Refah saldırısının amacı olarak Filistinlilerin Gazze'nin kuzeyine geçişini engellemek gösteriliyor.

Haber 17-02-2024 15:19

Orta Doğu'da dengeleri değiştirecek hamle: Yeni bir devlet kuruluyor! Başkenti bile belli oldu...

ABD'de Biden yönetimi ve içlerinde Orta Doğulu bir grup ortağın da bulunduğu bir topluluk, İsrail ile Filistin arasındaki savaşı temelli sona erdirecek bir çözüm planını masaya yatırıyor. Plana göre, yeni bir Filistin devleti kurulacak ve bu sayede uzun vadeli barışın tesisi sağlanacak. Bölgede sağlanması elzem olan güvenliğin tesisi için ise birçok madde masada...

Haber 15-02-2024 11:23

İsrail'in Gazze'deki katliamları hız kesmeden devam ediyor! Refah'ta ambulanslar yetersiz kalıyor... Dünyadan tepki yağıyor

İsrail'in Gazze Şeridi'nin güneyinde, Mısır sınırına yakın bölgesi Refah şehrine düzenlediği saldırılarda yararlıları taşımak neredeyse imkansız hale geldi. Ambulansların yetersiz kaldığı Refah'taki İsrail katliamına da dünyadan tepki yağmaya başladı. ABD Başkanı Joe Biden dahi Netanyahu'yu Refah konusunda uyardı.

Haber 12-02-2024 11:31

Hamas'tan İsrail'e gözdağı! Görüşmeleri havaya uçurur

Üst düzey bir Hamas yetkilisinin bugün yaptığı açıklamada, İsrail'in Refah'ta bir kara saldırısı gerçekleştirmesinin rehine takası görüşmelerini "havaya uçuracağını" ifade etti.

Haber 11-02-2024 13:47

İsrail’in yargılandığı Adalet Divanı’nda Türkiye sürprizi! Takvim açıklandı, kritik gün netleşti…

Türkiye, Adalet Divanı'nın İsrail'in Filistin'deki uygulamalarına ilişkin duruşmasında beyanda bulunacak. Uluslararası Adalet Divanının, İsrail'in, işgal ettiği Filistin topraklarındaki uygulamalarının hukuki sonuçlarını ele alacağı danışma görüşüne ilişkin duruşmalarında, Türkiye dahil 52 devlet ve 3 uluslararası kuruluş sözlü beyanda bulunacak. İşte tüm dünyanın yakındaki takip ettiği dava ile ilgili son dakika gelişmesinin detayları…

Haber 10-02-2024 08:02

Biden onayladı! Filistinlilere şiddet uygulayan Yahudi yerleşimcilere yaptırım

ABD Başkanı Joe Biden, Filistin’in Batı Şeria bölgesinde Filistinlilere şiddet uygulayan Yahudi yerleşimcilere yaptırım uygulanmasına izin veren kararnameyi onayladı. Yaptırım listesine girenlerin ABD'deki varlıkları dondurulacak, vize alamayacak.

Haber 01-02-2024 20:52

Hastanede suikast! Doktor, hemşire ve hasta kılığında girmişler... Görüntüler ortaya çıktı: Susturucularla öldürdüler

Batı Şeria'daki bir hastanede yaşanan suikast görüntüleri gündem yarattı. İsrail özel kuvvetleri, sabah saatlerinde hasta ve doktor kılığında girdikleri hastanede 3 Filistinliyi öldürdü. Susturucu silahlarla düzenlenen suikast anlarına ait kamera görüntüleri de ortaya çıkarken, İsrail Ordusu'ndan ise 'Hamas' iddiası geldi.

Haber 30-01-2024 11:27

Bodrum'da öğretmen ve öğrenciler Filistinli çocuklar için klip çekti

Muğla'nın Bodrum ilçesinde öğretmenler ve öğrenciler, Filistinli çocuklar için bestelenen şarkıyı söyleyip klip hazırladı.

Yurthaber 24-01-2024 13:26

BM Türkiye Ofisi önünde insani ihtiyaçların Filistin'e ulaştırılması için eylem yapıldı

Ankara Filistin Dayanışma Platformu üyeleri, insani ihtiyaçların koşulsuz şartsız Gazze'ye ulaştırılması için Birleşmiş Milletler (BM) Türkiye Ofisi önünde eylem yaptı.

Yurthaber 19-01-2024 15:46

Samsun'da üretilen giysi, battaniye ve oyuncaklar Gazze'ye gönderildi

Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünün, Gazze'de İsrail'in saldırıları altında yaşam mücadelesi verenlere insani yardım ulaştırılması amacıyla hazırladığı proje kapsamında Samsun'daki halk eğitim merkezleri ve olgunlaşma enstitüsünde üretilen battaniye, giysi ve oyuncaklar, Gazze'ye gönderildi.

Yurthaber 18-01-2024 15:47

Eski yetişkin film yıldızı Mia Khalifa havalimanında zor anlar yaşadı! İsrail destekçisi yanına gelerek slogan attı... O anları anbean kaydetti

Eski yetişkin film yıldızı Mia Khalifa sektörden kendi isteğiyle emekli olduğunu açıklamasından sonra sosyal medya hesaplarını aktif bir şekilde kullanarak hayranlarıyla iletişimine devam etti. Fenomen isim son olarak 27 milyon takipçisiyle havalimanında yaşadığı ilginç anları paylaştı. O anlar sosyal medyada gündem oldu.

Trend 17-01-2024 07:47

Bayburt'ta Filistin konulu afiş ve enstalasyon sergisi

Bayburt'ta üniversite öğrencileri tarafından İsrail'in Filistin'e yönelik saldırılarını anlatan afiş ve enstalasyon sergisi açıldı.

Yurthaber 16-01-2024 13:53

Öğretmenler, İsrail'in zalim yüzünü resmetti

İstanbulda'da farklı okullarda görev yapan 76 öğretmenin Filistin'de yaşananları yansıttığı 100 resim, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nde sergileniyor.

Yurthaber 16-01-2024 11:05

Ağrı'daki okullarda Filistin için kermes düzenleniyor

Ağrı'daki okullarda, İsrail'in saldırısı altındaki Gazze'de yaşayanlar yararına kermes düzenleniyor.

Yurthaber 15-01-2024 14:07

Gol sevinci nedeniyle eleştirilerin odağındaydı! İsrailli oyuncu Jehezkel için sınır dışı kararı... İlk ifadesinde kendini böyle savundu

Antalyaspor'un İsrailli oyuncusu Sagiv Jehezkel'in gol attıktan sonra 'Davud'un yıldızı' olarak da bilinen Siyon yıldızı işaretinin ve "7 Ekim saldırısının 100'üncü günü" göndermeli bilekliğini kameralara göstermesi tartışmaları beraberinde getirdi. Kadro dışı bırakılıp gözaltına alınan futbolcunun ilk ifadesi ortaya çıktı. Jehezkel'in bu hareketi kimilerince tepki görürken bir futbolcunun daha paylaşımı gündem oldu. Tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan Jehezkel sınır dışı edildi.

Spor 15-01-2024 10:56

ABD ve İngiltere'ye gözdağı! Yemen'de Husiler için insan seli: Elinde silahla kürsüden meydan okudu!

ABD ile İngiltere'nin ortak düzenlediği operasyonda Yemen'deki Husilere yönelik hava saldırıları devam ederken yüz binlerce kişi Yemen'de Husilere destek için gösteri düzenledi. Destek gösterisinde ortaya çıkan görüntüler ABD ve İngiltere'ye gözdağı olarak yorumlandı.

Haber 13-01-2024 09:34

Tekirdağ'da Kutsal Kudüs ile Yareli Filistin'e Uzanan Kırk Çizgi sergisi açıldı

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesinde, (NKÜ) çizgizar Hasan Aycın'ın kaleminden "Kutsal Kudüs ile Yareli Filistin'e Uzanan Kırk Çizgi" sergisi açıldı.

Yurthaber 12-01-2024 09:13

Yüzyılın davası başladı! Lahey'deki davanın ilk gününde İsrail 'soykırım' suçlamasıyla yargılanıyor: Toplu mezarlar gösterildi

Güney Afrika Cumhuriyeti'nin İsrail'e karşı açtığı "Gazze'deki Filistin halkına soykırım yaptığı" yönündeki dava bugün Lahey'de başladı. Davayı temsil eden avukat Adila Hassim, İsrail'in işlediği toplu katliamları fotoğraflarıyla kanıtladı. Toplu mezarların fotoğraflarını da gösteren Hassim, İsrail'i Soykırım Sözleşmesi'ni ihlal etmekle suçladı. Batı Şeria'daki Ramallah şehrinde toplanan Filistinliler, "Teşekkürler Güney Afrika" yazılı pankartlarla davaya destek verdi.

Haber 11-01-2024 09:26

Çubuk ilçesinde kadınlar Gazzeli mazlumlar için giysi üretiyor

Ankara'nın Çubuk ilçesinde gönüllü kadınlardan oluşan grup, İsrail'in saldırılarını sürdürdüğü Gazze'deki mazlumlar için kışlık giysi ile aksesuarlar üretip gönderiyor.

Yurthaber 10-01-2024 11:24

Ölülerin cesetlerini bile rahat bırakmıyorlar! İsrail askerinin cansız bedene yaptığı görenlerin tüyleri ürperdi

Hastane bombalayan, esirleri yarı çıplak soyup soğuk havada saatlerce donduran İsrail askerleri bir kez daha tüyleri diken diken eden bir vahşete imza attı. O sırada kameralar da kayıttaydı. İsrail askerinin öldürdüğü Filistinliye yaptığı görenler şok yaşadı.

Haber 09-01-2024 15:47

Burdur'da Şehitlerimize Rahmet Filistin'e Destek programı düzenlendi

Burdur'da "Şehitlerimize Rahmet Filistin'e Destek, İsrail'e Lanet" programı düzenlendi.

Yurthaber 05-01-2024 07:37

Batman ve Şırnak'ta, İsrail'in saldırılarında öldürülenler için gıyabi cenaze namazı kılındı

Batman ve Şırnak'ta İsrail'in saldırılarında hayatını kaybeden Filistinliler için gıyabi cenaze namazı kılındı, dua edildi.

Yurthaber 04-01-2024 07:48

Van'da Salih el-Aruri için gıyabi cenaze namazı kılındı

İsrail'in Beyrut'ta düzenlediği saldırıda öldürülen Hamas Siyasi Büro Başkan Yardımcısı Salih el-Aruri için Van'da gıyabi cenaze namazı kılındı.

Yurthaber 04-01-2024 07:40

Filistin'e 2 bin 334 ton yardım malzemesi taşıyan gemi Mersin'den uğurlandı

Türkiye'den Filistin'e 109 tırlık insani yardım malzemesi götürecek gemi, Mersin Uluslararası Limanı'ndan yola çıktı.

Yurthaber 04-01-2024 07:36

Filistin'e destek vermişti, sadece futbol kariyeri değil hayatı da bitti! 8 ay hapis cezası + 45 bin Euro...

Fransa ekiplerinden Nice'de forma giyen 27 yaşındaki Cezayirli oyuncu Youcef Atal, Filistin'e destek amaçlı yaptığı paylaşım nedeniyle süresiz kadro dışı bırakılırken şimdi de ertelemeli hapis cezası aldı. İşte detaylar...

Spor 03-01-2024 19:14

Filistin mitingi sonrası saldırıya uğramıştı! İsmail Aydemir: 'Birbirimize girmeyelim, kardeş olalım'

İstanbul'da 'Şehitlerimize Rahmet, Filistin'e Destek, İsrail'e Lanet' mitingi sonrası üzerinde Kelime-i Tevhid yazılı, yeşil renkli bayrak taşıyan ve yumruklu saldırıya uğrayan İsmail Aydemir konuya ilişkin basın açıklaması yaptı. Aydemir, "Allah o kardeşimize de, bana da, herkese de akıl fikir versin. Birbirimize girmeyelim, kardeş olalım, Birbirimizi sevelim" dedi.

Haber 03-01-2024 18:35

Filistin'e destek yürüyüşündeki yumruklu saldırıda yeni gelişme! Ege Akersoy'a tokat atan şüpheli serbest bırakıldı

İstanbul'da Filistin'e destek mitinginde, üzerinde Kelime-i Tevhid yazılı, yeşil renkli bayrak taşıyan İsmail Aydemir'i yumruklayan Ege Akersoy'a kalabalığın arasında bir kişi tokat atmıştı. Kimliği tespit edilerek polis tarafından gözaltına alınan ve 'kasten yaralama' suçundan hakkında tahkikat yürütülen şüpheli O.T. serbest bırakıldı.

Haber 02-01-2024 23:44

Görüntüler gündem oldu! Düzce Belediyesi trafik lambalarının yeşil kısımlarına Özgür Filistin yazdırdı

İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları sürerken, Türkiye'nin pek çok yerinde de Filistin'e destek için çeşitli gösteriler ve etkinlikler düzenleniyor. Düzce Belediyesi ise Filistin'e desteğini ilginç bir yöntemle gösterdi. Düzce Belediyesi, şehirdeki trafik lambalarının yeşil kısımlarına "Özgür Filistin" yazdırdı. Görüntüler sosyal medyada da gündem oldu.

Haber 02-01-2024 23:14

O bayrağı görünce yumruk atmıştı... Ege Akersoy'a destek için cenaze fotoğrafı paylaştılar! 'En delikanlınızı Fatih Camii'nde vurduk' 1979'daki cinayette gerçek ortaya çıktı

Dünün en çok konuşulan paylaşımıydı, yumruk hadisesinden sonra bir hesaptan Fatih Camii'nde öldürülen Akıncı hareketi lideri Metin Yüksel'in cenazesinin fotoğrafı paylaşılmış ve daha sonra sosyal medyada peş peşe karşıt yorumlar gündem olmuştu. TÜGVA tarafından organize edilen yürüyüşten sonra İsmail Aydemir'e yumruk atan Ege Akersoy, tutuklanmıştı.

Haber 02-01-2024 14:41

Filistin'e destek yürüyüşü sonrasındaki yumruklu saldırıda yeni detay! İlk ifadesine ulaşıldı: Milliyetçi duygularla yetiştirildim

İstanbul'da 'Şehitlere rahmet, Filistin'e destek, İsrail'e lanet' yürüyüşü sonrasında İsmail Aydemir'e Kelime-i Tevhid Bayrağı taşıdığı için yumruk atan Ege A.,'nın ilk ifadesine ulaşıldı. Tutuklanan Ege A. ifadesinde hassas bir dönemde olduğunu belirterek, "Ben herhangi bir ulusa yönelik aşağılayıcı söylemde bulunmadım." dedi.

Haber 02-01-2024 11:35

Van'da dağcılar Filistinlilere destek amacıyla zirve tırmanışlarını sürdürüyor

Van'da bir grup dağcı, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarında hayatını kaybeden Filistinlilerin anısına bu hafta da 3 bin 204 rakımlı Erek Dağı'na tırmandı.

Yurthaber 02-01-2024 11:19

Yeni yıla bombalar altında girdiler! Gazze'de can kaybı ve yaralılar artıyor

İsrail ordusu, yılın ilk gününde Gazze Şeridi’ndeki Maghazi Mülteci Kampı’na saldırı düzenledi. Saldırıda en az 15 kişi hayatını kaybetti. Cibaliye Mülteci Kampı yakınlarında yer alan Bir an-Naaja bölgesine düzenlenen saldırılarda ise en az 6 kişi yaşamını yitirdi.

Haber 01-01-2024 16:12

Filistin'e destek yürüyüşünden Kelime-i Tevhid bayrağıyla dönen adama yumruklu saldırı: Ağzımdan burnumdan kan geldi

Bugün İstanbul'da sabah saatlerinde Filistin'e destek amaçlı yürüyüş gerçekleşmişti. Yürüyüşe katılan İsmail Aydemir, elinde Kelime-i Tevhid bayrağıyla dönerken yumruklu saldırıya uğradı. Aydemir'in ağzı yüzü kan içinde kaldı. Vatandaşlar kavgayı ayırmaya çalıştı, polis devreye girdi. "Yumruğu vurdu, beni yere devirdi" diyen Aydemir şikayetçi oldu. Saldırgan karakola götürüldü. Emniyetteki işlemlerinin ardından Ege A. tutuklandı.

Haber 01-01-2024 14:58

Yeni yılın ilk gününde İstanbul'da şehitler ve Gazze için yürüyüş! On binler Galata Köprüsü'ne akın etti: Bakan Bak, Bilal Erdoğan, Selçuk Bayraktar, Berat Albayrak...

İstanbul'da TÜGVA öncülüğünde "Şehitlerimize Rahmet, Filistin'e Destek, İsrail'e Lanet" sloganıyla yürüyüş gerçekleştirildi. Camiler önünde toplanan on binler Galata Köprüsü'ne hareket etti. Etkinliğe Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, eski TBMM Başkanı Mustafa Şentop, İlim Yayma Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı ve TÜGVA Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan, T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı, Selçuk Bayraktar ve Haluk Bayraktar kardeşler ve eski bakanlar da katıldı.

Haber 01-01-2024 08:27

Doğu Perinçek’in Suudi Arabistan’daki krizi ile ilgili sözleri Ümit Özdağ’ı çok kızdırdı: ‘Sus astık sus!’

Dün Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'da yaşanan skandal olay sonrası siyasi isimlerden tepki gecikmedi. Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, 'Suudi Arabistan'da Filistin dayanışması yapılmalıydı' yönündeki paylaşımına Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'dan çok sert tepki geldi. Özdağ, Perinçek'e, "Doğu Perinçek, mide bulandırma konusunda özel bir eğitim almışsın. Çok başarılısın. Sus artık sus." ifadelerini kullandı.

Haber 30-12-2023 12:33

Bilecik'te şehitler ve Filistin için yürüyüş düzenlendi

Bilecik'te Pençe-Kilit Harekatı bölgesindeki üs bölgesinde şehit olan askerler ve Gazze için yürüyüş düzenlendi.

Yurthaber 25-12-2023 07:59

Okan Bayülgen'in Gazze İçin Ben de Oradayım konserindeki konuşması büyük alkış aldı: Yaşasın çocuklar, yaşasın Filistin

Okan Bayülgen'in "Gazze İçin Ben de Oradayım" konserinde Filistin için söyledikleri sosyal medyada gündem oldu. Filistin'e destek çağrısı yapan Bayülgen "Dünya seyirci kalıyor. Sesimizi yükseltmek lazım. Paylaşmak lazım ve gündemden hiç düşürmemek lazım. Yaşasın hayat, yaşasın çocuklar, yaşasın Filistin" ifadelerini kullandı.

Magazin 21-12-2023 00:02