Göz Doktoru Haberleri

Gözünde unuttuğu kontakt lensler dehşeti yaşattı! 23 tane çıkınca doktor bile inanamadı

Amerika Birleşik Devletleri’nin Kaliforniya eyaletinde gözünde kaşınma ve görme bozukluğu şikayetiyle göz doktoruna gelen bir kadının videosu şaşkınlık yarattı. Doktor hastanın gözünden tam olarak 23 tane kontakt lens çıkarttı. Sosyal medyada paylaşılan şoke edici görüntüler milyonlarca izlenmeye ulaştı.

Trend 15-10-22 10:19

Pilotu kör eden ameliyat! Adeta hayatı karardı, bir daha uçamayacak

İzmir'de görev yapan pilot Emre. E.'nin ameliyat sonrası adeta hayatı karardı. Geçirdiği operasyonda retinası zarar gören pilot, şoke eden gerçeği başka bir hastaneye başvurunca öğrendi. Retinadaki hasarın çok yüksek olduğunu ve tekrar görme ihtimalinin bulunmadığını duyan pilotun sertifikası iptal edildi.

Haber 18-04-22 07:46

Uzmanlar uyarıyor: Sinek uçuşması görüyorsanız mutlaka…

Göz sorunları en dikkat edilmesi gereken sağlık sorunları arasında yer alıyor. Oldukça hassas yapıya sahip olan göz ihmale gelmiyor. Daha ciddi sorunlara yol açmaması için en ufak problemde doktora gidilmesi gerekiyor. Eğer dışarıya bakarken gözünüzün önünde sinek uçuşması tarzı hareketli noktalar görüyorsanız bunun altında yatan neden çok ciddi olabilir…

Haber 02-03-22 11:59

Bolu'da doktoru darbetmekle suçlanan hasta yakını yakalandı

Göz doktoru E.B: - "Çok üzücü. Diğer hastalarımız da mağdur oldu bu durumdan. Onlar da şikayetçi. Biz de şikayetçi olduk, Bakanlık nezdinde de 'beyaz kod' verdik. Gerisi adli kısımda"

Yurthaber 23-12-21 16:46

Göz Doktoru

Göz Doktoru Hakkındaki Haberler Mynet'te. Göz Doktoru Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Normal bir gözde ani görme kaybı oluşabilir mi? Ani görme kaybı nelere işaret eder?

Göz hastalıkları içinde acil olanları olarak sıralamak istediğimizde ani görme kayıpları en özel yere sahiptir. Çünkü en kısa sürede tedavinin yapılması ile sekelsiz sorunsuz iyileşme sağlayabildiğimiz gibi geç tedavi ile ciddi görme sorunları oluşabilmektedir. Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Şeyda Atabay konu hakkında bilgiler verdi.

Haber 03-06-21 17:09

TV ve bilgisayar başında vakit geçirenler risk altında! Kurtulmak için bunları yapmanız gerekiyor

Teknoloji geliştikçe ekranlara baktığımız süre de uzamaya başladı. Telefonlar, bilgisayarlar, tabletler, televizyonlar her daim yanımızda. Özellikle telefonla geçirdiğimiz süre o kadar fazla ki! Tabii ki uzun süre ekrana bakmanın da sağlığımıza çeşitli zararları var. Gelin; önce bu zararları keşfedelim, sonra da bu zararlardan korunmak için ne yapmamız gerektiğine bakalım.

Haber 20-05-21 17:15

Tam kapanmada göz sağlığına dikkat! Bilgisayar ve telefonunuzla daha fazla zaman geçirecekseniz…

Tam kapanma sürecinde bilgisayar, cep telefonu ve televizyona bakma oranı daha çok artıyor. Bu noktada göz sağlığına dikkat etmek önem taşıyor. Göz hastalıklarının görülme oranının artışa geçtiği koronavirüs pandemisinde dikkat edilmesi gerekenleri anlatan Dr. Mürüvvet Ayten Tüzünalp, bu süreçte göz sağlığına dikkat etmemenin kalıcı göz hasarına yol açabileceğini söyledi.

Haber 02-05-21 15:18

Uzmanından sahte içki uyarısı: Öldürmezse kör ediyor

Adana'da, Göz Hastalıkları Uzmanı Opr. Dr. Cüneyt Karaarslan, yılbaşı gecelerinde kullanımı artan alkol konusunda kaçak ve sahte üretimlere dikkat çekerek, metil alkolün ölüm ve ani koma ile ani körlük, şaşılık ve kalıcı göz kasları felcine yol açtığını söyledi. Karaarslan, ani körlüğün 36 saate kadar yaşanabildiğini vurguladı.

Haber 30-12-20 09:25

İstanbul'da akılalmaz olay! Şarkıcı Hacı Kalan'ın hayatı ameliyat sonrası altüst oldu

İstanbul'da gözlük numarasını değiştirmek amacıyla muayene olmaya gittiği özel hastanede, doktorun önerisiyle estetik ameliyat olduğunu söyleyen ve bu nedenle yüzünün tanınmaz hale geldiğini iddia eden şarkıcı Hacı Kalan, doktordan şikayetçi oldu. Kalan'ın avukatı Gökhan Miraç Kaçıran, "Bu operasyonu gerçekleştiren maalesef ki göz cerrahi uzmanı. Yani estetik cerrahi uzmanının gerçekleştirmesi gereken operasyon, göz doktoru olan kişi tarafından gerçekleştiriliyor." dedi.

Haber 07-09-20 11:25

Kirpik lifting yaptırmak isteyenler dikkat! Bunlar olursa hemen göz doktoruna başvurun...

Son yılların en popüler uygulamaları arasında bulunan kirpik lifting, maskara kullanmaya gerek kalmadan kirpiklerin daha dolgun görünmesini sağlayan bir güzellik işlemidir. Bu işlem özellikle kısa ve düz kirpiklere sahip olan kişiler tarafından tercih edilir. Peki, kirpik lifting nasıl uygulanır? Uygulama sırasında nelere dikkat edilmelidir? İşte merak edilen tüm detaylarıyla kirpik lifting…

Kadin 06-08-20 10:20

Hawking'i örnek alan Alper Kaya hastaların umudu oldu

Yakalandığı ALS-MNH hastalığı ile 27 yıldır mücadele veren göz doktoru Alper Kaya, örnek aldığı ünlü İngiliz astrofizikçisi Hawking gibi baş hareketleriyle kullandığı bilgisayar ile hastalara umut veriyor. Kaya, "Doktor olduğum için ALS hastalarına yardım etme kararı aldım. Yaşadığım sorunları, nasıl aştığımı, yazdığım makaleleri bunları paylaştım. Kısa sürede dünyanın her yerinden 600 bin ziyaretçim oldu." dedi.

Haber 15-04-17 15:21

Akçakale İlçesi'de flaş gelişme

Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesinde 61 yıl önce hizmete açılan Devlet Hastanesine ilk kez göz doktoru atandı.

Yurthaber 09-07-11 14:23

Bilgisayar başında gözünüzden olmayın

Göz Uzmanı Opr. Dr. Nusret Baş, bilgisayar kullanımına bağlı olarak göz yorgunluğu, bulanık veya çift görme, gözlerde kızarıklık ve batma gibi sorunlar yaşayan kişilerin, öncelikle bir göz muayenesinden geçmeleri gerektiğini belirterek, "Gözle ilgili sorunlar elimine edildikten sonra, bilgisayar kullanıcısının çalışma ortamı ve koşulları değerlendirilir, yakınmaların bunlarla ilişkisi saptanarak alınabilecek önlemler belirlenir" dedi.

Haber 03-12-05 01:30

Öğrencilerin göz sağlığına dikkat

Yeni okula başlayacak olan çocukların mutlaka göz taramasından geçirilmesini isteyen uzmanlar, sorunlu olanların tedavi ettirilmesi gerektiğini belirtti.

Haber 30-11-99 00:00

Gözler vücudun aynası! Birçok hastalığın teşhisi göz muayenesiyle mümkün

Göz muayenesi sırasında saptanan bulgular, hastalıklara tanı konmasında önemli rol oynuyor. Özellikle diyabet, hipertansiyon, kan hastalıkları, guatr, beyin tümörleri, behçet hastalığı, romatizmal ve multipl skleroz hastalıkları tanısını koymada göz muayenesi önem taşıyor.

Haber 30-11-99 00:00