Kola Haberleri

Uzmanlar dünyanın en zararlı içeceklerini açıkladı! İşte uzak durmanız gereken 7 içecek...

Sağlıklı bir yaşam sürdürmek için beslenme alışkanlıklarımıza dikkat etmek ve vücudumuza zarar veren maddelerden kaçınmak önem arz ediyor. Uzmanlar, insan sağlığı üzerinde olumsuz etkileri olan içecekleri belirleyerek dünyanın en zararlı içeceklerini sıraladı. Bu içecekler, metabolizma, kalp sağlığı ve genel sağlığa ciddi zararlar verebilecek içeriklere sahip. İşte uzmanların tespit ettiği ve kesinlikle uzak durmanız gereken 7 içecek...

Haber 29-01-2024 11:57

Halı ve koltuktaki çay lekesini saniyeler içerisinde çıkarıyor! Mucize leke çıkarma yöntemi

Halı ve koltuk üzerlerinde oluşan çay lekeleri bazen kabusa dönüşebiliyor. Özellikle açık renk mobilyalarda çok göze batan lekeler bazen hangi yöntem denenirse denensin çıkmayabiliyorlar. Tek malzeme ile yapılan bu yöntem saniyeler içerisinde çay lekesini çıkarıyor. İşte mucize leke çıkarıcı yöntem...

Kadin 14-09-2023 09:30

Tıkanmış lavaboyu şıp diye açıyor! Tesisatçıların sır gibi sakladığı lavabo açma yöntemi

Mutfak ve lavabo giderlerinde biriken atık maddeler sonucu lavabo tıkanmaları meydana geliyor. Hoş olmayan görüntüsü ve rahatsız edici kokusu ile kabusa dönüşen tıkanmış lavaboları kolayca açmak mümkün. Mutfak ve banyo lavabolarında yaşadığınız tıkanmış gider sorunu için tesisatçıyı aramadan önce bu etkili lavabo açma yöntemlerini deneyebilirsiniz.

Kadin 07-09-2023 10:59

Kola kilo aldırır mı? Kola kilo mu aldırır zayıflatır mı?

Coca-Cola gibi gazlı içecekler, günümüzde popüler tüketim ürünleri arasında yer almaktadır. Ancak bu tür içeceklerin düzenli ve aşırı tüketiminin kilo alma ile ilişkisi oldukça önemlidir. Coca-Cola ve benzeri içecekler yüksek miktarda şeker ve kalori içerirler. Şekerli içeceklerin aşırı tüketimi vücutta hızlı bir şekilde kan şekerinin yükselmesine ve ardından ani düşmesine yol açar. Bu durum açlık hissini artırır ve daha fazla kalorili yiyeceklerin tüketilmesine neden olabilir.

Haber 31-07-2023 13:49

Yiyeceklerdeki bu tehlikeye dikkat! Çocuklarda zeka geriliği yapan 6 gıda: Tüketirken bir kez daha düşünün

Aile olarak çok güçlü genlere sahip olabilir, çocuğunuzun zeka gelişimini de buna paralel olacağını düşünebilirsiniz. Oysa bilimsel araştırmalar sadece genetik yapının değil, anne karnından itibaren beslenme şeklinin de çocukların bedensel ve zihinsel sağlığı için son derece etkili olduğunu ortaya koyuyor.

Haber 14-07-2023 17:25

Kola, yoğurt, hatta ketçapta bile kullanılıyor! Bu ürünleri tüketenler dikkat, meğer kansere sebep oluyormuş!

Sağlıklı sandığımız bazı ürünlerin sanıldığı kadar masum olmadığı ortaya çıktı. Daha çok kola ve meyveli yoğurtta kullanılan aspartamın kanser yapıcı etkisi olabileceği belirtilirken Dünya Sağlık Örgütü'nün bu yapay tatlandırıcıyı kanserojen madde ilan etmeye hazırlanıyor.

Haber 02-07-2023 11:51

Tıkanmış lavabo giderlerini anında açıyor! Tesisatçıların gizli sırrı

Tıkanmış lavabo sorunu kötü kokulara ve hijyen eksikliğine neden olabiliyor. Tıkanmış lavaboları açmak için tesisatçıyı beklemek istemiyor ve etkili çözümler arıyorsanız tıkalı giderleri açan bu yöntemlere başvurabilirsiniz. İşte tıkanmış giderleri anında açan çözümler...

Kadin 08-06-2023 11:43

Kireci bir saat içinde söküp atıyor! Duş başlıklarını yeni gibi yapan temizlik tüyosu

Duş başlıklarında, musluklarda biriken kireçler bakımsız görünümlere sebep oluyor. Bu kireçler ne kadar temizlik yapılırsa yapılsın hiç temizlik yapılmamış gibi gösteriyor. Kireçleri temizlemek için kireç sökücü temizlik tüyoları arıyorsanız mutfakta bulunan bir malzemeyle tüm kireçlerden kurtulabilirsiniz.

Kadin 07-05-2023 11:51

Sararmış tuvalet taşlarını anında bembeyaz yapıyor! Sadece profesyonellerin bildiği temizlik sırrı

Sararmış tuvalet taşları banyonun pis görünmesine neden oluyor. Tuvaleti temizlemenize rağmen sararmış tuvalet taşlarının beyazlamamasından şikayetçiyseniz sadece profesyonellerin bildiği temizlik sırrını öğrenmeniz zamanı geldi! İşte sararmış tuvalet taşlarını beyazlatmak için etkili çözüm önerisi...

Kadin 04-05-2023 10:17

Hamileler kola içebilir mi? Hamilelikte kola içmek zararlı mı, gazlı içecek içebilir mi?

Kadınlar için heyecanlı ve çok hassas bir dönem olan hamilelikte dikkat edilmesi gereken pek çok şey vardır. Bu dönemde özellikle bebeğin ve annen sağlığı için beslenme çok önemlidir. Gebelikte kola tüketimi ile ilgili anne adayları sıkça araştırmak yapmaktadır. İçinde kafein bulunan bir içecek olan kolanın hamile kadınlar tarafından tüketilmesi tavsiye edilmez. Peki, hamilelikte kola içmenin zararları nelerdir, gazlı içecek içebilir mi?

Kadin 07-03-2023 17:58

Sadece 10 dakikada tuvaletteki kireci söker atar! Sararmış tuvalet taşlarından ve kireçlerden kurtulmak için...

Tuvaletinizi temizlemenize rağmen kireçten ve sararmış tuvalet taşlarından şikayetçiyseniz bu durumlardan kurtulmak için zararlı kimyasallara başvurmanıza gerek yok! Temizlik tüyoları sayesinde sadece 10 dakikada tuvalet kirecini geçirebilirsiniz.

Kadin 05-02-2023 17:16

Kararan ocak gözlerini tertemiz yapıyor! Pırıl pırıl olacak

Mutfakta zaman içinde kararan ocak gözleri pis ve bakımsız bir görünüme sebep olabiliyor. Ocak gözlerini ne kadar silersem sileyim bir türlü parlatamıyorum diyorsanız bunun çözümü çok basit! Elinizin altında bulunan birkaç malzeme ile kararan ocak gözlerini parlatabilirsiniz.

Kadin 25-01-2023 15:13

Kendinize yaptığınız en büyük kötülük! Böbrekleri resmen bitiriyor... Böbrek taşlarına neden oluyor

Böbrek vücudumuz için en önemli görevleri gören organlar arasında bulunuyor. Ancak zararlı alışkanlıklar böbrek hastalıklarına neden olabiliyor. Zararlarının fazla olduğunu düşünmeyip masum sandığımız birçok yiyecek ve içecek böbrek sağlığını tehlikeye atıyor. Günlük hayatta içilen o içecekler böbrek yetmezliğine ve böbrek taşı oluşumuna neden olabiliyor.

Haber 04-01-2023 16:17

Şanlıurfa'da 3 kız öğrenci kolaya fare zehri katıp içti... En büyüğü 18 yaşında

Akıllara durgunluk veren olay Şanlıurfa'da meydana geldi. Yaş aralığı 15 ve 18 olan 3 kız öğrenci marketten aldıkları kolanın içerisine fare zehri katıp okulun tuvaletinde içti. Arkadaşları tarafından bulunan öğrenciler çağrılan sağlık ekipleri tarafından hastaneye kaldırıldı. Kız öğrencilerin neden fare zehri içtikleri henüz bilinmiyor.

Haber 07-11-2022 23:16

Kanser olmak istemiyorsanız uzak durun! Sandığımızdan çok daha fazla tüketiyoruz

Kanser en sık karşılaşılan hastalıklar arasında yer alıyor. Oldukça ciddi sonuçlara neden olan kanserin etkilerini azaltmak için doğru beslenmek önem taşıyor. Bilerek veya bilmeden yediğimiz birçok yiyecek kansere davetiye çıkarıyor. Mide kanserinin oluşmasına yol açabilen etkenlerden olan tuzlu yiyecekleri düşündüğümüzden çok daha fazla tüketiyoruz.

Haber 10-10-2022 12:00

Sadece 1 bardak bile zehir gibi! Kolanın zararları nelerdir?

Sağlıklı beslenmek hastalıklardan korunmak ve daha zinde olmak için oldukça önem taşıyor. Yediğimiz yiyecekler kadar içtiklerimize de dikkat etmemiz gerekiyor. Yemeklerin yanında en sık tercih edilen içeceklerden olan kola sağlığımızı olumsuz etkiliyor. Kolanın zararları nedir? Merak ediyorsanız bu haberi okuyabilirsiniz.

Haber 21-08-2022 09:29