KADIN

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Mynet Soran Anne Platformu

1 Bebeğinizin cinsiyeti nedir?
2 Bebeğinizin yaşını belirtir misiniz?
3 Sizlere hangi konuda yardımcı olmamızı istersiniz?
4 Öğrenmek istediğiniz farklı detaylardan burada bahsedebilirsiniz.
  Kalan mesaj: 10

  Kararan ocak gözlerini tertemiz yapıyor! Pırıl pırıl olacak

  Mutfakta zaman içinde kararan ocak gözleri pis ve bakımsız bir görünüme sebep olabiliyor. Ocak gözlerini ne kadar silersem sileyim bir türlü parlatamıyorum diyorsanız bunun çözümü çok basit! Elinizin altında bulunan birkaç malzeme ile kararan ocak gözlerini parlatabilirsiniz.

  Yemek pişirirken kullanılan yemek kalıntıları ve yağlar ocakların oldukça kirlenmesine sebep olabiliyor. Bu kalıntıları temizlesek bile ocak gözlerinde uzun süreli kararmalara neden olabiliyor. Ocak kararmalarını temizlemek için çeşitli yöntemler aranıyor. İşte ocağınızı pırıl pırıl yapacak tüyolar...

  KARARAN OCAK GÖZLERİNİ PARLATMAK İÇİN

  SİRKE VE LİMON

  Ekran görüntüsü 2023-01-25 151128

  Malzemeler

  • 2 çay bardağı sirke
  • 4 kaşık limon tuzu
  • Kaynar su
  • Arap sabunu, beyaz sabun veya bulaşık deterjanı
  • Çelik tel

  Yapılışı

  Kararan ocak gözlerini birbirlerinin üzerine gelmeyecek şekilde derin bir kaba alın. Üzerine sirke, limon tuzu ve kaynar suyu ekleyin. Dilerseniz ocak gözlerini bu karışım içerisinde kaynatabilirsiniz. Daha sonra karışımı soğumaya bırakın, bu sırada sirke ve limon tuzunun da etkisiyle yağlar ve kirler iyice yumuşadıktan sonra ocak gözlerini arap sabunu, beyaz sabun veya deterjan kullanarak çelik tel yardımıyla iyice ovun.

  KOLA VE KURU MAYA

  Ekran görüntüsü 2023-01-25 151114

  Malzemeler

  • Kola
  • Kuru maya
  • Beyaz sirke
  • Diş macunu

  Yapılışı

  Öncelikle kirli ocak gözlerini, birbirlerini örtmeyecek şekilde derin bir kabın içerisine yerleştirin. Ocakların üzerini örtecek şekilde kola doldurun ve yarım saat bekletin. Bu yarım saat boyunca karışımın bazı yerlerinde belli belirsiz köpürmeler göreceksiniz. Bu köpürmeler koladaki asidin ocak gözlerindeki yağları çözdüğünün işaretidir. Başka bir kabın içine 1 paket (10gr) kuru maya, göz kararı sirke ve bir miktar diş macunundan oluşan bir karışım hazırlayın. Yarım saat sonra koladan çıkardığınız ocak gözlerini bu karışımla iyice ovun ve durulayın. Tıpkı yeni gibi olduklarını göreceksiniz.


  Vitrin


  En Çok Aranan Haberler