Kolonya Haberleri Ve Son Dakika Kolonya Haberleri

Kolonya Haberleri Ve Son Dakika Kolonya Haberleri

Alkol, su ve parfüm gibi kimyasal maddelerin karışımı ile elde edilen sıvı bileşen, kolonyayı oluşturmaktadır. İlk kez 1709’lu yıllarda Almanya Köln’de üretilen kolonyadan daha çok tıbbi amaçlarla faydalanılmıştır. İçeriğindeki etil alkolün antiseptik özelliği nedeniyle uzun yıllar yaraların temizlenmesinde ve pansumanlarda kullanılmış, ağız bakım suyu görevi de görmüştür. Günümüzde ise hoş kokusu ve cilde ferahlık veren rahatlatıcı özelliği ile daha çok kozmetik amaçlı kullanılmaktadır. İlk üretilen kolonyalar portakal, limon ve çiçek esansları gibi doğal kokulardan yapılmış olup, özellikle tuvaletlerde sıklıkla kullanılmıştır. Türk kültürüne girişi ise II. Abdülhamid döneminin ilk yıllarında gerçekleşmiştir. Bu yıllarda kolonyalar yurtdışından ithal edilmeye başlanmış ve misafir karşılamada gül suyunun yerini almıştır.

kolonya Haberleri

Eskişehir'de 'evinde 4 şişe kolonya içtiği' öne sürülen adam öldü

Eskişehir'de, evinde 4 şişe kolonya içtiği öne sürülen 61 yaşındaki Hasan Ipışık, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Haber 08-05-22 12:34

Kolonya orucu bozar mı? Oruçluyken kolonya sürülür mü, parfüm sıkılır mı? Diyanet açıkladı!

Kolonya orucu bozar mı? sorusunun yanıtı Ramazan ayı münasebetiyle vatandaşlar tarafından günün en çok araştırılan soruları arasında yer alıyor. Ramazan ayı 2 Nisan Cumartesi günü başladı, 1 Mayıs Pazar akşamı ise sona erecek. Bu kapsamda Kolonya orucu bozar mı? Oruçluyken kolonya sürülür mü, parfüm sıkılır mı? sorularının yanıtı ile Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayımlanan açıklamanın ayrıntılarına haberimizden ulaşabilirsiniz...

Haber 04-04-22 12:28

Doğru bilinen yanlışlar: Epilepsi geçirenlere bunları yapmanın faydası yok…

Epilepsi birçok çeşidi bulunan beyinde meydana gelen bir hastalık. Epilepsi, hastaların istemsiz kasılmalarına ve kısa süreli bilinç kayıplarına neden olabiliyor. Hastaları krizleri sırasında ayıltmak için pek çok yöntem uygulanıyor. Fakat bu yöntemlerin çoğunun hiçbir faydası bulunmuyor…

Haber 08-03-22 13:43

Kırıkkale'de inşaatta bir kişinin cansız bedeni bulundu

Kırıkkale'de, kolonya içtiği iddia edilen Mustafa Işık'ın (32) terk edilmiş bir inşaatta cansız bedeni bulundu.

Haber 20-11-21 23:11

Eyüp Sabri Tuncer'den Alzheimer hastaları çin anlamlı proje: Hatıraları Tazeler

Eyüp Sabri Tuncer, Türkiye Alzheimer Derneği ile Alzheimer hastaları ve yakınları için ‘Hatıraları Tazeler’ sosyal sorumluluk projesine başladı. Proje hem kokularla hatıralarımızı tazelemeyi hem de Alzheimer hastalığına dikkat çekmeyi hedefliyor. Proje kapsamında, Eyüp Sabri Tuncer'in web sitesinde satışa sunulan ‘Hatıralar Kolonyası’ ürünlerinden elde edilen gelir ile Türkiye Alzheimer Derneği’ne bağlı Gündüz Yaşam Evleri’ne katkı sağlayacak.

Haber 28-10-21 08:41

Bursa'da kolonya içtiği öne sürülen kişi öldü

Bursa'da kolonya içtiği öne sürülen kişi öldü

Yurthaber 08-10-21 19:16

Sosyal medyada izlediler! Üzerine kolonya döktüğü ikizini yaktı

Kars'ta sosyal medyada izledikleri kolonya yakma videosunu evde deneyen ikizlerden Baran B. (10), çakmağı çakınca Berat B.'nin elbiseleri alev aldı. Yaralanan, vücudunun yüzde 25'inde ikinci ve üçüncü derece yanıklar oluşan Berat B., Erzurum Şehir Hastanesi Yanık Tedavi Ünitesi'nde tedaviye alındı.

Haber 05-08-21 12:06

Koronayı fırsata çevirdi! Mahalle arasında başladı, Avrupa'ya açıldı

Balıkesir'de mahalle arasında kolonya satarak başladığı işini büyüten 40 yaşındaki Ömür Yiğit, şimdi Avrupa ülkelerine ihracat yapıyor. Küçük bir imalathanede kolonya üreterek sektöre adım adan Yiğit, şimdilerde 50 kişiye istihdam sağladığı şirketinde 50 çeşit kolonya, 140 farklı parfüm üretiyor.

Finans 25-02-21 15:55

Kolonya içmiş! Ailesi fark edince...

Bartın'da 57 yaşındaki Şaban Kesim, içtiği kolonya nedeniyle hayatını yitirdi. Hastaneye kaldırılan Kesim, yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Haber 14-02-21 16:36

Yıkanan veya kolonya sıkılan maskede korkutan sonuç

Kullanıldıktan sonra kolonya sıkılmış veya yıkanmış maskelerin mikrobiyoloji laboratuvarında yapılan incelemesinde korkutan bir sonuç çıktı. Kolonya sıkmanın veya yıkamanın bakteri oluşumunu engelleyecek bir etki yapmadığı anlaşıldı.

Haber 23-01-21 15:59

Kolonyada hileye dikkat! Ölüme kadar götürüyor

Koronavirüsle birlikte insanların hayatında daha fazla yer alan kolonya, hileleri de beraberinde getirdi. Koruyucu Sağlık Uzmanı Prof. Dr. Oğuz Özyaral, “Sahte kolonya mide bulantısı ve kusma, baş dönmesi yaratır. Aşırı solunmasıyla akciğerlerde tıkanma ve kalbin durmasına kadar giden reaksiyonlarla karşılaşabiliriz." diye konuştu.

Haber 30-11-20 10:25

Koronavirüs döneminde dezenfektan seçiminde nelere dikkat etmeli?

Ellerimizi daha sık yıkadığımız, kolonya ve dezenfektanlarla kendimizi korumaya çalıştığımız koronavirüs döneminde cilt sağlığı ile ilgili bilgi veren uzmanlar, dezenfektan seçerken kokusuz olanların tercih edilmesi gerektiğinin altını çizdi. İşte detaylar...

Haber 08-09-20 16:10

Solunum cihazı ihracatında ön izin şartı kaldırıldı

Solunum cihazları ve bunların sarf malzemeleri, ihracı ön izne bağlı mallar listesinden çıkarılırken, etil alkol, kolonya, dezenfektan ve hidrojen peroksit ihracatında kayıt ve izin uygulamasına son verildi.

Finans 02-05-20 10:18

Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu kömür özlü kolonya üretecek

Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu (TKİ), merkez laboratuvarında kömür özlü kolonya üreterek kurum ve bağlı kuruluş çalışanlarına ücretsiz dağıtmayı planlıyor.

Finans 20-04-20 17:26

İstanbul'da Mart'ta en fazla kolonyanın fiyatı arttı

İstanbul Ticaret Odası (İTO), 2020 Mart ayında fiyatı en çok artan ve azalan ürünleri açıkladı. İTO verilerine göre Mart ayında en fazla kolonya zamlandı. Fiyatı en fazla düşen ürün ise fuel-oil oldu.

Finans 02-04-20 13:56

Yaşlı adamının başına kolonya döken şüpheli: Yanlış anlaşılma var, o benim ağabeyim

Yaşlı adamı durdurarak yüzüne zorla maske takıp başına kolonya döken şüpheli şahıs Bağcılar İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince gözaltına alındı. Emniyete getirilen şahıs "Neden yaptın?" sorusuna, "Yanlış anlaşılma var. O benim ağabeyim" şeklinde cevap verdi.

Haber 24-03-20 22:00

Sanayi Bakanı duyurdu! 9 kolonya üreticisinden fiyat anlaşması

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, bazı kolonya üreticilerinin fabrika ve perakende satış fiyatlarını artırmayacaklarını taahhüt ettiklerini bildirdi.

Finans 20-03-20 16:19

Antibakteriyel çözeltiler ve kolonyalar koronavirüsten korur mu?

Koronavirüsün Türkiye'de de görülmesi sonrası halk antibakteriyel ürünler ve kolonyalar satın almaya başladı. Bu durum da ürünlerde etik olmayan şekilde fiyatlarının yükselme yaşattı. Antikbakteriyel ürünler ve kolonyalardaki fiyat artışının devam etmesine ise beklenen bir gelişme olarak bakılıyor.

Haber 12-03-20 17:17

Koronavirüs sonrası kolonya satışları fırladı! Dükkanda 5, internette 7 kat arttı

Türkiye'nin asırlık kolonya üreticisi Eyüp Sabri Tuncer Kozmetik Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı Engin Tuncer, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle artan kolonya talebini değerlendirirken, "Mağazalarımızdan kolonya satışına talep 5 kat, internetten satışlara da 7 kat arttı. Raflarda ve depolarımızda mal var. Bunlar atlatılacaktır, insanımız panik yapmasın." dedi.

Finans 12-03-20 16:15

Tüketiciyi Destekleme Derneğinden Kovid-19'u fırsata çevirenleri şikayet edin uyarısı

TÜKDES Genel Başkanı Süleyman Bakal: - "Depremi bahane edip ev fiyatlarını yükseltenleri de virüsü bahane edip kolonya fiyatlarını fahiş hale getirenleri de vatandaşlarımızın ALO 175 Tüketici Hattına şikayet etmeleri gerekir"

Yurthaber 12-03-20 12:47

Cep telefonu sipariş etti, paketten kolonya çıktı

Gaziantep'in Nurdağı ilçesinde yaşayan Mahmut Kılıç (65), cep telefonundan arayarak, '1500 TL değerindeki akıllı cep telefonunun kampanyayla 99 TL'den satıldığını' söyleyen kimliği belirsiz kişilere inanınca dolandırıldı. Adına gönderilen kargoyu 99 TL ödeyerek alan Kılıç, paketi açınca kolonya ve çörek otu ile karşılaştı.

Trend 07-08-19 14:51

Uzmanlardan önemli uyarı: Ağrıyan dişe kolonya basmayın

Diş eti kanamasının diş hastalıklarının en önemli belirtisi olduğunu ifade eden Prof. Dr. Hakkı Sunay, diş sağlığı hakkında halk arasında doğru bilinen yanlışları anlattı. Prof. Dr. Sunay, “Ağrıyan dişe kolonya basmak, karbonatla beyazlatmaya çalışmak gibi evde yapılan müdahaleleri daha büyük sorunlara yol açabilir” uyarısında bulundu.

Trend 30-07-19 09:48

İETT şoförü, otobüse binen yolcuları kolonyayla karşıladı

Sosyal medyada hızla yayılan görüntüdeki şoförü izleyenleri kendisine hayran bıraktı.

Trend 07-08-18 12:01

Ünlü işadamı Sabahattin Tuncer hayatını kaybetti

Türkiye'nin en ünlü kolonya markalarından Eyüp Sabri Tuncer Kolonyaları Kozmetik A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Sabahattin Tuncer, dün gece tedavi gördüğü hastanede, 93 yaşında hayatını kaybetti.

Haber 23-10-16 12:15