Kolonya nedir?

Kolonya nedir?

Alkol, su ve parfüm gibi kimyasal maddelerin karışımı ile elde edilen sıvı bileşen, kolonyayı oluşturmaktadır. İlk kez 1709’lu yıllarda Almanya Köln’de üretilen kolonyadan daha çok tıbbi amaçlarla faydalanılmıştır. İçeriğindeki etil alkolün antiseptik özelliği nedeniyle uzun yıllar yaraların temizlenmesinde ve pansumanlarda kullanılmış, ağız bakım suyu görevi de görmüştür. Günümüzde ise hoş kokusu ve cilde ferahlık veren rahatlatıcı özelliği ile daha çok kozmetik amaçlı kullanılmaktadır. İlk üretilen kolonyalar portakal, limon ve çiçek esansları gibi doğal kokulardan yapılmış olup, özellikle tuvaletlerde sıklıkla kullanılmıştır. Türk kültürüne girişi ise II. Abdülhamid döneminin ilk yıllarında gerçekleşmiştir. Bu yıllarda kolonyalar yurtdışından ithal edilmeye başlanmış ve misafir karşılamada gül suyunun yerini almıştır.

kolonya Haberleri

Arkadaşına şaka yapmak istedi, az kalsın faciaya neden oluyordu! Panik anları kameraya yansıdı

Arkadaşına kolonya şakası yapmak isteyen genç az kalsın faciaya neden oluyordu. Batman Gültepe Mahallesi'nde bir iş yerinde yaşanan olayda adamın avuçları bir anda alevler içinde kaldı. O anlar güvenlik kamerasınca saniye saniye görüntülendi.

Haber 23-05-2022 15:30

Eskişehir'de 'evinde 4 şişe kolonya içtiği' öne sürülen adam öldü

Eskişehir'de, evinde 4 şişe kolonya içtiği öne sürülen 61 yaşındaki Hasan Ipışık, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Haber 08-05-2022 12:34

4 şişe kolonya içti, hayatını kaybetti!

Eskişehir’de 61 yaşındaki şahıs, sabah saatlerinden itibaren aralıklarla 4 şişe kolonya içti. İçtiği kolonyalar nedeniyle zehirlenen adam fenalaşarak hayatını kaybetti. Olayla ilgili soruşturma başlatıldığı aktarıldı.

Haber 08-05-2022 10:04

Huzurevi sakinleri 2 yıl sonra bayramda yakınlarıyla buluşacak

Adana Şehit Kara Pilot Yüzbaşı Serhat Sığnak Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Serdar Güneş: - "Yaşlılarımızın yakınlarını, bakanlığımızın yayınladığı rehber doğrultusunda ağırlayacağız" - Huzurevi sakini Yurdanur Çakır: - "Burada bayramlar hastalıktan önce çok çok güzeldi. İnşallah bu yıl yine öyle oluruz"

Yurthaber 30-04-2022 12:45

Kolonya orucu bozar mı? Oruçluyken kolonya sürülür mü, parfüm sıkılır mı? Diyanet açıkladı!

Kolonya orucu bozar mı? sorusunun yanıtı Ramazan ayı münasebetiyle vatandaşlar tarafından günün en çok araştırılan soruları arasında yer alıyor. Ramazan ayı 2 Nisan Cumartesi günü başladı, 1 Mayıs Pazar akşamı ise sona erecek. Bu kapsamda Kolonya orucu bozar mı? Oruçluyken kolonya sürülür mü, parfüm sıkılır mı? sorularının yanıtı ile Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayımlanan açıklamanın ayrıntılarına haberimizden ulaşabilirsiniz...

Haber 04-04-2022 12:28

Doğru bilinen yanlışlar: Epilepsi geçirenlere bunları yapmanın faydası yok…

Epilepsi birçok çeşidi bulunan beyinde meydana gelen bir hastalık. Epilepsi, hastaların istemsiz kasılmalarına ve kısa süreli bilinç kayıplarına neden olabiliyor. Hastaları krizleri sırasında ayıltmak için pek çok yöntem uygulanıyor. Fakat bu yöntemlerin çoğunun hiçbir faydası bulunmuyor…

Haber 08-03-2022 13:43

Yargıtaydan emsal niteliğinde kolonya kararı! Silah sayıldı, sosyal medyada gündem oldu

Yargıtay, kolonya ile ilgili emsal niteliğinde bir karara imza attı. Yargıtay, tartıştığı kişinin üzerine kolonya dökerek yakan sanıkla ilgili verilen kararı bozdu. Yüksek mahkeme, kolonyayı 'silah sayılan eşya' olarak kabul edilmesine karar verdi. Yargıtayın söz konusu kararı sosyal medyada gündem oldu.

Haber 16-02-2022 13:25

Kırıkkale'de inşaatta bir kişinin cansız bedeni bulundu

Kırıkkale'de, kolonya içtiği iddia edilen Mustafa Işık'ın (32) terk edilmiş bir inşaatta cansız bedeni bulundu.

Haber 20-11-2021 23:11

Eyüp Sabri Tuncer'den Alzheimer hastaları çin anlamlı proje: Hatıraları Tazeler

Eyüp Sabri Tuncer, Türkiye Alzheimer Derneği ile Alzheimer hastaları ve yakınları için ‘Hatıraları Tazeler’ sosyal sorumluluk projesine başladı. Proje hem kokularla hatıralarımızı tazelemeyi hem de Alzheimer hastalığına dikkat çekmeyi hedefliyor. Proje kapsamında, Eyüp Sabri Tuncer'in web sitesinde satışa sunulan ‘Hatıralar Kolonyası’ ürünlerinden elde edilen gelir ile Türkiye Alzheimer Derneği’ne bağlı Gündüz Yaşam Evleri’ne katkı sağlayacak.

Haber 28-10-2021 08:41

Bursa'da kolonya içtiği öne sürülen kişi öldü

Bursa'da kolonya içtiği öne sürülen kişi öldü

Yurthaber 08-10-2021 19:16

Kaplıca suyuyla yapılan kolonya ilgi gördü

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir: - "Kaplıca suyumuzun içindeki doğal mineraller ve hücre yenileyici özellik sayesinde kolonyamıza losyon özelliği de kazandırılmış oldu" - "Çok olumlu tepkiler alıyoruz. İnşallah bu ürünü geliştirmek ve patentini almak suretiyle Havza turizmine ve Havza'nın tanıtımına katkı sağlamak istiyoruz"

Yurthaber 23-09-2021 10:54

Eşini ve 1,5 aylık bebeğini kolonyayla yakmaya çalışan caninin ilk sözleri

İzmir'in Menderes ilçesinde, eşi Fatma E. (21) ile 1,5 aylık oğlu Ömer E.'yi üzerlerine kolonya döküp, ateşe vererek, yaktığı iddiasıyla tutuklanan Veysi E.'nin (29) emniyetteki ifadesinde, "Olayın nasıl meydana geldiğini bilmiyorum" dediği öğrenildi.

Haber 17-09-2021 16:56

Arkadaşının yaktığı kolonyayı söndürürken yanan çocuk Erzurum'da tedaviye alındı

Arkadaşının yaktığı kolonyayı söndürürken yanan çocuk Erzurum'da tedaviye alındı

Yurthaber 18-08-2021 15:34

Sosyal medyada izlediler! Üzerine kolonya döktüğü ikizini yaktı

Kars'ta sosyal medyada izledikleri kolonya yakma videosunu evde deneyen ikizlerden Baran B. (10), çakmağı çakınca Berat B.'nin elbiseleri alev aldı. Yaralanan, vücudunun yüzde 25'inde ikinci ve üçüncü derece yanıklar oluşan Berat B., Erzurum Şehir Hastanesi Yanık Tedavi Ünitesi'nde tedaviye alındı.

Haber 05-08-2021 12:06

Kolonya sürmek abdesti bozar mı? Kolonya koklamak orucu bozar mı?

Mübarek Ramazan ayının da gelmesiyle birlikte orucu bozan şeyler de vatandaşlar tarafından merak edilip araştırılmaya başlandı. Oruç ibadetini yerine getirmekte olan binlerce müslüman kolonya sürmek abdesti bozar mı ve kolonya koklamak orucu bozar mı gibi soruların cevaplarını arıyor. Peki kolonya sürmek abdesti bozar mı? Kolonya koklamak orucu bozar mı? İşte yanıtı...

Haber 13-04-2021 13:48

Dezenfektan ve kolonya orucu bozar mı? Dezenfektan koklamak orucu bozar mı?

Korona salgını sebebiyle hijyen konusunda tüm dünya ile beraber ülkemizde yaşam şeklini değiştirdi. Dezenfektan ve kolonya ürünlerine olan rağbet son bir senedir gittikçe arttı. Virüsten korunmak için ise pek çok vatandaş gün içerisinde dezenfektan veya kolonya ürünlerini sıklıkla kullanıyor. Ramazan ayının gelmesiyle de Müslümanlar, bu tarz alkol içeren temizlik ürünlerinin orucu bozup bozmayacağını merak ediyor. Dezenfektan veya kolonya kokusu orucu bozar mı?

Haber 12-04-2021 15:08

Samsun'da 2 kişinin alkol ve kolonyadan zehirlenerek öldüğü şüphesiyle soruşturma başlatıldı

Samsun'da 2 kişinin alkol ve kolonyadan zehirlenerek öldüğü şüphesiyle soruşturma başlatıldı

Yurthaber 06-04-2021 17:37

Başına zorla kolonya döküp sosyal medyada yayınlamıştı! Tepki çeken olayda karar çıktı

İstanbul Bağcılar'da 53 yaşındaki İhsan Ö.'nün başına zorla kolonya döktüğü ve maske taktığı videoyu sosyal medyada paylaşan Osman K.'nın 2 yıla kadar hapis istemiyle yargılandığı dava karara bağlandı. Mahkeme, İhsan Ö.'nün şikayetçi olmaması üzerine davayı düşürdü.

Haber 30-03-2021 13:29

Korkunç olay! Oyun oynadığı kardeşini kolonya döküp yaktı

Bursa'nın İnegöl ilçesinde ağabeyi Vedat K. ‘nın (12) üzerine oyun oynarken kolonya döküp yaktığı kız kardeşi Elif K. (9) ağır yaralandı. Vücudunda 2’ci derece yanık oluşan küçük çocuk, Bursa Şehir Hastanesi’nde tedavi altına alınırken olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Haber 15-03-2021 13:54

Yüzüne kolonya sürdükten sonra trafik çevirmesine takıldı, ehliyetine el konuldu

Hayatında hiç alkol almadığını iddia eden Adıyamanlı Ahmet Savaş, trafik uygulamasında 2.28 promil alkollü çıktı. Ehliyetine 6 aylığına el konulan Savaş, hastaneden aldığı rapor ile alkol kullanmadığını kanıtladı.

Haber 08-03-2021 10:21

Koronayı fırsata çevirdi! Mahalle arasında başladı, Avrupa'ya açıldı

Balıkesir'de mahalle arasında kolonya satarak başladığı işini büyüten 40 yaşındaki Ömür Yiğit, şimdi Avrupa ülkelerine ihracat yapıyor. Küçük bir imalathanede kolonya üreterek sektöre adım adan Yiğit, şimdilerde 50 kişiye istihdam sağladığı şirketinde 50 çeşit kolonya, 140 farklı parfüm üretiyor.

Finans 25-02-2021 15:55

Kolonya içmiş! Ailesi fark edince...

Bartın'da 57 yaşındaki Şaban Kesim, içtiği kolonya nedeniyle hayatını yitirdi. Hastaneye kaldırılan Kesim, yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Haber 14-02-2021 16:36

Manisa'da kolonyayla soba tutuşturmaya çalışan çocuk yaralandı

Manisa'da kolonyayla soba tutuşturmaya çalışan çocuk yaralandı

Yurthaber 09-02-2021 16:28

Yıkanan veya kolonya sıkılan maskede korkutan sonuç

Kullanıldıktan sonra kolonya sıkılmış veya yıkanmış maskelerin mikrobiyoloji laboratuvarında yapılan incelemesinde korkutan bir sonuç çıktı. Kolonya sıkmanın veya yıkamanın bakteri oluşumunu engelleyecek bir etki yapmadığı anlaşıldı.

Haber 23-01-2021 15:59

Kolonya kullananlar dikkat! Kör edebilir, ölüme götürebilir

Türkiye'de, koronavirüse karşı tedbir amacıyla en çok tercih edilen ürünlerin başında gelen kolonyanın üretim ve satışında artış yaşanırken, son dönemde merdiven altı olarak tabir edilen sahte üretiminin arttığına dikkat çekilerek, sağlık açısından çok tehlikeli olduğu belirtildi. Kolonya firması Ar-Ge sorumlusu ve kimya mühendisi Fatih Uluç, sahte kolonya yapımında kullanılan metil alkolün kör edebileceği, ölüme kadar götürebileceği uyarısında bulundu.

Haber 04-01-2021 16:15

Kolonyada hileye dikkat! Ölüme kadar götürüyor

Koronavirüsle birlikte insanların hayatında daha fazla yer alan kolonya, hileleri de beraberinde getirdi. Koruyucu Sağlık Uzmanı Prof. Dr. Oğuz Özyaral, “Sahte kolonya mide bulantısı ve kusma, baş dönmesi yaratır. Aşırı solunmasıyla akciğerlerde tıkanma ve kalbin durmasına kadar giden reaksiyonlarla karşılaşabiliriz." diye konuştu.

Haber 30-11-2020 10:25

30 yıllık esnaftan 'sahte kolonya' uyarısı

Kayseri'de, 30 yıldır kolonya satan Hazım Büyüksimitci (50), koronavirüs salgını ile birlikte 'merdiven altı' diye tabir edilen işletmelerde kolonya üretiminin arttığını belirterek, "Ucuz olduğu için insanlar bunu kullanmaya başladı. Merdiven altı kolonyayı kullanmak sağlık açısından zararlıdır" dedi.

Haber 15-11-2020 15:11

Başına zorla kolonya döküp sosyal medyada yayınlanmıştı! Hapis cezası istendi

Bağcılar'da 53 yaşındaki İhsan Öztürk'ün başına zorla kolonya döküp maske taktığı videoyu sosyal medya platformunda paylaşan Osman Koçyiğit (35) hakkında "Özel hayatın gizliliğini ifşa etmek" suçundan 5 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Haber 21-10-2020 10:48

Alo Fetva Hattı'na gelen koronavirüs soruları şaşırtıyor: Kolonya ve dezenfektandaki alkol haram mı?

Alo Fetva Hattı'na vatandaştan gelen her türlü soru, görevli vaizlerce yanıtlanıyor. Fetva hattına, 'Koronavirüsten ölenin cenazesi yıkanır mı?', 'Kolonya ve dezenfektandaki alkol haram mı?' soruları da sıkça soruldu.

Haber 08-10-2020 09:50

Ordu'da ilginç olay: Kolonya kullandığı için denetimde alkollü çıktı, ceza yedi

Ordu'nun Gülyalı ilçesinde polis denetiminde iddiaya göre 0.27 promil alkolü olduğu tespit edilen ticari araç sürücüsü Mehmet Kabataş'a (52) para cezası uygulandı, ehliyetine 6 ay el konuldu. Alkol kullanmadığını öne süren, hastanede yaptırdığı testinde ise kanında alkole rastlanılmadığını belirten Kabataş, alkollü çıkmasının sebebinin koronavirüsten korunmak için yüzünü kolonya ile dezenfetke etmesi olduğunu söyledi.

Haber 07-10-2020 10:11

Koronavirüs döneminde dezenfektan seçiminde nelere dikkat etmeli?

Ellerimizi daha sık yıkadığımız, kolonya ve dezenfektanlarla kendimizi korumaya çalıştığımız koronavirüs döneminde cilt sağlığı ile ilgili bilgi veren uzmanlar, dezenfektan seçerken kokusuz olanların tercih edilmesi gerektiğinin altını çizdi. İşte detaylar...

Haber 08-09-2020 16:10

Kolonya ve dezenfektan üretiminde kullanılan 'dökme etil alkol' vergisine düzenleme

Kolonya ve dezenfektan üretiminde kullanılmak üzere ithal edilen dökme etil alkolde gümrük vergisi yeniden düzenlendi. Buna göre, kolonya ve dezenfektan üretiminde kullanılmak üzere dökme etil alkol ithalatında nihai kullanım kapsamında marttan bu yana yüzde sıfır olan gümrük vergisi, yerli biyoetanol üreticisinin korunması amacıyla daha önce olduğu gibi yüzde 10 olarak uygulanacak.

Finans 31-08-2020 09:20

Koronalılarla kolonyalıların savaşı - 4

Başarıda rehavete kapılmak ve galibiyeti garanti görmek başarıya gölge düşürebilir. Kolonyalılarda da bu rehaveti görmekteyiz şimdi. Öyle ki şimdiye kadar yapılan mücadelede kaybedilen hayatlar sanki boşu boşuna olmuş görünüyor. Herkeste özgüven yüksek."Corona gelsin bana vız gelir" düşüncesi hakim ancak her aldıkları nefesin ne kadar anlamlı ve kıymetli olduğunu hastaneye yatınca özellikle yoğun bakımda daha iyi anlamaktalar.

Haber 12-08-2020 13:43

Anneler dikkat! Çocuğunuzu koronavirüsten korumak için...

Koronavirüs yaşlılar kadar çocuklar ve gençler üzerinde de farklı etkiler yaratabiliyor. Dünyayı etkisi altına alan koronavirüsün çocuklar üzerindeki etkileri en az yetişkinler kadar merak ediliyor. Çocuklarını korumak isteyen ebeveynler uyarıları göz önünde bulundurarak hareket etmeye çalışsa da yaptıklarının ne denli doğru olduğu tartışma konusu oluyor. Mesela elleri temiz tutmak için kullanılan kolonyanın sıklığı da bunlardan biri. İşte detaylar...

Haber 07-07-2020 14:55

Meraklı çocuğun kolonya ve çakmakla tehlikeli oyunu kabusu oldu

Erzincan'da elbisesine kolonya döküp çakmakla yanıp yanmadığını denerken göğsü ve vücudunda yanıklar oluşan ortaokul öğrencisi, yaşadığı korkuyu unutamıyor - Orhan Kayaoğlu: - "Kolonya ve tehlikeli şeylerden çocuklar uzak dursun. Yaptığımın hata olduğunu anladım. Yaşadığım olayı hiç unutamıyorum, geceleri rüyama giriyor"

Yurthaber 27-06-2020 11:18

İzmir'de restoran ve kafeler hizmet vermeye başladı

Türkiye Lokantacılar ve Pastacılar Federasyonu Başkanı Aykut Yenice: - "Türk mutfağı çok sağlıklı ve kaliteli bir mutfak. Müşterilerimiz bize güvensin"

Yurthaber 01-06-2020 11:29

Kolonya uyarısı! Korunmak isterken, virüsü kendinize yapıştırabilirsiniz

Koronavirüs sürecinde en çok kullanılan ürünlerden bir tanesi de geleneksel kolonya oldu. Virüsü öldürmesi nedeniyle kolonya satışları patlarken Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Ayşe Wilke Topçu kolonyada kullanılan yüzde 60-70 oranlarındaki alkolün etkili olduğunu ancak daha yüksek oranlardaki alkolün virüsün yapışmasına neden olduğunu söyledi.

Haber 28-05-2020 18:54

Kolonyadaki alkol oranına dikkat! Fazla alkol koronavirüsü öldürmüyor

Koronavirüs sürecinde en çok kullanılan ürünlerden bir tanesi de geleneksel kolonya oldu. Virüsü öldürmesi nedeniyle kolonya satışları patlarken Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Ayşe Wilke Topçu'dan kolonyadaki alkol oranına ilişkin önemli bir açıklama geldi. Topçu, kolonyada kullanılan yüzde 60-70 oranlarındaki alkolün etkili olduğunu ancak daha yüksek oranlardaki alkolün virüsün yapışmasına neden olduğunu söyledi.

Haber 28-05-2020 11:21

Koronavirüsten korunmak isterken aracınızı yakmayın

Koronavirüs salgını nedeniyle günlük hayatta kullanımları büyük oranda artan dezenfektan ve kolonya gibi alkol içerikli ürünlerin, sıcak havalarda araç içerisinde bulundurulması tehlike oluşturuyor. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İzmit İtfaiye Grup Amiri Murat Aydoğan'dan bu konuya ilişkin önemli bir uyarı geldi. Aydoğan, bu ürünlerin araç içerisinde bulundurulmasının sıcak havalarda parlamaya neden olabileceğini söyledi

Haber 18-05-2020 09:29

Direksiyonda kolonya sürerken kaza yaptı

Bursa’da önce önündeki TIR’a ardından da bariyerlere çarpan otomobilin sürücüsü Muammer A. (43), yaralandı. Alkollü olduğu öne sürülen Muammer A.’nın direksiyon başında kolonya sürerken aracın kontrolünü kaybettiği öne sürüldü.

Haber 08-05-2020 12:32

Coronalılar ile kolonyalıların savaşı-2

Kolonyalı beyaz kalkanlı savaşçılar artık ön saflarda yer almaya başladı zaten hep zaman ön safta idiler ama kolonyalılar bunun hiç farkında değillerdi. Bu savaşçılara sağlık çalışanı denmekte idi. Sağlık çalışanlarına yeteri kadar ekipman desteği olmasa da eskiye göre daha iyi şartlarda ve moral desteği le savaşmakta idiler.

Haber 05-05-2020 16:55

Solunum cihazı ihracatında ön izin şartı kaldırıldı

Solunum cihazları ve bunların sarf malzemeleri, ihracı ön izne bağlı mallar listesinden çıkarılırken, etil alkol, kolonya, dezenfektan ve hidrojen peroksit ihracatında kayıt ve izin uygulamasına son verildi.

Finans 02-05-2020 10:18

Melih Gökçek'ten Cumhurbaşkanı Erdoğan'a kolonya teşekkürü

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) günlerinde dağıtılan kolonya için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkür etti ve "Dünyada kendi tebaasını bu kadar düşünen ikinci bir lider yok" dedi.

Haber 27-04-2020 09:59

İstanbul'da kolonya ve maske dağıtımı tamamlandı 

Koronavirüs tedbirleri kapsamında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sokağa çıkma yasağı bulunan 65 yaş ve üstü vatandaşlara kolonya ile maske dağıtımı yapılacağını açıklamıştı. İstanbul'da 10 günde tamamlanan dağıtımda, 1 milyon 109 bin 152 evin kapısı çalındı.

Haber 23-04-2020 10:06

Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu kömür özlü kolonya üretecek

Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu (TKİ), merkez laboratuvarında kömür özlü kolonya üreterek kurum ve bağlı kuruluş çalışanlarına ücretsiz dağıtmayı planlıyor.

Finans 20-04-2020 17:26

Tutuklu ve hükümlülerin maske ve kolonya mesaisi

Isparta E Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumundaki tutuklu ve hükümlüler, Kovid-19 ile mücadele kapsamında limon kolonyası ve tıbbi maske üretiyor - Kurum Müdürü Ünal Şaşmaz: - "Amacımız mahkumları meslek öğreterek ıslah etmek. Islah eğitimle, eğitim de meslek ve sanat öğretmekle oluyor"

Yurthaber 20-04-2020 11:05

Denizli'de ilginç olay! Kolonya içip kaldırımda sızdı

Denizli'de, kolonya içtikten sonra kaldırımda uyuyakalan İsmail A., kendisini hastaneye götürmek isteyen sağlık ve polis ekiplerine zor anlar yaşattı. Ekiplerin güçlükle ambulansa bindirdiği İsmail A., hastaneye götürüldü.

Haber 16-04-2020 17:51

Coronalılar ve kolonyalıların savaşı...

Coronalılardan çok çok uzak diyarlardan haberler gelmekteydi. Çok saldırgan, etrafı yakıp yıkan savaş taktikleri vardı ve başarı ile ilerlemekteydiler.

Haber 15-04-2020 15:06

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamıştı! 65 yaş üstü vatandaşlara kolonya ve maske dağıtımı başladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 65 yaş üstü vatandaşlara kolonya ve maske dağıtılacağını açıklamıştı. Bekçiler, bugün maske ve kolonyaları vatandaşlara dağıtmaya başladı. Dağıtılan paketlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın mektubu da yer aldı.

Haber 07-04-2020 12:32