Kyk Haberleri Ve Son Dakika Kyk Haberleri

Kyk Haberleri Ve Son Dakika Kyk Haberleri

Açılımı Kredi ve Yurtlar Kurumu olan KYK, 1961 yılında kurulmuştur. Ekonomik açıdan güçlük çeken öğrencilerin burslarla eğitimini destekleme, şehir dışında okuyanlara yurt imkanıyla kalacak güvenli bir yer sağlama amacını taşımaktadır. Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde kurulan kurumun denetimi, resmi kararla 1970'te Gençlik ve Spor Bakanlığı'na geçmiştir. 1962 yılından beri öğrenim süreci bittikten sonra çeşitli taksitlendirmelerle kuruma geri ödenen öğrenim kredisi vermektedir. 1985 yılında katkı kredisi vermeye başlamıştır. 2004 yılında ise özellikle üniversite öğrencileri için geçerli olan ve geri ödeme gerektirmeyen bursları vermeye başlamıştır. Her sınav döneminin ardından başvurulan yurt ve burs imkanları, kişinin gelir düzeyine, ailesine, başarısına, mal varlığını, statüsüne, engel durumuna ve benzeri özelliklere göre belirlenmektedir.

Kyk Haberleri

KYK YURTLARI açıldı mı, ne zaman açılacak? 2023-2024 KYK yurtları açılış tarihi açıklandı mı?

KYK yurtlarının bu sene hangi tarihte açılacağı merak konusu oldu. Üniversite yerleştirme sonuçlarının açıklanması ile birlikte KYK yurt başvuruları 29 Ağustos tarihinde alınmaya başlamıştı. Gençlik ve Spor Bakanlığı KYK yurt sonuçların açıklandığını ifade etti. Peki, KYK YURTLARI açıldı mı, ne zaman açılacak? 2023-2024 KYK yurtları açılış tarihi açıklandı mı? İşte detaylar...

Finans 16-09-23 17:17

KYK YURT ÜCRETLERİ LİSTESİ 2023 ! KYK yurt fiyatları ne kadar, kaç TL? GSB açıkladı, tip 1, 2, 3, 4, 5 ve 6 aylık ücretleri...

KYK yurt tiplerine göre aylık ücretleri üniversite öğrencileri tarafından merak konusu oldu. KYK yurt başvuruları, üniversite yerleştirme sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte 29 Ağustos tarihinde alınmaya başlamıştı. Gençlik ve Spor Bakanlığı KYK yurt sonuçların açıklandığını belirtti. Peki, KYK yurt ücretleri ne kadar, kaç TL? KYK yurtları tip 1, 2, 3, 4, 5 ve 6 aylık fiyatları nedir?

Finans 15-09-23 09:37

KYK BURS BAŞVURULARI 2023 başladı mı, ne zaman başlayacak? KYK burs ve kredi başvuru ekranı açıldı mı? İşte burs miktarları!

KYK burs ve kredi başvurularının ne zaman başlayacağı merak ediliyor. Üniversite öğrencileri ve bu yıl üniversiteye yerleşen öğrencilerin gündeminde KYK başvuru tarihleri yer aldı. KYK burs ve kredi başvuru detayları, eylül ayının gelmesiyle beraber yoğunlaştı. Peki, KYK burs başvuruları başladı mı, ne zaman başlayacak? KYK burs ve kredi başvuru ekranı açıldı mı?

Finans 08-09-23 12:39

SON DAKİKA | KYK yurt başvuruları başladı! Bakan Osman Aşkın Bak duyurdu: Son tarih 2 Eylül!

Son dakika haberi: KYK yurt başvuruları bugün itibariyle başladı. Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, üniversite yurt başvurularının 2 Eylül'e kadar süreceğini açıkladı.

Haber 29-08-23 10:27

Kırklareli'nde misafir edilen depremzedeler bayrama buruk girdi

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'ta meydana gelen depremlerin ardından Kırklareli'nde misafir edilen depremzede aileler memleketlerinden uzakta buruk bayram yaşıyor.

Yurthaber 21-04-23 12:54

Kastamonu'da berberler depremzedelerin kişisel bakımlarını yaptı

Kastamonu'da berberler, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'ta meydana gelen depremlerin ardından kentte misafir edilen depremzedelerin kişisel bakım ihtiyaçlarını ücretsiz karşılayıp moral verdi.

Yurthaber 01-03-23 14:10

Bakan Kasapoğlu'ndan yurt ücreti açıklaması

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, şubat ayı ve bahar yarı yılında Gençlik ve Spor Bakanlığı (GSB) Yurtları'ndan ayrılan üniversite öğrencilerinin herhangi bir ücret ödemelerinin söz konusu olmadığını belirtti.

Haber 22-02-23 18:34

Batman'da depremzede çocuklara açılan anasınıfında eğitim veriliyor

Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen şehirlerden Batman'a gelen ve Süveybe Ana Kız Öğrenci Yurdu'nda barınan ailelerin 3-6 yaş arasındaki çocukları kurulan anasınıfında eğitim görüyor.

Yurthaber 22-02-23 15:26

KYK yurt ücretleri ödenecek mi, deprem nedeniyle ertelenecek mi? 2023 KYK ve özel yurt ödemeleri alınmaya devam edilecek mi?

KYK ve özel yurt ücretleri ödemeleri gündeme geldi. Kahramanmaraş merkezli olup 10 ili etkisi altına alan iki büyük deprem sonrası enkaz çalışmaları devam ederken, evi hasar alan vatandaşlar çadır, cami gibi yerlerde konaklamaya başladı. Üniversitelerin online eğitime devam edip, KYK yurtlarının depremzedelere açılacağı kararı alındı. Peki, KYK yurt ücretleri ödenecek mi, ertelenecek mi? 2023 KYK ve özel yurt ödemeleri alınmaya devam edecek mi?

Haber 13-02-23 08:22

Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurmuştu... Bugün başladı! Deprem sonrası o kararın ardından tek tek toplayıp gidiyorlar

Türkiye, deprem felaketinin acısını yaşarken ve kaybettiği canlara ağlarken depremzedelere yardım etmek için var gücüyle çalışıyor. Yurdun dört bir yanında deprem bölgesindekilere destek için çalışmalar yapılırken bölgedekilerin tahliyesi de sürüyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, üniversitelerde uzaktan eğitime geçileceğini, KYK yurtlarının depremzedeler için kullanılacağını duyurmuştu. Bugün, KYK yurtlarındaki öğrenciler eşyalarını toplamak için yurtlara geldi ve odalar boşaltılmaya başlandı.

Haber 12-02-23 11:42

Burslar ne zaman yatacak? 2023 KYK bursları hangi gün verilecek? KYK bursu T.C. Kimlik Numarasına göre yatacak!

Ocak ayının gelmesiyle KYK burs ve kredilerin hesaplara ne zaman yatacağı araştırılmaya başlandı. Başvuru değerlendirme aşamasından sonra bazı öğrencilere burs bazılarına ise kredi imkanı tanındı. 3 aylık burs paralarının toplu olarak ödenmesi bekleniyor. Peki burslar ne zaman yatacak? 2023 KYK bursları hangi gün verilecek? İşte detaylar...

Finans 05-01-23 13:02

KYK 3 aylık burs/kredi ödemeleri ne zaman yatacak? 2023 KYK burs ve krediler ne kadar, kaç TL?

KYK burs ve kredi ödeme tarihleri, KYK (Kredi Yurtlar Kurumu) burs başvuru sonuçlarının açıklanmasının ardından araştırılmaya başlandı. Ödemeleri öğrencilerin T.C. Kimlik Numaralarına göre yatacak. Peki KYK 3 aylık burs/kredi ödemeleri ne zaman yatacak? 2023 KYK burs ve krediler ne kadar, kaç TL? İşte detaylar...

Finans 04-01-23 12:40

KYK bursu yattı mı? KYK bursu hesaplara ne zaman yatacak? GSB'den son dakika açıklaması

KYK burs başvuru sonuçlarının açıklanmasıyla binlerce öğrenci, üç aylık toplu ödemelerinin hesaplara ne zaman yatacağını araştırıyordu. Konuya ilişkin GSB tarafından son dakika açıklaması geldi. Peki KYK bursu yattı mı? KYK bursu hesaplara ne zaman yatacak? İşte detaylar...

Finans 29-12-22 12:09

KYK toplu para ne zaman yatacak? 3 aylık KYK ödemeleri nereden ve nasıl alınacak? 3 bin 750 TL ödeme yapılacak!

KYK burs başvuru sonuçlarının açıklanmasıyla KYK ödemelerinin yapılması bekleniyor. İlk kez KYK bursu veya kredisi alan öğrencilere, üç aylık toplu para ödemesi yapılacak. Ödemeler lisans ve yüksek lisans öğrencileri için değişkenlik gösteriyor. Peki KYK toplu para ne zaman yatacak? 3 aylık KYK ödemeleri nereden ve nasıl alınacak? İşte detaylar...

Finans 26-12-22 15:00

KYK 3 aylık burs ödeme ne zaman hesaplara yatacak? KYK 3 aylık burs ödeme nasıl alınır?

KYK (Kredi Yurtlar Kurumu) bursu ve kredisi almaya hazırlanan öğrencilere 3 aylık KYK bursu ve kredisi peşin yatacak. KYK bursları, her ay öğrencilerin T.C. kimlik numaralarının son rakamına göre belirli günlerde ödenecek. Peki KYK 3 aylık burs ödeme ne zaman hesaplara yatacak? KYK 3 aylık burs ödeme nasıl alınır? İşte detaylar...

Finans 23-12-22 09:04

KYK bursu yattı mı, ne zaman yatacak? KYK bursu miktarı!

KYK (Kredi Yurtlar Kurum) burs başvuru sonuçları geçtiğimiz günlerde açıklandı. Sonuçların açıklanmasıyla, bursların hesaplara ne zaman yatacağı da merak konusu oldu. KYK bursu üç aylık toplu ödenecek. Gözler GSB'ye (Gençlik ve Spor Bakanlığı) çevrildi. Peki KYK bursu yattı mı, ne zaman yatacak? İşte KYK bursu miktarı!

Finans 21-12-22 09:13

İBB burs başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? KYK sonuçlarının ardından İBB bursu bekleniyor!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) öğrencilere eğitimleri için burs imkanı sağlıyor. KYK (Kredi Yurtlar Kurumu) başvuru sonuçlarının açıklanmasının ardından gözler, İBB burs başvuru sonuçlarına çevrildi. Peki İBB burs başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte detaylar...

Egitim 19-12-22 10:16

VGM burs başvuru sonuçları açıklandı mı? VGM burs başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?

VGM (Vakıflar Genel Müdürlüğü) burs başvuru sonuçları, KYK (Kredi Yurtlar Kurumu) burs başvuru sonuçlarının açıklanmasının ardından araştırılmaya başlandı. Bilindiği üzere KYK burs başvuru sonuçları 16 Aralık'ta açıklandı. KYK 'dan burs alamayan üniversite öğrencileri, VGM burs başvuru sonuçlarının açıklanmasını bekliyor. Peki VGM burs başvuru sonuçları açıklandı mı? VGM burs başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte detaylar...

Egitim 19-12-22 08:59

KYK burs başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? e-Devlet KYK burs başvuru sonuçları sorgulama ekranı!

KYK burs ve kredi başvurularının sonuçları bekleniyor. Binlerce öğrencinin gündeminde yer alan KYK burs başvurularının sonuçları son dakika açıklamasıyla duyurulacak. KYK burs başvuru sonuçları e-Devlet üzerinden kontrol edilecek. Peki KYK burs başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? e-Devlet KYK burs başvuru sonuçları sorgulama ekranı!

Finans 16-12-22 08:52

KYK BURS SONUÇLARI 2022: KYK burs başvuru sonuçları ne zaman açıklanır, açıklandı mı? Binlerce öğrenciye burs imkanı

KYK burs sonuçları için araştırmalar hız kazandı. KYK burs başvurularının tamamlanmasının ardından adaylar heyecanla sonuç açıklamasını beklemeye başladılar. Kredi ve burs başvuru işlemleri kasım ayında tamamlandı. Dün yapılan Kabine Toplantısı'nın ardından ise yeni ücretler belli oldu. Şimdi gözler sonuç açıklamasında. Peki, KYK burs ve kredi sonuçları ne zaman açıklanır?

Finans 13-12-22 11:27

KYK burs başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? KYK burs başvuru sonuçları nasıl öğrenilecek? Bekleyiş devam ediyor!

KYK burs başvuru sonuçları binlerce öğrencinin gündeminde yer alıyor. Başvurularını tamamlayan adaylar KYK burs başvuru sonuçlarının açıklanmasını bekliyor. Değerlendirmelerin sonucunda bazı öğrencilere KYK bursu bazılarına ise KYK kredisi varilecek. Peki KYK burs başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? KYK burs başvuru sonuçları nasıl öğrenilecek? İşte detaylar...

Finans 09-12-22 22:46

KYK burs kredi başvuru sonuçları ne zaman belli olur? KYK burs kredi başvuru sonuçları nereden ve nasıl sorgulanır?

KYK burs ve kredi başvuru sonuçları birçok öğrencinin gündeminde yer alıyor. Üniversite öğrencileri, KYK burs ve kredi başvuru sonuçlarının açıklanmasını bekliyor. Bilindiği üzere KYK burs başvuruları kasım ayında alınmıştı. Peki KYK burs kredi başvuru sonuçları ne zaman belli olur? KYK burs kredi başvuru sonuçları nereden ve nasıl sorgulanır? İşte detaylar...

Finans 07-12-22 11:50

KYK burs ve kredi başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? KYK burs ve kredi başvurularında son durum!

KYK burs ve kredi başvuruları sonuçları binlerce öğrencinin gündeminde yer alıyor. Kasım ayında alınan başvuru sonuçları merakla bekleniyor. Başvuru sonuçları açıklandığında gerekli sorgulamalar e-Devlet üzerinden gerçekleştirilecek. Peki KYK burs ve kredi başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? KYK burs ve kredi başvurularında son durum nedir? İşte detaylar...

Finans 05-12-22 09:59

KYK burs başvuru sonuçları ne zaman belli olacak? KYK burs başvuru sonuçları nereden sorgulanacak?

KYK burs başvurusu yapan öğrenciler bir süredir KYK burs başvuru sonuçlarını bekliyor. e-Devlet üzerinden alınan KYK burs başvurularının sonuçları merakla bekleniyor. Yapılan değerlendirmelerin ardından bazı öğrencilere burs bazılarına ise kredi imkanı sunulacak. Peki KYK burs başvuru sonuçları ne zaman belli olacak? KYK burs başvuru sonuçları nereden sorgulanacak? İşte detaylar...

Finans 01-12-22 21:46

KYK burs başvuru sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanacak? KYK burs başvuru sonuçları sorgulama ekranı

KYK burs başvuru sonuçları üniversite öğrencileri tarafından merak ediliyor. 2022-2023 öğretim yılı içerisinde düzenli olarak verilecek KYK bursunun sonuçları araştırılıyor. Bu yıl verilecek bursların başvuru işlemlerinin tamamlanmasının ardından maddi destek almak isteyen öğrenciler KYK burs başvuru sorgulama ekranını takip etmeye başladı. Peki KYK burs başvuru sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanacak?

Finans 29-11-22 10:22

KYK burs başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? e-Devlet KYK burs başvuru sonuç sorgulama ekranı!

KYK burs başvurusu sonuçları araştırmaları, kasım ayının sonlarına gelinmesiyle hız kazandı. KYK burs başvuruları 15 Kasım'da başlamış ve 17 Kasım'da sona ermişti. Ardından başvuru süresi uzatıldı ve yeniden alınan başvurular bu defa 26 Kasım'da sona erdi. Şimdi de öğrencilerin gözleri, KYK burs başvurularının açıklanacağı tarihe çevrildi. Peki KYK burs başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte detaylar...

Finans 28-11-22 14:45

Türkiye'de ve dünyada bugün neler yaşandı? İstiklal Caddesi'nde yeni önlemler, Konya'da köpeğe eziyet görüntüleri, KYK borçlarına yapılandırma, 'deve gribi' alarmı...

Türkiye'de ve dünyada birçok önemli gelişmenin yaşandığı günün en öne çıkan haberlerini sizler için derledik. Hain terör saldırısının gerçekleştiği Beyoğlu'ndaki İstiklal Caddesi'nde alınan yeni önlemler, Konya'da köpeğe eziyet görüntüleriyle ilgili yeni gelişme, KYK borçlarına yapılandırma, dünyada 'deve gribi' alarmı, Fatih Terim'in annesi Nuriye Terim'in vefatı...

Haber 25-11-22 20:11

Son dakika! KYK borçlarına yapılandırma! Bugün başladı! E-Devlet’ten bakılabiliyor

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu, KYK yurtları ve borç faizleri ile ilgili açıklamalarda bulundu. "2022’de yurt ücretlerine hiçbir güncelleme yapmadık” diyen Bakan Kasapoğlu, “İlave bir fiyat artışı olmadı” dedi. Ayrıca Bakan Kasapoğlu öğrenim kredisi yapılandırma işleminden yararlanacak öğrencilerin sorgulamalarının an itibariyle e-devlette başladığını duyurdu. GSB burs-kredi başvuru süresinin uzatıldığını açıkladı.

Finans 25-11-22 10:17
KYK

KYK burs, kredi başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? 2022 - 2023 KYK bursu ne kadar olacak? KYK sonuç sorgulama ekranı!

KYK burs başvuruları 15 Kasım'da başladı ve 17 Kasım'da sona erdi. Başvuruların alınmasının ardından öğrencilerin gözleri, başvuru sonuçlarının açıklanacağı tarihe çevrildi. Her yıl binlerce öğrenciye KYK tarafından burs veya kredi imkanı sağlanıyor. Peki KYK burs, kredi başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? 2022 - 2023 KYK bursu ne kadar olacak? İşte ayrıntılar...

Egitim 22-11-22 16:03

KYK burs başvurusu sonuçları ne zaman açıklanacak? KYK burs başvuru sonuçları nereden sorgulanacak? Başvurular 17 Kasım'da sona erdi

KYK burs başvuruları 15 Kasım'da başladı ve 17 Kasım'da sona erdi. KYK burs başvurusunu e-Devlet üzerinden yapan öğrenciler, burs başvuru sonuçlarının ne zaman açıklanacağını araştırmaya başladı. Peki KYK burs başvurusu sonuçları ne zaman açıklanacak? KYK burs başvuru sonuçları nereden sorgulanacak? İşte detaylar...

Finans 18-11-22 15:27

KYK BURS BAŞVURU EKRANI: KYK burs başvurusu nasıl yapılır? KYK burs ve kredi sonuçları ne zaman açıklanır?

KYK burs ve kredi başvuruları yoğun ilgi görüyor. KYK burs, kredi ve yurt başvuruları her sene belirli tarihlerde gerçekleştiriliyor. Öğrencilerin heyecanla beklediği açıklama yapıldı ve 2022-2023 KYK burs ve kredi başvuruları başladı. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu müjdeli haberi Twitter hesabı üzerinden duyurdu. Peki, KYK burs başvurusu nasıl yapılır? KYK burs ve kredi sonuçları ne zaman açıklanır?

Finans 17-11-22 10:39

KYK burs başvuruları ne zaman bitecek? KYK burs başvuruları için zaman daralıyor!

KYK (Kredi ve Yurtlar Kurumu) burs başvuru başladı. KYK her yıl, öğrencilere eğitim hayatı boyunca burs ya da kredi imkanı sunuyor. e-Devlet üzerinden alınacak KYK burs başvuruları için kısıtlı bir süre bulunuyor. Peki KYK burs başvuruları ne zaman bitecek? İşte ayrıntılar...

Egitim 16-11-22 13:10

VGM burs başvuruları ne zaman başlayacak? 2022 VGM burs başvurusu nereden yapılır? KYK bursunun ardından gözler VGM'de

VGM (Vakıflar Genel Müdürlüğü) burs başvurularının başlayacağı tarih, KYK burs başvuru ekranının açılmasının ardından merak konusu oldu. Yeni eğitim öğretim döneminde binlerce öğrenciye VGM tarafından burs verilecek. Peki VGM burs başvuruları ne zaman başlayacak? 2022 VGM burs başvurusu nereden yapılır? İşte detaylar...

Finans 16-11-22 12:07

KYK burs başvuruları nasıl ve nereden yapılır? KYK burs başvuru ekranı!

Her yıl binlerce öğrenciye sağlanan KYK bursunun başvuruları 15 Kasım itibarıyla başladı. Bunun ardından öğrenciler, KYK burs başvurularının nasıl ve nereden yapılacağını araştırmaya başladı. Peki KYK burs başvuruları nasıl ve nereden yapılır? KYK burs başvurusu e-Devlet üzerinden yapılacak. İşte KYK burs başvuru ekranı!

Finans 15-11-22 14:39

KYK burs başvurusu ne zaman bitecek? KYK burs başvurusu ne zaman son? Bakan Kasapoğlu duyurdu!

KYK burs başvuruları 15 Kasım sabah saatleri itibarıyla başladı. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu, KYK burs başvurularının nereden yapılacağını ve ne zaman sona ereceğini duyurdu. KYK burs başvuruları için kısa bir süre bulunuyor. Peki KYK burs başvurusu ne zaman bitecek? KYK burs başvurusu ne zaman son? İşte ayrıntılar...

Finans 15-11-22 14:39

KYK öğrenim kredisi nedir, başvurusu nasıl yapılır? Öğrenim kredisi başvuru şartlarına dikkat! Geri ödeme yaparken…

KYK öğrenim kredisi başvuruları ile ilgili açıklama yapıldı ve işlemler başladı. Gençlik ve Spor Bakanlığı burs ve öğrenim kredisi başvuruları kasım ayı içerisinde alınacak. Başvurular bugün başladı ve 17 Kasım Perşembe günü sona erecek. Peki, KYK öğrenim kredisi nedir, başvurusu nasıl yapılır?

Haber 15-11-22 11:16

KYK burs başvuruları başladı mı, ne zaman başlıyor? Kasım KYK burs başvuruları nereden yapılacak?

KYK burs başvuruları ile ilgili son dakika açıklaması için kritik haftaya girildi. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu konuya ilişkin detayları yapacağı duyuru ile aktaracak. Bilindiği üzere geçen sene burs ve kredi başvuruları Kasım ayında alınmıştı. Peki, KYK burs başvuruları başladı mı, ne zaman başlıyor? Kasım KYK burs başvuruları nereden yapılacak?

Finans 14-11-22 11:06

Muğla'daki KYK yurtlarında deprem tatbikatı yapıldı

Muğla'da, AFAD ve Kredi ve Yurtlar (KYK) Genel Müdürlüğü iş birliğinde öğrenci yurtlarında "Deprem Anı, Çök Kapan Tutun ve Tahliye" tatbikatı gerçekleştirildi.

Yurthaber 10-11-22 07:38

Milyonlarca liralık borçlar siliniyor! 'Torba' kanun yürürlükte, işte düzenlemenin detayları...

Milyonlarca borçlunun beklediği düzenlemeler resmen yürürlüğe girdi. Kanunla, öğrenim kredisi alanlar borçlarını, aldıkları miktar kadar, mezuniyetten 2 yıl sonra ödemeye başlayacak. Kur Korumalı Mevduat uygulamasının süresi 31 Aralık 2023'e kadar uzatılacak. Bakiye takip tutarı 2 bin lira ve altına düşen icra takibindeki alacaklar tasfiye edilecek. Öte yandan kanundan evde bakım yardımı ödemeleri ve koronavirüs salgının kesilen cezalarla ilgili düzenlemeye de yer verildi.

Finans 09-11-22 10:12

KYK burs başvurusu başladı mı, ne zaman başlıyor? KYK bursu kaç TL?

Kasım ayının gelmesiyle KYK burs başvuruları hakkında detaylar araştırılmaya başlandı. KYK burs başvuruları geçtiğimiz yıl 5 Kasım'da başlamıştı. 8 Kasım itibarıyla gözler, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yapılacak güncel açıklamaya çevrildi. Peki KYK burs başvurusu başladı mı, ne zaman başlıyor? KYK bursu kaç TL? İşte merak edilenler...

Egitim 08-11-22 21:40

Ardahan'da gıda zehirlenmesi şüphesi! 8 üniversite öğrencisi hastanelik oldu

Ardahan'da KYK yurdunda kalan 8 üniversite öğrencisi mide bulantısı ve kusma şikayetiyle hastaneye başvurdu.

Haber 06-11-22 22:06

Ekonomi teklifi TBMM'de yasalaştı! KYK borç faizleri silindi mi?

Aralarında öğrenim kredisi, kur korumalı mevduat uygulaması, turizm payı oranları gibi düzenlemelerinin de yer aldığı ekonomiye ilişkin kanun teklifi Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde kabul edildi. Basında yer alan haberlerin ardından birçok kişi bu teklifin neleri kapsadığını öğrenmek için arama motorlarında sorgulama yapıyor. Özellikle öğrenim kredisi alan çok sayıda vatandaşın aklında KYK borç faizleri var. Peki, KYK borç faizleri silindi mi? Konuya ilişkin detaylar haberimizde...

Finans 04-11-22 06:59

KYK burs başvurusu başladı mı, ne zaman başlayacak? KYK bursu ne kadar, kaç TL? Başvurular e-Devlet'ten yapılacak

KYK burs başvurularında son durum araştırılıyor. Her yıl binlerce öğrenciye KYK tarafından burs veriliyor. Burs çıkmadığı durumda öğrenciler kredi imkanından yararlanabiliyor. KYK burs başvuruları e-Devlet üzerinden alınıyor. Peki KYK burs başvurusu başladı mı, ne zaman başlayacak? KYK bursu ne kadar, kaç TL? İşte merak edilenler...

Finans 03-11-22 11:19

KYK borçları faizleri ne zaman silinecek? Milyonlarca kişi rahat nefes alacak: KYK borç faizlerinin silinmesi için bu tarihi bekleyin!

KYK borç faizinin silinmesi ile ilgili düzenleme komisyondan geçti. Daha önce KYK borçlarının faizlerinin silineceği ve borçların ana para olarak ödeneceği yapılan açıklama ile duyurulmuştu. Kasım ayının gelmesiyle birlikte KYK borç faizlerinin silinmesi konusunda milyonlarca öğrenci arama motorlarında yaptıkları sorgulamalara hız verdi. Peki KYK borçları faizleri silindi mi, ne zaman silinecek? İşte detaylar...

Finans 02-11-22 08:26

İBB burs başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? İBB burs başvuruları nasıl sorgulanacak? 4.500 TL burs imkanı!

İBB burs başvurularının açıklanacağı tarih araştırmaları, kasım ayının gelmesiyle hız kazandı. Bilindiği üzere İBB burs başvuruları 26 Eylül- 16 Ekim tarihleri arasında alınmıştı. Şimdi ise İBB bursuyla ilgili yapılacak açıklama bekleniyor. Peki İBB burs başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? İBB burs başvuruları nasıl sorgulanacak? 4.500 TL burs imkanı!

Finans 01-11-22 15:15

KYK borç faizleri silindi mi? KYK borçları ne zaman silinecek? Torba yasanın 10 maddesi kabul edildi

KYK borç faizleri ile ilgili son dakika açıklamaları yakından takip ediliyor. KYK borcu olanlar düzenlemedeki son durumu merak ediyorlar. Cumhurbaşkanı Erdoğan, KYK kredisinin faizinin silinmesi için talimatın verildiğini ve çalışmaların başlatıldığını ifade etmişti. Ekonomiye ilişkin 'torba' kanun teklifi içerisinde bu konu da yer aldı. Peki, KYK borç faizleri silindi mi? KYK borçları ne zaman silinecek?

Finans 27-10-22 08:59
KYK

KYK borcu olanlar dikkat! Meclis’ten geçti: KYK faizleri için flaş karar…

Meclis’te görüşülen torba kanun teklifinin milyonlarca genci yakından ilgilendiren 7’nci maddesi kabul edildi. Alınan karar ile KYK borcundan doğan faizlerin silinmesi kararlaştırıldı. KYK borçlarına ilişkin madde yapılan değişiklikle öğrenim kredisi alanlar borçlarını, aldıkları miktar kadar ödeyecek.

Finans 27-10-22 07:24
KYK

KYK borçları ne zaman silinecek, kimlerin faizi silinecek? KYK borçları silinmesinde son durum!

KYK borcu faizleriyle ilgili çalışmalarda son durum vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. KYK borcu faizlerinin silineceğinin duyurulmasının ardından borçların ne zaman silineceği çok sayıda kişi tarafından arama motorlarında sorgulanmaya başlandı. Peki KYK borçları faizleri ne zaman silinecek? KYK borçları faizlerinde son durum nedir? Konuya ilişkin detaylar haberimizde...

Finans 26-10-22 08:13

KYK burs başvuruları başladı mı, ne zaman başlayacak ve bitecek? e-devlet KYK burs başvuru açıklaması bekleniyor!

KYK (Kredi Yurtlar Kurumu) burs başvuruları ile ilgili gelişmeler çok sayıda öğrenci tarafından yakından takip ediliyor. KYK burs başvuruları için geri sayım sürüyor. Gözler KYK tarafından yapılacak olan son dakika açıklamasına çevrildi. Peki KYK burs başvuruları başladı mı, ne zaman başlayacak ve bitecek? İşte KYK burs başvurularına ilişkin detaylar...

Finans 25-10-22 07:21