Mülakat Haberleri

PMYO mülakat sonuçları açıklandı mı? 2022 PMYO mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak, hangi tarihte?

PMYO başvuruları 25 Temmuz – 5 Ağustos 2022 tarihleri arasında alınmıştı. Şimdilerde ise, işlemlerini tamamlayan çok gözleri PMYO sonuçları ile ilgili yapılacak açıklamaya çevrildi. Bilindiği üzere, adayların mülakat sınavından başarılı olabilmesi için toplam 70 puan veya üzerinde alması gerekli. Peki PMYO mülakat sonuçları açıklandı mı? 2022 PMYO mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak?

Haber 04-10-22 07:14

Yozgat'ta öğretmen adayı mülakata gelinliğiyle katıldı

Yozgat'ta öğretmen adayı mülakata gelinliğiyle katıldı

Yurthaber 09-08-22 15:59

KPSS soruları ile ilgili iddiaların ardından İYİ Parti'den dikkat çeken 'mülakat' videosu

KPSS'de soruların sınavdan önce sızdırıldığı iddiası gündemdeyken İYİ Parti, sosyal medya hesabından mülakatlarla ilgili çok konuşulacak bir video yayınladı. İYİ Parti'nin paylaşımı "Az kaldı" denilerek paylaştığı video sosyal medyada çok sayıda kişi tarafından paylaşıldı.

Haber 03-08-22 08:06

PMYO parkur sınavı ne zaman 2022? PMYO başvuru şartları nelerdir? Polis Meslek Yüksekokulu başvuruları ne zaman, nereden yapılır?

Polis Meslek Yüksekokulu'na girmek isteyen binlerce polis memuru adayı, PMYO parkur ve başvuru tarihlerini ve sınav detaylarını sorguluyor. PMYO başvuruları Polis Akademisi tarafından yürütülüyor. YKS 2022 sınavında belirli bir puanın üzerinde alan adaylar PMYO başvurusunda bulunabilecekler. YKS TYT sınavının açıklanmasının ardından PMYO başvuruları ve parkur sınavları adaylar tarafından sorgulanmaya başladı. Peki PMYO parkur sınavı ne zaman 2022? PMYO başvuru şartları nelerdir?

Egitim 01-08-22 19:11

PMYO mülakatları ne zaman 2022? PMYO başvuruları nereden, ne zaman yapılır? Polis Meslek Yüksekokulu başvuru şartları nelerdir?

Polis Meslek Yüksek Okulu (PMYO) başvuruları Polis Akademisi başkanlığı tarafından alınıyor. PMYO, lise mezunlarına yönelik TYT sınavı ile alım yapan polis alımıdır, eğitim süresi 2 yıldır. 2022 YKS sınavında TYT testinden belirli bir puanın üzerinde puan alan adaylar, PMYO başvurusunda bulunabiliyorlar. TYT sonuçlarının ardından PMYO başvuruları ve mülakatları adaylar tarafından araştırılmaya başlandı. İşte PMYO hakkında merak edilen soruların yanıtları...

Egitim 26-07-22 16:41

MSÜ TABAN PUANLARI 2022! İşte Kadın Erkek Hava Harp Okulu , Kara Harp Okulu, Deniz Harp Okulu güncel MSÜ taban puanları...

MSÜ taban puanları 2022; 20 Haziran 2022 Pazartesi günü Milli Savunma Bakanlığı PERTEM'de erişime açılan tercih sonuçlarının ardından vatandaşlar tarafından araştırılmaya devam ediliyor. Peki MSÜ taban puanları nedir? İşte Kadın Erkek Hava Harp Okulu , Kara Harp Okulu, Deniz Harp Okulu güncel MSÜ taban puanları...

Egitim 24-06-22 11:10

POMEM MÜLAKAT SONUÇLARI 2022! PA-EGM 28. dönem POMEM sınav sonuçları açıklandı

POMEM mülakat sonuçları için heyecanlı bekleyiş Polis Akademisi Başkanlığı'ndan yapılan açıklama ile sona erdi. 10 Haziran Cuma günü PA-EGM 28. dönem POMEM sınav sonuçlarını öğrenmek isteyen vatandaşlar internette araştırma yapmaya devam ediyor. İşte POMEM mülakat sonuçları sorgulama ekranı...

Haber 10-06-22 11:51

MSÜ sözlü mülakat aşamaları neler? MSÜ sözlü mülakatı nasıl yapılır? İşte MSÜ sözlü mülakat tavsiyeleri!

2022 MSÜ yazılı sınavı geçtiğimiz haftalarda sona ermişti. ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün sınav sonuçlarının açıklandığını ilan etti. Şimdi de adaylar MSÜ mülakatında ter dökecek. MYO adayları MSÜ sözlü mülakat aşamalarını ve sorularına büyük ilgi gösteriyor. Peki MSÜ sözlü mülakatı nasıl yapılır? İşte MSÜ mülakatına dair merak edilen soruların yanıtları!

Haber 14-04-22 10:12

POMEM mülakatları ne zaman 2022? 28. dönem POMEM sözlü mülakat yerleri ve tarihleri açıklandı mı? İşte Sınav giriş belgesi sorgulama ekranı!

POMEM mülakatları ile ilgili Polis Meslek Eğitim Merkezleri için başvuruda bulunmuş olunup mülakata hak kazanmış olan adaylar araştırma yapıyor. Bu kapsamda POMEM mülakatları ne zaman? 28. dönem POMEM sözlü mülakat yerleri ve tarihleri açıklandı mı? soru ve konu başlıkları vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. İşte sınav giriş belgesi sorgulama ekranı ve detaylar...

Haber 04-03-22 12:42

28. Dönem POMEM mülakat yerleri nasıl sorgulanır? POMEM mülakat yerleri açıklandı mı? İşte mülakat yeri ve giriş belgesi sorgulama!

POMEM mülakat yerleri merak ediliyor. Polis Meslek Eğitim Merkezleri (POMEM) için başvuruda bulunmuş olan ve mülakata hak kazanmış olan adaylar, "28. Dönem POMEM mülakat yerleri açıklandı mı?" sorusunu merak ediyor. Dün akşam saatlerinde adayların erişimine açılmış olan sorgulama ekranı üzerinden sözlü sınav yeri ve sınav giriş belgesi alınabilmekte. Peki POMEM mülakat yerleri nasıl sorgulanır? İşte POMEM mülakat yeri ve giriş belgesi sorgulama!

Haber 03-03-22 18:26

BİLSEM öğretmen mülakat sınavı yerleri açıklandı mı 2022? Tarih, saat ve yer bilgileri belli oldu mu? MEB BİLSEM sınav giriş belgesi ne zaman yayınlanacak?

BİLSEM öğretmen mülakat sınavı yerleri açıklandı mı? sorusunun yanıtı Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamanın ardından merak konusu oldu. Bakanlık, yaptığı duyuruda sınav giriş belgesi ile ilgili tarih verdi. Peki BİLSEM öğretmen mülakat sınavı yerleri açıklandı mı 2022? Tarih, saat ve yer bilgileri belli oldu mu? MEB BİLSEM sınav giriş belgesi ne zaman yayınlanacak? İşte detaylar...

Haber 02-03-22 12:35

ASDEP sonuçları ne zaman açıklanacak? ASDEP sonuçlarında son durum nedir?

Adaylar Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı personel alımı başvurularını ocak ayında gerçekleştirdi. İşlemlerin tamamlanmasının ardından ASDEP sonuçlarının ne zaman açıklanacağı sorgulanmaya başlandı. Sonuçlar, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın resmi internet adresi olan, 'www.aile.gov.tr' üzerinden sorgulanacak. Peki ASDEP sonuçları ne zaman açıklanacak?

Haber 09-02-22 17:38

Öğretmenlik Meslek Kanunu'nda yeni detaylar! Aday öğretmenler için sınav yerine eğitim geliyor... Mülakat yok

Öğretmenlik Meslek Kanunu'nda detaylar netleşti. Binlerce kişiyi ilgilendiren düzenlemeyle birlikte aday öğretmenlerle ilgili önemli değişikliklere gidiliyor. Buna göre aday öğretmenler için sınav yapılmayacak, 240 saat mesleki eğitim verilecek. TBMM'de kabul edilen kanunun uygulamaya geçilmesiyle birlikte 240 saatlik eğitimi tamamlayan aday öğretmenlere herhangi bir mülakat ya da kanaat belirtme olmayacak. Eğitimlere katılmayanlar 3 yıl görev alamayacak.

Haber 09-02-22 09:20

Diyanet'ten 'mülakat listesi' açıklaması! Herkes bilsin ki...

Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Burhan İşliyen, Başkanlık mülakatları için milletvekillerince liste gönderildiği iddiasına ilişkin açıklamada bulundu. İşliyen, "Sınava giren, yakını, tanıdığı, dostu, seçmeni olan herkes bilsin ki Diyanet İşleri Başkanlığında mülakata girenlerin sadece ehliyetine bakılır, onun dışındakiler etkili olmaz. Yorulup da 'Efendim böyle birilerine ulaşayım' diye bir çaba içerisinde olmanın bir karşılığı yoktur" dedi.

Haber 08-02-22 09:30

2022 Diyanet mülakat sonuçları nasıl sorgulanır? Sonuçlar açıklandı! Diyanet personel alımı tercih başvurusu ne zaman?

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Kur'an kursu öğreticisi, imam hatip ve müezzin kayyım pozisyonlarına 7 bin 800 personel alımı yapılması bekleniyordu. Beklenen mülakat sonuçları ise açıklandı. Alımlar için yapılan sınavlar kısa süre önce tamamlanmıştı. Peki 2022 diyanet mülakat sonuçları nasıl sorgulanır? Diyanet personel alımı tercih başvurusu ne zaman? İşte sorgulama yöntemi...

Haber 02-02-22 08:20

Son dakika | KPSS'deki mülakatlara müdahale var mı? Milli Eğitim Bakanı Özer'den dikkat çeken açıklamalar

Son dakika haberi: Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, KPSS'de yapılan mülakatlara müdahale edildiği iddialarıyla ilgili konuştu. Söz konusu iddiaları net bir şekilde yalanlayan ve "KPSS ile mülakat sonuçları yüzde 97 oranında örtüşüyor" diyen Bakan Özer, KPSS’de birinci olup mülakatta elenen isim ile ilgili ise sürecin devam ettiğini belirtti. Bakan Özer, mülakatın kaldırılıp kaldırılmayacağıyla ilgili de dikkat çeken ifadeler kullandı.

Haber 13-01-22 10:09

SON DAKİKA | Kılıçdaroğlu'nun iddiaları gündem olmuştu! Danıştaydan MEB'e mülakatlara ilişkin yanıt

Son dakik haberi: CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun “Danıştay’ın verdiği bir karar var. Mülakatta artı 3 eksi 3 puan verebilirsiniz diyor” iddialarıyla ilgili Danıştaydan açıklama geldi. Milli Eğitim Bakanlığının talebi üzerine yapılan açıklamada "Yazılı sınav puanının üç puan altında veya üstünde puan verilebileceğine ilişkin bir Danıştay kararına rastlanmamıştır" denildi.

Haber 06-01-22 15:11

Danıştaydan MEB'e mülakatlara ilişkin cevap yazısı:

"Kamu kurum ve kuruluşlarınca personel alımına ilişkin mülakatlarda, yazılı sınav puanının üç puan altında veya üstünde puan verilebileceğine ilişkin bir Danıştay kararına rastlanmamıştır"

Yurthaber 06-01-22 15:03

Kılıçdaroğlu, Milli Eğitim Bakanlığı önünde açıklama yaptı:

"Bu ülkeye bu memlekete yazıktır, günahtır. Gencecik evlatlarımıza yazıktır, günahtır. Daha düne kadar mülakatlarda 'artı 3, eksi 3 aralığında puan verilecektir' şeklindeki uygulama neden terkedildi? Kimin talimatıyla terk edildi" - "Büyük haksızlık var. Evlatlarımıza haksızlık var. Bir anne babanın, evladını üniversiteye nasıl hazırladığını, sınavlara nasıl hazırladığını bilmeyeniniz var mı"

Yurthaber 30-12-21 15:21

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, mülakatlarda elenen gençlerle basın toplantısı düzenledi:

"TBMM'nin aldığı, Milli Eğitim Komisyonu'nun aldığı karara uymayacaksınız, Danıştay kararına uymayacaksınız, keyfinize göre hareket edeceksiniz, çalışan, dereceye giren öğrencilerin hakkını yiyeceksiniz, sonra da bana adaletten, demokrasiden söz edeceksiniz" - "Bu evlatlarımızın hakkını, hukukunu korumak benim boynumun borcudur. Her türlü hukuki desteği vereceğiz. Haklarını alıncaya kadar da mücadele edeceğiz"

Yurthaber 29-12-21 17:41

Son Dakika | KPSS sonuçlarında mülakat isyanı! 92 puan alıp atanamayınca gündem oldu! Kılıçdaroğlu Milli Eğitim Bakanı'ndan randevu istedi

Son dakika haberi: KPSS'den yüksek puan almalarına rağmen sözlü mülakatta düşük alarak atanamayanların paylaşımları gündem oldu. KPSS’den 92,7 puan almasına rağmen atanamayan Sare Halıcı’ya CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu destek verdi. Sosyal medyada öğretmen adaylarının benzer şekilde yaptığı paylaşımlar sonrası Kılıçdaroğlu, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’den randevu istedi. CHP lideri Bakan Özer'den ise dönüş olmadığını duyurdu. İşte "KPSS'de mülakat isyanı" ile ilgili son dakika gelişmeleri

Haber 29-12-21 17:36

Son dakika: Sosyal medyada ‘mülakat’ isyanı! Kılıçdaroğlu da destek verdi…

Kamu Personeli Seçme Sınavı’ndan (KPSS) yeterli puan almalarına rağmen sözlü mülakatlardan elenen adaylar sosyal medyadan tepki gösterdi. Puanlarını paylaşan adaylara CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu destek verdi.

Haber 29-12-21 11:29

GSB temizlik görevlisi mülakat sonuçları açıklandı mı? GSB mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak?

Gençlik ve Spor Bakanlığı (GSB) bünyesinde istihdam edilmek üzere 4 bin 346 temizlik ve güvenlik görevlisinin alınacağı duyurulmuştu. Açık pozisyonları değerlendirmek isteyen adaylar GSB mülakatlarına katılım sağladı. Şimdilerde ise adayların gözleri GSB mülakat sonuçlarına çevrildi. İşte merak edilenler...

Haber 07-11-21 16:12

GSB mülakat tarihi açıklandı mı? GSB duyuru temizlik personeli, güvenlik görevlisi mülakat yerleri belli oldu mu?

Gençlik ve Spor Bakanlığı sözlü mülakatın hangi tarihte gerçekleştirileceği, 28 Ekim 2021 Perşembe günü belge teslimini gerçekleştiren adayların gündeminde yer alıyor. Adaylar temizlik ve güvenlik personeli alımı için 2021 GSB mülakatlarına başvuru yaptı. Temizlik ve güvenlik görevlisi alımının yapılacağı GSB sözlü mülakat tarihleri bakanlık tarafından duyurulacak.

Haber 28-10-21 15:35

İş görüşmesinde sorulacak sorular neler? İşte iş görüşmesinde başarılı olmanın sırları

Mülakatlarda başarılı olmanın sırrını paylaşan İnsan Kaynakları Profesyoneli ve Kurumsal Eğitmen Meltem Karagöz Akhisar, mülakat görüşmelerinde başarısızlığın altında yatan asıl sorunun kişilerin mülakata hazırlanmamasının yada nasıl hazırlanacağını bilmemesinin yattığını söylüyor. Mülakata davet edilenlerin özgüveni ile ilgili sıkıntı yaşamamalarını söyleyerek Akhisar, mülakat öncesi ve mülakat esnasında adayların nelere dikkat etmeleri gerektiğini anlattı.

Trend 28-10-21 08:19

27. POMEM sözlü mülakat sonuçları açıklandı mı? 27. POMEM sonuçları nasıl sorgulanır?

POMEM sonuçlarının ne zaman açıklanacağı, sözlü mülakata katılan adaylar tarafından merak konusu oldu. POMEM giriş puanı, adayın KPSS puanının %25'i, fiziki yeterlilik sınavı puanının %25'i ve POMEM mülakat sonucu puanının %50'sinin toplamını ifade ediyor. İşte merak edilenler...

Haber 27-10-21 10:48

POMEM mülakat sonuçları açıklandı mı? POMEM mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak?

27 dönem POMEM alımında 8 bin polis alınacak. Başvuruda bulunan adaylar fiziki yeterlilik sınavı, ön sağlık kontrolleri ve mülakatları tamamladılar. Bunun ardından adayların gözleri, 27. Dönem POMEM mülakat sonuçlarının açıklanacağı tarihe çevrildi. POMEM mülakat sonuçlarının Polis Akademisi Başkanlığının resmi internet sayfası www.pa.edu.tr adresinde yer alacağı belirtildi.

Haber 22-10-21 21:53

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kriter Dergisine mülakat verdi: (3)

"(Paris İklim Anlaşması) Glasgow'da yapılacak Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Konferansı'ndan önce, 'karbon nötr' hedefli anlaşmanın onay aşamasını tamamlamayı planlıyoruz. Yatırım, üretim, istihdam politikalarımızda köklü değişikliğe yol açacak bu süreci, 2053 vizyonumuzun ana unsurlarından biri olarak kabul ediyoruz" - "İklim değişikliği konusunda küresel yönetişim mekanizmalarının etkin çalışmasını sağlamalıyız. Bu konuda da sadece kendimizi düşünen değil bütün insanlığı düşünen bir yaklaşıma sahip olmalıyız. Bu nedenle, her fırsatta dile getirdiğimiz 'Dünya Beşten Büyüktür' tespitini, iklim değişikliği konusunda da tekrar ediyoruz" - "Bu noktada da adil olmak zorundayız. Tabiata, havamıza, suyumuza, toprağımıza, yeryüzüne kim daha çok zararı verdiyse, kim doğal kaynakları vahşice sömürdüyse, iklim değişikliği ile mücadeleye en büyük katkıyı onlar yapmalıdır. Kimsenin 'ben güçlüyüm, bunun faturasını ödemem' deme lüksü yoktur" - "Uluslararası toplum bir 10 yıl daha Suriye krizinin devam etmesine izin veremez. Soruna, Suriye halkının beklentilerini karşılayacak şekilde, BM Güvenlik Konseyi'nin 2254 sayılı kararı temelinde siyasi bir çözüm bulunması için daha güçlü bir irade ortaya koyulması gerekiyor" - "Suriye'de bir diğer önceliğimiz elbette terörle mücadele ve bölgenin terör örgütlerinden tamamen temizlenmesidir. Ancak görüyoruz ki biz terörle mücadele ederken, birileri terör örgütleri arasında ayrım yapıyor. Bu durum kabul edilemez"

Yurthaber 05-10-21 14:25

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kriter Dergisine mülakat verdi: (1)

"Batı'nın üstün olduğu şeklindeki sorun üreten anlayışın sonuna geldik. Bunu artık herkes sorguluyor ve kabul ediyor. Batı'nın kendisi bile artık bunu kabullenmeye başladı. Yüzyıllara sari Batı hegemonyası artık bitmiştir. Yeni bir uluslararası sistem ortaya çıkıyor" - "Türkiye gibi yükselen güçler artık küresel siyasette ağırlığı olan bir oyuncuya dönüştü. Sadece Türkiye değil, başka birçok orta büyüklükteki güç, daha yukarıya doğru tırmanan bir profil ortaya koydu. Yalnızca büyük güçlerin dediğinin olduğu bir dünyada yaşamıyoruz artık" - "Türkiye'ye bakın, nerelerden nerelere geldik. Kendi askeri operasyonunu kendi imkanlarıyla icra edebilen, kendi savunma sanayii mimarisini inşa eden bir güce dönüştük. İnşallah bu çizgimiz daha da yükselecek, geldiği noktayı pekiştirecek ve başka bir sıçrama yapacak" - "Bugüne kadar yüksek sesle dile getirdiğimiz hususları tarihe not düşmek adına bir kitapta bir araya getirmeye karar verdik. Sadece konuşmak ve durum tespiti yaparak eleştiri getirmek değil; aynı zamanda çözüm önerisi de sunmak istedik. Bu kitap fikri de böyle ortaya çıktı"

Yurthaber 05-10-21 13:55

GSB sözlü mülakat ne zaman? GSB sözlü mülakat tarihleri ve yerleri belli oldu mu?

GSB sözlü mülakat tarihi ve yerleri merak ediliyor. GSB kura çekim ekranı ve sonuçları araştırma konusu oldu. Peki kura çekimleri sonrası merak edilen GSB sözlü mülakat ne zaman? GSB sözlü mülakat tarihleri ve yerleri belli oldu mu? İşte merak edilenler...

Haber 17-09-21 02:57

2021 il içi öğretmen yer değiştirme mülakat ve başvuruları ne zaman? İşte 2021 il içi öğretmen ihtiyaç listesi...

Öğretmenler il içi atama başvuruları ile ilgili ayrıntıları ilgiyle takip ediyor. Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı eğitim kurumlarında görev almakta olan öğretmenlerin aynı şehir içerisinde farklı bir okula atama yapabilmeleri için il içi öğretmen yer değiştirme başvuruları merak ediliyor. Peki 2021 il içi öğretmen yer değiştirme mülakat ve başvuruları ne zaman? İşte 2021 il içi öğretmen ihtiyaç listesi...

Haber 08-07-21 15:03

MEBBİS sözleşmeli öğretmen mülakat sonuçları: Öğretmenlik mülakat sonuçları açıklandı!

Sözleşmeli öğretmenlik atamaları için birçok öğretmen adayı sonuçların açıklanmasını bekliyordu. Milli Eğitim Bakanlığı’ndan (MEB) yapılan açıklamada 2021 yılı için 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması yapılacağı bildirilmişti. MEBBİS sözleşmeli öğretmen atamaları için bekleyiş sürerken, öğretmen adayları da mülakat sonuçlarını nereden öğreneceklerini araştırmaya başladı. İşte MEBBİS sözleşmeli öğretmen mülakat sonuçları…

Haber 07-07-21 12:00

Sözleşmeli öğretmen mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak?

Yakından takip edilen sözleşmeli öğretmenlik mülakatları 17 Mayıs tarihinde yapılmaya başlanmıştı. Adayların nerede ve ne zaman sözlü sınav olacakları geçtiğimiz günlerde yapılan açıklama ile ilan edilmişti. Peki sözleşmeli öğretmen mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte sözleşmeli öğretmen mülakat sonuçları açıklanma tarihi...

Haber 21-05-21 17:32

Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak?

2021 senesi için bakanlığın açıkladığı 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması için mülakatlar başladı. 15 – 26 Mart tarihleri arasında başvuruları alınan sözleşmeli öğretmen atamaları için mülakatlar 17 Mayıs Pazartesi günü başladı. 6 Haziran tarihinde son bulacak mülakat başvuruları için adayların heyecanı sürüyor.

Haber 19-05-21 13:47

Online mülakatta nelere dikkat edilmeli?

Çalışmak, üretmek, verimli olduğunu hissetmek ve bunun sonucunda hayatını idame ettirecek bir gelir elde etmek çağımızın gerekliliğidir. Yapılan işte başarıya ulaşmak için öncelikle inanmak ve kendine güvenmek gerekir.

Trend 04-05-21 09:41

Sözleşmeli öğretmenlik mülakat yerleri ne zaman açıklanacak? 2021 sözleşmeli öğretmenlik mülakat yerleri sorgulama ekranı!

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada 20 bin sözleşmeli öğretmenin atamasının yapılacağı söylenmişti. Bu açıklamanın ardından atanmak isteyen öğretmen adayları 15 ile 26 Mart tarihleri arasında bütün adaylar sınav merkezi seçimlerini yaptılar. Bugün yani 3 Mayıs 2021 tarihinde ise öğretmen adaylarının seçtikleri mülakat yerleri arasından sınava girecekleri merkezler açıklanacak. Peki, sözleşmeli öğretmenlik mülakat yerleri ne zaman açıklanacak?

Haber 03-05-21 15:28

İcra Müdür ve Müdür Yardımcılığı mülakatları ne zaman yapılacak? İcra Müdürü mülakatları ertelendi mi?

Koronavirüs vakalarının artışıyla beraber 26 Nisan'da yapılan Kabine Toplantısı sonrası tam kapanma kararı alındı. Tam kapanma sebebiyle pek çok sınav için ertelenme kararı alındı. İcra Müdür ve Müdür Yardımcılığı mülakatlarına girecek olan mülakatların ertelenip ertelenmediğini merak ediyor. Peki İcra Müdür ve Müdür Yardımcılığı mülakatları ne zaman yapılacak? İcra Müdürü mülakatları ertelendi mi? İşte yanıtı...

Haber 28-04-21 15:58

Sözleşmeli öğretmen mülakat yerleri ne zaman açıklanır? Öğretmenlik sözlü sınavları ertelenir mi?

Sözleşmeli öğretmen mülakat yerleri ne zaman açıklanır sorusu öğretmen adayları tarafından merak ediliyor. MEB sözleşmeli öğretmenlik atama takvimi içerisinde sözlü sınav merkezlerinin hangi tarihte ilan edileceğini duyurmuştu. Mülakatlara çok az bir süre kala adaylar merkezler ile ilgili detayları araştırmaya başladı. Peki sözleşmeli öğretmen mülakat yerleri ne zaman açıklanır? Öğretmenlik sözlü sınavları ertelenir mi? İşte yanıtı...

Haber 28-04-21 13:50

Adalet Bakanlığı’ndan son dakika açıklaması | Hakim ve Savcı Adaylığı mülakatları ne zaman yapılacak? Adalet Bakanlığı sınavları ertelendi mi?

26 Nisan Pazartesi günü yapılan kabine toplantısının ardından tam kapanma kararı açıklandı. Tam kapanma kararı ile beraber birçok sınav da ertelendi. Adalet Bakanlığı’ndan ise sınavlar ile ilgili açıklama geldi. 29 Nisan – 17 Mayıs tarihleri arasında geçerli olan tam kapanma kararı boyunca sınavların ertelendiği açıklandı. Peki hakim ve savcı adaylığı mülakatları da ertelendi mi?

Haber 28-04-21 09:59

MEB öğretmen alımı mülakatı ne zaman yapılacak? Sözlü sınav tarihleriyle ilgili açıklama

Milli Eğitim Bakanlığı sözleşmeli öğretmen ataması ön başvuruları 26 Mart'ta tamamlandı. MEB tarafından gerçekleştirilecek olan 20 bin sözleşmeli öğretmen adayları sözlü sınav merkezi tercihlerini yaptı. Binlerce öğretmen adayı, arama motorları üzerinden sözleşmeli öğretmen ataması mülakatı ne zaman yapılacak? sorusuna yanıt arıyor. İşte, Milli Eğitim Bakanlığı sözlü sınav tarihi...

Haber 07-04-21 18:49

Sözleşmeli öğretmen mülakat yerleri ne zaman açıklanır? Tarihler belli oldu

Sözleşmeli öğretmen mülakat yerleri, atama bekleyen öğretmenler tarafından araştırılıyor. Milli Eğitim Bakanlığı’nda öğretmenlik yapmak için başvuru yapan adaylar ‘sözleşmeli öğretmen atama takvimi 2021’ sorgusunu arama motorlarında yoğun bir şekilde araştırılıyor. İşte, Sözleşmeli öğretmen mülakat yerlerinin açıklanacağı tarih…

Haber 01-04-21 22:43

Trafik kazası geçiren polis adayını polisler mülakata yetiştirdi

Trafik kazası geçiren polis adayını polisler mülakata yetiştirdi

Yurthaber 17-02-21 16:58

Adalet Bakanlığı: Hakim ve savcı adaylığı mülakatları ertelendi

Adalet Bakanlığı, 4 Mayıs-10 Temmuz tarihleri arasında yapılması planlanan hakim ve savcı adaylığı mülakatlarının, koronavirüs tedbirleri çerçevesinde ertelendiğini duyurdu.

Haber 11-04-20 10:08

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bosna Hersek'teki Stav Dergisi'ne mülakat verdi: (1)

"İdlib'de yoğunlaşan saldırıların ardından 250 bin kişi daha ülkemiz sınırına geldi. Bu katliamların devam etmesi halinde sayı da artacaktır. Ancak Türkiye'nin yeni bir düzensiz göç dalgasını tek başına göğüslemesi artık mümkün değildir" - "Suriye meselesine bazı ülkeler sadece çıkar, güç ve petrol merceğinden bakıyor. 1 milyon insanın hayatını kaybettiği ve 12 milyon Suriyeli'nin evlerini terk etmek zorunda kaldığı böylesi büyük bir insani trajediyi fırsata çevirmenin peşindeler" - "Ege'nin ve Akdeniz'in sahibi, bu denizlere kıyıları olan ülkelerin tamamıdır. En uzun kıyı sahibi ülke olarak biz de buradaki haklarımızı korumak için sonuna kadar, tüm imkanlarımızla mücadele etmekte kararlıyız" - "S400 meselesi, Türkiye'nin güvenlik ihtiyaçlarını karşılamak üzere attığı bir adımdır. NATO ve F35'lerle menfi anlamda herhangi bir ilişkisi yoktur" - "(FETÖ) Örgütün eğitim, kültür, sivil toplum gibi farklı kisvelerle varlığını sürdürme çabalarını aslında yeni terör eylemlerinin hazırlığı olarak görmek gerekir ve bu tür faaliyetlere karşı her daim uyanık olunmalıdır"

Haber 29-01-20 15:02

FETÖ, astsubay adayına gece lensiyle taktik vermiş

İzmir'de FETÖ'nün TSK kripto yapılanmasına yönelik soruşturmada ifade veren jandarma astsubay, kendisinden sorumlu örgüt abisinin askeri okul sınavları öncesi sağlık raporu alabilmek için verdiği taktikleri anlattı - M.P'nin ifadesinden: - "Gözümde 3,25 miyop vardı. Kendisi bana hiç sorun olmayacağını söyledi. Sağlık raporu almaya gitmeden bir ay önce İstanbul'da bulunan özel bir hastanenin göz kliniğinden randevu almamı söyledi. Doktorun yanına girdiğimde 'Gece lensi taktırmak istediğini söyle.' dedi hatta 'Doktora polislik sınavlarına gireceğini söyle, sıkıntı olmaz.' dedi. Ben de doktora 'Polislik sınavlarına gireceğim için bunu taktırmak istiyorum.' dedim ve hiçbir sıkıntı yaşamadan lensi bu hastaneden temin ettim"

Haber 28-11-19 10:09

FETÖ'nün askeri okul mülakatındaki ''kod sistematiği'' soruşturması

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca, FETÖ'nün, askeri okul mülakatlarında örgütsel "kod sistematiği" kullanarak TSK'ye sızmasına ilişkin soruşturma kapsamında gözaltına alınan 20 şüpheli tutuklanmaları talebiyle hakimliğe sevk edildi - Şüpheliler hakkındaki sevk yazısında, 2013 yılında yapılan her iki mülakat için belirtilen örgütsel formüle uyan ve mülakatı geçenlerin tüm mülakatı geçenlere göre oranın yüzde 97,70 olduğu, sonuç olarak 2013 yılında belirtilen oranda (sayısal olarak 724) terör örgütü mensubu askeri öğrencinin Deniz Harp Okulu ve Astsubay Meslek Yüksek Okulu'na sızdırıldığı belirtildi - Yazıda, ''Örgütsel faaliyet kapsamında denetim olanağını kaldıracak şekilde hile ve desise kullanılarak, terör örgütü mensuplarının TSK içerisinde dahlini sağlamak suretiyle oluşturulan kamu zararının 105 milyon 814 bin 32 TL olduğunun (724 şahıs üzerinden yapılan harcamalar hesaplama) Milli Savunma Bakanlığı'nca tespit edilmiştir." denildi

Haber 21-10-19 12:56

Bizim mücadelemiz teröristlerle

Türkiye'nin Lahey Büyükelçisi Şaban Dişli: "Müttefiklerimizin anlamadıkları mültecilerin arasında 300 bin de Kürt var. Onlar da evlerine geri dönecek ve güvenliklerini biz sağlayacağız. Bizim mücadelemiz teröristlerle" - "Komşumuzun evini ateşe verdiler. Amerikalılar ve Avrupalılar er ya da geç kendi ülkelerine geri dönecekler. Bu ateşin bizim evimize sıçramamasını sağlamak da bize düşüyor"

Haber 20-10-19 00:03

Sırbistan ile ilişkilerimiz tarihinin en iyi seviyesinde

Sırbistan'ın "Politika" gazetesine mülakat veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: - "Bölgeyle ilişkilerimizi ve iş birliğimizi her alanda güçlendirmek istiyoruz. Sırbistan, Balkanlar'da merkezi ve stratejik konuma sahip bir ülke. Sırbistan’la köklü, tarihi ve kültürel bağlara sahibiz ve ortak sınırlarımız olmasa da Sırbistan’ı komşu bir ülke olarak görüyoruz. Bugün ilişkilerimiz tarihinin en iyi seviyesinde" - "Bu ziyaretim vesilesiyle ayrıca bölge için büyük önem taşıyan ve dostluk projesi olarak gördüğümüz Belgrad-Saraybosna Otoyolu'nun temeli atıyoruz. Pek çok kişinin merakla takip ettiğini bildiğim bu projenin en kısa sürede hayata geçirilmesine büyük önem veriyoruz. Bu projeyi, sadece bölgesel ticari ve ekonomik ilişkilerin güçlenmesini sağlayacak bir proje olarak değil, bölgesel barışa da katkıda bulunacak ve gönülleri birleştirecek bir dostluk projesi olarak görüyoruz"

Haber 07-10-19 12:58

FETÖ, hakim-savcı mülakatına sanal provayla hazırlamış

Tokat'ta FETÖ/PDY soruşturması kapsamında hakkında dava açılan ve etkin pişmanlık kapsamında ifade veren eski savcı E.A, örgütün çalışma evlerinde mülakatlara sanal provayla hazırlık yapıldığını anlattı - E.A: "Bu evde kaldığımız süreçte, bize 'mülakatta siyah takım elbise, beyaz gömlek, kırmızı kravat ve bağcıklı ayakkabı giyeceksiniz' dendi ayrıca mülakata yakın bir dönemde bize mülakat provası yapılacağı söylendi" - "Bulunduğumuz 'mülakat evinin' salonuna bizi tek tek alarak sanki mülakat yapıyormuş gibi sorular sordular. Prova sonrası bize eksik hususları söylediler hatta beni 'ayakkabının altında etiket var, şiveli konuşmamaya özen göster' şeklinde uyarmışlardı"

Haber 11-07-19 11:06