Müsi̇ad Haberleri

Gazze'ye insani yardım malzemesi taşıyan 7. gemi Mersin'den uğurlandı

Gazze'ye ulaştırılması için Türk Kızılay öncülüğünde hazırlanan 2 bin 737 ton insani yardım malzemesi taşıyan 7. gemi, Mersin Uluslararası Limanı'ndan uğurlandı.

Yurthaber

MÜSİAD'dan İsrail ile ticaret iddialarına ilişkin açıklama: İftira niteliğinde karalayıcı haberler...

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD), bazı üyelerinin İsrail ile ticari faaliyet gerçekleştirdiğine yönelik iddialara yanıt verdi. Açıklamada iddialar, iftira niteliğinde karalayıcı haberler olarak tanımlandı, "Siyonist İsrail yönetimi, sempatizanları, destekçileri ve yandaşlarıyla ticaret yapan çevreleri kınıyoruz" denildi.

Finans

MÜSİAD'dan seçimlere ilişkin açıklama

MÜSİAD Genel Başkan Mahmut Asmalı'dan seçimlere ilişkin paylaşım geldi. Asmalı, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Milletimizin 28 Mayıs tarihinde gerçekleştirilecek Cumhurbaşkanlığı 2. tur seçimlerini, aynı özveri ile tamamlayıp, istikrardan yana tavrını sürdüreceğine inanıyoruz." dedi.

Haber

Sivas'ta MÜSİAD zimem defteri geleneğini yaşattı

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Sivas Şubesi tarafından bazı bakkalların veresiye defterleri satın alındı.

Yurthaber

Müsi̇ad

Müsiad Hakkındaki Haberler Mynet'te. Müsiad Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Kayseri'de depremzedeler için iftar programı düzenlendi

MÜSİAD Kayseri Şubesi tarafından depremzedeler için iftar programı gerçekleştirildi.

Yurthaber

Hatay'da kurulan Kocaeli Hastanesi 12 bin 500 afetzedenin yarasını sardı

Kahramanmaraş merkezli depremlerin büyük yıkıma yol açtığı Hatay'da, açılışından bu yana 12 bin 500 depremzedeye tedavi imkanı sunan Kocaeli Hastanesi, yaraların hızla sarılmasında etkin rol oynuyor.

Yurthaber

MÜSİAD'ın Elbistan'daki konteyner kent çalışmaları sürüyor

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği'nin (MÜSİAD), ikinci depremin merkez üssü Elbistan'da başlattığı 2 bin konteyner evlik projede 750 konteynerin kurulumu tamamlandı.

Yurthaber

İHH, Kahramanmaraş'ta konteyner mahallesi kuracak

İHH İnsani Yardım Vakfı, AFAD koordinesinde ve MÜSİAD işbirliğinde depremzedelerin barınma ihtiyacının karşılanması için Kahramanmaraş’ta konteyner mahallesi kuracak.

Yurthaber

İş dünyasının kalbi 19. MÜSİAD EXPO’da atacak

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği tarafından iki yılda bir düzenlenen MÜSİAD EXPO Ticaret Fuarı, bu yıl 19’uncu kez kapılarını açıyor.

Haber

DEİK Başkanı Nail Olpak, Bursa'da konferansta konuştu:

"Ekonomimiz Allah'a şükür iyi gidiyor. İhracatımız artarken ithalatımız da artıyor. İhracatımız geçen sene 225 milyar dolardı, bu sene inşallah 250 milyar dolarla kapatacağız" - "İlk 7 aylık ihracatımıza baktığımızda yüzde 17'lik bir artışımız var ama hem petrol hem enerji fiyatlarıyla baktığımızda ithalatımızda da yüzde 41'lik bir artışımız var. Üzerinde iyi düşünmemiz gereken bir konu"

Yurthaber

MÜSİAD EXPO için geri sayım başladı

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği Genel Başkanı Mahmut Asmalı: - "Bu fuar kapsamında 5 milyar dolarlık bir ticaret hacmi oluşturmayı hedefliyoruz" - "Sayın Putin'in açıklamaları, tıpkı belki tahıl koridorunda olduğu gibi Türkiye'nin bir enerji koridoru olması noktasında da bir kapı aralıyor. Bu bir fırsat olabilir Türkiye için"

Yurthaber

DÜZELTME - MÜSİAD yabancı yatırımcı için Uluslararası Yatırım ve Koordinasyon Merkezi kuruyor başlıklı haberimizin 4. paragrafında sehven yer alan Maliye Bakanı Nurettin Nebati ifadesi Maliye Bakanı Nureddin Nebati şeklinde değiştirilmiştir.

MÜSİAD yabancı yatırımcı için “Uluslararası Yatırım ve Koordinasyon Merkezi” kuruyor - MÜSİAD Genel Başkanı Mahmut Asmalı: -“Ülkemize yatırım yapmak isteyenlere ticari araştırma ile güvenilir alanları, özel sektör kanalıyla sahadaki kulisleri, çalışmaları, kapsamlı şekilde sunmayı hedefliyoruz” - Fuara (MÜSİAD EXPO 2022) 24 farklı sektörden alım heyetleri gelecek. Bunlar Azerbaycan, Rusya, Çin, Katar, Suudi Arabistan, Endonezya, Nijerya gibi dünyanın farklı ülkelerinden heyetler. Bu heyetlerin temsil ettiği şirketler milyarlarca dolarlık dış alım gerçekleştiriyor"

Yurthaber

MÜSİAD yabancı yatırımcı için “Uluslararası Yatırım ve Koordinasyon Merkezi” kuruyor

MÜSİAD Genel Başkanı Mahmut Asmalı: -“Ülkemize yatırım yapmak isteyenlere ticari araştırma ile güvenilir alanları, özel sektör kanalıyla sahadaki kulisleri, çalışmaları, kapsamlı şekilde sunmayı hedefliyoruz” - Fuara (MÜSİAD EXPO 2022) 24 farklı sektörden alım heyetleri gelecek. Bunlar Azerbaycan, Rusya, Çin, Katar, Suudi Arabistan, Endonezya, Nijerya gibi dünyanın farklı ülkelerinden heyetler. Bu heyetlerin temsil ettiği şirketler milyarlarca dolarlık dış alım gerçekleştiriyor"

Yurthaber

Kırşehir'de Cami Hamileri Projesi ile Kur'an kurslarındaki öğrenci sayısı arttı

Kırşehir'de "Cami Hamileri Projesi" ile Kur'an kurslarındaki öğrenci sayısı arttı

Yurthaber

Türkiye'nin ilk cağ kebabı fabrikası Erzurum'da açıldı

MÜSİAD Genel Başkanı Mahmut Asmalı: - "Burada üretilecek ürünlerin Körfez ülkeleri başta olmak üzere yurt dışına ihraç edilmesini temenni ediyorum"

Yurthaber

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Konya'da MÜSİAD'ın toplantısında konuştu:

"Hiçbir zaman milletin değerlerini anlayamamış, Türkiye’nin hedeflerini benimseyememiş olan muhalefet; yalanlarla, iftiralarla, yalan yanlış söylemlerle, sahte krizlerle maalesef üreticimize, yatırımcımıza güvensizlik aşılamaya devam ediyor" - "Bu muhalefet bozacı. Bir de bugünlerde bozacının şahitliğine soyunan, eski Türkiye’den hatırladığımız şıracılar var. Sermayesini milletten devşirip başka odakların mikrofonlarını tutanlar, devletin ve milletin değil, muhalefetin ve küresel odakların dilinden konuşanlar var"

Yurthaber

MÜSİAD 106. Genel İdare Kurulu Toplantısı Konya'da yapıldı

MÜSİAD Genel Başkanı Mahmut Asmalı: - "Artık eski Türkiye yok. BM ve NATO gibi uluslararası kuruluşlarda daha itibarlı ve daha güçlü bir Türkiye var. Diplomatik masalar kuran, Karabağ'dan Libya'ya sahada da etkin bir Türkiye var"

Yurthaber

Uluslararası İş Forumu 2. Türk-Arap İş Zirvesi Gaziantep'te başladı

Irak Ticaret Bakanı Ala el-Cuburi: - "(Gaziantep-Bağdat uçak seferlerinin başlaması) Bu adım gelecek adına da ciddi adımların temelini oluşturuyor" - MÜSİAD Genel Başkanı Mahmut Asmalı: - "Türkiye ekonomisinin özellikle hizmet ihracatının artması ile ihracatının 2023 yılında 300 milyar dolar, hatta bunun da üstüne çıkabileceğini öngörüyoruz"

Yurthaber

Adana'da Tarım Zirvesi düzenlendi

Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Ebubekir Gizligider: - "Muhalefete saygımız sonsuz ancak bizim muhalefetle hesaplaşacağımız nokta sandıktır. Ülke güvenliği, hele hele gıda güvenliği bunun aleti olmamalı" - "Bizim buğday ve şeker noksanımız yok, fazlamız var"

Yurthaber

MÜSİAD Başkanı Asmalı'dan asgari ücrete zam açıklaması: 'Muhtemel bir artış olacak'

Milyonlarca vatandaş son gelen zamların ardından temmuz ayında asgari ücrete zam yapılıp yapılmayacağını merak ediyor. Asgari ücretle ilgili yeni açıklama Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Mahmut Asmalı'dan geldi. Asmalı, alım gücünün düştüğünü, asgari ücretin yükseltilmesi gerektiğini söyledi.

Finans

Kocaeli'de Siber Güç Türkiye Yatırımcı-Girişimci Buluşmaları etkinliği yapıldı

TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal: - "Gelecekte en az biyogüvenlik, yani salgın hastalıklar ve gıda arz güvenliği kadar siber güvenlik gündemimizde olacak. Bunun tehdidini, arka planda yaşadığımız ortamlar var ama hala gün yüzüne çıkma noktasında bir gıda arz güvenliği kadar görmüyoruz" - MÜSİAD Genel Başkan Yardımcısı Osman Çalışkan: - "Siber Güç Türkiye etkinliğiyle yeni iş birliklerinin kurulmasını ve yatırım projeksiyonlarının geliştirilmesini teşvik edeceğiz"

Yurthaber

MÜSİAD Genel Başkanı Asmalı, Mersin'de istişare toplantısında konuştu:

"Yoğun talebe karşı, üretim ve ihracatı aksatmamak adına alternatif çözüm yolları üreten üretici ve sanayicilerimizin de desteğiyle 300 milyar dolar ihracat hedefine en kısa sürede hep beraber ulaşacağımıza yürekten inanıyoruz"

Yurthaber

MÜSİAD Başkanı'ndan asgari ücret ve işsizlik açıklaması

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Başkanı Mahmut Asmalı, ekonomiyle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Asmalı, 'Türkiye'de çalışmak isteyen herkese iş olduğunu söyleyip "Maalesef Türkiye'de iş beğenmeme gibi bir durum var' dedi.

Finans

Kırşehir'de istihdama katkı sağlayacak 21 fabrikanın inşaatı sürüyor

Kırşehir'de istihdama katkı sağlayacak 21 fabrikanın inşaatı sürüyor

Yurthaber

Kayseri'de Ümmet İftar Sofrası programı düzenlendi

Kayseri'de "Ümmet İftar Sofrası" programı düzenlendi

Yurthaber

MÜSİAD, 12 bin yetime hami oluyor

MÜSİAD üyeleri, yetimlerin ihtiyaçlarına destek için oluşturulan Yetim Sponsorluk Sistemi üzerinden 12 bin çocuğa hami olma kararı aldı

Yurthaber

MÜSİAD Muğla şubesi, iftar yemeği verdi

MÜSİAD Muğla şubesi, iftar yemeği verdi

Yurthaber

Numan Kurtulmuş, MÜSİAD Geleneksel İftar Programı'na katıldı:

"Ukrayna ile Rusya arasındaki savaş sadece Ukrayna ve Rusya savaşı değildir. Çok taraflı bir güç dengesizliğinin ortaya koyduğu bir bölgesel çatışma gibi görünüyor" - "Bu süreç içerisinde Sayın Cumhurbaşkanımız güçlü liderliğini küresel liderlik safhasına çıkartmış ve Türkiye Cumhuriyeti'nin Cumhurbaşkanı bütün dünya ülkeleri tarafından küresel bir lider olarak muhatap alınmıştır"

Yurthaber

KOSGEB Başkanı Hasan Basri Kurt'tan MÜSİAD İzmir Şubesi'ne ziyaret

KOSGEB Başkanı Hasan Basri Kurt'tan MÜSİAD İzmir Şubesi'ne ziyaret

Yurthaber

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Alparslan, Alanya'da konuştu:

"Anadolumuz adeta bir açık hava müzesi. Bu tarihi zenginliğimiz kopyalanamaz bir değer"

Yurthaber

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan döviz ve enflasyon açıklaması

Son dakika haberine göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan MÜSİAD heyetini kabul etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan heyetle görüşmede yaptığı açıklamada, "Döviz kuru gibi enflasyonun üzerindeki köpüğü de alacağız." ifadelerini kullandı.

Haber

Son Dakika: MÜSİAD'dan indirim çağrısı! Haydi Türkiye...

Son dakika haberine göre Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD), Twitter hesabından yaptığı bir paylaşımla iş dünyasına indirim çağrısında bulundu. Paylaşımda "Haydi Türkiye, şimdi indirim zamanı" ifadeleri yer aldı. MÜSİAD yaptığı açıklamada, fiyatlarını aşağı yönde revize eden MÜSİAD üyelerini sosyal medya hesaplarıyla kamuoyuna duyuracaklarını belirtti.

Finans

MÜSİAD: Türkiye ekonomisi, yalnızca döviz kuruna indirgenerek değerlendirilemez

MÜSİAD: Türkiye ekonomisi, yalnızca döviz kuruna indirgenerek değerlendirilemez

Yurthaber

MÜSİAD Genel Başkanı Asmalı, Bursa'da panelde konuştu:

"Ticaret Bakanlığımız koordinasyonunda yapılacak olan ve diğer bakanlıklarımızın da iştirak ettiği Avrupa Yeşil Mutabakatı kapsamındaki eylemler, enerji, ulaşım, sanayi, finans, inşaat ve tarım sektörlerinde uygulanacak. Bu noktada gerçekleştirilecek diplomasinin, sürecin daha iyi anlaşılmasına ve firmalarımızın zarar görmeyeceği bir noktaya gelmesine olumlu katkılar sunacağını düşünmekteyiz"

Yurthaber

MÜSİAD Genel Başkanı Asmalı, Bursa'da iş dünyası temsilcileriyle bir araya geldi:

"Bursa'da hazırlanan güçlü altyapı, Türkiye'nin otomobili TOGG'un üretimi için Gemlik'in tercih edilmesini sağlamış. Bunu, kesinlikle Bursa'nın hak ettiği bir yatırım olarak görüyoruz"

Yurthaber

MÜSİAD'dan büyüme rakamlarına ilişkin değerlendirme

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD), Türkiye ekonomisinin yılın üçüncü çeyreğindeki yüzde 7,4'lük büyüme oranıyla güçlü ve istikrarlı yapısını yeniden bütün dünyaya gösterme imkânı bulduğunu bildirdi.

Finans

MÜSİAD Genel Başkanı Asmalı: Kurdaki ani hareketliliğin 10-15 gün içinde duracağını düşünüyoruz

MÜSİAD Genel Başkanı Mahmut Asmalı, yıl sonu için dolar kurunun 8,5-9 TL bandında olmasının mantıklı olduğunu belirterek, "Yoksa 12-13 TL'ler şu anda kurun çok yüksek olduğunu gösteriyor." dedi. Asmalı, kurdaki ani hareketliliğin de 10-15 gün içinde duracağını ifade etti.

Finans

MÜSİAD'dan dolar kuru açıklaması: Tedbirli hareket edin

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneğince (MÜSİAD), son dönemde Türkiye’nin karşılaştığı durumun ekonomik verilerle örtüşmediği vurgulanarak, "MÜSİAD olarak, gerek iş dünyası temsilcilerinin gerekse vatandaşlarımızın, piyasada reel bir karşılığı olmayan bu tür aşırı değişiklikler karşısında olabildiğince tedbirli hareket etmesi gerektiğine inanıyoruz." ifadelerine yer verildi.

Finans

HİSİAD Başkanı'dan asgari ücret açıklaması: Beklentim 3.400-3.600 TL

Hırdavat Sanayici ve İş Adamları Derneği Başkanı Çetin Tecdelioğlu asgari ücrete ilişkin beklentilerini açıkladı. Her iki tarafında memnun olacağı bir şekilde zam beklediklerini belirten Tecdelioğlu, beklentisinin 3 bin 400-3 bin 600 bandında olduğunu belirtti. Öte yandan TÜSİAD ve MÜSİAD da asgari ücret beklentisini geçtiğimiz günlerde açıklamıştı.

Finans

MÜSİAD'dan asgari ücret önerisi

Milyonlarca asgari ücretli çalışan 2022 zam oranını büyük bir merakla bekliyor. MÜSİAD Başkanı Mahmut Asmalı , milyonların merakla beklediği asgari ücrete ilişkin tahminini açıkladı. Asmalı, 2022 yılı için belirlenecek asgari ücret zammının, işveren üzerindeki asgari ücret vergi yüklerinin bir kısmı azaltılmak sureti ile mutlaka yılsonu enflasyon oranının üzerinde olması gerektiğini düşündüklerini söyledi.

Finans

3. Askeri Radar ve Sınır Güvenliği Zirvesi 5-6 Ekim'de Ankara'da yapılacak

3. Askeri Radar ve Sınır Güvenliği Zirvesi 5-6 Ekim'de Ankara'da yapılacak

Yurthaber

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 2023 ve 2053 mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Kongre Merkezi'nde MÜSİAD 26. Olağan Genel Kurulu'nda konuştu. "Milletimize 10 yıl önce sözünü verdiğimiz 2023 hedeflerimize maruz kaldığımız tüm sabotajlara rağmen adım adım yaklaşıyoruz" diyen Erdoğan, "Gençlerimize bırakacağımız şu anda bir vasiyetimiz var; o da en büyük miras 2053 vizyonumuzu yavaş yavaş şekillendireceğimiz bir döneme giriyoruz" açıklamasında bulundu.

Haber

MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, derneğin Iğdır şubesinin açılışını yaptı

MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, derneğin Iğdır şubesinin açılışını yaptı

Yurthaber

Yüksekova'da MÜSİAD şubesi açıldı

Yüksekova'da MÜSİAD şubesi açıldı

Yurthaber

MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, derneğinin Gümüşhane şubesinin açılışına katıldı:

"MÜSİAD olarak Türkiye genelinde 89 noktada, dünya genelinde ise 95 ülkede 225 noktada faaliyet gösteren, yaklaşık 1 milyon 800 binin üstünde istihdam sağlayan bir kurumuz"

Yurthaber

MÜSİAD Genel Başkanı Kaan: Gelecekte devletler değil, şehirler yarışacak

MÜSİAD Genel Başkanı Kaan: "Gelecekte devletler değil, şehirler yarışacak"

Yurthaber

Rüzgar ve güneşte bu yıl 4 bin megavat kapasite için yarışma yapılacak

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez: - "Kısıtlamalar nedeniyle ara verdiğimiz YEKA GES-3 bu hafta yeniden başladı. Bugüne kadar 650 megavatlık 50 yarışmamızı tamamladık" - "50 yarışmamızın sonunda ortalama fiyat, kilovatsaat başına 22,42 kuruş oldu. 350 megavatlık kalan kısmı da birkaç gün içerisinde bitireceğiz"

Yurthaber

MÜSİAD İzmir, kadın kooperatifleriyle iş birliği programı başlatacak

MÜSİAD İzmir, kadın kooperatifleriyle iş birliği programı başlatacak

Yurthaber

MÜSİAD Ankara Yönetim Kurulu üyeleri, Ankara Valisi Şahin'i ziyaret etti

MÜSİAD Ankara Yönetim Kurulu üyeleri, Ankara Valisi Şahin'i ziyaret etti

Yurthaber