Yumurtalık Kanseri Haberleri

Türkiye 'gizli fonu' konuşurken dünya bu fonu konuşuyor! Ölmeden hemen önce başladı, değeri 70 milyon doları buldu

Türkiye son haftalarda kamuoyunun da tanıdığı isimlerin yer aldığı 'yüksek gelirli gizli fonu' konuşurken dünya, yumurtalık kanserine yakalanıp hayatını kaybeden bir kadının kurduğu fonu konuşuyor. Başkalarının borçlarını satın alıp onlara 70 milyon dolar değerinde bir fon bırakan Casey McInteyre'nin hikayesi ise duyanların gözlerini yaşartıyor.

Haber 28-11-2023 18:49

Yumurtalık (over) kanseri nasıl anlaşılır? Yumurtalık kanseri ne zaman belirti verir?

Yumurtalıklar kadın üreme sisteminin önemli bir parçasını oluşturan iki küçük organdır. Bu organlar yumurta hücrelerini üretir ve kadın vücudundaki hormonal dengenin sağlanmasına katkıda bulunur. Ne yazık ki yumurtalıkların da içinde bulunduğu sistem, kadınlarda karşılaşılan bir sağlık sorunuyla karşı karşıya bırakabilir: yumurtalık kanseri. Peki, yumurtalık kanseri nedir ve nasıl anlaşılır?

Haber 21-11-2023 23:43

Kanserin ilk belirtisi olarak biliniyor! Her şey yürürken ortaya çıkıyor

Kanser her yıl milyonlarca insanın hayatını kaybetmesine neden olan çağımızın en tehlikeli hastalıkları arasında yer alıyor. Kanseri erken teşhis etmenin ne kadar önemli olduğu her fırsatta belirtiliyor. Erken teşhis için kanserin ilk belirtilerine dikkat etmek gerekiyor. Yürüme sırasında ortaya çıkan bir durumun üç tehlikeli kanserin ilk belirtisi olduğu öğrenildi.

Haber 02-03-2023 16:59

Yemekten sonra böyle hissediyorsanız dikkat! Tehlikeli kanserin ilk belirtisi

Kanser hayatımızda oldukça riskli durumlara yol açabilen hastalıklar arasında üst sırada yer alıyor. Her yıl milyonlarca insanın hayatını kaybetmesine neden olan kanserden korunmak için yaşam alışkanlıklarını değiştirmek gerekiyor. Kanserin neden olduğu belirtilere karşı bilinçli olmak ve erken teşhis ettirmek kanserin tedavisinde önemli bir yer taşıyor. Uzmanlara yemekten sonra yaşanan bazı durumlar kanserin ilk belirtisi olabilir.

Haber 26-12-2022 11:12

Yumurtalık Kanseri

Yumurtalık Kanseri Hakkındaki Haberler Mynet'Te. Yumurtalık Kanseri Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'Te Takip Edin.

Tehlike her evde var: Kullanmadan önce bir kez daha düşünün! Yumurtalık kanseri hakkındaki doğru bilinen yanlışlar

Yumurtalık kanseri, diğer kadın kanserlerinin aksine uzun zaman belirti vermeden vücutta çoğalabiliyor. Kanser türleri arasında en tehlikeli türlerden biri olan yumurtalık kanseri hakkında kulaktan dolma birçok yanlış bilgi doğru gibi kabul ediliyor. Yumurtalık kanseri hakkındaki yanlış bilgiler, hastalığın zamanında teşhis edilmesini zorlaştırıyor. İşte yumurtalık kanseri hakkında doğru bilinen yanlışlar.

Haber 05-11-2022 16:34

Hayatınızı kurtarın! 8 ölümcül kanserin en yaygın belirtileri

Kanser çağımızın ölümcül hastalıklarından. Kanser korkutucu olsa da önceden teşhis ve yeni tedavi yöntemleri ile tedavi sürecini çok daha iyi geçirmek mümkün olabiliyor. Kanseri erken teşhis etmek hayati önem taşıyor. Uzmanlar 8 ölümcül kanserin en yaygın belirtilerini söyleyerek bilinçli olmanız hakkında uyarılarda bulunuyor.

Haber 22-08-2022 09:10

Aspirin riskli hastalarda yumurtalık kanserini önlüyor mu?

Onkoloji alanındaki en önemli dergilerden birisi olan Journal of Clinical Oncology dergisinde her gün aspirin kullanımının, yumurtalık kanseri riski yüksek olan bireylerde kanser gelişim riskini azalttığı haberi geçtiğimiz günlerde gündeme geldi. Uzmanlar ise Aspirin’in doktor kontrolü dışında bilinçsizce kullanılacak bir ilaç olmadığı konusunda uyarıda bulundu.

Haber 30-07-2022 15:50

Yumurtalık kanserinin bilinmeyen dört belirtisi

Sıklıkla yaşanan kadın hastalıkları arasında bulunan yumurtalık kanseri kadınların sağlığını oldukça tehlikeye atıyor. Sinsi ilerleyen hastalıklardan olan yumurtalık kanserinin belirtilerine karşı dikkatli olmak gerekiyor. Gösterilen belirtileri önemsemek ve düzenli olarak doktora görünmek yumurtalık kanserinin tedavi sürecini iyileştiriyor.

Kadin 23-05-2022 17:10

Çok geç fark ediliyor! Belirtilere dikkat...

Birçok kadın hastalığı bulunuyor. Bu hastalıklar arasında yer alan yumurtalık kanseri ciddi sağlık sorunları yaratıyor. Yumurtalık kanserinin tehlikesinden korunmak için görülen belirtilere karşı bilinçli olmak ve düzenli olarak doktor muayenesine gitmek gerekiyor. Uzmanlar yumurtalık kanseri belirtileri hakkında bilgilendirmelerde bulunuyor.

Kadin 09-05-2022 13:56

Başka hastalıkları taklit edebiliyor! Yumurtalık kanseri hakkında mutlaka bilmeniz gerekenler

Yumurtalık kanseri ülkemizde her yıl yaklaşık 4 bin kadında görülüyor. Başka hastalıklarla karıştırılabilen yumurtalık kanseri belirtilerine karşı çok dikkatli olunması gerekmektedir. Dünyada kadın kanserleri arasında 7. sırada yer alan yumurtalık kanseri, özellikle gelişmekte olan ülkelerde, 40 yaş üstü kadınlarda meme kanserinden sonra 2. sırada görülüyor.

Haber 06-05-2022 10:30

Karnınızdaki şişliğin nedeni yumurtalık kanseri olabilir

Karın belirli zamanlar bazı nedenlere bağlı olarak şişebiliyor. Genelde önemsiz olduğu düşünülerek kontrol ettirilmeyen karın şişkinliklerinin altında yatan neden yumurtalık kanseri olabilir. 53 yaşındaki Mehtap Yaşar karın şişliği nedeniyle gittiği hastanede yumurtalık kanseri olduğunu öğrendi.

Haber 28-03-2022 14:25

Her 80 kadından 1'inde görünüyor! Neredeyse hiçbir belirti vermiyor

Over kanseri; yani yumurtalık kanseri, her 80 kadından 1’inde ömrünün bir döneminde görülebiliyor. Over kanseri hastalarının yaklaşık yüzde 80’i ileri evrede teşhis alıyor. Çünkü yumurtalık kanseri, çok sinsi ilerleyen bir hastalıktır. Hastaların büyük çoğunluğunda, tümör, küçükken ilerlememişken fark edilmiyor. Maalesef neredeyse hiçbir belirti vermiyor.

Haber 04-02-2022 14:28

Kanseri yendi, yazdığı kitapla hastalara umut oldu

Denizli'de kanserle savaşını kazandıktan sonra mücadelesini kaleme alan Ceren Atmaca, bu sayede kanser hastalarına destek oluyor - 34 yaşındaki Atmaca: - "Annem kanser tedavisi görürken yaşadıklarımızı kaleme almak istiyordum ama fırsat olmamıştı. Sonra kansere ben de yakalanınca artık bir şeyler yazma ihtiyacı hissettim" - "Tedavim boyunca kitaplara sığındım. İnanılmaz ağrı sızı olunca insan kendini başka bir dünyaya aktarmak istiyor. Bu da kitap sayesinde oldu ve birçok kitap okudum tedavim esnasında"

Yurthaber 29-11-2021 11:08

Jinekoloji kanserlerinde belirtileri göz ardı etmeyin! Bu öneriler hayat kurtarıyor

Meme kanseri gibi en yaygın görülen kadın kanserlerine dikkat çeken Kadın Hastalıkları ve Doğum, Jinekolojik Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Mete Güngör, rahim, rahim ağzı ve yumurtalık kanseri belirtilerine dikkat çekerek hayat kurtaran önerilerde bulundu.

Haber 08-09-2021 15:53

Ülkemizde her 4000 kadın bu hastalıkla tanışıyor! Pandemi, yumurtalık kanserinin erken tanısını engelliyor

Sinsice ilerlediği için genellikle geç dönemde fark edilen yumurtalık kanseri, ülkemizde kadın kanserleri arasında sekizinci sırada yer alıyor. Özellikle pandemi döneminde erken tanı hayat kurtarıyor. Bu nedenle uzmanlar, yılda bir kez düzenli jinekolojik muayeneyi aksatmamasını tavsiye ediyor.

Kadin 06-05-2021 10:40

Geç doğum kanser riskini artırıyor

Op. Dr. Ceyhan Baran, doğum yapmamış ya da ilk doğumunu 35 yaşından sonra yapmış kadınlarda yumurtalık kanseri riskinin arttığını belirterek, tedavi seçenekleri hakkında bilgi verdi.

Kadin 08-12-2020 15:07

'Anne olamazsın' demişlerdi! Kanseri yenip ikizlerini dünyaya getirdi

Ankara'da hamileyken yumurtalık kanserine yakalanarak düşük yapan Şennur Köksal (29) önce kanseri yendi, sonra tüp bebek tedavisiyle ikizlerini dünyaya getirdi. Şennur Köksal, “Hiç anne olamazsın denilirken şu anda ikizlerim oldu” dedi.

Haber 12-07-2020 10:00

Yumurtalık kanseri tedavisinde VATS ameliyatı

Yumurtalık kanseri tedavisinde teknolojinin gelişmesi iyileşme olasılığını da artırıyor. Yenilenen teknikler sayesinde yumurtalık kanseri tedavisi artık çok daha kolay. Dünyada ve ülkemizde az sayıda merkezde uygulanan VATS işlemi de yumurtalık kanseri tedavisinde umut oldu. İşte VATS ile ilgili detaylar...

Haber 15-06-2020 10:00

Kadın kanserlerine karşı hayati öneriler

Annesi ve iki teyzesini meme, jinekolojik kanserlerden kaybetti… Bu kanserler, kuzenler ve kuzen çocukları ile ablasının da kapısını çaldı. Ablası, 6 yıl önce yumurtalık kanseri tanısı alınca “Artık sıra bende!” diye düşünmeye başladı. Bu endişeyle yaşamaya başladı.

Haber 13-02-2020 15:21

Yumurtalık kanserinin 10 belirtisine dikkat!

Yumurtalık kanseri her yaş grubundaki kadınlarda görülebilen bir kanser türü. Ancak menopoz sonrası görülme sıklığının daha fazla olduğu söylenebilir. Yumurtalık kanserini tehlikeli yapan en büyük etkenlerden biri de erken evrede belirti göstermemesi. Bu da yumurtalık kanseri tanısının geç konulmasına yani yumurtalık kanseri tedavisinde gecikmeye neden olmakta. Bu nedenle yumurtalık kanseri belirtileri hakkında bilgi sahibi olmak daha çok önem taşıyor.

Haber 06-02-2020 11:57

Yumurtalık kanseri bu belirtilerle ortaya çıkıyor

Yumurtalık kanseri, köken aldığı dokunun türüne bağlı olarak ikiye ayrılır. Hastalığın türü, ortaya çıkma ihtimali ve başlama yaşını değiştirmektedir. Hiç doğum yapmamış ve ailede, meme ve yumurtalık kanseri öyküsü olan kişilerin hastalığa yakalanma riski yükselmektedir. Ancak en önemli risk faktörü ileri yaş olarak kabul edilmektedir. Özellikle menopoz sonrası tek başına östrojen hormonu desteği, yumurtalık kanserini tetikleyen faktörler arasındadır.

Kadin 06-02-2020 10:40

Yeni araştırma! Talk pudrası yumurtalık kanserine neden oluyor mu?

Bir süre önce Kanadalı bilim insanları 'kadınların kullandığı talk pudrası solunduğu ve vajinal bölgeye uygulandığı takdirde yumurtalık kanserine neden olabilir' açıklaması yapmıştı. Söz konusu kişisel bakım ürünleri devinin ürettiği talk pudrası nedeniyle de kansere yakalandığını söyleyen 22 kadına 4,7 milyar dolar tazminat ödenmesi kararlaştırılmıştı. Ancak yeni araştırmalara göre talk pudrası kullanmak ile yumurtalık kanseri geliştirmek arasında anlamlı bir bağlantı bulunamadı.

Kadin 08-01-2020 10:36

Meme ve yumurtalık kanserinde babanın prostat kanseri öyküsü de etkili

Yeditepe Üniversitesi Koşuyolu Hastanesi Tıbbi Genetik Anabilim Dalı Başkanı Ayşegül Kuşkucu, ailesel geçiş gösteren meme ve yumurtalık kanserleri için baba ve yakın erkek akrabalardaki prostat kanseri öyküsünün de önem taşıdığını belirterek, "Genlerdeki mutasyonlar babadan ve babanın tarafından da geçebilir" ifadesini kullandı.

Kadin 28-11-2019 12:15

Milyonlarca kadın yumurtalık kanseri riski taşıyor! Peki en önemli belirtisinin şişkinlik olduğunu biliyor musunuz?

Milyonlarca kadın yumurtalık kanseri riskiyle karşı karşıya ancak çoğu kadın en önemli belirtisinden bihaber. Uzmanlara göre yalnızca 5 kadından biri yumurtalık kanserinin en önemli uyarı işaretinin şişkinlik olduğunu bildiğini söylüyor. Buna karşılık kadınların neredeyse dörtte üçü memedeki veya koltuk altındaki bir topağın meme kanserinin bir işareti olabileceğini biliyor. Ancak her iki rakam da yeterince iyi değil.

Kadin 12-11-2019 15:37

Karında şişlik yumurtalık kanserinin habercisi olabilir

Yumurtalık kanseri belirtilerinin genellikle geç fark edildiğine, bu sebeple de tedavi sürecinin geciktiğine dikkat çeken Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Doç. Dr. Gökhan Boyraz, karında şişkinlik, hazımsızlık, bulantı-kusma, iştahsızlık ve erken doyma hissinin en önemli belirtiler olduğunu söyledi.

Kadin 24-10-2019 11:12

Sık tuvalete gitmek yumurtalık kanseri habercisi olabilir

Yumurtalık kanseri, dünya genelinde kadınlarda görülen kanserler arasında 8. sırada yer almasına rağmen hayati riske neden olan jinekolojik kanserler arasında ilk sırada bulunuyor. Bunun sebebi ise henüz etkin bir tarama yöntemi olmayan hastalığın geç teşhis edilmesi ve zorlu bir tedavi süreci gerektirmesi olarak gösteriliyor. Ailesinde kanser hikayesi olan, kısırlık, çikolata kisti, obezite ile mücadele eden ve sigara kullanan kadınlar yumurtalık kanseri riski taşıyor.

Kadin 05-09-2019 11:09

Çalıştıkları hastanede hastaların moral kaynağı oldular

İzmir'de dünyaya gözlerini açtığı hastanede güvenlik görevlisi olarak çalışmaya başlayan Nakşiye Yılmaz, yumurtalık kanserini yendikten sonra döndüğü görevinde meslektaşı olan eşiyle hastalara moral veriyor - Nakşiye Yılmaz: - "Elimden geldiğince, dilim döndüğünce hastaları teselli etmeye çalışıyorum. Yaşadığım kötü günlerin ardından iyileştiğimi anlatıp onlara moral veriyorum" - Serhan Yılmaz: - "Tedavi olmaya gelen hastalarla empati kuruyoruz"

Haber 23-07-2019 11:11

Çalıştıkları hastanede hastaların moral kaynağı oldular

İzmir'de dünyaya gözlerini açtığı hastanede güvenlik görevlisi olarak çalışmaya başlayan Nakşiye Yılmaz, yumurtalık kanserini yendikten sonra döndüğü görevinde meslektaşı olan eşiyle hastalara moral veriyor - Nakşiye Yılmaz: - "Elimden geldiğince, dilim döndüğünce hastaları teselli etmeye çalışıyorum. Yaşadığım kötü günlerin ardından iyileştiğimi anlatıp onlara moral veriyorum" - Serhan Yılmaz: - "Tedavi olmaya gelen hastalarla empati kuruyoruz"

Yurthaber 23-07-2019 11:10

Bütün kadınların bilmesi gereken yedi yumurtalık kanseri belirtisi! Bir veya daha fazlasını yaşıyorsanız eğer...

Gittikçe daha fazla insan kanser hastalığından muzdarip oluyor. Ancak yaygın kanser türlerinden biri olan yumurtalık kanserini birçok kadın fark etmiyor. Meme, cilt kanseri gibi pek belirti vermeyen yumurtalık kanserinin en sık görülen semptomlarından bazılarını bir araya getirdik.

Kadin 23-07-2019 09:44

Teşhis konuldu binlerce kişi bu hastalığı yenemedi işte bilmeniz gereken 4 yumurtalık kanseri belirtisi

Kadınlar olarak, kendi sağlığımızı izlemek, hayatlarımızda bulunan kadınları bilgilendirmek, dolayısıyla bu hastalığın belirtilerini tanımak bizim elimizdedir...

Kadin 05-07-2019 17:14

Söylemekten utanmayın! Her gün 21 kadın jinekolojik kanser nedeniyle hayatını kaybediyor

Vajinal kanserden, rahim ağzı kanserine varana kadar her gün 21 kadın beş jinekolojik kanserin birinden hayatını kaybediyor. Uzmanlar, kadınların yarısının utandıkları için doktora gitmediğini bu nedenle de hastalıkların geç teşhis edildiğini vurguluyor. Erken tanının öneminin kanserle mücadele etmek için en önemli anahtar olduğunu unutmayın. Sizin için rahim, yumurtalık, rahim ağzı, vulva ve vajinal kanserin belirtilerini bir araya getirdik.

Kadin 18-05-2019 09:29

Bu test yumurtalık kanserinin takibi açısından oldukça önemli! İşte CA-125 hakkında bilmeniz gerekenler

CA-125 yumurtalık kanseri ile ilgili bilgi veren, kanserin nasıl ilerlediğini gösteren kanser antijenidir. CA-125 testi kandaki kanser antijeni miktarın ölçer ve yumurtalık kanserinin takibi açısından oldukça önemli.

Kadin 17-05-2019 09:39

Yüzde 90’ının nedeni bilinmiyor! Karın ağrısıdır geçer demeyin

Karında basınç hissi, şişkinlik, ağrı… Kadınların büyük bir kısmının zaman zaman yaşadığı ve “geçer” diye önemsemediği bu belirtiler, büyük bir tehlikenin sinyali olabilir.

Kadin 07-05-2019 14:45

Yumurtalık kanseri nedir? Yumurtalık kanseri belirtileri nelerdir?

Karında basınç hissi, şişkinlik, ağrı… Kadınların büyük bir kısmının zaman zaman yaşadığı ve geçer diye önemsemediği bu belirtiler, büyük bir tehlikenin sinyali olabilir. Zira yumurtalık kanseri, sinsice ilerleyerek genellikle 3. evrede bu belirtileri veriyor...

Trend 07-05-2019 10:01

Şişkinlik deyip geçmeyin! Her 3 kadından biri bunu görmezden geliyor

Şişkinlik, yumurtalık kanserinin ana belirtisidir ancak 3 kadından 1'i bunu görmezden geliyor. İşte yumurtalık kanseri hakkında bilmeniz gereken işaretler...

Kadin 23-11-2018 11:46

Türk bilim insanından kanser tedavisinde umutları artıran buluş

ABD'deki Virginia Üniversitesinde kanser tedavisine yönelik çalışmalar yürüten Türk bilim insanı Prof. Dr. Mazhar Adlı, pankreas ve yumurtalık kanserlerinin tedavisine ilişkin önemli iki buluşa imza attı - Prof. Dr. Mazhar Adlı: - "(Pankreas kanseri) Kullanılan ilacın yanına bizim bulduğumuz ikinci ilacı eklersek, kanserli hücreyi 100 kat daha fazla öldürebiliyoruz. Bu buluş, aslında hastaya verilen kemoterapinin 100 kat daha düşük dozuyla aynı etkiyi elde edebileceğimiz anlamına geliyor" - "(Yumurtalık kanseri) Normal ve ilaca karşı dirençli kanserli hücrelerdeki epigenetik bilginin haritasını ortaya çıkardık. Bu sayede hangi genlerin nasıl kontrol edildiğini gördük. Daha da önemlisi bu mekanizmayı epigenetik ilaçlar ile önleyebildiğimizi gösterdik"

Haber 26-10-2018 12:11

Yumurtalık kanseri riskini azaltan 10 etken! Bunları yaparak hayatınızı kurtarabilirsiniz

100 kadından 7'sinin yumurtalık kanseri tanısı konulduğu ülkemizde kadınlar uzmanlar tarafından uyarılmaya devam ediliyor. Çoğu zaman başka hastalıklarla karıştırılan yumurtalık kanseri, bu durumdan doğan zaman kaybından ötürü sinsice gelişmeye devam ediyor. Ve üzücüdür ki, tanı konana kadar çok geç kalınmış olabiliyor.

Haber 07-05-2018 13:41

Beyaz çayın yumurtalığı koruyucu etkisi araştırılıyor

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi ile ÇAYKUR iş birliğinde, beyaz çayın kanser tedavisi gören kadınlarda yumurtalık rezervini koruyucu etkisini araştırmak amacıyla bilimsel çalışma yürütülüyor - Çalışma kapsamında denek hayvanları üzerindeki uygulamaların yüz güldürücü olduğunu belirten Doç. Dr. Tekin: - "Bu, deneysel bir çalışma ama uzun vadede ümit veren bir proje. Bu bulgular daha ileri klinik çalışmalara ihtiyaç duyuyor ancak ön veriler bizi heyecanlandırdı. Ön verilerimiz, hayvanlar üzerinde çok olumlu sonuçlar olduğunu gösteriyor" - "Beyaz çay, kemoterapi tedavisinin yumurtalıklara olumsuz etkilerini azaltıp koruyucu etki yapıyor"

Haber 17-04-2018 12:47

Ünlü oyuncu Bahar Öztan’dan müjdeli haber!

Yumurtalık kanserinin nüksetmesi nedeniyle ameliyat masasına yatan ve taburcu olmasına rağmen kendisini iyi hissetmediği için tekrar hastaneye kaldırılan Bahar Öztan'ın son durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Magazin 21-11-2017 10:31

Her kadının bilmesi gereken 7 yumurtalık kanseri belirtisi

Yumurtalık kanseri meme, bağırsak, akciğer, rahim ve cilt kanserleri sonrası kadınlar arasında en sık görülen altıncı kanserdir. Kadınlar jinekolojik muayenelerden utandıkları için hastalıkları çok geç teşhis edilebiliyor. Ancak yumurtalık kanserinin belirti işaretlerini bilirseniz erken teşhis sayesinde hastalığın önüne geçebilirsiniz. Bugün sizin için yumurtalık kanserinin 7 önemli belirtisini bir araya getirdik.

Kadin 13-08-2017 19:58

Yumurtalık kanserinde bu belirtilere iki kere dikkat

Günümüzde kadınların kapısını en sık çalan üçüncü kanser türü yumurtalık kanseri. Dünyada ve ülkemizde her 100 bin kadından 14’ünde görülüyor. Aslında erken evrede belirti verse de, bu sinsi hastalığın belirtileri de sinsi. Zira; bel ağrısı, karın ağrısı, şişkinlik gibi şikayetler başka hastalıklarla karıştırılabildiğinden hastaların üçte ikisi doğru adrese ancak ileri dönemde başvuruyor!

Haber 05-05-2017 15:43

Kan testi yumurtalık kanserini erken teşhis edebilir

Araştırmalar yumurtalık kanserinin kan testleriyle erken aşamada teşhis edilebileceğini ortaya koydu.

Haber 28-02-2017 18:45

Yumurtalık kanseri, ölüm riskinde ilk sırada

Erken tanı imkanı olmadığı, genellikle ileri evrede yakalanabildiği ve hızlı ilerlediği için kadınlarda en tehlikeli kanser tipi olarak "yumurtalık kanseri" gösteriliyor.

Haber 19-03-2014 11:20

Karın şişliği deyip geçmeyin

8 Mayıs Dünya Over (Yumurtalık) Kanseri Günü. Dünyada yedinci sıklıkta görülen yumurtalık kanseri sinsice ilerliyor.

Haber 07-05-2013 10:03