KADIN

Kısa saç modelleriyle spor ve şık bir görünüm elde edin

Yaz aylarının yaklaşmasıyla tercih edilen kısa saç modelleriyle şık bir görünüm elde etmek mümkün. Yüz tipinize uygun kısa saç modellerini mynet.com kullanıcıları derledik.

Kadınlar yaz aylarının gelmesiyle kullanımı rahat olduğundan kısa saç kullanmayı tercih ediyor. Günümüzde Victoria Beckham ile ünlenen ancak ondan çok öncesine uzanan kısa saç modelleriyle tarz bir görünüm elde etmek mümkün ancak saç modelinizi seçmeden önce, yüz tipinize göre kısa saç kestirmekte fayda var. Eğer kare tipi yüz şekline sahipseniz saçlarınızı çene hizasında, hafif katlı ya da küt kestirebilirsiniz. Bu kısa saç modeli yüzün köşeli yapısını saklayacaktır. Kıvırcık, dalgalı ve düz saçlıların da kullanabileceği model yaz aylarının vazgeçilmezi olacaktır. Keira Knightley'in bir dönem kullandığı kısa saç modeli köşeli yüze sahip olanlar için ideal bir örnek olabilir. Alnınızdan çenenize doğru daralan, kalp şeklinde yüz tipine sahipseniz, arkadan öne uzayan asimetrik bir kesim, yüzün daha orantılı görünmesini sağlayacaktır. Hollywood ünlülerinin son zamanlarda çokça tercih ettiği pixie saç modeli ise yuvarlak yüz tipi için oldukça uygun. Bu model üst kısımları biraz daha uzun bırakarak yüzünüzün daha uzun görünmesini sağlar. Pixie kısa saç modeli Audrey Hepburn ile ünlendi. O tarihten bu yana yıllar geçmesine rağmen pixie saç kesimi hala tercih ediliyor. Günümüzde ise Jennifer Lawrence, Miley Cyrus, Anne Hathaway, Natalie Portman, Kate Moss, Rihanna gibi ünlüler bir dönem bu saç modelini kullandı. Bir başka kısa saç modeli olan ve oval yüze sahip olanların tercih edebileceği şakaklardan katla başlayan küt saç modeli yüz hatlarınızın çok daha orantılı görünmesini sağlayacaktır. Uzun yüz tipine sahip olanların tercih edebileceği asimetrik saç kesimiyle yüz daha da kısa görünecektir. Hem şık hem spor olan bu kısa saç modelini bir dönem Ashley Olsen, Beyonce ve Rihanna tercih etti.

Kısa saç modellerini kısa sürede şekillendirmek için birkaç püf nokta bulunuyor. Eğer saçınızı düz kullanmak istiyorsanız duştan çıktıktan sonra nemli saçlarınıza düzleştirici krem uygulayın. Fön makinanızı düşük üfleme ayarına alarak, düşük ısıyla, ucu yuvarlak olan bir fırça yardımıyla tarayarak kurutun. Eğer saçlarınız dalgalı ya da kıvırcıksa, fön makinanızı kullanırken fırçanızla doğru orantıda daha hızlı hareketlerle ve aşağı doğru tarayarak kurutun. Bu uygulama size extra pürüzsüz saç gürünümü sağlayacatır. Avucunuzun içine parlaklık veren serumunuzdan birkaç damla sıkarak saçlarınızı çok karıştırmadan ovun. Bu son dokunuş saçlarınızdaki herhangi bir hatayı kapatacaktır.

Kısa saç modelinizde dalgalı bir görünüm elde etmek için duştan çıktıktan sonra saçlarınızın uzun görünmesini istediğiniz yöne doğru ayırın. Saç köpüğü uygulayın ve doğal dalgalarınızın görünür olması için bir difüzör ile yavaşça kurutun. Saçlarınız tamamen kuruduktan sonra, saçlarınızın alt yarısını 1 inç boyutundaki maşayla dışa doğru kıvırın. Gevşek ve aşağıdan olacak şekilde saçlarınızı içe doğru kıvırarak tutturun. Bükümlü ve gevşek durmasına dikkat edin. Yalnız birkaç parçayı yüzünüze değecek şekilde açıkta bırakmayı unutmayın. Güçlü bir spray ile son hamleyi yapın.

ÜNLÜLERİN TERCİH ETTİĞİ KISA SAÇ MODELLERİ

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum