YEMEK

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN
Merhaba, Ben akıllı asistanınız Mynet Chef GPT. Size en uygun yemek tariflerini bulmak için buradayım. Benden yardım alabilirsiniz.

Mynet Chef GPT

1 Hazırlamak istediğiniz öğünü seçiniz
2 Hangi malzemeleri kullanmak istersiniz? Listeden istediğiniz kadar malzemeyi ekleyebilirsiniz.
3 Hangi mutfak türünde olmasını istersiniz?
Daha fazla bilgi girmek ister misiniz?
4 Özel bir beslenme şekliniz var mı?
5 Belirtmek istediğiniz bir alerjiniz var mı?
6 Eklemek istediğiniz farklı detaylardan burada bahsedebilirsiniz.
  Kalan mesaj: 10
  Aradığınız kriterlere ait tarif bulunamadı...
  Diğer Tarifler İçin Tıklayınız

  Türk mutfağında yapılan pek çok sulu yemekler bulunur. Sulu yemekler sadece sebzeyle değil aynı zamanda tavuk, et, bakliyat gibi çeşitli malzemelerle de yapılabilen yemek çeşitleri vardır. Sulu yemek tarifleri, Türk mutfağının belki de en uzun geçmişe sahip olan yemekleridir. Özellikle yerleşik hayata geçildikten sonra tencerede kendi suyuyla pişen etler, sebzeler ve bakliyatlar isteğe göre çeşitlendirilebilir ve farklı kombinasyonlarla tarifler uygulanabilir. Yemek tarifleri sulu olarak yapıldığı zaman özellikle vücutta ihtiyaç duyulan su miktarının da önemli bir ölçüde karşılanmasını sağlar. Bağırsak hareketlerinin düzenlenmesi ve sindirimin kolaylıkla gerçekleşmesi için su içmenin önemli olduğu kadar sulu yemek çeşitleri de tüketmek gerekir.

  Sulu yemek tarifleri kolay yapıma sahip olmasının yanı sıra sağlık için de sindirim ve bağırsak hareketlerini düzenlemek dışında da faydalara sahiptir. Örneğin sulu sebze yemekleri yaparken sebzelerin içerdiği besin değerleri, suyla birlikte pişerken suya da geçer. Sebze ne kadar besin değerine sahipse, yemeğin su kısmı da en az o kadar besin değeri içerir. Yemek çeşitleri sulu yapıldığında farklı malzemelerle de çeşitlendirilir ve farklı şekillerde de kullanılabilir. Tavuk haşladıktan sonra tavuğu farklı bir tarifte kullanırken tavuğun suyunu da yine farklı yemeklerde tüketebilirsiniz. Sulu yemek çeşitleri sadece çorbalarla sınırlı değildir. Sebze yemekleri, bakliyat yemekleri, sebzeli tavuk ve et yemekleri de sulu ev yemekleri olarak hazırlanır.

  Kendi suyunda ya da içme suyuyla birlikte pişirilen sulu yemek tarifleri hem kolay yapılması hem de kısa sürede hazırlanmasıyla sıkça tercih edilen yemeklerdir. Sulu ev yemekleri lif, vitamin, mineral ve pek çok besin değeri bakımından oldukça zengindir. Hemen hemen her çeşit sebzeyle ya da et ve tavuk ürünleriyle de hazırlanabilen kolay sulu yemek tarifleri her sofranın vazgeçilmezi. İster sabah kahvaltısında ister de akşam yemeklerinde yapılan sulu ana yemekler sağlık ve lezzet açısından zengindir. “Bugün ne pişirsem sulu yemek olarak?” diye soruyorsanız, sorunuzun cevabı şimdi Mynet Yemek’te! Birbirinden lezzetli ve güzel, oldukça kolay yapılan sulu yemek tarifleri için Mynet Yemek’i takip edin.