YEMEK

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN
Merhaba, Ben akıllı asistanınız Mynet Chef GPT. Size en uygun yemek tariflerini bulmak için buradayım. Benden yardım alabilirsiniz.

Mynet Chef GPT

1 Hazırlamak istediğiniz öğünü seçiniz
2 Hangi malzemeleri kullanmak istersiniz? Listeden istediğiniz kadar malzemeyi ekleyebilirsiniz.
3 Hangi mutfak türünde olmasını istersiniz?
Daha fazla bilgi girmek ister misiniz?
4 Özel bir beslenme şekliniz var mı?
5 Belirtmek istediğiniz bir alerjiniz var mı?
6 Eklemek istediğiniz farklı detaylardan burada bahsedebilirsiniz.
  Kalan mesaj: 10
  Tuzlu kek tarifi: Tuzlu kek nasıl yapılır? Atıştırmalık Tarifler
  Bayram kömbesi tarifi: Bayram kömbesi nasıl yapılır? Atıştırmalık Tarifler
  Corn dog tarifi: Corn dog nasıl yapılır? Atıştırmalık Tarifler
  En sağlıklı cips: Çıtır çıtır nohut cipsi tarifi Atıştırmalık Tarifler

  Günün hangi saati olursa olsun tok da olsak büyük bir iştahla ve zevkle yediğimiz atıştırmalıkları keyifli olduğumuzda ya da üzgün olduğumuzda, herhangi bir ruh hâlindeyken tüketiyoruz. Koyu sohbetlerin ya da yoğun iş ve okul temposunun da kurtarıcısı olan atıştırmalıklar her evde yerini koruyor. Yemeğe çok varsa ya da yemekten sonra güzel bir sohbet ortamı oluştuysa, film ya da dizi izlerken, ders çalışırken, öğle yemeğini beklerken, spordan döndükten sonra ya da sadece bir şeyler yemek istediğimizde pratik atıştırmalıklar yiyoruz. Atıştırmalıklar hayatımızın hemen hemen her alanında kendisine yer edince doğal olarak evde yapılabilecek kolay atıştırmalıklara ya da sağlıklı atıştırmalıklara yöneliyoruz.

  Gün içinde daha çok motive olmak için ya da yoğun bir çalışmanın ardından kendimi ödüllendirmek için atıştırmalıklar yiyoruz. Bunun yanı sıra misafirlere, beş çaylarına, gün etkinliklerinde de sıkça atıştırmalıklar yapıyoruz. Ara öğünlerde de sıklıkla tercih ettiğimiz sağlıklı atıştırmalıklar günün kurtarıcısı durumunda. Sağlıklı beslenip kilo kontrolü yapan kişilerin de sıklıkla tercih ettiği kolay atıştırmalıklar hem evde pratik yapımları hem de kolay tarifleri sayesinde herkesin birincil tercihi.

  Patates cipsinden peynir toplarına, hurmalı protein barlarından nohut cipsine kadar çeşitli ve evde pratik atıştırmalık tarifleriyle kolaylıkla yapılabilir. Atıştırmalıklar çeşitlerine ve tariflerine göre farklı besin değerlerine ve kaloriye sahip olsalar da sağlıklı atıştırmalık yemekler tüketmek bünyeniz için daha iyi olabilir. Buzdolabında ya da cam kavanozlarda sürekli olarak atıştırmalık bulunduran biriyseniz kolay atıştırmalık tarifleri ile birbirinden faklı ve lezzetli atıştırmalıklar yapabilirsiniz. Marketlerden ya da pastanelerden hazır atıştırmalıklar almak yerine evde atıştırmalık hazırlayarak hem daha besleyici ve doyurucu hem de sağlıklı atıştırmalıklar hazırlayabilirsiniz.

  Aperatif ya da ara öğün olarak da adlandırılan atıştırmalıklar genellikle pişirmeden ya da herhangi bir ısıl işlem uygulamadan yapabileceğiniz basit atıştırmalıklar yapımının kolay olmasının yanı sıra kolay saklanabilir ve tüketilebilir. Ana öğünlerin dışında ara öğünlerde ya da günün istediğiniz saatinde tüketebileceğiniz atıştırmalık tarifleri her damak tadına hitap edebilir ve geniş bir tarif reçetesine sahiptir. Mezeden tatlıya, tuzludan salataya her nasıl yemek istiyorsanız o şekilde hazırlayabileceğiniz kolay atıştırmalık tarifler için Mynet Yemek’i takip edebilirsiniz! Uzun zamanlardan beri yerini mutfaklarımızda almış iştah açıcı aperatifler ve basit atıştırmalık tarifleri şimdi Mynet Yemek’te!