YEMEK

Merhaba, Ben akıllı asistanınız Mynet Chef GPT. Size en uygun yemek tariflerini bulmak için buradayım. Benden yardım alabilirsiniz.

Mynet Chef GPT

1 Hazırlamak istediğiniz öğünü seçiniz
2 Hangi malzemeleri kullanmak istersiniz? Listeden istediğiniz kadar malzemeyi ekleyebilirsiniz.
3 Hangi mutfak türünde olmasını istersiniz?
Daha fazla bilgi girmek ister misiniz?
4 Özel bir beslenme şekliniz var mı?
5 Belirtmek istediğiniz bir alerjiniz var mı?
6 Eklemek istediğiniz farklı detaylardan burada bahsedebilirsiniz.
  Kalan mesaj: 10
  Hem sağlıklı hem de lezzetli: Yulaf lapası tarifi Kahvaltı Tarifleri
  Lezzetine doyum olmuyor: Yumurta kızartması tarifi Kahvaltı Tarifleri
  Omlet waffle tarifi Kahvaltı Tarifleri

  Omlet waffle tarifi

  1 oy
  Bağırsak dostu omlet tarifi Kahvaltı Tarifleri
  Yumurta Gözlü Ekmek Kahvaltı Tarifleri

  Yumurta Gözlü Ekmek

  1 oy
  Mini Sandviç Kızartma Kahvaltı Tarifleri

  Mini Sandviç Kızartma

  1 oy
  Sebzeli Cupcake Kahvaltı Tarifleri

  Sebzeli Cupcake

  1 oy
  Baniçka Tarifi Kahvaltı Tarifleri

  Baniçka Tarifi

  1 oy
  Cevizli Çikolatalı Sos Kahvaltı Tarifleri

  Cevizli Çikolatalı Sos

  2 oy
  Pratik Reçelli Milföy Kahvaltı Tarifleri

  Pratik Reçelli Milföy

  1 oy
  Dilli Kaşarlı Büfe Tostu Kahvaltı Tarifleri
  3 Peynirli Ekmek Kahvaltı Tarifleri

  3 Peynirli Ekmek

  1 oy
  Ahududulu İngiliz Çöreği (Scone) Kahvaltı Tarifleri
  Mantarlı omlet tarifi: Süper kolay, süper lezzetli Kahvaltı Tarifleri
  Paçanga Böreği Kahvaltı Tarifleri

  Paçanga Böreği

  1 oy
  Kahvaltılık Quesadilla Kahvaltı Tarifleri

  Kahvaltılık Quesadilla

  1 oy
  Rulo Omlet Kahvaltı Tarifleri

  Rulo Omlet

  2 oy
  Yılbaşı Ağaçları Kahvaltı Tarifleri

  Yılbaşı Ağaçları

  1 oy
  Süt Reçeli Kahvaltı Tarifleri

  Süt Reçeli

  1 oy
  Lor Peynirli Pizza Kahvaltı Tarifleri

  Lor Peynirli Pizza

  1 oy

  Günün olmazsa olmazı ilk öğünü kahvaltıyı okula ya da işe yetişme telaşı, toplantılar, geç uyanmak ya da hemen kahvaltı edememek gibi nedenler çoğu zaman erteliyoruz. Bazen bu ertelemeler öğlene hatta akşam yemeğine kadar uzayabiliyor. Her ne kadar bahanelerle ertelesek de kahvaltı etmek vücudumuz için gerçekten çok önemli bir öğün. Uykudan sonra uzun süre aç kalan vücudun ihtiyacı olan enerjiyi kahvaltı sayesinde alırız. Sabahları acıkmıyorum deseniz ya da daha az kalori almak için öğünleri düşürseniz de kahvaltı kesinlikle atlanmaması gereken bir öğün.

  Bilimsel çalışmalarla da yaşam kalitesini arttırdığı kanıtlanan kahvaltının ne kadar önemli olduğu aşikâr! Özellikle de sağlıklı beslenmek isteyen ya da kilo kontrolü yapmak isteyen kişiler her ne kadar kahvaltıyı atlayarak daha az kalori aldıklarını düşünseler de bu aslında tamamen bir yanlış. Sabahları kahvaltı etmemek vücudun yeterli enerjiyi alamamasına ve dolayısıyla da gün içindeki fiziksel aktivitelerin azalmasına ya da veriminin düşmesine sebep olur. Ayrıca kahvaltı etmeyerek ve aç kalarak vücudu kıtlık moduna geçirerek daha sonra yenecek yiyeceklerin yağ olarak depolanmasına sebep olur.

  Uyandıktan sonra en geç 1 saat içerisinde yapılması önerilen kahvaltıyı lezzetli ve pratik kahvaltı tarifleriyle daha eğlenceli bir hâle getirebilirsiniz. Özellikle kahvaltı etmeyi sevmeyen kişiler ve pek tabii çocuklar için hazırlayabileceğiniz farklı kahvaltı tarifleri ile bu öğünü günün en güzel öğünü olarak yapabilirsiniz. Sabahları kahvaltı etmek için vaktiniz olmuyorsa ya da “kahvaltı hazırlamak yerine uyurum, daha sonra geçiştiririm” diyorsanız da sabahları yiyebileceğiniz ve kısa sürelerde hazırlayabileceğiniz kolay kahvaltı tarifleri ile hem zamandan tasarruf edebilir hem de güne enerjik başlayabilirsiniz.

  Sabahları hatta kimi zaman da geceleri hazırlayıp buzdolabında saklayabileceğiniz kolay kahvaltılık tarifler sayesinde güne daha zinde ve enerjik başlayabilirsiniz. Kahvaltılık tarifler kolay yapımı sayesinde işe ya da okula gitmeden önce yiyebilirsiniz. Kahvaltı edilmesi gereken zamanda aç kalır ve günün ilerleyen saatlerinde yemek yemeyi planlarsanız, büyük olasılıkla yemek yiyeceğiniz zamana kadar hormon salınımı olumsuz etkilenir ve bilişsel fonksiyonlarda azalma görülür. Bu nedenle çoğu zaman kahvaltı edilmeden yapılan işlerde ya da fiziksel aktivitelerde verim azlığı yaşanır. Kahvaltı zamanında aç kalmadan ve çok fazla zaman harcamadan yapabileceğiniz pratik kahvaltılıklar ile bu öğünü mutlaka verimli bir şekilde geçirmeye özen gösterin.

  İster kinoalı salata ister yulaf lapası ister smoothie gibi kolayca hazırlanabilen kahvaltı önerilerinin yanı sıra krep, pankek, kek, börek ya da yumurta tarifleri gibi farklı kahvaltılık tarifler ile bu öğünü hem besin değeri yüksek bir şekilde geçirmek gün içinde tokluk hissinin sağlanmasının yanı sıra daha enerjik hissetmenizi de sağlar. Sabahları kahvaltı etmek için heyecanlanacağınız birbirinden güzel ve çeşitli kahvaltılık tarifler şimdi sizler için Mynet Yemek’te! Basit malzemelerle ya da kısa sürede hazırlayabileceğiniz, besin değeri yüksek kahvaltı tarifleri için Mynet Yemek’i takip edin!