YEMEK

Mantarlı tavuk sote tarifi Kolay Yemek Tarifleri
Günün tarifi: Karnabahar musakka Kolay Yemek Tarifleri
Makarnaların en lezzetlisi: Somonlu spagetti Kolay Yemek Tarifleri
Tadı aynı ama malzemesi farklı: Tavuk kokoreç Kolay Yemek Tarifleri
Hoş sohbetlerin en güzel eşlikçisi: Atom Kolay Yemek Tarifleri
Edirne köftesi nasıl yapılır? Kolay Yemek Tarifleri
Günün tarifi: Limonlu makarna Kolay Yemek Tarifleri
Tadına doyum olmaz: Patates lokması Kolay Yemek Tarifleri
Günün tarifi: Soğan halkasında cheeseburger Kolay Yemek Tarifleri
Sofraları şölene dönüştürecek 5 biberli tarif Kolay Yemek Tarifleri
Tam yaz yemeği: Bamya kızartması Kolay Yemek Tarifleri
Sadece 2 dakikada fincanda pizza nasıl yapılır? Kolay Yemek Tarifleri
Kurban Bayramı için pratik ve lezzet dolu tarifler Kolay Yemek Tarifleri
Sarımsaklı ekmek nasıl yapılır? Kolay Yemek Tarifleri
Mantarın başrolde olduğu 7 leziz tarif Kolay Yemek Tarifleri
Yemeklerin en güzel yancısı: Tarator Kolay Yemek Tarifleri
Bu tarif hiç eskimez: Makarna salatası Kolay Yemek Tarifleri
Yalancı kalamar nasıl yapılır? Kolay Yemek Tarifleri
Kabakla yapılan yemekler için 6 lezzetli öneri Kolay Yemek Tarifleri

Günümüzün önemli bir bölümünü kaplayan öğünleri kimi zaman atlamak zorunda kalabiliyoruz. Yoğun iş temposu, sınav haftaları, yoğun geçen dersler, hasta olmak, vakit ayıramamak gibi nedenlerle öğünleri es geçebiliyoruz. Bu nedenlerden dolayı iyi beslenememek ya da hazır yemeklere yönelmek kötü bir alışkanlık. Ana öğünleri yani kahvaltı, öğle ve akşam yemeklerini pas geçmek vücudumuza yapacağımız en büyük kötülük. Yemek hazırlamak her ne kadar çok külfetli gözükse de kolay yemek tarifleri sayesinde hem doyurucu hem de sağlıklı bir şekilde öğünleri doldurabilir, pratik yemekler ile kısa zamanda sağlıklı ve güzel yemekler hazırlayabilirsiniz.

Yoğun hayat temposu nedeniyle çoğu zaman kahvaltıları geçiştiriyoruz. Özellikle kahvaltıyı es geçmek günümüzün kötü ve belki de çok verimsiz geçmesine neden olur. Gün içinde aktif ve verimli olabilmenin en önemli anahtarı sağlıklı kahvaltılık tarifleri ile güne enerjik başlamak. Eğer sabahları kahvaltı hazırlamak için yeterli vaktiniz yoksa 15 dakikada yapılan yemeklerle güne güzel başlayabilirsiniz.

Kahvaltının yanı sıra gün içinde en çok unutulan öğünlerden birisi tartışmasız öğle yemeği. Çoğu zaman bir bardak kahve ya da çayla, abur cubur atıştırmalıklarıyla öğle yemeğini geçiştiriyoruz. Ancak öğle yemeği de en az kahvaltı ve akşam yemeği kadar önemli. Gün boyunca aktifliği korumak, yoğun iş ve okul temposuna ayak uydurmak, gerekli besin değerlerini sağlıklı bir şekilde almak için öğle yemeği tüketmek aslında çok önemli. Pek tabii aynı durum akşam yemeği için de geçerli. İş ve okul sonrası eve yorgun gelince akşam yemeğini de hazır yemeklerle geçiştirebiliyoruz. Çorbalar, salatalar, kısa sürede pişen tavuk tarifleri, az kalorili makarna tarifleri gibi pratik akşam yemekleri hazırlayarak günün son öğününü sağlıklı bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Günleriniz ne kadar yoğun geçerse geçsin kendinize hazırlayacağınız kolay yemek tarifleri reçeteleriyle sağlıklı öğünler yapabilirsiniz. Ana öğünleri, hayatınızın en yoğun olduğu zamanlarda bile basit yemek tarifleri ile birbirinden besleyici hale getirebilirsiniz.

Bunun yanı sıra sadece yoğun hayat temposu değil bazı zamanlarda da davetsiz misafirler için de hazırlık yapacak kadar vaktiniz olmayabilir. Basit malzemelerle yapılan yemekler ile kısa sürede hazırlanan kolay pratik yemekler ile sofranızı süsleyebilirsiniz. Gerek yoğun hayat temposu gerekse davetsiz misafirler için hızlıca hazırlayabileceğiniz pratik tarifler şimdi Mynet Yemek’te! Evde kolay bir şekilde yapabileceğiniz kolay tarifler ile hem zamandan tasarruf edip hem de tadıyla şölen yaşatan basit yemek tarifleri için Mynet Yemek’i takip edin!