Açıköğretim Haberleri Ve Son Dakika Açıköğretim Haberleri

Açıköğretim Haberleri Ve Son Dakika Açıköğretim Haberleri

Geleneksel örgün eğitim tarzını benimsemeyen açık öğretim sistemi, öğrencinin fiziki olarak herhangi bir ortamda bulunma zorunluluğu olmayan ve derslerin sanal ortamda gerçekleştiği eğitim şeklidir. Öğrenciler, açık öğretim ders materyallerine istedikleri an internet üzerinden ulaşabilir ve tekrar izleyebilir. Öğrenci merkezli bir sistem olan açık öğretim, fırsat eşitliği sunar. Örgün eğitimden yararlanamayan kişiler ve çalışma hayatı içindeyken öğrenimini sürdürmek isteyenler için idealdir. Üniversite seviyesindeki bilgiye hızlı bir biçimde ulaşma imkanı sunan açık öğretim, kişinin öğrenme becerilerine ve hızına göre ilerleyebilmesini sağlar. Örgün eğitim birçok farklı ek masrafa sebep olabilir. Açık öğretim bu masrafları gerektirmez. Kişinin eğitime ulaşması için internet bağlantısı olması yeterlidir. Birçok üniversite açık öğretim imkanı sunmaktadır.

açıköğretim Haberleri

Açıköğretim bölümleri taban puanları 2022! YKS 2 yıllık ve 4 yıllık açıköğretim bölümleri taban puanları belli oldu mu?

Açıköğretim bölümleri taban puanları, sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. 18 -19 Haziran 2022 tarihlerinde TYT, AYT ve YDT olmak üzere 3 oturumda gerçekleştirilen üniversite sınavı ile ilgili yapılan açıklamanın ardından vatandaşlar internette yaptıkları araştırmalara hız verdi. Peki açıköğretim bölümleri taban puanları belli oldu mu? İşte Açıköğretim bölümleri taban puanları ile ilgili merak edilenler...

Egitim 18-07-22 10:01

AUZEF harf notları açıklandı! AUZEF harf notları nasıl öğrenilir? İşte İstanbul Üniversitesi sınav sonuçları ve notlar ekranı!

AUZEF harf notları ile ilgili İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi'nin Twitter hesabından dün açıklama yapıldı. Sınav sonuçları 10 Haziran 2022 Cuma günü belli olmuştu. Kurum, harf notlarının yayınlandığını 12 Haziran Pazar günü sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile duyurdu. Peki AUZEF harf notları nasıl öğrenilir? İşte İstanbul Üniversitesi (AUZEF) sınav sonuçları ve notlar ekranı...

Egitim 15-06-22 07:54

Gözler AÖL sonuçlarına çevrildi! AÖL sınav sonuçları açıklandı mı? AÖL sınav sonuçları ne zaman açıklanacak 2022?

AÖL sınavları bitti şimdi sırada sonuçların açıklanması var. Geçtiğimiz gün AÖL sınavlarına girme hakkı son buldu. AÖL sınavına giren adaylar sınavlardan sonra sonuçların ne zaman açılanacağını araştırmaya başladı. Sınav puanlarını hesaplayan öğrenciler, AÖL sınav sonuçları MEB'in duyurusu sonrası öğrenebilecekler. İşte AÖL sonuçlarına dair detaylar!

Haber 11-03-22 23:00

2022 AÖL kayıt yenileme ne zaman? AÖL kayıt yenileme ücreti ne kadar ve nasıl yapılır?

Açık Öğretim Lisesi tarafından kayıt yenileme tarihi duyuruldu. Öğrenciler ve öğrenci adayları AÖL kayıtlarının ne zaman yenilebileceğini araştırıyor. Ayrıca kayıt ücretleri de yeni dönemde merak ediliyor. Peki 2022 AÖL kayıt yenileme ne zaman? AÖL kayıt yenileme ücreti ne kadar ve nasıl yapılır? İşte merak edilenler...

Haber 28-12-21 16:21

açıköğretim

Açıköğretim Hakkındaki Haberler Mynet'te. Açıköğretim Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim sınav sonuçları açıklandı

Anadolu Üniversitesi (AÜ) Açıköğretim Sistemi'nin 27 ve 28 Kasım'da yapılan 2021-2022 Güz Yarıyılı ara sınav sonuçları açıklandı. Sınav sonuçlarına "http://aof.anadolu.edu.tr" internet adresinden erişilebilecek.

Haber 03-12-21 00:10

Açıköğretim ortaokul ve lise ek sınavlar ne zaman yapılacak? Başvurular nasıl yapılır? Bakan Özer açıkladı

Açık öğretim lise ve ortaokul sınavlarına giremeyenlere yeni sınav hakkı tanındı. Öğrencilerin, 23-24 Ağustos tarihlerinde kayıtlarını yaptırarak 27-29 Ağustos’ta yapılacak çevrim içi sınava katılabilecekleri açıklandı.

Haber 21-08-21 17:11

AÖL sınavları ne zaman yapılacak? İşte kayıt yenileme tarihleri…


Tam kapanma döneminde denk gelmesinden dolayı ertelenen AÖL kayıt yenileme işlemleri, ileri bir tarihe ertelendi. Kayıtların ardından ders süreci ve sınav takvimi paylaşılıyor. Liseyi dışarıdan okuyanlar, AÖL sınavlarına girerek, derslerini veriyor

Haber 19-05-21 11:44

AÖL 3. dönem ilk kayıt yenileme ne zaman başlayacak? AÖL kayıt tarihleriyle ilgili açıklama

AÖL 1. ve 2. dönem sınavlarını online olarak gerçekleştirildi. Sınav sonuçlarının ardından gözler 3. dönem sınavlarına ve kayıt yenileme işlemlerine çevirdi. Lise eğitimini dışarıdan sürdüren AÖL öğrenciler, 3. dönem kayıt yenileme tarihlerinde kayıt işlemlerini tamamlıyor.

Haber 10-04-21 16:13

AÖL sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Sınav sonuçları için geri sayım


MEB açık lise (AÖL) sınavları sonuçları için geri sayım başladı. Liseyi dışarıdan okuyan yüzbinlerce öğrenci, AÖL 2. dönem sınav sonuçlarının açıklanacağı tarihi bekliyor. Yapılacak değerlendirmelerin ardından sonuçlar MEB tarafından duyurulacak.

Haber 01-04-21 14:31

AÖL giriş ekranı: Açık öğretim sınavları ne zaman ve nasıl yapılacak?

Eğitimini açıköğretim lisesinde sürdüren öğrenciler için sınav 2. Dönem sınavları başladı. 25 Mart itibarıyla başlayan AÖL 2. Dönem sınavları çevrimiçi ortanda gerçekleştiriliyor. AÖL giriş ekranından yapılan girişlerde sınavlara girilebiliyor.

Haber 25-03-21 13:18

Açık lise çıkmış sorular | 3. dönem sınav sorular neler?

Açık lise çıkmış sorular 3. dönem sınav soruları neler? sınava girecek adaylar tarafından araştırılıyor. Diğer yandan AÖL öğrencileri sınavın online olup olmayacağı konusunda da araştırmalar yapıyor. Peki, AÖL 3. dönem sınav sorular neler?

Haber 23-03-21 23:31

AÖL sınavı giriş ekranı 2021: Açık lise sınav tarihleri ne zaman? AÖL sınavları online mı yapılacak?

Milli Eğitim Bakanlığı’nın Açık Öğretim Lise programı ile çeşitli sebeplerle eğitimini yarım bırakan vatandaşlar lise diplomasına kavuşabiliyor. Yaşanan koronavirüs pandemisi yüzünden artelenen AÖL sınavları Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un açıklamasıyla 25 Şubat 2021 tarihi itibari ile online olarak yapılıyor. Peki Açık Öğretim Lise sınavları ne zaman yapılacak? İşte AÖL sınav tarihleri 2021 ve 2. dönem kayıt yenileme tarihi...

Haber 25-02-21 10:35

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim sınav sonuçları açıklandı

Anadolu Üniversitesi (AÜ) Açıköğretim, İktisat ve İşletme fakültelerinin çevrim içi yapılan güz dönemi dönem sonu sınav sonuçları açıklandı.

Haber 30-01-21 16:07

Açıköğretimde psikoloji eğitimi! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş talimat

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıköğretim konusu dahil olmak üzere psikoloji eğitimi hakkında ivedi bir rapor hazırlamaları için Cumhurbaşkanlığı Eğitim ve Öğretim Politikaları Kurulu'na talimat verdiğini bildirdi.

Haber 02-08-20 13:44

Uluslararası Açık ve Uzaktan Öğrenme Konferansı başladı

AÜ Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı: - "Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi olarak başlıca hedefimiz, gelecek yıllarda tüm dünyada neslimizi teslim edeceğimiz çocuklara ortam hazırlamak ve hazırladığımız ortamı eğitim sistemine dahil etmek. Bu durumun da dijitalleşme sürecinden geçtiğinin farkındayız"

Haber 14-11-19 14:02

Anadolu Üniversitesi Açıköğretimde kayıt yenileme için son gün

Anadolu Üniversitesi (AÜ) Açıköğretim, İktisat ve İşletme fakülteleri öğrencilerinin 2019-2020 akademik yılı güz dönemi kayıt yenileme işlemleri bugün sona erecek.

Haber 18-10-19 11:13

KDK, sınavı geçersiz sayılan öğrencinin mağduriyetini giderdi

Kamu Denetçiliği Kurumu, Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi öğrencisinin, sehven iptal edilen bazı derslerinin sınavının geçerli sayılması için aldığı tavsiye kararıyla mağduriyetin giderilmesini sağladı

Haber 19-05-18 11:13

AÖF sınav yerleri 2018 belli oldu mu? AÖF sınav giriş belgesi yayınlandı mı?

AÖF sınav yerleri belli oldu mu, AÖF sınav giriş belgesi yayınlandı mı merak ediliyor. Açıköğretim öğrencileri, bu hafta sonu yapılacak Güz dönemi final sınavı yerlerinin açıklanmasını ve sınav giriş belgelerinin yayınlanmasını bekliyor. Bu yüzden Google'da araştırma yapan öğrenciler, aynı zamanda AÖF sitesini de yokluyorlar. Peki AÖF sınav giriş belgesi yayınlandı mı? AÖF sınav giriş yerleri belli oldu mu?

Haber 08-01-18 14:08

AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Gözler Açık Öğretim sorgu sayfasında!

AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? 23-24 Kasım'da yapılan Güz dönemi AÖF sınavı sonrasında öğrenciler merakla sonuçların açıklanması bekliyor. AÖF sınav sonuçları için öğrenciler açıköğretim sorgu sayfasının hergün kontrol ediyorlar. AÖF soru ve cevapları gören öğrenciler şimdi ise Açık Öğretim Fakültesi tarafından yapılan AÖF sınav sonuçları açıklandı duyurusunu beklemeye başladılar. Peki AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte detaylar...

Haber 05-12-17 12:13

3-4 Haziran AÖF soru ve cevapları açıklandı mı? AÖF sınav sonuçları belli oldu mu?

2017 AÖF sınavı bu hafta sonu gerçekleşti şimdi adaylar AÖF soru ve cevaplarının açıklanmasını bekliyor. Peki 3-4 Haziran 2017 tarihlerinde yapılan AÖF dönem sınav soruları ve cevapları açıklandı mı?

Haber 05-06-17 10:05

3-4 Haziran AÖF soru ve cevapları açıklandı mı? İşte AÖF sonuçları...

Açık öğretim üniversite öğrencileri için AÖF soru ve cevapları açıklandı mı sorusu adayların yoğun ilgisini görüyor! Peki AÖF öğrencilerinin merakla beklediği AÖF soru ve cevapları açıklandı mı? İşte detaylar...

Haber 30-05-17 15:14

AÖF sınav sonuçları açıklandı: AÖF 2017 ara dönem sınav sonucu sorgulama için tıkla

AÖF sınav sonuçları açıklandı ve ara sınav notları belli oldu. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim öğrencileri 2016 2017 öğretim yılı bahar dönemi ara sınav sonuçlarını öğrenmeye başladılar. AÖF sonuçları için üniversitenin belirlediği duyuru sayfasına direkt olarak haberimizdeki bağlantıdan erişebilirsiniz. İşte AÖF sınav sonuçları sorgulama sayfası...

Haber 10-05-17 17:16

AÖF sınav giriş belgesi çıktı ve AÖF sınav giriş yerleri belli oldu!

AÖF sınav giriş yerleri açıklandı ve öğrenciler AÖF sınav giriş belgesi almaya başladılar. 2017 AÖF sınavına girecek adaylara sınava giriş belgesi gönderilmeyecek. Bu yüzden adaylar, sınavına girecekleri yer bilgisini gösteren sınav giriş belgesini internetten almaları gerekiyor. Peki AÖF sınav giriş belgesi nasıl alınır? sınav yeri nasıl öğrenilir?

Haber 27-04-17 11:49

Açıköğretim’de not sistemi değişti

YÖK, Açıköğretim Fakültesi sınavlarında dört yanlış cevabın, bir doğru cevabı götürmesi yönünde karar aldı. Açıköğretim Fakültesi öğrencileri karara tepkili

Haber 25-10-16 17:18

AÖF’te devrim gibi karar

Yaklaşık 1,5 milyon aktif öğrencisi bulunan Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi'nde (AÖF), sınavlara girişlerde öğrenci kimliği gösterme zorunluluğu kalkıyor.

Haber 02-06-15 09:54

Açık öğretim okulları kayıtları yarın başlıyor

Açık öğretim okullarının 2014-2015 eğitim öğretim yılı 1. dönem kayıtları yarın başlayacak.

Haber 31-08-14 10:32

Açıköğretim sınavları hafta sonu yapılacak

Açıköğretim lisesi ve mesleki açıköğretim lisesi 2. dönem sınavları, 31 Mayıs Cumartesi ve 1 Haziran Pazar günü yapılacak. Sınavlara 1 milyon 117 bin 644 öğrenci girecek.

Haber 30-05-14 10:08

Açıköğretimden mezuniyet kolaylaştı

Yaklaşık 2 milyon öğrencisi bulunan Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi'nde uzun süren çalışmalar sonrasında yeni bir sisteme geçildi.

Haber 17-03-13 12:46

Açıköğretim öğrencilerini şok eden ücret!

Üniversite harçlarının Bakanlar Kurulu kararıyla kaldırılmasıyla büyük sevinç yaşayan Açıköğretim Fakültesi öğrencilerinin hevesleri yarım kaldı.

Haber 11-09-12 16:56

İlköğretimi bitirmeyenlere eğitim olanağı

Herhangi bir nedenle ilköğretimi tamamlayamayan ve 15 yaşın üstünde olanlar, 30 Haziran 2006 tarihine kadar Açık İlköğretim Okuluna kayıt yaptırabilecek.

Haber 05-06-06 10:39

MEB'in AÖL'ye ilişkin itirazına ret

Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu, Açıköğretim Lisesi Yönetmeliği'nin bazı hükümlerinin yürütmesini durduran Danıştay 8. Dairesi'nin kararına yapılan itirazı reddetti.

Haber 23-03-06 14:26

MEB: Gizli bir yazı söz konusu değil

Milli Eğitim Bakanlığı, "Danıştay'a gizli by-pass" başlıklı haberle ilgili bir açıklama yaptı. Açıklamada, "Milli Eğitim Bakanlığı'nın hiçbir biriminin konu ile ilgili 'gizli' bir yazısı söz konusu değildir" denildi.

Haber 13-03-06 08:11

Açıköğretim sınavları iptal edildi

Anadolu Üniversitesi (AÜ) Rektörü Prof. Dr. Engin Ataç, uzaktan öğrenim veren Açıköğretim Fakültesi'nin 7-8 Eylül tarihlerinde yapılan bütünleme sınav sorularının çalınması üzerine sınavların iptal edildiğini açıkladı.

Haber 08-09-02 17:51