YURTHABER

Anadolu Üniversitesi 28 ülkede açıköğretim sınavı gerçekleştirdi

Anadolu Üniversitesi 28 ülkede açıköğretim sınavı gerçekleştirdi

ESKİŞEHİR (AA) - Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi'nin Yurt Dışı Programları'nın dönem sonu sınavları başarıyla tamamlandı.

Rektörlükten yapılan açıklamaya göre, 28 ülkeye nitelikli yükseköğretim sunan Anadolu Üniversitesinin Yurt Dışı Programlarının 2021-2022 Öğretim Yılı Dönem Sonu Sınavları sona erdi.

Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinin Avrupa, Balkanlar, Azerbaycan, Orta Doğu, Kuzey Amerika ve Orta Asya Programları için 28 ülkede düzenlenen sınavlar, bu coğrafyalardaki yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını tedbirlerine uygun gerçekleştirildi.

Başta Türkiye Cumhuriyeti büyükelçilikleri ve konsoloslukları olmak üzere devlet kurum ve kuruluşları sınavlar için destekte bulundu.

Yurt Dışı Programları'na kayıtlı öğrenciler, sınavlarına bulundukları ülkelerin sınav merkezlerinden katıldı.

Sınavları Azerbaycan'dan koordine eden Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal, oturumların ardından öğrencilerle bir araya geldi.

Anadolu Ajansı ve İHA tarafından yayınlanan yurt haberleri Mynet.com editörlerinin hiçbir müdahalesi olmadan, sözkonusu ajansların yayınladığı şekliyle mynet sayfalarında yer almaktadır. Yazım hatası, hatalı bilgi ve örtülü reklam yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haberi servis eden ajanslardır. Haberle ilgili şikayetleriniz için bize ulaşabilirsiniz

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler