Atama Haberleri Ve Son Dakika Atama Haberleri

Atama Haberleri Ve Son Dakika Atama Haberleri

Atama ya da tayin bir kişinin belli bir göreve, koltuğa, makama vb. atanması; bir görevin yerine getirilmesi, bir işin yürütülmesi için bir kişinin ve kişilerin görevlendirilmesi olarak tanımlanabilir. Atamanın tersi olarak kişiler belli bir göreve seçim ile gelebilirler. Yerel yönetimlerle ilgili olarak örneğin belediye başkanları halk tarafından seçilirken valiler belli kanun ve yönetmelikler çerçevesinde il yönetimine atanırlar. Benzer şekilde kamu kuruluşlarında çeşitli görevlere personel ataması yapılır ve personel atama işlemlerini kurumların personel genel müdürlükleri yürütür. Türkiye’de memur, öğretmen, personel vb. Atamaları ile ilgili işlemler, özellikle kamu da çalışma imkanı arayan vatandaşların yakından takip ettiği konulardır.

Atama Haberleri

Milli Eğitim Bakanı Tekin’den öğretmen ataması açıklaması! Sayı böyle belirlenecek…

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin canlı yayında soruları yanıtlarken öğretmen atamaları ile ilgili beklentilerle ilgili de konuştu. Bakan Tekin açıklamasında atamalarla ilgili "2024 bütçesi TBMM'de onaylandıktan sonra Hazine ve Maliye Bakanlığımızla koordineli biçimde atama için bize tanımlanacak sayıyı belirleyeceğiz. Sonra da Bakanlıkta oturup, hangi branşa ne kadar öğretmen alacağımızı belirleyeceğiz" dedi.

Haber 25-11-23 07:22

Sondakika: Cumhurbaşkanı kararıyla kamu kurumlarına yeni atama!

Cumhurbaşkanı kararıyla kamu kurumlarına yeni atamalar yapıldı. Gelir İdaresi Başkanlığı'na Bekir Bayrakdar, Türkiye Uzay Ajansı Başkanlığı'na Yusuf Kıraç atandı.

Haber 07-10-23 00:38

Öğretmen atamalarında mülakat tartışması! Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin net konuştu: Görmek zorundayım!

Öğretmen alımlarında tepkilere neden olan mülakatla ilgili tartışmalar sürüyor. Seçimler öncesinde mülakatların kaldırılması AK Parti’nin vaatleri arasında yer alıyordu ancak Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin mülakat sisteminde değişiklik yaparak sürdürmekte kararlı. Tekin yaptığı son açıklamasında bu kez de "İstihdam ettiğim öğretmeni görmek zorundayım." diyerek mülakat sisteminin gerekli olduğunu belirtti.

Haber 03-10-23 08:00

Erdoğan imzaladı, Resmi Gazete'de yayımlandı! Çok sayıda kurum ve kuruluşta atama ve görevden alma kararı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla gerçekleşen atama ve görevden almalara ilişkin kararlar Resmi Gazete'de yayımlandı.

Haber 15-09-23 07:33

Yeni Ukrayna Büyükelçisi Levent Bilgen kimdir? Resmi Gazete'de yayımlandı! Levent Bilgen'in biyografisi

Levent Bilgen, Resmi Gazete'de Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzası ile yayımlanan atama kararı sonrası vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. Yeni Ukrayna Büyükelçisi Levent Bilgen oldu. Birçok kişi arama motorlarında araştırma yapıyor. Peki, Levent Bilgen kimdir, nereli ve kaç yaşında? İşte detaylar...

Haber 14-09-23 08:07

Öğretmen alımlarında 45 dakikalık kameralı mülakat! Erdoğan 'kaldıracağız' demişti ama... Milli Eğitim Bakanı açıkladı

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'in katıldığı canlı yayında yaptığı 'mülakat' açıklaması gündem yarattı. Atanmayı bekleyen öğretmen adayları "Mülakat ne zaman kalkacak?" diye merak ederken, Bakan Tekin, mülakat sisteminin kalkmayacağını tam tersine 45 dakikaya çıkarılacağını açıkladı. Söz konusu açıklama sosyal medyada gündem olurken, bazı kullanıcılar AK Parti'nin seçim beyannamesine de giren Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Kamuda mülakatları kaldıracağız" açıklamasını hatırlattı.

Haber 12-09-23 07:43

SON DAKİKA | Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı! 42 ilin jandarma komutanı, vali yardımcıları ve 256 ilçenin kaymakamı değişti... Atama kararları Resmi Gazete'de

Son dakika haberi: Ankara, Adana ve Diyarbakır’ında bulunduğu 42 ilin jandarma komutanı değişti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan kararla birlikte çok sayıda vali yardımcısı ataması yapılırken 256 ilçenin de kaymakamı değişti.

Haber 24-08-23 07:24

Yalova Valisi Hülya Kaya görevine başladı

Valiler Kararnamesi ile İstanbul Pendik Kaymakamlığından Yalova Valiliğine atanan Hülya Kaya, görevine başladı.

Yurthaber 18-08-23 11:57

Samsun'da serinlemek için denize giren öğretmen boğuldu

Samsun'un Atakum ilçesinde serinlemek için denize giren kişi akıntıya kapılarak hayatını kaybetti.

Yurthaber 16-08-23 07:02

AK Parti'de 6 il başkanlığına atama!

AK Parti'de 6 il başkanlığına atama yapıldı. Yapılan atama ile Adana, Bingöl, Bitlis, Çankırı, Hakkari ve Şanlıurfa il başkanları değişti.

Haber 03-08-23 00:23

Sosyal medyadan paylaştı! Yeni atamaları Bakan Yerlikaya duyurdu

Emniyet Genel Müdürlüğüne bağlı Başkanlık ve Daire Başkanlıklarına yeni atamalar yapıldı. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, tek tek o isimleri ve yeni görevlerini açıklayarak yeni atamaların hayırlı olmasını diledi.

Haber 02-08-23 14:04

Osman Cevdet Akçay kimdir, nereli, kaç yaşında? Yeni Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Osman Cevdet Akçay hangi görevlerde bulundu?

Osman Cevdet Akçay ile ilgili son dakika açıklaması yapıldı. 28 Temmuz 2023 Cuma günü Resmi Gazete'de yayımlanan atama kararına göre Başkan Yardımcıları Emrah Şener, Taha Çakmak ve Mustafa Duman görevden alınıp yeni atamalar gerçekleştirildi. Peki, Yeni Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Osman Cevdet Akçay kimdir, nereli ve kaç yaşında? Osman Cevdet Akçay hangi görevlerde bulundu? İşte hayatı ve biyografisi...

Haber 28-07-23 09:18

Fatih Karahan kimdir, nereli, kaç yaşında? Yeni Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Fatih Karahan hangi görevlerde bulundu? Hayatı ve biyografisi!

Fatih Karahan ile ilgili son dakika açıklaması yapıldı. 28 Temmuz 2023 Cuma günü Resmi Gazete'de yayımlanan atama kararına göre Başkan Yardımcıları Emrah Şener, Taha Çakmak ve Mustafa Duman görevden alınıp yeni atamalar gerçekleştirildi. Peki, Yeni Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Fatih Karahan kimdir, nereli ve kaç yaşında? Fatih Karahan hangi görevlerde bulundu? İşte hayatı ve biyografisi...

Haber 28-07-23 09:17

Hatice Karahan kimdir, nereli ve kaç yaşında? Yeni Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Hatice Karahan hangi görevlerde bulundu? İşte biyografisi!

Hatice Karahan ile ilgili son dakika açıklaması yapıldı. 28 Temmuz 2023 Cuma günü Resmi Gazete'de yayımlanan atama kararına göre Başkan Yardımcıları Emrah Şener, Taha Çakmak ve Mustafa Duman görevden alınıp yeni atamalar gerçekleştirildi. Peki, Yeni Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Hatice Karahan kimdir, nereli ve kaç yaşında? Hatice Karahan hangi görevlerde bulundu? İşte biyografisi...

Haber 28-07-23 09:16

SON DAKİKA | Hakim ve savcı atamaları Resmi Gazete'de yayımlandı

Son dakika haberi: HSK tarafından ataması yapılan 1042 adli yargı hakim ve Cumhuriyet savcısı adayı ile 60 idari yargı hakim adayının atama kararı, Resmi Gazete'de yayımlandı.

Haber 28-07-23 00:40

Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı! Büyükelçi atamaları Resmi Gazete'de

Bazı büyükelçilerin atanmasına ilişkin karar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlandı. Paraguay, Fransa, Mısır, İspanya, Cezayir büyükelçileri değişti.

Haber 22-07-23 07:22

ÖĞRETMEN İL İÇİ YER DEĞİŞTİRME SONUÇLARI AÇIKLANDI! 2023 Öğretmen il içi yer değiştirme sonuç sorgulama ekranı

Öğretmen il içi yer değiştirme başvuru sonuçları merak ediliyor. İl içi ihtiyaç listesi toplam 53 ilde yayımlanmıştı. Kontenjan bilgilerine göre başvurularını gerçekleştirecek olan öğretmenler, il içi yer değiştirme ihtiyaç listelerini baz alarak başvurularını gerçekleştirdi. MEB takvimine göre öğretmen il içi tayin başvuruları açıklandı. Peki, Öğretmen il içi yer değiştirme sonuçları nasıl öğrenilir?

Egitim 20-07-23 16:17

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’den ‘kız okulları’ açıklaması: ‘Gerekirse açabilmeliyiz’

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’in katıldığı bir canlı yayında yaptığı açıklamalar gündem yarattı. Tekin, kız çocuklarının okullaşma oranı hakkında konuşan Tekin "Kız çocuklarını okula göndermeyen ailelerin "Ben çocuğumu erkeklerle aynı okula göndermek istemiyorum" dediğini belirterek “O zaman veliyi ikna etmek için biz, gerekirse kız okulları da açabilmeliyiz” dedi.

Haber 12-07-23 07:34

Yer değişikliği duyurusunun ardından bir düzenleme daha: Deprem bölgesindeki öğretmenler dikkat! Bakan Tekin açıkladı, 'hizmet puanı' detayı dikkat çekti

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan dün deprem bölgesinde görev yapan öğretmenleri ilgilendiren bir haber geldi. Buna göre, Kahramanmaraş merkezli depremlerde ağır derecede etkilenen il ve ilçelerdeki öğretmenlere tayin hakkı tanınmıştı. Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin bugün yeni bir düzenlemeyi daha duyurdu. Bakan Tekin'in açıklamasında 'hizmet puanı' detayı dikkat çekti.

Egitim 04-07-23 08:40

Erol Ayyıldız kimdir, nereli ve kaç yaşında? Emniyet Genel Müdürlüğüne atanan Erol Ayyıldız'ın hayatı

Erol Ayyıldız son dakika gelişmesinin ardından vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. Atama kararları, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlandı. Kararlara göre, Eskişehir Valisi Ayyıldız, Emniyet Genel Müdürü oldu. Peki, Erol Ayyıldız kimdir, nereli ve kaç yaşında? İşte, Emniyet Genel Müdürlüğüne atanan Erol Ayyıldız'ın hayatı...

Haber 26-06-23 06:41

Büyükelçiliklere yeni atama! Dikkat çeken isimler var, Rauf Denktaş'ın torunu... Dışişleri Bakanı Fidan yeni görevleri tebliğ etti…

Son dakika haberine göre Dışişleri Bakanlığı’na Hakan Fidan’ın gelmesi ile birlikte Büyükelçiliklere yeni atamalar gerçekleştirildi. Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü ve Enformasyon Genel Müdürü Tanvu Bilgiç, Türkiye'nin Moskova Büyükelçisi olarak görevlendirildi. Paris Büyükelçiliğine Türkiye'nin Bratislava Büyükelçisi Yunus Demirer atandı. İşte detaylar…

Haber 16-06-23 14:38

Bakan Yerlikaya duyurdu! 28 bin 62 polisin atama ve yer değiştirme işlemleri sonuçlandı

28 bin 62 polisin atama ve yer değiştirme işlemleri sonuçlandı. Konuya ilişkin sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, "Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen 11 ilimizde yakınlarını kaybeden ya da depremden etkilenen yaklaşık 10 bin polisimizin de tayini, tercihleri doğrultusunda yapılmış, boşalan yerlere yeni atamalar gerçekleştirilmiştir." ifadelerini kullandı.

Haber 08-06-23 18:40

SON DAKİKA | Akif Çağatay Kılıç Cumhurbaşkanı Başdanışmanı oldu! Atama kararı Resmi Gazete'de

Son dakika haberi: Resmi Gazete'de yayımlanan atama kararlarına göre Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanlığı'na Akif Çağatay Kılıç atandı. Kılıç'a büyükelçilik unvanı verildi.

Haber 06-06-23 06:14

Polis atama ve tayinlerinde yeni dönem!

Polislerin atama ve yer değiştirme yönetmeliğinde yeni düzenlemeler yapıldı. Değişiklikler resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe girdi. Buna göre; 12 Mayıs 2023 tarihi itibariyle Depremden etkilenen Kilis ve Osmaniye il ve ilçeleri 2. Bölge (şark) statüsüne alındı. Böylece depremden etkilenen tüm illerimiz emniyet mensuplarımız için 2. Bölge (şark) statüsüne geçti.

Haber 12-05-23 11:00

Son dakika | Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı, o isimler görevden alındı

Son dakika haberi: Bazı kamu kurum ve kuruluşlarına ilişkin atama kararları yayımlandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan kararla birlikte bazı isimler görevden alınırken, yerine atanan isimler de belli oldu.

Haber 03-05-23 07:10

Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu! 'Atanamayan tüm adayların da atamasını bugün gerçekleştirdik'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sosyal medyadan yaptığı açıklamada "Atamada müjdesini verdiğimiz gibi, başvuru yapan ancak o gün 3 bin 500’e giremeyip atanamayan tüm adayların da atamasını bugün gerçekleştirdik" dedi.

Egitim 27-04-23 11:44

Emniyet Genel Müdürlüğü Yardımcılıklarına atamalar yapıldı!

Emniyet Genel Müdürlüğü Yardımcılıklarına Cüneyt Ünal ve Hasan Yiğit vekaleten atandı.

Haber 16-04-23 19:37

Resmi Gazete’de yayımlandı! 4 ülkeye yeni büyükelçi…

Resmi Gazete’de dikkat çeken son dakika atama kararları yer aldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan imzasıyla 4 ülkeye yeni büyükelçi atandı, 2 büyükelçi de merkeze alındı

Haber 01-04-23 07:50

Sakarya İl Müftülüğüne Denizli İl Müftüsü Mehmet Aşık atandı

Diyanet İşleri Başkanlığına ilişkin atama kararı Resmi Gazete'de yayımlandı.

Yurthaber 30-03-23 07:48

Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi vermişti! Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı: 45 bin atama yetmez

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz günlerde 45 bin öğretmen atamasının yapılacağını müjdelemişti. Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan sayının yetersiz olduğunu belirterek, "45 bin atamaya ilave bir bu kadar daha yapalım ki ücretli öğretmen sorunu Türkiye gündeminden çıkarılsın." ifadelerini kullandı.

Haber 23-03-23 19:16

AK Parti'de 6 il başkanlığına atama yapıldı

AK Parti'de Çorum, Eskişehir, Isparta, Mardin, Tekirdağ ve Muş il başkanlıklarına atama yapıldı.

Haber 13-03-23 23:02

Atama ve görevden alma kararları Resmi Gazete'de yayımlandı

Atama ve görevden alma kararları Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Buna göre, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığında açık bulunan Başmüfettişliklere, müfettişler Engin Çetin ve Hüseyin Taş atandı.

Haber 11-03-23 02:32

Bakan Koca 'Son gün 15 Mart' deyip duyurdu! 12 bin 700 atama yapılacak

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "10 ilden birinde hizmet için isteğe bağlı yer değişikliği kurası. Depremin etkilediği Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Kilis, Malatya, Osmaniye ve Şanlıurfa için diğer 71 ilden, isteğe bağlı yer değişikliği kurası ile 12.700 atama yapılacak" ifadelerini kullandı.

Haber 10-03-23 18:48

Öğretmen atamaları takvimi açıklandı mı? 2023 Sözleşmeli öğretmenlik başvuruları ne zaman alınacak? Gözler MEB'e çevrildi...

Atama bekleyen binlerce öğretmenin gözleri MEB (Milli Eğitim Bakanlığı) tarafından yapılacak açıklamaya çevrilmiş durumda. Şubat ayının sonlarına gelinmesiyle atamaların ne zaman yapılacağı araştırılmaya başlandı. Peki öğretmen atamaları takvimi açıklandı mı? 2023 Sözleşmeli öğretmenlik başvuruları ne zaman alınacak? İşte ayrıntılar...

Haber 28-02-23 12:23

Son dakika | Erdoğan imzaladı! Atama ve görevden alma kararları Resmi Gazete'de, isim isim yayımlandı

Son dakika haberi: Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığına ilişkin atama ve görevden alma kararları, Resmi Gazete'de yayımlandı.

Haber 24-02-23 07:14

Öğretmen atamaları ne zaman yapılacak? Öğretmen ataması kontenjan ve branş dağılımı nasıl olacak? Bakan Özer'den açıklama!

Öğretmen atamaları gündemdeki yerini koruyor. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, son 20 yılda 750 bin öğretmen ataması yapıldığı söyledi ve, "Her yıl öğretmen ataması oldu. MEB çalışmalarını yapar. Bütçesiyle ilgili gerekli istişareler yapılır alım yapılacağı zaman kamuoyuyla paylaşılır" dedi. Peki öğretmen atamaları ne zaman yapılacak? İşte detaylar...

Egitim 01-02-23 12:52

Atama ve görevden alma kararları Resmi Gazete'de yayımlandı!

Resmi Gazete'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan kararlara göre, Kadir Has Üniversitesi ve MEF Üniversitesi'ne rektör atamaları yapıldı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İstanbul İl Müdürü Arzu Gür ise görevden alındı.

Haber 28-01-23 02:57

MHP Muğla İl Başkanı Oğuz Akarfırat oldu

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Muğla İl Başkanlığına Oğuz Akarfırat getirildi.

Yurthaber 26-12-22 07:39

Son dakika: Resmi Gazete'de yayımlandı! 6 üniversiteye rektör atandı

Son dakika haberi... 24 Aralık tarihli Resmi Gazete yayımlandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla 6 üniversiteye rektör atandı. İşte son dakika haberinin detayları...

Haber 24-12-22 02:27

Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı! Atama ve görevden alma kararları Resmi Gazete'de yayımlandı

Atama ve görevden alma kararları Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan kararlara göre, Türkiye Adalet Akademisi Başkanlığına Muhittin Özdemir atandı. Öte yandan Ticaret Bakanlığı Kastamonu Ticaret İl Müdürü Sefa Özata ise görevden alındı.

Haber 03-12-22 00:38

Sağlık Bakanlığı 27 bin doktor ataması ne zaman? 27 bin doktor ataması başvuru şartları neler?

Sağlık Bakanlığı personel alımı süreci başladı. Bununla birlikte, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan, konuya ilişkin önemli açıklamalar geldi. Geçtiğimiz aylarda Resmi Gazete'de yayımlanan ilana göre 2022 yılının sonuna kadar doktor, ebe, hemşire, sağlık memuru gibi kadrolardan Sağlık Bakanlığı'nda çalışmak üzere sağlık personeli alımı yapılacağı duyurulmuştu. Peki Sağlık Bakanlığı 27 bin doktor ataması ne zaman? 27 bin doktor ataması başvuru şartları neler? İşte detaylar...

Haber 25-11-22 00:27

Son Dakika: Bakan Koca SMA ile ilgili önemli gelişmeyi duyurdu! Kullanıma alınması için işlemleri başlattık

Son dakika haberi: Sağlık Bakanı Fahrettin Koca en geç 15 Ocak'a kadar 27 bin hekimin açıktan atamalarının yapılacağını duyurdu. "Hekimlerimizin verimliliğini artırmaya çalışıyoruz" diyen Bakan Koca "Bunun için de 32 bin tıbbi sekreter alıyoruz." ifadelerini kullandı. Öte yandan Bakan Koca, SMA ile ilgili önemli gelişmeyi de duyurdu. İşte SMA hastalarını ve hekimleri yakından ilgilendiren son dakika haberinin detayları...

Haber 24-11-22 22:11

İlk etapta 42 bin 500 kişi! Bakan Koca'dan 'atama' açıklaması geldi Mülakat yapmaksızın doğrudan...

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan çok sayıda kişinin merakla beklediği atama açıklama geldi. 85 bin açıktan atama yapılacağının ilan edildiğini belirten Koca, ilk etap olan 31 bin kişinin alımı için kılavuz yayınlamak üzere önümüzdeki hafta ÖSYM’ye göndereceklerini aktardı. 11 bin 317 sürekli işçi alımı içinse İŞKUR’a listeleri gönderdiklerini söyledi. Bakan Koca, toplamda ilk etapta 42 bin 500 kişi alınacağını ifade ederken mülakat olmadan doğrudan atama yapılacağını belirtti.

Haber 11-11-22 21:30

Erdoğan imzaladı, atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzası ile, bazı bakanlık, kurum ve kuruluşlara ilişkin atama ve görevden alma kararları, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.

Haber 05-11-22 07:11

Atama kararları Resmi Gazete'de

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Hazine ve Maliye Bakanlığına ilişkin atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı.

Haber 02-11-22 07:04

Cumhurbaşkanı Erdoğan iki üniversiteye rektör atadı

Resmi Gazete'de yayımlanan atama kararlarına göre, Lokman Hekim Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Fatih Gültekin, İstanbul Gedik Üniversitesi Rektörlüğüne ise Prof. Dr. Ahmet Kesik atandı.

Haber 31-10-22 09:25

SON DAKİKA | Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı! Dikkat çeken görevden alma ve atama kararları, Metin Feyzioğlu...

Son dakika: Bazı bakanlık, kurum ve kuruluşlara ilişkin atama ve görevden alma kararları ile büyükelçi atamaları Resmi Gazete'de yayımlandı. Sermaye Piyasası Kurulunda iki isim görevden alındı. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliğine Metin Feyzioğlu'nun atama kararı Resmi Gazete'de yayımlandı.

Haber 31-10-22 06:24

KPSS 50, 55, 60, 65,70, 75 puanla nereye girilebilir? Memur olunur mu? İşte 2022 KPSS taban puanları!

KPSS açıklandığından beri sınava giren adaylar puanları ile hangi bölümlere girebileceklerine bakıyorlar. ÖSYM tarafından açıklanan KPSS sınav sonuçlarının ardından birçok aday 2022 KPSS taban puanlarını araştırıyor. Aldıkları 50, 55, 60, 65,70, 75 puanlarla nerelere yerleşebileceklerine bakıyorlar. Peki 50, 55, 60, 65,70, 75 puanlarla memurluk veya öğretmenlik gelir mi? İşte KPSS taban puanları...

Egitim 22-10-22 18:20

Diyanet İşleri Başkanlığında yeni atanan yöneticiler törenle görevlerine başladı

Diyanet İşleri Başkanlığında yeni atanan yöneticiler törenle görevlerine başladı

Yurthaber 18-10-22 14:32