Bilgisayar Haberleri

Oyun, iş, okul fark etmeksizin her şey için kullanabileceğiniz en hesaplı ve parasının hakkını veren laptop modelleri

Yaşamın her alanında kullanıma uygun seçeneklerle üretilen dizüstü bilgisayarlar içinde özellikle eğitim öğretim süreçlerinde kullanılabilecek modeller sık sık araştırılıyor. Bunun yanı sıra kullanıcıların araştırdığı ürünler, genellikle uygun fiyatlı ve yüksek donanımlı modeller oluyor. Sizler için farklı markalar tarafından üstün özelliklerle donatılmış dizüstü bilgisayar modellerini inceledik ve en hesaplı ürünleri listeledik.

Haber 08-09-22 15:57

TÜRSAB Bodrum Bölge Temsil Kurulundan eğitime destek

Bodrum Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin konaklama ve seyahat alanı eğitimlerinin verildiği atölyeye, 18 dizüstü bilgisayar bağışlandı

Yurthaber 06-09-22 17:53

Öğrenciler için 2022 yılının en iyi laptop modelleri

Okullar açılmak üzereyken öğrencilerin ihtiyaçlarını gözden geçirmek gerekir. Teknolojideki ilerlemeler sonucunda eğitim sistemi bir hayli değişti ve öğrenciler, bilgisayar olmadan ders çalışamaz hâle geldi. Bu sebeple kaliteli ve işlevsel bir laptop, öğrencilerin eğitim hayatlarında en büyük yardımcılarından biri olabilir. Bu şekilde bir cihaz arayışınız varsa doğru yerdesiniz. Sizler için 2022 yılının en iyi laptop modellerini derledik.

Haber 05-09-22 15:16

xinput1_3 dll hatası nedir, neden olur? xinput1_3 dll hatası çözümü

Her bilgisayar kullanıcısı, günlük kullanım sırasında farklı nedenlerden kaynaklanan ve sıklıkla kolay çözümlere sahip hatalar ile karşılaşmaktadır. Farklı alanlarda çalışan her uygulama, xinput1_3 dll gibi bir hata verebilmektedir. xinput1_3 dll hatası nedir, neden olur ve nasıl çözülür?

Haber 27-08-22 14:36

Google DNS ayarları: Google public DNS nedir, nasıl kullanılır, güvenli mi?

Türkçesi ‘alan isimlendirme sistemi’ anlamına gelen ve İngilizce ‘domain name system’ sözcüklerin kısaltılması ile elde edilen DNS’in ayarlarının değiştirilmesinin altında yatan asıl amaç, web taramasını hızlandırmak ve etkileşimi engellenen sitelere giriş imkanı yaratmaktır. Google DNS ayarları değişikliği nasıl yapılır?

Haber 26-08-22 22:33

Ekran kartı özelliklerine bakma: Bilgisayarda ekran kartı özellikleri nasıl öğrenilir?

Ekran kartları bilgisayarların en önemli ve en işlevsel donanım birimleri arasında yer alır. Türlü sebepler ve bilgisayarlarda karşılaşılan sorunları giderme amacıyla ekran kartlarında güncelleme, değişim, resetleme gibi işlemler yapılır. Bu işlemlerden önce ekran kartının özellikleri bilinmelidir. Bilgisayara uygun olacak ekran kartı seçiminde de alınacak ekran kartının teknik özelliklerini bilmek önemlidir. Ekran kartı özelliklerine bakma adımlarını anlattık.

Haber 23-08-22 01:09

Hem oyun hem işiniz için kullanabileceğiniz en iyi Asus laptop modelleri

Gündelik kullanım, oyun ve iş için sıklıkla tercih edilen laptoplar; kullanıcılarına gün boyu pratiklik sağlıyor. En başarılı laptop markaları arasında birbirinden kaliteli ve yüksek performanslı ürünleriyle zirvede yer alan Asus markası, kullanıcılarına hem oyun hem iş için kullanabilecekleri birçok model sunuyor. Gelin; güçlü donanımları, kaliteli ekranları, kullanıcı dostu özellikleri ve şık tasarımlarıyla öne çıkan en iyi Asus laptop çeşitlerine birlikte göz atalım!

Haber 22-08-22 17:08

Bilgisayarına yükseltme yapmak isteyenler için en önemli parça önerileri

Bilgisayar dünyası sürekli olarak ilerlerken oyunlar, yazılımlar veya internete girerken kullanmak için gerekli olan özellikler de değişiyor. Bu sebeple bilgisayar performansını arttırmak adına ara ara donanım parçalarında değişiklik yapmak gerekir. Bilgisayarınızın performansından son zamanlarda memnun değilseniz fakat hangi parçanın değişeceğine karar veremiyorsanız doğru yerdesiniz. Bilgisayarınızın performansını yükseltecek en iyi parça önerileri burada!

Haber 16-08-22 16:04

Yanlış temizlemek televizyonunuzun bozulmasına neden olabilir! Televizyon ve bilgisayar ekranı nasıl temizlenir?

Televizyon ve bilgisayar gibi teknolojik aletlerin temizliğine oldukça dikkat etmek gerekmektedir. Teknolojik aletlerin ekranlarının hassas olması onları temizlerken geri dönülmez sonuçlar almanıza neden olabilmektedir. Bu hassas ekranlara zarar vermeden nasıl temizleyeceğinizi düşünüyorsanız aşağıdaki temizlik yöntemlerini deneyebilirsiniz.

Kadin 14-08-22 08:38

Tüm işini bilgisayardan halletmek isteyenlerin bir numaralı ihtiyacı en iyi iş bilgisayarları

Etkin bilgisayar kullanımı, birçok farklı iş grubunda önemli rol oynuyor. İş için tercih edilecek bilgisayarların güçlü bir donanıma sahip olması ve işlevsel özellikler sunması, kullanıcılarına maksimum verimlilik sağlıyor. Birçok farklı markanın birbirinden kaliteli ve performanslı iş bilgisayarı bulunuyor. Gelin, iş performansınızı maksimum seviyeye yükseltecek en başarılı ve kaliteli iş bilgisayarı modellerine birlikte göz atalım.

Haber 08-08-22 14:22

Winamp geri döndü! Bir dönemin vazgeçilmeziydi, yıllar sonra güncellendi

Bir döneme damga vuran müzik programı Winamp, dört yıllık geliştirmeden sonra 5.9 sürümüne güncellenerek geri döndü. Winamp programının o eski bilindik hali korunurken, programa bazı yeni yetenekler kazandırıldı.

Haber 05-08-22 15:03

Bilgisayar, cep telefonu, otomobil.... Herkesi ilgilendiriyor! Eğer size bu yanıt verilirse tazminat alabilirsiniz

Otomobil sahipleri artan benzin ve motorin fiyatlarının ardından bir de bakım ücretlerinin artmasından şikayetçi... Ticaret Bakanlığı tarafından yapılan hazırlığa göre garanti süreleri bitse bile elektronik cihazlara kullanım ömrünce bakım hizmeti zorunlu olacak. Bu şekilde servis aldatmacasının da önüne geçilecek. 'Yedek parça' yanıtını alırsanız tazminat alma hakkına sahip olabileceksiniz.

Finans 03-08-22 08:42

Her türlü oyunu kesintisiz yüksek ayarlarda oynatacak en güçlü ekran kartı modelleri

Hayatımızın merkezi hâline gelen teknolojik aletlerden biri olan bilgisayarlar, her geçen gün biraz daha gelişiyor. Onunla aynı hızla ilerleyen yeni nesil oyunlar da piyasaya çıkıyor. Bu oyunlar işlemci bazlı değil de daha çok ekran kartı üzerine dizayn ediliyor. Tabii bu durum bilgisayar piyasasını her geçen gün zenginleştiriyor. Peki, ekran kartı bakarken nelere dikkat etmeliyiz? Gelin, en kaliteli ekran kartlarını hep beraber inceleyelim.

Haber 28-07-22 16:19

Bilgisayarına ekstra ekran eklemek isteyenler ya da laptop ekranı yetmeyenler için kaliteli monitör çeşitleri

Birçok insan işlerini pratik bir şekilde halletmek için harici ekranlara ihtiyaç duyuyor. İkinci monitörler hem farklı iş projeleriyle uğraşanlara kolaylık sağlıyor hem video izleyen ve oyun oynayanlara rahatlık sunuyor. Geniş boyutları, ayarlanabilir açıları, kaliteli görselliği ve kullanıcı dostu özellikleriyle dikkat çeken birçok monitör modeli bulunuyor. Gelin hem oyun oynarken hem çalışırken kaliteli bir deneyim yaşatacak en iyi monitör modellerine birlikte göz atalım.

Haber 25-07-22 15:53

Kastamonu'da yetim, öksüz ve ihtiyaç sahibi çocukların dilekleri gerçek oldu

Kastamonu'da yetim, öksüz ve ihtiyaç sahibi çocukların dilekleri gerçek oldu

Yurthaber 22-07-22 15:18

PlayStation FIFA 23 ne kadar, kaç TL? FIFA 23 ne zaman, hangi gün çıkacak? Çıkış tarihi ve Türkiye fiyatı!

FIFA 23 ile ilgili beklenen açıklama nihayet yapıldı. PlayStation 5 ve PlayStation 4, için çıkışını yapacak olan oyun; Xbox One, Xbox Series, Stadia, Epic Games ve Steam'da da oynanabilecek. Peki PlayStation FIFA 23 ne kadar, kaç TL? FIFA 23 ne zaman, hangi gün çıkacak? İşte çıkış tarihi ve Türkiye fiyatı...

Haber 21-07-22 13:12

Yaz tatilini oyun oynayarak geçirmek isteyenler için en fiyat performans oyun bilgisayarları

Bilgisayar oyunları, yaz tatilini en eğlenceli geçirmenin yollarından biri. Güncel oyunları oynamak ve oyunlardan zevk alabilmek içinse iyi bir oyun bilgisayarı gerek fakat herkes oyun bilgisayarlarına yüksek bütçeler ayıramıyor. Bu sebeple ufak bir araştırma yaptık ve sizin için fiyat-performans oyun bilgisayarı seçeneklerini değerlendirdik. Eğer yaz dönemini yeni oyunları oynayarak geçirmeyi planlıyorsanız gelin, listelediğimiz bilgisayarlara bir de beraber bakalım.

Haber 20-07-22 15:18

Bilgisayar - Enformatik mezunları ne iş yapar? Bilgisayar - Enformatik bölümü mezunları iş imkanları nelerdir, nerelerde çalışır?

Günümüzde insanlar ve makineler arası mesafe gün geçtikçe azalıyor. Haliyle ilerleyen teknoloji ile birlikte ilgili bölümlere ilgi de oldukça artar hale gelmiştir. Bu bölümlerden biri olan Bilgisayar- Enformatik Bölümü, öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği bölümlerden biridir. Birçok alanı kapsayan bu bölüm geniş bir öğretim sürecini kapsar. Bilgisayar-Enformatik Bölümünün ne olduğu, eğitim süresinin kaç yıl olduğu, ne iş yapıldığı ve nerelerde çalışıldığı ilgili öğrenciler için merak konusudur.

Egitim 19-07-22 13:31

Amazon Prime Alışveriş Festivali'nin kaçırmamanız gereken 10 ürünü

Evinizi mi yenilemeyi düşünüyorsunuz? Eskiyen elektronik cihazlarınızı mı değiştirmek istiyorsunuz? Çocuğunuza istediği telefonu ya da bilgisayarı mı almaya karar verdiniz? Alışveriş listenizdeki ürünleri en uygun fiyatlarla alıp tasarruf etmeye ne dersiniz? O zaman sizi böyle alalım. Herkesin hayalini süsleyen yüz binlerce ürünün Amazon Prime üyelerine özel çok uygun fiyatlarla satışa sunulduğu Prime Alışveriş Festivali’ne hoş geldiniz.

Haber 14-07-22 15:26

Sadece okul ve iş için kullanacağım diyenlere 6000 TL altı kullanışlı laptop modelleri

Dizi ve film izlemek, online görüşmeler gerçekleştirmek, sosyal medyayı takip etmek, çeşitli iş ve eğitim programlarını kullanmak için tercih edilen laptoplar kullanıcıların günlük ihtiyaçlarına yanıt veren vazgeçilmez gereçlerden biri haline geldi. Tüm bu ihtiyaçlar gözetilerek üretilmiş performans odaklı laptop modelleri arasından seçim yapmakta zorlanıyor olabilirsiniz. Gelin, 6000 TL altı en iyi dizüstü bilgisayar modellerini beraber inceleyelim.

Haber 13-07-22 22:51

PowerPoint özellikleri nelerdir? PowerPoint nasıl ve kimler tarafından kullanılır?

PowerPoint özellikleri, sunu hazırlamayı kolaylaştırır ve özgün kılmayı sağlar. PowerPoint üzerinden animasyon, metin, resim, video gibi içerikler kullanılarak sunular oluşturulur. PowerPoint özellikleri sayesinde programa hakim olan kullanıcılar hitap ettikleri kitleye uygun sunumlar hazırlama fırsatı bulurlar. PowerPoint nedir, özellikleri nelerdir? PowerPoint ne işe yarar?

Haber 11-07-22 19:52

Offline telefon ve bilgisayar oyunları: En iyi internetsiz oyunlar hangileri?

Bilgisayar oyunları dünya genelinde eğlenceli zaman geçirmek için en çok tercih edilen oyunlardır. Online oyunların dışında oldukça popüler hale gelen offline oyunlar da bulunmaktadır. İnternet olmayan ortamlarda tercih edilen bu oyunlar; PC'lerde, Android ve iOS özellikli telefonlarda oynanabilir. PC bilgisayarda oynanan en iyi internetsiz oyunlar hangileri?

Haber 11-07-22 15:33

Bilgisayar açılırken siyah ekranda kalıyor! Masaüstü ve laptop bilgisayar siyah ekran sorunu ve çözümü nedir?

Evde ve iş yerlerinde sıkça kullandığımız bilgisayarlar, bakım yapılmadığı takdirde arıza verebilir. Bu arızalardan bir tanesi de siyah ekran sorunudur. Bilgisayar neden siyah ekran verir? Bilgisayar siyah ekran sorunu ve çözümü nedir?

Haber 11-07-22 15:27

Küçükten büyüğe bayt sıralaması: Bayt depolama birimleri nelerdir, nasıl sıralanır?

Depolama alanı veri saklamada önemli bir kavramdır. Bir alanın veri kapasitesi ölçü birimleri ile ifade edilir. Ölçü birimleri ise boyutlarına göre çeşitli kategorilere sahiptir. Küçükten büyüğe doğru sıralanan bu ölçü birimleri veri depolama sırasında hesaplamalarda kullanılır. Bayt ölçü birimleri nelerdir?

Haber 11-07-22 15:19

Düşük sistem gereksinimli oyunlar: Düşük sistemli masaüstü bilgisayar ve laptoplar için oynanabilecek en iyi oyunlar hangileri?

Düşük sistemli bilgisayar oyunları, her türlü seviyedeki bilgisayarın çalıştırabileceği oyunlar anlamına gelir. Bilgisayara ulaşımın kolaylaşmasıyla birlikte bilgisayar oyunlarına yönelik ilgi de artmıştır. Ancak bazı oyunlar düşük sistemli bilgisayarlar tarafından çalıştırılamamakta ve akıcı bir oyun deneyimi yaşanamamaktadır. Böyle durumlarda düşük sistem gereksinimli oyunlar tercih edilmektedir. Düşük sistemli PC'ler için oynanabilecek en iyi oyunlar hangileridir?

Haber 11-07-22 14:29

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri mezunları ne iş yapar? Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri bölümü mezunları iş imkanları nelerdir, nerelerde çalışır?

Bilişim sektörü dünya genelinde çağımızın en çok tercih edilen iş alanlarından biridir. Bilişim, teknolojinin sürekli olarak gelişmesi, internet kullanıcı sayılarının artmasıyla gelecek vadeden bir sektördür. Bu sektörün bölümlerinden biri olan Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Eğitimi, Türkiye'nin dört bir yanındaki birçok üniversitede ders verilen bir alandır. Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri mezunları ne iş yapar, nerelerde çalışır?

Egitim 10-07-22 20:40

Bilgisayara format atma işlemi adımları: PC bilgisayara nasıl format atılır?

Bilgisayarlarda arıza durumlarında ya da bilgisayar değişikliklerinde format atma işlemine ihtiyaç duyulur. Bilgisayara format atılırken tüm verilen silineceği unutulmamalı ve kişisel bilgiler önceden saklanmalıdır. Bilgisayara format atma işlemi nasıl yapılır? PC bilgisayara format atma adımları...

Haber 10-07-22 16:56

USB'den bilgisayara format atma nasıl yapılır? Format için USB hazırlama işlemi adımları

Bilgisayara format atmak, yavaşlamış ve işlevlerinde kayıp yaşamış bilgisayarlarda sık uygulanan bir işlemdir. Bilgisayara format atıldığında HDD veya SSD birimleri resetlenir. Bilgisayardaki kişisel dosyalar eğer yedeklenmediyse format işlemi sırasında kaybolur. Bu nedenle önemli dosyaların ayrı bir yerde yedeklenmesi önerilmektedir. Format yöntemlerinden en çok kullanılanı olan USB'den bilgisayara format atma nasıl yapılır? Format için USB hazırlama adımları nedir?

Haber 10-07-22 16:39

Formattan sonra yapılması gerekenler nelerdir? Bilgisayara format attıktan sonra neler yapılması gerekir?

Bir bilgisayarın içine virüs girdiyse ya da bilgisayar artık yavaşlayıp kasmaya başlıyorsa o cihazı sıfırlamak, yapılan ilk işlemlerden bir tanesidir. Bu sayede cihazınızın belleğinde birikmiş olan verileri sanal bellekten temizlemiş olursunuz. Peki format sonrası neler yapmak gerekir? Bilgisayara format attıktan sonra neler yapılmalı?

Haber 10-07-22 16:38

Format atarken siyah ekran gelmesi neden olur? Windows format siyah ekran sorunu nedeni ve çözümü nedir?

Günümüzde sık sık kullandığımız ve neredeyse her an ihtiyaç duyduğumuz bilgisayarlarda çeşitli sebepler dolayısıyla hatalar meydana gelebilir. Bu hataların birçok sebebi vardır. En sık karşılaşılan hatalardan biri de format atarken siyah ekran gelmesidir. Bilgisayarınıza format atarken karşınıza siyah ekran çıkıyorsa muhtemelen bir hata ile karşı karşıyasınızdır. Buna sebep olan nedenler ve çözümler mevcuttur.

Haber 10-07-22 16:37

Format atılan bilgisayardan veri kurtarma nasıl yapılır? Formattan sonra silinen dosyalar geri gelir mi?

Kullandığımız bilgisayara virüs yazılımlarının girme ihtimali çok yüksektir. Bu virüsler, tanımadığınız kişilerden mail ile gönderilen dosyaların indirilmesi veya virüslü bir USB belleğin bilgisayara takılması gibi güvenli olmayan işlemlerin gerçekleştirilmesinin ardından bilgisayara girebilir. Bu gibi durumlarda cihazı sıfırlamak en etkili yöntemlerdendir. Format öncesinde bilgisayarda bulunan veriler kaybolduğunda nasıl kurtarılırlar? Format atılan bilgisayardan veri kurtarma nasıl olur?

Haber 10-07-22 16:36

Bilgisayar modeli öğrenme adımları: Bilgisayar marka ve modeli öğrenme neden gereklidir?

Bilgisayar marka ve modeli öğrenme, bir bilgisayar hakkında detaylı bilgiye erişmek için ilk yapılması gerekendir. Bilgisayar marka ve model araştırması özellikle yeni bilgisayar alacak kişiler için önem taşır. Kendileri için doğru bilgisayarı alabilmeleri marka ve model hakkında bilgi sahibi olmaları ile ilgilidir. Bilgisayar modeli nasıl öğrenilir? Bilgisayar marka ve modeli öğrenme neden gereklidir?

Haber 10-07-22 16:30

Anakart modeli öğrenme işlemi adımları: Anakart modeli öğrenme programları güvenli mi?

Günümüzün vazgeçilmez araçlarından biri olan bilgisayarlar, temelini bilmeyen kişilere karmaşık bir yapı olarak görünebilir. Her yapının yöneticisi olduğu gibi bilgisayarlarda da karmaşık yapıyı yöneten bir parça mevcuttur. Bu parçanın adı anakarttır. Anakart değiştirmek yaşanan bazı sorunlar nedeniyle zorunlu hale gelebilir. Bunun için de anakart modeli öğrenme önemlidir. Anakart modeli nasıl öğrenilir? Anakart modeli öğrenme programları güvenli mi?

Haber 10-07-22 16:29

İşlemci modeli öğrenme işlemci adımları: İşlemci (CPU) modeli nasıl öğrenilir, hızına nasıl bakılır?

İşlemci (CPU), bilgisayar ve telefonların beyni olarak bilinir. Bilgisayar ve telefonların performansını yükselten işlemci (CPU), merkezi işlem birimi şeklinde ifade edilir. Bilgisayarlar ile telefonların çalışmasını sağlayan donanım olarak tanımlanan İşlemci (CPU) modeli nasıl öğrenilir? İşlemci hızına nasıl bakılır?

Haber 10-07-22 16:29

Bilgisayar Mühendisliği mezunları ne iş yapar? Bilgisayar Mühendisliği bölümü mezunları iş imkanları nelerdir, nerelerde çalışır?

Doğru meslek seçimi kişinin geleceği için büyük önem taşır. Seçilecek meslek kişinin yeteneklerine ve ilgi alanlarına göre olmalıdır. Ayrıca çağa uygun, gelecek vadeden bir meslek seçilmelidir. Bilgisayar mühendisliği geleceği parlak meslek alanlarından biri olarak kabul edilmektedir. Bilgisayar Mühendisliği mezunları ne iş yapar, nerelerde çalışır?

Egitim 10-07-22 16:29

Monitör modeli öğrenme adımları: Monitörün kaç inç olduğunu, markası ve modelini nasıl anlarım?

Monitör modeli öğrenme, profesyonel iş yaşamında yer alan, film veya dizi izlemeyi seven ve oyun oynayan kişiler için önemlidir. Monitör, bilgisayarların işlemcisinden gönderilen, gözle görülebilen her çıktının dönüştürülmesini sağlayan teknolojik alete verilen addır. Bir bilgisayarın verdiği görüntünün kalitesi hem ekran kartına hem de sahip olunan monitörün modeline bağlıdır. Monitör marka ve modeli nasıl öğrenilir? Monitör modeli öğrenme adımları...

Haber 10-07-22 16:23

Ekran kartı modeli öğrenme işlemi adımları: Ekran kartım kaç GB, markası, modeli ve özellikleri nedir?

Ekran kartları, bilgisayarların en önemli parçalarından biridir. Ana amaçları bilgisayardaki her türden görüntüyü işlemleyip monitöre yansıtılması olan ekran kartları, piyasada grafik kartı adıyla da bulunur. Bilgisayarın işlemcisinde veya anakartında dahili grafik birimi olarak bir ekran kartı bulunmazsa, bilgisayarın açılması imkansızdır. Bilgisayarda karşılaşılan görüntü kalitesi, sahip olunan monitöre ve ekran kartına doğrudan bağlıdır. İlk defa Apple II Mikrobilgisayar'da kullanılmıştır.

Haber 10-07-22 16:22

Bilgisayar batarya modeli öğrenme işlemi adımları: Batarya modeli ve ömrü nasıl öğrenilir?

Bilgisayarın sürekli kullanılmasından dolayı batarya ömrü bitebilir. Bilgisayarın işlevsel bir şekilde kullanılmasını mümkün kılmak içinse bataryanın sorunsuz çalışması önemlidir. Bu sebeple biten bataryanın değiştirilmesi gerekir. Ancak bu noktada da bilgisayara uyumlu bataryayı almak önemlidir. Bunun için bataryanın modelini öğrenmek gerekir. Bilgisayarın batarya modeli nasıl öğrenilir?

Haber 10-07-22 16:21

RAM modeli öğrenme işlemi adımları: Bilgisayarda RAM bellek marka ve modeli nasıl öğrenilir?

RAM, bir bilgisayarın hızlı biçimde çalışmasını sağlayan yegane parçalarındandır. Her bilgisayarın içinde bulunur. Bir süzgeç olarak nitelendirilebilecek RAM, üzerine gelen bilgileri süzüp ana belleğe iletir. İlettiği bilgileri geçici olarak kendinde depolar ve bir köprü görevi görür. Taşıdığı veriler sistem hızını artırır. Bilgisayarda RAM modeli öğrenme nasıl yapılır?

Haber 10-07-22 16:21

Format sonrası bilgisayara yüklenmesi gereken programlar: Format sonrası bilgisayarda olması gereken programlar ve driver'lar hangileri?

Çeşitli sebeplerden dolayı bilgisayar formatı atmak gerekebilir. Ancak format atma işlemiyle birlikte bilgisayar sıfırlanır. Bu nedenle format sonrası yüklenmesi gereken programlar hakkında bilgi sahibi olmak önemlidir. Formatın kullanıcıları zorlayan bu aşamada gerekli programları tek tek yükleyerek bilgisayarı kullanıma hazır hale getirmek gerekir. Format sonrası yüklenmesi gereken programlar nelerdir? Bilgisayarda olması gereken programlar ve driver'lar nelerdir?

Haber 10-07-22 16:19

Modemde sadece power ışığı yanıyor sorunu ve çözümü: Modemde sadece güç ışığı yeşil yanıyorsa ne yapılır?

Modemlerin ana çalışma mantıkları, bir bilgisayarın uzaktan kontrol edilmesine yardım etmek üzerine kuruludur. Haberleşmeyi sağlayan modem, internet ve bilgisayar arasında kurulan bir köprü görevi görür. Harici ve dahili olarak kategorize edilirler. Geniş ağ bağlantısının söz konusu olduğu durumlarda mutlaka sahip olunması gereken modemlerde, zaman zaman bazı arızalar meydana gelebilir. Modemde sadece power ışığı yanıyor ise ne yapılır? Modem adaptör arızası nasıl anlaşılır?

Haber 10-07-22 15:36

Modemi router olarak kullanma nasıl yapılır? Modem router görevi görür mü?

Evinizde birden fazla modeminiz varsa, bunlardan bir tanesini router olarak değerlendirebilirsiniz. Yönlendirici anlamında kullanılan router, iki ağın arasındaki haberleşme bağlantısını güvenli bir şekilde kuran donanımsal cihazlardır. Bir internet bağlantısından faydalanabilecek aygıtların sayısını artırır. LAN ve WLAN, yönlendirici tarafından en çok kullanılan çeşitlerdir. Modemi router olarak kullanma için ne yapılır?

Haber 10-07-22 15:03

Mobile Legends hesap silme: Mobile Legends hesabı kalıcı olarak nasıl silinir?

Akıllı telefonlar üzerinden oynanan mobil oyunlar, her geçen gün daha çok ilgi görüyor. Bu oyunlardan biri olan ve Çin merkezli video oyun şirketi Moonton tarafından geliştirilen Mobile Legends, ülkemizde de pek çok kullanıcı tarafından tercih ediliyor. Haliyle bazı kullanıcılar "Mobile Legends, hesap nasıl silinir?" sorusuna cevap arıyor. İşte, bu konuyla ilgili bilinmesi gereken tüm detaylar...

Haber 10-07-22 13:13

WhatsApp Web nasıl kullanılır? WhatsApp Web'e cep telefonu kapalıyken bilgisayardan giriş yapılır mı?

WhatsApp'ı bilgisayarı üzerinde kullanmak isteyen kullanıcılar, takip edecekleri birkaç adım ile bilgisayar üzerinden hızlı ve pratik bir kullanıma ulaşabilir. Güncelleme sonrası WhatsApp Web kod ile giriş yaparak pratik şekilde kullanılabilir hale getirildi. Ancak bunun için telefondaki uygulamadan yardım almak gerekir. WhatsApp Web nasıl kullanılır? WhatsApp Web telefonsuz giriş yapılabilir mi?

Haber 10-07-22 13:10

1 ZB kaç KB, MB, GB, TB, PB, EB, YB eder? ZB'I diğer depolama birimlerine çevirme

Cihazlara kayıt edilen her bir dosyanın belirli bir kapasitesi bulunmaktadır. Bu kapasite çeşitli terimler ile isimlendirilir. Depolama terimlerinin hesaplamalarında farklı bayt değerleri kullanılır. 1 ZB kaç KB, MB, GB, TB, PB, EB, YB eder?

Haber 10-07-22 09:50

1 PB kaç KB, MB, GB, TB, EB, ZB, YB eder? PB'I diğer depolama birimlerine çevirme

Depolama alanı ile alakalı olan birimlerin hesaplaması yapılırken kullanılacak değerler bazen karışabilir. Birimlerin büyümesi ile hesaplamalar zorlaşır. Değer hesaplamaları yaparken birimlerin karşılığının ne olduğunu bilmek ve dikkat etmek son derece önemlidir. Bu noktada hesabı karıştırılan birimlerden biri de PB'dir. 1 PB kaç KB, MB, GB, TB, EB, ZB, YB eder?

Haber 10-07-22 09:50

1 EB kaç KB, MB, GB, TB, PB, ZB, YB eder? EB'I diğer depolama birimlerine çevirme

Disk depolama kapasitesini tanımlamak için kullanılan ölçü birimleri, teknolojinin gelişmesi ve hayatın merkezinde olması nedeni ile sık sık kullanılan terimler arasında yer almaktadır. Cihazlara kaydedilen her bir dosyanın belirli ölçüleri vardır. Bu ölçüler farklı değerler ile açıklanır. Ölçü birimleri hesaplamalarında farklı bayt ya da byte değerleri kullanılır. Ölçü birimleri nelerdir, 1 EB kaç KB, MB, GB, TB, PB, ZB, YB eder?

Haber 10-07-22 09:49

1 YB kaç KB, MB, GB, TB, PB, EB, ZB eder? YB'I diğer depolama birimlerine çevirme

Cihazlara kayıt edilen her verinin belirli bir ölçüsü bulunur ve cihazların da belirli bir depolama hacmi vardır. Teknolojinin hızlı bir şekilde ilerlemesi ve sürekli yenilemesi sonucunda insan hayatlarına yeni terimler girmiştir. Bu terimlerden birisi de ölçü birimleridir. Cihazlarınızda kullanacağınız depolama alanları ile ilgili olan ölçü birimleri nelerdir, küçükten büyüğe bu ölçü birimleri nasıl sıralanır, 1 YB kaç KB, MB, GB, TB, PB, EB, ZB eder?

Haber 10-07-22 09:49

1 KB kaç MB, GB, TB, PB, EB, ZB, YB eder? KB'ı diğer depolama birimlerine çevirme

Bilgisayarlara kaydettiğimiz her bir dosyanın bir kapasitesi vardır. Bu kapasite çeşitli değerlerle adlandırılır. Depolama birimlerinin hesaplamalarında çeşitli bayt değerleri kullanılır. Kilobayt, sıralamada en küçük bayt değeridir. Peki, 1 KB kaç MB, GB, TB, PB, EB, ZB, YB eder?

Haber 10-07-22 09:49