Bulgaristan Haberleri Ve Son Dakika Bulgaristan Haberleri

Bulgaristan Haberleri Ve Son Dakika Bulgaristan Haberleri

Bulgaristan Cumhuriyeti ya da kısaca Bulgaristan, Avrupa’nın Balkanlar bölgesinde yer alan bir ülkesidir. Batıda Sırbistan ve Kuzey Makedonya, doğuda Karadeniz, kuzeyde Romanya, güneyde Yunanistan güneydoğuda Türkiye ile komşudur. Tarihte Osmanlı egemenliği altındaki Bulgaristan toprakları 110 bin km2’dir. Ülkenin tahmini 2021 nüfusu 7 milyondur. Nüfusun etnik yapısı Bulgarlar, Türkler, Romanlar ve diğer halklardan oluşmaktadır. Başkenti ve en büyük şehri Sofya olan ülkenin telefon kodu +359, internet alan adı .bg’dir.

Bulgaristan Haberleri

Komşu da seçime gidiyor! Bulgaristan Cumhurbaşkanı meclisi feshedecek

Bulgaristan Cumhurbaşkanı Rumen Radev, 3 Şubat’ta meclisin feshedileceğini ve 2 Nisan’da erken genel seçime gidileceğini açıkladı.

Haber 24-01-23 19:35

Bulgaristan açıklarında mayın paniği! Ekipler müdahale etti

Rusya ve Ukrayna arasında devam eden savaş nedeniyle Karadeniz'de sürüklenen deniz mayınları tehlike saçmaya devam ediyor. Son olarak Bulgaristan açıklarında tespit edilen YaM tipi deniz mayını ekipler tarafından imha edildi.

Haber 23-01-23 21:52

Bulgaristan'da siyasi kriz! Erken seçime gidecekler

Bulgaristan'da Cumhurbaşkanı Rumen Radev'in hükümeti kurma görevini verdiği Bulgaristan Sosyalist Partisi anlaşmaya varamadı. Ülkede 2 ay sonra erken genel seçime gidilmesi bekleniyor.

Haber 21-01-23 00:26

Bulgaristan'da kriz çıktı! Veriler paylaşıldı: Ülke nüfusu eriyor

Komşu ülke Bulgaristan'da nüfus krizi büyümeye devam ediyor. Ülke, Avrupa'da ölüm oranında birinci, doğum oranında ise son sırada yer alıyor. Öte yandan ülkedeki son nüfus sayımında nüfus 6 milyon 520 bin olarak açıklanmıştı. İşte haberin detayları...

Haber 13-01-23 17:19

Bulgaristan'dan Amerika'ya gidiyordu! Marmara Denizi'nde arızalandı

Bulgaristan'dan Amerika'ya seyir halinde olan yük gemisi, Elektronik Harita Gösterim ve Bilgi Sistemi (ECDIS) arızasından dolayı Marmara Denizi açıklarında Küçükçekmece demir sahasına demirletildi.

Haber 12-01-23 17:28

2018 yılında kaçırılmıştı! Bulgaristan, 2 bin 940 sikkeyi Türkiye'ye iade etti

Bulgaristan'da, Türkiye'den kaçırılıp Almanya'ya sevk edilirken 2018 yılında yakalanan sikkeler, 5 yıl sonra Türkiye'ye iade edildi. Sofya hükümetiyle imzalanan protokol sayesinde 2 bin 940 sikkenin Türkiye'ye iadesi sağlandı.

Haber 10-01-23 19:24

Yeni uçuş noktalarıyla Bursa'nın cazibesinin artırılması hedefleniyor

Bursa'nın turizmden daha fazla pay alabilmesi için yürütülen çalışmalar kapsamında Yenişehir Havalimanı'na yeni yurt içi ve yurt dışı seferleri ekleniyor.

Yurthaber 10-01-23 14:06

Türkiye'den Bulgaristan'a doğal gaz satışı! Anlaşma imzalandı

Türkiye ile Bulgaristan arasında yılda yaklaşık 1,5 milyar metreküpe kadar doğalgaz transferi sağlayacak işbirliği anlaşması imzalandı.

Finans 03-01-23 14:34

Son dakika: Türkiye, Bulgaristan'a doğal gaz satacak! Bakan Dönmez duyurdu... İmzalar atılıyor...

Son dakika: Karadeniz'de bulunan son doğal gaz rezervi oldukça ses getirmişti. Katıldığı canlı yayında çok konuşulacak açıklamalarda bulunan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, "Türkiye, Bulgaristan'a doğal gaz satacak. Anlaşma 3 Ocak'ta imzalanacak" ifadelerini kullandı.

Finans 02-01-23 22:15

'Bize her şey çok uygun! 700 euro' Bulgar turistler akın akın geliyor! Yılbaşı tatili ve alışveriş için kuyruk oldular

Bulgar turistlerin Türkiye'deki fiyatları ucuz bulup alışveriş yapmak üzere akın akın geldiği anlar sık sık gündem olurken bu kez de yılbaşı için Kapıkule Sınır Kapısı'nda uzun araç kuyrukları oluşturdular. Yeni yıla Türkiye'de girmek, yılbaşı tatili ve alışveriş için giriş yapan turistler, yoğunluk yarattı. Bir kişi giyimden ete, tatlıya kadar çok fazla ürün satın alacağını söylerken bir başkası ise tatile geldiğini dile getirip “Bize her şey çok uygun. Konaklama maliyetimiz 700 euro" dedi.

Haber 29-12-22 17:33

Bu kez alışveriş için gelmediler! Yurt dışına kaçamadan enselendiler

Edirne ve çevre illerde telefon hırsızlığı yaptıkları tespit edilen ve ve polisin çalışmasıyla yurt dışına kaçamadan yakalanan Bulgaristan uyruklu 4 şüpheli tutuklandı. Kapıkule Sınır Kapısında durdurulan araçta ise çalıntı olduğu değerlendirilen 5 cep telefonu bulundu.

Haber 24-12-22 23:10

Müzikler ve yemekler bile özel hazırlandı! Edirne'de yılbaşı için Bulgar vatandaş hazırlığı: Aldıklarını zar zor taşıdılar

Yıl boyunca alışveriş için sık sık Edirne'ye gelen Bulgaristan vatandaşları yeni yıl kutlamaları için de tercih ettiği adres değişmedi. Bulgarların günler öncesinden rezervasyon yaptırdıkları otel ve restoranlar doluluk oranına ulaştı. Hafta sonu alışveriş için akın eden Bulgarlardan sonra kentte adım atacak yer kalmazken Bulgarların aldıkları malzemeleri taşımakta güçlük çektiği görüldü.

Haber 18-12-22 13:48

Yeni yıla Edirne'de girmek isteyen turistler sektöre hareket getirdi

Yılbaşında otel, restoran ve kafelerde yapılacak programlar için günler öncesinden rezervasyon yaptırılıyor.

Yurthaber 14-12-22 11:10

Edirne'ye bu defa yılbaşı tatili için akın ediyorlar! Bulgaristan ve Balkan ülkelerinden yoğun ilgi

Bulgaristan vatandaşlarının alışveriş için akın ettiği şehir olan Edirne'de bu defa yılbaşı yoğunluğu yaşanıyor. Edirne'deki oteller ve turizm şirketleri Bulgaristan ve diğer Balkan ülkelerinden gelecek turistler için özel paketler hazırladı. Doluluk oranının yüzde yüz olacağını belirten işletmeciler, hazırlıklarını tamamladı.

Haber 13-12-22 22:30

Bulgarlar, Edirne'ye yılbaşı ve kışlık alışveriş için akın ettiler! Her türlü ürünü alıyorlar

Bulgaristan vatandaşlarının alışveriş için Edirne'ye akını devam ediyor. Şehirde özellikle hafta sonları büyük yoğunluk yaşanıyor. Yılbaşı alışverişlerini yapan turistler, Edirneli esnafın yüzünü güldürüyor. Özel araçlarla ve tur otobüsleriyle gelen turistler, yılbaşı öncesi gıdadan giyime kadar birçok ihtiyacını Edirne’den karşıladı. Yaşanan yoğunluktan mutlu olduklarını söyleyen bir esnaf, Bulgarların bütün kışlık alışverişlerini şehirden yaptıklarını söyleyerek "Her ürünü alıyorlar" dedi.

Haber 10-12-22 19:47

Bulgarlar Edirne'den vazgeçmiyor! 'Gördükleri her şeyi satın alıyorlar'

Bulgar turistler yılbaşı alışverişi için Edirne'ye akın etti. Kur farkı nedeniyle Türkiye'ye akın eden turistlerle ilgili Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birliği Başkanı Kemal Cingöz, "Bulgar turist gördüğü her şeyi satın alıyor" dedi. Bulgaristan’dan gelen İbrahim Yaşar, "Alışverişe geldik. Çocuklara giyim, elbise aldık. Buradaki fiyatlar bana daha uygun geliyor" diye konuştu.

Haber 10-12-22 11:04

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Bulgaristan'la dayanışma mesajı: Bir kez daha teyit ettik

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, iki NATO müttefiki olarak Bulgaristan ile dayanışmalarının her zamankinden daha güçlü olması gerektiğine inandıklarını belirterek, "Bu vesileyle ikili, bölgesel ve küresel ölçekte ilişkilerimizi daha ileri taşıma noktasında müşterek iradeye sahip olduğumuzu bir kez daha teyit ettik." dedi.

Haber 09-12-22 17:23

Cumhurbaşkanı Erdoğan davet etti! Bulgaristan Cumhurbaşkanı Radev, Türkiye'ye geliyor

Bulgaristan Cumhurbaşkanı Radev, bugün Türkiye'ye gelecek. Radev'in, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın davetine icabetle gerçekleştireceği çalışma ziyaretinde ülkeler arasındaki iş birliğinin geliştirilmesi için atılabilecek adımlar ele alınacak. İşte haberin detayları...

Haber 09-12-22 00:00

Edirne'de sınırda bir düzensiz göçmenin cesedi bulundu

Bu kişinin donarak öldüğü belirtilirken, hipotermi geçirdiği aktarılan bir düzensiz göçmen de hastaneye kaldırıldı.

Yurthaber 02-12-22 07:48

Düzensiz göçmen, Bulgaristan sınırında donarak öldü

Edirne'de Bulgaristan sınırında soğuktan donan bir düzensiz göçmenin cesedi bulundu. Hipotermi geçirdiği belirtilen bir düzensiz göçmen de hastaneye kaldırıldı.

Haber 02-12-22 01:56

Bayraktar TB2 SİHA'ya komşu talip oldu! Savunma Bakanı Stoyanov iddiaları doğruladı

Birçok coğrafyada başarısını ispat eden yerli ve milli Bayraktar TB2 SİHA'lara yeni bir talip çıktı. Halihazırda Ukrayna, Katar, Azerbaycan, Polonya ve bazı Afrika ülkelerine ihraç edilen Bayraktar TB2'lerle Bulgaristan'ın ilgilendiği bildirildi. Söz konusu iddiaları Bulgaristan Savunma Bakanı Dimitar Stoyanov da doğruladı. İşte haberin detayları...

Haber 25-11-22 21:10

Edirne Valiliği duyurdu: Sınırda Bulgar polisin silahla öldürülmesi olayına karıştığı iddiasıyla 2 zanlı yakalandı

Edirne Valiliği, Türkiye'den Bulgaristan'a geçmeye çalışan bir grup ile Bulgaristan polisi arasında çıkan ve bir Bulgar polisinin öldüğü silahlı çatışmayla ilgili 2 şüphelinin yakalandığını açıkladı.

Haber 09-11-22 02:31

İçişleri Bakanı Soylu, Bulgar mevkidaşı Demerdzhiev ile telefonda görüştü

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Bulgaristan İçişleri Bakanı Ivan Demerdzhiev ile telefon görüştü.

Haber 04-11-22 23:30

Akın ettiler, alışveriş için zamanla yarıştılar! Artık sadece Bulgarlar gelmiyor

Edirne'ye Bulgaristan vatandaşlarının akını devam ediyor. Kent merkezindeki caddelerde alışveriş yarışına giren Bulgarlar, araçlarının bagajlarını ağzına kadar doldururken, aldıklarını ülkelerine götürmekte ise güçlük yaşadı. Pazar esnafı Murat Karaçimen, “Bulgaristan’ın yanı sıra Ukrayna, Rus, Moldovya ve Belarus yani Orta Avrupa’nın birçok kesimi buraya geliyor" dedi.

Haber 21-10-22 08:33

Hamzabeyli Sınır Kapısı'ndan rekor tır çıkışı

Edirne Valisi Kırbıyık: - "13 Ekim Perşembe günü Hamzabeyli Sınır Kapısı'ndan 1041, Kapıkule Sınır Kapısı'ndan 1307 tırın çıkış işlemleri gerçekleştirildi. Hamzabeyli Sınır Kapısı'nda, açıldığı günden itibaren en yüksek tır çıkışına imza atılarak rekor kırıldı"

Yurthaber 14-10-22 15:53

Büyük ikramiyeyi kazanan Bulgaristan'dan gelen turistlerden biri mi? Edirne'de talihliyle ilgili o iddia gündem oldu

Edirne'nin adı Bulgaristan’dan gelen ve yüklü alışveriş yapan turistlerle sık sık gündeme geliyor. Son olarak ise il 1 talihlinin Sayısal Loto’dan ikramiye kazanmasıyla gündem oldu. 5 milyon TL ekstra ikramiyeli 'Çılgın Sayısal Loto' oynayan 1 kişi, 7 rakamdan 5'ini doğru bilerek 836 bin 176,90 TL kazandı. Ancak ilde ikramiye kazanan talihliyle ilgili iddia çok konuşuldu. Büyük ikramiyenin isabet ettiği bayi, talihlinin Bulgaristan'dan gelen turistlerden biri olabileceği iddialarına cevap verdi.

Haber 11-10-22 18:23

Alanya'da 5 yaşındaki çocuk otelin havuzunda boğuldu

Alanya'da 5 yaşındaki çocuk otelin havuzunda boğuldu

Yurthaber 11-10-22 13:05

Kuyruk 38 kilometreye ulaştı! 'İnsanlıktan çıktık, tuvaletimizi bile yapamıyoruz'

Bulgaristan'a açılan Hamzabeyli Sınır Kapısı'nda TIR kuyruğu oluştu. Yaşanan yoğunluğa Bulgaristan gümrüğünün yanıt verememesi nedeniyle sınır kapısında 38 kilometrelik TIR kuyruğu oluştu. Saatlerdir kuyrukta beklediğini ifade eden TIR sürücüsü Mutlu Aydoğan, "Bizim kapılarımızda bir sıkıntı yok ama Bulgaristan olsun, Romanya olsun bizim için sıkıntı." dedi.

Haber 09-10-22 16:03

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Prag'da diplomasi trafiği! Ermenistan Başbakanı Paşinyan'ı kabul etti

Son dakika haberine göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa Siyasi Topluluğu (AST) zirvesi için geldiği Çekya'nın başkenti Prag'da Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan'ı kabul etti. İki liderin görüşmesi basına kapalı şekilde gerçekleşti. Cumhurbaşkanı Erdoğan ayrıca, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, Bulgaristan Cumhurbaşkanı Rumen Radev, Çekya Başbakanı Fiala ve İspanya Başbakanı Pedro Sanchez ile de görüşme gerçekleştirdi.

Haber 06-10-22 18:15

Bulgaristan seçimlerinde kim kazandı? 2022 Bulgaristan seçimlerini kazanan parti hangisi oldu?

Bulgaristan seçimleri sonrasında seçimleri hangi partinin kazandığı merak ediliyor. Bulgaristan'da, son 18 ayda 4. kez sandığa gidilmiş oldu. Peki Bulgaristan seçimlerinde kim kazandı? 2022 Bulgaristan seçimleri kazanan parti hangisi oldu? İşte ayrıntılar...

Haber 03-10-22 20:27

Bulgaristan'da seçimin galibi Boyko Borisov kimdir? Boyko Borisov kaç yaşında, hangi partili?

Bulgaristan'daki genel seçimlerde sandık çıkış anketlerine göre ipi göğüsleyen eski Başbakan Boyko Borisov oldu. Ünlü siyasetçi basında yer alan haberlerin ardından vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. Birçok kişi arama motorlarında konuya ilişkin sorgulama yapmaya başladı. Peki, Boyko Borisov kimdir, kaç yaşında, hangi partili? İşte Boyko Borisov'un hayatı, biyografisi ve siyasi kariyerine ilişkin bilgiler...

Haber 03-10-22 08:25

Bulgaristan'da seçim sonuçları belli oldu! Üyelerinin çoğunluğunu Türk ve Müslümanların oluşturduğu partiden büyük başarı

Bulgaristan'da, son 1,5 yılda 4. kez genel seçim için sandık başına giden halk, 22 siyasi parti ve 6 koalisyonun adayları arasında tercih yapıyor. Ülkeden gelen ilk sandık çıkış anketlerine göre, eski Başbakan Boyko Borisov'un partisinin önde olduğu bildirildi. Öte yandan seçimlerde üyelerinin çoğunluğunu Türk ve Müslümanların oluşturduğu Hak ve Özgürlükler Hareketi partisi parlamentonun üçüncü büyük gücü oldu.

Haber 02-10-22 20:21

İzmir, Aydın ve Manisa'da Bulgaristan vatandaşları sandık başına gitti

İzmir, Aydın ve Manisa'da Bulgaristan vatandaşları sandık başına gitti

Yurthaber 02-10-22 12:39

Bulgaristan'daki erken seçim kapsamında Bursa ve çevre illerde oy verme işlemi başladı

Bulgaristan'daki erken seçim kapsamında Bursa ve çevre illerde oy verme işlemi başladı

Yurthaber 02-10-22 12:22

Bulgaristan'daki erken seçimler için Sakarya ve Kocaeli'de oy verme işlemi başladı

Bulgaristan'daki erken seçimler için Sakarya ve Kocaeli'de oy verme işlemi başladı

Yurthaber 02-10-22 11:10

Bulgaristan'daki erken seçim kapsamında Trakya'daki merkezlerde oy verme işlemi başladı

Bulgaristan'daki erken seçim kapsamında Trakya'daki merkezlerde oy verme işlemi başladı

Yurthaber 02-10-22 08:36

Bulgaristan seçimlerine Türkiye'den yüksek katılım bekleniyor

Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Onursal Başkanı Bayram Çolakoğlu: - "Seçimler, hakikaten demokratik bir ortamda 'Biz varız' demektir"

Yurthaber 01-10-22 11:11

Türkiye'deki Bulgaristan göçmenlerine sandığa gidin çağrısı

Sakarya Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Erdinç Bilaloğlu: - "Türkiye ve Bulgaristan'daki Türk ve Müslümanların haklarını alabilmesi ve haklarının korunması için güçlü bir şekilde temsil edilmemiz gerekiyor. Önceki dönemlerde yaşanan hadiselerin tekrar olmaması açısından bu önem arz ediyor. Bu sebeple herkesi pazar günü oy vermeye davet ediyorum" - Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı Günay Uzun: - "Gerek Bulgaristan gerekse Bulgaristan dışındaki vatandaşların, mutlaka oy kullanması ve demokratik haklarına sahip çıkması gerekiyor"

Yurthaber 30-09-22 12:24

Bulgaristan'daki erken genel seçim için Türkiye genelinde 166 sandık kurulacak

Bulgaristan'daki erken genel seçim için Türkiye genelinde 166 sandık kurulacak

Yurthaber 30-09-22 10:14

Bulgaristan'daki erken seçimler için Türkiye'de de oy kullanılacak

Trakya'da Bulgaristan'daki seçim için Edirne'de 3, Kırklareli'nde 7, Tekirdağ da 18 olmak üzere 28 sandık kurulacak - Trakya Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Cevat Güneş: - "Türkiye'de 100 bine yakın vatandaşımız oy kullanmakta. Derneklerin yaptığı çalışmalarla bu sayı belki 120 bini bulabilir"

Yurthaber 29-09-22 10:48

Edirne'ye gelen Bulgarlar: 500 Euro bozdurduğumuzda bagajı fulleyip dönüyoruz

Bulgaristan'da 22 Eylül Bağımsızlık Günü'nün hafta sona ile birleştirilmesiyle, Bulgarlar, Edirne'ye akın etti. Kurulan kent pazarlarından alışveriş yapan bir vatandaş, "Burası bize gayet uygun geliyor. Malum euro yüksek olduğu için burada toptan alışveriş yapabiliyoruz. 500 Euro bozdurduğumuzda bir bagaj fulleyip dönebiliyoruz'' derken, bir diğeri, ''Burada da fiyatlar bayağı artmış. Bulgaristan vatandaşı sağ olsun diyorlar. 200 liraya aldığımız eşofmanlar bugün 400 lira olmuş'' dedi.

Haber 23-09-22 16:08

Bulgaristan sınırında yakalanan şüphelinin çantasında uyuşturucu bulundu

Bulgaristan sınırında yakalanan şüphelinin çantasında uyuşturucu bulundu

Yurthaber 08-09-22 18:46

Milli cimnastikçiler, Ritmik Cimnastik Dünya Şampiyonası hazırlıklarını sürdürüyor

Milli cimnastikçiler, Ritmik Cimnastik Dünya Şampiyonası hazırlıklarını sürdürüyor

Yurthaber 06-09-22 10:56

Türkiye'deki Bulgaristan göçmenlerine 2 Ekim seçimleri için oy kullanın çağrısı

Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı Günay Uzun: - "Bulgaristan, Türkiye ve farklı ülkelerdeki vatandaşlarımız seçime katılarak istikrarı umarım sağlarlar" - "Gebze'de 3, Çayırova'da 2, Darıca, Derince, Körfez, İzmit ve Karamürsel'de birer sandığımız var. Kocaeli'de bu kez sandıklara yoğun katılım bekliyoruz"

Yurthaber 04-09-22 12:34

Edirne'de Bulgaristan'dan gelen otobüsteki yolcu kaçakçılık yaptığı iddiasıyla gözaltına alındı

Edirne'de Bulgaristan'dan gelen otobüsteki yolcu kaçakçılık yaptığı iddiasıyla gözaltına alındı

Yurthaber 02-09-22 10:38

Hablemitoğlu suikastının katil zanlılarından Göktaş, Bulgaristan'da yakalandı

Adalet Bakanlığı ve EGM Interpol Daire Başkanlığı, Göktaş'ın Türkiye'ye iade edilmesine yönelik işlemleri başlattı

Yurthaber 02-09-22 08:32

Bulgaristan doğal gaz krizi için çareyi Edirne'de buldu! Tırlar dolusu pelet aldılar

Rusya'nın doğal gaz ambargosu uyguladığı Bulgaristan'da yakacak krizi yaşanınca, Bulgaristan vatandaşları Edirne'den tırlar dolusu yakacak pelet satın almaya başladı. Yıllar sonra bu kış tekrar soba kullanmaya başlayacak çok sayıda Bulgaristan vatandaşı, Edirne'de fabrikalarda üretilen pelet yakıtını tırlarla Bulgaristan'a taşımaya başladı. Pelet satan firmalar, yoğun talep nedeniyle siparişlere yetişemediklerini belirtti.

Finans 30-08-22 08:41

Kırmızı bültenle aranan yabancı uyruklu kişi İstanbul'da yakalandı

Kırmızı bültenle aranan yabancı uyruklu kişi İstanbul'da yakalandı

Yurthaber 28-08-22 10:15

17 yaşındaki pilottan iki dünya rekoru! Dünyanın çevresini tek başına uçtu

Belçikalı doğumlu 17 yaşındaki Mack Rutherford, dünyanın çevresini tek başına turlayan en genç kişi ve dünyanın çevresini mikro ışıklı bir uçakla dolaşan en genç kişi unvanlarını kazandı. 5 aylık yolculuğunun ardından Bulgaristan'ın başkenti Sofya’ya iniş yapan Rutherford, iki Guinness Dünya Rekoru'nun sahibi oldu. 5 kıtada 52 ülkeyi gezen genç pilotun havaalanına inince ilk sözü "Başardım" oldu. Rutherford, 15 yaşında dünyanın en genç pilotu olmuştu.

Haber 25-08-22 11:08