Bursa Uludağ Üniversitesi Haberleri

Bursa Uludağ Üniversitesinde yetiştirilen 120 çeşit şeftalinin hasadı yapıldı

Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ) Ziraat Fakültesi tarafından öğrencilerin eğitimine ve araştırma projelerine katkı sağlamak amacıyla yetiştirilen 120 çeşit şeftalinin hasadı gerçekleştirildi.

Yurthaber 12-09-23 10:57

Bursa Uludağ Üniversitesinde 71 binden fazla öğrenci ders başı yapacak

Bursa Uludağ Üniversitesinde (BUÜ), 2023-2024 eğitim öğretim yılında 71 binden fazla öğrenci eğitim görecek.

Yurthaber 06-09-23 10:11

Uludağ Üniversitesinde kısmi felçli hastalar için mobil el dış iskeleti geliştirildi

Bursa'da tıp fakültesi öğrencisi ve akademisyen işbirliğiyle kısmi felçli hastaların günlük ihtiyaçlarını karşılamasını sağlayacak mobil el dış iskeleti geliştirildi.

Yurthaber 11-08-23 11:15

Bursa'da esnaf ve sanatkarlara e-ticaret ile dijital gelişim desteği verilecek

Bursa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (BESOB) üyesi esnaf ve sanatkarlara yönelik e-ticaret ile dijital gelişim alanında destek sağlayacak Dijital Gelişim Ofisinin tanıtım toplantısı yapıldı.

Yurthaber 03-08-23 14:14

Bursa Uludağ Üniversitesi

Bursa Uludağ Üniversitesi Hakkındaki Haberler Mynet'te. Bursa Uludağ Üniversitesi Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

İznik Gölü'ndeki 1600 yıllık bazilika metaverse ortamında gezilebilecek

Bursa'nın İznik ilçesinde, İznik Gölü'nün kıyıya yakın bölümünde tespit edildiği 2014 yılında dünyanın en önemli 10 keşfi arasında gösterilen 1600 yıllık bazilika, Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ) tarafından artırılmış gerçeklik "metaverse" ile sanal ortamda ziyarete açılacak.

Yurthaber 03-08-23 10:16

Türk bilim insanları keşfetti! Bursa'daki çayda yaşayan o balık türünün sindirim sisteminde bulundu... Literatüre Allocreadium Bursensis olarak geçti

Türk bilim insanları yeni bir parazit türü keşfetti. Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ) Veteriner Fakültesi Su Ürünleri Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali Aydoğdu ve ekibi tarafından Misi Çayı olarak da bilinen Nilüfer Çayı'nda keşfedilerek yeni bir helmint parazit türü bilim literatürüne kazandırıldı. Endemik bir balık türünün sindirim sisteminde keşfedilen parazitin ismi literatüre "Allocreadium Bursensis" olarak geçti.

Haber 07-07-23 12:55

Bursalı girişimciler akıllı kaynak izi takip sensörü geliştirdi

Bursa Uludağ Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi'nin markası olan ULUKOZA bünyesinde çalışmalarını sürdüren girişimciler Dr. Öğr. Üyesi Nurettin Gökhan Adar ve Ali Yıldız, "akıllı kaynak izi takip sensörü" adlı proje geliştirdi.

Yurthaber 12-06-23 11:17

KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, Bursa'da fahri doktora töreninde konuştu:

"(ABD'nin Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'ne yönelik silah ambargosunu kaldırması) Kimse bir çatışma istemez. Kimse böyle bir şeyin olmasını istemez. Çünkü burada herkesin çok kaybı olur. Ancak onların attığı adımlara karşılık mutlaka adımların atılması, elbette bunun mesajının bile verilmesini karşı taraf herhalde değerlendirir" - "Tabii ki Türkiye Cumhuriyeti de buna seyirci kalmayacak. Eğer onlar silahları artırırlarsa biz de silahları artıracağız. Bu tabii Kıbrıs için çok hayırlı bir şey olmaz"

Yurthaber 30-09-22 14:20

Göz tansiyonu cerrahisinin etkisini artıran teknikle 100 hastayı sağlığına kavuşturdular

Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Baykara ve ekibi, glokom hastalarının tedavisindeki "GATT" cerrahisine kattıkları işlemle başarılı sonuçlara ulaştı - Prof. Dr. Mehmet Baykara: - "(Dikişsiz gonyoskopik cerrahi) 7-8 senedir dünyada var. Biz de yaklaşık 7 yıldır uyguluyoruz. Bu cerrahide klasik cerrahi yöntemine bir aşama daha ilave ettik ve bunu dergilerde de yayımladık. Gerçekten daha etkili bir şekilde göz içi basıncını düşürebiliyoruz"

Yurthaber 24-09-22 11:33

Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesini kazanan ikizlere doğum günü sürprizi

Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesini kazanan ikizlere doğum günü sürprizi

Yurthaber 22-09-22 13:27

Uludağ Üniversitesi öğrencilerinin tasarladığı Hidromakit TEKNOFEST KARADENİZ'de

TÜBİTAK'ın 2022 Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları'nda performans birincisi olan "Hidromakit"i tasarlayan öğrenciler, aracı geliştirerek, hidrojenli yakıt sisteminin gelecekte araçlarda yaygınlaşmasına öncülük etmek istiyor

Yurthaber 03-09-22 11:07

Bursa'dan 8 girişimci proje başına 450 bin lira hibeyle şirketleşmeye hak kazandı

Bursa'dan 8 girişimci proje başına 450 bin lira hibeyle şirketleşmeye hak kazandı

Yurthaber 31-08-22 12:22

Bursa'da bir işçinin kopan parmakları 10 saatlik operasyonla yerine dikildi

Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Ana Bilim Dalı Dr. Öğretim Üyesi Gökay Eken: - "Operasyonla her üç parmağını yerine replante ettik mikrocerrahi tekniğini kullanarak, damarlarını, sinirlerini onardık. Bu şekilde başarılı bir operasyonla ameliyatı tamamladık. Hastamız şu an ameliyat sonrası beşinci gününde, takipleri iyi. Parmakları yaşıyor"

Yurthaber 16-08-22 13:47

Bursa Uludağ Üniversitesi taban puanları 2022: ÖSYM Bursa Uludağ Üniversitesi taban puanları, başarı sıralamaları ve kontenjanları için liste açıklandı mı?

Bursa Uludağ Üniversitesi taban puanları ile ilgili araştırma yapılmaya başlandı. Tercih zamanı için geri sayıma geçen adaylar yeni akademik yılda üniversite öğrencisi olmak için tercih kılavuzundaki Bursa Uludağ Üniversitesi taban puanları, başarı sıralamaları ve kontenjanları ile ilgili bilgi edinmek istiyor. Peki Bursa Uludağ Üniversitesi taban puanları ile ilgili 2022 yılına ait liste yayınlandı mı?

Egitim 19-07-22 12:40

Pelerinli kahramanlar hastaneye tırmanarak hasta çocukları güldürdü

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Bursa Uludağ Üniversitesinde düzenlenen etkinlikte, süper kahraman kostümü giyen Mağara Araştırmaları Spor Topluluğu topluluk üyesi öğrenciler, bina dışında kurulan düzenekle katlara tırmanarak tedavi gören çocuklara moral verdi

Yurthaber 21-04-22 14:25

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi ile BUÜ arasında protokol

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Dr. Ali Taha Koç: - "Nasıl bugün savunma sanayisinde İHA, SİHA ve TİHA'larla bir dünya markası olduysak, yapay zeka alanında üreteceğimiz projelerle ve şirketlerle de bir dünya markası olabilecek potansiyele sahibiz"

Yurthaber 31-03-22 12:24

ULUKOZA Programı kapsamında hibe desteği verilecek firmalar açıklandı

ULUKOZA Programı kapsamında hibe desteği verilecek firmalar açıklandı

Yurthaber 10-03-22 16:38

BUÜ Tıp Fakültesi Hastanesinde kemik iliği nakli 500'ü aştı

BUÜ Tıp Fakültesi Hastanesinde kemik iliği nakli 500'ü aştı

Yurthaber 05-12-21 13:52

Bursa'da yerli imkânlarla üretildi! Motoru dursa bile uçuyor

Bursa'da motor ve aviyonik sistemler haricinde yerli imkânlarla üretilen iki kişilik eğitim uçağının yıl sonunda semada olması planlanıyor. Söz konusu uçak verilen bilgilere göre, motor dursa bile 62 kilometre hıza kadar uçma yeteneğine sahip.

Haber 27-10-21 16:39

Bursa Uludağ Üniversitesince İsviçre'de görevli akademisyen çifte fahri profesörlük unvanı verildi

Bursa Uludağ Üniversitesince İsviçre'de görevli akademisyen çifte fahri profesörlük unvanı verildi

Yurthaber 17-09-21 12:39

Yüzlerce öğrenciye yurt şoku! Ortada kaldılar

2021-2022 eğitim öğretim yılı akademik takvimi 13 Eylül itibariyle başlıyor. Bursa Uludağ Üniversitesi Yenişehir İbrahim Orhan Meslek Yüksekokulu Hacı Halil Orhan Kız Öğrenci Yurduna ön kayıt yaptıran yüzlerce öğrenci, tadilatı yapılmadığı gerekçesi ile yurda alınmayacaklarını öğrenince ortada kaldı.

Haber 01-09-21 16:56

Bursa Uludağ Üniversitesi lise öğrencilerini yapay zeka konusunda eğitecek

Bursa Uludağ Üniversitesi lise öğrencilerini yapay zeka konusunda eğitecek

Yurthaber 20-08-21 11:52

Sigara içenlerin Kovid-19'a yakalanmaya daha yatkın oldukları gözlemlendi

Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Karadağ: - "Dünya Sağlık Örgütü de bu gözlemler nedeniyle milyonlarca sigara bağımlısının sigarayı bırakmak istediğini ancak pandeminin neden olduğu sosyal ve ekonomik stres nedeniyle sigara bırakma konusunda güçlükler yaşandığını bildirmektedir" - "Tütün bağımlılığı son yüzyılın en büyük pandemisidir. Bugün Kovid-19 pandemisine bağlı olarak 1,5 yılda 3,6 milyon insan ölmüşken, tütüne bağlı ölümler her yıl 8 milyon civarındadır"

Yurthaber 31-05-21 14:36

Bursa'daki üniversitelerden ABD Başkanı Biden'ın 1915 olaylarını soykırım olarak nitelemesine tepki

Bursa'daki üniversitelerden ABD Başkanı Biden'ın 1915 olaylarını "soykırım" olarak nitelemesine tepki

Yurthaber 25-04-21 15:57

Uludağ Üniversitesi ile Şiddetle Mücadele Vakfı işbirliğinde danışman ve arabulucu yetiştirilecek

Uludağ Üniversitesi ile Şiddetle Mücadele Vakfı işbirliğinde danışman ve arabulucu yetiştirilecek

Yurthaber 20-04-21 13:04

Prof. Dr. Kayıhan Pala kimdir? COVID-19 İzleme Grubu Üyesi Kayıhan Pala kaç yaşında? Prof. Dr. Kayıhan Pala uzmanlığı ne?

Prof. Dr. Kayıhan Pala, aynı zamanda Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi İş Sağlığı ve Güvenliği Koordinatörlüğü görevlerinden de yine 2018 genel seçimlerindeki adaylığı sebebiyle görevden ayrılmıştı. Prof. Dr. Kayıhan Pala, bir dönem Uludağ Üniversitesi Halk Sağlığı Eğitim ve Araştırma Merkez Müdürlüğü görevini de üstlenmiştir. Prof. Dr. Kayıhan Pala’nın 100’ün üzerinden bilimsel makalesi bulunmaktadır.

Haber 14-04-21 09:21

Uludağ Üniversitesinden Prof. Dr. Yıldız Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları listesinde

Uludağ Üniversitesinden Prof. Dr. Yıldız "Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları" listesinde

Yurthaber 25-11-20 12:27

Bursa Uludağ Üniversitesinin güz yarıyılında uygulayacağı eğitim modeli belli oldu

Bursa Uludağ Üniversitesinin güz yarıyılında uygulayacağı eğitim modeli belli oldu

Yurthaber 07-09-20 20:11

Bursa Uludağ Üniversitesi literatüre yeni bir bakteri türü kazandırdı

Bursa Uludağ Üniversitesi literatüre yeni bir bakteri türü kazandırdı

Yurthaber 16-07-20 11:32

Prof. Dr. İlker Küçük hayatını kaybetti

Bursa Uludağ Üniversitesi Prof. Dr. İlker Küçük koronavirüsü yendikten sonra kalbine yenik düşerek hayatını kaybetti.

Haber 04-05-20 13:24

BUÜ'lü akademisyenler salgın döneminde göz muayenesi için yeni bir alet geliştirdi

Göz Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sertaç Argun Kıvanç: - "Çok maliyetli, binlerce liralık kablolu sistemler var ancak bizim sistemimiz 5-6 liraya mal oldu hem de daha az karbon ayak izi ile. Bu sayede Türkiye'nin her köşesindeki hekimlerimizin kullanabileceği bir sistem geliştirilmiş oldu"

Yurthaber 08-04-20 13:22

Diyet yapanlar için bal kabağı unundan bisküvi

Bursa Uludağ ve Düzce üniversitelerinden iki akademisyen tarafından diyet lif zenginleştirici özelliğiyle ilgili testlerde olumlu sonuçlar elde edilen bal kabağından un yapılarak, hem bu malzemenin hem de üretilen bisküvinin patenti alındı - BUÜ Ziraat Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Göçmen: "Bal kabağı, betakaroten bakımından zengin bir ürün. Aslında çok rahatlıkla gıdalarda doğal bir renk maddesi olarak kullanılabilir. Ayrıca diyet lif oranı çok yüksek. Fenolik madde içeriği oldukça yüksek. Antioksidan bileşenleri yüksek" - "Bu bisküvideki diyet lif oranının, sadece buğday unu kullanılarak üretilen bisküvilere göre oldukça yüksek olduğunu belirledik"

Yurthaber 03-03-20 11:50

Geleceğin Deneyi için Türk bilim insanlarından süpersimetri araştırması

BUÜ Fen-Edebiyat Fakültesi Fizik Bölümü Yüksek Enerji ve Plazma Fiziği Ana Bilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Cem Salih Ün: - "CERN'in önerdiği yeni parçacıkların özelliklerini analiz edip nasıl bir deney düzeneği oluşturulması, bu kısım için bu parçacıklara nasıl bakmak, nereye bakmak gerektiğinin çalışmalarını yapıyoruz" - "Deney yapılmış da bazı sonuçlar elde edilmiş gibi data oluşturup, o data üzerinde analizler yaparak, '10 sene sonraki deneyde durum böyle olacak' diyoruz. Bu çalışmaları belli bir aşamadan sonra CERN'e rapor edeceğiz"

Yurthaber 13-02-20 11:11

Üniversite yerleşkesindeki kültür merkezi gibi cami projesinin yüzde 35'i tamamlandı

Hayırseverlerin yardımlarıyla külliye şeklinde yapılacak 4 minareli cami 75,8 metre minare yüksekliğiyle Bursa'nın birçok bölgesinden görülebilecek - BUÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Adem Doğangün: - "25 bin metrekare inşaat alanının 20 bin metrekaresi kültür merkezi olarak planlandı. Toplantı salonları, konferans salonu, fuaye alanları, kütüphane olacak. Daha çok öğrencilerin sosyal-kültürel etkinliklerini yapabilecekleri mekanlar bulunacak" - "Camide hasta yakınlarının kalabilecekleri ve istirahat edebilecekleri, duşları olan mekanlar da olacak. Camilerin asıl görevi de bu, Allah'ın sığınma evi" - Uludağ Üniversitesi Cami Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Mustafa Kütahyalıoğlu: - "Bugüne kadar 16 milyon lira harcamamız oldu, 70 milyon liraya mal olacağını tahmin ediyoruz"

Yurthaber 18-01-20 09:53

Doğanın korunmasına dikkati çekmek için ağaçlara el örgüsü kazak giydirdiler

Doğanın korunmasına dikkati çekmek için ağaçlara el örgüsü "kazak" giydirdiler

Haber 08-01-20 14:11

BUÜ Tıp Fakültesi’ne kalp nakli onayı

Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi Organ Nakil Merkezi, kalp nakli yapabilmek için gerekli izinleri almayı başardı.

Trend 25-12-19 13:54

Bursa Uludağ Üniversitesi Rektörü Kılavuz, AA'nın Yılın Fotoğrafları oylamasına katıldı

Bursa Uludağ Üniversitesi Rektörü Kılavuz, AA'nın "Yılın Fotoğrafları" oylamasına katıldı

Haber 24-12-19 16:26

Bursa'da Gençlik Zirvesi

AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Büyükgümüş: - "Gençlerin sivil toplum çalışmalarına katılım oranı yüzde 8. Bu çok düşük bir oran. Bu farkındalığı, öğrenci toplulukları, STK'lar, dernekler, vakıflarla geliştirip ileri doğru gitmemiz lazım"

Haber 28-11-19 16:53

Avrupa Caz Okulu Bursa'da konser verecek

Avrupa Caz Okulu Bursa'da konser verecek

Magazin 12-11-19 16:28

Bacillus adlı bakterinin pet ve naylonu parçalayabildiği belirlendi

BUÜ Biyoloji Bölümü Moleküler Biyoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Elif Demirkan: - "Marketten aldığımız pet şişesi ve naylonları küçük küçük parçalayarak bunları bakterilerin besi ortamı olan cam şişelere ilave ettik. Bir aylık üretim sonucunda, bakterilerin sadece naylon ve pet şişesi parçalarını kullandığını gördük" - "Türkiye topraklarından izole ettiğimiz yerli bakterilerin bu yeteneklerini tüm dünyaya duyurmak istiyoruz. Konuyu Çevre ve Şehircilik Bakanlığına ileteceğiz" - "Bilinçli koşullarda, atıkları toplayıp kapalı sistemlerde çok sayıda mikroorganizmayla bir muamele yaparsak plastiklerin sıfır atıkla yüzde 100 bertarafına ulaşabiliriz"

Trend 11-11-19 12:49

Ispanak tüketiminde tazelik ve yıkama vurgusu

Bursa Uludağ Üniversitesi Ziraat Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölümü Başkanı Prof. Dr. Utku Çopur: - "Özellikle yeşil yapraklı sebzelerin alımında tüm yaprakların diri olmasına, sarı ve kahverengi renkte olmamasına, üzerinde leke ve benek bulunmamasına, yaprak bütünlüğünün bozulmamış olmasına, ortama yabancı otların karışmamış olmasına ve yaprak yapılarının tüm demette homojen ve benzer olmasına dikkat edilmelidir"

Trend 06-11-19 17:06

Üniversitede sebze meyve yetiştirerek organik tarımı öğreniyorlar

Bursa Uludağ Üniversitesi yerleşkesinde sebze ve meyve yetiştiren Ziraat Fakültesi öğrencileri hem uygulamalı ders yapma imkanı buluyor hem de organik tarım konusunda üretici ve tüketiciyi bilinçlendirmeyi hedefliyor - Ziraat Fakültesi Organik Tarım Birimi Başkanı Prof. Dr. İbrahim Ak: - "Organik ürünleri üreterek doğayı ve çevreyi, tüketerek de sağlığımızı korumalıyız"

Yurthaber 15-09-19 12:56

Üniversitede sebze meyve yetiştirerek organik tarımı öğreniyorlar

Bursa Uludağ Üniversitesi yerleşkesinde sebze ve meyve yetiştiren Ziraat Fakültesi öğrencileri hem uygulamalı ders yapma imkanı buluyor hem de organik tarım konusunda üretici ve tüketiciyi bilinçlendirmeyi hedefliyor - Ziraat Fakültesi Organik Tarım Birimi Başkanı Prof. Dr. İbrahim Ak: - "Organik ürünleri üreterek doğayı ve çevreyi, tüketerek de sağlığımızı korumalıyız"

Haber 15-09-19 12:54

Üniversite hastanesinde pembe ve beyaz kod tatbikatı

BUÜ Tıp Fakültesi Hastanesinde, bebek ve çocuk kaçırmalarına dikkati çekmek ve sağlık çalışanlarına yönelik şiddete karşı farkındalık oluşturmak amacıyla tatbikat düzenlendi

Yurthaber 03-09-19 15:50

Üniversite hastanesinde pembe ve beyaz kod tatbikatı

BUÜ Tıp Fakültesi Hastanesinde, bebek ve çocuk kaçırmalarına dikkati çekmek ve sağlık çalışanlarına yönelik şiddete karşı farkındalık oluşturmak amacıyla tatbikat düzenlendi

Haber 03-09-19 15:50

TÜRKİYE'NİN TEKNOLOJİ ÜSLERİ - ULUTEK Teknopark'ta yer almak için sırada bekliyorlar

Bünyesinde 127 firmanın yer aldığı ULUTEK Teknopark'ta şirketler, başta yazılım olmak üzere otomotiv, makine, optik, elektrik ve elektronik alanlarında faaliyet gösteriyor - ULUTEK Teknopark Genel Müdürü Prof. Dr. İrfan Karagöz: - "Şu anda merkezin doluluğu yüzde 97. Yüzde 100'e yakın bir dolulukla çalışıyoruz. Bölgemize talep fazla. 14-15 firma yer için sırada bekliyor. Dolayısıyla ek binaya ihtiyacımız var"

Finans 31-08-19 11:10

TÜRKİYE'NİN TEKNOLOJİ ÜSLERİ - ULUTEK Teknopark'ta yer almak için sırada bekliyorlar

Bünyesinde 127 firmanın yer aldığı ULUTEK Teknopark'ta şirketler, başta yazılım olmak üzere otomotiv, makine, optik, elektrik ve elektronik alanlarında faaliyet gösteriyor - ULUTEK Teknopark Genel Müdürü Prof. Dr. İrfan Karagöz: - "Şu anda merkezin doluluğu yüzde 97. Yüzde 100'e yakın bir dolulukla çalışıyoruz. Bölgemize talep fazla. 14-15 firma yer için sırada bekliyor. Dolayısıyla ek binaya ihtiyacımız var"

Yurthaber 31-08-19 11:10

Bursa Uludağ Üniversitesi’nde kayıtlar başladı

YKS sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte üniversitelerde kayıt işlemleri yapılmaya başlandı. İşlemler online olarak 16-21 Ağustos tarihlerinde yapılacak. Dileyen öğrenciler 19-23 Ağustos tarihleri arasında üniversiteye gelerek görevli memurlar vasıtasıyla da kayıt olabilecek.

Haber 20-08-19 08:53

Savaşan İHA Cevheri göreve hazır

TUSAŞ-Uludağ Üniversitesi Ar-Ge Merkezi'nde çalışan stajyer mühendisler, TEKNOFEST 2019 Savaşan İnsansız Hava Aracı Yarışması için Cevheri İHA'yı geliştirdi - 40 dakika ve yaklaşık 38 kilometre kesintisiz yüksek performans uçuş koşullarına dayanıklı olan Cevheri, 3 bin 500 fit servis irtifasıyla görev yapabiliyor - Otonom uçuş ve kilitlenme yeteneğine sahip Cevheri, yüksek hıza sahip ekran kartıyla alınan görüntü üzerinden rakip uçağı algılayıp ona kilitlenebiliyor

Finans 15-08-19 12:28