Çin Haberleri Ve Son Dakika Çin Haberleri

Çin Haberleri Ve Son Dakika Çin Haberleri

Çin Halk Cumhuriyeti, 3500 yıllık geçmişin ardından 1949'da resmi olarak kurulmuştur. En eski medeniyetlerden Çin, hanedanlıklara ayrılan tarihi ve zengin kültürel mirasıyla bilinir. Milli marşı Gönüllüler Marşı, milli bayrağı kırmızı üzerine bir büyük dört küçük sarı yıldızdır. Pekin başkentli ülke, oldukça fazla nüfusu ve ilginç nüfus planlama yöntemleriyle de akıllarda yer edinmiştir. Kurulduğundan bu yana Çin Komünist Partisi tarafından yönetilmektedir. Rusya, Moğolistan, Pakistan, Kazakistan, Myanmar, Hindistan, Afganistan, Tacikistan, Kırgızistan, Nepal, Laos, Vietnam ve Kuzey Kore'ye komşu olan Çince yanında çeşitli bölgesel diller konuşulmaktadır. Resmi parası Renminbi, para birimi Yuan'dır. Geniş yüz ölçümü ve Güney Çin Denizi'ne olan uzun kıyısıyla bölgeye tarım, sanayi, teknoloji ve ticaret açısından hakim olduğu söylenebilir. İlginç yemek kültürüyle şaşırtan ülke, Covid-19 virüsünün de ortaya çıktığı yerdir.

Çin Haberleri

Gizemli virüs Çin'den sonra Avrupa'da: Alarm durumuna geçildi! Uzmanlar belirtileri sıraladı

Haftalardır Çin'de büyük kaosa neden olan ve hızla yayılan gizemli virüs Avrupa'ya sıçradı. Çin'de hastanelerin dolup taşması sonrası gizemli virüsün yeni bir pandemiye dönüşmesinden endişe ediliyor. Uzmanlar gizemli hastalığın yaygın görülen 3 temel belirtisini açıkladı.

Trend 04-12-23 10:31

Çin'de vakalar arttı! ABD harekete geçti: Senatörler Biden'dan 'yasak' istedi

ABD'de 5 senatör, solunum yolu hastalıklarının arttığı Çin ile ABD arasında seyahat yasağı uygulamasının başlatılmasını talep etti.

Haber 01-12-23 22:37

Sosyal medya bu çifti konuşuyor! Bir an olsun yüzleri gülmedi... Düğün mü cenaze mi belli değil

Çin'in Guangdong eyaletindeki bir düğün gelin ve damadın alışmadık tavrı nedeniyle sosyal medyanın gündemine yerleşti. Düğün sırasında gelin ve damadın asık suratlı görüntüsü sosyal medyada viral olurken "Düğün mü cenaze mi belli değil" yorumu yapıldı.

Trend 01-12-23 14:18

Kızını da yanına alarak yatalak eşini kaderine terk etti! Ailesi tarafından terk edilen adam açlıktan öldü

Çin'in Guangdong eyaletinde yaşanan bir olay ülke gündemine yerleşti. İsmi açıklanmayan yatalak bir hastanın kızı ve eşi tarafından terk edilmesiyle ortaya çıkan trajik ölüm çok konuşuldu. Yaşlı adamın evde tek başına kaldığı süre boyunca ihtiyaçlarını karşılayamadığı ve açlıktan hayatını kaybettiği ifade edildi.

Trend 01-12-23 10:05

Kiracısı evi kaçar gibi bırakıp gitti! Ev sahibi nedenini eve girince öğrendi... Yürümekte dahi zorlandı

Çin'de bir ev sahibi, kadın kiracısının dairesini tuvalet kağıdı, paket kutuları ve yüksekliği bir metreye kadar çıkan boş içecek şişeleri dahil olmak üzere çöp yığınlarının arasında bıraktığını fark edince büyük bir çok yaşadı. Kiracısının ortada hiçbir neden yokken kira sözleşmesini yenilemeden kaçar gibi gitmesi üzerine durumdan şüphelenen ev sahibi mülküne girdiğinde korkunç bir manzarayla karşılaştı.

Trend 30-11-23 15:32

Mide bulandıran görüntüler! Kasap çiğ etin kemiğini ağzıyla çıkarttı... O anları sosyal medyadan paylaşılınca tepkilerin odağına yerleşti

Doğu Çin'in Anhui eyaletinde Çinli bir kasabın çiğ kuzunun kemiğini çıkarmak için ağzını kullandığını gösteren anlar ülkede tepkilere neden oldu. Görüntüler Çin'in popüler sosyal medya uygulaması Wiebo üzerinden paylaşıldı. Kasap bu tekniğin yıllardır uygulandığını söyleyerek kendisini savundu.

Trend 30-11-23 09:43

GBPUSD analizi: Çin ekonomisinin enerji yoğunluğu azalıyor

Çin'in enerji ürünleri alanında ana alıcı olarak kabul edilmesi stratejik bir yaklaşım olabilir, ancak uzmanlara göre bu seçenek gelecekte sürdürülebilir olmayabilir. Öncelikle, Çin geleneksel olarak önemli ürünlerin ithalatını çeşitlendirme eğilimindedir ve bu, bir tedarikçiye olan bağımlılığı önlemek amacıyla yapılmaktadır. Ek olarak, Çin ekonomisinin enerji yoğunluğunun azalması da dikkate alınmalıdır.

Finans 26-11-23 00:06

Çin durmuyor! Şimdi de internet test uydusu fırlattılar

Çin, internet uydu ağlarında kullanılacak teknolojilerin uygulamasını test etmek üzere uzaya uydu gönderdi.

Haber 24-11-23 18:03

Dünya Sağlık Örgütü'nün gözü Çin'de! Hastaneler gizemli solunum salgınıyla dolup taştı... Vakaların sayısı her geçen gün artıyor

Dünya Sağlık Örgütü'nün gözü, yerel medyada çocuklarla dolu hastanelerin görüntülerinin paylaşılmasının ardından Çin'e çevrildi. DSÖ (WHO) Çin'den, solunum yolu hastalıkları salgını ve teşhis edilemediği bildirilen zatürre hakkında ayrıntılı bilgi istedi. Ülkede özellikle çocukların salgından etkilendiği belirtilirken gizemli hastalığın grip benzeri semptomlar gösterdiği ifade edildi.

Trend 24-11-23 11:38

Yeni 'gizemli salgın' alarmı! Çin'deki iki kentte eğitime ara verildi, DSÖ'den maske uyarısı geldi... İşte yeni salgının belirtileri

Çin'de ortaya çıkan ve tüm dünyayı etkisi altına alınan koronavirüs salgını geride kalırken, yine Çin'den gelen haberler endişe yarattı. Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), son dönemde ülkede giderek artan "gizemli bir salgın hastalığın" ortaya çıktığını duyurdu. Pekin ve Liaoning bölgesindeki hastanelerde çok sayıda hasta çocuğun yatış yaptığı ve okulların eğitime ara verdiği belirtildi. DSÖ, Çin’de yaşayan insanların yeniden maske takması ve sosyal mesafe kuralına uyması gerektiğini duyurdu.

Haber 23-11-23 16:23

Ulaştığı hızla bu ne hız dedirten dünyanın en hızlı interneti tanıtıldı: Sadece bir saniyede 150 yüksek çözünürlüklü filme eşdeğer veri aktarabiliyor

İnternet hızlarının daha daha yükselmesi için dünya çapında çalışmalar sürerken, bir ülke bu konuda oldukça büyük bir adım attı! Bahsettiğimiz ülke: Çin... Çin, saniyede 1,2 terabit hızla çalışan dünyanın en hızlı internetini tanıttı, sektör tahminlerini aşarak dünyanın ilk yeni nesil internet hizmetini başlattı! Bu internet ağı, sadece bir saniyede 150 yüksek çözünürlüklü filme eşdeğer veri aktarabilecek kadar olağanüstü bir kapasiteye sahip.

Haber 15-11-23 14:47

Öğretmen teknolojisinin azizliğine uğradı! Sevgilisiyle olan özel konuşmaları bir anda projeksiyon perdesinde yayınlanınca zor anlar yaşadı

Çin'de görev yapan bir öğretmen sınıfta teknolojinin azizliğine uğrayınca ortaya ilginç görüntüler çıktı. Öğrencilerini sınav yaptığı sırada sınıfta bulunan bilgisayar üzerinden sevgilisiyle konuşan öğretmenin konuşması ifşa oldu. Bilgisayarın projeksiyona bağlı olduğunu fark etmeyen öğretmenin tüm özel konuşması projeksiyon perdesine yansıdı.

Trend 15-11-23 09:43

Görüntüler Amasya’dan! Koyun sürüsü durmadan döndü: Akıllara Çin’deki gizemli olayı getirdi

Amasya’da bir koyun sürüsü dakikalarca saat yönünde dönerek daire çizdi. Koyunlarla koçların buluştuğu o görüntüler, Çin'de bir koyun sürüsünün 12 gün boyunca durmadan daire çizerek yürümeleriyle izlenme rekoru kıran gizemli olayı akıllara getirdi.

Haber 12-11-23 10:04

Gelinin düğün sürprizi damadı şaşkına çevirdi! Damat nedimeleri görünce inanamadı... Hepsi eski sevgilisi çıktı

Çin'in Chongqing kentinde yaşayan bir çift, iki yıllık ilişkilerinin ardından evlenmeye karar verdi. Düğün alanına gitmek için gelini evinden almaya gelen damat gelinin sürpriziyle şaşırdı. Adı Liu olarak açıklanan gelin nedime olarak damadın eski kız arkadaşlarını seçti. Olay sosyal medyanın gündemine yerleşti.

Trend 10-11-23 15:14

Ülkeyi karıştıran düğün: Gelin erkek çıktı! Hamile gelin sadece üç gün sonra takıları da alıp ortadan kayboldu

Çin'in Henan eyaletinin Huaiyang bölgesinde gerçekleştirilen bir düğün normal bir şekilde tamamlandı. Ancak düğünden 3 gün sonra yanına törendeki takıları da alan gelin kayıplara karıştı. Dolandırıldığını anlayan damadın polise haber vermesiyle gelinin aslında kadın kılığına giren bir erkek olduğu ortaya çıktı.

Trend 09-11-23 14:20

Sevgilisinin kocasının eve gelmesiyle ne yapacağını bilemedi! Pencerenin dibine saklandı... Tüm gece öylece bekledi

İsmi açıklanmayan evli bir kadının sevgilisi, kocasının eve gelmesi üzerine yakalanmamak için ilginç bir yola başvurdu. Kocasının yatak odasına girmeden önce 7. kattaki dairenin penceresinden dışarı çıkan adam iki klima arasındaki dar bir çıkıntıya saklandı. Tüm gece burada çaresizce bekleyen adamı aldatılan eşin ertesi gün haber verdiği itfaiye ekipleri kurtardı.

Trend 09-11-23 11:32

Brent petrol fiyatlarında 21 Temmuz'dan sonra bir ilk! 80 doların altına düştü

Akaryakıt fiyatlarını yakından ilgilendiren brent petrol fiyatlarında 21 Temmuz'dan sonra bir ilk yaşandı. Petrolün varili uluslararası piyasalarda aylar sonra 80 doların altına düştü. Küresel ekonomik değerler ve İsrail-Filistin çatışmasının petrol üzerindeki baskısı hala devam ediyor.

Finans 08-11-23 20:00

Keyfi yerindeydi! Altı ay boyunca kimseye fark ettirmeden alışveriş merkezinde yaşadı... Yaşam alanını gören güvenlik görevlileri bile şaşırdı

Altı ay boyunca bir alışveriş merkezinin merdiven boşluğunda yaşayan isimsiz bir adam kendisine oluşturduğu yaşam alanıyla herkesi şaşkına çevirmeyi başardı. Kendisine ait bir çadırı bulunan adamın AVM yaşamında bir çalışma masası, bilgisayarı hatta yatağı bile vardı.

Trend 08-11-23 14:47

Filmleri aratmayacak bir aşk hikayesi! İntihara teşebbüs eden Çinli kadın hayatını kurtaran itfaiyeciyle evlendi... Sosyal medyada yorum yağmuruna tutuldu

Çin'de filmleri aratmayacak bir aşk hikayesi yaşandı. İsmi açıklanmayan bir kadın aylarca evinin balkonuna çıkarak intihara teşebbüs etmişti. Genç kadın hayatına son vermeyi düşündüğü anda kendisini kurtaran itfaiyeciyle evlendi. İkilinin aşk hikayesi sosyal medyanın gündemine yerleşti.

Trend 01-11-23 10:15

Çin'deki çevirimiçi haritalarda İsrail'in ismi ve bayrağı kaldırdı! Çin Dışişleri Bakanlığı duruma anında cevap verdi

İsrail ve Filistin arasında çatışmayı tüm dünya yakından takip etmeye devam ediyor. Gazze'de saldırılar sürerken Çin'de ilginç bir gelişme yaşandı. Çinli dijital harita uygulamalarından İsrail'in ismi ve bayrağı kaldırıldı. Platformlarda diğer ülkelerin ismiyle arama yapıldığında sonuç çıkarken İsrail'e ilişkin bir sonuca ulaşılamıyor.

Trend 31-10-23 11:58

Maymunun kaçırdığı üç yaşındaki çocuk uçurumun kenarında bulundu! Her şey birkaç saniye içinde oldu

Üç yaşında bir kız çocuğu, tehlikeli bir şekilde uçurumun kenarına bırakılmadan önce vahşi bir maymun tarafından kaçırıldı. Ailesinin yanından kaçırılan küçük çocuk uçurumun kenarında korkmuş halde bulundu. İsmi açıklanmayan üç yaşındaki çocuğun sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.

Trend 31-10-23 10:03

Dünya yeni bir krizin eşiğinden döndü! ABD duyurdu: '3 metreye kadar yaklaştı'

ABD ve Çin arasındaki gerilim giderek artıyor. Güney Çin Denizi'nde ABD'nin varlığını artırması sonrasında dün, Çin'e ait bir savaş uçağının, ABD bombardıman uçağına 3 metreye kadar yaklaştığı ve "kaza" tehlikesi oluşturduğu açıklandı.

Haber 27-10-23 09:28

Çin'de neler oluyor? Aynı vaka tekrarladı! Kayıp Savunma Bakanı Li Şangfu hakkında Pekin'den haber geldi

Uzun süredir nerelerde olduğu bilinmeyen Savunma Bakanının akıbeti belli oldu! Daha önce dışişleri bakanının kayıplara karışıp sonra gizlice görevden alındığı Çin'de bu kez de Li Şangfu sırra kadem bastı. Şangfu'yla ilgili Pekin'den haber geldi.

Haber 24-10-23 15:10

Skandal görüntüler! İşçinin malzeme deposuna idrarını yaptığı anlar sosyal medyada gündem yarattı... Yorum yağmuruna tutuldu

Çin'in en büyük bira ihracatçısı markalarından birinin fabrikasında kaydedilen ve sosyal medyada paylaşılan görüntüler tepkilere neden oldu. Bir işçinin fabrikadaki depoda bulunan bir fıçının içine tuvaletini yaptığı anlar güvenlik ihlali olarak yorumlandı. Şirket yaptığı açıklamada bira fabrikasındaki ham malt partisini mühürlediklerini dile getirdi.

Trend 24-10-23 08:34

Korkunç anlar! Bir anda dengesini kaybedip düşünce kabusu yaşadı... 5 metal çubuk gövdesine saplandı

Çin'in Changzhi kentindeki bir inşaat sahasında meydana gelen olayda bir işçi dengesini kaybetti. Metal çubukların olduğu bölüme düşen işçi korkunç bir şekilde yaralandı. İşçinin gövdesine metal çubuklar saplandı.

Trend 20-10-23 08:04

4 yaşındaki Çinli çocuk, 5 aylık kız kardeşini boğulmaktan kurtardı! Kahramanlık anları güvenlik kamerasına yansıdı

4 yaşındaki Çinli bir çocuk , beş aylık kız kardeşini olası boğulma tehlikesinden kurtararak büyük bir kahramanlık örneğine imza attı. Evin içinde bulunan kameraya yansıyan görüntülerde 4 yaşındaki çocuğun tek başına yatan kız kardeşinin yardımına koştuğu anlar yer aldı.

Trend 19-10-23 11:21

Dolandırıldığını söyledi cezasını kendisi vermek istedi! Sokak ortasında elektrik kablosuyla dakikalarca darp etti

Çin'de kaydedilen bir görüntü kısa sürede ülkenin gündemine yerleşti. Elinde bıçağı bulunan bir adam çevresindekileri uzaklaştırırken sokak ortasında dolandırıcı olduğunu iddia ettiği bir kadını elektrik kablosuyla dakikalarca darp etti. Polisin olaya müdahale etmesiyle genç kadın kurtarıldı.

Trend 17-10-23 07:48

Korkunç anlar! Vinç bisikletli kadının üzerine düştü... Olay yerinde hayatını kaybettiği açıklandı

Çin'in Ganzhou kentindeki bir inşaat sahasında kontrolünü kaybeden bir vinç yoldan geçen bisikletli kadının üzerine düştü. Olay araç içi kamerasına yansırken bisikletli kadının olay yerinde hayatını kaybettiği belirtildi.

Trend 13-10-23 08:26

90 km hızla yaklaşıyor... O ülkede alarm! Okullarda eğitime ara verildi, onlarca uçak seferi iptal

Çin'in Hong Kong Özel İdari Bölgesi'nin güneyine yaklaşan Koinu Tayfunu nedeniyle önlemler alınıyor. Bölgenin güneyine 90 km hızla yaklaşan tayfun sebebiyle "8. seviye" alarm verilirken, tüm okullarda eğitime ara verildi, en az 70 uçak seferi iptal edildi.

Haber 08-10-23 13:44

Sosyal medyada infial yaratan görüntüler! Et pazarında satılacağı iddia edildi... Kamyondan kafes kafes canlı köpek indirildi

Çin'de kaydedilen bir görüntü sosyal medyada adeta infiale neden oldu. Bir kamyonun kasasına yüklenen kafeslerin içindeki canlı köpeklerin görüntüsü tepki çekti. Köpeklerin et pazarında satılacağının iddia edilmesi sosyal medyanın gündemine yerleşti.

Trend 07-10-23 13:18

Şaşkına çeviren görüntüler! Alkolü fazla kaçıran çift barın ortasında cinsel ilişkiye girdi... Çevrelerindekilere aldırış etmedi

Çin'in Anhui eyaletindeki Hefei şehrindeki bir barda ismi açıklanmayan bir çift herkesin ortasında cinsel ilişkiye girdi. Alkolü fazla kaçıran çift çevrelerindekilere aldırış etmeden cinsel ilişkiye girerken o anlar sosyal medyadan ifşa edildi. Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde çiftin çevresine toplanan bazı kişilerin tezahürat ettiği görüldü.

Trend 03-10-23 11:15

Tüm dünya Japonya'nın nükleer atık suyu denize dökme kararı sonrası ayağa kalkmıştı! Denizde ilk testler yapıldı ve...

Japon hükümetinin 2011 yılındaki deprem sonrası Fukuşima nükleer enerji santralinde biriken atık suyu denize dökme kararı tüm dünyayı ayağa kaldırmıştı. Birçok devlet ve uluslararası kuruluşun dikkatle takip ettiği operasyon sonrasında deniz suyunda testler gerçekleştirildi. Testlerde tespit edilebilir seviyelerde radyoaktiviteyle karşılaşılmadığı belirtildi.

Haber 30-09-23 15:42

70 yaşında dilencilik yapan adamın tacizini böyle ifşa etti! Cep telefonuyla yoldan geçen kadınların bacaklarının fotoğrafını çekmeye çalıştı

Çin'in Guangdong eyaletinin Guangzhou şehrinde kaydedilen bir görüntü ülkede gündem yarattı. Sosyal medyada gündem yaratan görüntülerde 70 yaşında sokakta dilencilik yapan bir adamın yoldan geçen kadınların bacaklarını ve eteklerinin altını fotoğrafladığı anlar yer aldı. Görüntüler sosyal medyanın en çok konuşulan konuları arasındaki yerini aldı.

Trend 29-09-23 10:46

Sakarlığın böylesi! Antrenman yaptığı 68 kiloluk halteri tanımadığı bir kişinin ayağına düşürdü... Çığlık sesleri spor salonunu inletti

Bir spor salonunun güvenlik kamerasına yansıyan görüntüler kısa sürede sosyal medyada gündem yaratmayı başardı. Antrenman yapan bir adam 68 kg ağırlığındaki halteri dengesini kaybedince tanımadığı bir adamın ayağına düşürdü. Acı içinde kıvranarak yardım isteyen adamın halterin altında ezilen ayağının kırıldığı belirtildi.

Trend 27-09-23 09:02

Oyuncak yakalama makinesinin içine girdi! Küçük çocuk mahsur kalınca itfaiye ekipleri nefes kesen bir kurtarma operasyonuna imza attı

Çin'deki bir alışveriş merkezinde bulunan oyuncak yakalama makinesinden oyuncak almak için mücadele eden ismi açıklanmayan bir çocuk bir türlü başarı olamaması üzerine ilginç bir yönteme başvurdu. Pençe makinesinden oyuncak almak isteyen çocuk parasının bitmesi üzerine makinenin içine girdi. Ancak çocuğun makineye sıkışması ve bir türlü çıkmayı başaramaması üzerine olaya itfaiye ekipleri müdahale etti.

Trend 21-09-23 13:40

Rus lider Putin'den ABD hegemonyasına karşı Çin'e flaş çağrı!

Dünya Birleşmiş Milletler 78. Genel Kurulu'nda yürütülen tartışmalara kitlenmişken, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Çin'e ABD hegemonyasına karşı flaş bir çağrıda bulundu. Putin'den Çin'e, "tek kutuplu hegemonyaya direnme" çağrısı yapılırken, "stratejik işbirliğini derinleştirme" mesajı da verildi.

Haber 21-09-23 09:52

Sevgilisinin kocası evi basınca ne yapacağını şaşırdı! Üzerini bile giymeye fırsat bulamadan balkondan böyle kaçmaya çalıştı

Sosyal medyada gündem yaratan görüntülerde sevgilisinin kocasının evi basması üzerine hazırlıksız yakalanan bir adamın kaçmaya çalıştığı anlar komşunun cep telefonu kamerasına saniye saniye yansıdı. Söz konusu görüntüler sosyal medyada viral olmayı başardı.

Trend 19-09-23 09:39

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov: Rusya-Çin işbirliğinin önemine dikkat çekmek isterim

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile Çin Dışişleri Bakanı Wang Yi, Rusya’nın başkenti Moskova’da bir araya geldi. Lavrov, "Dünya meselelerinde adaletin sağlanması, çeşitli yönlerde gelişen süreçler ve çıkar dengelerinin sağlanması açısından Rusya-Çin işbirliğinin önemine dikkat çekmek isterim" ifadelerini kullandı.

Haber 18-09-23 21:10

Tayvan ve Çin arasında gerilim düşmüyor! 'Karşılık vermek üzere uçak, gemi ve füzeler görevlendirildi'

Asya'da tansiyon düşmüyor. Çin ve Tayvan arasındaki gerilimde Tayvan Savunma Bakanlığı, ülkenin çevresinde Çin Halk Kurtuluş Ordusu’na ait 103 savaş uçağının tespit edildiğini duyurdu. Yapılan açıklamada Çin'e ait unsurlara karşılık vermek üzere uçak, gemi ve füze sistemlerinin görevlendirildiği açıklandı.

Haber 18-09-23 13:48

Sosyal medyanın yeni çılgınlığı: Oksijen maskesi! Öğle tatillerinde kahve içmek yerine oksijen alıyorlar...

Çin'de yeni bir sosyal medya akımı oluşmaya başladı. Özellikle öğrenciler arasında popüler olan uygulamada gençler kahve içmek yerine oksijen maskesi kullanmaya başladı. Oksijen satın alan gençleri uzmanlar söz konusu uygulamanın akciğerlere zarar verebileceğini söyleyerek uyardı.

Trend 16-09-23 15:30

Çin'de skandal görüntüler! 9 yaşındaki öğrenci öğretmeni tarafından darp edildi... Metal cetvelle defalarca kafasına vurulunca hastanelik oldu

Çin'de bir ilkokulda öğretmeni tarafından darp edilen ismi açıklanmayan 9 yaşındaki kız öğrenci hastanelik oldu. Hastaneye kaldırılan öğrencinin durumunun kritik olduğu belirtilirken öğretmenin tutuklandığı ifade edildi. Olay dünya basınında geniş yankı uyandırdı.

Trend 16-09-23 10:58

Apple 2 günde 200 milyar dolar kayba uğramıştı! Çin'den açıklama: 'İddia doğru değil'

Çin'in hükümete bağlı kurum ve kuruluşlarda çalışanlara, Apple'ın iPhone model akıllı telefonları ve diğer yabancı markalara ait modelleri, iş için kullanmamaları ve iş yerine getirmemeleri talimatı verdiği iddia edilmişti. Çin konuyla ilgili yaptığı açıklamada iddiaların doğru olmadığını ifade etti. Apple söz konusu iddia nedeniyle 2 günde 200 milyar dolar kayba uğramıştı.

Haber 13-09-23 20:15

Estetik operasyon kabusu oldu! Güzelleşmek isterken gözünün ortasında kocaman bir delikle kaldı... “Gözyaşlarım dışarı çıkıyor”

Çin'in Hohhot kentinden ismi açıklanmayan bir kadın düşük göz kapağı şikayetiyle estetik operasyon yaptırdı. Ancak operasyon hiç beklemediği bir şekilde sonuçlandı. Şoke edici tıbbi kaza göz kapaklarının sağ gözünün ortasında büyük bir deliğin oluşmasına neden oldu.

Trend 08-09-23 10:41

İnsan popülasyonuyla ilgili çarpıcı araştırma! 120 bin yıllık kriz: İnsanlık neredeyse yok olmuş

Çin'de yapılan bir araştırma insan nüfusuyla çarpıcı bir gerçeği gözler önüne serdi. Geliştirilen yeni bir bilgisayar modeliyle yapılan araştırma, yaklaşık 930 bin yıl önce yaşanmaya başlayan 'ciddi popülasyon krizinin' küresel nüfusu neredeyse yok ettiğini ortaya koydu. 120 bin yıl süren kriz nedeniyle küresel insan nüfusunun yaklaşık 1280 üreyebilen bireye düştüğü ortaya çıktı.

Haber 06-09-23 19:02

iPhone çalmak için öyle bir şey yaptı ki... İzleyenler gözlerine inanamadı!

Çin medyası tarafından haberleştirilen ilginç bir olay, adeta sosyal medyanın gündemine oturdu. O habere göre ülkede bir kadın, 7,000 yuan (960 ABD doları) değerinde olan bir iPhone 14 Plus çalmak için öyle bir şey yaptı ki... Güvenlik kamerası görüntülerini izleyenler gözlerine inanamadı! Kadın tutuklanırken, yaşanan olay Çin anakarasındaki sosyal medyada viral oldu.

Trend 04-09-23 16:51

Çin’de Saola Tayfunu alarmı! Bir kadını metrelerce sürükledi... O anlar saniye saniye kaydedildi

Çin’de ülkenin güneydoğu sahillerini etkisi altına alan Saola Tayfunu nedeniyle kırmızı alarm ilan edildi. Rüzgar hızının saatte 209 kilometreye ulaştığı tufanda Çin halkı zor anlar yaşadı. Çinli bir kadının şiddetli rüzgarının etkisiyle yerde metrelerce sürüklendiği anlar gündem yarattı.

Trend 02-09-23 08:18

ABD'den Rusya-Çin ittifakı hakkında flaş açıklama! İkinci Dünya Savaşı'ndan bu yana en büyük tehdit dedi ve...

ABD Temsilciler Meclisi Üyesi McCaul, Rusya ile Çin arasındaki ittifak hakkında açıklamalarda bulundu. McCaul, bu ittifakı "İkinci Dünya Savaşı'ndan bu yana en büyük tehdit" olarak nitelendirdi.

Haber 01-09-23 17:48

Arızalanan asansör 4. kattan boşluğa düştü! Önce tavana fırlayıp sonra yere çakıldılar... O anlar saniye saniye kamerada

Çin’in Hunan eyaletininin Changsha bölgesindeki bir apartmanın asansörü aniden aşağıya inerken bozuldu. İçinde üç kişinin bulunduğu asansör 4. katta aniden durdu ve birkaç dakika sonra büyük bir hızla yere çakıldı. Korkunç kaza anları asansörün güvenlik kamerasına yansırken üç kişinin olayı hafif yaralı olarak atlattığı ifade edildi.

Trend 31-08-23 14:32

Japonya'nın nükleer santraldeki atık suyu okyanusa dökmesine Çin'den sert tepki! Şiddetle kınıyoruz

Japonya'nın 2011 yılında deprem sonrası meydana gelen tsunamide Fukushima nükleer santralinde biriken radyoaktif suyu okyanusa dökmesine Çin'den çok sert tepki geldi. Çin önce Japonya'dan tüm deniz ürünlerinin ithalatını durdurdu. Ardından ise "Fukushima sularının okyanusa bırakılmasına şiddetle karşı çıkıyoruz." açıklamasında bulundu.

Haber 24-08-23 14:15