Eser Haberleri

Depremin etkilediği Gaziantep'teki tarihi yapılar bilimin ışığında onarılacak

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'taki depremlerin etkilediği Gaziantep'te bulunan tarihi yapı ve mekanlardaki hasar kayıt altına alındı.

Yurthaber 10-03-23 14:02

Türkmen Gelini, Oy aman aman burası Adıyaman, Tavukları Pişirmişim... Ünlü bestekar enkazda eserlerini arıyor

Türkmen Gelini, Oy aman aman burası Adıyaman ve Tavukları Pişirmişim gibi popüler olan birçok türkünün söz yazarı ve bestekarı olan Adıyamanlı Aziz Çelik, Kahramanmaraş'ta meydana gelen deprem felaketinin ardından enkaz altında kalan eserlerinin tamamının yer alacağı kitabın taslağını ve bilgisayarını arıyor.

Haber 08-03-23 16:04

Eser eş anlamlısı nedir? Eser kelimesinin eş anlamlıları ile örnek cümleler

Eş anlamlı sözcükler, yazılışları ve okunuşları farklı olan ama aynı anlama gelen sözcükleri ifade etmek için kullanılır. Bir kelimeye farklı alternatiflerin olması ifadeleri farklı şekillerde kurmamızı sağlar. Anlamdaşı bulunan sözcüklerden birisi de eserdir. Pek çok kelimede olduğu gibi eser kelimesinin eş anlamlısı olan sözcük sayısı da birden fazladır. Anlamdaşlarından bazıları Türkçe kökenli olup bazıları da yabancı kökenlidir. Peki, eser eş anlamlısı nedir?

Egitim 07-10-22 17:40

Hatay'da evinde sikke, sütun ve heykel başı bulunan zanlı yakalandı

Hatay'da evinde sikke, sütun ve heykel başı bulunan zanlı yakalandı

Yurthaber 06-10-22 12:30

Eser

Eser Hakkındaki Haberler Mynet'te. Eser Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Hayat, Ölüm, Aşk ve Adalet sergisi yarın açılacak

"Hayat, Ölüm, Aşk ve Adalet" sergisi yarın açılacak

Yurthaber 14-09-22 17:08

Rodos'taki Osmanlı mirası eserler adadaki Türk medeniyetinin izlerini taşıyor

Kanuni Sultan Süleyman'ın 1522'deki fethinin ardından yaklaşık 400 yıl Osmanlı hakimiyetinde kalan Rodos Adası'na gelenleri, fethin simgesi olarak inşa edilen Süleymaniye ile halen ibadete açık tek cami Pargalı İbrahim Paşa camilerinin silueti karşılıyor - Adanın yerli Türklerinden 87 yaşındaki Şahap Kaşlıoğlu: - "Pargalı İbrahim Paşa Camisi'nin yapımına 1530'da başlanmış ve inşası 10 yıl kadar sürmüş. Caminin ibadete açıldığı 1540 yılında ise önüne çınar ağacı dikilmiş. Dikene Allah rahmet eylesin, ben de hala gölgesinde oturuyorum"

Yurthaber 14-09-22 11:30

Agnes Denes'in Yaşayan Piramiti Sakıp Sabancı Müzesi’nde sanatseverlerle buluşacak

Agnes Denes'in "Yaşayan Piramit"i Sakıp Sabancı Müzesi’nde sanatseverlerle buluşacak

Yurthaber 12-09-22 17:25

Anamorfoz Atatürk İzmir Enternasyonel Fuar'ında ziyaretçilerle buluştu

"Anamorfoz Atatürk" İzmir Enternasyonel Fuar'ında ziyaretçilerle buluştu

Yurthaber 04-09-22 14:40

Kralların ressamı Rahmi Pehlivanlı, yarım asrı aşan ömrüne binlerce eser sığdırdı

Özellikle kral, kraliçe ve devlet adamlarının portrelerini yapan Pehlivanlı, Şam'dan Bağdat'a, Berlin'den Londra'ya, Lahor'dan Lagos'a yurt dışında birçok şehirde açtığı sergilerle Türkiye'yi tanıttı - Kırıkkale Kültür ve Turizm Müdürü Onur Kızılkaya: - "En son çalıştığı portre Cumhurbaşkanı Turgut Özal'a aittir. Sanatçı, Türkiye'de 5, dünyada 60'ın üzerinde kişisel sergi açmıştır"

Yurthaber 23-08-22 13:25

Roma'nın ilk imparatoru Augustus'un şehrinde kazılar yeniden başladı

Uşak'taki Sebaste Antik Kenti'ndeki çalışmalar iki kilisenin bulunduğu alanda yoğunlaşacak - İl Kültür ve Turizm Müdürü Sabri Ceylan: - "Kazıyı tamamladığımızda burayı bir Efes şeklinde dönüştürmeyi, kiliseleri yeniden ayağa kaldırmayı planlıyoruz. Aynı zamanda bu alanı arkeopark yapmak gibi bir düşüncemiz var"

Yurthaber 11-08-22 11:10

Üniversite öğrencisi atıkları da kullanarak üç boyutlu minyatürler yapıyor

Eskişehir'de animasyon çizgi filmi yapan arkadaşına yardım ederken üç boyutlu modelleme sanatıyla tanışan üniversite öğrencisi Didem Kalaycı, tekstil, cam, plastik gibi atık malzemeleri de kullanarak yaptığı eserleri sergilemeye hazırlanıyor

Yurthaber 04-08-22 12:51

Adana'da höyükte bulunan 3 bin 800 yıllık mühür kentin ticari hayatına ışık tutuyor

Müze Müdürü Nalan Çopuroğlu Yastı: - "Tepebağ'da bu mührün bulunmasından, milattan önce 1800'lü yıllarda Anadolu ve Suriye arasında çok önemli ticari bir ağının bulunduğunu ve bu ticaret yolunda Adana'nın çok önemli bir istasyon olduğunu anlıyoruz"

Yurthaber 28-07-22 11:01