Haç Haberleri Ve Son Dakika Haç Haberleri

Haç Haberleri Ve Son Dakika Haç Haberleri

Arapça bir kelime olan hac, İslam dininde kutsal olan Kâbe ve Mekke şehri çevresindeki diğer kutsal mekanların ziyaret edilmesini kapsayan bir ibadettir.

Belirli dini gerekliliklerin olduğu hac ibadeti, İslam’ın şartlarından biridir. Hac günü, Hicri takvime göre 10 Zilhicce’dir.

Tavaf, say, vakfe, kurban kesme, şeytan taşlama gibi gerekliliklerin bulunduğu hac; Müslümanlar için oldukça önemli bir ibadettir. İslam dininden önceki dinlerde de hac ibadeti vardır.

Tek bir Tanrı olduğunu kabul eden dinlerde, o dine göre kutsal olan mekanların yılın belirli zamanlarında ziyaret edilmesine de hac denir.

Hinduizm ve Budizm dinlerinde de kendilerine özgü bir hac ibadeti bulunur. Her dinin kendi inancına uygun ritüelleri hac ibadeti sırasında gerçekleştirilir.

Hac Haberleri

Hac ibadeti için gitmişlerdi! İlk kafileden bu yana can kayıpları arttı

Bu yıl hac ibadeti için Türkiye'den ilk kafile 9 Mayıs'ta yola çıkmıştı. O tarihten bu yana Mekke'de yaşamını yitiren Türk vatandaşlarının sayısı açıklandı.

Haber

'Kaçak hacı' videoları, Diyanet'in o Türkleri Suudi Arabistan'a şikayet ettiği iddiası... Bazı şahıslar, belki şirketler oldu

Son günlerde Diyanet İşleri Başkanlığının Mekke'ye hac vizesi olmadan giden Türk vatandaşlarını Suudi Arabistan makamlarına şikayet ettiği iddiası gündeme geldi. İddialara yanıt veren Ali Erbaş "Vatandaşlarımızı hac vizesi almadan buralara, ticari veya seyahat vizesiyle getiren bazı yetkisiz şahıslar, belki şirketler oldu" dedi.

Haber

Sosyal medyada gündem oldu! Çarpıcı iddia: 'Diyanet ihbar etti, Hac'a giden Türk vatandaşları gözaltına alındı'

Özel tur şirketleriyle Hac'a giden bazı Türk vatandaşları, otelleri basılıp gözaltına alındı. İddiaya göre Suudi Arabistan polisi, gözaltıları Diyanet İşleri Başkanlığının "Bunların hac vizesi yok" şeklindeki ihbarı sonrası gerçekleştirdi. Görüntülerde yaşadıklarını anlatan bir kadın "Sayın Cumhurbaşkanım sizden yardım bekliyoruz" dedi.

Manşet

'Ucuza hac' pahalıya patladı: Sözde derviş sırra kadem bastı

Kurban Bayramı yaklaşırken dünyanın dört bir yanından Müslümanlar hac yoluna koyuldu. Türkiye'den de 36 kişi, kendini derviş olarak tanıtan Mahmut Öztürk'e güvenerek Bosna Hersek üzerinden hacca gitmeyi umuyordu. Öztürk'e hac yolculuğu için kişi başı 70 bin lira ödendi. Yolculuk günü geldi ancak Öztürk'ün sesi soluğu çıkmadı. Dolandırıldığını anlayan vatandaşlar soluğu savcılıkta aldı.

Haber

Hac

Haç Hakkındaki Haberler Mynet'te. Haç Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Hac kura sorgulama nasıl yapılır? Hac durum sorgulama ve e-Devlet hac sorgulama

Hacca gitmek, İslam’ın 5 şartından birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Hacca gitmek isteyen birçok kişi öncesinde hac başvurusu yapmakta ve hac kura çekilişine katılmaktadır. Bu kura çekilişi tamamlandıktan bir süre sonra ise sonuçlar belli olmaktadır. Peki, hac kura sorgulama nasıl yapılır, hac durum sorgulama ve e-Devlet hac sorgulama nedir?

Haber

'Aha dayıya sor' diyerek ünlenmişti! Yıllar sonra ortaya çıktı, Umre fotoğrafındaki değişimle dikkat çekti

Adana'da yıllar önce adliyeye sevk edilirken basın mensuplarının sorularına "Aha dayıya sor" diyerek yanıt veren Hüseyin T.'nin değişimi sosyal medyada gündem oldu. Sosyal medya hesabından videolar paylaşan genç, "4 kere hacca gittik geldik" dedi.

Trend

Diyanet duyurdu! Hac için kesin kayıtlar bugün sona eriyor

Diyanet, hac kayıtları ile ilgili sosyal medya hesabından duyuruda bulundu. Açıklamada, 2024 yılı hac kesin kayıt işlemlerinin bugün sona ereceği bildirildi.

Haber

Diyanet duyurdu! Hac ön kayıt işlemleri, 15 Ekim'e kadar uzatıldı

Diyanet İşleri Başkanlığı, 2024 yılı hac ön kayıt işlemlerinin 15 Ekim 2023'e kadar uzatıldığını duyurdu.

Haber

Hacca gitmek için yıllarca para biriktirdi! Karton kutuda sakladığı paralarının son halini görünce gözlerine inanamadı

Malezya’da yaşayan ismi açıklanmayan bir kadın hac ziyareti için yıllardır biriktirdiği parasının son halini görünce gözlerine inanamadı. Torun Khairul’un sosyal medyadan yaptığı paylaşımda büyükannesinin 2024 yılında Mekke’ye yapacağı hac ziyareti için biriktirdiği paraların böcekler tarafından parçalandığını gösterdi. Karton kutudaki paranın büyük bir kısmının değerini kaybettiği belirtildi.

Trend

Bursa'da 'Hac' dolandırıcıları 70 kişiyi kandırdı: Kabe'ye gideceklerini düşünenler şu an Kabe videolarıyla yetiniyor...

Bursa'da bir turizm şirketi sahibi 70 hacı adayından para toplayarak hacca götüreceğini iddia etti. 70 hacı adayını da mağdur eden turizm şirketi sahibi adam olay ortaya çıkınca adaylara senet verdi fakat onları da ödemedi. Hacca gideceklerini düşünenler şu an Kabe'nin online görüntülere bakarak iç geçiriyorlar...

Haber

Fransa'dan bisikletle hacca gitmek için yola çıkan Fas asıllı Fransız yazar Türkiye'de

Fransa'dan hac vazifesi için bisikletiyle Mekke'ye giden Fas asıllı Fransız Nabil Ennasri, hem Müslümanların geçmişteki geleneksel hac yolculuğunu yaşamak hem de küresel ısınmaya dikkati çekmek istiyor.

Yurthaber

Hac kura sonuçları açıklandı! İşte hak kazananların yapması gerekenler

Diyanet İşleri Başkanlığı, 2023 hac kura sonuçlarının açıklandığını bildirdi. Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi'nden yapılan açıklamada kura hakkı kazanan hacı adaylarının izleyeceği yol anlatıldı.

Haber

Hac kuraları ne zaman, saat kaçta açıklanacak? Diyanet'ten hac kura sonuçları hakkında açıklama

Hac kura sonuçları, hacca gitmek isteyen Müslümanların bir süredir gündemindeydi. Hac kurasına ilişkin gelişmeler, 6 Şubat'ta Kahramanmaraş'ta meydana gelen ve diğer illeri etkileyen deprem nedeniyle ertelenmişti. 8 Şubat itibarıyla Diyanet'ten, hac kura sonuçlarına ilişkin açıklama geldi. İşte detaylar...

Haber

Hac kuraları ertelendi mi? Hac kuraları ne zaman çekilecek? Başkan Erbaş'tan açıklama!

Hac ön kayıtları 5 Şubat'ta başlamış ve 31 Ocak'ta sona ermişti. Açıklanan takvime göre kura çekiminin 15 Şubat'ta gerçekleştirilmesi bekleniyordu. Ancak Kahramanmaraş'ta meydana gelen depremin ardından Hac kura tarihleri ertelendi. Peki Hac kuraları ertelendi mi? Hac kuraları ne zaman çekilecek? İşte detaylar...

Haber

Hac kuraları ne zaman çekilecek? 2023 Hac kuraları ertelendi mi? Diyanet'ten açıklama!

Hac kuraları takvimi, birçok Hacı adayının gündeminde yer alıyor. Hac kurasının 15 Şubat'ta gerçekleştirilmesi bekleniyordu. Ancak deprem nedeniyle, hac kuralarının ertelendiği duyuruldu. Şimdi ise gözler, güncel tarihlere çevrildi. Peki Hac kuraları ne zaman çekilecek? İşte detaylar...

Haber

HAC KURALARI 2023: Hac kurası ne zaman çekilecek? Diyanet ile hac kura takvimi!

Hac ön kayıtları 5 Ocak'ta başlamıştı. Gelen yoğun talep üzerine hac kayıt tarihleri 31 Ocak'a kadar uzatıldı ve son buldu. 2023 yılında kutsal topraklara giderek hacı olmak isteyen vatandaşlar hac kuralarının çekileceği tarihlere ilişkin son dakika gelişmelerini yakından takip ediyorlar. 65 yaş üstü dahil 83 bin 430 kişinin hacca gideceği açıklanırken gözler hac kura tarihine çevrildi. Peki, hac kurası ne zaman çekilecek? İşte Diyanet ile hac kura takvimi...

Haber

Hac kuraları ne zaman çekilecek? Hac fiyatları ne kadar? Başvurular için son gün!

'Hac kuraları ne zaman çekilecek?' sorusunun yanıtı, hacca gitmeyi planlayan kişiler tarafından araştırılmaya başlandı. Hac kuraları başvuruları bugün sona eriyor. Bu sene Türkiye'den 83 bin 430 kişi hacca gidecek. Peki Hac fiyatları ne kadar? İşte merak edilenler...

Haber

HAC KURA ÇEKİLİŞİ NE ZAMAN? Dikkat ön kayıt başvuruları yarın sona eriyor! İşte 2023 hac kura takvimi...

Hac kura çekilişinin ne zaman yapılacağı merak konusu olurken ön kayıt başvuru sürecinin 31 Ocak'ta sona erecek olması nedeniyle birçok kişi internette yaptığı araştırmalara hız verdi. Başvurular e- Devlet üzerinden gerçekleştiriliyor. Konuya ilişkin yapılan açıklamada 65 yaş üstü dahil 83 bin 430 kişinin bu sene hacca gidebileceği belirtilmişti. Peki, Hac kura çekilişi ne zaman? İşte 2023 hac kura takvimi...

Haber

Hac ön kayıt ve kayıt güncelleme işlemleri uzatıldı

Diyanet İşleri Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, Hac ön kayıt ve kayıt güncelleme işlemlerinin 31 Ocak'a kadar uzatıldığı bildirildi. Açıklamada, vatandaşların işlemlerini e-Devlet üzerinden yapabileceği belirtildi.

Haber

2023 HAC KURALARI ne zaman, kayıt ücretleri ne kadar? İşte 2023 Hac başvuru detayları

2023 Hac başvuruları yoğun ilgi görmeye devam ediyor. Hac vazifesini yerine getirmek isteyen vatandaşlar internette 2023 hac kuraları ekranını sorguluyor. Hac için ön kayıt yaptırmak isteyen hacı adayları e-Devlet üzerinden kayıtlarını tamamlayabiliyorlar. Peki 2023 hac kuraları ne zaman, kayıt ücreti ne kadar?

Haber

2023 Hac kuraları ne zaman çekiliyor? Hac ön kayıt başvuru ne zaman bitecek?

2023 Hac kayıt yenileme süreci devam ediyor. Hac kayıtları ve kontenjanları belli oldu. Geçmiş senelerde kuraya katılıp kesin kayıt hakkı elde edemeyen hacı adayların da kayıt yenileme yapması gerekiyor. Bu yıl, 65 yaş üstü dahil 83 bin 430 kişi hacca gidebilecek. Peki 2023 Hac kuraları ne zaman çekiliyor? Hac ön kayıt başvuru ne zaman bitecek? İşte detaylar...

Haber

Hac ön kayıt ücreti ne kadar, kaç TL? 2023 Hac başvuru ücretleri hangi bankalardan yatırılacak?

Hac ön kayıt 2023 ücretleri Diyanet İşleri Başkanlığı'nın açıklamasıyla belli oldu. 2023 yılında kutsal topraklara giderek dini görevini yerine getirmek isteyen vatandaşlar hac ön başvuru işlemlerini e-Devlet üzerinden gerçekleştiriyorlar. Başvurularını tamamlayanlar ön kayıt ücretini belirlenen bankalar aracılığyıla yatıracaklar. Peki, Hac ön kayıt ücreti ne kadar, kaç TL? 2023 Hac başvuru ücretleri hangi bankalardan yatırılacak?

Finans

Hac başvurusu nasıl yapılır? Kuralar ne zaman çekilecek? 2023 Diyanet Hac kurası tarihleri sorgulama!

Hac kurası başvuruları araştırması hız kazandı. Hac kontenjanları belli oldu. Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, bu yıl 65 yaş üstü dahil 83 bin 430 kişinin bu sene hacca gidebileceğini duyurdu. Başvuruların nereden ve nasıl yapılacağı araştırılıyor. Peki Hac başvurusu nasıl yapılır? Kuralar ne zaman çekilecek? 2023 Diyanet Hac kurası tarihleri sorgulama yöntemi!

Haber

Son dakika: 2023 hac kontenjanları belli oldu! Diyanet İşleri Başkanı Erbaş duyurdu: 65 yaş üstü dahil...

Son dakika haberi: 2023 yılı hac kontenjanları belli oldu. Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, 2023'te hac ziyaretine gidecek aday sayısını sosyal medya hesabından "Salgın öncesi duruma dönüldü" diyerek duyurdu.

Haber

Hac kurası ne zaman çekilecek? 2023 Hac kurası takvimi belli oldu mu?

2023 Hac kuraları, 2022'nin sonlarına gelinmesiyle Müslümanlar tarafından sorgulanmaya başlandı. Hacca giderek ibadetlerini gerçekleştirmek isteyenler, 'Hac kurası ne zaman?' sorusunun yanıtını arıyor. Peki Hac kurası ne zaman çekilecek? 2023 Hac kurası takvimi belli oldu mu? İşte detaylar...

Haber

Suudi Arabistan’da Umre ziyaretini Kraliçe’ye adayan bir kişi tutuklandı! Sosyal medyadan tepki yağdı

İsmi açıklanmayan bir Yemen vatandaşı Umre ziyaretini İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth’in ruhuna adadığını söylediği bir sosyal medya paylaşımının sonrasında tepkilerin odağına yerleşti. Umre ziyareti sırasında hem Arapça hem de İngilizce pankart açan adam Suudi Arabistan’ın yasalarını ihlal ettiği gerekçesiyle tutuklandı.

Trend

Isparta'ya dönen hacı kafilesi sevinç gözyaşlarıyla karşılandı

Isparta'ya dönen hacı kafilesi sevinç gözyaşlarıyla karşılandı

Yurthaber

Yurda dönen hacılar, Esenboğa Havalimanı'nda yakınlarınca karşılandı

Hac ibadetini yerine getirdikten sonra Ankara'ya dönmeye başlayan hacıların karşılanması sırasında duygusal anlar yaşandı

Yurthaber

AK Parti'li Özhaseki'den Mustafa Ceceli açıklaması:

"Ben orada şunu söylemeye çalıştım. Türkiye'deki seçimler sadece Recep Tayyip Erdoğan seçimi değil, dünyanın dört bir tarafındaki insanların seçimleridir. Ona dua edenlerin seçimidir"

Yurthaber

Zilhicce ayı ne zaman 2022? Zilhicce ayı orucu kaç gün, nasıl tutulur? Diyanet açıkladı!

Zilhicce ayı ne zaman 2022? Kurban Bayramı için geri sayım devam ederken Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından konuya ilişkin açıklama yapıldı. Müslümanlar için önemli olan bu ay için az bir süre kaldı. Vatandaşlar internette konuya ilişkin yaptıkları araştırmaları sürdürüyor. Peki Zilhicce ayı orucu kaç gün, Zilhicce orucu nasıl tutulur? İşte detaylar...

Haber

Kudüs bağlantılı hacca gidecek kafile 2 yıl aradan sonra yola çıktı

Turda yer alan hacılar, İstanbul Havalimanı'ndan dualarla uğurlandı - İkram Turizm Genel Müdürü İbrahim Çetin: - "Bu uygulamayı umrede de yapıyoruz. Her umrede 3 mescitte 3 cuma kılma şeklinde umre ziyaretlerimiz de var. Rabbim bu yolculuğumuzu mübarek eylesin"

Yurthaber

Batman'da ilk hac kafilesi kutsal topraklara dualarla uğurlandı

Batman'da ilk hac kafilesi kutsal topraklara dualarla uğurlandı

Yurthaber

Isparta'dan ilk hac kafilesi dualarla uğurlandı

Isparta'dan ilk hac kafilesi dualarla uğurlandı

Yurthaber

İki yıl sonra ilk hacı kafilesi yolda! İstanbul Havalimanı'ndan böyle uğurlandılar…

Koronavirüs salgını nedeniyle kutsal topraklara 2 yıldır yapılamayan ziyaretler bu yıl yeniden başladı. Diyanet İşleri Başkanlığı'nın organizasyonuyla kutsal topraklara gidecek hacı adayları, İstanbul Havalimanı'ndan dualar ve gözyaşlarıyla uğurlandı.

Haber

Pandemi sonrası Türkiye'den ilk hac yolcuları uğurlandı! Uçağa binmeden uçuyoruz

Koronavirüs pandemisinin patlak vermesiyle Suudi Arabistan, hac ibadetine yabancı ülkelerden kısıtlama getirmiş, ülke içinden ise yalnızca kısıtlı sayıda ziyaretçinin kabul edileceğini bildirmişti. Salgının zayıflamasının ardından kısıtlamalar kalkınca Türkiye'den iki yıl sonra ilk kafile İstanbul'dan hacca uğurlandı.

Haber

Hac suresi okunuşu: Hac suresi Arapça yazılışı ve Türkçe anlamı ile meali, tefsiri, faziletleri

Hac suresi okunuşu ve anlamı sıkça araştırılır. Hac Suresi mushaftaki sıralamada yirmi ikinci, iniş sırasına göre yüz üçüncü suredir. Ayetlerinin çoğu Mekke’de, bir kısmı ise Medine döneminde inmiştir. 78 ayet olan Hac suresi Arapça yazılışı ve Türkçe anlamı, meali sıkça araştırılır. Hac ibadetinden bahseden surede ayrıca kıyamet günü dehşetinden, yaşanacak sahnelerden, cihattan ve helak edilmiş eski toplumlardan bahsedilir. Araştırma yapanlar Hac suresi tefsiri hakkında detaylı bilgi edinir.

Haber

Hac ve umre işlemlerinde yeni düzenleme! Ali Erbaş duyurdu: e-Devlet'e taşındı

Hac ve umre işlemleriyle ilgili yeni bir düzenlemeye gidildi. Gelişmeyi paylaşan Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, yeni sistemin ayrıntılarını da paylaştı. Buna göre, hac ve umre için organizasyon tercihi ve kesin kayıt işlemleri artık e-Devlet üzerinden yapılabilecek.

Haber

UMRE FİYATLARI NE KADAR 2022? Umre başvurusu nasıl yapılır? Diyanet açıkladı!

Umre fiyatları ne kadar 2022? sorusunun yanıtı Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yapılan yazılı açıklama ile yanıt buldu. Konuya ilişkin fiyat ve tarih bilgisi paylaşıldı. Vatandaşlar, Umre fiyatları ne kadar 2022? Umre başvurusu nasıl yapılır? soru ve konu başlıklarını internette araştırmaya başladı. İşte Diyanet'in açıklaması ve merak edilenler...

Haber

Diyanet 2022 umre fiyatları ne kadar? Umre fiyatları açıklandı mı? Turlar ne zaman başlayacak? Ali Erbaş açıkladı!

Diyanet 2022 umre fiyatları ne kadar? sorusunun yanıtı merak konusu oldu. Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, bir süre önce sosyal medya hesabından konuya ilişkin açıklamada bulunmuştu. Koronavirüs salgını sebebiyle 2020 ve 2021'de yalnızca Suudi Arabistanlıların bir kısmı bu vazifelerini yerine getirebiliyorlardı. Diyanet 2022 umre fiyatları ne kadar? Umre fiyatları açıklandı mı? Turlar ne zaman başlayacak? Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın açıklaması ve detaylar haberimizde...

Haber

2022 hac kurası ne zaman? Hac kura başvurusu başladı mı? Hac kura ve başvuru tarihleri!

Hac kurası ne zaman yapılacak? 2022 hac kura başvurusu bu yıl en çok araştırılan konuların başında geliyor. Hac kura başvuru ekranı arama motorlarında sorgulanıyor. Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş yaptığı hac kurası açıklamasında, 2022 yılı haccına Türkiye’den 37 bin 770 kişinin gideceğini açıklamıştı. Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan yeni bir yazılı açıklama yapıldı. Hacca gidecek kişiler yapılacak kura çekiminin ardından belli olacak. Peki; 2022 hac kurası ne zaman?

Haber

65 yaş üstü hacca gidebilecek mi? 65 yaş üstü hac hakkı ertelenecek mi? Diyanet açıkladı!

65 yaş üstü hacca gidebilecek mi? sorusunun yanıtı Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yapılan açıklamanın ardından vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. Bakanlıklararası Hac ve Umre Kurulu'nun bu sene için hac ve umre ibadetine ilişkin aldığı kararlar Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından duyuruldu. Peki 65 yaş üstü hacca gidebilecek mi? 65 yaş üstü hac hakkı ertelenecek mi? İşte Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yapılan açıklama...

Haber

Hac kura tarihi belli oldu mu? 2022 Hac fiyatı ne kadar? Diyanet açıkladı!

Hac kura tarihi belli oldu mu? sorusunun yanıtı Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yapılan son dakika açıklamasının ardından vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. Konuya ilişkin akıllarda oluşan soru işaretleri Diyanet'in yazılı açıklamasıyla giderildi. Peki Hac kura tarihi belli oldu mu? 2022 Hac fiyatı ne kadar? 2022 yılı için yeni bir kura çekilecek mi? İşte detaylar...

Haber

Umre ve Hac tarihleri ne zaman? 2022 umre fiyatı ne kadar? Diyanet Açıkladı!

Umre ve hac tarihleri ne zaman? sorusunun yanıtı Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yapılan son dakika açıklamasının ardından vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. Konuya ilişkin akıllarda oluşan soru işaretleri Diyanet'in yazılı açıklamasıyla giderildi. Umre ve Hac tarihleri ne zaman? 2022 umre fiyatı ne kadar? İşte detaylar...

Haber

Diyanet İşleri Başkanlığı açıkladı! Hac ve Umre tarihleri belli oldu

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş başkanlığında toplanan Bakanlıklararası Hac ve Umre Kurulu, 2022 yılı hac ve umre ibadetiyle ilgili aldığı kararları açıkladı. Toplantıda, hac seyahatlerinin 7 Haziran 2022 tarihinden itibaren, şevval ayı umre turlarının ise 2 Mayıs 2022 tarihinden itibaren başlaması hususları kararlaştırıldı.

Haber

Son Dakika: 2022'de hacca kaç kişi gidecek? Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan hac kuralarıyla ilgili açıklama

Son dakika haberi: 2022 hac kuralarıyla ilgili Diyanet'ten yeni bir açıklama geldi. Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, 2022'de hacca kaç kişi sayısını duyurdu.

Haber

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan hac açıklaması! Kurada çıkan 84 bin kişiden...

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, bu sene hacca gidecek kişi sayısına ilişkin açıklama yaptı. Erbaş, "2020'de 84 bin vatandaşımızın kurasını çektik. 84 binden ilk 30 bini ya da 40 bini hacca gönderme imkanı bulmuş olacağız." dedi. Öte yandan Erbaş, "Yalnız şöyle bir şey var, 65 yaşını geçmiş olanlar bu yıl hacca gidemeyecekler. Böyle bir üzüntülü karar var maalesef." ifadelerini kullandı.

Haber

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan hac açıklaması:

"(Hac kontenjanı) 2020'de 84 bin vatandaşımızın kurasını çektik. 84 binden ilk 30 bini ya da 40 bini hacca gönderme imkanı bulmuş olacağız. Net rakamı Suudi Arabistan açıklayacak" - "Diyelim ki ilk 30 bini alırız, eğer o ilk 30 bin içerisinden gitmeyecekler olursa, geriden gelenleri onların yerine katarız. İkinci bir kura olmayacak"

Yurthaber

2022 yılında hac olacak mı? Hac başvuruları başladı mı, ne kadar? Diyanet açıkladı!

2022 yılında hac olacak mı? sorusunun yanıtı Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yapılan yazılı açıklama ile yanıt buldu. Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle 2020 ve 2021'de yalnızca Suudi Arabistanlıların bir kısmına hac vazifesini yerine getirme izni verilmişti. Çıkan haberlerin ardından 2022 yılında hac olacak mı? Hac başvuruları başladı mı, ne kadar? soru ve konu başlıkları vatandaşlar tarafından araştırılmaya başlandı. İşte Diyanet'in açıklaması...

Haber

Suudi Arabistan Bu Yıl 1 Milyon Hacı Adayına İzin Verecek

Suudi Arabistan, bugün yaptığı açıklamada Temmuz ayındaki hac ibadeti için 1 milyon kişiye izin vereceğini duyurdu

Haber