Kitap Haberleri

Türkan Şoray ve Ahmet Mekin, Bandırma Kitap Günleri etkinliğine konuk oldu

Türkan Şoray ve Ahmet Mekin, "Bandırma Kitap Günleri" etkinliğine konuk oldu

Yurthaber 24-09-22 19:28

Konser girişinden elde edilen kitaplar köy okulundaki öğrencilerin yüzünü güldürüyor

Düzce'de Gençlik Spor İl Müdürlüğünce kitapsız köy okulu kalmaması için düzenlenen proje kapsamında gerçekleştirilen konserde bağışlanan yaklaşık 1000 kitap öğrencilere ulaştırılıyor - Gençlik Merkezi Müdürü Samet İnce: - "Amacımız, halkımıza konser vermek, gençlerimizin yeteneklerini sergilemesi ve buradan elde ettiğimiz kitapları da genç beyinlerle buluşturarak onların düşünce dünyalarına katkıda bulunmaktı"

Yurthaber 24-09-22 12:18

Erzurum'da doktorlar acil vakaların karekodla anlatıldığı kitap yazdı

Kitabın, acil hekimlerinin yanı sıra öğretim üyeleri ile tıp fakültesi öğrencilerine acil serviste görülen vakalarda yol gösterici olması amaçlanıyor

Yurthaber 15-09-22 11:06

Masumiyet Müzesine 6 yeni eser eklendi

Yazar Orhan Pamuk: - "Umberto Eco'dan Nobel Ödülü almış Mo Yan'a kadar pek çok kişi geldi. Dünyanın en ünlü sanatçılarından Jeff Koons gelecek. Entelektüel dünyadan müzemize büyük ilgi var" - "Belki de gençliğimde, 22 yaşıma kadar ressam olmak istediğim için, yazdığım bir romana tekabül eden, onu resimleyen, illüstre eden değil tekabül eden, onunla ilişkiye geçen bir şey yapma işini (romana) koymayı seviyorum. Şimdi bir roman yazıyorum, adı Kağıt Oynayanlar"

Yurthaber 10-09-22 10:34

Kocaeli'de tarihi eser olduğu değerlendirilen kitap ve şecere ele geçirildi

Kocaeli'de tarihi eser olduğu değerlendirilen kitap ve şecere ele geçirildi

Yurthaber 01-09-22 13:04

Kurtuluşunun 100. Yılında Uşak kitabı tanıtıldı

"Kurtuluşunun 100. Yılında Uşak" kitabı tanıtıldı

Yurthaber 28-08-22 00:53

Kocaeli'de tarihi eser olduğu değerlendirilen deri kemer ve kitap ele geçirildi

Kocaeli'de tarihi eser olduğu değerlendirilen deri kemer ve kitap ele geçirildi

Yurthaber 22-08-22 17:27

Gurbetçi hayırsever, eşeğinin heybesindeki kitaplarla kırsal mahalle çocuklarını sevindirdi

Gurbetçi hayırsever, eşeğinin heybesindeki kitaplarla kırsal mahalle çocuklarını sevindirdi

Yurthaber 18-08-22 14:39

Amazon'da bu ayın en çok satılan kişisel gelişim kitapları

Boş zamanları değerlendirmenin en faydalı yollarından biri, hiç kuşkusuz kitap okumak. Her yaştan insanın sahip olabileceği bu hobi, okunulan kitabın türüne göre de bambaşka faydalar sağlar. Kişisel gelişim kitapları hem okuma hobiniz için harika seçenekler arasında yer alır hem yaşadığınız problemlerin çözümüne yardımcı olur. Son zamanlarda fazlasıyla popüler olan ve Amazon'un çok satanlar listesine giren kişisel gelişim kitaplarına göz atmaya ne dersiniz?

Haber 17-08-22 15:25

Milli Eğitim Bakanı Özer, tüm ders kitaplarının illere gönderildiğini açıkladı:

"Bu sene 2022-2023 eğitim öğretim yılında sadece ders kitaplarını ücretsiz olarak dağıtmıyoruz. Aynı zamanda tüm yardımcı kaynakları da ücretsiz olarak dağıtacağız. Bugün itibarıyla tüm yardımcı kaynakların basımı da sonlandı. Ve tüm illerimize yolcu edilmeye, gönderilmeye başlandı" - "İnşallah nasıl yardımcı kaynak konusunu ülkenin eğitim gündeminden velileri ekstra yük yükleyen uygulamayı gündemden düşürdüysek, işte bu bağış konusunu ortadan kaldıracağız"

Yurthaber 09-08-22 13:05

Tek odalı evinde yalnızlığını kitaplarla gideriyor

Kastamonu'da 20 yıldır tek odalı evinde yalnız yaşayan 73 yaşındaki Yusuf Tatlı, İl Halk Kütüphanesinden bir yılda aldığı 122 kitabı okuyarak ödüle layık görüldü - Tatlı: - "Okumayı çok sevdiğim için bu yalnızlıkta kitaplar arkadaşım oldu. Kitap her derde devadır. Ekmeğe, suya nasıl ihtiyaç varsa kitaba da ihtiyaç var"

Yurthaber 07-08-22 12:01

Zamanını kitap okuyarak geçirmek isteyenler için Amazon'un her kategoride en çok satan kitapları

Kitap okuma alışkanlığı kendinizi farklı tür kitapları okumaya açtığınızda ve zamanla kazanılır. Kitap seçerken zevklerinize hitap eden içerikleri bulmak her zaman kolay olmayabilir. Böyle zamanlarda kendinizi çok satanlar raflarının veya listelerinin arasında bulabilirsiniz. Felsefeden psikolojiye, mitolojinin yeniden yazılıp kurgulanmasına ve birçok klasiğe çok satanlar listelerini keşfederek ulaşabilirsiniz. Sizler için derlenen Amazon'da en çok satan yedi kitabı inceleyebilirsiniz.

Haber 05-08-22 13:49

Fabrika işçisinin çocukları kitapla buluşturma aşkı büyüyerek devam ediyor

Kitap ve Çocuk Derneğini kurarak başkanlığını da yürüten Ahmet Yerlikaya, 7 yılda 127 binden fazla kitabı çocuklarla buluşturdu ve bir mobilya firmasının da desteğiyle 70'i aşkın kitaplık kurdu

Yurthaber 21-07-22 11:55

Bu yazı kitap okuyarak kendini geliştirmeye adamak isteyenler için Amazon'un en çok satan kişisel gelişim kitapları

İnsanlar, yüzyıllardır farklı yöntemlerle huzur bulmanın sırrını arıyor. Kişisel gelişim tavsiyeleri ise huzura ulaşma yolunda önemli bir yer tutuyor. Farkındalık yaratacak ve doğru bilgilerle hayatınıza yön verecek bir baş ucu kitabı arıyorsanız kişisel gelişim kitaplarına başvurabilirsiniz. Aramakla uğraşmayın diye Amazon'un en çok satan kişisel gelişim kitaplarını sizler için derledik. Gelin, detaylıca inceleyelim.

Haber 18-07-22 15:44

Yanında kitaplarını taşımaya zorlananlar için kullanışlı ve pratik e-okuyucu modelleri

E-okuyucular, e-mürekkep teknolojisi ve Android alt yapısı ile kitap okumayı sevenlerin ilgisini çekiyor. Üstelik bu cihazlar, diğer mobil cihazlar gibi mavi ışık yaymayan ekranı ve ışığı göze doğru değil ekrana doğru vermesi sayesinde gözleri yormuyor. Aynı zamanda geniş hafızasında binlerce kitap saklama ve istediğiniz anda okuma imkânı sunuyor. Daha birçok avantajı bulunan bir e-okuyucu almayı planlıyorsanız sizin için seçtiğimiz pratik e-okuyucu seçeneklerinden birine şans verebilirsiniz.

Haber 06-07-22 14:45

Antalya'nın Denizcilik ve Deniz Ticareti Tarihi kitabı tanıtıldı

"Antalya'nın Denizcilik ve Deniz Ticareti Tarihi" kitabı tanıtıldı

Yurthaber 30-06-22 21:46

Milli Eğitim Bakanı Özer, İhsan Fazlıoğlu Kütüphanesi'nin açılışına katıldı:

"(Kütüphanesiz Okul Kalmasın kampanyası) Bu projeye başladığımız zaman tüm kütüphanelerimizde 28 milyon kitap vardı. Şu anda 70 milyon kitap var" - "Ülkemizdeki tüm okullarımızda, kütüphanesi olmayan hiçbir okul yok. Bu çok önemli"

Yurthaber 24-06-22 13:20

Beşiktaş'taki ortaokulla liselere Diyanet Yayınlarının kitap setleri dağıtıldı

Beşiktaş'taki ortaokulla liselere Diyanet Yayınlarının kitap setleri dağıtıldı

Yurthaber 23-06-22 17:02

Türkiye'deki kütüphanelerde kitap sayısı 70 milyona ulaştı

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer: - "Kütüphanesiz Okul Kalmasın' kampanyasıyla 2 ay gibi kısa sürede Türkiye'de 16 bin 361 kütüphane açtık"

Yurthaber 21-06-22 17:03

Ressam Devrim Erbil, Bodrum'da kitabının tanıtımına katıldı

Ressam Devrim Erbil, Bodrum'da kitabının tanıtımına katıldı

Yurthaber 19-06-22 11:55

Bursa'da 20 bin öğrenci 100 Türk büyüğünün hayatını kitap okuyarak öğrendi

Bursa'da 20 bin öğrenci 100 Türk büyüğünün hayatını kitap okuyarak öğrendi

Yurthaber 17-06-22 15:41

Kastamonu'da Kıbrıs gazilerinin anıları kitaplaştırıldı

Kastamonu Valisi Avni Çakır: - "Gazilerimiz yaşadıkları, hissettikleri ve gördüklerini tamamen doğal, hiçbir müdahale olmadan kaleme aldı. Tarihe, çocuklarına, torunlarına yazılı bir miras bırakmak adına hoş bir çalışma oldu"

Yurthaber 14-06-22 13:45

Sivas'ta öğrenciler çöp varillerinden gezici kütüphane oluşturdu

Sivas'ta öğrenciler çöp varillerinden "gezici kütüphane" oluşturdu

Yurthaber 10-06-22 11:37

Kocaeli'de öğrencilerin salgın döneminde tuttukları günlükleri kitap oldu

Kocaeli'de öğrencilerin salgın döneminde tuttukları günlükleri kitap oldu

Yurthaber 24-05-22 17:00

Kitap tutkunlarına kitap okumaya yardımcı ürün önerileri

İnsana yepyeni ufuklar açan, onu geliştiren ve insanın bakış açısını geliştiren en güzel hobilerden biri hiç kuşkusuz kitap okumak. Siz de her boş anınızı kitapla değerlendirmeyi sevenlerdenseniz doğru yerdesiniz! Kitap okuma keyfini katlayacak birbirinden kullanışlı ürünlerle karşınızdayız. Bu ürünler neler mi? Merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam etmelisiniz!

Haber 23-05-22 09:48

Bartın'da üniversite öğrencileri köy okuluna kütüphane kazandırdı

Bartın'da üniversite öğrencileri köy okuluna kütüphane kazandırdı

Yurthaber 22-05-22 13:44

Evinizin her köşesinde kullanabileceğiniz en iyi kitaplık modelleri

Okumayı seven herkesin hayali, tüm kitaplarını sergileyebilecekleri harika bir kütüphane oluşturmak. Tabii küçük evlerde bu hayali gerçekleştirmek zor olabilir ancak dekoratif ve kullanışlı kitaplıklarla hem entelektüel atmosfer yaratmak hem kitapları depolamak mümkün. Peki, birçok modelde ve boyutta satışa sunulan en iyi kitaplık modellerini incelemeye ne dersiniz? Cevabınız "Evet" ise yazımızı okumaya davetlisiniz!

Haber 20-05-22 12:06

Normal kitap yerine dijitalden okumayı tercih edenler için e-okuyucu önerileri

Okumaya meraklı kitap kurtları buraya! Kitap okuma zevkini ikiye katlamak için hâlâ bekliyor musunuz? Kitap okumayı ne kadar sevseniz de gittiğiniz her yere yanınızda götüremiyor olabilirsiniz. Ayrıca evinizdeki kitapları, tabletlerin ufak boyutu sayesinde dolabınızın üstüne tıkış tıkış yığmaya son vermek istiyor olabilirsiniz. İstediğiniz kitapları tek bir alanda toplayabileceğiniz en kaliteli e-okuyucu önerilerini hazırladık ve en kullanışlı modelleri bir araya getirdik.

Haber 18-05-22 11:19

Aydın Gastronomi Kitabı tanıtıldı

Aydın Gastronomi Kitabı tanıtıldı

Yurthaber 15-05-22 02:45

12. Kocaeli Kitap Fuarı kapılarını açıyor

Kocaeli Kongre Merkezi'nde 14-22 Mayıs'ta 315 yayınevi, 40 sahaf ve 70 sivil toplum kuruluşunun katılımıyla gerçekleştirilecek fuar, 673 etkinliğe ev sahipliği yapacak

Yurthaber 10-05-22 13:56

Engelsiz kütüphaneyle kitaplar özel okuyucularla buluşuyor

Bolu'nun Seben ilçesinde okuma alışkanlığını yaygınlaştırmak amacıyla uygulanan proje kapsamında oluşturulan engelsiz kütüphaneyle kitaplar, engellilerin ayağına götürülüyor - Bozyer köyünde yaşayan Umut Anak: - "Bize kitap getirmeleri güzel oluyor. Kitap okuyoruz. Aynı zamanda farklı kitapları da merak ediyoruz. Sürekli onların yolunu gözlüyoruz"

Yurthaber 30-04-22 11:46

Açık Hava Müzesi Edirne kitabıyla kentin kültürel değerleri çocuklara anlatılacak

Edirne İl Kültür ve Turizm Müdürü Kemal Soytürk: - "Çocuklar yaşadıkları kadim şehir Edirne'nin sahip olduğu medeniyet değerlerine sahip çıkacaklar ve geleceğe taşıyacaklar"

Yurthaber 20-04-22 11:28

Sağlık çalışanı, kendisini tehdit eden hasta yakınıyla kitap bağışı şartıyla uzlaştı

Sağlık çalışanı, kendisini tehdit eden hasta yakınıyla "kitap bağışı" şartıyla uzlaştı

Yurthaber 15-04-22 09:42

Güngören'de yarın Çocuk Kitap Fuarı açılacak

Güngören'de yarın "Çocuk Kitap Fuarı" açılacak

Yurthaber 14-04-22 14:36

Güney Ulutaş kimdir? Güney Ulutaş ölüm sebebi nedir? Kaç yaşında hayatını kaybetti?

Güney Ulutaş kimdir? sorusunun yanıtı ünlü yazarın yayınevinden yapılan yazılı açıklama sonrası merak konusu oldu. Yayınevi tarafından yayımlanan mesajda genç yazarın yaşamını yitirdiği aktarıldı. Peki Güney Ulutaş kimdir? Güney Ulutaş ölüm sebebi nedir? Kaç yaşında hayatını kaybetti? İşte detaylar...

Haber 12-04-22 13:20

Çorum'da 5 bin fidan ve kitap dağıtıldı

Çorum'da 5 bin fidan ve kitap dağıtıldı

Yurthaber 01-04-22 19:15

Gezici Kütüphane kültür yolculuğu ile çocukları kitapla buluşturuyor

İl Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Hacıoğlu: - "Geçen yıl salgın şartları nedeniyle istediğimiz sayıya ulaşamadık ama bu sene hedefimiz on binlerce öğrenciyi Gezici Kütüphane'yle buluşturmak"

Yurthaber 01-04-22 12:03

Samsun'da Kütüphane Söyleşileri devam ediyor

Samsun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Aydın: - "Belki de dünyada sayısı arttıkça değeri azalmayan şey kitaptır, diye düşünüyorum"

Yurthaber 30-03-22 11:56

138 yaşındaki kütüphanede mevsim değişse de sıcaklık hep aynı

Kitaplarının ödünç verilmediği, 2. Abdülhamid'in talimatıyla açılan ve her yıl 80 bin kitabın eklenmesiyle 1 milyon 300 kitaba ulaşılan Beyazıt Devlet Kütüphanesi'nde eserler, 4 mevsim aynı sıcaklıkta korunuyor - Kütüphane Müdürü Ramazan Minder: - "Dışarıda havanın değişmesinin depo ortamına yansımaması gerekiyor. Onun için biz buradaki sistemi makineler sayesinde 18 ila 21 derece arasında, nemi de yüzde 40-45 seviyesinde tutmaya çalışıyoruz"

Yurthaber 28-03-22 11:02

Erzincan'da tarihi eser niteliğinde olduğu değerlendirilen 8 kitap ele geçirildi

Erzincan'da tarihi eser niteliğinde olduğu değerlendirilen 8 kitap ele geçirildi

Yurthaber 19-03-22 09:51

Çanakkale gazisi dedesinin anılarını yazdığı üç romanda yaşatıyor

Çanakkale Cephesi'nde sıhhiye çavuşu olarak vatani görevini yapan gazi dedesi Ömer Harmanda'nın anılarını üç romanda toplayan emekli öğretmen Neriman Şimşek Mıhladız: - "Dedemin öyküsü beni çok hüzünlendiriyor. O yıllar o kadar korkunçmuş ki savaş yetmemiş bir de çekirge istilası olmuş, yiyeceklerini de çekirgeler yemiş"

Yurthaber 18-03-22 12:28

Avukat Beliz Özkan, ‘Kızım Artık Evindesin’ kitabını anlattı! “Ben kitaptaki hikayelerin anlatıcısıydım”

Çocuk yaşta evlendirilen ve hayatları okurken boğazınızı düğüm düğüm eden 7 gerçek yaşam hikayesi, Avukat Beliz Özkan imzalı Kızım Artık Evindesin ile gün yüzüne çıkıyor. Kitabın yazarı Beliz Özkan, MYNET’in sorularını yanıtladı.

Trend 16-03-22 16:21

TUSAŞ'ın Sınırları Aşmak kitabı yayımlandı

Kitapta dünyanın, başarılarını yakından takip ettiği insansız hava aracı ANKA ailesinin hikayesi konu ediliyor

Yurthaber 13-03-22 11:27

7. İstanbul Publishing Fellowship, yüzlerce yayıncıyı İstanbul'da misafir etti

Bu yıl programa, 72 ülkeden 332'si yabancı, 555 profesyonel yayıncı katıldı - "İstanbul Uluslararası Yayıncılık Haftası" kapsamında düzenlenen buluşmalarda yayıncılar, fiziki ve çevrim içi olarak 3 bine yakın görüşme gerçekleştirdi

Yurthaber 10-03-22 20:33

Milli Eğitim Bakanı Özer, Kazlıçeşme Sanat Kütüphanesi Açılış Töreni'nde konuştu:

"(Kütüphanesiz Okul Kalmasın Projesi) Bu proje başlamadan önce öğrenci başına düşen kitap sayısı 1,6'ydı. İnşallah bu projenin sonunda öğrenci başına düşen kitap sayısı tüm Türkiye'de 7'ye çıkacak" - "Okullarımızdaki kütüphaneleri, okulların kalbi yapacağız. Sadece kütüphane yapmakla bırakmayacağız. Aynı zamanda okullarımızdaki kültür sanat etkinliklerinin de kalbi olacak kütüphaneler"

Yurthaber 08-03-22 14:59

Betül öğretmen yazdığı kitaplarla kız öğrencilerine ilham oluyor

Yaklaşık 12 yılda 3 kitabı yayımlanan, 2 romanı da okuyucuyla buluşmaya hazırlanan Betül Saray Metin: - "Kendim için yazmaya başladım ama bunun kız çocuklarına da ilham olduğunu, büyüyüp kendi ayakları üzerinde duran, kendine yeten kadınlar olma yönünde onları teşvik ettiğini görünce çok mutlu oldum"

Yurthaber 08-03-22 11:49

Eski Bakan Berat Albayrak'tan kitap: Burası çok önemli!

Eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, "Burası Çok Önemli" ismiyle kitap çıkarıyor. Kitabın cuma günü itibarıyla satışta olacağı açıklandı. Berat Albayrak'ın Burası Çok Önemli kitabı, Cuma gününden itibaren satışa sunulacak. Kitabın tanıtımını da Turkuvaz Kitap yaptı.

Haber 07-03-22 14:31

Kan bağışçılarına anlamlı hediye

Kan bağışçılarına anlamlı hediye

Yurthaber 01-03-22 16:24

Usta yazarlar, Üsküdar Kitap Fuarı'nda söyleşilere katıldı

Prof. Dr. Yasin Aktay: - "Kitap okumak bir risktir. Çünkü mevcut fikirlerinizin, düşüncelerinizin bir değişme ihtimali var" - Şair ve yazar Ali Ural: - "Yazarlar, boşluklar, işaretler bırakarak okurunu seçiyor"

Yurthaber 27-02-22 21:02