Microsoft Haberleri Ve Son Dakika Microsoft Haberleri

Microsoft Haberleri Ve Son Dakika Microsoft Haberleri

Microsoft, 4 Nisan 1975'te Bill Gates ve Paul Allen tarafından kurulmuş, ABD merkezli bir teknoloji şirketidir. Küresel çapta hizmet vermektedir. Dünyanın en çok kullanılan işletim sistemlerinden biri olan Windows'un geliştiricisidir. Ayrıca Microsoft Word, Microsoft Powerpoint, Microsoft Excel ve Microsoft Teams gibi ünlü yazılımlar da yine Microsoft'a aittir. Şirket, oyun sektöründe ise Xbox adıyla bulunmaktadır. Bing arama motoru, Internet Explorer tarayıcısı ve Edge web tarayıcısı Microsoft'un diğer ürünleridir. Firma, sanal gerçeklik (VR) alanında Microsoft Hololens sanal gerçeklik gözlükleri ile yer almakta, Microsoft Surface ailesiyle de kişisel bilgisayarlar, tabletler ve akıllı telefonlar üretmektedir. Microsoft, 2020 yılında Surface Duo adında çift ekrana sahip bir akıllı telefon da piyasaya sürmüştür. Bu telefon menteşeler aracılığıyla iki ekranı bir arada tutmakta ve katlanabilir akıllı telefonlara yeni bir boyut kazandırmaktadır. Microsoft'un 2020'de elde ettiği yıllık gelir ise 143 milyar dolar olarak hesaplanmıştır.

Microsoft Haberleri

Dünya bu adamı konuşuyor! Servetiyle Bill Gates'i yerinden etti

Herkes Hintli milyarder Gautam Adani'yi konuşuyor. Gautam Adani, servetiyle Microsoft'un kurucu ortağı Bill Gates'i geride bırakarak dünyanın en zengin dördüncü insanı oldu. Gates’in yaptığı bağışlar Adani'nin yükselişinde etkili yarattı. Genellikle ABD'li teknoloji girişimcilerinin egemen olduğu servet sıralamasındaki bu yükseliş, tüm gözlerin Gautam Adani'ye yönelmesini sağladı.

Haber 22-07-22 14:25

WhatsApp Web görüntülü konuşma: WhatsApp Web'de görüntülü arama nasıl yapılır?

Milyarlarca kullanıcı tarafından tercih edilen Whatsapp uygulaması masaüstü bilgisayarlarda kullanılan web sürümü ile dikkat çekiyor. Kullanıcılar uygulamanın telefondaki tüm özelliklerinden masaüstü bilgisayarlarında da yaralanabiliyor. WhatsApp Web'de görüntülü konuşma nasıl yapılır?

Haber 20-07-22 03:26

Netflix satılıyor mu? Reklamlı abonelik için Microsoft ile ortaklık kurmuştu

Dijital yayın platformu Netflix, yeni reklamlı üyeliği için Microsoft ile ortaklık kurdu fakat bir analist, bunun arkasında gizli bir niyeti olabileceğini dile getirdi. "Netflix bir çıkış arıyor olabilir" diyen ve platformun Microsoft'a yaklaşmaya çalıştığını söyleyen analist, Netflix'in ileride satılarak Microsoft bünyesine geçebileceğinin üzerinde durdu.

Haber 17-07-22 11:31

PowerPoint özellikleri nelerdir? PowerPoint nasıl ve kimler tarafından kullanılır?

PowerPoint özellikleri, sunu hazırlamayı kolaylaştırır ve özgün kılmayı sağlar. PowerPoint üzerinden animasyon, metin, resim, video gibi içerikler kullanılarak sunular oluşturulur. PowerPoint özellikleri sayesinde programa hakim olan kullanıcılar hitap ettikleri kitleye uygun sunumlar hazırlama fırsatı bulurlar. PowerPoint nedir, özellikleri nelerdir? PowerPoint ne işe yarar?

Haber 11-07-22 19:52

Microsoft hesabı silme nasıl yapılır? Microsoft hesap silme (kalıcı hesap kapatma) adımları

Microsoft hesabı, Microsoft şirketinin Windows Live gibi uygulamalarında kullanılmak üzere sağladığı bir hizmettir. Microsoft hesabı yaygın bir kullanıma sahiptir. Ancak birçok kullanıcı çeşitli sebeplerle Microsoft hesabı silme işleminin nasıl yapıldığını araştırır. Bu yazımızda, Microsoft hesabı silme işlemini tüm detaylarıyla sizler için açıkladık...

Haber 10-07-22 13:31

Dijital Platfromlardan AB’ye Sahte Haberle Mücadele Sözü

Google, Twitter, Microsoft ile Facebook ve Instagram’ın çatı kuruluşu Meta, Avrupa Birliği’nin ağır para cezaları getiren yeni dezenformasyon düzenlemesine uymak için, yanlış haber ve bilgilendirmeye karşı daha sert tutum takınmak konusunda anlaştı

Haber 16-06-22 19:57

27 yıllık hikaye bugün sonlanıyor! Internet Explorer devri kapanıyor: Artık veda etmenin vakti geldi

İlk olarak 1995 yılında Microsoft tarafından piyasaya sürülen Internet Explorer için yolun sonu geldi. Microsoft'un ünlü tarayıcısı bugün artık emekli olarak tamamen kullanımdan kaldırılıyor. Haber, Internet Explorer ile büyüyen Y kuşağından birçok kişi için hayal kırıklığı yarattı. Dile kolay 27 yıllık bir hikayesi olan Internet Explorer, diğer tarayıcıların daha popüler hale gelmesiyle rekabetin gerisinde kalmıştı. Yıllar boyunca yavaşlığı yüzünden ise sosyal medyada alay konusu olmuştu.

Haber 15-06-22 10:17

İsrail'e yönelik, Lübnan kaynaklı! Microsoft'tan açıklama geldi

Siber saldırılar gün geçtikçe artıyor. ABD'li teknoloji şirketi Microsoft, Lübnan merkezli "Polonium" bilgisayar korsanı grubu hakkında açıklama yaptı. Şirket, bu grubun İsrail'deki savunma sanayi ve finans sektöründen firmaların da yer aldığı bazı şirketlere yönelik siber saldırı girişimlerini önlediğini duyurdu.

Haber 03-06-22 16:18

Microsoft'ta yeni bir skandal! Sanal gerçeklik gözlükleriyle yetişkin filmi izlerken yakalandı

Kıdemli bir Microsoft çalışanı, meslektaşlarıyla yaptığı bir toplantıda sanal gerçeklik gözlükleriyle yetişkin filmi izlemekle suçlandı. Hala firmada çalışıyor ancak herhangi bir disiplin cezasıyla karşı karşıya kalıp kalmadığı bilinmiyor. Daha önce de birçok kez Microsoft firmasıyla ilgili taciz iddiaları ortaya atılmıştı. Bu olayın ardından geniş çaplı bir araştırma başlatıldı.

Trend 29-05-22 15:09

Bill Gates'in kullandığı telefon merak konusu oldu! Öğrenenler şaşkınlığını gizleyemedi

Microsoft'un kurucu ortağı Bill Gates'in hangi telefonu kullandığı merak konusu oldu. Çoğu kişi Gates'in Microsoft üretimi Surface Duo akıllı telefon kullandığını tahmin etti. Ancak gerçek çok başka çıktı.

Haber 25-05-22 09:56

Bethesda'dan Starfield ve Redfall'ı bekleyenlere kötü haber!

Microsoft'un sahibi olduğu Bethesda'nın yaklaşan oyunları Starfield ve Redfall için kötü haber geldi. Stüdyo, merakla beklenen iki oyunun ertelendiğini duyurdu.

Haber 12-05-22 16:23

Microsoft böyle uyardı: Uygulamalarınız çöküyorsa bu güncellemeyi kaldırın!

Microsoft, Windows 11 için 25 Nisan'da KB5012643 güncellemesini yayınladı. Ancak Windows 11 kullanıcıları güncelleme sonrası uygulamaların çökmesine neden olan sorunlarla karşılaştı. Microsoft ise kullanıcılara sorunu azaltmak için bu güncellemeyi kaldırmalarını önerdi.

Haber 09-05-22 14:44

Savaşın siber boyutu! Microsoft, Rus saldırılarını raporladı

ABD'li teknoloji şirketi Microsoft, Rusya'nın Ukrayna'ya yönelik siber saldırılarını ortaya çıkardı. Microsoft, Rus siber aktörlerin askeri harekatla uyum içinde Ukrayna'ya yönelik saldırılar gerçekleştirdiğini bildirdi.

Haber 28-04-22 09:31

Teknoloji dünyasının iki devi bilançolarını açıkladı! Dikkat çeken sonuçlar...

ABD'li teknoloji şirketlerinden Microsoft ve Alphabet bilançolarını açıkladı. Microsoft'un geliri ve net karı ocak-mart döneminde artarak şirketin yüzünü güldürürken, Aynı dönemde Google'ın ana kuruluşu Alphabet'in ise geliri artarken, net karı düşüş gösterdi.

Haber 27-04-22 11:09

Avrupa Birliği'nden Google, Apple, Meta ve Microsoft'a karşı hamle!

Avrupa Birliği (AB) kurumları, Google, Apple, Meta ve Microsoft gibi büyük dijital platformlara katı kurallar getirecek ve bunlara uyulmaması halinde cirolarının yüzde 20’sine ulaşan para cezaları uygulanmasını sağlayacak yasada uzlaştı.

Haber 25-03-22 09:02

Microsoft'tan Lapsus$ açıklaması! Nvidia ve Samsung sonrası bir büyük şok daha

Nvidia ve Samsung gibi şirketlere siber saldırı düzenlediğini iddia eden Lapsus$ hacker grubu son olarak yazılım devi Microsoft'a siber saldırı düzenlediğini iddia etmişti. Microsoft ise yaklaşık 37 GB'lık bir dosya paylaştığı öne sürülen grubun tek bir hesabın güvenliğini ihlal ettiğini doğruladı.

Haber 23-03-22 12:08

Zelenskiy'den dünyaca ünlü teknoloji devlerine çağrı: Rusya'da hizmet vermeyi durdurun

Ukrayna'ya işgal harekatı başlatan Rusya'ya dünyadan ağır yaptırımlar gelmiş ve çok sayıda yabancı şirket ülkeden çıkma kararı almıştı. Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy ise dünyaca ünlü teknoloji devlerinin artık Rusya'da hizmet vermemesi çağrısında bulundu. Aralarında Bill Gates'in kurduğu Microsoft'un da olduğu dev firmalara seslenen Zelenskiy "Ya barıştan yanasınızdır ya da Ukraynalı kadınları ve çocukları öldüren kanlı Rus agresifliğini destekliyorsunuzdur" dedi.

Haber 13-03-22 23:12

Microsoft'un Activision Blizzard'ı satın alma hamlesi sonrası Sony hisselerinde büyük değer kaybı

Microsoft'un video oyun şirketi Activision Blizzard'ı 68,7 milyar dolara satın alacağını duyurmasının ardından rakip şirket Sony'nin hisseleri son iki yılın en büyük düşüşünü yaşadı.

Haber 05-03-22 13:11

Microsoft'tan PlayStation oyuncularını ilgilendiren bir açıklama daha! Call of Duty...

Activision Blizzard'ı satın alan Microsoft, Call of Duty'nin PlayStation'daki geleceği hakkında endişelenen PlayStation oyuncuları için dikkate değer bir karar hakkında açıklama yaptı. Microsoft'un açıklamasındaki Call of Duty kararının aynısı Overwatch ve Diablo gibi diğer popüler Activision Blizzard oyunları için de geçerli. İşte Microsoft'un PlayStation için Call of Duty açıklaması...

Haber 10-02-22 10:13

Microsoft'un Activision Blizzard'ı satın alma hamlesi sonrası Sony hisselerinde büyük değer kaybı

Microsoft'un video oyun şirketi Activision Blizzard'ı 68,7 milyar dolara satın alacağını duyurmasının ardından rakip şirket Sony'nin hisseleri son iki yılın en büyük düşüşünü yaşadı.

Haber 08-02-22 05:46

Apple mı Amazon mu? Milyar dolarlık zirve yarışının kazananı belli oldu!

Uluslararası marka değerlendirme kuruluşu Brand Finance'ın 'Dünyanın En Değerli 500 Markası Araştırması'nda, 355 milyar dolar marka değeriyle Apple ilk sırada yer aldı. Apple’ı 350 milyar dolar marka değeriyle Amazon, 263 milyar dolarla Google takip ederken Türk markaları ilk 500'e giremedi...

Finans 26-01-22 10:27

Microsoft'un yüzü gülüyor: Kârına kâr kattı!

Teknoloji ve yazılım devi Microsoft, kâra doymuyor. Satya Nadella liderliğindeki şirket, bilançosunu açıkladı. Microsoft'un açıklamasına göre, geçen yılın ekim-aralık döneminde net kâr ve gelirlerde artış yaşandı.

Haber 26-01-22 09:39

PlayStation sahiplerinin beklediği cevap sonunda geldi! Microsoft Xbox'ın patronu Phil Spencer: Call of Duty...

Microsoft ile Activision Blizzard arasındaki dev anlaşma sonrası PlayStation sahiplerinin aklındaki en büyük soru, Call of Duty serisinin PlayStation platformundaki geleceği hakkındaydı. Microsoft Gaming CEO'su Phil Spencer, bu konuda Twitter üzerinden bir açıklama yaptı. İşte Phil Spencer'ın Call of Duty ve PlayStation açıklaması...

Haber 21-01-22 12:52

Microsoft, Activision'u satın alacağını açıkladı! Peki şimdi ne olacak, Microsoft için büyük bir mobil oyun fırsatı olabilir mi?

Xbox'ın arkasındaki isim olan Microsoft, dün oyun geliştiricisi Activision Blizzard'ı 68.7 milyar dolara satın alacağını açıkladı. Açıklama, oyun dünyasında büyük yankı uyandırırken, Microsoft'un Activision ile ilgili planları tahmin edilmeye başlandı. Öyle ki söylenenlere göre, Microsoft'un planlarından biri mobil oyunlarda genişlemek olabilir. Öte yandan bu, Microsoft için büyük bir fırsat olabilir.

Haber 19-01-22 11:12

Microsoft'un Activision Blizzard'ı satın alma hamlesi yüzünden Sony'nin hisseleri çakıldı

Microsoft'un video oyun şirketi Activision Blizzard'ı 68,7 milyar dolara satın alacağını duyurmasının ardından rakip şirket Sony'nin hisseleri son iki yılın en büyük düşüşünü yaşadı.

Haber 19-01-22 06:24

Xbox dünyasında bir devrin sonu: Microsoft üretimi resmen durdurdu!

Xbox Series X ve Xbox Series S'e odaklanan Microsoft, görünüşe bakılırsa Xbox dünyasında bir devrin sonunu çoktan getirdi. Xbox yetkilisi Cindy Walker, Microsoft'un tüm Xbox One konsollarının üretimini durdurduğunu resmen onayladı.

Haber 13-01-22 17:29

Apple'dan Microsoft'a sürpriz transfer! Mike Filippo, artık yazılım devinde

Yazılım devi Microsoft, Apple'ın eski çalışanını transfer ederek önemli bir atılım gerçekleştirdi. Şirket, daha önce Apple'da çalışan yarı iletken tasarımcısı Mike Filippo'yu bünyesine kattı.

Haber 13-01-22 10:35

Microsoft oyun turnuvasında zor anlar yaşadı

Microsoft oyun turnuvasında çip mağduriyeti ile karşı karşıya kaldı. Açıkçası kimse bu kadar büyük bir sorun yaşanmasını beklemiyordu.

Haber 22-12-21 15:48

Microsoft, Windows’da iyice abartmaya başladı

Windows işletim sistemi ile bir dünya devi haline gelen Microsoft, bu pozisyonunu kendi lehine kullanmakta kararlı.

Haber 21-12-21 09:54

Microsoft Teams, uctan uca şifreleme ekledi

Microsoft, uçtan uca şifrelemeyi Ekim ayından bu yana herkese açık olarak test ettikten sonra, kullanılabilir hale getirdiğini duyurdu.

Haber 16-12-21 13:52

Meslektaşlarının gelişimine katkı sağlayan öğretmen Microsoft'tan ödül aldı

Bingöl'de görev yapan sınıf öğretmeni Baran Tigan, Kovid-19 salgını sürecinde aldığı STEM ve kodlama eğitimleri ile kendisini geliştirerek, ülkede yaklaşık 3 bin öğretmene bu alanda bilgi birikimi ve tecrübelerini aktardı - Öğrencilerinin ve meslektaşlarının ilerlemesine katkı sunan Tigan, bu çabası sayesinde Microsoft tarafından "Yılın En Başarılı Kadın Eğitimcisi" seçildi - Tigan: - "İyiliğin yayılarak artması, paylaşılması benim için çok büyük mutluluk ve gurur"

Yurthaber 15-12-21 12:16

Microsoft Teams acil aramalara engel oldu

Android 10 veya sonraki sürümleri kullanan cihazlarda acil çağrılarının başarısız olmasına neden olan bir Teams hatası yaşandı. Microsoft, söz konusu hatayı düzeltti.

Haber 14-12-21 12:40

Microsoft Surface Laptop Go, eskisinden çok daha iyi olacak

En çok tercih edilen cihazlar içerisinde yer alan Microsoft Surface Laptop Go pil ömrü bakımından bazı problemler yaratıyordu. Bu problemin önüne geçmek isteyen şirket önemli bir güncelleme yayınladı.

Haber 10-12-21 16:35

Microsoft değişiklikleri geri alıyor

Microsoft, varsayılan tarayıcıları değiştirmeyi zorlaştıran Windows 11 değişikliklerini kaldırıyor.

Haber 07-12-21 11:03

Office basit ve daha şık bir görünüm kazandı

Microsoft yeni güncelleme ile tahmin edebileceğiniz gibi Windows 11’in stilini tamamlamayı amaçlıyor, ancak kullandığınız Windows sürümünden bağımsız olarak bazı işlevsel iyileştirmeler de vaat ediyor.

Haber 04-12-21 10:34

Microsoft işletim sistemini özelleştirmenin yeni yolunu deniyor

En son Windows 11 Insider derlemesiyle (22509),varsayılan moda ek olarak, yenilenen Başlat menüsünde de bazı değişikliklere gidilecek.

Haber 04-12-21 10:16

Windows kullanıcıları dikkat!

Hatırlayacağınız üzere Kasım ayının başlarında bir güvenlik açığı sorunu yaşanmıştı. Windows işletim sisteminde yaşanan bu açık nedeniyle sıfır günü saldırıları ortaya çıktı. Bu saldırılar sonucunda kullanıcıların birçok bilgisi tehlikeye girdi.

Haber 29-11-21 11:12

Microsoft Surface Duo 2 oldukça dayanıklı çıktı

Ünlü bir YouTuber, Microsoft Surface Duo 2'nin özelliklerini de öne çıkaran bir dayanıklılık testi videosu yayınladı. 

Haber 25-11-21 11:47

Metaverse'te Xbox müzesi kuruldu! Siz de deneyebilirsiniz

Oyun konsolu Xbox'ın 20. yılını kutlayan Microsoft, metaverse'te bir Xbox müzesi oluşturdu. Microsoft'un müzesi, içinde dolaşabileceğiniz ve Xbox konsollarının geçmişini keşfedebileceğiniz bir yer olarak öne çıkıyor.

Haber 24-11-21 10:27

Microsoft, Windows 11’in piyasaya sürülme hızını arttırdı

Sisteminiz Windows 10’un 2004 veya sonraki bir sürümünü çalıştırıyorsa ve Microsoft’un yayınladığı 14 Eylül 2021 hizmet güncelleştirmesini yakın zamanda yüklediyseniz, artık cihazınızı doğrudan Windows 11’e yükseltebilirsiniz.

Haber 18-11-21 11:40

Windows 11'de mavi ekranı özlediniz mi? Geri dönüyor!

Microsoft, Windows 11 ile siyah renge bürünen mavi ekranı geri döndürüyor. Şirket, Windows 11'in son önizleme sürümüne ait güncelleme notlarında söz konusu ekranın renginin tekrar mavi olarak değiştirildiğini açıkladı.

Haber 16-11-21 16:05

Windows 11'in varlığı hissedilmeye başlandı: Microsoft'tan uyarı

Microsoft, müşterilerini daha yeni Windows sürümlerine yönlendirmeye çalışıyor gibi görünüyor. Bugün gelen raporlara göre Microsoft, OneDrive masaüstü uygulamasının 1 Mart 2022’de kişisel Windows 7, 8 ve 8.1 bilgisayarlarla senkronizasyonunu durduracağı konusunda uyardı.

Haber 09-11-21 11:09

Dünyanın en zengin insanı olabilirdi eğer 1998'de hisselerini satmasaydı!

Son gelen Forbes verilerine göre dünyanın en zengin insanı Tesla ve SpaceX'in CEO'su Elon Musk olarak biliniyor. Fakat Microsoft'un kurucusu Bill Gates, 1998 yılında 2,06 milyar Microsoft hissesinin büyük bir kısmını satmamış olsaydı şu an dünyanın en zengin insanı olacaktı.

Finans 09-11-21 10:53

Yekcoin nedir? Yekcoin ne işe yarar?

Geleceğin en büyük ihtiyacının enerji alanında olacağını fark eden bir grup girişimci tarafından çıkarılan Yenilenebilir Enerji Kaynakları (Yekcoin), yenilenebilir enerji kaynaklarının yaygınlaştırılması hedefinin dışında gündelik hayatta kullanılan dijital ve teknik çözüm gerektiren birçok şeyi blok zincir üzerinde inşa ettiği ve bu yönde çalışmalarının olduğu açıklamıştı.

Finans 02-11-21 16:58

Bill Gates, Fethiye'ye geldi

Bill Gates, Fethiye'ye geldi

Yurthaber 27-10-21 12:08

ABD'li teknoloji devleri gelirlerini artırdı

ABD'li teknoloji şirketlerinden Microsoft, Google'ın ana kuruluşu Alphabet ve Twitter bu yılın temmuz-eylül döneminde gelirlerinin arttığını duyurdu.

Haber 27-10-21 09:17

Microsoft'un kurucusu Bill Gates'ten Efes'e ikinci ziyaret! Yeniden 'hacı' oldu

Dünyanın en zengin 4'üncü insanı unvanını 146 milyar dolarlık servetiyle elinde tutan, yazılım devi Microsoft'un kurucu ortağı Bill Gates, 'Lana' isimli kiralık süper yat ve katamaran sınıfı lojistik destek gemisi olan 'Wayfinder' ile Aydın'ın Kuşadası ilçesine geldi. Kuşadası Körfezi açıklarında demirleyen 'Lana'da bir süre dinlenen Gates daha sonra özel helikopteriyle İzmir'in Selçuk ilçesindeki Meryem Ana Evi'ni ziyaret edip yeniden hacı oldu.

Haber 22-10-21 17:22

Windows 11 ile Android uygulamalarını deneme şansı

Windows 11'in Android uygulamalarını çalıştırabileceği resmen açıklanmıştı. Windows 11 ile yapılan ilk testte ise yalnızca 50 seçilmiş uygulamanın mevcut olduğu görüldü. Ancak Microsoft “önümüzdeki aylarda” daha fazlasını vaat ediyor.

Haber 22-10-21 11:51

15 Kasım’da Xbox’ın 20. yıl dönümü kutlanacak

Özel bir etkinlikle kutlanacak olan bu yıl dönümünden beklentiler ise büyük.

Haber 21-10-21 12:02